לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2005, 22:09
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
כמה נקודות שחשוב להדגיש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shaker שמתחילה ב "אם אני נותן אגרופים בקיר זה מחזק את הכף היד?"

ראשית כדאי שתדע מה אתה עושה ומה ההשלכות לעתיד ואחר כך תחליט מה ואיך.

קצת רקע היסטורי: האדם הקדמון נולד עם שלד כמונו וחי את רוב ימיו בחוץ, בלקט חקלאות וציד. בפעילויות אילו הגוף כל הזמן מקבל מכות קלות מפה ומשם, אם זה משורש שבולט מהאדמה או אם זה מחיה שלא כל כך מתאים לה שיצודו אותה היום או מכל דבר אחר, מערכת השלד התחזקה מזה ומבחינה גנטית כיום גם צריכה את זה. כאן נכנס ענין אומנויות הלחימה, הן מספקות בעבודת זוגות מבוקרת את אותן מכות קלות, כמובן שכל שבוע שבר זה לא הענין, אבל סימן כחול ביד פעם בחודש, נפיחות קלה, ואני מדגיש קלה, ברגל, נקודה רגישה למגע באיזור הצלעות או דברים מהסוג הזה.

קצת ביולוגיה ורפואה ברמה הכי בסיסית: בשלד שלנו ישנם שני סוגי חיידקים אשר תפקידם לדאוג להתפתחות, צמיחת ואחזקת השלד. לא חשוב שמותיהם אבל סוג אחד מקבל אספקת סידן והוא נמצא על פני השטח של העצם ובונה אותה ומעבה אותה בכל זמן נתון, גם עכשיו כשאתה קורא את התגובה שלי. הסוג השני נמצא בתוך העצם ותפקידו לפרק את תאי העצם הישנים ביותר בתוך העצם, שאריות התאים מתפרקות בתוך מח העצם. כך שכל הזמן יש מערכת מתמשכת של פירוק מבפנים ובניה מבחוץ של העצם. כך גם העצמות גדלות כשאנחנו ילדים ומתבגרים.

על החידעים ההורסים אין הרבה שאנחנו יכולים לשלוט בצורה טבעית, הם עושים את שלהם. כמובן שע"י תרופות אני מאמין שאפשר לשלוט בהם בצורה זו או אחרת אך אינני שולט בתחום אז נעזוב אותם כרגע. על החיידקים הבונים ישנם הרבה מאוד גורמים טיבעיים שמשפיעים, והרי כמה:
חוסר שעות שינה - ילדים בגיל הצמיחה שלא ישנים מספיק מאטים בצורה משמעותית את גדילתם ובמצבים קיצוניים אף מעלים את הסיכון לשברים.
פעילות גופנית מוגזמת ולא מבוקרת - כגון ריצות ארוכות ללא סרגלי מאמצים, הרמת משקולות כבדות מדי ללא עליה הדרגתית וכו'. הדוגמא הבולטת ביותר היא שברי מאמץ.
מכות חוזרות ונשנות באותה נקודה - כאשר מקבלים מכות חוזרות באותה הנקודה, ואין הכוונה למכות קלות אלא מכות רציניות, כגון בעיטות "מפרקות" לאותה נקודה ברגל שוב ושוב במשך שנים. בתחילה יש תהליך מגננה כאשר הגוף מבין שהמכה חוזרת הרבה פעמים ויש נקוז גדול יותר של חידקים בונים באותה הנקודה ונוצרת "עצם עבה", זהו תהליך מגננה שלא יכול להמשך זמן רב בגלל תמת חידקים בונים רב.
איזון סידן - סידן הוא החומר העיקרי עליו מתבססים החיידקים הבונים, ללא מאזן נכון של סידן אין סיכוי שיצליחו לשקם עצם. רוב הסידן שאנחנו אוכלים לא נספג בגוף, רובו יוצא כמו שנכנס. לכן צריך לאכול מוצרים מכילי סידן מן הצומח - לא רק מוצרי חלב - כגון סויה וכעוד.

כאשר החיידקים בונים בחסרון מתמשך זמן רב נוצרות בעיות של שברים מסובכים אשר יוצרים את הצורך בניתוחים קשים ומסובכים מאוד לצורך איחוי וגם אז האיחוי אינו מושלם.

המלצתי לך, לעבוד על קיר? כן. חזק? לפעמים ואולי אפילו לעיתים רחוקות. להמשיך להתאמן? בהחלט!

שיהיה בהצלחה ואשמח להערות טענות והארות.
צור.
חזרה לפורום
ישן 28-02-2005, 22:03
  גמלשלמהדרומי גמלשלמהדרומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בחיים שלי, ב-ח-י-י-ם שלי, לא ראיתי כזה אוסף של דברים לא נכונים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי karateka שמתחילה ב "כמה נקודות שחשוב להדגיש"

שני סוגי ***תאים***, ***של הגוף*** שנקראים אוסטאובלסטים ואוסטאוקלסטים, הם אלו שבונים ושהורסים את העצם (בנייה מבחוץ, הריסה מבפנים, השמות בהתאמה). אני יכול להסביר קצת יותר על הסידור של האוסטאובלסטים במערכות הברס גליליות אבל זה לא רלוונטי כרגע. על תהליך הבניה אין לנו שליטה, תהליך ההריסה מבוקר על ידי הורמונים כמו קלציטונין וחומרי כמו ויטמין D שמתעסקים בהבאת סידן ממערכת העיכול לדם. כאשר חסר סידן בדם, העצם מפורקת יותר (כי תפקיד המינרלים האלו בעצם הוא לשמור על אספקת סידן מתאימה ורמה גבוהה שלה בדם, כיוון שסידן הוא משתתף רציני מאוד בהרבה פעולות ביוכימיות כולל התכווצות שרירים ופעולת סינפסות עצב-שריר). התהליך האנדוקרינולוגי הוא מורכב מאוד.

הסיפור על הסידן שמעבה את העצמות הוא רק זה: סיפור! סיפור ולא יותר. הדבר הזה לא הוכח כלל וכלל במחקרים רציניים, וללא ספק המכות עם היד בקיר, שזה משהו שאין לו שום אלסטיות, גורמות נזק אדיר הרבה יותר מתועלת. אם כבר לנסות לחשל את היד, לעשות את זה על שק מלא עדשים יבשים או משהו כזה, ולא על קיר!

נ.ב.

אני לא יודע מאיפה מגיע הידע בהודעה הקודמת; הידע שלי אקדמי, נלמד במסגרת תואר ראשון בביולוגיה, ונתמך במחקרים רבים. צריך לבדוק טוב טוב מאיפה למדת את מה שכתבת קודם, משהו מאוד לא נכון בזה.
חזרה לפורום
ישן 11-03-2005, 10:16
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בבקשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shaker שמתחילה ב "אם אני נותן אגרופים בקיר זה מחזק את הכף היד?"

אתה יכול לחשל את עצמך בצורה יותר בטוחה
ישנם כמה שיטות
אם אתה רוצה לחזק את העצמות עצמן ישנם שני שיטות שאני מכיר
האחת, לתת מכות קטנות (לא ממש בכוח בהתחלה) בעץ מעובד (עץ חלק, כמו שבטח הארוך או השולחן שלך עשוי), כשהאגרוף מכווץ בצורה הכי חזקה שלו, עם הזמן אתה מעלה את משך הזמן שבו אתה נותן מכה ואת הכוח
החישול מגיע מהר מאוד וגם מתרגלים לכאב בצורה כמעט מידיית, אבל יש שטוענים שלא כדאי
שיטה אחרת, היא לתת מכות עדינות לאותו סוג של עץ, אבל כשהיד רפוייה ולא סגורה לאגרוף, למשך כשעה מכות עדינות כל הזמן עם יד פתוחה בעצמות שברצונך לחשל

אם אתה סתם רוצה לחזק אגרוף (כמו המפרקים ביד ועוצמת המכה) אני מציע לך להתאמן הרבה על שק איגרוף
אבל בצורה נכונה של ייגרם נזק
שיטה טובה אחרת (אם אין שק איגרוף) זה לתת אגרופים למים (שפוך כמות מסויימת לדלי והתחל לעבוד)
כמו כן שכיבות סמיכה על אגרופים יעזרו לחיזוק האגרוף, כך שלאחר המכה המפרק לא ישבר לך
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר