לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2007, 17:29
  5דרקון5 5דרקון5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
נורמות פסולות בגדודים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/017/677.html

הכתבה הזאת מאתר NRG מציגה כמה נורמות פסולות שקיימות בגדוד בגולני.
הצבא מלא בנורמות כנ"ל, אני מעיד על כך מניסיון אישי. הם כולם נובעות מיד חופשייה של מפקדים זוטרים.

למה לא קיימים נהלים וגבולות ברורים? למה נותנים יד חופשיה למפקדים הזוטרים?

המפקדים הזוטרים(סמלי צוות, מחלקה, מפקדי מחלקות רס"פים) פשוט לא מוכשרים לחנך, לא ייתכן שתינתן להם האפשרות לענות חיילים דרך מסדרים מטלות פז"ם משמעת וכו'. חייל הוא שווה למפקד(לפחות למש"ק), לא ייתכן שאחד ינהל את השני משמעתית ללא גבולות ברורים. אנחנו אנשים מבוגרים במדינה דמוקרטית

מג"דים(לפחות) צריכים לקבוע נהלים ברורים ומדוייקים בכל נושא המשמעת כגון מסדרים, מטלות, פז"ם... ממש עד רמת הפרטים הקטנים כמו נניח: כל כמה זמן יש לבדוק ניקיון חלונות בשירותים.

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 14-12-2007 בשעה 17:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2007, 17:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "נורמות פסולות בגדודים"

חייל לא שווה למפקד, נקודה. אתה חי במדינה דמוקרטית אבל הצבא הוא דיקטטורה, חד וחלק.
אם יש בעיות הרי שצריך לשפר את איכות ההכשרה של המש"קים ולא להפוך אותם לסוג של חניך תורן. נראה אותך סומך בלחימה על אחד כזה.

ואגב, אוי ואבוי לך אם מסדרים, משמעת, מטלות ופז"מ זה "עינוי".

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-12-2007, 19:18
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
וזה הטעות בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "אוקי, אתה צודק. חייל לא שווה..."

לפי מה בורחים מפקדים וקצינים בצה"ל כיום ? 85% רק לפי נתונים במקום שמפקדים ישבו על חיילים וינתחו את האופי שלהם קריזמה מקצועיות חיילות עזרה לזולת וכו' וכו' הם מסתכלים על עמודת הקב"א כל מי שיש לו מעל 52 מכים כל השאר פלוגה מבצעית ..
ואז מגיע למצב שיש חיילים שלא ממש היה איכפת להם בצוו ראשון מהצבא וכו' וכו' סתם עשו אנטרים והם בפלוגה מבצעית כביכול חיילים "פשוטים" ובא להם מפקד "הסמרטוט מהמסלול " ואומר להם מה לעשות ואיך לעשות ומבצעית ברור לרוב שהחייל "הפשוט" הרבה יותר אני היתי חובש קרבי ואני אומר מנסיון אישי סתם עשיתי אנטרים בבקו"ם למרות שאני מרוצה מיזה שאני חובש והיתי בוחר את זה בכל מקרה ופיקדו עלי מפקדים גרועים אך היו כמה יוצאים מין הכלל אבל מתוך 3 מ'מ רק אחד באמת היה שפיץ מתוך 8 מכים רק שלוש היו טובים כל השאר לא רק שלא היו טובים לא עלו עלי גם מבחינת חיילות ומבצעיות כמובן בפקל האישי של כל אחד

ישן 15-12-2007, 16:27
צלמית המשתמש של NOV 02
  משתמש זכר NOV 02 NOV 02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Ya22 שמתחילה ב "[QUOTE=NOV 02]זה לא נכון מה..."

על כל פלוגת טירונים יש היררכיה פיקודית, היתרון של המ"כים הוא שהם מכירים את החיילים שלהם באופן די עמוק, לאומתם המ"מים מכירים אותם פחות, אבל בעלי יותר כלים פיקודיים אותו כנ"ל המ"פ ושלל החברים בפיקוד הפלוגה.
כמובן, שההחלטות האלה נעשות לאט, בישיבות ארוכות, וכל הטיעונים עולים וישנו דיון בנושא.
אני אומר מהנסיון שלי, הפלוגה שלי אחרי מסלול: יצאו 2-3 לקצונה, ו5-6 למט"קים.. וכשהם חוזרים קצינים ומפקדים, אתה מבין כמה זה נכון שזהוא תפקידם ואין עירעור על יכולתם.
מצד שני אני מכיר שמועה (לא כל כך מבוססת..), שקצינים ומפקדים בשריון נחשבים איכותיים מעט יותר מחבריהם בשאר יחידות השדה..

ישן 15-12-2007, 17:50
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Ya22 שמתחילה ב "[QUOTE=NOV 02]זה לא נכון מה..."

אני אף פעם לא הבנתי את הטענה המגוחכת הזאת שמ"כים הם צעירים מידי כדי לקבוע מי מתאים לצאת למ"כים ומי לא.

דבר ראשון ההחלטה היא כמובן לא בלעדית של המ"כ, וכמובן שאם יש מ"כ בעייתי אז זה המקום של המ"מ שלו והמ"פ לקחת את ההחלטות יותר לידיים שלהם.

אבל בסופו של דבר מ"כ הוא זה שעובד כל היום עם החיילים, הוא זה שמכיר את החייל הכי טוב (אחרי החברים שלו לצוות) ודווקא הסיכוי שהוא יבחין בנקודות החשובות של החיילים שלו גבוה בהרבה מהסיכוי שהמ"מ או המ"פ יראו.

הרעיון של לקחת קצינים בקבע שיעשו מבחנים זה לפי דעתי אחד הרעיונות היותר גרועים, דווקא במבחן חד פעמי אתה יכול להתאמץ ולרמות מצד אחד או להיות ממש גרוע ולא להראות את התכונות האמיתיות שלך מצד שני וככה מי שיתקבל לקורס יהיה זה שעשה את ההצגה הכי טובה ולא דווקא זה שצריך להתקבל.

תמיד שהמג"ד היה מוציא אצלנו חיילים לקורס מפקדים בניגוד להמלצות המפקדי צוותים והקצינים הזותרים הם או היה מגיעים לתפקיד בלוי במקרה הרע או חוזרים לגדוד בתור חיילים במקרה הטוב, אף פעם (פרט לפעם אחת שאני זוכר) הם לא חזרו לגדוד כמפקדים וסתם בוזבזה הקצאה.

יש לי גם סיפור אישי על חניך בקורס מפקדים, חייל מצויין, פוטנציאל אדיר אבל הוא רצה שירות קל וידעתי שהוא רוצה להישאר בבסיס הדרכה. לחצתי על המסו"ל שלא יוציא אותו לקצונה כדי שיגיע לגדוד ואז שהוא יהיה שם הוא יתאפס מהר מאוד ויהיה מפקד מעולה. המסו"ל (איש קבע עם לפחות 4 שנים) התעקש שהוא יודע יותר ממני והחייל הזה שפיץ והוא בטוח יהיה קצין מעולה. ביום הראשון של ההכנה החייל אפילו לא הגיע לפלוגה לחתום על ציוד, הוא ישר הלך לשלישות לחתום על ויתור וישר זרקו אותו לתפקיד מדריך - בזבוז של מפקד מעולה (שפשוט לא היה סגור על עצמו מספיק) רק בגלל שאיזה קצין חשב שהוא יודע טוב יותר.

ישן 15-12-2007, 21:21
  hapshan hapshan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני אף פעם לא הבנתי את הטענה..."

שוב פעם צצה נקודת הכשל של ההכשרות ותפיסת ההדרכה בזרוע היבשה. משום מה תמיד יש דחיפה לתפקידים הפיקודיים נטו (ביחידות השדה הלוחמות) ונטייה לפרש את תפקידי ההדרכה והמטה המקצועיים בתור "תפקידים סוג ב'" (וזו עוד הגדרה עדינה).
אינני מוצא פסול בהצבת מפקדים וקצינים מעולים גם בתפקידי הדרכה - שם יוכלו להעביר את היכולות שלהם הלאה או לפחות לדאוג לרמת הכשרה איכותית. בלי הדרכה טובה, רמת הלוחמים תרד.
כמו כן - לפעמים אפשר להתפשר על הרמה האישית ויכולות הפיקוד במידה וקיימת רמה מקצועית ו"אינטלקטואלית" מספקת על מנת שיוכלו להיות קמ"טים מקצועיים ואיכותיים ברמת המפקדות. נתקלתי בלא מעט מקרים של סוציופתיה, אי אילו הפרעות אישיות או סתם "מעופפים" עם יכולות מקצועיות גבוהות ביותר - שעשו חיל בתפקידי מטה עם צורך ברקע מקצועי (תוה"ד, מבצעים, אג"ם וכו') - אסור לפסול אותם על הסף רק בשל יכולות הפיקוד המפוקפקות. גם את תפקידי המטה חייבים לאייש ולדעתי יש מקום להקל בחשיבות היכולות הפיקודיות ויחסי האנוש ולהעדיף את המקצועיות.
ישן 15-12-2007, 22:28
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "שוב פעם צצה נקודת הכשל של..."

אתה צודק ב100% כי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.

בתותחנים זה מעט שונה מחי"ר לדוגמא - מפקד טירונים או גנן (פקד בקורס מ"כים) לא נחשבים מודרכים - דווקא בתפקידים האלו חשוב מאוד שיהיו מפקדים טובים.

אני מתכוון לאנשים שנשארים בבסיס הדרכה בתפקידים כמו סמב"ץ שהיה עדיף בהרבה לשים חייל עורפי עם הכשרה ראויה ולא לוחם שסיים קורס מפקדים, או מדריכים בענף מקצועות שעושים בידיוק את אותה עבודה שהמדריכות עושות (רק שהמדריכות עברו שיעורים הרבה יותר טובים על איך להעביר שיעור)

מידיי פעם באמת יש אנשים שמתאימים יותר להיות מדריכים (והם גם אלו שמשנים את המערכי הדרכה ולפעמים מכניסים שינויים שמקפיצים את הרמה של הענף בכמה דרגות) אך לרוב זה לא המקרה ויש הרבה מאוד אנשים שיוצאים לקורס מפקדים במטרה להגיע לתפקידים האלו ולהתחפש"ן.

ישן 15-12-2007, 18:00
צלמית המשתמש של nimrodf
  nimrodf nimrodf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.02
כמה פעמים עוד ידברו על הדברים האלה

לא ממש השקעתי בקריאה בכתבה אז אני לא בקיא בפרטים על סוגי "הענישה" שמפורטים אבל זה תמיד אותם דברים. דבר אחד שאליו כן שמתי לב הוא מניעת שש שעות שינה מטכליות...(?!?!), חייל כזה חושב שהוא מתאים להיות לוחם?
אני לא מתכוון להצדיק לחלוטין את כל המעשים אבל גם לא לגנות אותם. זה חלק מההווי ו"מסורת" (שלצערי כמעט נמחקה כליל) ובעיקר בניית המשמעת לחיילים. כל ה"טרטורים" למינהם גם תורמים לכושר הגופני.

בתור אחד שעבר את כל סוגי "הענישה" האפשריים אני יכול להגיד שזה לא כזה נורא, למי ששומע את זה מהנח"ל או מהצנחנים זה נשמע מוגזם, בגולני זה פשוט חלק מהעניין.
אני שמח שעברתי את מה שעברתי, זה עשה אותי חייל יותר טוב.
חיילי שוקולד\צעצוע כמו הבכיינים מהכתבה לא צריכים להישאר בחטיבה. אני לא צריך חייל שיבכה לי באמצע פעילות כי הוא לא מקבל את מה שהבטיחו לו לפי חוקי מטכ"ל, חיילים כאלה שישארו בבית.
אם תשאלו אותי, הכל מתחיל מהבא"ח..... שמתם חיילים בתנאים של בית מלון וציפיתם שהם יתנהגו כמו לוחמים?

סמרטוטים!

יוחזר פלס + בקעות\902 לגולני לאלתר!

נערך לאחרונה ע"י nimrodf בתאריך 15-12-2007 בשעה 18:06.
ישן 15-12-2007, 23:37
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]אתה צודק, הבעיה..."

יפה, אז החברים הם מה שתרם לרצון שלך להיות לוחם.

אצל אחד זו הציונות, אצל אחר זה הרצון להגשמה עצמית, אצל שלישי זו החברה ואצל הרביעי זה החוסר בחברה.

אני לא מודד את הסיבות להפוך ללוחם, הטענה שלי היא שהרצון הוא מה שמבדיל את הלוחם מזה שיש לו "יכולת להיות לוחם".

אגב, הסיבה של "רציתי להיות עם החברים" היא בדרך כלל הסיבה, כנ"ל גם במילואים וגם ביציאה להסתערות.

מאד הפתיעה אותי הקביעה ששמעתי לא מזמן שמחקר קבע שדווקא גברים מושפעים יותר מלחץ קבוצתי ("חברים") מאשר נשים. לא הבנתי איך הם מסבירים את הנכונות של נשים להכניס עצמן לתוך נעליים שברור לכל שלא תוכננו לרגל אנושית .... האם זה בעקבות "לחץ קבוצתי" ?

ישן 17-12-2007, 09:55
  remolus remolus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.07
...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי nimrodf שמתחילה ב "כמה פעמים עוד ידברו על הדברים האלה"

אחי , איתך בכל מילה !

אומנם כשאני התגייסתי לבא"ח החדש (צנחנים) התחילו "להוריד" את כמות הטירטורים והענישה אני מבטיח לך שלא כך היה , אולי אני לא יכול להשוות את עצמי אליך מבחינת טירטורים (אם אתה מחזור 04 ומטה ) , אבל אני מבטיח לך שאת כל תעלות הניקוז בבאח אני הכרתי טוב מאוד, כאשר קצינים ונגדים ולא משנה מאילו דרגות עוברים על פני. אני לא זוכר מצבים שבהם חיילים "התבכיינו" על שש שעות שינה וחוקי מטכ"ל, לצערנו היום כל חייל יכול לנפנף בפני מפקדו בחוקי המטכ"ל ולדרוש לזכותו.
אמת, כל החינוך הזה מתחיל מהבא"ח , וממחזור למחזור אני רואה כמה אוזלת היד של המפקדים הולכת ומתגברת, כולל של קצינים !!!
מי ייתן ויחזרו זכויות הותיקים לפלוגות הותיקות ואיתם המשמעת ,הכבוד והיראה !

ישן 17-12-2007, 10:56
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי remolus שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי remolus
מי ייתן ויחזרו זכויות הותיקים לפלוגות הותיקות ואיתם המשמעת ,הכבוד והיראה !
מה? מה הקשר בין "זכויות" הותיקים לבין משמעת כבוד ויראה למפקדים? משמעת כבוד ויראה הן עניין של היררכיית הפיקוד. חייל צריך משמעת (ובעיקר עצמית), כבוד לעצמו ולמפקדיו (בהנחה שהם ראויים לכך) ויראה מהם. כל מיני זכויות יתר וכבוד והדר מעוותים לחבורה של עציצים שמפסיקים לתפקד כלוחמים והופכים לאדונים פיאודליים הן נורמה פסולה ועיוות של ההיררכיה התקינה.
כבר דיברו פה מספיק על כך שצריך לתגמל את הלוחמים הותיקים ולתת ללוחמים שאינם יוצאים לפיקוד איזה שהוא יעד וצ'ופרים. אבל אין לזה שום קשר לבלגן שהיה ויש בותיקות.

ובאשר לטירטורים - אני במקרה הייתי קורבן (וזאת ההגדרה שלי) לסגל שיצא משליטה. טירונות התעללות בשטח אש מנותק מהעולם (לפני תקופת הפלאפונים). 6 שעות שינה היו משהו שאפשר רק לחלום עליו כשאתה רץ עפוץ חצי לילה. במקרה שלנו זה נגמר באחוז מטורף של שברי מאמץ ופגיעות אורתופדיות, בכמה חיילים שהגיעו לקב"ן ולא כדי להשתמט אלא בגלל שקרסו נפשית, ובמ"פ שננזף ומ"מ שהודח אחרי קאדר שבעקבותיו עשרה אחוז מהפלוגה הגיעו לבית חולים עם מתיחות, נקעים ושברים - ורק הסטטיסטיקה הזו העירה מישהו מלמעלה לבדוק מה קורה במאהל שלנו ואז עניינים השתפרו קצת. עדיין היו קאדרים ועדיין היה חרא אבל לא ברמה שפירקה אנשים.
זה עשה מאיתנו חיילים טובים יותר? חלק מאיתנו זה פסל בכלל מלהיות לוחמים, והשאר התחלקו בין אלה שיצאו מחוזקים נפשית לאלו שיצאו שבורים נפשית - בדיוק כמו בכל אירוע טראומטי. בסיכום הסופי אחוז הלוחמים הטובים והכשירים שיצא מהברדק הזה היה יכול להיות גבוה הרבה יותר. שלא לדבר על המקצועיות, כי אולי חוסן נפשי כן נבנה אבל במחיר של חיילים שכל היום מסתובבים עפוצים וכואבים ולא בדיוק קולטים מה הולך מסביבם - וזה בא לידי ביטוי גם בכמה מקרים די חמורים של כמעט ונפגע בתאונות אימונים.
ישן 17-12-2007, 14:47
  remolus remolus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.07
ל ISHPUZ
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=remolus]מי ייתן ויחזרו..."

כשאני התגייסתי לא הייתי עד לכזאת רמה של טירטורים כמו שאתה מתאר , כנראה שבאמת עשו חושבים והפסיקו את הטירטורים חסרי התועלת הללו.., אך היום המצב הוא קיצוני לכיוון השני.
מ"כ בבא"ח או סמל מחלקה לא יכול לקדר את מחלקתו\כיתתו כראות עיניו , אבל , הוא גם לא יכול לקדר את מחלקתו בצורה של השגת מטרה או לימוד העמידה בזמן והמרת הענישה האישית ( פגיעה ביציאה ) לקדר מחנך. היום המפקד מוגבל בכך שביום בודד מוקצבת לו כמות מסוימת של טירטורים שהוא יכול להטיל על פקודו כגון מספר עליות מתח מסוימות , שכיבות סמיכה , מרחק הריצה ומספר הפעמים שהוא יכול להריץ את החייל... ברגע שהחייל יודע את החוקים והוא מודע למסגרת הענישה שיכולים להענישו אז כך גם המרחק בין החייל למפקד מתקצר והעמימות שמהוה חלק מאוד חשוב בטירונות הולכת ומטשטשת.

וכן , אני חושב שבעקבות ותיקות (נורמאלית, לא לקום באמצע הלילה ולחמם את האסלה לאחד הותיקים ) בא גם הכבוד היראה והמשמעת אצל לוחמים צעירים יותר...
במקום שותיק יהווה מודל לחיקוי לחייל הצעיר וילמד אותו , ידריך אותו , יעזור לו בעיתות שביזות ויעלה לו את המוראל העצמי , אז לא , היום החייל הותיק הוא שווה ערך לכלל חיילי הפלוגה ומה שמבדיל בינהם הוא תאריך השחרור. אני לא רוצה לדבר כאן על מה מגיע ומה לא לחייל הותיק .
כאשר הייתה צעירות ותיקות בפלוגה שלי העיניינים היו שונים לחלוטין , הייתה שאיפה להגיע לאיזשהו מקום.
אני מאמין שהמפשט הזה " אין כבר למה לשאוף ולאן להגיע " מהדהד לו עד אוזני הטירון שברגע זה עומד לו בשלשות .

לצערי , נעלמה לה המסורת , נעלמה השמחה , נעלם ההווי , אין יותר שירי פלוגה מרעילים אין יותר הבדלי מעמדות .
וכשאני מדבר על כבוד משמעת ויראה , לא יכול להיות שחייל יריב פיזית עם מ"כ מאותה פלוגה , או שחייל ייסטור בפניו של מ"כ אחר ... אני מקשר את זה לשינוי שחל ביחידה שלי. יכול להיות שיש בעיה נקודתית , אבל את מה שאני אומר , אני אומר מתוך שימת לב לכל הקשור ביחידה שלי ולכל ההתנהלות שלה בשנתיים האחרונות. מה שבוודאות אני יכול להגיד לך שיש שינוי מאז ביטול הצעירות ותיקות , "זכויות" הותיקים , עד כה לא מצאתי משהו חיובי באותה החלטה למעט דברים שהיו גם קיימים בעת ההיא. לצערי קטונתי , וההחלטה לא נתונה בידי. כנראה שיש בעלי דרגות ותארים שמבינים לעומק ולאורך טווח , כך אני מקווה.

ישן 17-12-2007, 11:02
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05

אני דווקא חושב שהבעיה האמיתית היא מכוון אחר לגמרי.

הדבר הכי חשוב שלמדתי בקורס מט"קים (חוץ מהעבודה שיותר כיף להיות איש צריח מאיש תובה ויסלח לי יוסיפון ) זה שלא משנה מה ואיך מפקד לעולם לא ידרוש מחייל משהו שהוא לא דורש מעצמו. לצערי הרב אני נתקל (מחוץ למערכת אבל עם הרבה אצבע על הדופק) במקרים רבים מאוד של מפקדים שעוברים על הצו הבלתי כתוב הזה.

היה לי פעם קצין (לשמחתי לא שרד הרבה זמן בגדוד) שכשהצוות ירד ממארב הוא נתן הוראה להתחיל טפ"ש ובזמן שהצוות עבד הוא ישב במועדון וראה אהבה מעבר לפינה.

קרובת משפחה שלי נמצאת כרגע בקורס מ"כיות בנים. נכון, לא מדובר בחוד החנית או ביחידה קרבית מיוחדת אבל העבודה שמפקדת ועוד בקורס פיקודי נותנת לחיילת שלה לשמור לה על הנשק או לחלופין יוצאת הביתה בלעדיו כשהחיילים שלה יוצאים איתו (העניין הזה שלא לצאת הבית עם נשק בקורס פיקודי והזילות של נשק כערך ממש לא מקובל עלי אבל זה כבר סיפור אחר....) גורמת לי לבחילה....

יכול להיות שגלשתי קצת נושא השרשור של "תדע כל עם עבריה..." אבל לדעתי אין נורמה יותר פסולה בגדוד או בכל יחידה אחרת ממפקד שלא משמש דוגמה אישית-מקצועית אבל יותר מכל ערכית.

מנחם בגין, נוב' 1977.

ישן 01-03-2008, 09:35
צלמית המשתמש של PERE1
  PERE1 PERE1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מידע נורמות פסולות

אחרי שתקראו יש שיגידו חוכמה שלאחרי מעשה - עוד זקן שבט מתוסכל וכו'
אבל אני מצהיר בזאת שאת הדברים הבאים הבנתי בהיותי סמל בן 20 בשנת 1974 .
ובכן נתחיל לחפור - חייל טוב ניכר גם במדיו כולל נעליו -כשהוא יוצא הביתה צריך לבדוק פיסית אם הוא
מגולח נקי ומצוחצח. לצערי רוב החיילים שאני נתקל בהם ברכבת ישראל נראים כמו פאלנגות 1981 .
מי שזוכר ומי שלא הכוונה לציקמוק שלא מכבד שום צבא ונותן תקווה גם לחייל חיזבאללה.
דבר שני:
חייל הנכנס לבסיס או לשטח מבצעי יפקיד את הטלפון הנייד במקום מיוחד כמו תא בחדר כושר
או בבריכת שחייה.
אני בטוח שללא הנייד נגלה חיים חדשים וחיילים חדשים. הנייד אחראי למותם של לא מעט חיילים.
בסוף ימי פעילות או ביציאה הבייתה יוחזר כל נייד לבעליו כמובן.
דבר שלישי יציאות הביתה:
חיילים קרביים צריכים לקבל חופשה פעם בחודש בלבד.
השהייה הארוכה ביחד עם חבריהם רק תורמת לביצועים כשנידרש מחסנת מתיסמונת ביית והחברה
ומחסנת מדיכאון - נבדק בצבאות זרים ושרות על כלי שייט באר"הב.
צבא שמפסיק לעבוד ביום תמישי וחוזר להתאמן בראשון בערב או שני בבוקר לא יכול לנצח צבא אחר
שמתאמן בתנאים סגפניים - ראו אפגאניסטן נגד רוסיה. (למרות שחייל רוסי נחשב לטוב ללא וודקה)
אני למדתי בפנימיה בתנאים של חודש ללא יציאות ואני עדיין חושב שרק טוב צמח מזה.
גם בשירות הצבאי יצא לא פעם להשאר חודש רצוף בלי בית ולא התלוננו ולא סבלנו - הכרנו אחד את
השני טוב יותר מה שתרם לפעילות המבצעית כשנדרשנו לה.

אני בטוח שרובכם - הצעירים שביניכם יגידו שאני זקוק לאישפוז. אבל אני בטוח שאני צודק ב-100
אחוז. גם משום שעם עובדות קשה להתוכח וגם שבצבאות זרים וטובים עדיין חושבים ומתנהגים כפי
שכתבתי - שוויץ (ללא אוייבים) אנגלייה וארה"ב וגם אוסטראלייה.

צריך אחד שיירים את הכפפה.
ישן 01-03-2008, 10:04
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי PERE1 שמתחילה ב "נורמות פסולות"

לגבי הסלולריים, הבעיה זה לא המכשירים של החפ"שים בשטח שממילא לא יודעים כלום אלא אלו של האל"מים והתא"לים שלא מפסיקים להדליף לכתבים והעיתונאים, שמצדם כמובן מעודדים את התופעה בין היתר בגלל ריבוי המדיות השונות ובעיקר בגלל התחרות העזה בין הערוצים המסחריים. על אובדן מחשבים וורד הרים הרי כבר שופטים ומדיחים סא"לים ואל"מים. עד שלא יתחילו לשפוט ולהדיח באופן דומה אל"מים ותא"לים על ברברנות מיותרת התופעה לא תפסק. חשבו בזמנו שעשו מזכאי אקזמפלר מספק וזה אכן היה אפקטיבי לכמה חודשים אבל אז הפציע עידן דן חלוץ את מירי רגב (הההתנקות עד לבנון 2) וטרף בחזרה את הקלפים. הבעיה שחלק גדול מהמדליפים הם כמובן האלופים עצמם, העוזרים והיועצים שלהם ואנשי משב"ט כולל כמובן הפמליה של שר הבטחון, זה נורמה בצבא מזה עשרות שנים.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 01-03-2008 בשעה 10:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:14

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר