לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2007, 19:20
  desup desup אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.07
כושר נדרש לגיבוש חובלים

שלום

עברתי מיונים לחובלים צוללות והתקבלתי לגיבוש חובלים. רציתי לשאול איזה כושר אני צריך בשביל גיבוש חובלים, אני מאוד רוצה להתקבל ואני ממש לא רוצה ליפול בגלל הכושר. אז ככה אני רוצה לשמוע ממישהו שעבר חובלים מה זה ה"מסעות" האלה שהם עוברים, מבחינת קילומטר בערך או זמן ריצה בקצב מסוים, אם מישו יודע, אני רוצה להתאמן לכך אך שמעתי שלא כדאי להתאמן חזק מדי מבן דוד שלי שהיה בצנחנים כי עלולים להיות שברי מאמץ. בינתיים אני מתאמן פעם - פעמיים בשבוע עם חבר שלי ואנחנו עושים 7 קילומטר ב-29 דקות, כאשר אחרי 3.5 קילומטר אני צריך הפסקת הליכה של איזה 250 מטר, ואחר כך ממשיך בריצה 4.25 קילומטר ככה שרציתי לשאול אם לדעת חובל זה מספיק וכמה בידיוק המסעות האלה, אני רוצה להיות מוכן והגיבוש עוד חודשיים. בנוסף הייתי רוצה לדעת אם אני צריך להתאמן על חזה או בטן, שמעתי בינתיים שזה לא חשוב לשם וההעיקר זה ריצות אבל חשוב לי לוודא. אשמח לקבל מידע מאנשים שעברו את הגיבוש.

בתודה שחר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2007, 19:46
  teta teta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי desup שמתחילה ב "כושר נדרש לגיבוש חובלים"

עשיתי גיבוש חובלים שנה שעברה. זה היה הגיבוש הראשון אחרי הגיבוש ההוא של טיס שמת מישהו. והמפקד אמר לי בסוף הגיבוש שמבחינה פיזית הוא היה קצת יותר קל, אבל לא בהרבה

בכל מקרה ה"מסעות" היו אחד של 6, ואחד של 6 רגיל + 2 אלונקות פתוחות (עם כל התדלים עליהם, בערך 80 ק"ג). המסעות היו כולם על אפסלט, הכול בהליכה מהירה.
חוץ מזה יש הרבה תיזוזים, מצבי 2, ובטן סטטית. זה לא נורא, כי זה עם המפקדים הצעירים שהם אחראיים רק על להבעיר את הלו"ז. אין להם השפעה על מי נבחר. אז רק לא כדאי להיות הכי גרוע שלא יטפלו אליך.
אהה כן והיה מד"ס ביום הראשון של גיבוש (נפלתי על המדנסיקית האכזרית יותר מבין ה2). היה לא קל האמת... אבל רק שעה
הקיצר באמת שמבחינה פיזית הגיבוש לא קשה מידי
אם אתה רץ 7 ק"מ ב29 דקות אתה מסודר לגמרי!
ישן 04-12-2007, 21:00
  R13 R13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07

בו נסכם הכל בצורה ברורה:

אני, בתור אחד שעשה גיבוש חובלים, יכול להתחייב בפניך שבעניין הכושר אתה לא צריך לדאוג.
אני יודע שאין לך עדיין ניסיון עם גיבושים, ואני מבין את ההרגשה שלך של אי הוודאות לגבי הכושר הנדרש, כי אולי האלו מהפורום שאומרים שהכושר בזיוני וזה דבר שילד בן 10 יכול לעמוד בו הם פשוט סוסים וזה לא ניתן למדידה. גם אני חשבתי שאולי זה ככה לפני הגיבוש ובמילה אחת- טעיתי!
אתה יכול להגיע לגיבוש בכושר ירוד מאוד, ובלי כושר בכלל ולסיים אותו. אפילו הקלישאה (שאגב נכונה) 'הכל בראש' לא צריכה להיכנס פה, כי בהיבט הפיזי של הגיבוש אתה לא תרגיש קושי.
במילים אחרות, אם אתה לחוץ מבחינת הכושר הגופני שלך תדע שאין לך סיבה לדאגה.
כמובן שאני ממליץ לך בחום להתאמן כי זה בריא וטוב, אבל שתדע שגם אם אתה לא מתאמן אין כל סיבה שלא תצליח לסיים את הגיבוש.
שיהיה בהצלחה!
ישן 05-12-2007, 09:56
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

תראה עד לפני שנתיים הגיבוש של חובלים היה גיבוש מאוד קשה פיזית ... אבל לפני שנתיים החליטו שאין צרוך ברמה פיזית כל כך גבוה אלה יותר חשוב לשים דגש על הפן המנטלי , והורידו את הרמה הפיזית לרמה נמוכה מאוד .

עכשיו בזמן האחרון בגלל שיצא לו באמת שם של ביזיון ובכל זאות החובל הוא גם לוחם , החליטו לעלות בחזרה את רמה הכושר (לא יודע אם כמו שהיה אז אבל עדיין יותר ממה שיש עכשיו ) .

לכן מה שאני מציע לך לעשות זה לא להיות משוגע בעניין הכושר ולא להיות שענן ..
תעשה כושר גם בשביל הגיבוש וגם בשבילך לחיים .. לדוגמה אולי אתה תעבור את הגיבוש מתנשפף והתפקוד המוחי שלך לא יהיה מספיק טוב לשאלות של המוח כי אתה תיהיה עייף .. ולכן אם אתה בכושר טוב יותר אז יש לך גם יותר חמצן שזורם לראש ואתה לא מתנשף כמו מטורף.

אני מציע תרוץ פעמיים בשבוע 8 ק"מ בלי הליכה( תעלה את לאט לאט עד שתגיע לזה , וזה יהיה לך כושר מעולהה לחובלים אפילו אם יעלו את רמת הקושי הפיזי) אחרי כל ריצה תעשה כמה דקות בטן תעשה קצת שכיבות שמיכה, מתח ואתה מסודר :] זה גם יתן לך תחושת ביטחון שתגיע לגיבוש .

בהצלחה !
ישן 05-12-2007, 12:54
  desup desup אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.07

תקשיבו כולם!

אני ממש אבל ממש לא התכוונתי לזלזל בחובלים ובכלל לא בגיבוש כי אני יודע שהחלק המנטלי קשה בטירוף, אמרו לי את זה גם אנשים אחרים וזה הדבר האחרון שאני מזלזל בו ואני בא לשם עם שיא המוטיבציה והרצון כדי שיהיה לי סיכוי לעבור, ואני גם לא יודע כמה הוא גדול..
כשאמרתי בדיחה, התכוונתי לכושר וזה על סמך מה שאמרו לי אנשים שעברו אם אתם חושבים שלא ויש לכם הערות וכאלה תגידו אשמח לשמוע חח אבל שלא ייצא פה שזלזלתי בחובלים כי אני מאוד מאוד רואה את הגיבוש ובכלל זה דבר מאוד מאוד מכובד להיות חובל. אני מאוד רוצה להיות חובל והאחרון שיזלזל בגיבוש\במקצוע ואם יצא ונראה שהתכוונתי לזלזל בזה אז כנראה ניסחתי את עצמי לא נכון, לא באמת התכוונתי לזה שלא יהיה לאף אחד שום ספק
ישן 05-12-2007, 14:45
  C6W C6W אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי S!T שמתחילה ב "תכלס זה תלוי במי היו המפקדים..."

דווקא בגיבוש טיס היו לנו המון תיזוזים, והקפצות כל לילה. לא יודע מי אמר כאן שהפיזיות בטיס אפסית, אבל כנראה שהוא לא היה צריך להתעורר פעמיים בלילה לתיזוזים, לבנות אוהלים, לישון בהם רבע שעה ואז לקום שוב כי כבר בוקר ולהתחיל ישר משימות.. אין שינה בגיבוש הזה, ולעשות מסע קל מאוד עם אפס שינה הופך להיות פתאום קשה.
בקשר לגיבוש חובלים, לא היה קושי פיזי וזה כי לא היה ברירה לצוערים. הוראות מלמעלה אמרו שאסור לעשות לנו מצבי 2 ודברים כאלה.. בת'אכלס אין כל הרבה זמן לעשות משהו פיזי, יום ראשון בערב לפני השינה, אותו דבר ביום שני כשנגמר היום הים, בבוקר יום שלישי לפני היום יבשה ואז כבר אחר הצהריים נגמר הגיבוש.. גם אם קורעים לנו ת'תחת בזמנים האלה זה לא קשה.. דווקא חשוב להיות מוכן בראש לתת פקודות בלי חשבון גם לחברים, להיות מוכן להרצאה מהראש בלי לגמגם ושיהיה ביטחון עצמי גבוה.
למי ששאל, השלב הבסיסי - ימ"פ הוא שלב מאוד קשה פיזית בקורס חובלים. לגיבוש הגעתי בכושר ירוד ביותר ועכשיו אני מתאמן בטירוף כדי להגיע בכושר לטירונות ימית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר