לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2007, 14:33
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אהבתי תמשפט האחרון שלך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "בשנת 2006 במדינת ישראל רק..."

"שנית, שהקושי שלו נובע מחוסר מומחיות בתחום כלשהו - ולכן ראוי ייעוץ מקצוע או תכנון קריירה."
צודק אני חייל משוחרר וכל העבודות זה לענות לטלפונים לשכנע לקוחות לעשות מנוי עיסקה עם חברה (נוכלית כולשהי רשתות תקשורת וכו') מאבטחים מלצרים וכו' ..
אז חשבתי ללכת רחוק ואם כבר אני עובד בעבודה מאפנה בלי יוכלת להתפתח בא או שתתרום לי במיומנות כולשהית אז אולי להתחיל ללמוד לתואר ראשון לבכלכלה ומנהל באונברסטיה פתוחה או במכללת רמת גן שממש זולה השאלה היא שהאם תואר שם "נחשב בכלל" בחוץ ויש דרישות ליוצא המקצוע הזה?
אשמח לשמוע כאן אנשים שמתעסקים בתחום ..
תודה והמשך יום טוב ..(חשוב לציין שכלכלית אין כסף למכללות יקרות)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2007, 18:34
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אהבתי תמשפט האחרון שלך"

כל מוסד להשכלה גבוהה שהתואר האקדמי שלו מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה הוא ראוי בהחלט מבחינתך. לגבי האוניברסיטה הפתוחה אני יכול להתחייב בפניך מידע אישי (כסטודנט וכמרצה) שהתואר ראוי מאין כמוהו - הבעיה שהוא קשה להשגה, דווקא בגלל שמדובר בעקרון של לימוד עצמי. לגבי מכללת רמת גן - בחלק השייך לאוניברסיטה הפתוחה, קבל המלצתי החמה. לגבי עניינים אחרים במכללה, ברר היטב, אין לי מידע.

עכשיו, תנסה לרגע לקרוא ולהבין לעומק את שאני כתוב מכאןו:
המקצוע 'שמתאים לך' הוא שילוב של כישוריך עם צרכיך ונטיות ליבך.
המטרה שלנו להביא לניצול מכסימאלי של הכישורים שלך במטרה להביא אותך בעתיד למקצוע שהולם את הנטיות
והצרכים שלך, בינהם כנראה להתפרנס בכבוד ו'צרכים' מדרגה גבוהה יותר. זה שאין לך כסף והורים תומכים אכן מקשה עליך, אבל לא באמת צריך למנוע ממך לנהל את הקריירה שלך. עכשיו אני ממתין לך כאן לשאלות נוספות ויש לי הרבה שיעורי בית בשבילך.

יעקב בן שאול
ישן 13-12-2007, 20:45

תודה רבה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "כל מוסד להשכלה גבוהה שהתואר..."

שוב תודה רבה על התגובה הרצינית .
אשמח לשמוע מה שמעת על מכללת רמת גן שאתה ממליץ עליה בחום (הבנתי שהלימודים עצמם שם ממש כמו מכללות ואונברסטאות רגילות כלומר הלימוד לא מסתמך על לימוד עצמאי וחוץ מיזה מחירים מוזלים יחסית וחלוקת התואר לשנים וסמסטרים לפי רצון התלמיד ושזה שלוחה של האונברסיטה הפתוחה)
השאלה איך המרצים ? קצת רחוק לי מהבית הרצליה ? איך הרמה של הסטודנטים (משום מה חשוב לי שילמדו איתי אנשים חכמים ) וכל מה שאני צריך לדעת ..

בוא נגיד שלגבי המקצוע אני לא סגור על עצמי באופן מוחלט אני יודע שאני רוצה תתחום כלכלה אני מתלבט אם מה לשלב אותו מנהל ? חשבונאות ? מדעי המחשב גם חשבתי ..
וחוץ מיזה אני מנסה לברר גם לגבי יועץ השקעות ויועץ פיננסי בנאדם אם תואר ראשון במנל עסקים מוסמך לזה ?

בקיצור שאול כל תחומי הלימוד למסגרת התואר והתעודות מסביב מבלבלות אותי נורא בשלב הזה..

סתם פרט שחשוב לי להגיד לך למדתי מנהל עסקים בתיכון 5 יחידות ציון 97 (כן אני יודע שאין מה להשוות לתואר חח) ואני לאחרונה מתענין קצת בשוק ההון בעיקר מניות ..(מושגים בעיקר)

ישן 14-12-2007, 07:31

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "תודה רבה"

ראשית: ההישגים שלך בתחום המתימטי נראים מספיקים למיגוון מקצועות לימוד, אך נראה שאתה מגובש ללמוד את תחום הכלכלה, לפחות בעניין זה אינך מבקש ממני כל ייעוץ.
שנית: לא המלצתי בחום על מיכללת רמת גן אלא על האוניברסיטה הפתוחה שם, ובתואר הראשון המוכר מאוניברסיטה מכובדת ורצינית זו. כמו כן, למסיימים אין כל בעיה להשתלב לאחר מכן בלימודים לתואר שני בכל אוניברסיטה אחרת.
עכשיו, לחלק הכי פחות חשוב, התחום הספציפי. הסבר: כדי להשתלב בשוק העבודה בעתיד ככלכלן אתה זקוק לתואר ראשון בכלכלה. נכון, שאם למדת גם כמה קורסים בכלכלה ימית,יהיה לך יתרון מסויים בקבלה לעבודה בחברת ספנות, וזהו.
ראיית חשבון היא לדידי מקצוע אחר ושונה. שוק ההון באופן ממשי לא תלמד בכלכלה, אלא ברמת מבוא. לכן, אם זה הכיוון שלך הרי נצל את הזמן עד תחילת הלימודים והירשם לקורס (יקר) לשוק ההון ולאחר מכן אנחה אותך לגבי אפשרות להשתלב בעבודה בתחום ומבחנים נדרשים.
ישן 14-12-2007, 10:48
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
מקצוע או תואר ?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ראשית: ההישגים שלך בתחום..."

כמה דגשים :
1. מדובר בבחירת מקצוע שראוי שתתבצע באמצעות ייעוץ מקצוע או לפחות איש מקצוע אחד בכל תחום.
2. תואר במנהל עסקים לבדו אינו מספיק ללא התמחות בתחום כלכלי (חשבונאות או כלכלה).

מבחינת חשבונאות - מדובר במקצוע שאינו כלכלי (אין קשר ישיר לשוק ההון לצורך העיניין)
המטרה היא ההסמכה לראיית חשבון.
כשאתה בוחר את המקצוע הזה המתמטיקה אינה רלוונטית כיוון שרמת החישובים שרו"ח מבצע אינה דורשת ידיעת נגזרות מתמטיות סבוכות.
ראיית חשבון נוגעת בעיקר לכללי דיווח חשבונאיים של חברות , טיפול בנושאי מיסוי , מיזוגים ופירוקים ונושאים נוספים.

מבחינת כלכלה - יש נגיעה למקצוע ראיית החשבון אולם הראיה היא יותר מלמעלה - ברמת השוק והמדינה ולא בהכרח ברמת החברה (למרות שכמובן שיש כלכלנים גם בחברה).
השוני הוא שכלכלן לדעתי יותר מכוון לשוק ההון מבחינת הלימוד - ייעוץ השקעות/ ניהול תיקים.

אם תרצה ייעוץ בנוגע לחשבונאות - אתה מוזמן לפנות אלי.
בהצלחה !

ישן 14-12-2007, 12:01

אממ
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ראשית: ההישגים שלך בתחום..."

קודם כל שוב תודה על התגובה
תגובה לבן שאול
  • לפי מיטב הבנתי גם עם אני ילמד מנהל חשבונות יש תחומים בכלכלה שאני נבחן עליהם במסגרת התואר (כי רואה חשבון חייב להבין בכלכלה בצורה מינמלית לפחות לדעתי) ?
  • ושקלתי לעשות קורס לשוק ההון אבל כמו שאמרת זה קורס יקר(וכסף כמו שהבנת אין לי בשפע) ולפי מיטב הבנתי אם אני ילמד אותו במסגרת התואר שלי בחלק מהמכללות אונברסטאות לא ?
  • אבקש לעשות סדר קטן בהבנתי מנהל עסקים זה לא שילוב של כלכלה, וניהול או שזה תחום אחר לגמרי ? כי לפי מיטב הבנתי אפשרי ללמוד מנהל עסקים בהתמחות מימון שיווק וחשבונאות ממה תואר כזה מורכב ומה רמת הכלכלה שלומדים בו ?
  • אשמח אם אוכל לקבל ממך אישור ליצור איתך קשר בפרטי ולשאול שאלות במסנג'ר כי יש לי הרבה הרבה שאלות על הראש כי טעות ברור שאני לא מעונין לעשות בבחירת מקצוע לעתיד..
תגובה לrollo
  • נתחיל דווקא מהסוף כתבת "שכלכלן לדעתי יותר מכוון לשוק ההון מבחינת הלימוד - ייעוץ השקעות/ ניהול תיקים" אבל כדי להיות יועץ השקעות צריך לעבור מבחן של הרשות לנירות ערך כלומר חוץ ממסגרת לימודי התואר כלומר מבחן חיצוני ? ואם כן כמה זמן לוקח ללמוד תחומר שנבחנים עליו בערך ?
  • כמובן שחוץ מהתיעצות שלי כאן לפני תחילת לימודים יתייעץ עם יועצים בכל מיני מסגרות שונות על מנת לקבל תמונה כמה שיותר מדויקת מבחינתי אבל אין כמו אנשים בפועל שלומדים כרגע או עוסקים בתחום כמה שנים טובות שיכולים להסביר בלי אינטרסים כמו שבמכללות יגידו קח קורס במתמטיקה לפני מקצוע כמו ראיית חשבון כי המתמטיקה מאוד קשה וכו' בטוח שהבנת אותי ..
  • ואני דווקא ממש יודע שיועץ השקעות זה חלק ממש קטן בתחום הכלכלה וכמו כן אני גם יודע שאפשר לעשות תואר רק בכלכלה אך בגלל ענין של מציאת עבודה/התענינות בעוד תחומים לכן אני מעדיף לגוון עד כמה שניתן .
  • וכמו בן שאול אשמח אם תוכל ליצור איתי קשר בפרטי שנדבר במסנג'ר וכך יהיה לי יותר נוח לשאול שאלות ולקבל תשובות.
תודה רבה לכם ,

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 14-12-2007 בשעה 12:17.
ישן 15-12-2007, 09:36

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אממ"

ידידי הצעיר,
1. אתה בהחלט תלמד 'מבוא לחשבונאות' במסגרת לימודי כלכלה, כיוון שכלכלן חייב להיות מסוגל לקרוא מאזן.
2. כפי שהסברתי לך, לימודי שוק ההון במסגרת התואר אינם ברמה מעשית להבדיל מקורס בסיסי פרטי. גם לי לא היה
כסף בגילך. לכן 'מבוא לחשבונאות' למדתי באוניברסיטה אבל להשקיע בבורסה 'אספתי' שיעורים מהסביבה, אפשרי!
3. אני הסברתי לך את דעתי שהמטרה הינה תואר ראשון בכלכלה, משמעה שאתה 'כלכלן'. בהחלט יהיה נחמד אם בהמשך תלמד לתואר שני בבית ספר גבוה למינהל עסקים. דיה לשמחה בשעתה.
4. לגבי פנייה פרטית אלי, כפי שעושים כאן החברים מעת לעת. אני שמח לענות לכולם אך בפורום, כי מדובר בנושא (ייעוץ תעסוקתי, הכוון מקצועי, גיבוש קריירה, חיפוש עבודה וכו'...) שצריך לעניין את כולם. לדוגמא, עניתי לך לגבי נטייות, צרכים וכישורים וספציפית על האו"פ. בפרטי אני מעדיף לענות רק לשאלות של צורך בשמירת סודיות או צנעת הפרט.
גם לא. שמתכתב עימי לאחרונה לגבי העסק האפשרי שלו, חבל שאינו עושה זאת כאן. שהרי הנושא היה יכול לעניין את כולנו.

ועכשיו שאלה תעסוקתית לשיעור בית:
איזה טיפוס אתה טיפוס יציב - כלומר, רואה עצמך בעתיד עם משכורת קבועה במינהל הציבורי או טיפוס נרקסיסטי המחפש בעתיד תחושה של סטאטוס ויוקרה?

יעקב בן שאול
ישן 15-12-2007, 11:33

אמממ
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ידידי הצעיר, 1. אתה בהחלט..."

1. אפשר להגיד שאני טיפוס יציב אין לי בעיה לראות את עצמי עם משכורת קבועה(שתשתנה לפי האינפלציה וותק חח) כמובן רק שתספק אותי ושאני יוכל להתקים איתה בכבוד בית דירה ילדים משפחה וכל המשתמע מיזה .לא מחפש להיות מולטימליור או מנכ"ל של חברה מכובדת שתקנה לי מעמד .
  2. "כפי שהסברתי לך, לימודי שוק ההון במסגרת התואר אינם ברמה מעשית להבדיל מקורס בסיסי פרטי" כבר הבנתי מכמה אנשים שלימודי קורס ההון במסגרת התואר לא ברמה מעשית אך במסגרת התואר אני מוכשר כיועץ השקעות ? זה דבר שחשוב לי כי כך אפשרי ללמוד באינטרנט ולפתח שנושא לאט לאט במקום לקחת קורסים ממש ממש יקרים(ולעשות מבחנים) .(רק אם תגיד כן לימוד כלכלה אתה יועץ השקעות זהו זה מה שמענין אותי חח)
  3. אני קראתי באינטרנט וראיתי שיש מקצוע של כלכלה בשילוב עם מנהל http://www.openu.ac.il/programs/07.html זה נשמע מענין מכוון שזה גוון בתחומי הלימוד וגם התסכלתי קצת בעיקר בפרקי החובה נכנסתי ועיינתי ויש דברים שבאמת לא זרים לי שם אם כי ברור לי שאני לא יודע תחומר ברמה אקדמאית אך אין לי ספק שזה מקדמה על בנאדם שלא יודע כלום בנושא.
עכשיו כאן השאלה בעצם במידה ואני לומד תואר כלכלה ומנהל
  • האם תואר כזה נקרא מנהל עסקים ?
  • האם בתואר כזה מקבלים תעודה של יועץ השקעות/יועץ פיננסי(בוא נעזוב לרגע עם הרמה לא תהיה מעשית בפועל)?
  • האם בתואר כזה אפשר לעשות התמחות משנית סתם דוגמא של שיווק ניהול ציבורי וכו' וכו'?
ואם יש עוד דבר ששכחתי לשאול ויש לך להגיד לי אשמח לשמוע
תודה רבה

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 15-12-2007 בשעה 11:39.
ישן 17-12-2007, 08:00
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אממ כן אהה?"

בוא נבהיר כמה עניינים. כיום אני לומד כלכלה וניהול דו חוגי בב"ש אז יש לי קצת תובנות מהצד הסטודנטיאלי (לגבי ביקוש מצד מעסיקים ויוקרת תארים שונים, עדיף שתשאל מישהו עם דעה לא מוטה)

ישנם 2 תארים ראשונים שצויינו כאן:
  1. מנהל עסקים/ניהול: תואר ראשון המרפרף בקצרה על התחומים העיקריים שרלוונטיים למנהל זוטר. כגון התנהגות ארגונית, קבלת החלטות, מימון, מבואות לכלכלה מיקרו ומאקרו, יסודות חשבונאות וכדומה. בתואר זה ישנם מסלולים המכווינים אותך עפ"י הבחירה שלך להתמקצעות מסויימת בתחום אחד או שניים (תלוי במספר נקודות הזכות שכל התמקצעות כזו לוקחת). לדוגמא, התמקצעות במימון או שיווק. אני בכוונה משתמש במונח התמקצעות כי ההתעמקות וההיקף של החומר הנלמד אינו נחשב כמומחיות אקדמאית (תואר שני ומעלה) ואינו מצויין בתעודת גמר.
  2. כלכלה: תואר ראשון העוסק בעולם הכלכלי. החל ממבואות לכלכלה, דרך קורסי ברמת ביניים במיקרו ומאקרו כלכלה, דרך קורסי מימון וחשבונאות וכדומה. גם כאן אין מומחיות אקדמאית ורמת הידע איתה תצא מהתואר לא מתאימה במלואה (או חלקית לצורך העניין) לצרכי עולם העסקים.
תואר בראיית חשבון נחשב כהתמחות או מגמה (בניגוד לאותה התמקצעות מדוברת) באחד התארים הנ"ל. כל אוניברסיטה ומכללה והשקפתה לגבי סוג והיקף הידע הנדרש מרואה חשבון. בשורה התחתונה, מבחני הלשכה הם הסטנדרט ידע הנדרש וכל דבר מעבר הוא בבחינת בונוס (או קללה, תלוי השקפה). אני אישית לא מכיר מכללה או אוניברסיטה שתוציא אותך עם תעודת יועץ השקעות כיוון שהיא אינה שולטת במבחנים ואינה כותבת אותם. לטעמי, הכנסת קורס המכין אותך למבחני לשכה היא גימיק ואני לא אוהב גימיקים כשזה נוגע להשכלה שלי. משהו שמתאים לקורנפלקס לא מתאים לאוניברסיטה. מה גם ששוק ההון הוא ענף אחד בתוך מגוון אפשרויות העולם הכלכלי ואין סיבה לבזבז עליו זמן וכסף. זה נטו טכניקה פיננסית שאפשר ללמוד לבד או בקורס יועצי השקעות ואין שום צורך להשקיע בזה זמן שצריך להיות מוקדש ללימודים גבוהים.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 17-12-2007, 13:56
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אממ תודה על התגובה"

1. אחרונה
  2. זה עניין סובייקטיבי ומשתנה מקורס לקורס וממקום למקום. יש הבדלים בין האוניברסיטאות השונות בלימודי כלכלה. ניהול קל
  3. מעבר למה שנלמד בפסיכומטרי, לא. לא היה לי ידע בתחום הזה.
  4. מימון, שיווק, התנהגות ארגונית, מערכות מידע אצלנו. משתנה גם כן מאוניברסיטה לאוניברסיטה. ההתמקצעות הזאת קיימת רק בניהול / מנהל עסקים. בכלכלה זה לא קיים באוניברסיטאות. שמעתי על כמה מכללות שעושות את זה. בנקאות, שוק ההון, תעשייה וכדומה.
  5. יהיה לך תואר ראשון במנהל עסקים או כלכלה במגמת ראיית חשבון. כדי לעסוק בתחום יש לעשות סטאז' ולעבור מבחני לשכה. לטעמי, מבחני לשכה הם אלמנט חשוב בהכשרה ומעניקים יוקרה מסויימת לתואר הזה. ראיית חשבון הוא תואר הרבה יותר פרקטי מאשר השניים האחרים ומוכוון עולם עסקים לטוב ולרע. לכן הביקוש הגובר אליו.
לדעתי, העולם הפיננסי יחווה את מה שהעולם המשפטי חווה כיום. הצפה אדירה של בוגרי מכללות ואוניברסיטאות ללא אפשרות ממשית לתעסוקה בתחום. רק כדי לתת טעימה בנושא, ישנן 6 אוניברסיטאות המלמדות כלכלה לתואר ראשון (ב"ש, עברית, ת"א, בר-אילן, חיפה, טכניון). לצורך הדוגמא, כל שנתון עומד על כ-200 סטודנטים= 1200 בוגרים כל שנה. תכפיל את זה בגלל המכללות והפתוחה ותקבל סדר גודל של 2000-2500 בוגרים טריים ללא ניסיון תעסוקתי בענף. ואני עוד לא הוספתי את בוגרי מנהל עסקים. ללא יכולת לבדל בין מועמד אחד לשני על בסיס אחיד (כמו מבחן לשכה) וללא יכולת להכיר מראש את המועמדים ולקבל המלצות (סטאז') המעסיקים נאלצים לקבוע סף קבלה לעבודה ע"ב ראיון, היכרות עם בוגרים קודמים מהמוסד ממנו אתה בא, מבחני השמה, גרפולוגיה, אסטרולוגיה ופנג שווי..

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 18-12-2007, 11:23

אמממ
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "זוכר את הפתיח שלי על שילוב..."

קודם כל אני באמין ביכולות של כל בנאדם להיות מה שהוא רוצה להיות.
במידה ויש לו רצון מוטבציה ותחת לשבת ללמוד.
לי יש 3 יחידות מתמטיקה ובקרוב מאוד אני מתחיל קורס באנגלית לשיפור הבגרות שלי ל4 יחידות כדי לא ליפול בזה בתואר מתמטיקה אין לי בעיה להשלים ל4 כלומר אני דווקא ממש ממש טוב במתמטיקה רק חבל על הזמן והכסף שזה דרוש ..
אבל נשלים לעט לעט אנגלית ומתמטיקה נעמוד בקטגריונים ונתחיל ללמוד ..
הרי רק השתחררתי לפני חודש אני יכול להתחיל ללמוד בעוד 10 חודש או שנה ו10 זה לא כזה משנה ..
העיקר שיש רצון ללמוד ומטובציה אין סיבה שאני לא הצליח (כך אני מאמין לפחות)
אני רוצה לעשות 4 יחידות אנגלית לקבל ציון של 80 לעשות תקורס באנגלית רמה A לפי מה שהבנתי שמראה ידע באנגלית ורק שאני ישיג אותו ואני ידע שאנגלית לתואר יש לי כבר אני יתחיל ללמוד בראש שקט מתוך ידיעה שתחלק הקשה בשבילי סיימתי .

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 18-12-2007 בשעה 11:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר