לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2007, 19:37
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
הסבה מקצועית באמצע החיים...

מי מכם ביצע הסבה מקצועית?

מכורח או מבחירה?

מחשבות כאלה עולות לי לפעמים (ומייד יורדות, כפי שתקראו בהמשך דברי...),
לקחת את עצמי, לבחור מקצוע אחר, כיוון אחר, והכי חשוב- קצב אחד...

מצד אחד (עם כל הצניעות), אני טוב מאוד ואפילו אוהב את המקצוע שלי,
ויש לי את הנסיון להכנס לפרוייקטים מורכבים ולחוצים ולצאת מהם הכי טוב שאפשר,
ומצד שני, לפעמים, בד"כ עם סיום מוצלח של פרוייקט בשנייה האחרונה,
אני עוצר...
ושואל את עצמי-
לא די? כל החיים הלחץ הנוראי הזה?

אז יש לי את כל הסיבות שבעולם (שאני מאמץ את כולן...), למה לא לבצע את השינוי-
בטווח המיידי- אולי ירידה חדה בהכנסות, "זריקה לזבל" של הרבה מאוד שנות ניסיון ובעיקר מוניטין,
סיבות לא חסר...

חלק ממכרי עשו שינויים כאלה, בשלבים אלו או אחרים בחייהם.
חלקם מאושרים פחות, אבל יש את אלה שחייהם נעשו בקצב המתאים להם... אולי עם קצת פחות מזומנים בכיס, אבל עם הרגשה אחרת בבוקר...
מישהו כאן ביצע במהלך חייו הסבה מקצועית?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2007, 07:24
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "הסבה מקצועית באמצע החיים..."

עברתי יותר ממעבר גדול אחד.
לראשונה , כשעברתי משירות כקצין קרבי לממעמד של קצין מטה. דרש לימוד ושינוי גישה ופרספקטיבה שונה.
בשניה , כשעברתי משירות במדים לאחת מזרועות הבטחון ,המסגרת השתנתה -התכנים לא בהרבה ולכן המעבר היה חלק לחלוטין.
בשלישית ,וזה השינוי הגדול באמת כשעזבתי את השירות הממשלתי ועברתי לעבוד לא רק בסביבה אזרחית אלא שגם איני שכיר יותר אלא עצמאי פרי לנסר ,שעובד עבור חברות שונות עפ"י דרישה.

בכל השינוים שעברתי היו קשיים ,לאו דווקא כלכליים אבל תפיסתיים .היתי מוכרח לשנות גישה לאנשים הסובבים וגם לשנות הרגלי עבודה שנקנו משך שנים.
עובדה, הסתגלתי והסתדרתי לא רע.

ישן 23-12-2007, 21:00
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אוי יודל'ה,

מה לא עשיתי ואיפה לא הייתי? אבל אני לא דוגמא מספיק טובה לאחרים..בדרך כלל.

אני מניח שזאת שאלה כבדה למי שעשה שינוי או שניים בחיים.

"כמעט" אין נושא או מקצוע שלא טמנתי בו את ידי. כנראה שמדובר בטיפוסים שונים ואני נימנה על הסוג ההרפתקני.

אני משער שבגיל מסויים צריך להתחשב בכמה גורמים לפני שעושים הסבה מקצועית.
אני גם משער, שאם אינך עושה את מה שאתה ממש אוהב, אז אתה לא מפסוט כרונית.

אין כמו לעסוק במשהו שאתה אוהב ולהרוויח יפה, אבל כמה אנשים נימנים על ה"סקטור" הזה?

בכל זאת, יש משהו מעורר ומזרים דם בוורידים - בהסבה מקצועית לתחום שאתה חושק בו או שחלמת עליו בעבר, במיוחד אם הנפש שלך באה לידי ביטוי.

אני לא ממש מתכוון שתארוז את מטלטליך ותיסע להודו להחריש במנזר בודהיסטי.
אבל אם נמאס לך (עייפות החומר וזה קורה לכולם) ויש לך משאת נפש שלא הגשמת או שינוי הכרחי לנשמה, לך על זה.

אל תפחד מהפחד...עוד 30 או במקרה שלך 40 שנה יא מאנייק והחיים יאזלו..

בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 23-12-2007 בשעה 21:13.
ישן 25-12-2007, 07:04
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "תגובה למורה הסופרת..."

מיהרתי אתמול ורציתי להשלים את התשובה בסעיף 2. הכרתי פעם ביבליותראפיסטית, מטפלת בעזרת כתיבה. או בקיצור לכתיבה יש ערך מוסף - גם אם אין מדובר באוטוביוגראפיה. ככותבת את מתמודדת עם חומרים אישית בכל חלק מהכתיבה, במודע ובתת מודע. יתרה מכך, הכתיבה כופה עליך בדידות ושקט מבחירה, שעשויה להוציא ממך זכרונות ורבדים ששכח. בעיקר בתקופה של צומת בחיים, כזו שמחייבת מחשבה נוספת - כתיבה יכולה להיות מכשיר נהדר.
אז עד שיגיע המיליונר, וכדי שהצורך בו יהיה מיותר, מה דעתך להכין במשך יום-יומיים סקיצה לספר החדש. אגב, 'על הכתיבה' של סטיבן קינג או משהו מהסוג של 'צלה של הרוח' (אם את לכיוון פרוזה) - יוכל להנחות ולעורר בך פלאים.
ישן 29-12-2007, 12:34

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "נדמה לי שגם אתה סיימת לכתוב ספר כלשהו.."

תודה, מעולם לא שאלו אותי שאלה יותר נעימה: בעוד שבועיים יצא לאור ספרי השני: מחזור החיים השני - החינוך החדש למחזורי חיים וקריירה (ספרות עכשיו). קרוב לוודאי שבסטימצקי או צומת ספרים הספר יהיה ניתן לרכישה רק בסוף ינואר. ספרי נכתב בייעוצה של הפסיכולוגית המומחית, אורית בן שאול, יו"ר החטיבה החברתית תעסוקתית אירגונית בהסתדרות הפסיכולוגיים בישראל. פרק בנושא בחירת מקצוע בעולם של ריבוי מחזורי חיים, כתב הפסיכולוג יוסי קניג ועו"ד טרז גורביץ שמתמחה בדיני משפחה ובחוקים בינלאומיים של נישואים וגירושים אזרחיים כתבה נספח משפטי - לרעיונות שאני מעלה לגבי המשפחה העתידית, כמו הצורך ל'גירושים אוטומטיים' ו'תחנות יציאה' בנשואים. עד כאן על ספרי, טרם יחלו יחסי הציבור.

יעקב בן שאול
ישן 29-12-2007, 17:52

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "דן בן אמוץ כתב בפתיח של אחד מספריו (אולי יותר מספר אחד)"

כל הכבוד לך.
בכתיבת ספר מדובר במאמץ בלתי נתפש. בחו"ל סופר רשאי לחלום על רווח, או לפחות יודע שישנו פוטנציאל כזה. כאן אפילו הסיכוי להחזיר חלק מההשקעה, באופן ישיר - כמעט בלתי אפשרי. בדומה וגרוע מדורו של בן אמוץ, המתפרנסים מכתיבה בלבד הינם בודדים מאד.
להבדיל מספרי הראשון, הפעם כיוונתי גבוה, מבחינת האונברסליות של קהל המטרה והמסר. ספרי נמצא כעת בתרגום לספרדית, כי לשפה זו למעלה מ 400 מיליון קוראים פוטנציאליים. על פי ההצלחה העתידה כאן אחליט אם להשקיע גם באנגלית, ואז לחפש הוצאה בחו"ל.
מדוע בכל זאת נכתבים גם בישראל כל כך הרבה ספרים? התשובה טמונה ב'מילים גבוהות' שידידתי מהחינוך המיוחד תבין בקלות: מ'סיפוקים אינטריזים' ועד תחושות של 'הגשמה עצמית' (לכן סגרתי את ספרי הקודם עם מאסלו, שבפירמידה שלו הביא כדוגמא את ואן גוך שצייר בעוני ובספרי זה אני בוחר, מאותה סיבה לסיים עם פול גוגן).
אדווח לך כשהספרים יהיו בסטימצקי - ואם רק תמצא אותם שם ותקרא מהכריכה, דיינו.
ישן 31-01-2008, 13:58
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ואללה פספסתי את האשכול הזה... השינוי היחיד שלא עשיתי ואין לי אומץ לעשותו

הוא לטפס אל מעבר לדרגה של "מספר 2 המיתולוגי/מסור". לא הייתי צריך מעולם בתחום הקריירה להיות במצב שבו על כתפי תיפול באופן ישיר אחריות שעשוייה להיות לה השלכות מתמשכות גדולות ושליליות במקרה של כישלון. אין לי שום רצון מעשי לשנות זאת, למרות שלפעמים ישנה מין תחושה של "ואם החיים יעברו ולא תנסה את זה מעולם?" - תחושה שעולה במיוחד כאשר אנשים שאני בקושי מכיר (כמו בטיסות עבודה...) שואלים אותי בטבעיות "ומתי תקפוץ למים הקרים עם איזה פרוייקט משלך???". השלמתי עם כך שזו צומת אחת בחיי שבה תמיד אפנה לכוון אחד מסויים, בכל פעם שאגיע אליה.

בתוך הגבולות של "מקסימום להיות מספר 2" עשיתי כל כך הרבה רונדלים עד שאני בכלל לא מחשיב אותם כשינויי כוון, אפילו שאחרים היו חושבים שכן.

ישן 31-01-2008, 14:16

אין בעיה ולכן אין פתרון
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "הגדרה של 'מספר 2' אינה סיבה..."

"מ"ס 1" הוא היזם/משקיע/בעלבית, you name it. מ"ס 2 ומטה (ובהחלט לא תמיד, או לרוב אני מספר 2) הוא אדם שעל כתפיו הרבה יותר עבודה שחורה ומשעממת, הרבה פחות שליטה אבל הוא גם לא יראה (בד"כ) את הוצאה לפועל. תחושה או סטטוס של "יזם" הוא מעמד שנרתפס היום כדי נחשק: סביבה עיסקית מסוגים מסויימים רואה בכך סוג של אידאל. מסביבי לא מעט אנשים שעשו תפנית כזאת ולו משום שהרגישו ש"פעם בחיים חייבים לנסות להיות בעלבית". מי שאינו עושה זאת באופן עקבי, נתפס לפעמים כסוג של פחדן/עצלן או אפילו יותר.

זה כמובן לא נוגע לרוב האנשים אבל אני בטוח שיש שיודעים על מה אני מדבר. כשהייתי מאבטח לילה בבית חולים אחרי השחרור, יזמים, סמנכ"לים, מנכ"לים וסתם שכירים מאוד מסודרים, נראו לי אותו הדבר. הכל תלוי בנקודת המבט.

ישן 31-01-2008, 14:49

מי שלא מדגדגים לו אפילו דברים קטנים מזה, או שמתבייש להודות
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "אם העלת את הנושא בכנות, כנראה..."

או שלא מודע לסביבתו. אחרי שנים שבהם שואלים אותי שאלות שחוזרות ונשנות, אני חייב להיות הגון ולשאול את עצמי אותה שאלה. לחץ (סביל ולפעמים גם פעיל) של הסביבה עליך חייב לחדור גם אנשים שהם קלוויניסטים לגמרי ביחסם לסביבה. גם סיעור מוחות אחראי שיוריד מסדר היום שלך מחשבה על שינוי/מימוש מסיבות ראויות (במקרה שלי: החשש מכירסום בחיי הפרטיים באופן ששום מחיר כספי לא יוכל לפצות עליו), עדיין ישאיר משקע מסויים של פקפוק. לא היו לי לעולם מחשבות כאלה בגיל קצת יותר צעיר, אבל ישנה נקודה מסויימת שכאשר עוברים אותה לכל פניה שלוקחים יש איזה צל מאחוריה שרומז שחזרה לאחור הופכת ליותר ויותר קשה.

ישן 31-01-2008, 23:28
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
120?
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "צ'מע..."

מה, התחלת לקלל?

דווקא עכשיו נכנסתי לתקופה של חשבון נפש.
פתאום אני לא יודע אם לא היה עדיף להיות בן אדם יותר קונבנציונלי? (מן הישוב).
אתה יודע, עבודה אחת ומסודרת, משפחה רגילה (אשה אחת), ארץ אחת וכו'.

עשרות שנים של נדודים, חוויות והרפתקאות ופתאום אתה עוצר לרגע ומתבונן לתוך עצמך ולחלון של השכנים..
כנראה שזה צורך נפשי שהתחיל עוד בגיל צעיר ובמשך השנים תפס תאוצה ובלי בלמים. אין לי תשובה מוחצת, נדמה לי שאי אפשר היה לעצור אותי כי לא רציתי לעצור. אני כבר מספר שנים בארץ ושוב תוקף אותי יצר הנדודים כאילו להספיק לחוות עוד ועוד, למלא את המצברים שהחלו להתרוקן..
אולי הקלות שבה אני מתאקלם גורמת לי לא לחשוש משינויים, לך תדע.

נו, כבר כתבתי, עוד 20 30 שנה "יא מנייאק" והכל יסתיים.

מה שכן, הפורום הזה הוא אחלה של תרפייה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:07

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר