לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2007, 10:42
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "שאלה בנוגע לקורס טיס"

טוב, תבינו איך זה הולך שם...
אני באתי עם ציון של 70 בערך בחמש יח' מתמטיקה ובלי פיזיקה בכלל..
היה לי מאוד קשה מהבחינה של הלימודים, אבל גם עוזרים לך הרבה, יש מה שנקרא "כיתות שקט" שיושבים עם חונכות () והן עוזרות לך עם כל מה שאתה מתקשה בו... בעיקרון כמו שמישהו פה אמר, חוץ מזמנים שנותנים לך ושבתות אין לך הרבה זמן ללמוד בגלל שאשכרה מתזזים אותך כל שאר הזמן ביום..
מה שחשוב להבין אבל שבמיוחד במכין (השלב הראשון בקורס), הלימודים זה ממש לא כזה חשוב, אם אתה נכשל, אתה עושה מועד ב' ומועד ג' ובסוף תעבור... מה שחשוב הוא הצ'קים, תכלס אין מה להלחץ מזה, כי היו איתי גם חבר'ה שלא למדו פיזיקה בתיכון והיו עם מתמטיקה 3 יחידות ועברו כמו גדולים. הכל עניין של השקעה ורצון, ואם יש לך מוטיבציה זאת לא בעיה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2007, 15:15
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "שאלה בנוגע לקורס טיס"

טוב אני רואה שוב עשיתם קצת בלאגן, אז אני גם אסביר מה קורה כשאתה נופל מהקורס..

בעיקרון בנפילה מהקורס הדבר הכי חשוב הוא התזמון שלך, גם אני חשבתי "בטח יהיו פול ג'ובים טובים ואני אוכל להגיע לכל סיירת ביקום בלי גיבוש וכו'".. קיצר זה ממש לא נכון, אם אתה נופל לפני גיוס קרבי אז אני מניח שיתנו לך לבחור לאיזו יחידה אתה רוצה להגיע ואז אולי תוכל להגיע לגדס"רים ויחס"רים למיניהם.. מאוד תלוי בחטיבה ומאוד מאוד תלוי בהקצאות ומקומות.. בקשר ליחידות העלית זה קצת יותר מסובך אני לא מבין בזה כל כך אבל להערכתי כשאתה נופל בצ'קים יהיה מאוד קשה להגיע אליהן בלי גיבוש אם בכלל...
בקשר לג'ובים - מציעים לך בד"כ שניים שלושה דברים בח"א שהם סבבה ונותנים לך ראיונות אליהם, זה גם ממש קשור לתזמון שלך מהבחינה של הקצאות, לדוגמא, כשאני נפלתי נתנו לי ראיונות לשני תפקידים שגיליתי שלכל הגף שלי היו רק 3 הקצאות אליהם (נפלנו בערך 20).. מי שנפל עכשיו מגיע ישר לבקו"ם!
ברגע שאתה לא עובר את הראיונות מפנים אותך לבקו"ם שעושה איתך מה שבא לו... אנשים נפלו אחרי טירונות מהקורס והציעו רק נ"מ, תותחנים ושריון... שום פלס"ר ושום בטיח... כל זה רק בגלל שעכשיו נסגר המחזור גיוס והם נתקעו עם חוסרים... חברים שלי כמעט ישבו במעצר וסירבו פינוי רק בשביל לקבל דח"ש עד שבוע ראיונות (שמגיע לנו)..

אני אישית בן יחיד ללא חתימה, אז הפנו אותי למדור קורסים (גם אחרי קצת מלחמה כי רצו שאני אלך להיות מ"כ טירונים)... הגעתי לשם כמו כל חייל אחר והציעו לי דברים שאני ממש לא רוצה ולדעתי לא מתאימים לי.. אנסו אותי לקחת משהו ("אנחנו פשוט נשבץ אותך איפה שבא לנו ואם לא תבוא תהיה נפקד משם").. ועכשיו אני מחכה עד שהקורס הזה יתחיל ובינתיים מנסה לגרום לאנשים שאני מכיר בצבא למשוך אותי אליהם.. מצב ממש גרוע..

ישן 10-12-2007, 15:55
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי sarelg שמתחילה ב "טוב אני רואה שוב עשיתם קצת..."

הגף שלכם היה מקרה מיוחד ודי נדפק...
כעקרון הנוסחה הרגילה לנופלים מצ'קים תלויה ב2 גורמים:
1. אם נפלת עם או בלי טירונות - נפלת עם טירונות ? יופי לך אתה נשאר בימ"מ ועובר מיונים לבערך 3תפקידים מרכזיים בח"א (הקצאות נמוכות אבל עדין יש סיכוי). אם אין לך טירונות אתה מופנה ישר לבקו"ם שם מגיע לך שבוע ראיונות ועוד ראיון או שניים ליחידות שונות בצבא. אתה יכול גם לבקש גיבוש כלשהוא אם היית זכאי לו.
2.זמן הנפילה - נפלת בזמן גיוס קרבי ? באסה לך, אתה מועמד מצויין להשבחת גדודים והשלמת מכסות בכל מיני מקומות במיוחד הנדסה קרבית שיריון ותותחנים (בהנחה שלא עברת לאף יחידה בשבוע ראיונות) אם נפלת בין הגיוסים אז עוד אין חוסרים ואתה יכול לנסות לדבר בהיגיון עם הקצין מיון ולבקש גיבושים ליחידות העילית גם אם לא היית מאותר לפני הגיוס.

ככלל כל מי שנפל יכול להגיע לשבוע ראיונות ולקבל משם דברים כמו מורן עוקץ לוט"ר ופלס"רים שונים.

יש גם שמועה שממה שאני ראיתי היא די נכונה שלמי שנפל מטייס ומסיים גיבוש כלשהו (מטכ"ל שייטת חובלים או יחטיות) יש סיכוי די גבוה לעבור.

בכל אופן הדבר הכי חשוב זה ברגע שנופלים לברר עם חברים שנפלו מעט לפניך מה הציעו להם ומה הקצין מיון אמר להם בדיוק, לקצין מיון יש נטיה לא לגלות לך את כל האופציות האמיתיות שלך....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:48

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר