לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2007, 07:14
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
כתוצאה מהתנתקות, הפגזה על בסיס צבאי בנחל עוז. 4 פצועים.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/169099
ארבעה חיילי צה"ל נפצעו הערב קל לאחר שפצצת מרגמה פגעה במרפאה של בסיס נחל עוז.

הערב נורה מטח של כ-15 פצצות מרגמה לעבר אזור המועצה האזורית שער הנגב מצפון לרצועת עזה. שלוש רקטות נחתו בשטח קיבוץ בתחום המועצה. לא דווח על נפגעים או נזק ממטח זה. לפני כן, בשעות הצהריים, נפלה רקטת קסאם סמוך לשדרות. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3478285,00.html
דלת המרפאה היתה פתוחה, הרסיסים עפו פנימה

ארבעת החיילים שנפגעו מפצצת המרגמה ישבו בתוך המרפאה בבסיס, כשהדלת היתה פתוחה. פצצת המרגמה פגעה במשטח הבטון שמול הפתח - והרסיסים עפו פנימה. "אם החיילים היו יושבים קרוב יותר לדלת, זה היה יכול להיות אסון גדול יותר", אמר חייל בבסיס

-----------------------------------
ואם זה עוד לא מספיק, יש לנו שר ביטחון שמהווה סכנה בטחונית וקיומית.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=373458

אם יערכו חס ושלום התנתקות גם מגדה המערבית, כמעט כל בסיסי צה"ל וכל ערי ישראל יהיו תחת אש.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 03-12-2007 בשעה 07:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2007, 07:55
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "כתוצאה מהתנתקות, הפגזה על בסיס צבאי בנחל עוז. 4 פצועים."

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מאחרי הצהרים ביום א' 2.12, ועד אחר חצות, במשך למעלה מ-8 שעות, התחוללו בגזרת נחל עוז קרבות והפגזות הדדיים בין צה''ל והפלסטינים. לפלסטינים לפחות 7 הרוגים, ולמעלה מ-20 פצועים. 4 חיילי צה''ל פצועים בינוני וקל. מאז יום ו' (30.11), יש לפלסטינים למעלה מ-35 הרוגים. הפלסטינים שיגרו לשטח יחידות רגמים שהצליחו להתקרב לגדר המערכת ולירות עשרות פגזים. עכשיו בודקים כיצד קרה, כי עברו לפחות 6 שעות מאז שהפלסטינים החלו בהפגזה, בסביבות השעה 16:00 אחה''צ, ועד שכוחות צה''ל בגזרה החלו להיכנס לתוך הרצועה, בניסיון להדוף את גלי החוליות הפלסטיניות שלא הפסיקו להפגיז ולנסות להסתער על גדר המערכת. זאת לאחר שבישיבת הממשלה ביום א' בבוקר, אמר שר הביטחון אהוד ברק, כי צה''ל שינה את צורת פעולתו ברצועה במטרה למנוע ולעצור את התקפות הפלסטינים על גדר המערכת.

מקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי כוחות צה''ל נכנסו והחלו לפעול בתוך הרצועה רק בסביבות השעה 22:00 בלילה, למרות שבמשך כל השעות האלה הפלסטינים לא הפסיקו את התקפותיהם.

קצינים בכירים בשטח: העזת וצורת הלחימה של אנשי החמס, מזכירה את צורת הלחימה של חיזבאללה נגד צה''ל בקיץ 2006. לוחמי החמס לא רק שאינם נסוגים יותר מאש צה''ל, אלא הם חוזרים ומתארגנים כל פעם להתקפות נגד חדשות.

הוכחה לכך אפשר היה למצוא, כאשר ב-22:40, לאחר ההפגזה בה נפגעו 4 חיילי צה''ל, התקרבה עוד חולייה פלסטינית אל גדר המערכת בניסיון להמשיך את הפגזת האזור. החוליה חוסלה באש פגזים מטנקים של צה''ל, שנכנסו לתוך הרצועה. לפחות 4 פלסטינים נהרגו. לאחר חצות, התנהל קרב בין כוחות צה''ל וחוליית מחבלים בפאתי מחנה הפליטים סג'עייה, כאשר צה''ל מנסה לעצור חוליה פלסטינית שניסתה להתקרב לגדר המערכת ולחצות אותה לשם ביצוע פיגוע. בקרב הזה היו לפלסטינים 3 הרוגים.

שעה אחת קודם לכן, נפצעו קל 4 חיילי צה''ל בהתפוצצות פגז מרגמה שפגע פגיעה ישירה במרפאת בסיס צה''ל ליד נחל עוז. חלק מהמרפאה עלה באש. 3 חיילים פונו לבי''ח סורוקה. חיל אחד פונה לבי''ח ברזילי באשקלון.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 03-12-2007, 16:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ההיפך - הויתורים הם שמביאים למחיר דמים קשה.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "בתנאי מעבדה אתה צודק אחי, אבל החלופה לוויתורים היא מחיר דמים קשה"

מכיוון שאני איני דתי, אני לא מחכה לגבולות ההבטחה, והם לא מהווים פקטור עבורי (גם לא בעוד 250
שנה...). אני בוחן את שאלת העלות-תועלת של נסיגה, והמסקנה שלי (מתוך קריאת מה שאומר הצד
השני), היא שנסיגה מעל המוטיבציה אצל הצד השני, כיוון שהוא מפרש אותה כחולשה (הם לא מכירים
את גל הירש, ולא מבינים את הגאונות שב"שיפור לאחור תוך מהלך השתבללות דו-קוטבי ותלת
שכבתי...). בנוסף, וויתורים מחזקים את האוייב באופן הכי בסיסי שאפשר: כל שחרור מחבל מגדיל
את מצבת כוח האדם של האוייב; כל מסירת נשק, מגדילה את מצבת האמל"ח שלהם; כל הסרת
פיקוח על גבולות, מאפשרת להם מעבר של אנשים לאימונים בחו"ל, והכנסת נשק כבד יותר פנימה.

לא יעזור כלום - הנסיגות חיזקו אותם, החלישו אותנו - ולא קירבו במילימטר את האפשרות לשלום.
הסיבה לכך שלא יכול להיות שלום, היא שהם מאמינים בכנות שאנחנו זמניים פה. כל ויתור וכל נסיגה
רק מחזקים את האמונה הזו אצלם - וגם אצלנו...
ישן 04-12-2007, 22:05
צלמית המשתמש של דוד רבוש
  דוד רבוש דוד רבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההיפך - הויתורים הם שמביאים למחיר דמים קשה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מכיוון שאני איני דתי, אני לא מחכה לגבולות ההבטחה, והם לא מהווים פקטור עבורי (גם לא בעוד 250
שנה...). אני בוחן את שאלת העלות-תועלת של נסיגה, והמסקנה שלי (מתוך קריאת מה שאומר הצד
השני), היא שנסיגה מעל המוטיבציה אצל הצד השני, כיוון שהוא מפרש אותה כחולשה (הם לא מכירים
את גל הירש, ולא מבינים את הגאונות שב"שיפור לאחור תוך מהלך השתבללות דו-קוטבי ותלת
שכבתי...). בנוסף, וויתורים מחזקים את האוייב באופן הכי בסיסי שאפשר: כל שחרור מחבל מגדיל
את מצבת כוח האדם של האוייב; כל מסירת נשק, מגדילה את מצבת האמל"ח שלהם; כל הסרת
פיקוח על גבולות, מאפשרת להם מעבר של אנשים לאימונים בחו"ל, והכנסת נשק כבד יותר פנימה.

לא יעזור כלום - הנסיגות חיזקו אותם, החלישו אותנו - ולא קירבו במילימטר את האפשרות לשלום.
הסיבה לכך שלא יכול להיות שלום, היא שהם מאמינים בכנות שאנחנו זמניים פה. כל ויתור וכל נסיגה
רק מחזקים את האמונה הזו אצלם - וגם אצלנו...

מבלי להכנס לוויכוח עם אף אחד מכם, אני מבקש לחשוב על נתון חד ומשמעי.
קבוצה של מתיישבים יהודים חייה בתנאי גטו סגור ומבוצר. משמשת כמטרת ברווזים ואין כמעט יום שבו לא נפגע מישהו, בין מקרב המתיישבים ובין מקרב החיילים שאבטחו אותם.
מבחינה סטטיסטית שלמנו מחיר דמים כבד וזה מזכיר לי לא במעט את קו בר-לב המפורסם שהיה אף הוא מטרה נייחת ואת המחיר שלמנו גם בדמים רבים , תרתי משמע.
אני לא חושב שהתגברות החמאס היא רק תוצאה של מישגים שלנות אלא בראייה גלובאלית. האסלאמ הקיצוני מתגבר בכל העולם ולאף אחד אין פתרון חד משמעי איך להתמודד עם הבעייה.
החמאסניקים שחוזרים ומתארגנים מחדש ללחימה מזכירים לי את ילדי האר.פי.גי בזמן מלחמת איראן עיראק שקבלו מפתח פלסטיק וכרטיס חד-כיווני לגן עדן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר