לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2007, 14:20
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "עקרונות לחימה."

אני אשמח לשתף כמה עקרונות.
אני מאמין שבזמן קרב צריך לפעול רק ע"פ האינסטינקטים שלנו, התחושות, ולהרגיש את הכימיה שנוצרת בינך לבין היריב כשאתם מסתכלים אחד לשני בעיניים - ומעבר לזה, לא לחשוב על כלום, החשיבה מסרבלת הכל.

ככל שמתאמנים יותר על שליטה עצמית בגופנו, ולא מתסמכים על כלי עזר כמו תנופה או הכנה מראש, הגוף שלנו יהיה הרבה יותר יעיל, יהיה הרבה יותר קל לא לחשוב על כלום, וכתוצאה מכך לחדד את האינסטיקטים.

עקרון אחר שלי הוא לעבוד המון, על תגובה אחת, למצב מסוים אחד, וגם פה התוצאה היא לחדד את האינסטיקטים.

באופן כללי, אני מאמין שהכל צריך לטקטק ע"פ האינסטיקטים שלך, להסתכל ליריב בעיניים ולהרגיש את הכימיה זורמת בגוף... אני לפחות מרגיש שאני מוציא את המיטב ממני כשאני פועל ככה.

העקרון שלי מול כמה יריבים, הוא תמיד להיות בפוזיציה שאני רואה את כולם ויכול לשים לב לרובם.. ומשם והלאה להתרכז כמה שפחות באדם אחד, לעבור מהר מאחד לשני ולא לנסות להוריד אחד עד הסוף.. זה מצב נורא קשה, ושקרן מי שיעיד שהפתרון לכך הוא קל, אני אישית החסרון הבולט שאני מרגיש מול כמה יריבים הוא שאני לא יכול להסתכל לאחד בעיניים ולפקס את עצמי עליו, אני לא מרגיש שום כימיה, והרבה יותר קשה לי לפעול.
לכן אני תמיד אעדיף לברוח אם יש אופציה כזו כשאני מול כמה יריבים.
מה שמצחיק, הוא שלא כולם רצים באותה מהירות, ואם הם מחליטים לרדוף אחריך, יכול להיות מצב שרק אחד מהם באמת מתקרב אליך

חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 15:07
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06

בקרב אני נגד הם,
אני משתדל שלא להיות בתוך "מעגל הלחץ" אבל אני מתאמן הרבה על "מעגלי לחץ" כדי שאני אצליח לתפקד גם כשאני בפנים, ולא אשקר קורה שאני בפנים, בעיקר בקרבות של יותר מ-3 על 1, אני יודע שבאימון המשמעות היא שאני אפול על הרצפה ואנסה לחזור לעמוד ואולי גם אכניע אנשים כשאני על הרצפה, ומחוץ לאימון אני בטח אפצע על נפילה, לכן אני מתאמץ לא ליפול לפני שכולם "הוכנעו" במידה וכבר נפלתי אני אדאג לקחת איתי "שבוי" למקרה ויש להם כלי נשק כגון: בלוקים, סכינים, אגרופנים, דוקרנים (כלי נשק זמינים של תקופתכם), ולחפש נשק זמין, נשק זמין הוא אפילו המדרכה, בגלל שאסור לי להשתמש ב"מכות מלכולכות" באימונים יש לי עדין טריקים משלי, לא חובה להשתמש רק במכות אפשר לדוגמא: להוריד לאחד את המכנסיים אנשים רק הפנו את המבט שלהם לרגע ממני ואז אני תופס כמה שיותר רגליים מפיל כמה שיותר אנשים ואת הנותרים אני מנפה ממני ע"י לחיצה על נקודות לחץ ו-"השתוללות" - תנועה בלתי פוסקת של "ציפה" תוך יציאה ממצבי שליטה וסיבוך שלהם אחד בשני.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 15-12-2007 בשעה 15:26.
חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 15:47
  NORE NORE אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי KENPO JITSO שמתחילה ב "אל תיפגע ממה שאני כותב"

אני בא מנקודת הנחה של למידה,
רק שישלחו לי איך, אני לא פוסל דרכים, אני פוסל אמירות של עשה את שהגוף שלך מורה לך לעשות,
ללמוד את דרכי אני יודע.
סיפור עם יפני:
תלמיד מערבי למד יוגה, הוא שמע שיש איזה שיח ערבי חכם שיוכל לומר לו איך להתפתח ולשפר את אורך החיים שלו, הוא הגיע אל העיר שהייתה כתובה במפה שלו והוא ראה מעט אנשים נמצאים ליד הבית שסומן במפה, הוא חשב שלא הגיע למקום הנכון כי השיח הרי מפורסם והוא משפר לאנשים את החיים, הוא נכנס אל הבית וראה אדם שמן באמצע הבית, ניגש אל האדם ושאל אותו אם הוא השיח, האיש ענה בחיוב, הסביר לו את רצונו והאיש תקע לו גראפס בפנים ואמר לו שיחזור מחר, התלמיד המום יוצא מביתו של האיש, וחוזר למחרת, הוא מסביר לשיח שהעניין חשוב ושהוא משתוקק ללמוד, השיח משחרר נפיחה מקלל אותו ואז אומר לו "אני הולך לחרבן, תחזור מחר",
האיש לא בטוח והוא כבר מתחיל להתעצבן, הוא חוזר למחרת ואומר לשיח שהוא לפי תורת היוגה כבר למד שהוא צריך לאכול 3 ארוחות ביום לפי סדר שנקבע, לישון לפני 11 אחרת לפי התורה יהיו לו בעיות בכבד, ולתרגל תרגילי נשימה בין 2 ל-4 בצהריים,
השיח בתגובה: התורה שלי מוצלחת מתורת היוגה.
הוא שואל אותו, תורה?? לשחרר גזים ולהתפנות הרבה???
השיח בתגובה: כשאתה רדום בשנתך תתרגל את תרגילי הנשימה במקום בין 2-4 בצהריים,
התלמיד: אבל אני אשן, איך אשלוט על הנשימות כשאני ישן???
השיח: אין אחד חוץ ממך שחי את חייך, ניתנו לך עצות, עשה את שאתה מרגיש לנכון.

אני מבקש עצות, עצות מוצלחות שנוסו, את אלו שהצליחו,
אם אני אאמן את עצמי בפעולות עד לידי שיהפכו לאינסטינקטים אני אלמד, לומר לאדם תשתמש באינסטינקטים שלך היא אמירה יומרנית.
אני מוכן שיפרטו לי את שלא הבינו בשאלה,
ושוב שלא ישלחו לי הודעה לא הבנתי (עם תוספת), מה לא הבנת???

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 15-12-2007 בשעה 16:06.
חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 17:37
  NORE NORE אינו מחובר  

למה, רעיון מגניב.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "כל מיני חח אבל זה דברים..."

גם לי היו מקרים שלימדו אותי,
למשל למדתי:
שאם יש מסביבך אנשים להתחיל לצרוח מחבל או תברחו יש לאיש ההוא שם סכין ואני מצביע להם לכיוון ההפוך כדי שיברחו לכיוון האיש/האנשים שרצים אחרי או למשל עם כבר נעלמת ואתה עדין בסכנה ולא יודע איך לצאת אתה יכול לעמוד ליד איש ולצעוק: הם מחלקים פיצה חינם??? אתה רציני?
מה, עכשיו??? ואז להצביע לכיוון שאתה רוצה שירוצו אליו ולצעוק, שם?? ולהתחיל לרוץ לכיוון ואם פעל אפשר לצעוק לאנשים שאין בכלל פיצה ושעבדו עלינו ולהמשיך לרוץ, והם ימשיכו לרוץ, חלק אחריך, חלק לכיוון שהצבעת עליו ותהיה מהומה שלמה ובינתיים זה הזמן שלך להיעלם בין ההמון, להיכנס לשירותי נשים אם זה קניון או לטפס על עץ/מבנה, וחשוב שכל צעקה תהיה יותר חזקה מהקודמת ולהמשיך בלי להפסיק כי בהתחלה אנשים לא מבינים לגמרי, כשחלק יבינו ויתחילו לרוץ אז כולם ירוצו, אנשים מניסיון אדישים, לכן עד שלא מערערים להם את האדישות הם לא יפעלו, כשתוקפים עם כלי נשק ואין ברירה אז עושים את המירב והאמן לי המירב, לפני כמה שנים מתחת לבניין שלי איזה שודד בא לקחת לאישה את התיק מוקדם בבוקר כשלא היה לידה איש למטה והיא התחילה לצעוק הצילו הוא גונב לי את התיק, הצילו שודד, והוא לקח לה את התיק אבל היא בשלה המשיכה לצעוק, שמעתי, ובתחילה חשבתי שזאת בדיחה, אבל היא המשיכה איזה חצי שעה אז הצצתי מהחלון ראיתי שבאמת יש שם אישה למטה אז ירדתי עם סכינים, וכשירדתי הופתעתי לראות את השכנים מהבניינים למטה עם סכיני מטבח,
אחד שירד בין הראשונים ראה את השודד בורח עם חבר שלו שחיכה לו עם אופנוע, האיש לקח את האופנוע הפרטי שלו ורדף אחרי השודד והיתה לו את האוזנייה האל-חוטית של הפלאפונים אז הוא דיווח למשטרה בזמן המרדף ואחרי שהוא התקשר הוא התחיל לצפור תוך כדי הנסיעה כדי שהמשטרה תדע לאן להגיע.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 15-12-2007 בשעה 18:07.
חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 18:47
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "ונמשיך עם ענייננו..."

אישית בהרבה קרבות שלי ברחוב ובבית ספר אני נע במעגלים מסביב ליריב, מחכה לרגע הנכון ומביא אגרוף אחד עם כל הכוח לפנים (ורוב הפעמים שובר את האף), וזה עוד לפני שהתחלתי ללמוד אומנויות לחימה, ככה ועוד טיפ - תמיד לתקוף ראשון, בלי פוזות ודחיפות.
לפעמים אפשר דחיפה אחת להרחיק ממש ולהתחיל להביא אגרופים והוקים לפנים, ואם מתחילים ממרחק ממש, מומלץ להיות קפיצי ולהחליש עם בעיטות (רק אלה שיודעים לבצא ממש מהר כי בדרך כלל תופסים לך את הרגל אם לא) וברגע הנכון כשהוא כבר לא מפוקס להכנס עם אגרופים, יש המון דברים שאפשר לעשות וגם אם זה נשמע לך מטומטם - לך לפי הרגש, בזמן הנכון אתה תעשה את הדבר הנכון אפילו בלי לשים לב אתה לא תחשוב יותר מדי.

נערך לאחרונה ע"י coolroy בתאריך 15-12-2007 בשעה 18:50.
חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 23:07

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "הבאתי דוגמאות לא מפורטות ולכן..."

האשי באראי:

יש האשי בארי זריז - אני מבצע עם הרגל הקדמית שלי בעמידה קרבית, ומוציא אותך משיווי משקל או מפיל אותך כשאתה נופל פנימה, כשאתה עדיין מולי.
האשי בארי [ממ.. פשוט האשי בארי אני מניח, אין כינוי] - אני מבצע עם הרגל האחורית שלי בעמידה קרבית, ומוציא אותך משיווי משקל או מפיל אותך החוצה, על הגב או על הצד בד"כ.

ביצוע - הרגל שלי [האחורית או הקדמית] נכנסת אל מאחורי הרגל הקדמית שלך, ואני מושך כלפי או מסיט הצידה. זה שימושי ביותר כשהיריב נשען עם משקל הגוף על הברך הקדמית, שימושי אפילו כשהוא עומד יציב על שני הרגליים.

חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 22:44

לחימה מעשית: דרכי פעולה שלי למצבים מסוימים:

נניח ואני נתקל ברחוב באדם שיודע משהו מהחיים שלו, ולא מתהג כמו בבון עם חיתול בין הרגליים.
הוא סוגר על הפנים עם ידיים, ועומד בעמידה עם רגל קדימה ככה שיהיה לו שיווי משקל. הוא יודע אגרוף בסיסי.
אני סוגר ידיים על הפנים, לא אכפת לי לחטוף בגוף, נותן האשי באראי לרגל הקדמית שלו, ונכנס באמא שלו עם אגרופים ומרפקים - הבן אדם גמור.

אם להיות יותר הגנתי, אני נסוג מעט אחורה, נותן לו לבוא אחריי, ואז יוצא עם מאי גרי ישר לסרעפת, אם הוא מתקפל - מרפק לראש, אם הוא עומד - נוחת עם המאי גרי אחורה ומסתכל מיד על עמדת היידים שלו - אם כאב לו והוא הסיט אותם מעט מלסגור על פנים - קיזאמי זוקי זריז לפנים ובעקבותיו עוד מאי גרי או ברך לצלעות.
אם הוא סוגר אותם עדיין איתן על הפנים - מיד מוואשי לצלעות או לוקיק, אחרי לוקיק יהיה מאוד נוח לתת עוד האשי באראי ולגמור אותו, ואחרי מוואשי לצלעות יהיה מאוד נוח לתת צ'וקו זוקי לסרעפת או למפתח הלב, ואם הוא ינסה לתקוף לי את הפנים בזמן המוואשי, הוא לא יגיע אליהם, וגם הסיכוי שיבור צלע גבוה יותר, וגם הוא הוציא את הידיים מהפנים ומשם אני נוחת מיד עם קיזאמי לפנים ומסתער עליהם.

הנה, נתתי דוגמא מעשית מהרחוב, וזו רק אחת, אחת מתוך אין סוף. אם יש משהו ספציפי שאתה רוצה תאמר ואני ארשום מה אני עושה באותו מצב [אם בכלל נתקלתי באותו מצב].

עריכה - אוקיי אני רואה שהגמתי כאן עם היפנית.. אז למען הסדר הטוב:
קיזאמי זוקי = מאין ג'אב בקראטה.
צ'וקו זוקי = מאין קרוס בקראטה.

נערך לאחרונה ע"י DonJenove בתאריך 15-12-2007 בשעה 22:58.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר