לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2007, 12:22
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בפעמים הקודמות...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אמממ"

גם בלבנון, וגם בעזה, טנקים נפגעו הכי קשה דווקא ממטעני גחון כבדים במיוחד.
הגיוני להניח שלעזתים יש היום גם טילי נ"ט מתקדמים, או RPG מדגמים מתקדמים. ואולי גם "טרופדו" יבשתי, כפי שהוצג בפורום: רקטה טיפשה, לפעמים מאולתרת, עם המון חומר נפץ וטווח מוגבל, אבל כשזה פוגע זה גורם נזק.

מאידך, לא כל "טנק" בתקשורת, הוא באמת טנק. שני נגמ"שים M-113 שסחבו חומרי נפץ, נפגעו קשה מאוד בפעולה בעזה לפני כשלוש שנים. ככל שאני יודע, מקורות הידיעות בשלב זה הם עזתים, וכל כמה שאני יודע, בערבית אין הבדל בין טנק לנגמ"ש, שניהם משוריינים הקוריים: "באבאת' ".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2007, 13:00
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לונגען שמתחילה ב "ארכיון 11.12.07: טנק צהל"י נפגע בחאן יונס מטיל נ"ט"

RPG אחד שפגע בטנק מרכבה 3 בז וכנראה שלא חדר. ניצת והפעיל את הספקטרוניקס.
החיילים (מ188) התלוננו ולכן פונו. התלונות שלהם היו: שניים על שאיפה של החומר, אחד על חדירת החומר לעיניים ואחד על חדירה של החומרלעיניים ומכה שקיבל בעין (בטח התותחן).
גורמי הרפואה לא ממש התרשמו מה"פגעיות" אך ליתר ביטחון הם פונו להמשך טיפול בסורוקה. לטנק לא נגרם נזק משמעותי.
אני לא מבין מדוע בכל אשכול על טנק שחוטף, החל ממטען גחון וכלה ברסיסים או נק"ל קופצים פה עם שאלות על מעיל רוח. מי שמתעניין במצב ההתקנה והרכישה של המעיל רוח מוזמן לעשות זאת באחד מהאשכולות שדנים בנושא. מי שלא מבין בתחום מתבקש לסכור את פיו ולנצור את מקלדתו, לקרוא באותם אשכולות ולהשכיל.
הודעות כמו שנכתבו פה היום בנושא הן לכל הפחות מטופשות ובלתי נסבלות.

ישן 11-12-2007, 21:18
  1Moshe1 1Moshe1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.07
שלח הודעה דרך ICQ אל 1Moshe1
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "RPG אחד שפגע בטנק מרכבה 3 בז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
RPG אחד שפגע בטנק מרכבה 3 בז וכנראה שלא חדר. ניצת והפעיל את הספקטרוניקס.
החיילים (מ188) התלוננו ולכן פונו. התלונות שלהם היו: שניים על שאיפה של החומר, אחד על חדירת החומר לעיניים ואחד על חדירה של החומרלעיניים ומכה שקיבל בעין (בטח התותחן).
גורמי הרפואה לא ממש התרשמו מה"פגעיות" אך ליתר ביטחון הם פונו להמשך טיפול בסורוקה. לטנק לא נגרם נזק משמעותי.
אני לא מבין מדוע בכל אשכול על טנק שחוטף, החל ממטען גחון וכלה ברסיסים או נק"ל קופצים פה עם שאלות על מעיל רוח. מי שמתעניין במצב ההתקנה והרכישה של המעיל רוח מוזמן לעשות זאת באחד מהאשכולות שדנים בנושא. מי שלא מבין בתחום מתבקש לסכור את פיו ולנצור את מקלדתו, לקרוא באותם אשכולות ולהשכיל.
הודעות כמו שנכתבו פה היום בנושא הן לכל הפחות מטופשות ובלתי נסבלות.

מה זה ספקטרוניקס ?
ישן 12-12-2007, 19:41
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אני פשוט לא מבין את תאוות הפרסום הזאת
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לונגען שמתחילה ב "..."

בשביל מה אנחנו צריכים לעזור לאויב לנתח את איכות הנשק שלו.
צה"ל לא יודע עדיין איזה RPG פגע בטנק אבל אחמד יודע.
הסלג כן חדר לא חדר, אולי ערוץ עשר גם יספק להם תמונות תקריב מעבר לתאור המילולי.
מצד אחד הצנזורה מבזבזת המון אנרגייה על שטויות מוחלטות ומצד שני שכבר צריך למנוע מנתונים טכניים לדלוף לא עושים זאת.
וזאת בנוסף לחכמי הפורום שרצים לספר באיזה גדוד ופלוגה מדובר. (תודה, אחמד הצליח לקרוא את השלוטים הטקטיים ועזרתם לו לאמת את העניין). בהחלפת הקו הקרובה יהיה לו יותר קל לדעת מי הלך לאן.

לטעמי הדיון הטכני של ערוץ 10 הערב עמד בהגדרה של "עזרה לאויב בשעת מלחמה"!

ישן 13-12-2007, 16:04
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מי יכל?.... הצנזורה?....."

אולי הפרסום הספציפי הזה בערוץ 10 אכן חסר טעם או אולי לא חכם מדי (וגם על זה תכף נדבר) אבל חברים זה בדיוק תפקידה של העיתונות הכתובה והדיגיטלית. מבחינת הסקופ אין הבדל אם ה RPG חדר לטנק או שנשיא המדינה חדר למשהו אחר אלף אלפי הבדלות :-)) מה בדיוק אתם רוצים שתפרסם במקום זה? "חילופי אש קשים בדרום רצועת עזה"? "כל כוחותינו שבו בשלום לבסיסם?" מה אנחנו ב 1970 וכל העם צבא? או אולי בכלל נסתפק בתגובות הדביליות, המעורפלות ולעתים רבות גם שקריות/חלקיות של דובר צה"ל (שבינינו מי סופר אותו בכלל למעט אולי רוני דניאל)? תסתכלו החוצה מהחלון, אם אתם רואים את הדגל הכחול לבן תלוי על התורן זה אומר שעדיין לא הכרזנו על עצמנו בתור צפון קוריאה.

ולגבי הפרסום הספציפי הזה, בוא נגיד שהוא חסר טעם ולא נבון עדיין חברים עדיין מה לחמאס יש איזה חטיבה טכנולוגית שמעסיקה 10K אנשי קבע מהנדסי חומרים וקינטיקה כולם ללא ספק עובדים כל היום וכל הלילה לשיפור ראשי נפץ על פי "הצילומים של הפגיעות בטנקים"? תגידו אתם רציניים? מדובר הרי במוצר מדף שמוברח לרצועה ממצרים במטר רץ. ירו 10K כאלו על טנקים בסוף יחדרו את אחד מהם, לא יעזור גם אם נשחזר בתע"ש את המאוס 2 עם 100 הטונות שלו ושיריון חזית 2 מטר. אז מה, שהראו את לפני 5 שנים את המרכבות שהושמדו על ידי מטעני גחון בעזה על המוביל בדרך החוצה אז ישב איזה יוסוף בעזה עם פוטושופ ניתח את התמונות ואמר "הא, הבנתי!!! מעכשיו בואו נשים את המטען לרוחב ולא לאורך!!!" כן ממש... אולי גם את הפגיעות של הקאסמים בבלוקונים של שדרות לא נראה כי זה עוזר להם לשפר את הרקטות?

סימנים טקטיים של פלוגה ו' בגדוד י' בחטיבה ז' וואלה באמת סודות המדינה פשוט הפקר... ערוץ 10 משדר מודלים תלת מימדים של כל המדורים והמכונים והמעבדות בכור בדימונה ב PRIME TIME, ערוץ 2 משדר מתוך חפירות הבור האטומי הממשלתי בליפתא גם כן ב PRIME TIME, דיון שלם רץ פה בפורום באיזה אשכול על מתקני שיגור הכרובים של ח"א ברזולוציה החדשה שלהם דברים חמורים אבל אתכם מטרידים דווקא הקשקושים הלבנים האלו (ואת אחד המנהלים פה מטרידה עד חוסר שינה תמונה של מחנה עופר ממש מתקן סופר מסווג סודי ביותר בלתי נראה בפאתי רמאללה).. חברים יש לי חדשות בשבילכם הסימונים הטקטיים האלו ידועים לא רק ליוסוף לבן של יוסוף ולנכד של יוסוף אלא גם לסבא של יוסוף שכבר לפני 40 שנה כן כן 40 שנה רדף עם בזנט חלוד בפתחת רפיח אחרי הפטונים של גורודיש שהיו צבועים הפלא ופלא באותם סימנים טקטיים בדיוק. בארה"ב (מדינה שבכלל לא מבינה כלום בבטחון מידע, בט"ש, חיסול ערבים כן) זיהוי חטיבתי, גדודי ופלוגתי הוא מסורת וערכים, מקור גאווה, מעודד מורל ושייכות, מופגן בכל עת... אצלנו לעומת זאת זה מינימום סוד מדינה TOP SECRET עוד רגע אנחנו זורקים אותנו לים.

קיצר תסתכלו על זה ככה, גם אם הפרסום הוא חסר טעם הרי שבסופו של דבר הוא תורם ליצירת לחץ רציני ובריא בתוך המערכת ובעיקר בחוץ - מהציבור, מהתקשורת, מהפוליטיקאים, התעשיות ויתר הגורמים האזרחיים - על הצבא סוף סוף לרכוש פתרונות דוגמת מעיל רוח - שבשאיפה ימזערו את הפגיעות האלו. בדיוק כפי שירי 5000 קסאמים תרם אחרי אי אילו שנות סבל להתנעת הפיתוח של מערכת כיפת פלדה, שמי בזלת, רקיע הכסף או איך שלא קוראים לה. LOOK ON THE BRIGHT SIDE.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 13-12-2007 בשעה 16:33.
ישן 11-12-2007, 21:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]זה ממש לא רגע..."

בדיוק.
טנק גדול, מנוע דיזל חזק.
נהג נותן גז אחרי שעבר לאט ויפה בשער והופ- כמו בטנדר או ג'יפ דיזל (או מונית...) כשנותנים לחיצה עמוקה על דוושת הגז מוזרק עודף סולר למנוע כדי להעלות את כמות הסיבובים לדקה(=יותר כוח, "נותן בגז") ועל כן הבעירה לא יעילה לחלוטין ועודף הדלק שלא נשרף היטב יוצא בצורת עשן שחור.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i184.photobucket.com/albums/x8/lancero333/dezembro/6db4f3b4.jpg]

לא כך נראית פגיעת תחמושת במיגון הטנק, בוודאי שלא רש"ק חלול כשל רקטת RPG.

ומי שישים לב לרגע, יגלה שהעשן יוצא יפה יפה מפתח המפלט (האגזוז) של הטנק ואפילו נדחף הצידה ולמטה לפי כיוון האגזוז. טריק יעיל טקטית שנועד להקשות על האויב לאתר את הטנק לפי פליטת העשן שלו כאשר הוא נמצא למשל מאחורי גבעה או שיחים.
כמעט כל הטנקים בעולם פולטים את גזי הפליטה שלהם (והעשן השחור...) הישר מאחוריהם (חשיבה כנראה שבלונית, מעולם הרכב) וזה לרוב עולה למעלה ומציין כדגל את מיקום הטנק.
המרכבה שלנו פולטת את העשן בכוח הצידה ומעט למטה, כך שהעשן מספיק מעט להתפזר ולהתרחק הצידה מן הטנק לפני שיעלה למעלה ויסגיר את בעליו.

אה, ואיך אפשר בלי- הערה לחי"רניק החביב ש"אוכל עשן"- זוהי מרכבה, חבר, יותר טוב שתעמוד מן הצד שבלי אגזוז...
(ומה עם המט"ק- איזה מן חבר אתה? למה לא תגיד לנהג שלך להיות עדין עם הגז כי יש שם חבר לנשק...?)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 11-12-2007 בשעה 22:02.
ישן 11-12-2007, 22:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אם לא הבנת את זה - לנו בכלל..."

אני לא טוען שהבנתי טובה מהממוצע.

אני כן יודע שבמרכבה סימן 1 היה מפלט בכל צד, ודי מהר הובן שזה מסגיר במדויק את מיקום הטנק.
התוצאה היתה מעבר למפלט בצד אחד.
מבחינה אוטומוטיבית, מהצד של הנדסת הרכב, למנוע לא איכפת להיכן הולך האגזוז כל עוד הוא לא מתחת למים- ואפילו עם זה אפשר להתמודד יפה.

מבחינת ההשפעה על מיגון- שוב עניין שקל לפתור בהצבה נכונה של החלקים.

חוזר שוב לשיקול הטקטי- אני כשריונר וכסייר אוהב מאוד שהטנק פולט את עשנו הישר מאחוריו ומשם כלפי מעלה. במיוחד כתותחן טנק שצריך אינדיקציה זריזה להיכן להביא את הצלב.
דוגמה- טנק אויב נמצא מאחורי גבעה, מוסתר במורד המדרון האחורי, המט"ק צופה במשקפתו אל מעבר לגבעה (כמו שחי"רניק עולה לכריעה מעט לפני שהגיע אל שיא גובה הגבעה). לאחר שבחר המט"ק את מטרתו, הוא מורה לנהגו להתקדם כדי שהצריח יעבור את גובה הגבעה והתותחן וקנה התותח יוכלו לראות את המטרה.
יש כאן מצב פשוט בו טנק (כבד) צריך לעשות זינוק בעליה, לכך צריך לתת גז, והנה נפלט עשן שחור. עכשיו אני, בטנק שלי, או בעמדת התצפית שלי כאיש מחס"ר, רואה עננה שחורה פורחת, שם בבסיסה את צלב הכינון והופ- הדוב הולך אל תוך הכוונת של הצייד!
עם המרכבה, כבר לא מובן מאליו היכן בדיוק לשים את הצלב, כי העשן נפלט קצת לשם וקצת עקום, ותשאל צלף על העניין של להביא צלב בול על המטרה. אתה רוצה כל רמז, ויעידו על כך מט"קים של מג"חים ושוטים, שבתרגילים הבינו מהר וחד כי יש להקפיד עם הנהגים על צמצום פליטת העשן השחור למינימום ברגע שבצד השני יש אנשים ולא שלדות מטרה...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 11-12-2007, 22:39
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני לא טוען שהבנתי טובה..."

ציטוט:
אני כן יודע שבמרכבה סימן 1 היה מפלט בכל צד, ודי מהר הובן שזה מסגיר במדויק את מיקום הטנק.
התוצאה היתה מעבר למפלט בצד אחד.

אני אקח את המילה שלך לגבי זה שזאת סיבת המעבר למפלט אחד. בכל מקרה זה מחזק את הטענה שלי שהחשיבה התכנונית לא היתה יצירתית כל כך במקור, פשוט לא היתה ברירה. אחר כך.. שדרגו. .

ציטוט:
מבחינה אוטומוטיבית, מהצד של הנדסת הרכב, למנוע לא איכפת להיכן הולך האגזוז כל עוד הוא לא מתחת למים- ואפילו עם זה אפשר להתמודד יפה.

זה לא מדוייק. יש משמעות לאורך צינור הפליטה, וזה משפיע על עוצמת המנוע המנוצלת.

(אני לא חולק על האיכות של הרעיון)

ישן 12-12-2007, 21:25
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי shayyydj שמתחילה ב "פוגע במוראל פירסומים כאלו"

תעשה שכיבות סמיכה על האגרופים על אספלט.
כואב? נשרטת?
קורה.
האם איבדת את היכולת להשתמש ביד?
האם מתן פרסום לעובדה שנשרטת יגרום לאחרים לפחד ולא לעשות שכיבות סמיכה על האגרופים?
האם זה הגיוני?
אולי לא הנחת נכון את היד על המשטח?
אולי אתה לא מתורגל ולכן העור שלך עדין ומשתפשף בקלות רבה מדי?

הדוגמה מטומטמת בכוונה.
צוות של ארבעה לוחמים ישראליים יצא לקרב בתוך מכונה שאותה הם מאומנים להפעיל (עזבו את הויכוח על רמת האימון לרגע). הם נכנסו לקרב כחלק מכוח צבאי ישראלי מסודרשפעל באזור.
במהלך הקרב שוגר נגדם חימוש ו(אני מניח\מקווה) שהם שיגרו חימוש על האויב.
ככל שאני מבין, נהרגו שלושה חיילי אויב במהלך הקרב, ונפצעו ארבעה חיילים ישראליים באורח קל.
נשמע לי כתוצאה שניתן להבין את נסיבות התרחשותה.

בנוסף- לתשומת הלב שהכיתוב מתחת לצילום הטנק היוצא מן הרצועה מדבר על "טנק עם נזק קטן\קל" (תלוי במתורגמן). אני אינני מצליח להבחין בנזק כלשהו בתמונה, אודה לכל מי שיאיר את עיני. עד שלא יעזור לי מישהו בעניין זה, הרי שאני מייחס אמינות נמוכה לאמיתות דיווחי התקשורת הזרה על כוחותינו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:16

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר