לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2007, 05:36
  וורנוס וורנוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.07
החמצות גדולות

בעקבות סיומו של האשכול המעניין של BROADAXE נראה לי שיהיה מעניין לשמוע סיפורים על החמצות כואבות ברכישת "מציאות היסטוריות" בשווקי פשפשים וכו'. אני למשל פספסתי קניה לפני מספר שנים של טלגרמה מענינת. ראיתי בשוק הפשפשים ארגז מלא בטלגרמות סביב 1947-6 ואני מדבר על מאות טלגרמות מצהיבות עם הסמל הבריטי של משרד הטלגרף המנדטורי כאשר ההודעה באה בצורה של אותיות גזורות באנגלית שהודבקו זו לצד זו (באופן נאה) עם חותמת של התאריך. כל הטלגרמות הועמדו למכירה עבור 5 ש"ח. לאחר חיפוש של כחצי שעה מצאתי טלגרמה שנשלחה ממש לאחר ההצבעה באו"ם ובה ברכה לבבית ומרגשת מאוד שנשלחה למשפחה בארץ מארה"ב לרגל קום המדינה. הבאתי אותה למוכר שלא ידע אנגלית אבל בגלל שראה שאני מחפש חצי שעה ובוחר רק טלגרמה אחת חשד שמדובר במשהו מעניין במיוחד. הוא קרא למוכר אחר שידע מעט אנגלית ולאחר שהבין מה כתוב בה פשוט סירב למכור אותה באומרו שהוא יכול לקבל עליה הרבה מאוד כסף מאספנים. בדיעבד אם הייתי קונה מספר טלגרמות במחיר זעום אני מניח שזה היה נגמר אחרת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2007, 04:34
  וורנוס וורנוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.07
היה שווה לפתוח את האשכול
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תלו אילו חלקים ומה היה מצבם כמובן..."

רק בשביל לשמוע שעדיין יש סיכוי למצוא דברים כאלה כמו 40 המכתבים שהזכרת, כי זה נשמע ממש משהו בעל ערך היסטורי. (היום מוציאים ספרים על בסיס דבר כזה כמו למשל הספר "אחי לדוגמא" שבגדול מבוסס על יומן של חייל בדביזית שריון של ה-SS ברוסיה ואת חייו בעיני אחיו (ספר מעניין), יכול להיות שאני אפילו יודע לאיזה רוסי אתה מתכוון כי היה מישהו שבאמת היה תקופה קצרה בשוק והיו לו חפצים שקשורים לגרמניה הנאצית שהוא הביא עימו מרוסיה (למשל כמו צילומים של חיילים גרמנים, קופסה למשקפיים מעור עם תבליט של צלב קרס מלייפציג (לפי מדבקה ישנה) וכו' תמורת סכומים מגוחכים. אני זוכר שהוא אמר שהוא נוסע להביא דברים נוספים מרוסיה ומאז לא ראיתי אותו יותר (זה היה לפני כשנתיים).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:02

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר