לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2007, 00:11
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "התלהבתי מהפנסוניק רק בגלל..."

תראה, ביקורות זה דבר שצריך לקחת מאוד בערבון מוגבל כי מי שכותב את הביקורות האלה הוא פלוני אלמוני וחברו דני-דין (ומדי פעם בפעם גם קספר רוח הרפאים).
כשאין שם מאחורי הביקורת, היא לא שווה יותר מדי.

בנוגע לפנסוניק, יש אותה לאסף אוזן )Au79) ואני יכול להעיד שהיא חמודה מאוד. זום מכאני (ופוקוס אלקטרוני המקושר לטבעת על העדשה). מאוד נוח לעבודה. האיכות שלה טובה ו All for all היא מצלמה באמת טובה.
אממה, לפוג'י יש מצלמות דומות ברמת התפעול שנותנות זוית צילום רחבה של 28 מ"מ (להבדיל מה-35 או 38 של הפנסוניק) - ייתרון משמעותי לטובת הפוג'י.
מסך מפרקי יש ל FZ50 שזה יתרון על סדרת ה 6000 של פוג'י, אם כי בסדרת ה 9000 של פוג'י יש מסך חצי מפרקי (לא 360 מעלות).

השוואה ב dpreview:
http://www.dpreview.com/reviews/com...mcfz50&show=all
בגדול, המצלמות די דומות, יש כמה יתרונות לפנסוניק וכמה יתרונות לפוג'י.
אם הבחירה היתה שלי, הייתי הולך על הפוג'י בגלל ה 28 מ"מ, אבל שתיהן סבבה.
שים לב שלפנסוניק סוללת לתיום מיוחדת שמצריכה קניית סוללה נוספת וסיכון שאם תתקע ללא סוללות, לא תוכל לצלם, בעוד שבפוג'י הבעיה לא קיימת בגלל השימוש בסוללות AA רגילות.
נשמע אולי כמו שיקול מאוד שולי וזניח, אבל מנסיון - קורה מלא ששוכחים להטעין את הסוללה ואז נדפקים בלי כוח להניע את המעגלים החשמליים שם בפנים... לא נעים במיוחד כשאתה נוסע עד לרמת הגולן או לערד בשביל לצלם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2007, 08:13
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "האמת שנושא הסוללות די מפריע,..."

כשאנשים מדברים הזום של העדשה, הכוונה היא ליחס שבין הזוית הרחבה ביותר, לזוית הצרה ביותר.
אדי (petia) קישר פה לערך "אורך מוקד" שמסביר את העניין בצורה טובה.
זוית רחבה תאפשר לך לתפוס יותר פרטים בפריים (להסתכל בצורה יותר פנורמית) ואילו זוית צרה (tele) תקרב לך אובייקטים רחוקים.
זום x10 הוא היחס שבין הזוית הרחבה לזוית הצרה.
לפוג'י יש כמעט בלעדיות על זויות רחבות במצלמות P&S וזה חשוב מאוד כשאתה מצלם חבורה של אנשים ובעיקר נופים.
לדוגמא שים לב לאשכול הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...highlight=10-20
התמונה הראשונה צולמה בעדשה מאוד רחבה (זוית רחבה, 10 מ"מ אופטי ובהקבלה ל FF מתקבל 15 מ"מ) ואילו האחרות צולמו באורכי מוקד גדולים יותר (50 מ"מ אופטי שזה 75 מ"מ בהקבלה ל FF).
שים לב איך בתמונה הראשונה אתה מקבל את כל הנוף ואילו בתמונות האחרות אין כמעט רקע.
אם תעשה חיפוש לערך "10-20" כפי שעשיתי וקיבלתי את האשכול הזה, אתה תראה תמונות שצולמו עם העדשה הרחבה הזו, ובד"כ יכילו נופים, או אובייקטים בעיוותי פרספקטיבה.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...highlight=10-20
זוית רחבה מאפשרת לך לתפוס הרבה מהנוף בתוך הפריים שלך.
צילום נופים בזויות צרות מאוד קשה ובעייתי, ולא מעביר את עוצמת הלוקיישן, כפי שהוא נראה.
דרך התמודדות עם זויות צרות בצילום נופים, הוא צילום פנורמה (מספר פריימים וחיבור בפוטושופ):
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...highlight=18-70
אבל, את זה נשאיר לאח"כ ...

ובנוגע להמלצה מ PCMAG - אני צילמתי עם שתי המצלמות ויש לי רשמים אישיים מהן.
שתיהן טובות ואני מסכים עם PCMAG שמדובר בקניה טובה.
אבל לו הייתי אני מתלבט בין המצלמות, הייתי הולך על הפוג'י.

ישן 11-12-2007, 19:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "אבל אם אחד הנושאים היותר..."

האמת - אין לי מושג.
יש לך נתונים על כושר ההגדלה של שתי המצלמות באורכי מוקד שונים?
אין לי מושג מה יכולת ההגדלה של הפוג'י ביחס לפנסוניק.
אבל אל תתבלבל - וזה חשוב... אם אתה תנסה לצלם חרקים במקרו, ואתה תנסה להשתמש באורך מוקד גדול (יעני להשתמש בכל הזום) אתה תגלה שאתה לא מצליח לפקס על החרק. יכולת המקרו במצלמות האתר טוב כאשר הזוית רחבה (יעני, הזום במינימום). זה לא טוב בשביל דבורים ושפיריות כי כשמתקרבים אליהן - הן בורחות, אבל זה נחמד בשביל פרחים.
כנס ל dpreview וחפש אם כתובה שם יכולה ההגדלה של שתי המצלמות (לדעתי - לא כתוב, ורק מצויין מאיזה מרחק הן מתפקסות, דבר שלא אומר שום דבר בקשר לכושר ההגדלה שלהן - או למעשה - למקרו).

אם אתה אוהב מקרו, אני בתור חולה מקרו, יכול רק להמליץ לך לשדרג את התקציב שלך ל DSLR עם עדשת מקרו אמיתית, ולחוות את צילום העולם המיקרוסקופי בצורה הטובה והמהנה ביותר.
מבטיח לך, שזו חוויה אחרת לחלוטין.

אבל חשבתי שהגדרת את הצילום שלך כ"נופים, טיולים ואירועים"
עכשיו אתה מכניס מקרו ואתה נוגע בנקודה שאישית מאוד מחממת לי את הלב
תחליט בדיוק מה אתה רוצה מהמצלמה שלך - כי לפי שינוי כיוון הזרימה של האשכול, נשמע לי שגם הפוג'י וגם הפנסוניק מתחילות להיות 'קטנות' עליך.

ישן 13-12-2007, 17:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "אני רואה שלפוג'י אין מייצב..."

מייצב חשוב בצילמים כאשר כמות האור קטנה, דבר הגורר ירידה במהירות הסגר.
המצב יחמיר ככל שתצלם בזוית צרה יותר (או בלשון העם "עם הרבה זום").
ככל שיש לך פחות אור, ואתה מצלם "עם יותר זום", אתה תזדקק למייצב.
למייצב אין יתרון ספציפי לצילומי נופים / מקרו / פורטרטים או כל דבר אחר. הוא בא לפצות על תנאי תאורה.

לדעתי, המייצב הוא פיצ'ר חמוד אם כי ממש לא קריטי. אף אחת מהעדשות שלי לא מיוצבת, וזה לא גרם לי לבעיה לצלם כל תמונה שרציתי.

דברים שכן חשובים שאתה לא יכול להתגבר עליהם - אורך מוקד בקצה הרחב ויחס הגדלה במקרו.
לפנסוניק יש יתרון באורך מוקד בקצה הצר - מלשון אתה מקבל "זום" יותר גדול, אבל התחום הזה פחות שימושי מאשר התחום הצר ולכן לא הייתי מתפשר בנושא הזה.
שימוש בסוללות AA במקום סוללת לתיום יעודית מקנה לפוג'י נוחות עבודה בכל מקום וסיטואציה.

המצלמות די דומות, אבל הפוג'י נראית לי יותר נוחה (ולהזכירך צילמתי עם שתיהן).
לא שאני חושב שהפנסוניק לא טובה - היא טובה מאוד, אבל הייתי שמח לו מה שכתבתי היה מיושם גם בה.

ישן 11-12-2007, 23:11
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
כמה הערות על ה-Panasonic FZ50
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "צריך המלצה למצלמה בתקציב של 1500-2000"

מבין המצלמות שבחנתי היא הייתה המוצלחת ביותר בכל הקשור לפיצ'רים.
מייצב תמונה.
זום גדול X12 (שווה ערך ל-35-420).
מסך מסתובב.
הרבה מאד אפשרויות לכיוונון.
אפשרות לצילום ב-RAW (אבל אני לא משתמש בה).
מה שמתן מנה: פוקוס וזום ידניים ולא באמצעות כפתורים.

החסרון הבולט ביותר שבה הוא גודל החיישן ואיכותו.
יצא לי לצלם מעט עם Fuji FinePix S5500 ולדעתי התמונה הייתה חדה יותר.
בעיה נוספת - מעל ISO-400 התמונה הופכת רועשת מאד, ב-ISO-1600 זה כבר נראה כמו פסיפס.
הזום מתחיל ב-35 מ"מ (שווה ערך לזה), אני מצאתי את זה קצת בעייתי, זה לא רחב מספיק לטעמי.

הזום המקסימלי טוב, יחד עם מייצב התמונה אני מקבל תמונות לא רעות גם כשאני משתמש בו.
ברגישות נמוכה (ISO-100-200) התמונות המתקבלות חדות וצבעוניות (יחסית, בכל זאת לא DSLR),
מעבר לזה האיכות פוחתת.

בשורה התחתונה, קניתי את המצלמה הזו כי היא ממלאת את כל הדרישות שלי כרגע והיא הייתה במסגרת
התקציב שלי. לו הייתי צריך יותר מזה והיה לי כסף מיותר או ידעתי שבתקופה הקרובה (שלוש שנים)
יהיה לי כזה, הייתי משקיע ב-DSLR ומוסיף לה עדשות מאוחר יותר, אך כיוון שאני סטודנט לעיצוב וההוצאות
שלי רק גדלות כל הזמן, היה לי ברור שלא יהיה לי כסף מיותר לעדשות וציוד מקיף, ולכן העדפתי לקנות
מצלמה אחת שתתן מקסימום אפשרויות במחיר סביר, וכזה שלא ימשיך לעלות עם הזמן.

זה צילום מאקרו שעשיתי עכשיו, רק כי מתן ממש התעקש.
למתן ממש משעמם, הוא יוכל להמיר לך את היחידות עפ"י גודל החיישן:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקווה שעזרתי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:22

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר