לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2007, 20:55
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
סיכום מומלץ של המל"מ בנושא הקסאמים ופצצות המרגמה - פורסם היום
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אתה מסתכל על נזק?"

טרם קראתי אותו בשלמותו אך נראה שהוא שווה קריאה:

איום הרקטות מרצועת עזה
2007-2000
מטרת עבודת מחקר זאת הנה לנתח את השימוש, שעשו ארגוני הטרור בירי הרקטות ופצצות המרגמה, בשנים 2007-2000, במהלך מערכת הטרור שיזמו הפלסטינים (המכונה על ידם אנתיפאצ'ת אלאקצא). העבודה בוחנת את היקף הירי במהלך שנות העימות, מדיניות הירי של הארגונים השונים, הגורמים שהשפיעו על מדיניות הירי (במגמות הסלמה או הרגעה), תוצאות הירי והשפעתו על תושבי הנגב המערבי. עברית HTML
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.terrorism-info.org.il/Hebsite/images/general/seperator_grey.gif]
עברית PDF
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.terrorism-info.org.il/Hebsite/images/general/seperator_grey.gif]
Video

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2007, 21:33
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "קאסמים-לא מנפחים את יותר מידי?"

אם קסאם פוגע בך, או במישהו שאתה מכיר, הוא יכול להרוג.
אם קסאם פוגע בבית הוא גורם נזק מהותי, לעיתים לאנשים שאין להם את הכסף לתקן אותו, או להילחם בבירוקרטיה העצומה ולקבל פיצויים.
זה הנזק שקסאם עושה. שום סטטיסטיקה על חוסר היעילות של הקסאם לא תנחם את מי שנפגע מנשק שכזה. ונזק מקסאם הוא נזק אמיתי לגמרי ולא פסיכולוגי היפוטתי.

עיקר הנזק מהקסאם, הוא חברתי. הוא מוכיח שרוב תושבי המדינה לא שמים קצוץ על תושבי שדרות, ולפני כן קיריית שמונה ודומיה. הקסאם מפורר למעשה את הסולידריות בעם. אנשים מפסיקים להילחם אחד בשביל השני, ומקלים על האויב.

ישן 15-12-2007, 14:46

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "בצפון לא ציפו מאנשים לנהל..."

הבדלים בין שדרות וקיריית שמונה.
בצפון האיום לא היה יומיומי באותו אופן שיש בשדרות. היו תקופות רעות, במהלכן היו תקופות של ירי יומיומי. בינהן היה שקט יחסי. כמו כן, חיזבאללה הקפיד על שעות פעילות, לפנות ערב או לפנות בוקר. בשדרות זה שונה. כמו כן, בתחילת שנות ה-90, צה"ל עוד ניהל מלחמה נגד החיזבאללה, אומנם עם המון הגבלות עצמיות. בעזה לא קורה דבר, חידלון מוחלט.

האסון הגדול ביותר בקסאמים עצמם הוא לא הרקטה כמו המשמעויות המדיניות של ירי כזה. הפגנת חולשה אדירה של המדינה. מה שמסמן הן לערבים אזרחי ישראל, הן למדינות ערביות שחתמו על שלום איתנו, והן למדינות אויב, שישראל נמצאת בשיא חולשתה. העם בישראל אינו מסוגל להגן על עצמו, ולכן הערבים יכולים כולם להקצין את עמדותיהם כלפינו ואפילו להתכונן למלחמה חדשה.

ישן 15-12-2007, 15:11
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
לגבי ראש הממשלה, הייתי שמח שיקח את עצמו למקום רחוק הרבה יותר משדרות.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "חלאס עם זה :"קח את ראש הממשלה..."

ואולי הדבר נכון לעוד אי אלו אנשים.

ראשית חכמה- "שיתמודדו" ולא "שהתמודדו".
לפי דרכך- תושבי שדרות בחרו "לגור במקום זול", תושבי השטחים "בחרו לגור במקום עם טרור", העניים בחרו להיות עניים והחולים בחרו לחלות. לשיטתך הם בחרו לגור באזור מסוכן (שזה בולשיט, שהרי מן הידועות היא כי תושבי הדרום הם ברובם תפרנים שבתפרנים).
אתה מביא טיעון ליברטיאני לא במקום. יתרה מכך, אנו כאזרחים מאוגדים יחד במדינה על בסיס בטחון מסוים שאנו מצפים מהאגודה הזאת שתספק לנו (ע"ע הגדרת הריבונות כיכולת להגדיר את אופני ותזמוני השימוש בכח). כל האזרחים רשאים להגנת המדינה, כשהם חיים ביישובים חוקיים המוכרים על ידה. אם המדינה לא מווסתת את האלימות בתחומיה, היא בעצם לא הריבון בשטח. ריבונות המדינה היא קונספט שיש לגיטימציה מלאה להקריב עבורו כך וכך חיי אדם. או ששדרות היא חלק מישראל, או שהיא לא.
האם אתה מציע להוציא את שדרות מחוץ למפת המדינה?
ישן 15-12-2007, 17:32
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
התשובה הפשוטה ביותר,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "קאסמים-לא מנפחים את יותר מידי?"

מעבר לכך שהטיעון 'הם בחרו' אבסולוטית לא ממש נכון לגבי רוב תושבי שדרות, גם אם הוא היה נכון הוא לא היה משנה. אם מדינה מוותרת-בפועל על ריבונותה בשטח מסויים, הפגיעה חמורה הרבה יותר ממספר הנפגעים או הנזק לרכוש. וראה מה שאמר דו"ח וועדת וינוגרד בנושא זה בדיוק.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 15-12-2007, 18:00
  YGH YGH אינו מחובר  

"לא יודעים" זה לא טיעון.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "למה מוותרת? חוץ מיזה כניסה..."

מה שמזכיר לי, שגם אתה וגם אני לא יודעים על המאמצים של הרשות הפלסטינית נגד הגרעין האיראני. לכן אי אפשר לומר שהם לא עושים כלום...

וכמו שאמרתי לעיל, ראה שוב דו"ח וועדת וינוגרד, שחבריה דווקא כן יודעים.

ברגע שמדינה באופן אפקטיבי מודיעה שהיא לא מתכוונת להגן על תושביה במקום X, Y, Z - סימן שהיא וויתרה על הריבונות. זה עד-כדי-כך פשוט.

ברגע שמדינה אומרת, חיילים אין תפקידם להגן על אזרחים וחיי אזרחים בשטח מסויים לא שווים חיי חיילים - היא מוותרת על הריבונות שם. זה עד-כדי-כך פשוט.

גלריית התמונות שלי

ישן 15-12-2007, 18:50
  YGH YGH אינו מחובר  

והנה הקטעים הרלוונטיים מוועדת וינוגרד:
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב ""לא יודעים" זה לא טיעון."

"הפגיעה החמורה הראשונה בריבונותה של ישראל בוצעה על ידי חזבאללה ב 7- באוקטובר 2000 , חמישה חודשים
בלבד לאחר הנסיגה. היא באה לידי ביטוי בחטיפת שלושה חיילי צה"ל שסיירו על גדר המערכת בגזרת הר דב.
חרף המכה הקשה, החליטה ישראל להגיב בפעילות צבאית נקודתית וממוקדת בלבד. היתה זו למעשה תחילתה
של מדיניות ההבלגה וההכלה.
ב 12- במרס 2002 חדרו מלבנון לישראל שני מחבלים, שרצחו בקרבת שלומי חמישה אזרחים וקצין, בטרם הצליחו כוחות צה"ל לחסלם. גם במקרה חמור זה של פגיעה באזרחי המדינה לא
. שינתה ישראל ממדיניות ההכלה."
"כך צמצם צה"ל, במודע ובבחירה, את נוכחותו בקו הגבול. הדבר מצא ביטויו במספר דרכים: הסגת בסיסי
היציאה לקו אחורי; בניית כבישי גישה אחוריים; צמצום הפעילות הניידת לאורך הגבול; הסגת עמדות תצפית
לקו אחורי; פעילות בשטח לבנון רק לאחר פעילות חבלנית עויינת כלפי שטח ישראל או כלפי צה"ל ומוצביו.
במקביל נעשו פעולות רבות לשם אבטחת הישובים הסמוכים לגבול. תפיסת הגנה זו התבססה, אפוא, במידה
רבה, על מוצבי תצפית אחוריים, על אמצעים אלקטרוניים, ועל גדר אלקטרונית פעילה לאורך קו הגבול כולו.
לכל אלה יש לצרף, כאמור, את "הוראות הפתיחה באש" החדשות אשר הותאמו לתפיסת ההפעלה החדשה.
41 . אלוף פיקוד הצפון לשעבר, האלוף אודי אדם, מי שהיה אחראי על הגזרה הצפונית בשנת 2006 הגדיר בדיעבד את
מדיניות ההכלה כך:"... פירושה המעשי היה ויתור על ריבונות ישראלית על גבול הצפון, ומתן יד חופשית לחזבאללה על קו הגבול. מנגד, מצדדי התפיסה ההגנתית הצדיקה במיעוט הפגיעות בחיילים ואזרחים לאורך
תקופה של שש שנים, לרבות סיכול של מספר ניסיונות חטיפה וחדירה."

גלריית התמונות שלי

ישן 15-12-2007, 18:58
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "למה מוותרת? חוץ מיזה כניסה..."

עובדות :

1. לא כל המלש"בים כותבים בפורום מו"ס (לצערנו).
2. לא כל המתנחלים פשיסטים.
3. לא כל מי שגר בעיירות פיתוח בחר לגור שם "כי זה זול".
4. תושבי קו העימות = תושבי הצפון, עוטף עזה, מתיישבי יו"ש .... ובקרוב מאד גם תושבי אשקלון, נתניה, כפר סבא ועוד.
5. מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמאפשרת לאויב לירות רקטות על ערים שבשטחה במשך שנים מבלי שהיא עושה משהו רציני בנדון .... ואני מזכיר לכולנו את הירי שנמשך חודשים על גילה, את הירי של קטיושות במשך שנים בישובי הצפון ועוד.

כל הנ"ל הן עובדות.

ניתן להתווכח על מידת הסכנה המוחשית לחייהם של תושבי שדרות ועוטף עזה, ועל מידת ההרס של קסאם לעומת פצמ"ר או קטיושה. אבל אין לכתוב שטויות בסגנון "הם בחרו לגור במקום זול, שיתמודדו" זה פשוט טמטום. זה משפט שזהה למשפט "אנשים נוסעים באוטובוס כי זה זול, אז שיתמודדו עם המחבלים המתאבדים לבדם".

מטרתו של האויב הוא לנהל נגדנו מלחמת התשה של טרור, זה עבד מצויין ברצועת הביטחון בלבנון, זה עבד מצויין בשטח רצועת עזה .... אז למה להפסיק. הפלסטינאים נוקטים מדיניות שמתבטאת בשני מאפיינים גאוניים :
1. אין הנהגה אחידה, ולכן תמיד אפשר להגיד "זה לא אני זה הוא, אין לי שליטה עליו" ולקבל סיוע בנשק ותחמושת מישראל במקביל לירי על ישראל (זו גאוניות אמיתית !!).
2. אין לפלסטינאים יכולת אמיתית להילחם נגדנו "צבא מול צבא" אז הם מקיימים "תהליך שלום" שבמהלכו מתדיינים על החזרת שטחים (תמיד לכיוון אחד) ובמקביל מנהלים טרור מול התושבים הגרים בשטחים הסמוכים .. על מנת להגדיל את אותם שטחים שהם יקבלו בחזרה.

ירי קסאם הוא פעולת טרור כנגד אזרחים. אין כאן שום אלמנט של ירי מדוייק ומכוון מטרה, פגיעה במתקנים צבאיים או פגיעה בחיילים - זהו טרור בהגדרתו המילונית. מכיוון שמדובר בפעולת טרור הם אף פעם לא יסלימו אותה אלה אם כן תשתנה האסטרטגיה, ולכן לא יורים קטיושות על שדרות, ולא יורים עשרות פצמ"רים על נתיב העשרה, אלא "מטפטפים" פצמ"רים וקסאמים וגורמים לאוכלוסיה האזרחית להתמוטטות עצבים. התוצאה - תושבים עוזבים, עסקים מתמוטטים, הממשלה מוצגת במערומיה והצבא נחשף בחולשתו.

עכשיו, אם מר MAX חושב שזה "רק גשם" אז אתה מוזמן לגור בשדרות, וזו לא דמגוגיה זו פשוט הדרך היחידה שתבין.

ישן 16-12-2007, 19:02
  max-l max-l אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]עובדות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
עובדות :

1. לא כל המלש"בים כותבים בפורום מו"ס (לצערנו).
2. לא כל המתנחלים פשיסטים.
3. לא כל מי שגר בעיירות פיתוח בחר לגור שם "כי זה זול".
4. תושבי קו העימות = תושבי הצפון, עוטף עזה, מתיישבי יו"ש .... ובקרוב מאד גם תושבי אשקלון, נתניה, כפר סבא ועוד.
5. מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמאפשרת לאויב לירות רקטות על ערים שבשטחה במשך שנים מבלי שהיא עושה משהו רציני בנדון .... ואני מזכיר לכולנו את הירי שנמשך חודשים על גילה, את הירי של קטיושות במשך שנים בישובי הצפון ועוד.

כל הנ"ל הן עובדות.

ניתן להתווכח על מידת הסכנה המוחשית לחייהם של תושבי שדרות ועוטף עזה, ועל מידת ההרס של קסאם לעומת פצמ"ר או קטיושה. אבל אין לכתוב שטויות בסגנון "הם בחרו לגור במקום זול, שיתמודדו" זה פשוט טמטום. זה משפט שזהה למשפט "אנשים נוסעים באוטובוס כי זה זול, אז שיתמודדו עם המחבלים המתאבדים לבדם".

מטרתו של האויב הוא לנהל נגדנו מלחמת התשה של טרור, זה עבד מצויין ברצועת הביטחון בלבנון, זה עבד מצויין בשטח רצועת עזה .... אז למה להפסיק. הפלסטינאים נוקטים מדיניות שמתבטאת בשני מאפיינים גאוניים :
1. אין הנהגה אחידה, ולכן תמיד אפשר להגיד "זה לא אני זה הוא, אין לי שליטה עליו" ולקבל סיוע בנשק ותחמושת מישראל במקביל לירי על ישראל (זו גאוניות אמיתית !!).
2. אין לפלסטינאים יכולת אמיתית להילחם נגדנו "צבא מול צבא" אז הם מקיימים "תהליך שלום" שבמהלכו מתדיינים על החזרת שטחים (תמיד לכיוון אחד) ובמקביל מנהלים טרור מול התושבים הגרים בשטחים הסמוכים .. על מנת להגדיל את אותם שטחים שהם יקבלו בחזרה.

ירי קסאם הוא פעולת טרור כנגד אזרחים. אין כאן שום אלמנט של ירי מדוייק ומכוון מטרה, פגיעה במתקנים צבאיים או פגיעה בחיילים - זהו טרור בהגדרתו המילונית. מכיוון שמדובר בפעולת טרור הם אף פעם לא יסלימו אותה אלה אם כן תשתנה האסטרטגיה, ולכן לא יורים קטיושות על שדרות, ולא יורים עשרות פצמ"רים על נתיב העשרה, אלא "מטפטפים" פצמ"רים וקסאמים וגורמים לאוכלוסיה האזרחית להתמוטטות עצבים. התוצאה - תושבים עוזבים, עסקים מתמוטטים, הממשלה מוצגת במערומיה והצבא נחשף בחולשתו.

עכשיו, אם מר MAX חושב שזה "רק גשם" אז אתה מוזמן לגור בשדרות, וזו לא דמגוגיה זו פשוט הדרך היחידה שתבין.

" ואני מזכיר לכולנו את הירי שנמשך חודשים על גילה,"
עובדות? בגילה המדינה ממש אבל ממש הגיבה, היא מיגנה מיד את כל הבתים, וחיילים מצידנו נלחמו במחבלים ללא הפסק, המדינה החריבה בתים רבים בפגזי טנקים ומיגרה לגמרי את הירי.
ואיפה בדיוק אני אמרתי שזה רק גשם? ובשדרות לא הייתי גר גם במצב שלום וגם תמורת בית בחצי מחיר, אכלוסיה גרועה במלוא מובן המילה (וזאת לא גיזענות) וחוסר בתרבות, וזה לא בגלל הקסמים. ולהפך הייתי עובר לתל אביב גם אם היה שם קסאמים, לרוב האכלוסיה ברמה גבוה וללא חסר תרבות.
הסכמתי עם חלק מדבריך, רק חבל שהוספת עמדה פוליטית גם אם היא בין השורות.
ישן 15-12-2007, 18:58
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

השאלה שלי היא, מה אתם בעצם רוצים שיעשו, אני פשוט לא מבין.

מערכת להגנה אקטיבית הייתה צריכה להיות מזמן, זה אין, וכרגע גם אין אפשרות שתהיה אחת כזאת בעתיד הקרוב, פשוט אי אפשר.

מה אתם רוצים שצה"ל יעשה? מה אתם רוצים שהממשלה תעשה?
שצה"ל ייכנס לעזה וייפעל נגד הקסאמים, ואז יאחד את פתח וחמאס נגד צה"ל אחרי שכל הזמן הזה נתנו להם להרוג אחד את השני בדיוק כמו שרצינו?
הרי ברגע שצה"ל ייכנס לשם כל העם הפלסטינאי ייתאחד, ואנחנו נכנס לעימות ארוך ומתמשך עם כל כולם כולל כולם, מה שבדיוק ניסינו להמנע ממנו.
והכל, למה? בגלל חתיכות ברזל מעופפות? שנכון הן מעצבנות וגורמות נזק ויכולות להרוג, אבל האלטרנטיבה יותר טובה?!
אנחנו חיים במדינת ישראל, והגיע הזמן שגם אזרחים שחיים תחת איום יבינו את זה, עם כמה שאני מבין את אזרחי שדרות.
חברה שלי גרה בקיבוץ בעוטף עזה, כל פעם שאני נמצא שם גם אני מקבל צבע אדום וגם אני נכנס לחדר בטחון ושומע את הבומים, וזה ממש מעצבן ומפחיד והכל, אבל אני מבין איפה אני נמצא ומבין את הסיטואציה.
ישן 15-12-2007, 19:42
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "השאלה שלי היא, מה אתם בעצם..."

מה שצריך לעשות זה דבר מאד פשוט - להחזיר את השקט והביטחון לתושבי המדינה.

הבעיה היא לא ה"מה" אלא ה"איך".

אני לא אסטרטג גדול, ובטח לא מתכוון לפרוש פה תוכניות אופרטיביות. אותי לא מעניין שום "תהליך שלום" ולא מעניינות אותי "ועידות אזוריות", אותי מעניין רק דבר אחד, שיהיה פה שקט כמו בכל שאר מדינות המערב, אותן מדינות שמטיפות לנו מוסר כל היום.

למדינת ישראל אין בעיה לעשות שלום עם אויבים, עשינו שלום עם מצרים ועם ירדן, מדינות שבהן נלחמנו במס' מלחמות. להזכירנו, שם לא היה "תהליך שלום" של 10 שנים. כשהצד השני רוצה בשלום אז עושים שלום.

הצד השני לא רוצה שלום, הוא רוצה להשיג השגים שמשמעותם הוא הפסקת קיומה של מדינת ישראל כמו שאנו מכירים אותה, ולזה אנחנו לא מוכנים. כידוע מלחמה היא דרך להשגת מטרות מדיניות בדרכים אחרות, ומכיוון שהאויב הפלסטיני אינו מסוגל להילחם נגדנו בדרך "מקובלת" ולכן הוא משתמש בטרור על מנת להשיג את מטרתו.

המסקנה היא פשוטה, צריך לגרום לכך שלפלסטינאים לא יהיה כדאי להפעיל נגדנו טרור על מנת לנסות ולהשיג מטרות מדיניות. מכיוון שכל מה שקרה ב- 15 שנה האחרונות לא היה מכוון למטרה זו, הגיע הזמן כנראה לשנות מדיניות - פוליטית וצבאית.

ישן 15-12-2007, 21:49

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "השאלה היא, אם אתה חושב שזה..."

זה גם מה שאמרו שמאלנים רבים, ולכן עיכבו את חומת מגן בשמונה מאות אזרחים טבוחים וכמעט שנתיים.

הבטיחו אמברגו, הבטיחו קואליציה מערבית נגדינו כפי שהיה נגד סרביה ב-1999, מה לא אמרו... להזכירך, שזהבה גלאון (או גאון אחר מאותה מפלגה...) הבטיחו טומהוקים אמריקאים על תל אביב, אם נכנס לשטחי איי. אלא שבמשך שנתיים, הציבור גם קנה את זה... ובמשך שנתיים, גם נרצחו אזרחים וגם ישבנו על הידיים מפחדים מהצל של עצמנו...

חומת מגן באמת עלתה לנו עשרות חיילים, ועשרות אזרחים, אבל היקף הטרור ירד מאוד, כמעט מייד. מרגע שלקחנו את היוזמה לידיים, אכפנו מצב חדש, באמצעות נוכחות רצופה של שב"כ וצה"ל שנכנס ויוצא ללא הפרעה. היום יש מי שבוער לו לרופף גם את ההשיגים האלה.

עכשיו, צא ולמד על עזה.

ישן 15-12-2007, 22:13
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "השאלה היא, אם אתה חושב שזה..."

האמת היא שלא הצעתי בהודעה שלי שום דבר שכולל כניסה לרצועת עזה, ובוודאי שלא לעיר עזה עצמה (אגב, זו טעות מקובלת לבלבל בין השתיים).

אמרתי שאני לא נכנס כאן לאסטרטגיה, זה ממש לא מעניין אותי כאזרח (בהקצנה כמובן), אותי מעניין שהממשלה והצבא יעשו את מה שהם אמורים לעשות, ושהם ימצאו פתרון.

אולי הפתרון הוא מצור על רצועת עזה, קביעת רצועת ביטחון ברוחב 10 ק"מ ולירות בכל מי שנכנס. אולי הפיתרון הוא הטלת פצצת אטום טקטית על עזה. אולי הפתרון הוא להיכנס פנימה בכוח של 3 אוגדות ולשבת סביב כל ערי הרצועה.

הפתרון לא מעניין, מה שמעניין זו התוצאה. כרגע התוצאה אחרי יותר מ- 10 שנים של "תהליך" וועידות קשקוש כמו אנפוליס (תזכיר לי מה בדיוק היה ההישג ?) היא שהמצב רק מחמיר, ושכחנו כבר מה זה שקט. יש לנו מאות אלפי אזרחים שחיים בפחד יום-יומי מפני ירי בצירים, קסאמים, חדירות לישובים וכו'. יש לנו מיליוני אזרחים שלא עולים לאוטובוסים, שמוכנים להיבדק 100 פעמים ביום ע"י מאבטח בכניסה לכל מקום, יש לנו ילדים שלומדים היום בכיתה ב' שכל חייהם עוברים עליהם בריצה למקלט מדי יום. זה נראה לך נורמלי ?

האם אתה מבין שבהודעה שלך שמדברת על "חיים עם קסאמים, ואירועי ירי מזדמנים" אתה רק מוכיח שהאסטרטגיה של הפלסטינאים עובדת ? אתה מודה שלחץ הטרור משפיע ואתה מוכן להיכנס להסכם של מסירת עוד שטחים ועוד ויתורים, וכל זאת כאשר אזרחי המדינה שלך נמצאים תחת אש. למה זה נראה לך טבעי ?

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 15-12-2007 בשעה 22:15.
ישן 15-12-2007, 22:34
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[font=Verdana]האמת היא שלא..."

אבל הנה עכשיו בדיוק תיארת את כל הסיבות שצריכות למנוע כניסה שלנו לרצועה, ולעודד הסכם!

אתה לא מבין שגם אם נכנס היום לעזה, ויהיו לנו כמה חודשים של שקט, בסוף הכל יחזור להיות אותו הדבר?! וכולם ימשיכו לחיות בפחד?!? כי עד שלא יהיה שלום הפחד לא יוסר! משום מקום!
עד שלא תהיה להם שום סיבה לשלוח טרוריסטים ולהצית קסאמים לאף אחד לא יהיה פה שקט!!!
אנחנו אלה שהגענו לכאן! אנחנו אלה שנמצאים על אדמה בתוך ים של מדינות איסלמיות! לא הם! אנחנו אלה שצריכים להתאים את עצמנו לשטח שנכנסו אליו, ולא ההפך!!

פעולה כזאת או אחרת, לא משנה איפה כמה ולמה, תבוא לסיומה בסופו של דבר, שלאחר מכן הכל יחזור על עצמו כמו שחוזר על עצמו כבר 40 שנה. למה לא לתת הזדמנות אחת אמיתית לשלום ולהסכם? גם אם היא קלושה?
נכון זה דורש הקרבה מצד אוכלוסיות, זה קשה, זה מחורבן, אני חווה את זה על בשרי.
אני נמצא בקיבוץ בעוטף עזה חלק גדול מהזמן שלי, לא פעם נחת קסאם לא רחוק ממני שעבדתי בטרקטור בשדה, והנה תראה אני אומר - אני סובל את זה ומוכן להמשיך! אם יש פה סיכוי שיהיה שקט אמתי ותמידי, גם אם הסיכוי הזה קטן.

ישן 15-12-2007, 22:58
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אבל הנה עכשיו בדיוק תיארת את..."

אין לי כוונה להיכנס לוויכוח פוליטי איתך, זה לא הפורום הנכון, אבל נדמה לי שאתה אולי צעיר מכדי לזכור מהם חיים נורמליים.

עד לאינטיפדה הראשונה היה שקט בעורף, המלחמה היתה בחזית (חוץ מירושלים עד ששת הימים), וגם לאחר דיכוי האינטיפדה הראשונה היה שקט בעורף. מה שאתה מכנה "חיים בפחד" התחיל מהסכמי אוסלו. מה לעשות, זו המציאות !

אני לא חושב שמה שלא נעשה זה יתן פיתרון למס' חודשים, אני בהחלט חושב שצריך לתת פתרון הולם כנגד אויב שתוקף אותך. כאשר אותו אויב יושיט יד לשלום אני אהיה מוכן לקבל אותה, אני לא רואה יד מושטת, אני רואה מלחמה.

האגדה ש"אם רק ניתן להם מה שהם רוצים יהיה פה שלום לדורות" היא רק אגדה, ובקצב הנוכחי לא יהיה לה סוף טוב. אין לך יכולת לתת לפלסטינאים כל מה שהם רוצים, ובוודאי לא כאשר אתה בודק מה החמא"ס רוצה. המנהיג הפלסטינאי "המתון", אותו "שותף" המכונה על ידנו עדיין בשמו המחתרתי "אבו מאזן" לא היה מוכן אפילו להכיר בכך שמדינת ישראל היא מדינת היהודים, והשותפים שלו לא מוכנים להכיר בכלל בעצם קיומה של מדינה כזו .... אז עם מי אתה רוצה לעשות הסכם ?

התחלנו באשכול הדן בקאסמים הנורים על שדרות. הקסאמים והפצמ"רים נורים על ידי אויב, את האויב צריך לנצח !

ישן 15-12-2007, 20:02
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "השאלה שלי היא, מה אתם בעצם..."

ציטוט:
ברגע שצה"ל ייכנס לשם כל העם הפלסטינאי ייתאחד, ואנחנו נכנס לעימות ארוך ומתמשך עם כל כולם כולל כולם, מה שבדיוק ניסינו להמנע ממנו.

כנראה שאתה (לא רק אתה) לא מבין בשביל מה הוקם צה"ל. צה"ל הוקם כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל. צה"ל לא הוקם כדי לשמור על הנערים והנערות שלובשים מדים מכל פגיעה ואי-נוחות. צה"ל ודאי לא הוקם כדי לשמור על איכות החיים של תושבי בית חנון. כאשר אזרחי ישראל נתקפים, התפקיד של צה"ל הוא לזרוע הרג והרס במחנה האויב עד שהאיום ייפסק. במקרה של שדרות, עיר שמופגזת מעל שבע שנים, חל על המדינה אחריות להפעיל צה"ל כדי להלחם בארגוני הטרור שמעורבים בירי הקסאמים עם המטרה להפסיק את הירי. וכל הנבואות השחורות על מה יקרה כאשר צה"ל יכנס לעזה וילחם בחמאס אינן צריכות להיות מניעה לאחריות הכל כך בסיסית של המדינה להגן על אזרחיה.
ישן 15-12-2007, 19:18
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
"מהו הנזק הפיזי?"

ציטוט:
אבל מהו הנזק הפיזי? מקסימום בור 40 ס"מ על 40 ס"מ.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zionism-israel.com/vic/yuvalabebeh.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zionism-israel.com/vic/AfikZahavi.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zionism-israel.com/vic/MordechaiYosepov.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zionism-israel.com/vic/Danagalkowitz.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zionism-israel.com/vic/abukasis.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://news.msn.co.il/NR/rdonlyres/63F246CC-44FC-47E0-9651-D080AD5F272A/247483/OshriOzZ.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.mfa.gov.il/NR/rdonlyres/DC7742A9-3C66-457C-B282-5ED3B0308962/0/shirelfriedman.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zionism-israel.com/vic/doritbenisian.jpg]

ילדון, נחש מה משותף לכל האנשים האלה?
ישן 15-12-2007, 22:56
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
לא מנפחים את זה יותר מדי?

אני קורא ופשוט לא מאמין.

"המימדים של פגיעות הקסאם הם זניחים".
"lets face it במידות צבאיות זה זניח"
"לא מנפחים את זה יותר מדי"
"אז מה שיורים עליהם משלמים להם פיצויים"

מה? אתם חושבים שזה משחק? שזאת סתם סטטיסטיקה אפורה?
"אז מה אם עפים עליהם צינורות עם חומר נפץ, זה לא ממש מאיים"

אני רוצה לראות אתכם גרים 7 שנים בבית שמישהו יורה לכם עם רובה אוויר על החלון , אחרי השעה הראשונה תצאו עם סכין ותדקרו אותו.
עכשיו תגורו 7 שנים מתחת לקאסמים ותדעו שלממשלה שלכם יותר אכפת מהשקט של תושבי עזה מאשר מהשקט שלכם.

איזה פיצוץ אתם שמעתם בחיים שלהם? גלידת פיצוץ של מקדונלדס?
חבורת יפי נפש יהירים!

ולגבי כל השאר ,פשוט מסכים עם צנחן1

נערך לאחרונה ע"י f1r3f0x בתאריך 15-12-2007 בשעה 22:58.
ישן 15-12-2007, 23:27
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי f1r3f0x שמתחילה ב "לא מנפחים את זה יותר מדי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי f1r3f0x
אני קורא ופשוט לא מאמין.

אני רוצה לראות אתכם גרים 7 שנים בבית שמישהו יורה לכם עם רובה אוויר על החלון , אחרי השעה הראשונה תצאו עם סכין ותדקרו אותו.
עכשיו תגורו 7 שנים מתחת לקאסמים ותדעו שלממשלה שלכם יותר אכפת מהשקט של תושבי עזה מאשר מהשקט שלכם.

חבורת יפי נפש יהירים!

פשוט אין לי מילים,
מילה במילה איתך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-12-2007, 21:07
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אתה צודק, במונחים צבאיים הקסאמים זניחים...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אני מעביר הרבה מהזמן שלי..."

אבל הקסאם אינו בעיה של הצבא, אלא בעיה של האזרחים. במונחים אזרחיים ההפצצות האלה על הישובים שלנו הן בלתי נסבלות, ומדינה מתוקנת לא יכולה להסכים להן.
ילדים ישראלים נפגעים בנפשם ומשתינים במיטות מפחד. הם חיים תחת אימת ההפצצות יום יום, בידיעה שהם עלולים למות\להפצע בכל רגע נתון. זו מציאות איומה ועלינו לעשות הכל כדי לשנות אותה. לצערי הרב, מסתבר שיש אזורים במזה"ת שזה לא עובד בדרכי נעם, על כן עלינו לפעול בדרכי כח.
האם רוסיה\צרפת\בריטניה\ארה"ב\סין\הודו\גרמניה היו מוכנות שעיר בריבונות שלהן תופצץ כך לאורך זמן ממושך משטח מדינה\ישות פוליטית שכנה?
היות וישראל נסוגה מכל השטחים ברצועת עזה, והטילים ממשיכים לנחות, אין מנוס אלא להפעיל כח כדי לגרום לצד השני להבין שהפצצת הישובים שלנו אינה כדאית.
כל חיל צה"ל נשבע להגן על המדינה ואף להקריב את חייו. לכשעצמי אין לי ספק שהייתי מוכן לסכן את חיי בשביל שלילדים בשדרות יהיו לילות שקטים, ואם לא לתמיד, אז לזמן מה לפחות. גם אם לא יושג השקט, והמאבק ימשך עוד שנים רבות, כדי שידעו הם והוריהם שהם חלק מהמדינה ולא אזרחים סוג בית.
ישן 16-12-2007, 19:33
  max-l max-l אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי f1r3f0x שמתחילה ב "לא מנפחים את זה יותר מדי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי f1r3f0x
אני קורא ופשוט לא מאמין.

חבורת יפי נפש יהירים!

לא אמרתי שזה חפיף לגור תחת מטר קסאמים, אמרתי שלא צריך להקריב עשרות חיילים בשביל זה.
ואם הייתה דוקר אדם על זה שהוא ירה לך על החלון במשך שעה,לך תעשה עם זה משהו, זה לא נורמלי.
אני לא יפה נפש, אתה אדם וולגרי. "יהירים" איפה ראית קורטוב של גאוותנות או רברבנות, התנשאות, או שחצנות???
ישן 16-12-2007, 00:10
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

אני לרוב לא מגיב בדיונים כגון אלו אבל רציתי להוסיף נקודה.

ראשית בנוגע לשרשור - ישנן כאן מספר הודעות שהיו צריכות להימחק או לגרום לנעילת השרשור או העברתו לפורום פוליטיקה.

לעצם העניין - מעבר לעובדה המוצדקת לחלוטין לטעמי שמדינה ריבונית אל לה להשלים לעולם עם ירי מתמשך על אחת מעריה ישנה נקודה נוספת וחשובה מאד שעלינו לזכור: החמאס כיום מקבל מימון ישיר מאירן באופן דומה לחיזבללה בלבנון ומתחמש ומתארגן בהתאם.

בטרם פרסום דוח המודיעין האמריקני הייתה הערכתי שאנו עומדים בחודשים הקרובים בפני תקיפה אמריקנית באירן אשר תצית מלחמה אזורית במסגרתה ישראל תנהל מאבק מול החיזבללה, החמאס ואולי גם סוריה (ואירן עצמה). כתוצאה מפרסום הדו"ח ירדה משמעותית סבירות התקיפה האמריקנית באירן וגדלה משמעותית האפשרות (גם אם הבעייתית ביותר) של תקיפה ישראלית באירן וכניסה למלחמה אזורית במספר רב של חזיתות.

לנוכח השינוי הנ"ל יש לטעמי היגיון רב בניטרול הדרגתי של האיומים - קרי פגיעה בחמאס שלא במסגרת אותה מלחמה אזורית צפויה אלא כצורך מבצעי מיידי אשר שכרו (בנוסף לצמצום איום הקאסם) גם צמצום מסוים של כוחו של החמאס להגיב ביום פקודה אירנית.

לפעולה צבאית רחבה ברצועה יש השלכות רבות אבל לראייתי אין כאן באמת שיקול משמעותי מכיוון שפעולה כזאת תגיע כך או כך - אם כחלק ממלחמה כוללת במספר חזיתות בה צה"ל עשוי להתקשות לפעול ואם בזמן הקרוב כצעד מקדים. האופציה השנייה לדעתי עדיפה בהרבה משום שהיא נותנת לנו את היוזמה ומאפשרת לצה"ל לפעול בכל כוחו בחזית אחת (יש לקוות).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 16-12-2007, 09:21
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
לא מנפחים. זו מלחמה עם כל המשתמע מכך.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "..."

אבל:
גם בצפון כך.
גם בעמק הירדן היה כך שנים.
אפילו אילת טווחה בקטיושות.

לגבי הדרך לטפל בעזה - זה נכון שאם מתייחסים לזה כמו מחלה כרונית שאפשר לחיות איתה שנים זה יתיש את הצד השני.
אבל, כרגע דווקא בעזה מרוכז כוח גדול יחסית ומרכזים אמצעי לחימה. סבלנות, אורך רוח והרבה תיחכום יוצאיו לנו את הערמונים מן האש.

סיכום: אי אפשר יהיה למחוק את עזה. היא תמיד תהיה שם וכל עוד יהיו בה אנשים בלתי מרוצים נאלץ לשמור על הגבולות.
לצערי תושבי הדרום סובלים היום.
מחר, זה יכול להיות שוב בתל אביב בקו 5. מתאבד אחד יחסל קבוצה של אנשים במספר גדול יותר מכל מי שנהרג 7 שנים בדרום מרקטות.

אז אין כאן אנשים שהופקרו לדעתי. אבל, זו רק דעתי.

ישן 16-12-2007, 20:29
  משתמש זכר 99% 99% אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.07
שלח הודעה דרך ICQ אל 99% שלח הודעה דרך MSN אל 99%

אז מה שרובן נופלות בשטח פתוח? אנחנו צריכים לחכות שרובן יפלו בשטח עירוני?
אנחנו צריכים לחכות עד שיהיו עוד קורבנות? עוד תינוקות מתים בדרך לגן? עוד אנשים מתים בגלל שלא הספיקו להגיע למקלט בזמן?
אם תחיה בשדרות במשך שבוע אחד אתה תבין. כל עוד אתה לא חי שם אתה לא מבין את סבל התושבים.
בכל רגע נתון יכול ליפול עליך ועל משפחתך קסאם. האם זה נראה לך נורמלי?

זה הרבה יותר מבור של 40 ס"מ והבחור ששם את תמונות הנרצחים זכרונם לברכה הקדים אותי.
תסתכל על התמונות ואז לך לבית עלמין בשדרות ותאשים את הילדון בן 4 שנהרג מקסאם ש"הוא או הוריו בחרו לחיות בשדרות".
ומה עם פיגוע בקניון או אוטובוס בתל אביב, ירושלים, נתניה? הרי אז הנרצחים גם אשמים כי הם בחרו ללכת לקניון במקום לשבת בבית או לנסוע באוטובוס במקום לנסוע במונית או לחיות במדינת ישראל במקום בכל מקום אחר רגוע בעולם. אנחנו יכולים להמשיך עם זה הרבה.

שים לב, זה התחיל בשדרות, וכבר היו כמה קסאמים שנפלו באשקלון. למה נחכה? שיפלו גם באשדוד? קרית גת? נתיבות?
אז תתעורר? או שהם לא חשובים כל עוד הם לא תושבי תל אביב התרבותיים?

ולבחור שאמר שאולי יש סיכוי להסכם שלום ואסור להיכנס לעזה בגלל ועידת אנאפוליס.
אתה באמת מאמין לשטות הזאת שנקראת ועידת אנאפוליס? אתה באמת חושב שאבו מאזן יכול לעשות משהו חוץ מלגרבץ?

גם אם יהיה הסכם שלום ונצא מכל הגדה המערבית ונחזור לגבולות 67 כולל מזרח ירושלים הטרור ימשיך, הקסאמים ימשיכו ולא רק על עוטף עזה. אז כבר יוכלו לירות על תל אביב, ירושלים, נתניה, חדרה, עפולה ורוב ישראל.

אני זוכר שהחמאס אמרו בפירוש בראיון בערוץ 10
"לא נשקוט ולא ננוח עד שכל פלסטין הכבושה תיהיה בידינו"
הכתב שאל: "למה אתה מתכוון פלסטין הכבושה? זה כולל את חיפה, תל אביב, באר שבע"?
ופעיל חמאס ענה "כן, כל פלסטין הכבושה היא כל פיסת אדמה שיושבים בה הציונים כיום."

אז תפסיקו להשלות את עצמכם שיהיה פה שקט אחרי הסכם עם הפלסטינים. זה חלום אבל לא כל החלומות מתגשמים.
ישן 16-12-2007, 22:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

האשכול ננעל. יש גבול לכמה רוע ואגואיזם אפשר לסבול כאן.

בנימה אישית: אני מאוד מקווה שלא אצטרך לסמוך עליך אי פעם להגנתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:56

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר