לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2004, 22:59
צלמית המשתמש של דוכיפת_כבוד
  דוכיפת_כבוד דוכיפת_כבוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל דוכיפת_כבוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IPXX שמתחילה ב "הקישור לרשימת הדברים לגיוס לא עובד...."

רשימת ציוד הכרחית - שים לב ישנם מוצרים שעדיף לקנות בבית מרקחת אני ארשום לך מה ואיפה

מדרסים -
הנעל הצבאית שטוחה ולא נוחה במיוחד, קנה מדרסים בחנות צבאית ולא מוכנים מראש סתם יקר
מנעולים - אני קניתי רבעייה של קטנים וזהו , לא צריך עוד 2 גדולים, ינסו לדחוף לך אבל לא צריך
גרביים - בעיקרון אתה מקבל 9 זוגות אני קניתי עוד 6 למקרה של גירה של שבועיים בשבת הבאה שאני יוצא אני אשלים את הציוד
גופיות קצרות - מקבל 3 מהצבא קניתי עוד 6 ( משלם על חמש מקבל 6 מתנה) שים לב זה אופציונלי נראה לי שאני אצטרך עוד אבל לא רוצה לקנות כרגע
גופיות ארוכות - מקבל 3 קניתי 6 אותו הדבר כמו הקצרות
גטקעס - אני לאיודע עד כמה זה חיוני , אני לא ראיתי את עצמי לובש את זה, אבל החבר שלקחתי איתי אמר שזה מצוין וחשוב
תיק רחצה - אופציונלי אם יש לא לקנות חבל על הכסף
משחת נעליים - צריך להביא מהבית אתה לא מקבל מהצבא לעומת זאת מברשת נעליים אתה כן מקבל לכן אל תקנה למרות שינסו לדחוף לך
כפפות - אני מאמין שיש לך אם לא, זה מומלץ מאוד
טוש- תקנה זה חשוב
שק כביסה - אל תשים את הכביסה בשקיות היא תסריח זה דבר חשוב

קניה בבית מרקחת\סופר פארם\ניו פארם
כלי רחצה למניהם - שמפו משחת שיניים , קצף גילוח וכל זה..בקיצור כל מה שאתה זקוק לו
משחה נגד שפשפות - חשוב מאוד אל תשכח ואל תזלזל
אקלין לחיטוי נעליים ורגליים - שוב לא לזלזל זה חשוב מאוד אתה הולך לעבודה אינטנסיבית
אסלנית - בטירונות זה חובה ( אסלנית זה מה ששמים על האסלה אם לא רוצים שיהיה מגע בין הישבן לאסלה ) בקיצור חובה
לבלו או ווזלין לשפתיים - שוב גם אם אתה לא משתמש זה חיוני בלילה קר ויש יובש חבל על מי שתבוא הביתה לנשק אותה
כלים קטנים לסבון - שוב ינסו לדחוף לך את זה בכככאש וכל זה אבל תלך לסופר ותקנה יותר זול
כלי למברשת שיניים - במקום שקיות שומר גם יותר טוב
מצית - תמיד טוב שיש

דברים לקניה במשביר בגלל שזול והם פושטים רגל
תחתונים - תיקח מספיק שיהיה לך
תחתוני בוקסר - גם אם אתה לא רגיל תיקח בגלל שזה מצוין לשפשפות אני מתכנן לקחת 2 זוגות בגלל שבדרך כלל אין לי זה משתנה מכל אחד לאחד
מכנסי ספורט - צריך למדס למרות שיש לכל האנשים בבית צריך לרשום את זה למי שישכח
כפכפים - שוב, לרוב האנשים יש , אבל זה חובה למקלחות.. באמת אני לא הייתי רוצה לחזור עם פטריות ברגליים

ציוד לפקל כיסים שיש בדרך כלל בבית
עט - פנקס מקבלים מהצבא , חיוני שיהיה עט
אולר - חשוב שתמיד יהיה עליך

דברים שינסו לדחוף לך ולא צריך בשיט
מראה בילתי שבירה - לא צריך לקחת מראה בכלל, יש לך במקלחות ולכן אין צורך
קוצץ ציפורניים - אל תקנו, תמיד יש בבית רזרבות , ותמיד אפשר ביום שבת בבית לגזור ציפורניים
סיכות ביטחון- נחמד מאוד , רק חבל שמקבלים בגיוס
סכין גילוח חדשה - אתה מקבל בגיוס מהאגודה למען החייל, לא להסתמך על זה אבל לקנות את זה בפעם הבאה שיוצאים שבת אם חסר.
שקיות חימום לרגליים - שמעו נראה לי זה רק למי שממש רגיש
דברים שמקבלים ביום גיוס ולא צריך לקנות - מיתרים, כיסוי דיסקית, איזולירבנד, כיסוי לשעון, אטמי אוזנים, סכין יפני ( ראו אולר), טסטר, משחולת, פלנלית, שמן לנשק, פנקס, כדור להחרשת מים, גומי למכנסיים, גומי למחסנית
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2004, 05:59
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בבקשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IPXX שמתחילה ב "הקישור לרשימת הדברים לגיוס לא עובד...."

ום הגיוס וציוד מומלץ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/uploaded/3d4dc21f39328917.gif]
מה להביא לגיוס ?
מאת יוסיפון קובץ WORD לקריאה נוחה:
https://2004-uploaded.fresh.co.il/2004/03/21/543536.doc

סיכום, רשימת ציוד לגאונים שלא צריכים לקרוא:
(לא הכל צריך ביום הגיוס, כדי לדעת מה כן ומה לא תצטרכו לקרוא הלאה)
מקבלים בבקו"ם
צ'ימידן/קיטבג, 2X חולצה ומכנסיים א' (דקרון), כומתת בקו"ם, 9X גרבים, 3X תחתונים, 3X גופיות, חגורה, 2X נעליים, מעיל, מכנסים קצרים, שתי מגבות, תיק רחצה, סכין גילוח, מנעול, ערכת כלי תפירה, ת.א., איזולירבנד, טסטר, אטמים, סרט זהירון וערכת דיסקית.
שקית אגודה למען החייל לקרביים
אזיקונים, מיתרים, שמן לנשק, סכין יפני, מגן זיעה, גומיות, פק"ל כיסים, מברשת נעליים ומשרוקית.
ציוד שאני ממליץ להביא בנוסף
הלבשה וציוד חורף: טרייניג, גטקעס, כובע גרב וכפפות, נעלי ספורט, גופיית T לבנה, גופיות חאקי ארוכות, גרביים, תחתונים, כירבולית.
הגיינה: תיק רחצה, אסלנית, נייר טואלט, כלי גילוח (דתיים מכונה), כפכפים, משחת נעליים, שמפו וסבון, סבוניה, מברשת ומשחת שיניים.
מסמכים: צו, ת.ז, רשיון נהיגה (אם יש), מס' חש' בנק, מס' ת.ז. אחים אחיות והורים.
ציוד עזר כללי: תיק גדול (60-80 ליטר), תיק קטן (10-30 ל'), , מנעולים, טוש עבה שחור, עט, שעון, שק כביסה, הרבה שקיות ניילון (פשוטות בגדלים שונים), פנס, סכין יפני, טסטר ומצית.

כללי
ישנה התלבטות גדולה אצל מתגייסים: מה צריך להביא איתי כשאני מתגייס? מה אני מקבל בבקו"ם? מה אני צריך ולא מקבל? על מה מתוך שלל המוצרים שממליצים לי עליהם בחנויות אסור לי לוותר ומה ממש מיותר?
אני אנסה לענות על שאלות אלה ולהרחיב קצת גם על יום הגיוס.

יש מספר הבדלים בין שרות ביחידה קרבית לשרות ביחידה/תפקיד לא קרבי, אנסה למצות את שתי האפשרויות (עם דגש קל על הקרבי).
רוב הדברים נכתבו לגבי חיילים בנים, ישנו קטע קצרצר לבנות בסוף המאמר. עם זאת, חלק נכבד מהדברים האמורים לגבי חיילים מתאימים גם לחיילות, בעיקר לכאלה המתגייסות לשרות קרבי/חצי קרבי. הדברים נכתבו בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.
לדברי מפקדת הבקו"ם, הקודמת, אל"מ דבורה חסיד: "חיילים לא צריכים להוציא אגורה מכיסם, אנחנו רואים חיילים שרוכשים בכסף רב ציוד שממילא מחלקים אצלנו. עדיף שהכסף ישמש לקניית ממתקים... אנו עורכים, מידי גיוס סקר בקרב המתגייסים ומקדישים תשומת לב רבה לכל טענה שעולה מצדם".
לדוגמא –החל ממחזור גיוס מרץ 03 חיילים מקבלים מדרסים לנעליים וסכין גילוח מאך 3. החל מגיוס אוגוסט 03, סופק לחיילים בנוסף מנעול תליה חזק יותר מהמנעולים שהיו מסופקים עד עתה במחזור הגיוס הנוכחי (נובמבר) הוחלפו תחתוני הסבא המסורתיים בגיזרת אוהל בתחתונים חדשים מיובאים וציבעוניים, גם המגבות הוחלפו למגבות גדולות יותר, רכות וצבעוניות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^מנעול התליה החדש

ההמלצה שלי - לא לקנות כלום לצבא - יש דברים שצריך, אבל את רובם יש לך בבית או שתקבל מצה"ל או האגודה למען החייל ביום הגיוס. אם יהיה משהו שיחסר לך תרגיש בזה כשתצטרך אותו ותוכל לבקש ספציפית שיקנו לך את אותו דבר מסויים.

על מה אני מדבר ?
לדוגמא: תיק גדול - בטח יש לך בבית! במה ארזת את הסווצ'ר כשיצאת לטיול שנתי?
מחקרים מראים שתיק הוא אחת ההוצאות הגדולות ביותר בקניות לקראת הגיוס. אין שום סיבה לקנות תיק ב700 ש"ח ויותר! (אבל, קח איתך תיק קטן, בנפח 10-30 ליטר, כדי לצאת איתו להפניות, אפטרים וכו').

כשתתגייס תקבל קיטבג שבו יאוחסן ציוד הא' (מה שקיבלת בבקו"ם) שלך, קרביים מקבלים צ'ימידן עם רוכסנים ותאים במקום שק החפצים המיושן, הצ'ימידן נוח יותר אבל פחות עמיד (אצלי הוא מחזיק כבר יותר משש שנים...).
בבט"ר (בסיס טירונות) תקבל קיטבג נוסף - קיטבג ב' שבו יאוחסן הציוד עליו תחתום באותו בסיס. קיטבג ב' למדי ב' – בגדי וציוד העבודה אותם תלבש בפעילות.
מדי א' הם בגדי היצוג שלך, תלבש אותם בטקסים ויציאות מהבסיס.

קיטבג א' הולך איתך מבסיס לבסיס ומיחידה ליחידה.
קיטבג ב', לא.
בכל מעבר בסיס/יחידה תזדכה עליו (תחזיר את הציוד ששייך לאותו בסיס/יחידה) ותחתום על חדש במקום החדש.
בקרבי- רוב הזמן לא תהיה לך ארונית, לכן תשתמש בקיטבגים כארונות.
בתיק האישי תסחוב מה שאתה לוקח הביתה או מביא ממנו.

אני מאד ממליץ לקחת ים (הרבה) שקיות, ובכל שקית לאחסן סוג אחר של פריטי לבוש: שקית לגרביים (מחולקת לשתי שקיות :גרביים חמות וגרביים דקות), שקית לתחתונים, שקית לחולצות, לגופיות וכו'... על כל שקית כתוב בטוש מה יש בתוכה.
בשיטה הזאת דברים לא נעלמים, אפשר למצוא אותם במהירות, הם לא נרטבים ולא מתלכלכים.
על הקיטבגים כתוב בטוש מבחוץ את השם שלך ומה יש בתוכם בשתי רשימות נפרדות:
1. על מה אתה חתום וצריך להזדכות עליו בקיטבג הזה.
2. מה הבאת משלך, או מצאת/השלמת וכו' ותרצה שישאר אצלך.

הערה: לחתום = לקבל ציוד. כל ציוד שתקבל מצה"ל תצטרך לחתום כדי לאשר את קבלתו לכן "חתמתי על שש גופיות ומ.ק." = קיבלתי באפסנאות שש גופיות ומכשיר קשר.

תביא פנס! לא צריך מאג לייט באלף שקל, גם פנס מהמכולת שעולה 15 ש"ח כולל הסוללות יספיק, אם תהיה באוהל או סתם בשטח תרצה לראות מי שומר אחריך ברשימה...
המליצו לי על פנס לד פצפון ואחרי שנסיתי אני ממליץ מאד הוא מאיר מאד חזק והגודל שלו מזערי, נכון הוא עולה יותר 50-120 ₪, אבל החיסכון יתבטא בסוללות, הוא זקוק להחלפת סוללה פעם בכמה שנים, בחישוב סופי הוא יותר משתלם.

לא צריך גרבי הליכה מיוחדות! לא צריך בגדים מחממים וכל מיני שטויות בסיגנון, הקור הכי גדול שנמדד אי פעם בארץ היה מינוס ארבע ואני לא צופה שזה יחזור השנה. אם תיתקל בתנאי קור קיצוניים תקבל מהצבא את הציוד הכי מתאים בשבילם אל תקנה שום ציוד חורף מיוחד ומיותר.

אה, ו… בד"כ בשק"ם בבסיס יותר זול מבריקושט שליד הבית, גם השמפו ומשחת הנעליים.
אחרי שטחנתי לך את המוח , אז...

מה מקבלים בבקו"ם ?
(אני מזכיר ציודי ב' לא מופיעים ברשימה) מה שמצריך הזדכות בבקו"ם בסוף השרות מסומן ב*
(מאחורי צו הגיוס שקיבלת יש רשימה מלאה של כל הציוד שתקבל בבקו"ם)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה צ'ימידן- אחרי שהרבה חיילים תפרו ריצ'רצ' לקיטבג שלהם והפכו אותו לתיק בג והרבה תיקים התפרקו הצבא התחיל לספק לחיילים תיק סביר פלוס. זה יהיה הקיטבג א' שלך. המלצתי – אם לא השגת לקיטבג ב' צ'ימידן או תיקבג, החלף בין הקיטבגים: קיטבג א' יהיה השק המיושן וקיטבג ב' הצ'ימידן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה זוג מגבות אלו כבר לא המגבות הקטנות והמגרדות (שהיו זבל, ושימשו רק לניילונים או לניקוי נשק), כבר שני מחזורים שמקבלים מגבות רכות ונעימות וצבעוניות!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תשעה זוגות גרבי צמר (אפורות) לדעתי לא צריך יותר, חיילים שאינם קרביים מקבלים רק חמישה זוגות. (אם מישהו קיבל משהו אחר אנא עדכנו אותי)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מכנס ספורט, ראית 'אלכס חולה אהבה' (אם לא אז רוץ לראות לפני שאתה מתחיל את הטירונות, כדאי שתדע לענות למפקד הסמל כשהוא ישאל: "מה כיתה אומרת למימי"?) אלו מכנסיים כמו שהבנות לובשות בסרט! אתה תרוץ עם תחתוני בוקסר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תיק רחצה - תיק מצויין לכלי ניקוי נשק, אבל ממש לא בשביל המקלחת.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנעול* -החל מגיוס אוגוסט 04 מחולק מנעול חדש וחזק, כבר לא מנעול זהה לזה שכולם קיבלו, עם זאת די ברור שתצטרך לנעול יותר מתיק אחד, כדאי להביא מנעול נוסף מהבית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה חגורה* - מצויינת.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה ערכת כלי תפירה, אם הערכה באה בתוך נרתיק שחציו פלסטיק שקוף וחציו פלסטיק בצבע חאקי, זה נרתיק מצויין כדי לאחסן בתוכו פנקס ופנקס שבי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כומתת בקו"ם מגעילה שאני מאחל לך להחליף מה שיותר מהר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה שני זוגות* (חולצה ומכנסיים) מדי א' =דקרון, אחרי שנה בשירות תקבל זוג נוסף במסגרת ה'תלת' (בשאיפה). דאג שהמדים יתאימו לך בדיוק (כדאי שהמדים יהיו טיפה גדולים עליך, אתה תגדל בשרות ובנוסף תלך עם גטקס וגופיות מתחת למכנסיים והחולצה), גם אם האפסנאים יחשבו שאתה נודניק, אתה צריך ללבוש את זה ולא הם. אחרי שתעזוב את הבקו"ם לא תוכל להחליף את המידה (ידוע שחלק מהחיילים מקבלים מיד שלושה זוגות, אנא עדכנו אותי כמה קיבלתם).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה נעליים ושרוכים – שני זוגות – לפעמים צריך להזדכות על זוג אחד בבקו"ם*, חיילים לא קרביים מקבלים רק זוג אחד.
המלצה בקשר לנעליים – בתחילת השרות (בחודש הראשון) החלף בין הנעליים כל כמה ימים, ככה שני הזוגות יתאימו לך בתקופה הקלה, יחסית, של השרות ולא תצטרך להתחיל ללכת עם נעל חדשה בדיוק במסע כומתה או בפעילות מבצעית.
צחצח את הנעליים ושמן אותן בתכיפות, לפחות פעם ביום, כך הן יתרככו מהר יותר.
אל תדרוס את הנעלים, זה לא נותן כלום! (אין שם שום ברזל)
גם נעליים חשוב מאד שיתאימו בדיוק לכף הרגל. גם אם צריך לך להחליף את הנעל שש פעמים עד שתהיה מרוצה. שים לב שלא נתנו לך שתי נעליים שמאליות, זה קורה.

איך לקשור את השרוכים?
שרוך אחד בנעל!
א. קשור קשר בקצה אחד השרוכים והעבר אותו בחור הפנימי הנמוך ביותר בנעל מבפנים החוצה.
ב. העבר את השרוך לחור שממול (באותה השורה) מבחוץ פנימה.
ג. העבר את השרוך לחור שמעל (באותו טור) מבפנים החוצה.
ד. חזור על ב' וג' עד שתגיע לשורה העליונה ביותר בנעל, אל תדלג על אף חור (זה רע לקרסוליים שלך, אם לא היה צריך את החור הוא לא היה שם) אל 'תחנוק' את הנעל, הרגל שלך צריכה אוויר.
ה. נעל את הנעל על הרגל והדק את השרוכים.
ו. את יתרת השרוך גלגל סביב עצמו ודחוף לתוך הנעל, תוכל לעשות גם חצי קשר לבטחון לפני שאתה דוחף את השרוך לתוך הנעל.
(ישנה שיטה שונה: בשלב ג' מעבירים את השרוך לשורה אחת למעלה ממול, זו אינה שריכה תיקנית אך היא מאד מקובלת ונוחה יותר, מה שטוב בה זה שאם מישהו יחליט לבדוק אם השריכה שלך תיקנית או לא הסיכוי שהוא יבחין בהדל שואף לאפס)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה סכין גילוח -דתיים לא לשכוח להביא מכונה, זה ששכחתם אותה בבית לא יהיה תירוץ להסתובב לא מגולחים, יגידו לכם להתגלח במכונה של חבר, גם אם יש לו זיבה, איידס, הרפס וחצקונים מגעילים (אפשר להגיע עם זקן מהבית, להצטלם איתו לחוגר ואז אפשר להמשיך עם הזקן עד הפעם הראשונה שתגלחו אותו, עפ"י פקודות הצבא, זקן= זקן מלא, או זקנקן+ שפם שמקיף את כל הפה, "צרפתי").
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה חמש גופיות ארוכות – בד"כ לבנות, אם יש אפשרות לחתום על גופיות חאקי או לבנות, כדאי לקרביים להעדיף את החאקי, בגיוס קיץ (אוגוסט) ולפעמים גם בגיוסי חורף מקבלים רק שלוש גופיות קצרות ולבנות, על גופיות חאקי ארוכות וגטקעס תחתמו בציודי ב' שלכם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה חמישה/שלושה זוגות אלו כבר לא תחתוניהסבא בגיזרת האוהל שאף חייל לא לבש. מסתבר שהחל מינואר 2004 המתגייסים מקבלים תחתונים צבעוניים, שמועות אומרות שבקרוב יחליפו תחתוני בוקסר את תחתני הסבא שחולקו בתקופתי, אולי זה כבר לא יהיה נורא כ"כ. דווחו לי מה קיבלתם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מעיל א'* – דובון ללא כובע (צ'וקו) אחלה מעיל, אם בעבר קרביים לא יצאו עם מעיל כי הדובון היה מכוער, היום כבר אין להם סיבה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תחבושת אישית- אמורה להיות תמיד בכיס ימין של החולצה (לפי פקודות מטכ"ל).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה איזולירבאנד (סרט דביק).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מברגון קטן (שבצבא קוראים לו טסטר), לא כולם מקבלים טסטר:
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- אם יש לך לדרמן/אולר/סיכה של כיפה - אתה מסודר ותוכל לפרק כל נשק ורק"ם.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- אם לא קנה מברג קטן, יש בשני ש"ח ויש יותר, אני ממליץ על צ'מפיון (ירוק ושקוף) האחרים נשברים או מתעקמים, אבל, הטסטר תמיד הולך לאיבוד ועדיף לאבד אחד שעלה 2.5 ש"ח ולא 14.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה אטמי אוזניים - בשביל המטווחים. אם האטמים לא מאובטחים בחוט, כדי לא לאבד אותם כדאי להשחיל חוט או מיתר דק שיחבר אותם זה לזה, במטווחים מחברים את מיתר האיבטוח לחולצה והאטמים נשארים אצלך.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה סרט זוהר "זהירון"* - שים אותו בתחתית הקיטבג, אין לו שימוש צבאי אבל צריך להזדכות עליו בשיחרור.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה פנקס - בפנקס כתוב הכל: כל מספר של ציוד שקיבלת, את מספר הנשק שלך וכל צל"ם (ציוד לוחמה ממוספר) אחר שתקבל, מספר טלפון של חבר, רשימות שמירה ותורנויות וכו'.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה ערכת דיסקית – בתוכה: פנקס שבי (הקפד שכל חיסון שאתה מקבל ירשם בפנקס הזה, אם לא… אז… תקבל אותו שוב), כיסוי דיסקית ושתי דיסקיות:
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- הראשונה כוללת שם ומספר אישי, זו הדיסקית צוואר, הכנס את השרשר המצורף לתוכה חבר ותלה על הצוואר.
רוצה לצאת כלי? קח מיתר עבה, גזור ממנו חתיכה ארוכה מהשרשר בסנטימטר אחד, חבר את השרשר לאחד החוטים שבולטים מתוכו, משוך את החוט מהצד השני והשרשר שלך מוסווה ולא מנצנץ. שים כיסוי על הדיסקית, השחל אותה על השרשר המצופה, שרוף את קצות המיתר כדי שלא יפרם ובאצבע רטובה ברוק (שלא תקבל כויה- זה חם!) הדק את המיתר השרוף אל השרשר. המהדרין כורכים איזולירבנד שחור מעל החיבורים (האגדה אומרת שלטנקיסטים אסור לשפצר את הדיסקית).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- השניה כוללת רק מס' אישי, זו הדיסקית נעל, שבור אותה לשני חלקים והכנס כל חלק לתא הקטן שיש בנעל בקצה העליון בצד הפנימי שלה.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- בערכה גם 'תיקתקים' לסגירה של החור הזה, זרוק אותם לפח, יש להם נטיה להיפתח ואז אתה תאבד את הדיסקית שלך, סגור את החור באזיקון.
מאיפה אזיקון ומיתרים? או! בדיוק על זה רציתי לדבר איתך:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה קרביים מקבלים בנוסף שקית מהאגודה למען החייל שבתוכה:
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- אזיקוני פלסטיק.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- חוטי שיפצור (מֵיתַרִים, עבים ודקים).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- שמן לניקוי נשק - אם זה הספריי 9105 אז זה הכי טוב שאפשר להשיג, השתמש בו בקמצנות אי אפשר להשיג אותו באף מקום אחר. אם זה סתם שפופרת או שמן אחר זרוק את זה לפח הקרוב. שמנים אחרים גורמים להסרת ההשחמה מהנשק, וכך במקום להגן עליו מחלודה הם גורמים לה, גם שטיפת הבלאי והאבק שלהם פחות טובה והם עלולים לגרום למעצור בוץ במסילות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- סכין יפני - אני ממליץ להביא לדרמן Super Tool או WAVE או אולר תואם מהבית (וממש לא ממליץ על ה Super Tool 2000), ממש לא חובה! לדרמן כזה עולה מאות שקלים, לפני זמן קצר קניתי אולר מאד דומה, קצת פחות חזק וכבד, בשוק הכרמל בחמישה עשר (15!)₪. הסכין שמקבלים בבקו"ם נשברת אחרי יומיים (אם היא לא נשברה סימן שאתה לא קרבי) קנה בחמישה ש"ח סכין יפני ממתכת, אלה הכי טובות שיש (עדיף לקנות בחנות חומרי בניין ולא בחנות שמתמחה בלהוציא כסף ממתגייסים).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מנגב זיעה - במקום מגן שעון.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- גומיות - לא שוות כלום, קח לאמא מהכלי תפירה גומי של תחתונים, הקף את השוק שלך (זה החלק מעל הקרסול, מתחת לברך, במקום שבו נגמרת הנעל הצבאית), הוסף סנטימטר וחצי יותר, גזור וקשור. קח כמה גומיות סְפֶּר כאלה. מי שמתגייס ליחידה ממש מובחרת שיצבע את הגומיות שהכנו בעצמינו (ולא קנינו בריקושט ב25 ש"ח) בטוש שחור.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- נרתיק לפק"ל כיסים -מספיק טוב בשביל ההתחלה, חכה כמה ימים ותראה אם אתה צריך יותר טוב ממנו ותוכל לבחור מבין המאתיים פק"לי כיסים שתקבל מתנה לגיוס. תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מברשת נעליים.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- משרוקית - למה משרוקית - בשביל הקפצות שתוכל להעיר את כולם במקום לצרוח בלי לנשום (תזכור את זה בהקפצה) ובשביל הכלא, שם שומרים בלי נשק, אם יקרה משהו תשרוק.
קשור את המשרוקית לדיסקית והצמד עם גומיה.
אם לא קיבלת כיסוי לדיסקית, גם אותו אל תקנה תוכל לייצר אותו בעצמך, חרְטַט מאיזולירבנד או מושקע מבד עם ריקמה, זרקורים וג'אנטים מגנזיום.
כמו שכבר אמרתי ציוד חורף קר תקבל בבסיס עם שאר ציודי הב'.

איך לובשים את המדים?
א. פשוט את הבגדים האזרחיים השאר בתחתונים וגופיה (לגבי צבע ראה בהמשך).
ב. לבש חולצה ומכנסיים, כפתר את כל הכפתורים, גם של הכיסים וגם של הכותפות (הכיסים העליונים במכנסים יכולים להשאר פתוחים). אל תכפתר את הכפתור העליון ביותר בחולצה (יש אגדה שזה כדי שלא תחנק ושחייל שכיפתר אותו יועמד למשפט צבאי על נסיון התאבדות).
ג. השחל חגורה במכנסיים, את אורך החגורה תוכל להתאים באמצעות הסקוץ', אם אין סקוץ' תצטרך ללמוד איך היינו עושים זאת פעם J. לבש את החגורה כך שהאבזם החלול, הנקבה (זה שלתוכו נכנס האבזם השני), בצד שמאל.
ד. שים את התחבושת האישית (ת.א.) בכיס ימין של החולצה, שים את הפק"ל כיסים בכיס שמאל של החולצה, בתוך הפק"ל כיסים: פנקס, עט, סכין יפני. את הארנק, הפלאפון וכו' אפשר להכניס לכיסים של המכנסיים.
ה. גרוב גרביים צבאיות.
ו. על הגרב בגובה סוף הנעל השחל את הגומיות הנ"ל, הכנס את שולי המכנסיים לתוך הגומיות.
ז. נעל נעליים וקשור אותן כנ"ל.
ח. קפל את הכומתה לשני חצאי עיגול, הכנס אותה מתחת לכותפה של כתף שמאל כשהצד הפתוח החוצה והשרוך מאחור.

*זמן ההתלבשות זה בערך הזמן האחרון שתראה שקע חשמלי ועוד לא תהיה תחת משמעת צבאית, זאת ההזדמנות להטעין את הפלאפון.

מה כדאי להביא בכל זאת?
את רוב הדברים הבאים לא כדאי לסחוב לבקו"ם ביום הגיוס אלא להביא רק אחרי היציאה הראשונה (אני מאמין שתצליח לחשוב לבד מה צריך לקחת לבקו"ם ומה לא) :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כללי:
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- שעון (הכי חשוב שיש) רצוי דיגיטאלי עם סטופר ותאורה.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- חשוב מאד - להביא טוש שחור עבה ועט - כל דבר שתחתום עליו סמן אותו מיד בשימך!!! כתוב שם שתוכל לזהות וגם החברים שלך יוכלו לזהות על כל דבר ששייך לך, זה ישאיר את הדברים שלך - שלך.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מברגון/טסטר/לדרמן/אולר – מומלץ לא חובה, אפשר להסתדר בלי.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- פנס קטן וזול כולל סוללות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מצית עוזר מאוד בעבודת השיפצור.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- שק כביסה – לא לקנות!!! בטח תקבל כמתנה לגיוס ואם לא עדיין לא כדאי להוציא על זה עשרות שקלים. תוכל להשתמש בכל שקית גדולה לאותה מטרה. הכי טוב זה להשתמש בשק פק"ל (אם אתה לא יודע מה זה, עד השבוע השני של הטירונות תדע J ), המהדרין תופרים שרוך לסגירה של השק.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מנעולים – ראה לעיל מה שכתבתי על המנעול שתקבלו בבקו"ם. רצוי שיהיו לך שני מנעולים לפחות: אחד לתיק האישי (אם אפשר לנעול אותו) ואחד לקיטבג א'. המנעולים צריכים להיות קטנים. את המפתחות אחסן במקום שתוכל למצוא אותם (פק"ל כיסים?) ועוד מפתח אחד, לפחות, סְפֶּר למקרה שתאבד את המפתחות.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה הלבשה וציוד חורף (בגיוס אוגוסט אין צורך בציוד חורף) :
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- טרייניג (חולצה ומכנסיים למד"סים/שינה).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- גטקעס – שניים לפחות.
כובע גרב - פרט ראוי ומומלץ אבל לא בכל יחידה מרשים ללכת איתו (נתון לשיקול דעת מפקד היחידה) או שמרשים ללכת אבל רק עם כובע שחור/חאקי/סגול לילך... אם יש לך כובע כזה קח אותו איתך, ירשו לך לחבוש סבבה, לא ירשו או יקבעו תנאים גם בסדר. בנוסף כובע הכלב הצה"לי הוא מצויין ויותר טוב מרוב כובעי הגרב שתמצא בחנויות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- כפפות – בדיוק אותם הכללים כמו בכובע גרב.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- נעלי ספורט –אם אין לך כרגע בשבועות הראשונים תקבל תלוש הנחה לרכישת נעלי ספורט.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- איסטניסטים שיביאו סדין או ציפה של שמיכת פוך לישון בתוכה בתוך השק שינה, בחורף כירבולית פליז תתין לכם חום והרגשה ביתית, מצד שני היא גם תתמלא בג'יפה...
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- גופיית T קצרה לבנה אחת ליציאה הבייתה מתחת למדים (אפשר עם הדפס רק שלא יבלוט החוצה מהצווארון).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- גופיות בצבע חאקי לפחות שלוש ארוכות - על ב' לך רק בגופייות חאקי, ככה פחות תשים לב לגועל נפש שאתה חי בו ותהיה מבצעי ומוסווה יותר.
לא כדאי לקנות גופיות בחנויות למתגייסים, או בחנויות יוקרה, כל גופיה מהשוק או מהסופר תספיק (ההבדל במחיר הוא בין 10 ל- 50 &#8362.
לגבי חולצה מתחת למדים: אין חובה ללבוש גופיה. אבל, בטירונות דורשים הופעה אחידה בד"כ זה ברמה שלא יהיה חייל אחד עם דובון בזמן שכולם לובשים רק סוודר, אבל ייתכן שיכריחו אתכם ללבוש גופיות בצבע זהה.
בעקרון מתחת לב' הולכים עם כהה (יש יחידות שמותר שחור) ומתחת לא' עם מה שרוצים. אני, אם לא היה ממש קפוא לא לבשתי גופיה כלל.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- גרביים – אפורות כמו צבאיות, כדאי שיהיו כמה זוגות נוסף לאלו שתקבלו בבקו"ם, רצוי גם לקנות זוג אחד או שניים של גרביים עבות במיוחד לימים קרים במיוחד ולשבוע שדאות (דיר באלק מישהו סוחב איתו גרביים לבקו"ם).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- תחתונים – לא לקנות במיוחד, מה שיש בבית זה טוב.

לגבי כמויות קרא את ההערה הבאה:
שימו לב, אתם הולכים לסגור שבועיים לפחות בבסיס, אז כדאי שיהיו לכם מספיק לבנים (גופיות, תחתונים וגרביים) להחלפה. אבל, לא כל יום תוכלו להתקלח או להחליף בגדים, בטח שלא בשדאות. בנוסף תוכלו גם לכבס (כשתהיו בבסיס ולא בשטח). קחו את זה בחשבון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה הגיינה
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- תיק כלי רחצה - תלוי בך - אני העדפתי שקית ניילון שכל כמה זמן החלפתי בחדשה.
לשמפו בצבא יש מנהג להישפך בתוך התיק, ככה תהיה בטוח שהוא עושה מינימום נזק.
אבל, יש חיילים שלא יכולים לחיות בלי תיק כלי רחצה יפה, מתקפל בקיפול שמונה, עם מראה בלתי שבירה וGPS.
אולי אתה מאלה, חכה שבוע ואחרי שתי מקלחות כבר תדע אם אתה צריך תיק או לא, עד אז בטח גם תקבל חמישים תיקים כאלה מתנות מחברים/משפחה לכבוד הגיוס (רוצה אחד משלי ?).
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- לגבי סבון כביסה - בעיקרון יש סינטבון בכל בסיס, במצבים של חוסר ברירה, כיבסתי גם בסבונים צבאיים אחרים, אל תביא מהבית.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- אסלנית - מניילון לא מנייר - אצלי פק"ל כיסים גם בטיולים ובמילואים.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- נייר טואלט גליל בשקית ניילון קטנה ועוד עשרה ריבועים מקופלים ומנויילנים בפק"ל כיסים.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- כל מה שאתה צריך לגילוח, כולל גם מראה, למי שחייב, עדיף מראה לא שבירה. אני מזכיר לדתיים את הערה הנ"ל.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- סנדלי גומי או כפכפים למקלחת. אני ממליץ שלא להביא סנדלי שורש או כל סנדל אחר שכולל בד, קשה לייבש את הסנדלים והם מסריחים מהרטיבות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- משחת נעליים - הצבא אמור לספק לך - הוא לא! או לפחות בד"כ לא. פנו לרס"פ ובקשו ממנו קופסת משחת נעליים, אם הוא לא ידע איפה הוא יכול לחתום עליה תסבירו לו שאצל רס"ר הבסיס או המב"ס ולא באפסנאות (אם הוא עדיין לא יבין , תשלחו אותו אלי … J ) כמובן שאם הוא עדיין לא מביא תאלצו לקנות, תנסה להתקמבן עם חבר שאתם קונים ביחד, ב12 שנים בהן אני משתמש בנעליים צבאיות גמרתי רק קופסת משחה אחת! (זכור, מברשת תקבל).
אל תקנו משחה לפני שאתם בטוחים לאיזו יחידה אתם מתגייסים = איזה צבע של נעליים תקבלו.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- שמפו וסבון - אני ממליץ על דוגמיות שמפו וסבון, או כאלה קטנטנים שמקבלים בבתי מלון לפחות כל זמן שאין לך בסיס קבוע ויציאות קבועות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- אם לא השגת סבונים קטנטנים כדאי מאד להביא סבוניה.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מברשת ומשחת שיניים. המלצה שלי להביא 'תיא דנט' או מי פה אחרים באריזה לא שבירה ולא נוזלת, הרבה יותר קל לצחצח שיניים איתם בשטח ודורש פחות מים, כמו כן הם יותר יעילים לשטיפת המימייה.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- קיסמי אוזניים –זה הפינוק הכי גדול אחרי תרגיל להתקלח ולנקות אוזניים תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה חצי ז…

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מסמכים:
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- צו התייצבות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- תעודת זהות.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- רשיון נהיגה (אם יש)
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מספר חשבון בנק.
-תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה- מספרי תעודות זהות, אחים אחיות והורים.

מה לא לקנות?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה רצועה לנשק !!!!! תקבל בדיוק את אותה הרצועה ואם לא אז לא מגיע לך! ברוב היחידות אוסרים להשתמש ברצועה שחורה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מצנפת - נו באמת! מצנפת מייצרים לבד בשלוש דקות עם חומרים שהצבא מספק. גם לבעלי ידיים שמאליות יצאו מצנפות טובות יותר מאלו שאפשר לקנות בחנות.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כילה נגד יתושים – אצל החובש תוכל לקבל חומר דוחה יתושים - עוד לא המציאו את החומר שיעיל יותר מזה הצבאי. בבסיסים הכי בעיתיים תחתום על כילה כזאת חינם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה משחות ותרופות לשפשפות, פטריות, ריח רע מהרגליים, נגד שילשולים, עצירות, אקמול, פלסטרים, ווזלין וכו'. תוכל לקבל את כל הנ"ל מהחובש הראשון שתפגש, יש ארגז צר"פ (ציוד רפואי) שמכיל את הדברים האלה בכל מרפאה בדיוק עבורכם. לא צריך שתהיה לך שפשפת כדי לקבל תרופה נוגדת.
(איך תזהה את החובש? זה הבחור שמצטרף אליכם לפעילות בשטח בכלל וכזו שכוללת ירי בפרט. הוא נראה תלוש ולא שייך, לא מהמפקדים וגם לא מהחיילים. סוחב אפוד גדול לכל מקום ולא עושה כלום).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה שקיות חימום - זה ממש רומנטי אבל לא שווה כלום ואם תהיה חייב את זה תקבל מהצבא - לא לקנות. אמא/חברה שרוצות לפנק חייל שישלחו לו שקית כזאת בחבילה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה שרוכים – יש בנעליים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה שום דבר עם סמל יחידה עליו - למה לקנות ואז לגלות ששובצת ליחידה אחרת/ירד לך פרופיל וכו' כדי שתוכל להתאכזב כל פעם שתסתכל על ה'מזכרת'? בנוסף יש יחידות שמטרטרות בדיוק על זה: "מה זה? אתה הולך עם כובע שכתוב עליו דובדבן? יא צעיר! אתה לא בדובדבן, אתה בקושי טירון, אולי אתה 'מיועד לדובדבן'. עשרים שניות הקפתם את החבית וחזרתם לשלשות"…

בשום פנים ואופן אל תקנה ציוד צבאי או כמו צבאי - לא כובע, לא מדים ולא כומתה !!! אל תלך בהופעה שאינך ראוי לה (ג'ובניק עם כנפי עטלף) - כי תגיע לכלא (או סתם תצא זבל) ואל תבזבז כסף על ציוד שנראה לך שאתה צריך ותוך יום, או שבוע, תחתום עליו בבסיס, כבר ראיתי מישהו שהגיע לבקו"ם עם שק שינה.
אל תחזיר לצבא ציוד קנוי במקום משהו שאיבדת - תמיד המשהו החסר יהיה אצל חבר שיוכל ל"השלים" אותו חזרה בעבורך או הכי גרוע תעלה מת"ש (משפט תשלומים) ותשלם 3 שקלים על מעיל שאיבדת.
אל תוותר, ציוד שאיבדת ולא הצלחת להשלים מחברים (לקבל מחבר שיש לו סְפֵּר, לא לגנוב מחבר) פנה למפקד הישיר שלך ודווח על האובדן, הוא חייב להשלים לך את החוסר, גם אם זה אומר שאתה או הוא תעלו על זה מת"ש (יותר משתלם מת"ש על מעיל מללכת בלי מעיל).

ו… הערה לסיום
אני מצטער אם פגעתי בפרנסה של מישהו מהמוכרים/עובדים/בעלים של רשת ריקושט או למטייל - הדברים לא כוונו ספציפית נגדם אלא כנגד שרלטנים העושים שימוש לרעה בחוסר הידע והתמימות של חיילים, מלש"בים והוריהם ומוכרים להם ציוד שאינם זקוקים לו או שיקבלו אותו מהצבא.
השימוש בשם ריקושט נעשה מטעמי נוחות בלבד מאחר וזו הרשת הגדולה והמוכרת למכירת ציוד כגון זה שעליו דובר כאן.

לינקים:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=164
http://users.tapuz.co.il/ygjtool/idf/eq

בנות
רוב הדברים זהים, בייחוד לבנות שמתגייסות לשרות קרבי וכדומה, בנות מן הסתם מביאות יותר מוצרי הגיינה כמו טמפונים, מסרקים וכו'.
מה בנות מקבלות בבקו"ם?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה זוגות מכנסיים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה 3 חולצות, שתיים ארוכות אחת קצרה חלק מהבנות מקבלות במקום אחת מהחולצות ירכית שזו חולצה שלובשים מחוץ למכנסיים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה סוודר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה דובון.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה 4 זוגות גרביים, 2 עבים 2 דקים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה חגורה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כומתת בקו"ם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מגבת.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תחבושת אישית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה דיסקית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כלי תפירה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תיק שחור.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה סרט זוהר "זהירון".
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תיק כלי רחצה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנעול.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה ו...קיטבג.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר