לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2007, 13:53
צלמית המשתמש של שרץ בידי
  שרץ בידי שרץ בידי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
נפרדים מהאקילה?

הקלעים והצלפים של יחידות החי"ר ייפרדו בקרוב מה"ליאור" וה"אקילה"

בתכנון: כוונת תרמית שתפעל גם בלילות ללא אור כוכבים. צילום: חגי הירשפלד, 'במחנה'

שני אמצעים חדשים לראיית לילה ייכנסו לשימוש בחודשים הקרובים • בניגוד למצב הנוכחי, צפויות החלופות לספק מענה מבצעי הולם בתנאי מזג אוויר קשים

שני אמצעי ראיית לילה חדשים ומתקדמים יותר יורכבו בחודשים הקרובים בכל כלי הנשק של הצלפים והקלעים ביחידות החי"ר.
בזרוע היבשה זיהו פער בין הרמה המבצעית הנדרשת לבין יכולות ה"ליאור" וה"אקילה", אמצעי ראיית הלילה הנמצאים כיום בשימוש חטיבות החי"ר, והחלו בעבודות פיתוח של הכלים.

המשמעות בעבור צלפי וקלעי החי"ר: בקרוב הם ייאלצו להיפרד מהעזרים הנוכחיים לראיית לילה המותקנים על גבי הנשק, ולהתרגל לפיתוחים מתקדמים בהרבה. ה"ליאור" וה"אקילה" מספקים הגדלה של פי שלושה וארבעה (בהתאמה) מהמצב בשטח, בעודם מתבססים על מערכות המגבירות אור כוכבים. בשל כך, בעת ערפל, בתנאי מזג אוויר קשים וכן בלילה ללא ירח, מתקשים הלוחמים לקבל תמונה בהירה של השטח, והמערכת לא עומדת בצרכים המבצעיים הנדרשים.

במקביל לכך, נרכש באחרונה מכשיר חדש לראיית לילה, מגנום יו-אן-אס, המולבש על חלקה הקדמי של כוונת היום הקיימת על כלי הנשק של הצלפים. "הכלים הקיימים נשחקים במהירות, ובעבודתו של צלף כל סנטימטר הוא קריטי לביצוע המשימה", הסביר רע"ן התצפית בחטיבה הטכנולוגית של זרוע היבשה, סא"ל אסף חנון. "המגנום יהיה מדויק ואמין יותר".

בענף ציינו כי כעת, כשאמצעי ראיית הלילה יותקן דרך קבע על הנשק, תישמר רמת הדיוק ההכרחית לצלפים. מערכת המגנום מבוססת על טכנולוגיה המגבירה אור כוכבים, ואינה מסוגלת לספק מענה במזג אוויר קשה. לאור זאת, עמלה החטיבה הטכנולוגית על פיתוח כוונת תרמית נוספת, שתשמש את הצלפים גם ללא אור כוכבים.

(מקור: http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...ana/46/4606.htm)

Magnum Universal Night Sight:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvatski-vojnik/1302007/bpictures/light_Sight_Magnum_UNS_3.jpg]

כך זה אמור להראות על הנשק (muns על בארט):

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.omnitechpartners.com/images/muns-barrett-50.jpg]

פרטים: :http://www.omnitechpartners.com/osti/products/muns.htm

נערך לאחרונה ע"י שרץ בידי בתאריך 09-12-2007 בשעה 13:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2007, 14:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אהמ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שרץ בידי שמתחילה ב "נפרדים מהאקילה?"

בסך הכל תוספת "ADD ON" שמרכיבים על מסילה לפני כוונת טלסקופית.
ללא הגדלה!
מא"כ (ולא טרמי!) דור ב'
(בדומה לסימרד שכבר משמש לרוב"צים בצה"ל)

אין למא"כ הזה ממש יתרון על הכוונת הקיימת. היתרון היחיד הוא שבמקום להחליף בין כוונת יום לכוונת לילה, משאירים את כוונת היום ורק מרכיבים את התוספת מא"כ.
אין שום קשר למה שנכתב בכתבת במחנה הנ"ל על יתרון בתנאי ראות ומזג אוויר קשים.

הכוונות אינן בפיתוח, אלא מוצר מוגמר.
לפני כשנה במארינס רכשו 4,700 מא"כ כאלו במחיר 8,500$ ליחידה
ביולי האחרון משרד ההגנה האמריקאי הציע 1,000 כוונות עודפים כאלו למכירה במחיר 1,700$
אני יכול לנחש שאיזה מש"ק רכש אותן (זה באמת מחיר מציאה) ועכשיו צריך להתחיל לחשוב מה לעשות איתן.
כמובן שעדיף לצרף אותן לנשקי הצלפים לפני הכוונת שלהם ולא במקום האקילה.

עפ"י היצרן טווח גילוי (עם איזו הגדלה?! כאמור, ההגדלה תלויה בכוונת...) לרכב 3,000 מטר ולאדם 1,300 מטר.

ישן 10-12-2007, 00:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

צודק בהחלט!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "יוסיפון - הערתך נדרשת להבהרה..."

לאחר קריאה יותר מעמיקה בכתבה ניתן להבין מה הייתה כוונת הכתב (או לפחות המרואיין שבהחלט ייתכן שהכתב לא הבין) בכל מקרה מי שערך את הידיעה הזו צריך לקבל איזו כאפה ולהפסיק לערוך ידיעות!
עריכה מעט יותר הגיונית:
ציטוט:
שני אמצעי ראיית לילה חדשים ומתקדמים יותר יורכבו בחודשים הקרובים בכל כלי הנשק של הצלפים והקלעים ביחידות החי"ר: המגנום UNS מגביר אור כוכבים מדור שני שמורכב לפני הכוונת הטלסקופית וכוונת תרמית שעיין נמצאת בפיתוח. בזרוע היבשה זיהו פער בין הרמה המבצעית הנדרשת לבין יכולות ה"ליאור" וה"אקילה", כוונות ראיית הלילה הנמצאים כיום בשימוש חטיבות החי"ר, והחלו בעבודות פיתוח של מחליפים.
באחרונה נרכש מכשיר חדש לראיית לילה, מגנום יו-אן-אס, המולבש על חלקה הקדמי של כוונת היום הקיימת על כלי הנשק של הצלפים. "הכלים הקיימים נשחקים במהירות, ובעבודתו של צלף כל סנטימטר הוא קריטי לביצוע המשימה", הסביר רע"ן התצפית בחטיבה הטכנולוגית של זרוע היבשה, סא"ל אסף חנון. "המגנום יהיה מדויק ואמין יותר".
בענף ציינו כי כעת, כשהכוונת תותקן דרך קבע על הנשק, ולא תוחלף עם רדת החשיכה בכוונת ראיית לילה, תישמר רמת הדיוק ההכרחית לצלפים.
אולם, מערכת המגנום מבוססת על טכנולוגיה המגבירה אור כוכבים, ואינה מסוגלת לספק מענה במזג אוויר קשה. גם הכוונות המצויות בשימוש היום: ה"ליאור" וה"אקילה" (מספקות הגדלה של פי שלושה וארבעה או שש, בהתאמה) מתבססות על מערכות המגבירות אור כוכבים. בשל כך, בעת ערפל, בתנאי מזג אוויר קשים וכן בלילה ללא ירח, מתקשים הלוחמים לקבל תמונה בהירה של השטח, והמערכת לא עומדת בצרכים המבצעיים הנדרשים.
לאור זאת, עמלה החטיבה הטכנולוגית על פיתוח כוונת צלפים חדשה נוספת, כוונת תרמית שאינה תלויה באור כוכבים.

(אם היה לי יותר מחצי דקה הייתי יכול אולי להוציא משהו יותר מוצלח)

ישן 09-12-2007, 23:45
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הסיבות..."

מיקיטל,
1. ברור ומובן - אבל כמה זה יקר? וביחס למה שיש כיום (נאמר תרמית ביחס לאקילה).
2. באמת?! הם מוכרים לנו פצצות חודרות בונקרים וF35 אבל כוונות תרמיות לא? ואם כבר אז אי אפשר לרכוש בארץ (כן כן כספי סיוע וכו' אבל אני מניח שלתעשיות הביטחוניות שלנו יש מה להציע כשמדובר בטופ של הטופ בכמויות קטנות ליחידות מובחרות לא?).
3. מעניין - מה המשקל של האקילה בהשוואה?
4. מה אתה יודע לומר על ההבדל בצריכת סוללה כמה משמעותי עם סוללות הליתיום החדשות? מהי בעיית הציון? ומה לגבי זכוכית בדיוק?

עידו
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 10-12-2007, 00:17
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
תגובות להערותייך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מיקיטל, 1. ברור ומובן - אבל..."

עידו, להלן תגובות להערותייך:

1. ברור ומובן - אבל כמה זה יקר? וביחס למה שיש כיום (נאמר תרמית ביחס לאקילה).
1ת. בכמויות קטנות של עשרות בודדות, מערכת תרמית מהסוג המדובר תעלה אני משער כ- $20K ואף יותר ליחידה. על כך יש להוסיף הקמת עלויות תשתית ותיקונים ולוגיסטיקת חלפים.

2. באמת?! הם מוכרים לנו פצצות חודרות בונקרים וF35 אבל כוונות תרמיות לא? ואם כבר אז אי אפשר לרכוש בארץ (כן כן כספי סיוע וכו' אבל אני מניח שלתעשיות הביטחוניות שלנו יש מה להציע כשמדובר בטופ של הטופ בכמויות קטנות ליחידות מובחרות לא?)
2ת. באמת !! - אין שום קשר בין היתרים לפצצות ומטוסים לבין מערכות ראייה לילית (ראה בפרטי). בנוגע ליכולתן של התעשיות המקומיות - אכן יש יכולת כזאת אולם בכמויות קטנות הדבר יהיה יקר ביותר. בכמויות גדולות מחיר היחידה יירד אמנם אולם כמות הכוונות תעלה את המחיר ה"שקלי" הכולל. כל זמן שמקבלים מהדוד סאם תשורות מסוג זה בחינם אין כסף (תקציב דולארי) - יש מי שסבור שהכדאיות לכך רבה יותר מהחלופות שהצעת. בעתיד - ייתכן....

3. מעניין - מה המשקל של האקילה בהשוואה?
3ת. אינני זוכר כרגע.

4. מה אתה יודע לומר על ההבדל בצריכת סוללה כמה משמעותי עם סוללות הליתיום החדשות? מהי בעיית הציון? ומה לגבי זכוכית בדיוק?
4ת. א. צריכת הזרם של התרמי TWS גדולה יותר מזאת של המא"כ המקביל לו - AN/PVS-27
ב. בטווחים אופראטיביים אין רואים בתרמי הבלתי מקורר, מציינים רגילים (תדרים שונים) , הנמצאים בשימוש בהשלמה למאכ"ים.
ג. התרמי איננו רואה דרך זכוכית (חלונות בתים, חלונות רכב, וכיוב') - היכולת הזאת חשובה בעיקר לצלפים....

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 10-12-2007 בשעה 00:26.
ישן 10-12-2007, 00:39
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "תגובות להערותייך"

מעניין - תודה על התשובה מאירת העיניים ועל ההתייחסות בפרטי.
1. אני מניח שהכל יחסי - סך הכל גם יחידות רגילות עושות שימוש באמצעים מאד מאד יקרים ולעיתים חד פעמיים (ראה ערך גיל). כך ש-20K בעיקר אם ניתן (אם גדול) לרכשם מכספי FMF זה לא כזה סיפור - אבל די ברור שלא מדובר על רכישה לכל לוחם ואפילו לא כל צלף חי"ר.

2. התייחסתי בפרטי.

3. מישהו אחר יודע את הנתונים (סתם עצלות שלי לחפש אני מודה).

4. א. קיוותי לקבל איזה נתון יותר מדוייק (משהו בסגנון של מחזיק יום במקום יומיים בתנאים רגילים או משהו כזה).
ב. זה בעיה די חמורה - יש דרך לפתור אותה?
ג. הכוונה ללא רואים בן אדם בתוך בניין מאחורי חלון? למה בעצם?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 10-12-2007, 00:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מעניין - תודה על התשובה מאירת..."

1. החי"ר מתפעל כמות קטנה מאוד של אמצעים יקרים מאוד. כאשר מדובר באמצעי שאינו עדיף בהרבה, אלא בעל יתרונות מסויימים, ובמיוחד כאשר האמצעי הקיים, כן עונה על רוב הצרכים - ההבדל במחיר הוא מאוד משמעותי (ובמיוחד כאשר מדובר בכמות גדולה של אמצעים - לא מדובר כאן רק על צלפים, כי אם על קלעים - הכמות המצטברת היא גדולה מאוד לכל גדוד. די לומר שאין מספיק מהקיים למילואים). במידה ומדובר למקרים מיוחדים, הרי שהדבר יעשה ברגע שיתאפשר.
3. הבעיה היא סרבול, יותר ממשקל.
4. חלון פועל כמשקף חום, שלא לדבר על ההבדל בין טמפ' פנימיות לחיצוניות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-12-2007, 06:29
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

כמה הערות...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "1. אני כאמור מדבר על כמויות..."

בעיקרון מערכות תרמיות רגישות לקרינה ספקטראלית בשני "חלונות רגישות":
  • Mid Wave - 3-5 micron
  • Long Wave - 8-11 micron
חלונות רגילים מהסוג ממנו עשויים חלונות בבתים וחלונות מכוניות למשל, (מבוססים על זכוכית מסוגBK-7 או חומר דומה אחר, תוכל לחפש ולמצוא את התכונות של החומר הזה באינטרנט), אינם מעבירים טוב קרינת חום בשני הערוצים הללו, ועל כן חום איננו מגיע מהדמות שמאחורי החלון לחישן הכוונת התרמית הרגילה....

קיימים פתרונות אחרים שאינם זמינים מאד בשוק.... אולם לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שלא כאן המקום להתעמק בהם.

כדאי גם לשים לב שעדשות הטלסקופ של הכוונת בשל כך אינן עשויות מזכוכית רגילה אלא חומר אטום לקרינת אור מסוג "Germanium" בדרך כלל, או חומרים אחרים המעבירים קרינת חום.
ישן 09-12-2007, 22:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ביטיס ענה על השאלה עוד לפני..."

התקציב של היח"טיות אינו מנותק מהתקציב החטיבתי. בקשר ליחידות מיוחדות - אין לי מושג. בכל מקרה, גם האקילה היא מספיק טובה לצרכים של חטיבות החי"ר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-12-2007, 12:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "למען הדיוק..."

יש סיבה לכך שהאקילה לא נכנסה לשימוש סדרתי בארה"ב? זה די תמוה שבמצב כזה, דווקא צה"ל רכש כוונת שהכוחות האמריקאים פסלו.

ישן 11-12-2007, 21:36
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לפי מה שאמרו לי - ה-M4 שוקל..."

Sorry but no. The M4 weighs about 0.5kg more than the older M16A1 "mekutzar" mostly because of the barrel which is thicker at the front like the other A2 types
Add another 0.5kg for the bipods and ACOG and the kala M4 day setup weighs about 3.5kg

If I remember correctly, a loaded long M16A1 weighs 3.5kg versus 4.0kg for a loaded M16A2.
Loaded M16A2E3 with bipods and ACOG for kalaim weighs 4.6kg. With the Aquila the total becomes about 6kg
The kala M4 setup actually feels heavier to me than a plain long M16A1 because it's got the bipods and heavier barrel which make it more front-heavy.

You might be surprised to hear, but the plain old "broom" is not only better balanced but has actually more potential for damage to the target than the fancy new short flatops with the advanced toys, because it provides more velocity to the faster older M193 bullet

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 11-12-2007 בשעה 21:59.
ישן 11-12-2007, 03:43
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

הערות והארות...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "תודה רבה מיקיטל על ההשקעה..."

להלן מספר תגובות:
אז אנחנו למדים שהכוונות התרמיות עוד כבדות יותר מהאקילה - אוצ' - לצלפים זה אולי בסדר אבל למי שאמור להתנייד עם הדבר הזה הרבה בשטח זה ממש לא תענוג - זה שוקל יותר מהנשק עצמו (אם מדובר על M4).

צודק. המשקל חשוב. תמיד יש ג'ברים (גימל קמוצה) שיטענו כי אין לכך משמעות עבורם . אבל נהוג היה לומר :"כל גרם הופך לקילוגרם כשמטר הופך לעשרה ק"מ...."

יש לך הערכה מתי נתחיל לראות כוונות תרמיות שיהיו זולות (נאמר 5-10K), קלות (עד סביבות הקילו) ועמידות לחלק מהבעיות שהצגת לנו כאן (זיהוי דרך חלונות וכו')? 2015? יותר?
הערכה יש לי. באיזו מידה היא נכונה אינני יכול לקבוע. ובכן, עיקר העלות במערכות תרמיות נובע ממחיר מטריצת החישה התרמיות - Thermal Detector בלעז... כאן המחירים למטריצה עדיין גבוהים ונעים בין $3K ל- $9K ליחידה תלוי במטריצה, תלוי ביצרן ותלוי ב...כמויות. מחיר בין היתר הינו פונקציה של כמויות ואלה עדיין אינן גדולות מספיק. יש כיום מספר יצרנים מובילים בארה"ב ובאירופה ואחד גם בארץ. יש גם יצרנים במזרח...

מה שאמור להוריד את המחירים של החישנים הינם שני פרויקטים בתחום הרכב האזרחי דוקא...! אלא שאני אינני מאמין גדול ב"השרדות" התוכניות הללו לאורך זמן ובצורך במצלמות תרמיות לנהיגה במכוניות אזרחיות. להערכתי הפרויקטים הללו ימותו מיתת נשיקה כפי שבזמנו מת פרויקט התע"ל (תצוגה עילית) למכוניות פרטיות.
עם כל זאת, חישנים בולומטרים (זהו שם הטכנולוגיה היחודית הבלתי מקוררת הזאת), זמינים יותר ויותר, והתחרות רבה.

מכשיר/כוונת תרמית כמדובר, עשויה מכמה מרכיבים ביניהם צג, חישן, אוביקטיב-טלסקופ, ואלקרוניקה הן לקריאת התמונה מהפיקסלים והן להפעלת כל המערכת. קיים במכשיר גם "פרגוד" פנימי מכאני אגב שנסגר ונפתח מדי כמה רגעים..... וכמובן גוף המערכת התושבת ועוד פ'יצ'יפקס...

בעיקרון מכשיר תרמי כזה אמור בסופו של דבר לעלות כמעט כמו המקביל המא"כי שלו.
אני מניח שבתוך 3 עד 5 שנים נראה מערכות צבאיות כאלה בשוק במחירים של $5K עד $6K בכמויות של כמה מאות. הנחה - אני מדגיש. הרבה מכך תלוי גם בהצלחת תוכנית ה- TWS בארה"ב.

מבחינת עבירות דרך זכוכית עלי לומר שראשית הטכנולוגיה התרמית הזאת אינה מאפשרת זאת היום מבלי לפגוע ביכולות ותכונות אחרות של המערכת, אבל חשוב גם לציין שאין דרישה של ממש ליכולת כזאת. צלפים וקלעים אינם שוק גדול מספיק כדי לפתח טכנולוגיות חדשות העונות על צרכים מוגבלים ביותר. כפי שכבר אמרתי, קיימות טכנולוגיות אחרות בתחום שבין המא"כ לבין התרמי (SWIR) העונות על הצורך הזה אולם הן מוגבלות כרגע מבחינת רשיונות ייצוא במערב, וגם להן יש חסרונות מסוימים. או - ועלותן גבוה מאד...!

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 11-12-2007 בשעה 03:45.
ישן 11-12-2007, 20:27
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הערות והארות..."

1. תמיד ישארו הבדלים כספיים בין כוונת מא"כ (אופטיקת זכוכית בעוצמית ובעינית+ שפופרת+ צלב) לכוונת תרמית (אופטיקת IR בעוצמית, מעגל לגלאי, מעבד וידאו, צג וידאו, אופטיקה לעינית).
2. הבדל נוסף הוא בהכשרה- יש קושי בפענוח תמונה תרמית (חלק מהתוואים לא מופיע, ומופיעים פרטים שאינם נראים לעין). ולא שמעתי מאיש תלונה שהכשרת הצלף/ קלע הנוכחית בצה"ל ארוכה מדי ביחס לנדרש... מצד שני, מעניין לשמוע חוות דעת של תותחני טנקים לגבי קלות ההכשרה לירי בכוונת תרמית.
3. היות שהיתרון העיקרי של כוונת תרמית הוא בגילוי מטרות, ופחות ברזולוציה ונוחות-
השילוב המושלם נראה לי מאתר עם טלסקופ+ אמצעי תרמי לא מקורר+ סמן בא"א קרוב על חצובה, ולידו צלף/ קלעים עם כוונת מא"כ- הרגישה לסמן. איך בכלל עובדים כיום צלפים בלילה- בזוגות?
ישן 11-12-2007, 21:52
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

התיחסות לדבריך...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "1. תמיד ישארו הבדלים כספיים..."

קרן-אור, השלמות והערות שלי לדבריך להלן:

1. תמיד ישארו הבדלים כספיים בין כוונת מא"כ (אופטיקת זכוכית בעוצמית ובעינית+ שפופרת+ צלב) לכוונת תרמית (אופטיקת IR בעוצמית, מעגל לגלאי, מעבד וידאו, צג וידאו, אופטיקה לעינית).
1ת. טכנולוגית הייצור של הגלאי התרמי הינה פשוטה יותר מזו שדרושה לייצור שפופרות. בעיקרון, קיים היום עודף תשתית ייצורית לעיבוד משטחי סיליקון עליו אפשר (ומתחילים...) להתבסס. האלקטרוניקה הדרושה לקריאת ועיבוד האותות התרמיים גם היא זמינה מאד למיזעור ולייצור המוני. האופטיקה אכן זולה היום יותר במא"כים אולם בכמויות גדולות גם חלונות יצוקים למערכות תרמיות הן זולות להפליא. צג הוידאו - מחירו יורד באופן אקספוננציאלי בשל השימוש הרב הנעשה בטכנולוגיה דומה מאד ב... משחקי ילדים... הכתבת המחירים נעשית ותעשה ע"י הצורך המבצעי (והאזרחי - אם יהיה כזה...) בכמויות גדולות של כוונות תרמיות. הווה אומר, חייבת להיות דרישת שוק, דרישת משתמשים, מספקת שהופכת להזמנות בכמויות של עשרות אלפים.. זוהי מעין ביצה ותרנגולת, אולם הדבר יקרה. התהליך החל בתוכנית ה- TWS. כשתהייה נטיית שוק לרכש כמויות גדולות של מערכות תרמיות ופחותות של מאכ"ים, יעלה מחיר המאכ"ים אולי אף מעל מחיר המערכות התרמיות (הבלתי מקוררות כמובן...!)

2. הבדל נוסף הוא בהכשרה- יש קושי בפענוח תמונה תרמית (חלק מהתוואים לא מופיע, ומופיעים פרטים שאינם נראים לעין). ולא שמעתי מאיש תלונה שהכשרת הצלף/ קלע הנוכחית בצה"ל ארוכה מדי ביחס לנדרש... מצד שני, מעניין לשמוע חוות דעת של תותחני טנקים לגבי קלות ההכשרה לירי בכוונת תרמית.
2ת. אתה צודק בהחלט. התמונה התרמית היא פחות אינטואיטיבית, ומפחינת פרטים בה היא אינה טובה כמו זו הניתנת דרך מא"כ (בהנחה שהתנאים הם כאלה ששני המכשירים רואים את אותה המטרה באופן מקביל ).
תותחני טנקים עושים שימוש במערכות תרמיות מקוררות (אם לכך התכוונת...?), וכאן הסיפור שונה מבחינת יכולות התצפית, וכן מבחינת הרזולוציות הטווחים והמטרות עצמן.. אינני בטוח שהבנתי את הערתך בנושא התותחנים.

3. היות שהיתרון העיקרי של כוונת תרמית הוא בגילוי מטרות, ופחות ברזולוציה ונוחות-
השילוב המושלם נראה לי מאתר עם טלסקופ+ אמצעי תרמי לא מקורר+ סמן בא"א קרוב על חצובה, ולידו צלף/ קלעים עם כוונת מא"כ- הרגישה לסמן. איך בכלל עובדים כיום צלפים בלילה- בזוגות?
3ת. השילוב הזה מושג הנקרא באנגלית Fusion מתבצע כבר היום בעולם אולם מחיר וסירבול המערכת גבוהים מאד.. האינטגראציה האופטית של שתי המערכות ובעיית תאום הכוונות Boresighting המדויק עבור צלפים וקלעים, איננו קל ואיננו ארגונומי מספיק. כאמור עושים את זה אולם בכמויות קטנות ובמחירים גבוהים מאד. יש פתרונות אחרים אותם הזכרתי באחת התגובות כאן מבלי לרדת לפרטים.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 11-12-2007 בשעה 21:55.
ישן 12-12-2007, 06:25
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

הסתייגות...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לגבי נקודות 2 ו-3. בחברות..."

אני מניח שהתכוונת למערכת דואלית שלמעשה איננה משלבת את שתי התמונות לאחת אלא סומכת על האינטגרציה האנושית במוח האדם הינה טובה לתצפית אבל לא ככוונת לרובה.

גם כמכשיר "ראייה" (תצפית)בלבד - להבדיל מכוונת, יש לטכניקת שני הערוצים הנפרדים בעיות לא קטנות. פאראלקס בין שני הערוצים לשתי העיניים, עיוותי תמונה שונים בין שני הערוצים, טווחים שונים ל- DRI (ראה שלושת ההגדרות לביצועים אופראטיבים) של התרמי לעומת המא"כי, בעיות משקל וצריכת זרם, מחיר ועוד.

ניתן להגיע לתוצאות יפות במעבדה או בניסויים אולם מכאן לפיתוח משקפת דואלית כזאת שאיתה ניתן לצאת ללחימה אמיתית.... הדרך איננה קלה כלל ועיקר. ואני חוזר ואומר - קיימים פתרונות אחרים שלא רצוי להרחיב עליהם את הדיבור כאן. יחד עם זאת - לכל טכנולוגיה בעיות, יתרונות וחסרונות.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 12-12-2007 בשעה 06:27.
ישן 12-12-2007, 09:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הסתייגות..."

לא נרחיב את הדיבור לגבי הפיתרונות האחרים.
לגבי מכשיר תצפית דואלי - כתבת:
ציטוט:
ניתן להגיע לתוצאות יפות במעבדה או בניסויים אולם מכאן לפיתוח משקפת דואלית כזאת שאיתה ניתן לצאת ללחימה אמיתית.... הדרך איננה קלה כלל ועיקר.

כדאי שתרחרח קצת יותר... יש חברה ישראלית שכבר נמצאת לפני שיווק של מכשיר מסויים...

ישן 12-12-2007, 16:00
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

על טעם וריח....
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא נרחיב את הדיבור לגבי..."

לקחתי את לשון הערתך ברוח טובה.

ציינתי שלא אעסוק בפיתוחים ופתרונות ישראלים - ובכוונה עשיתי זאת.
אני חייב "להתנצל" ולומר שאני מכיר את הנושא די טוב..., שנים רבות וממגוון רחב מאד של היבטים. (לא- לא כולם...!!)
בעולם קיימות מערכות כאלה זה מכבר. אני כרגע "בדרכים" (מעבר לים) ואין לי גישה טובה לחומר השמור אצלי.
תשומת לבך ל"ריחרוח" מהיר בגוגל למכרז שיצא לפני למעלה מ- 7 שנים מטעם צבא ארה"ב (והאמן לי, כשהם מוציאים מכרז כזה יש כבר פעילות רבה בנושא שנה שנתיים לפני פירסומו...):

ראה:
http://www.fbodaily.com/cbd/archive...00/58sol004.htm

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 12-12-2007 בשעה 16:04.
ישן 12-12-2007, 18:06
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "על טעם וריח...."

מקובל.
קטונתי מהלתקרב להבנתך בתחום.
אבל כבר החזקתי ביד מוצר שעובר ניסויים אחרונים לפני יציאה לשיווק. זה הרבה יותר מתקדם ממכרז כלשהו.
אם אתה מעדיף שלא לעסוק במוצרים ישראליים, אני בהחלט מכבד זאת. גם אני נמנע מלאזכר את שם החברה מטעמי סודיות מסחרית ולא מטעמי ביטחון.

ישן 12-12-2007, 20:06
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

תגובה קצרה..
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מקובל. קטונתי מהלתקרב להבנתך..."

אני קצר בזמן אבל -

" אבל כבר החזקתי ביד מוצר שעובר ניסויים אחרונים לפני יציאה לשיווק. זה הרבה יותר מתקדם ממכרז כלשהו" אמרת.

אתה באמת סבור שזה היה "מכרז כלשהו..." ?
אתה באמת חושב שהם מוציאים מכרז סתם ככה...?

כתבתי - כשיוצא מכרז כזה (לרכש) בארה"ב זה בדרך כלל לאחר שפיתחו בחנו והחליטו פחות או יותר מה רוצים, מהטוב ומה לא טוב. זה לא היה מכרז לפיתוח...!

עברו למעלה מ - 7 שנים מהמכרז הזה. הפיתוחים החלו עוד כמה שנים לפניו ! מאז ועד היום זרמו מים רבים בנהר ההאדסון....

צריך לרוץ - יש טיסה לתפוס...

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 12-12-2007 בשעה 20:09.
ישן 12-12-2007, 22:46
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ראשית תודה על המידע - מה שחסר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט

לגבי מה שאמרת - טווח לא היה הסוגיה - היכולת הבעייתית של מא"כ לעומת התרמי בתנאי תאורה נחותים ערפל, לילה ללא ירח וכו' היא הבעיה.

I'm not an expert on this subject, but I believe that even the much larger, dedicated thermal observation devices have trouble seeing in fog and smoke.

Also, I think that image in an SLS scope is usually sharper and more "natural" than that of a thermal scope, which is important for an aiming device

A possible advantage to having a magnified night scope separate from the day scope like the current ACOG/Aquila arrangment is that the Aquila can be used as a hand held 4x observation device when not on the rifle. In Lebanon, the Aquila of one kala in our platoon could not be zeroed, so the kala went in with the ACOG, while another soldier used it for observation.

ישן 10-12-2007, 23:19
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

"מחפשים את המטמון..."
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "Aquila"

מתחייבת כאן הערה - Northrop Grumman לא הורידו את הברושור של ה- Aquila מהרשת. הנה הקישור למקור והוא עובד (לפחות עד לכתיבת שורות אלה):

http://sensor.northgrum.com/es/eos/...la%20III_4X.pdf

לגבי "גילוי" בן אדם והטווחים. יש להבדיל בין גילוי, זיהוי, ואימות.
באנגלית:
  • Detection
  • Recognition
  • Identification
להפשטה - המונח הראשון אומר "אני רואה שם משהו"
המונח השני - "אני רואה משהו וזה בן אדם ולא... כלב..."
השלישי - אני רואה שם משהו, זה בן אדם והוא חייל נושא רובה...."

הטווחים לכל אחת מההגדרות הללו שונים (מתקצרים לפי הסדר..). כשמשווים טווחים אופרטיביים בין מערכות שונות, חייבים לציין במה המדובר בדיוק.

יתרה מזאת, בהתיחס למאכ"ים חייבים לדייק ולציין באיזה תנאים מדובר - תאורה (לילה חשוך לגמרי, ליל ירח, מיקום הירח, כמות האור המוחזרת ע"י הירח, ליל כוכבים, קירבה למקומות ישוב מוארים, תאורה מלאכותית בסביבה, גשם, אובך, אבק, ועוד ועוד ועוד....). יש מודלים ממוחשבים טובים ומקובלים בהם נלקחים בחשבון המשתנים הללו כמו גם סוגי המיפתח של טלסקופ הכוונת, הגדלתה, סוג השפופרת, קונטראסט המטרה, ועוד משתנים אחרים.

הדבר איננו פשוט כפי שהוא מופיע בדף פרסום היצרן בלבד. מי שמכיר את הנושא איננו מתרשם מטבלת Performance המופיעה כפרסומת. "השד חבוי בפרטים......"

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 10-12-2007 בשעה 23:22.
ישן 12-12-2007, 22:29
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left][font=Verdana]According..."

To illustrate the capability of the 4x aquila, look at the digital photo below that I took through it on the Golan. The tank is about 600-800m from me. Please take into consideration that my camera is a very basic model and that I just stuck it up to the eyesight in a very unprofessional manner and took a few pictures. Additionally, I had to reduce the picture resolution by half so that I could upload it to the forum.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

In reality the picture is much clearer. Even the photo above shows that it is sharp enough that even at this range you can identify the tank model and recognize the tank commander (although I admit that I would not be able to tell if he had a moustache or not :-), and also be able to put the cross hair on him.

Even though this range is beyond the effective point range of the M16/5.56 platform, were the scope calibrated for the range, you could definitely deliver effective supressive fire.

It might not be the final word as a precision scope for snipers, but the Aquila is definitely more than clear enough for the infantry squad marksman (kala saar) role

ישן 30-12-2007, 18:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בעקבות הפירסום בפורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שרץ בידי שמתחילה ב "נפרדים מהאקילה?"

בגליון האחרון של במחנה (28/12/07) פורסם תיקון טעות:
ציטוט:

גורם המעורה בנושא בזרוע היבשה, הבהיר השבוע כי בתקופה הקרובה צפוי צה"ל לרכוש כמה אלפי יחידות של ה"ליאור", אמצעי ראיית לילה המיועד לצלפים וקלעים ביחידות החי"ר - זאת, בניגוד לידיעה שפורסמה ב"במחנה" בגליון 46.

על מה שקרה מאחורי הקלעים לא נרחיב, אתם יכולים לנחש...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:25

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר