לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2007, 16:19
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
שיפוצים, רבותיי, שיפוצים.

אמנם כתבתי במקום אחר שניצלתם מאשכול קריזיונרי על מסיכת השיפוצים שלי, אבל...מילה זו לא מילה בימינו והבטחות זה רק הבטחות

מה בסה"כ רצינו? לשפץ את הבית שיפוץ יסודי.
אז עשינו תוכניות, חקרנו את השוק דיי לעומק, בדקנו מחירים והשוונו, השוונו חומרים, גוונים, איכויות, עבודות גמורות של בעלי מקצוע ומה לא. חשבנו שבאנו מוכנים למשימה, הצחקתי את פינטו.
שכרנו מעצבת,ישבנו שעות וימים על גבי ימים על תיכנונים ושירטוטים.
שכרנו קבלן שיפוץ שמבצע גם את עבודות החשמל והאינסטלציה.
בחרנו נגר, בחרנו איש אלומיניום.
בחרנו את השיש למטבח, את השיש לריצפה,קרמיקות, את הגוונים לקירות וקבינימאט על סוגי הטייח האומנותי שהמציאו לי, שאצל אישתי בבית לא יהיה קיר סטוקו או קיר אוטוצ'נטו או פנטזיה ? לא יהיה כדבר הזה. אז בחרנו...
בקיצור, באנו מוכנים ואחרי חישוב עלויות עד הבורג ומריחת השפכטל האחרונה (אחרי זה מתגלה שזה האחרון לפני תור דברים סמויים נוספים, שצצים במהלך העבודה ותוספות שהשתחיה שלי פתאום רוצה עוד. העלויות הסופיות אפילו לא מזכירות את ההתחלתיות).
עשינו הסכמים כתובים, וכמה כאלו שבעל פה. נתנו על החשבון והרבה על החשבון, סיכמנו לגבי המשך ומועדי התשלום וזהו, אנחנו מוכנים.
והגענו לרגע שבו מתחילים. הבטיחו לנו חודשיים ימים ואנחנו חזרה בתוך הבית. חודשיים אמר הקבלן, כי יש חגים באמצע וזה יעכב אותנו בעוד כחצי חודש, אבל "אל תדאג, חודשיים אתם כבר במסיבת חנוכת הבית". אמר...אז אמר... אז פיננו שתי קומות את הרוב למחסן אחסנה ואת השאר כולל אותנו, הזוג המהולל, הילדים, אבא מזדקן והמטפל הפיליפיני לדירה של חברים טובים, שאינם בישראל (יצא המזל שהדיירת שלהם ביקשה לסיים את החוזה וכך הרווחנו מקום לתקופה של חודשיים שלושה, לקחתי חודש נוסף ליתר בטחון, מי לא מכיר בעלי מקצוע במדינה שלנו? כנראה שאני לא מכיר ).
ולמען ירוויחו טוב, אנחנו שתי משפחות, שהזמנו את אותה עבודה כמעט אצל אותם אנשים (רק שאצל החברים הבית קטן בחצי ותחילת העבודה אצלהם אמורה התחילה כחודש וחצי אחרינו)
תאריך ההתחלה 05.08.07. בואו נחשב יחד כמה זמן עבר מאז? מעל ארבעה חודשים ואם נסיים בעוד חודש, אני אומר הרבה הרבה תודה.
כנראה, שיש אופי מיוחד לבעלי המקצוע, הסכמים זה לא הסכמים, מילה זו לא מילה, הבטחות רחוקות מקייומנן, מחיר זה לא בדיוק מחיר ועבודה? אם לא תשב להם על הראש על האיכות והזמנים - אתה אבוד. ודבר נוסף שגיליתי , יש להם ארסנל שקרים מוכן באמתחתם לכל מצב ולשון , שהם חושבים, שיכולה לסובב כל אחד, מצבור התירוצים וההמצאות שלהם אפילו לא מרשים.
הכסף מדבר אליהם וכמה שיותר, כן יטב, ואם אפשר , אפילו שהתחייבו לעבוד במקום אחד בלבד, להכניס עוד כמה עבודות על הדרך למה לא? ואם בעל הבית זועם - אין בעיה - נשלח לו סיני ועוד כמה שעושים את עצמם עובדים והכל יהיה בסדר....
ומה עוזרים ההסכמים? אז יופי, ננהל איתם מאבק משפטי בהמשך, ומה עכשיו?
שיאה של חוצפה, שבועים אחורה בימים של גשמי הזעף, הבית היה פתוח מכל הכיוונים, שתי קומות, את בריכת העיריה אפשר היה להעביר אלי. לאיש האלומיניום שחתם על ההסכם הכי נוקשה, בכלל לא הזיז, הייתי צריך לשכור מישהו וביחד (אני עם ידים כאלו שמאליות) עטפנו בית בניילונים, בעצם, שני בתים. לא הזיז לו שום דיבור לא בטוב ולא ברע. הוא הגיע כמו גדול שבוע אחרי וסיים? מה פתאום? למה לא להשאיר זנבות לסיום ולמה בכלל לספק את מה שהובטח? "אדוני, זה אנטי סאן מראה מבחוץ, מבפנים רואים, מבחוץ לא" הוא גוער בי כמו היה מדבר אל ילד מפגר."אני רואה מבחוץ הכל, אני רואה הכל חוץ מהמראה" אני עונה לו. הוא בשלו ואני בשלי. הייתה לו החוצפה להגיד לי להביא מומחה לשמשות שיעיד שהוא סיפק את המוצר הנכון, אז הבאתי תמורת תשלום, בשביל שיגיד את אותן מילים שלי. החליף? מה פתאום, הוא עדיין חושב שיעשה עלינו תרגיל מצליח.
והנגר? יש לו זמן...והרבה זמן, אז חסרה פלטה אחת בשביל שנוכל להזמין את איש השיש למדידות סופיות, הרכבה, ואחרי זה יוכלו להתקדם בסיום העבודה. פלטה אחת והוא בשאנטי שלו. "תגיד לו שיקח בחשבון 1.8 מ"מ, לא מבין מה הבעיה שלו. אני נגר אמן, אותי לא מזרזים". זה שהוא התחייב לספק את המטבח עד ה 16 בספטמבר זה כלום.... ואיש השיש גם הוא אמן מסוג אחר, אם אין מידה מדוייקת שהוא לקח - לא עובד. והוא צודק.
אז ביטלתי אצל הנגר את שאר העבודה וחיפשתי "נגר אמן" אחר, השתדלתי שיהיה הפעם "עמך", בינתיים החדש בשלבי סיום של שאר הדברים והאומן המהולל עדיין מעצב לי פלטה עלובה. למדתי מהם, שומרים את הקלפים צמוד לחזה, לא דיווחתי לאמן המהולל על ביטול שאר העבודה, שלא יעשה לי דווקא.
ככה זה מתנהל.... צריך לספוג ולשתוק, לשמור צעדים, העיקר שנגיע לסיום ואח"כ אם נשאר בך כח, לך תתחשבן איתם
ותמיד, נוספים דברים, שיש לשלם עליהם וגוררים ויכוח אם ה"סמוי" כלול במחיר או לא. יש חוזה והם עדיין מנסים. מה יעשו אנשים ללא הסכמים , שסיכמו בעל פה והאמינו, ישלמו ויאכלו אותה עד הסוף? אבסורד מה שהולך בתחום. אי אפשר להאמין לאיש ולא לסמוך על אף אחד.

בקיצור, המצב הנוכחי היום? שום דבר לא מסויים עד הסוף, כל אחד עסוק להאשים מישהו אחר שמעכב אותו ואנחנו בינתיים מצטופפים בבית אחד על מזוודות, לאיש אין את הפינה שלו, לבן תירוצים למכביר למה קשה לו ללמוד עצמאית בזמן השביתה לבגרויות באופן הזה, ועם אבא שעושה לי מאזן נוכחות בבית

ואולי, חשבתי לעצמי זו בעצם המראה שלנו, של החברה כולה?
הכל מילים, הרבה מילים, אין ביצוע התחייבויות וכיבוד הסכמים, ואנשים טובים נופלים בין הכסאות, מתגלגלים ונבעטים מפה לשם ומשם לפה.

אני יותר לא משפץ בבית ויהי מה.
אני מהיום מחליף לבית חדש בכל פעם שצריך לחשוב על סיוד קיר

ועל כל הנכתב כאן על ידי, הבן שלי היה אומר "אבא, חפרת להם"

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 06-12-2007 בשעה 16:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2012, 19:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
משתתף בצערך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "שיפוצים, רבותיי, שיפוצים."

אם זה מנחם אותך תדע שהאתיקה המחורבנת של קבלנים היא אוניברסלית ולא ייחודית לישראל.

שיפוץ המטבח שלנו בקיץ שעבר חרג מכל לוח זמנים סביר. הפתרון היה לנהל את אנשי המקצוע ברמה הכי קטנונית של: עכשיו תרכיב את זה, עכשיו תביא את זה ולהפסקה תצא רק אחרי שתגמור עם זה. הכל עם נוכחות רצופה שלי ושל אשתי במקום. מיותר לציין שאף צד בעניין לא אהב את הפתרון הזה, אבל זה היה אפקטיבי ביותר. לצערנו עלינו על הפתרון הזה רק חודשיים לתוך הפרוייקט, עד אז חשבנו שנכון לתת לבעלי המקצוע לנהל את עצמם כי הם מבינים וכי ככה הם יעשו עבודה טובה. כשהתחלנו לשבת להם על הראש הם לא התלהבו, בלשון המעטה, אבל את הכסף הם קיבלו רק במנות קצובות לפי העבודה שנעשתה ורוב הסכום הושאר לסיום, כך שהיה להם אינטרס לגמור.

עריכה: רק עכשיו שמתי לב שהאשכול הוקפץ מתהום הנשיה. אני מקווה שהשיפוצים אצל שומר סוד כבר הסתיימו.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 30-07-2012 בשעה 19:50.
ישן 04-08-2012, 20:06
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
פעם הרחבנו מרפסת. לא היה לנו כסף אז הלכנו על חאפר שיכולנו להרשות לעצמנו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "משתתף בצערך"

הוא חשב שזה מאוד נחמד שהחלטנו לתת לו מקדמה בצ'קים לקניית חומרים בדיוק בחודש שהוא בר מצווה לנכד וחתם על תוכניות הבניה וחוזה מפורט [אני מרובע]

הוא חפר בור בעומק 50 ס"מ עם את חפירה בחצר, פיזר כמה לבנים ושקי מלט ונעלם לו. הוא רצה עוד כסף כדי להבטיח לחזור וחשב שכמות הברזל שדרש המהנדס היא הרבה יותר ממה שצריך לדעתו. הוא איים וקילל ודעתו לא נחה עד שקיבל מכתב לקוני מחבר עו"ד שהזכיר לו את מחויבויותיו החוזיות ובאותה הזדמנות ציין בפניו כי טרם הועברו לידי מרשו חשבוניות מס לצורך דיווח למע"מ או משהו כזה.

הוא הגיע בקריזה עם בניו הלא עדינים ופשוט התחיל לעבוד.

למדנו. בהמשך הבנו שזה לא חייב להיות ככה ושיש גם אנשי מקצוע רציניים.
ישן 01-08-2012, 21:25
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מתנצל, אבל האשמה היא כולה שלך...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "שיפוצים, רבותיי, שיפוצים."

אתה הלכת לחאפרים, זרקת עשרות אלפי שקלים, ובסוף גם קיבלת חרא של עבודה (שהיא אפילו לא גמורה).

ומי האשם? -רק אתה.

למה?

כי עם כל הבדיקה "המעמיקה" שעשית עם בת זוגתך, בחרת לבסוף אנשי מקצוע לא אמינים, ולא איכותיים.

הדבר הכי חשוב בתחום השיפוצים הוא המוניטין.

עדיף ברוב הפעמים לשלם יותר, ולדעת שאתה מקבל תוצאה איכותית, ולא נכנס להרתפקאה מתישה.

אגב, אין לי מושג כמה שילמת בסופו של דבר, אני אשמח אם תחלוק את זה עימנו.

אני רק אומר לך - שעלות חומרי הגלם בשיפוצים הוא זול מאוד, אני שיפצתי את הבית של אמא שלי בלי שום ידע ראשוני, והיום הוא נראה כמו ארמון.

אין תואר ראשון בשיפוצים, צריך המון רצון, וסובלנות וזהו.

אני מתאר לעצמי שאם הייתי נעזר בעוד אנשי מקצוע מלבד לרצפים, הייתי מסיים את הפרוייקט בפחות מחודש.

אני באמת לא יודע איך הגעת למצב שאתה 4 חודשים בשיפוץ, וזה עדיין לא נגמר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר