לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2007, 20:50
  Metal-Boy Metal-Boy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.07
המדינה נופלת מי יציל אותה ומתי?

היי אני די חדש בפורום אבל זה לא קשור ...
רציתי לשאול אותכם המדינה שלנו נופלת לאט לאט לתהום מה יציל אותנו עכשיו?

אני חושב שברגע שהמדינה תגיע לקרקעית של התהום[שזה עוד לא רחוק]נגיע להסכמה מלאה שלטון צבאי ככה לא יהיה השתמטויות יותר שזה מעולה וגם לא יהיה שרים וראשי ממשלה מושחטים ומגעילים שחוץ מנזק למדינה המופלאה הזו הם לא עושים כלום...

אני ממש אבל ממש לא בעד שלטון דיקטטורי אבל היי כשאין ברירה אין ברירה ...=\ לפחות שהיה שלטון צבאי עד לרגע שבו נתחזק טיפה ונרים את הראש ונסתכל שוב למעלה ....אני בטוח שיהיו כאלה שיסכימו איתי[לפחות מקווה]אז מה דעתכם פורום פרש?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 22:32
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Metal-Boy שמתחילה ב "חחחחחח צודק...לא עכשיו אבל..."

הרעיון של דיקטטורה בעיניי הוא מחליא ממש....

יהיה מאוד נחמד שסתם לאנשים בראש יהיה בא להגדיל את הסד"כ של צה"ל ואת הבסיסים שלו ויחליטו שאת הבית שלך מחכירים לטובת צה"ל....אני די סגור שכבר לא תרצה שלטון דיקטטורי אחרי זה..
וכל הרעיון הוא שלא תוכל כמו היום להגיד "אז זה יהיה צבא מתחשב" כי זה דיקטטורה וממש לא ייצטרכו להתחשב בכלום...

בנוסף לכך,משהו שאני רוצה לחדד לך:

אתה תמים ומתוך מסגרת דמוקרטית חושב שיהיה מישהו שיעצור את השלטון הצבאי ש"נתחזק טיפה" אבל ברגע שדיקטטורה מתחיה,היא לא נגמרת.

ע"ע מצב החירום שקיים בישראל מן הקמתה וזאת רק בגלל רצון לרכז כמה שיותר כוח,אז דיקטטורה אתה רוצה פה?

אתה סתם קשקשן שצריך ללמוד יותר או לפחות להפעיל את המוח ולראות יותר מרבע צעד(אולי שמינית אפילו?).

ישן 16-12-2007, 11:18
  Metal-Boy Metal-Boy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "הרעיון של דיקטטורה בעיניי הוא..."

תקשיב המדינה בצרה המדינה שלנו בדרך לתהום וכשנגיע יהיה מאוחר מידי לשנות אנחנו חייבים לפעול מהר !!ועכשיו אף אחד לא רוצה שלטון דיקטטורי כי זה דבר נוראי כי אתה לא חושב עצמאי אלא חושבים בשבילך...אבל ושוב אבל!מה קורה אם המדינה שלנו תגיע למצב שהפשע שולט גם בממשלה במילא יש שרים שמקבלים שוחד ובכלל כל הממשלה שלנו רק על כסף חושבת בזמן שאתה תבכה תצרח לשמיים מי יעזור לנו הממשלה קונה אוטו חדש ומפואר או בית חדש וגדול...זה עצוב לדעת את זה אבל זה האמת....תחשוב טיפה ואתה תראה את המצב בעצם בארץ הנשיא לשעבר שלנו אנס אתה מבין רמה כזו בחיים לא הגיע למדינת מפותחות כמונו אך יש אנשים שבעצם רק מאיטים את המדינה הגדולה שלנו חייבים להפסיק אותם לפי שיהיה מאוחר מידי הדעות שלי ככה כי אני פתחתי את העיינים וטבעתי בתוך צער אני מת על ישראל אני אוהב את הצבא אבל המצב שלנו גורם לנו להיות במוכה

ישן 17-12-2007, 04:16
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ידידי,אתה כרגיל לא מבין שלטון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
ידידי,אתה כרגיל לא מבין שלטון דיקטטורי מהו.

השחיתות הגדולה ביותר שקיימת באזורנו בין מדינות ערב נובע מהעובדה שהן דיקטטורות.
ראה את רוסיה-פוטין אולי עושה טוב לאומה הרוסית כמיקשה אחת,אך האזרחים לא זוכים לפירות הצמיחה האלו אלא מקורביו של פוטין ופוטין עצמו.

אתה באמת תמים אם אתה חושב שדיקטטור יהיה פחות מושחת.

בקיצור,אין להמשיך לטחון מים בקשר לדיקטטורה.

דיקטטורה?לא בארצי!

שוב אתה טועה ומטעה. הציבור ברוסיה כן נהנה מהכלכלה, הביטחון וליטף האגו ולכן הוא מאוד פופלארי כמנהיג. אם אני לא טועה אתה או שמאלן אחר טענתם שסאטלין שרצח 25 מיליון מבני עמו, עשה הרבה לפיתוח ברה''ם; שזה כמובן שקר שאחרון הקומוניסטים צוחק למשמעו.

ישראל היא דיקטטורה שיפוטית, אבל כל עוד היא שמאלנית אין לך שום בעיה.
ישן 17-12-2007, 08:33
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "[QUOTE=ducklock]ידידי,אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alex33
שוב אתה טועה ומטעה. הציבור ברוסיה כן נהנה מהכלכלה, הביטחון וליטף האגו ולכן הוא מאוד פופלארי כמנהיג. אם אני לא טועה אתה או שמאלן אחר טענתם שסאטלין שרצח 25 מיליון מבני עמו, עשה הרבה לפיתוח ברה''ם; שזה כמובן שקר שאחרון הקומוניסטים צוחק למשמעו.

ישראל היא דיקטטורה שיפוטית, אבל כל עוד היא שמאלנית אין לך שום בעיה.

שטויות...מה זה "נהנה מהכלכלה"..תגדיר את זה במונחים של רוסיה כיום אם תוכל

כי נראה לי שאתה מייחס "הנאה" לכך שלא רודפים אחרי אנשים בכל מקום אליו הם הולכים..

ובכל מקרה,החלק ה"נהנה" ברוסיה מהתפתחותה כמדינה הוא קטן מאוד.

זה שפוטין אומר בהצהרותיו שהאזרח הרוסי נהנה היום מאוד מפירות המדיניות שלו אינו אומר שזה נכון עדיין.בנוסף לכך,העובדה שהוא נהנה אמנם יותר מאשר התקופה תחת השלטון הקומוניסטי לא אומרת שזה הנאה גדולה כי נקודת הייחוס כלכך עלובה.

בקשר ל"תרומתו של סטאלין לבריה"מ",אין לי מושג מי אמר את זה אבל זה לא אני..

תמשיך לבכות על שמאל שמאל ושמאל אבל אתה יודע שאתה מקשקש סתם בגלל מירמור

ואני מאוכזב שאתה לא יודע באמת דיקטטורה מהי שאתה מגדיר את ישראל כדיקטטורה.

ישן 17-12-2007, 14:02
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=Alex33]שוב אתה טועה..."

צר לי לאכזב אותך ברווז יקר.
אנחנו חיים בדיקטטורה מזה ארבע שנים.

עצימת העיניים המאסיבית רק מעודדת את השילטון המושחת ברובו להמשיך את דרכו הנבזית.

נתחיל בהתחלה:
שרון עומד להיות מובל לדין בעקבות פרשת האי היווני, ועוד פרשיות למכביר, בזכות העובדה שעורכת הדין השמאלנית
שחשבה שהיא עושה טובה למדינה בכך שתפיל ראש ממשלה ימני, גוררת אחריה אפקט צונאמי אדיר.
שרון מגייס את מייטב הספינולוגים, והם מייעצים לו להסיט את אורות המצלמה מענייני המשפט ע"י בריחה וגירוש מגוש קטיף. דבר הייסב לשמאל ולתקשורת עונג ובכך יהפך לאתרוג.

התקשורת נענת בפה מלא כמו זונה זקינה שמציעים לה כסף וקופצים על המציאה.
שרון כותש בדרכו כל אזרח המנסה לבצע פעולות לגיטימיות כמו הגעה מעיר לעיר, שרון מורה על עצירת האוטובוסים, על כליאת נערים ונערות מתחת לגיל 14 בגלל שחסמו כבישים, התקשורת מלבה את האש והשנאה.

האזרחים הופכים להיות פורעי חוק בצורה פאסיבית עצם ישיבתם במקום שהממשלה הכריזה עליו כאסור.
התקשורת לא עוסקת בכלל בדיני שרון והשחיתות גואה.
כל המושחתים קופצים על עגלת קדימה ויוצרים מפלגה חדשה.
השחיתות גואה, התקשורת מגבה והשלטון מתעלל בציבור שלם להנאתו ולהנאת התקשורת.
מאות מליונים מבוזבזים על תרגילי סרק והתנתקות, בעוד ששנתיים משם מחכה מלחמה שישראל תובס בה בשל חוסרים באמלח"ים. ישראל מדרדרת ומעל הכל שולט שרון, שלא מדבר עם אף אחד, התקשורת מגינה עליו והציבור הכתום מדוכא עד יציאת הנשמה בכל דרך אפשרית.

דיקטטורה?
הצחקת אותי. הדיקטטורה כבר כאן.

ישן 17-12-2007, 16:02
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך ברווז..."

ממש לא,ידידי היקר.

אתה צריך לעיין בהיסטוריה ולראות למה דיקטטורה מסוגלת במלוא עוצמתה.

שרון זה "מלאך" לעומת כל דיקטטור באזור.

לא ידוע לי שהוא הוציא להורג איזשהם מתנגדים.

הנאסרים בני ה14 אינם תמימים כמו שהם מצויירים("המסכנים רק חסמו כבישים כמחאה",רק ששכחת כמה מכות ויריקות בדרך על שוטרים וחיילים").

שים לב מה עושה "ידידנו במזרח" בשעה זו כאשר הוא שולל את היכולות הפוליטיות של אירגוני טרור איסלאמיים.זאת היא דיקטטורה למופת,והעובדה שאירגוני טרור שלא משתלטים על ירדן זה לטובתנו,לא רלוונטית.

אתה כמובן אינך תופס צד אובייקטיבי ובעקבות זאת אתה מייחס לישראל מעמד של דיקטטורה.
בקיצור,אתה יודע מה אני אומר על ייחוסים הזויים כאלו-קישקוש.

ישן 17-12-2007, 17:38
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ממש לא,ידידי היקר. אתה..."

לא חייבים להרוג מתנגדים בכדי להיות דקטטורה.
מספיק ללכת נגד התושבים.

תאר לך את המצב הבא:
קבוצה במדינה שמתנגדת לשילטון, בדרכים חוקיות.
השלטון עושה הכל על מנת להשחיר את הקבוצה הזאת. שותל סוכנים סמויים שאוספים מידע, שותל סוכנים סמויים שגורמים לפרובוקציות על מנת שהתקשורת תתייחס לקבוצה כאל שלילית.

הממשל מושחת, אך על מנת לטשטש את שחיתותו הוא עושה מהלכים המנוגדים לאידאל המדינה, מוקיע עוד את הקבוצה היא על מנת לתת לתקשורת עצם להתפס עליו, והתקשורת מצידה מגינה על הממשל העושה את לרוחה,
ומתעלם מהשחיתות, ונטפל לנלחמים בשחיתות.

הממשל מונע מקבוצות מסויימות להגיע להפגין בצורה חוקית נגד הממשלה.

האם המדינה בה מדובר היא הדמוקרטיה הנכספת?
אולי לא דיקטטורה במובן הקלאסי של המילה, אבל בהחלט לא דמוקרטיה.
שלטון מושחת נטול אידאלים, נטול יכולת, מחזק את האוייב ומדחיק את בני ביתו

דמוקרטיה היא שלטון העם למען העם. אין פה את הדבר הזה.

ישן 17-12-2007, 17:32
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=Alex33]שוב אתה טועה..."

ציטוט:
שטויות...מה זה "נהנה מהכלכלה"..תגדיר את זה במונחים של רוסיה כיום אם תוכל
כי נראה לי שאתה מייחס "הנאה" לכך שלא רודפים אחרי אנשים בכל מקום אליו הם הולכים..

ובכל מקרה,החלק ה"נהנה" ברוסיה מהתפתחותה כמדינה הוא קטן מאוד.

זה שפוטין אומר בהצהרותיו שהאזרח הרוסי נהנה היום מאוד מפירות המדיניות שלו אינו אומר שזה נכון עדיין.בנוסף לכך,העובדה שהוא נהנה אמנם יותר מאשר התקופה תחת השלטון הקומוניסטי לא אומרת שזה הנאה גדולה כי נקודת הייחוס כלכך עלובה.

בקשר ל"תרומתו של סטאלין לבריה"מ",אין לי מושג מי אמר את זה אבל זה לא אני..

תמשיך לבכות על שמאל שמאל ושמאל אבל אתה יודע שאתה מקשקש סתם בגלל מירמור

ואני מאוכזב שאתה לא יודע באמת דיקטטורה מהי שאתה מגדיר את ישראל כדיקטטורה.

נהנה מהכלכלה, זאת אומרת צמיחה שנתית של 8% , ביקוש גבוה לעובדים, עליה במשכורות ולפי כמה חברה שאני מכיר באופן אישי שמיאצים לשם, יש דרישה ענקית לחומרי בניין ומכוניות חדשות. אז כן, האוכלוסיה נהנת מכלכלה טובה וזרימת כספים שבאה בעקבות עליה במחירי הדלק ודרישה לחומרי גלם.

ישראל לצערי היא דיקטטורה שיפוטית. לא צבאית או דתית אך גוף שאינו ניבחר על ידי הציבור וממנה חברים באופן סודי תוך כדי התעלמות מנבחרי העם, זאת דיקטטורה לכל דבר.

"דיקטטורה, שיטת ממשל בה נשלטת המדינה על ידי אדם יחיד המרכז בידו כוח מוחלט, ללא הפרדת רשויות, כך שהדיקטטור שולט בשלוש רשויות השלטון: הרשות המחוקקת, הרשות השופטת והרשות המבצעת."
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93...%95%D7%A8%D7%94

הרבה אנשים מרמרים על נזקי שמאל, לא רק אני ולא רק בישראל.
ישן 17-12-2007, 17:43
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "[QUOTE=ducklock]שטויות...מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexZ33
נהנה מהכלכלה, זאת אומרת צמיחה שנתית של 8% , ביקוש גבוה לעובדים, עליה במשכורות ולפי כמה חברה שאני מכיר באופן אישי שמיאצים לשם, יש דרישה ענקית לחומרי בניין ומכוניות חדשות. אז כן, האוכלוסיה נהנת מכלכלה טובה וזרימת כספים שבאה בעקבות עליה במחירי הדלק ודרישה לחומרי גלם.

ישראל לצערי היא דיקטטורה שיפוטית. לא צבאית או דתית אך גוף שאינו ניבחר על ידי הציבור וממנה חברים באופן סודי תוך כדי התעלמות מנבחרי העם, זאת דיקטטורה לכל דבר.

"דיקטטורה, שיטת ממשל בה נשלטת המדינה על ידי אדם יחיד המרכז בידו כוח מוחלט, ללא הפרדת רשויות, כך שהדיקטטור שולט בשלוש רשויות השלטון: הרשות המחוקקת, הרשות השופטת והרשות המבצעת."
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93...%95%D7%A8%D7%94

הרבה אנשים מרמרים על נזקי שמאל, לא רק אני ולא רק בישראל.

רשות המשפט אינה כפופה לכנסת כמו שפרידמן רוצה לעשות בעצם.אסור לה להיות.

ידידי,גם ב"דיקטטורה הנוראית של השמאל בארצנו" הצמיחה הינה מן הגבוהות במדינות המערב-זה לא משנה את העובדה שיש מאות אלפי רעבים,מאות אלפים תחת קו העוני והמון בעיות תיקצוב למוסדות שונים.המון אזרחיפ בארץ לא נהניחם מהצמיחה הזאת וכנראה לא הבנת את הנקרא-המדינה עצמה נהנה מאוד משיגשוג כלומר-קופת המדינה
הנהנים ממכוניות וכל שאר השטויות הם המעט כפי שאינך מבין.רוב האוכלוסייה עדיין לא יכולה לקנות לעצמה מכונית ודירות יוקרתיות.
זה כמו שתבוא לארץ כמבקר ותהיה רק באזור של הבורסה,מגדלי אקירוב ורמת אביב ג' ותגיד-כולם בארץ קונים מכוניות יוקרה ,כולם מסתובבים כל היום בבתי קפה באופן נינוח ומבוסס.

בארץ כיום קיימות שתי רשויות-הרשות המבצעת והרשות השופטת.
מכאן נובע-ששתי הרשויות חזקות יותר.המאבק הוא בין הממשלה לרשות השופטת בעוד הכנסת משקיפה ומשמשת כסניף של הממשלה.אין קשר למירמורייך הבכיינים והעלובים,אם אפשר להוסיף,בקשר לשמאל.
תפסיק לבכות כבר.מספיק,די,חלאס!

והמשפט האחרון שלך מסביר כמה אתה בובה בידי הפרופגנדה והבכיינות.

זה כמו ששואלים מישהו "למה הצבעת להיטלר,הוא רע ועשה מעשים נוראיים"
"המון הצביעו להיטלר והמון מביעים חיבה אליו גם מחוץ לגרמניה"

אתה ממש מזכיר לי תלמיד כיתה ג' ששואלים אותו למה הוא זרק נייר בשיעור
"אבל המורה,עוד הרבה זרקו!!"

ישן 18-12-2007, 04:41
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=AlexZ33]נהנה מהכלכלה,..."

ציטוט:
רשות המשפט אינה כפופה לכנסת כמו שפרידמן רוצה לעשות בעצם.אסור לה להיות.

ידידי,גם ב"דיקטטורה הנוראית של השמאל בארצנו" הצמיחה הינה מן הגבוהות במדינות המערב-זה לא משנה את העובדה שיש מאות אלפי רעבים,מאות אלפים תחת קו העוני והמון בעיות תיקצוב למוסדות שונים.המון אזרחיפ בארץ לא נהניחם מהצמיחה הזאת וכנראה לא הבנת את הנקרא-המדינה עצמה נהנה מאוד משיגשוג כלומר-קופת המדינה
הנהנים ממכוניות וכל שאר השטויות הם המעט כפי שאינך מבין.רוב האוכלוסייה עדיין לא יכולה לקנות לעצמה מכונית ודירות יוקרתיות.
זה כמו שתבוא לארץ כמבקר ותהיה רק באזור של הבורסה,מגדלי אקירוב ורמת אביב ג' ותגיד-כולם בארץ קונים מכוניות יוקרה ,כולם מסתובבים כל היום בבתי קפה באופן נינוח ומבוסס.

בארץ כיום קיימות שתי רשויות-הרשות המבצעת והרשות השופטת.
מכאן נובע-ששתי הרשויות חזקות יותר.המאבק הוא בין הממשלה לרשות השופטת בעוד הכנסת משקיפה ומשמשת כסניף של הממשלה.אין קשר למירמורייך הבכיינים והעלובים,אם אפשר להוסיף,בקשר לשמאל.
תפסיק לבכות כבר.מספיק,די,חלאס!

והמשפט האחרון שלך מסביר כמה אתה בובה בידי הפרופגנדה והבכיינות.

זה כמו ששואלים מישהו "למה הצבעת להיטלר,הוא רע ועשה מעשים נוראיים"
"המון הצביעו להיטלר והמון מביעים חיבה אליו גם מחוץ לגרמניה"

אתה ממש מזכיר לי תלמיד כיתה ג' ששואלים אותו למה הוא זרק נייר בשיעור
"אבל המורה,עוד הרבה זרקו!!"

אין לי שום סיבה להתבכיין ובודאי לא לנוכח ההיסטריה שבתגובתך. קודם כל סחטיין על העובדה שאתה מודה שהצמיחה הינה מן הגבוהות במדינות המערב. אם היתה גבר אז היתה נותן קרדיט למי שעשה את הרפורמות המוצלחות, חרף ההחפשה של השמאל. המוח היהודי המציא פתנטים למדדידת העוני שלפיה העוני לעולם לא יעלם וככל שיש יותר צמיחה והמשכורת השנתית המוצעת עולה כך יש יותר ''ענייים'' לפי הסטטיסטיקה. כמובן ותעשיית העוני השמאלנית נהנת מעוד כמה ג'ובים בעמותות ''שדואגות לעניים''. בקנדה יש אלפי ואולי עשרות אלפי מחוסרי בית, האם גם שם רק האלפיון העליון נהנה מהצמיחה? ובנתיים אצלנו כולם בוכים על העוני בתור לדיוטי פרי. איפה עוד בעולם יש נתונים כאלה?
http://www.globes.co.il/serve/globe...000287425&fid=2

היטלר מעולם לא ניבחר לכלום וקיבל את המנהיגות בעזרת כמה דילים עם רודפי כיסאות.
ישן 19-12-2007, 11:49
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "[QUOTE=ducklock]אז מה שאתה..."

ממש לא מתכווכח עם עובדות-

עובדה ראשונה-אתה בכיין
עובדה שנייה-אתה כרגיל מדבר על שבלונות שמאלניות אבל אתה בעצמך רק דוחף כל הזמן את הסטיקר בשביל לבחור בביבי,ללא דעה אמיתית אלא רק מה שלמדת מפרפגנדה ימנית.
עובדה שלישית-מאות אלפי אנשים רעבים ללחם במדינה שמונה כמה מיליונים בודדים,זה ה-מ-ו-ן.

ומה שקורה בארץ זה שהחזקים מתעשרים וגורמים להתפתחות כללית של הארץ(ושל חשבונות הבנק של כמה מקורבים מלמעלה שמרשים זאת),והשאר לא מתקדמים יותר מדי.

אני לא חושב שיש מקום לכזה מעמד עלוב ושכר עלוב של מורה במדינה כלכך משגשגת כלכלית.,
אני לא חושב שיש מקום לכזה עוני של קשישים במדינה משגשגת.

את זה,אדוני,אתה לא יכול להאשים בשמאל כי מי שהגדיל את הפערים הללו (לא היחיד כמובן) הוא מי שגרם לארץ לשגשג באופן שהיא משגשגת.

ממש אין לי מטרה לחמוק מוויכוח אגב.יש פה אנשים שמגיבים עם תובנות חדשות בעיניי ולא *רק* כותבים בכי ופרופגנדה.
שאתה תפסיק להתבכיין,גם איתך אני אתווכח "בלי להתחמק".

ישן 20-12-2007, 03:33
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ממש לא מתכווכח עם..."

קודם כל אין לי על מה להיתבכיין כי מצבי כיום לא רע בכלל. היחיד שכואב לו שאחרים מצליחים זה אתה .
יש עוני במדינת ישראל ובתור אחד שגדל באחת השכונות היותר עניות במדינה, אני מכיר את המצב מקרוב וגם את הסיבות, שלא בכולם אשם ביבי. אני קורא אתר הכלכלה The marker ששייך להארץ, בשביל להיות יותר שמאלנים מהארץ אני צריך ליקרוא את ביטאון המיפלגה הקומוניסטית של צפון קוריאה.
הרפורמות של ביבי הם אלו שהביאו לכאן את המשקיעים הזרים שבזכותם יש יותר ביקוש לעובדים ויותר כסף בקופת המדינה, שיכול להטיב את התנאים הסוציאלים של הניזקקים. גם הבחירות האחרונות בצרפת וגרמניה הוכיחו שאין מקום לסוציאליזם בכפר הגלובלי. המורים בישראל צריכים להרוויח יותר אבל הם גם צריכים לספק את הסחורה.ליזרוק כסף לא יפתור את הבעיה והרפורמות בחינוך חייבות להיות יסודיות.
ישן 21-12-2007, 17:48
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "קודם כל אין לי על מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alex33
היחיד שכואב לו שאחרים מצליחים זה אתה.

חלילה...חבל לי אבל שחלק מן המצליחים הללו עושים זאת על גבם של אחרים ועל גבה של המדינה לעתים.

אני קורא אתר הכלכלה The marker ששייך להארץ, בשביל להיות יותר שמאלנים מהארץ אני צריך ליקרוא את ביטאון המיפלגה הקומוניסטית של צפון קוריאה.

כמה מרגש ודרמטי.בעיקר,כמה מקורי!

הרפורמות של ביבי הם אלו שהביאו לכאן את המשקיעים הזרים שבזכותם יש יותר ביקוש לעובדים ויותר כסף בקופת המדינה, שיכול להטיב את התנאים הסוציאלים של הניזקקים.

זה נכון שיש יותר כסף בקופת המדינה.רק חבל שביבי לא היטה את כל העודפים הללו לנזקקים שצריכים זאת.מילת המפתח היא "יכול".מבין?בינתיים בשטח לא נעשה כלום בהישג זה.

גם הבחירות האחרונות בצרפת וגרמניה הוכיחו שאין מקום לסוציאליזם בכפר הגלובלי.

אמת.

המורים בישראל צריכים להרוויח יותר אבל הם גם צריכים לספק את הסחורה.ליזרוק כסף לא יפתור את הבעיה והרפורמות בחינוך חייבות להיות יסודיות.

זה נכון,אבל זה לא משנה את הנקודה שבמדינה מפותחת ומשגשגת,מעמד החינוך צריך להיות הרבה יותר גבוה.

נערך לאחרונה ע"י ducklock בתאריך 21-12-2007 בשעה 17:52.
ישן 24-12-2007, 03:29
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=Alex33]היחיד שכואב לו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי duckloc

[i
חלילה...חבל לי אבל שחלק מן המצליחים הללו עושים זאת על גבם של אחרים ועל גבה של המדינה לעתים.[/i]

כמה מרגש ודרמטי.בעיקר,כמה מקורי!

.

זה נכון שיש יותר כסף בקופת המדינה.רק חבל שביבי לא היטה את כל העודפים הללו לנזקקים שצריכים זאת.מילת המפתח היא "יכול".מבין?בינתיים בשטח לא נעשה כלום בהישג זה.

זה נכון,אבל זה לא משנה את הנקודה שבמדינה מפותחת ומשגשגת,מעמד החינוך צריך להיות הרבה יותר גבוה.
k]

מה הקשר של הרפורמות למושחתים שמכרו נכסים לגנבים? למשרד של ביבי לא היתה שום גישה למכרזים ולצערי התיקשורת העדיפה להעלים עין מהשחיתות כל עוד שרון פעל לקידום האג'נדה החולנית שלהם.

לא מרגש ולא נעליים יש את דה מרקר וגלובס שגם שייך לאחד המקורבים של החלאה אולמרט.

ביבי לא היטה את כל העודפים הללו לנזקקים כי הוא כבר לא שר כימעט שנתיים!!!!
מי שכן בגואליציה זאת מיפלגת העבודה הסוציאליסטית כביכול. מי עוצר אותם היום מלעזור לניזקקים, עליזה אולמרט?

לא רק מעמד החינוך צריך להיות גבוה אלה גם צריך יותר קיצבאות לפרופסורים ולמחקרים. אין פה שום ויכוח, רק שצריך רפורמות בחינוך ביחד עם העלת משכורות למורים, שהם באמת מגוכחות.
ישן 24-12-2007, 12:01
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "[QUOTE=duckloc ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alex33

לא רק מעמד החינוך צריך להיות גבוה אלה גם צריך יותר קיצבאות לפרופסורים ולמחקרים. אין פה שום ויכוח, רק שצריך רפורמות בחינוך ביחד עם העלת משכורות למורים, שהם באמת מגוכחות.

זה נכון אבל זה לא יהיה אפשרי במיוחד.

הבן,רוב המורים רצו במאבק הזה להעלות את שכרם-זהו!

הם לא רצו ברפורמות כי הם יודעים שחלק גדול מאוד מהם לא היה עומד בקריטריונים אחרי הרפורמה החדשה.רן ארז יודע את זה טוב מאוד ולכן לא יכל להסכים לרפורמה.

לכן האבדון קרוב בכל הנוגע לחינוך.נדרשת רעידת אדמה רצינית.

ישן 17-12-2007, 14:24
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "חרדים לא ישתמטו וכתומים לא יסרבו פקודה? הגיעו ימות המשיח"

איזה גזען חשוך, אנטי דתי, שונא ישראל למכביר, שבוי בסטיגמות המוזרקות לוריד יום ביומו, סומא ועומד על הגג וצוק בראש חוצות:"ראיתי!", אוול משריש הלוקה בחוסר יכלת הבחנה עם נטייה לאחד מסממני הפי.די.די, נפוח ממטען שעועית רקובה, מנמוכי המצח אדומי הצוואר, מצביעי קדימה רקוב בנפש מלא ברימה ותולעה מחשבתית, סארבלום מושבת.
אני מקיא על הודעות כמו שלך, הבן הממזר של הדעות האליטה האשכנזית החילונית הריקה,מיץ של זבל המצטבר בתחתיות של רפש וזוהמה בנקבוביות תחתית הביוב, חסר תוכן ויכולת, אימפוטנט מקלדתי, כסיל בור ועם הארץ.

בעוד שהציבור החרדי לא משתמט אלא חותם דיחוי חוקי, ולא כמו 25% מזבי- החוטם המאוסים האגוצנטריים מוגלתית ה"חילוניים".

אבל לא עליהם קצפי יצא, אלא על המשפט "וכתומים לא יסרבו פקודה".
אתה חושב שאתה ציני? סרקסטי?
גורנישט מיט גורנישט.
אנשים בעלי אדיאולוגיה אמיתית, המושרשת בעם ישראל זה 3500 שנים, עצם הגדרתך כ"יהודי", בא מתוקף הווייתם.
איש- בער שכמותך, תולדה של מושחת. אין לך באמת ערכים וגבולות, אלא אלו הדמיוניים שצירו לך מפקדיי צה"ל.
לא שאני מזלזל בהם, ח"ו, אלא בכל אחד שאין הוא בא מרקע אמיתי ונכון, ומזלזל בקו החזית, כמו אחרון סטודנטי התקשורת שנה ב'.
כל אחד יכול להיות מלא בסטיגמות מרושעות, אוויליות ודמגוגיות כמו שלך, ולי יש למכביר. אך איני חוצב עם חרצובות לשוני את הדמגוגיות הזולות בלי מחשבה כשל ילד בן 16 (האומנם?) האוכל בכפית את כל אשר ינק מסביבתו הערפיחית.

שים לב טוב ברווז, ברור לך את הנראה לך מדבריי, ותפנים

ישן 17-12-2007, 16:14
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "איזה גזען חשוך, אנטי דתי,..."

אידיאולוגיה זה טוב ויפה,ואין ספק שאפשר להכתיר אותך לבעל אוצר הקללות המגוונות ביותר בפורום,
אבל ייתכן שחוץ מקללות וקצת שטיפת מוח אולד פאשיון לא אמרת פה בעצם כלום?

נעזוב רגע את סרבני הפינוי:

אני אגיד לך באופן ישר וגלוי,שממש לא מוצא חן בעיניי הרעיון של להיות חרדי בארץ הזאת.
פעם? אולי,כאשר היה הגיון בכמה מאות שיושבים בישיבות.
היום? פשוט בושה.נבלות וטרפות.
בקשר להשתמטות החילונית?איני רואה איך אפשר להשוות בכלל:

הבן,יש חילונים שמטעמים כאלו ואחרים של "צבא כובש" "פאציפיזם" אינם מתגייסים וזאת בושה אין ספק.
אבל(וזה אבל גדול מאוד),ההשתמטות הזאת לא קיימת באופן גורף בקרב מגזר שלם!
אחוזי החרדים שמתגייסים מחוויר לעומת אחוזי המתגייסים בקרב כל מגזר יהודי אחר(על הערבים לא נתייחס כי ידועה דעתי על הבעיה הזאת).
ונחזור לסיסטמטיות,שאתה חייב לראות אותה.
חרדי-הולך לישיבה-מטייל חצי שעה בלשכת הגיוס-מוציא פתור.
אין דבר כזה אצל החרדים של "הממ אני חושב שאני אצהיר כי אני מאמין בזה" אלא קיימת אצלם הנורמה של "לא להתגייס" ולא לתרום כלום לארץ-כלום!
עלוקות הארץ,ושלא תחשוב שזו הייתה דרכם תמיד ושזה מהווה איזשהו חלק היסטורי מהיהדות החרדית-בגולה,הרוב המוחלט של החרדים,עבד במלוא המרץ כדי להתקדם ללא קשר לעובדה שהוא שומר שבת ומתפלל שלוש פעמים ביום,מניח תפילין וכו'.מדוע בארץ זה שונה? מדוע?

ישן 17-12-2007, 17:48
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אידיאולוגיה זה טוב ויפה,ואין..."

לא מעניינים אותי בכלל החרדים.
ישנם 40000 מגישי דיחויים (חרדים משתמטים) ושישרף להם התחת. הדיון שלי איתם הוא ברמה אחרת בכלל, בצורה הלכתית- שאם הם בישיבות ולומדים תורה, איך חיילים נהרגים? זה סימן שהם לא לומדים מספיק, משמע שהם מבטלים תורה, משמע, שכל אלו שמקבלים כסף על לימוד התורה ולשבת בישיבה, הם גזלנים שעושים עבודה חרא ובגללם חיילים מתים. אבל הויכוח שלי הוא לא על החרדים ולא איתם.
אלא על מה שהוא כתב על הכתומים.

אין היום עוד ציונות\ מדינת ישראל\ יהודים בארץ ישראל ללא ה"כתומים".
זו התנשאות, זה מגעיל, כולם שונאים אותנו בגלל זה, אנחנו עצם ירך של ברונטוזאורוס בגרון של ביילין, חבריהם והתקשורת, אבל זה נכון. איכפת לנו מהמדינה בצורה אמונית, שגם אם היא לא נכונה, היא הכי חזקה שיש.
עם מספיק שיכנועים אני יכול לגרום לכל אחד לארוז את החפצים שלו לתפוס מטוס לבופאלו, ניויורק ולגור באיזה סברבן שקט מעבר לאטלנטיק, והוא יחיה בשקט לאורך כל חייו הטבעיים ויהיה לו ולבני בניו שקט עד אין קץ.

אנחנו לא ברי שיכנוע. לנו איכפת עד כדי מוות.

ישן 19-12-2007, 18:20
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

אתה מתבלבל
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "בשני המקרים מדובר בגורם ש-"טובת הארץ" לא ממש חשובה לו."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
קריאות כמו "לא כבר לא הארץ שלנו" נשמעו הן מהצד הפוסט ציוני של המפה הפוליטי והן מהצד הכתום.
קריאות לשירות צבאי מסוייג גם הן מאפיינות את שני הצדדים, הגישה של "אני אתגייס רק אם יסכימו לתנאים שלי ואני אבצע רק את הפקודות שאני שמתאימות לי לאג'נדה", הינן זהות בניסוחן, רק צריך להחליף מספר מילים וקיבלת את הצד השני.

בין ארץ למדינה, מה שמראה את הבורות והבערות.

מהצד הפוסט ציוני נשמעות הקריאות "זה לא הארץ שלנו" מיום הוולדם, אך גם הקריאות "זה מעולם לא היה הארץ שלנו" מה ששולל את המילה "כבר" מאידך גיסא הם תומכים נלהבים של המדינה כמדינה וכגוף רוחני-כלל לאומי השולט על אין גבול קהילות אתניות.

מהצד ה"כתום", נשמעו בשעת המשבר הגדול, הטראומה הלאומית והפרטית של ישראל- העקירה והגירוש, מילות של חוסר אמון, משבר דיסוננס- קוגנטיבי, טראומה נפשית וצלקתית כמו "זו לא המדינה שלי", שברור שהם התכוונו לממשלה, ולא למדינה- ראשית צמיחת גאולתינו.
למרות המשבר הענק, הלא חסר תקדים, הציבור הכתום מתגייס בהמוניו, אינו דוחה שירות כמו החרדים (מה שיכול לעשות עפ"י החוק) ותופס 50% מבה"ד אחד וצירים מרכזיים בצבא, עם רעל בעיניים, תחושת שליחות אדירה, רצון עז להתגייס בפרט לקרבי, מוכן למות למען המדינה ותושבייה.

אני שמח שהובהרו לך המושגים
הניסיון הנואל של התיקשורת השמאלנית, ללכלך ולהשחיר את פנייה של הציונות הדתית לוקה בחסר כאשר עומדים נפעמים, נדהמים ומשתוממים אל מול הנתונים המושלמים הנ"ל.

אלמד עלייך זכות (תוך הבנה שקיבולת נפח מוחך נמוכה באחוזים משמעותיים שכן לפיכך-) אתה מושפע באופן דראסטי מהתקשורת, מעצבי דעת הקהל, הפוליטיקאים רדודי הקומה המוסרית, כאשר אתה מנסה לפנות ולדבר על הציבור הזה.

אני יודע שסיכויי קלושים, שכן רוב הזמן אינך מושפע מאנשים נבונים, אלא מהתקשורת הסובבת אותך בצורת טלוויזה, רדיו ועיתונים, וכן עוד זומביי-מחשבה המקיפים אותך ומנסים להדביק אותך בחיידק הטורף כל חלקת מחשבה טובה, וגורם למוחך הדייסתי זה מכבר להמחק ובמקומו יצמח אמנון אברמוביץ' קטן שידקלם את מנטרות האנטי דתל"ים.

ישן 21-12-2007, 16:00
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הדמיון הרבה יותר עמוק ממה שנראה לך.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אתה מתבלבל"

בשני המקרים הזהות והקיום של המדינה קשורים בחוזקה לצורה תופשים אותם פריטים את המדינה.
ובשני המקרים הקיום מותנה בקיום המדינה על פי הגדרתם ומבחינתם המדינה יכולה ללכת לעזאזל (כמובן שמדובר במדינה, על תושביה, ולא בארץ, את פיסת האדמה עצמה לא ניתן להשמיד) אם לא מדובר ב"מדינה בה חשקה נפשם".

כבר יצא לי לשמוע דיבורים על "להשמיד את המדינה ולהתחיל מחדש" (מזכיר את נוח והמבול?), דווקא מהצד הימני של המפה הפוליטית.

בסופו של דבר, אלו קוראים לקיום המדינה בגבולות מצומצמים יותר, ואלו קוראים לקיום המדינה בגבולות רחבים יותר, אבל שניהם מתנים את נאמנותם למדינה בקיום האג'נדה הפוליטית שלהם.

ישן 18-12-2007, 21:10
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בגדול אתה צודק.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "תודה,אלכסנדר.|מחייך| כן,בלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
תודה,אלכסנדר.
כן,בלי זה אולי אי אפשר,אבל ציונות צריכה להיות יותר חילונית-לאומית מאשר דתית.כך נראה לי.

הציונות נוסדה בתקופת ההשכלה כניסיון להפריד מהיהדות את הלאומיות. וכך אדם שהוא יהודי הוא לאו דוקא דתי, אלא יהודי, לא דתי ועדיין עם קשר לישראל.

הדתיים שתמכו בציונות תמכו בכיוון של הבאת היהודים לארץ ישראל (שלא כמו פן אחר בציונות- להביא לאוגנדה או כל מקום מפלט אחר) נשארו עם רעיון הציונות מכיוון הדת והארץ, בעוד שהלא דתיים שהגיעו לארץ לא היו צריכים יותר את ציונותם אלא עצם הישיבה עם יהודים במדינה יהודית הספיקה להם.

כך גם התפתחה ה"תרבות הישראלית" שבאה לפצות על חוסר בתרבות וערכים אמיתיים, שכן הם נזרקו ביחד עם הכיפה.

כיום, היחידים שמרגישים מחוייבות אמיתית לציונות כדרך לישיבת עם ישראל בארץ ישראל (עם תורת ישראל)
הם ה"כתומים", שהתחנכו על ברכי הרב קוק, חרל"פ, מוהליבר סולובייצ'יק ונריה.

שאר היהודים הלא דתיים מרגישים מחוייבות למדינת ישראל, ולא לארץ כארץ, ולא כנחלה מהאלוקים.
ומכאן רוב הדעות בעם תומכות כיום , תחת לחץ תקשורתי שמאלני כבד ושטיפות מח אין ספור, "בשלום תמורת שטחים", "שטחים תמורת ביטחון ושקט כללי".

בעוד שהכתומים מקיימים הלכה למעשה את רוח הציונות, ההתיישבות היהודית בארצו, חוסר הפחד מאוייבינו מסביב, עיקור ושירוש היהודי הגלותי המתרפס ומלא רגשות האשם (השמאלני, אם יורשה לי)

ולכן, עצם התמרמרותך על כך שהכתומים שדדו את הציונות היא אבסורדית, שכן אין אתה רואה בקו אחיד עם הציונות האמיתית, אלא התרפסות בפני עצמך על החוסר עניין האמיתי שיש לך לגבי הארץ שלך ( מה שלאו דוקא נכון לגבי המדינה).

חוסר האמונה בעובדה שהאלוקים נתן לנו את חבל הארץ הפיצפון הזה, שולל ממך את הזכות להיות פה.
ואם אתה חושב שאתה צריך להיות פה, אז מאיזו סיבה?
היהודים נפוצו לכל עבר החל ב500 לפנה"ס וכלה ב120 לספירה.
מה הקשר שלך לפה?
מה נותן לך להיות במקום הדפוק הזה?
מה האינטרס שלך להיות כעם אחד ומאוחד (שמא גזענות?)

ישן 19-12-2007, 12:01
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

נעים מאוד, אמנון יצחק.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "meaning? יחזור בתשובה?"

ציטוט:
meaning?

יחזור בתשובה?

איפה אתה חי?
בהוליווד?

מקור ראשון הוא עיתון איכותי, נקי מהתערבבות שלטונית בעל כותבים המחזיקים בדיעות ימניות- ריאליסטיות, נגיעה יהודית חזקה ומגזינים איכותיים בשבתות.

ומידי פעם אני מצייר שם, כך ש"תראה את האור" הוא תרתי משמע.

כל הקטע שלי בהחזרה בתשובה הוא עם קריצה צינית.
אני לא יודע איך, אני ציני וסרקסטי מידי לייצג, ואני לא יודע בכלל מאיפה ניגשים לעניין.
יש מקום קטן במרכז תל אביב שנקרא "ראש יהודי", שמקבל את כל מי שהיהדות מדגדגת לו בידיים פתוחות, ללא סייגים, הפחדות התחייבויות וכד'.

לי יש ידע הלכתי- תנכ"י- אמוני- כללי- קטן.

ישן 20-12-2007, 22:12
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "בגדול אתה צודק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
חוסר האמונה בעובדה שהאלוקים נתן לנו את חבל הארץ הפיצפון הזה, שולל ממך את הזכות להיות פה.
ואם אתה חושב שאתה צריך להיות פה, אז מאיזו סיבה?
היהודים נפוצו לכל עבר החל ב500 לפנה"ס וכלה ב120 לספירה.
מה הקשר שלך לפה?
מה נותן לך להיות במקום הדפוק הזה?
מה האינטרס שלך להיות כעם אחד ומאוחד (שמא גזענות?)

מחר יום שישי,יום קצר,אבל בשבוע הבא,בעזרת השם,אני אקנה מזוודה,אארוז את חליפותיי הבודדות ואסע לעזאזל.

תגיד לח,מי אשם בתפוצה??יהודים,שאז הרבה מהם היו דתיים(אפשר להגיד-כתומים!!) עלו על דעתם לעבור מרצונם ליוון,רומא,צפון אפריקה או אולי בבל??לא נראה לי.-משהו הכריח אותם להפיץ את עצמם בכל העולם הידוע דאז.ומי אלו? אלו הם רומאים,יוונים,ביזנטים,בבלים,ממלוכים,ערבים,עות"מאנים.ברשימה זו כללתי לא רק את הגולים אלא גם את אלה שסתם כבשו את אדמתנו ומיררו את החיים למקומיים-יהודים.
רומאים,יוונים,בבלים לא מבקשים את האדמה,יש רק את שכנינו המוסלמים שעושים זאת.שאלה:למה יש להחשיב את ישראל כבית יהודי ולא ערבי?
לדעתי בגלל הסיבות הבאות:ערבים פלשו במאה-ה7 לישראל,הם כבשו אותה מהביזנטים,עשו את המקום למוסלמי לכל דבר.ההתעלמות ממיעוט יהודי איפיינה את כל הכובשים,מה גם,שבמאה ה-7 כבר הרבה יהודים היו מחוץ לארץ.אני מחשיב את אותם ערבים לכובשים רגילים.חוייבנו לשלם מס גולגולת(באדמה יהודית,אדמה שלנו!!) וכך ניצלנו,ללא צורך להתאסלם.עקב המצב הכלכלי הקשה,עזבו הרבה יהודים את הארץ(מי אשם בזה??) וכך היה לאורך כל מאות השנים.אך תמיד נשאר ריזה מיעוט מזערי כאן,מיעוט,שהיה סובל מכל המלחמות ומנטל מיסים כבד.
מדובר עדיין בשטח כבוש.
הגיעה המאה ה-19,נולד הרצל והחליט שיהודים צריכים בית משלהם.אוגנדה,ארגנטינה,מדגסקאר-כל אלה לא עברו בשקט בקונגרסים.הרב הסכימו רק על אותו שטח שנקרא ארץ ישראל-פלשטינה.(אפשרי שאני טועה בכמה פרטים)
ולדעתי זוהי ההחלטה הכי הגיונית-בשלושת המקומות האחרים כבר חיו עמים ולא היה לנו שום קשר למקומות אלה.בישראל,לעומת זאת,היו ממש קצת אנשים-כ חצי מיליון,רובם ערבים.(כמובן,אלא מי?..)
הבטיחו לנו שטח קטן,קטן יותר מארץ ישראל המקראית(מנהר פרת עד הנילוס,נכון?) אך גם לזה לא הסכימו אורחינו הבלתי רצויים-ערבים.התחוללה מלחמה,כבשנו שטח קטן,עוד מלחמה-עוד שטח.
מנצח לא מבקש סליחה-כל מה ש"כבשנו"-שלנו.בעצם זאת החזרה חוקית של שטחים שנמנענו מלחיות בהם עקב סיבות היסטוריות שלא קשורות בנו.
אם כן,מה הבעיה?הרי לא ביקשתי לכבוש את מצרים עם עיראק וסעודיה אלא רק להחזיר שטח שנלקח מאיתנו מזמן.לא רואה שום קשר לאמונתי באלוהים.מדינת ישראל(כולל עזה,פלשטינה,ירושלים,חברון,גולן...) היא שטח יהודי,כמו שצרפת היא שטח צרפתי.
זה,שרב היהודים בכלל אינם חיים בארץ,לא אמור ולו בקצת להמעיט בערכה של הארץ ליהודים.גם הרבה אנגלים לא חיים בבריטניה.

אני,לעומת ציונים דתיים, הייתי מוכן להחזיר שטחים בעד שלום,אם לא הייתי מכיר את כל הסיפור הישן לגבי זה.אין שטחים תמורת שלום,רק בכח אפשר להכריח את שכנינו לכבד אותנו.

מקום דפוק?-כן,מקום דפוק,אנשים דפוקים,אני דפוק...כלומר,יהודי ולמה בשאר מקומות בעולם הרבה פחות מסוכן? לא קטיושה אז סטודנט משוגע כם קלשניקוב,לא קסאם אז רעידת אדמה.
וחוץ מי זה,איפה מחכים לי?מי צריך אותי כרגע,בלי מקצוע וחצי תואר? אז כל עוג אין ברירה,כל עוד אפשר לנשום,אני מעדיף להישאר כאן ולהמשיך לקטר בשעות קשות.את זה עדיין מותר לי.

גזענות?-אני לא גזען,אני יותר לאומ:ללאום שלי-עם ישראל- יש דברים משותפים כמו הרדיפות,כמו שפתנו,ולבסוף-תורה.גם אם אני לא מאמין לכל מילה שבא,עקב היותי אתאיסט.

ישן 21-12-2007, 09:00
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

ההתלהבות שלך מקסימה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=orreut][b]חוסר האמונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
מחר יום שישי,יום קצר,אבל בשבוע הבא,בעזרת השם,אני אקנה מזוודה,אארוז את חליפותיי הבודדות ואסע לעזאזל.

תגיד לח,מי אשם בתפוצה??יהודים,שאז הרבה מהם היו דתיים(אפשר להגיד-כתומים!!) עלו על דעתם לעבור מרצונם ליוון,רומא,צפון אפריקה או אולי בבל??לא נראה לי.-משהו הכריח אותם להפיץ את עצמם בכל העולם הידוע דאז.ומי אלו? אלו הם רומאים,יוונים,ביזנטים,בבלים,ממלוכים,ערבים,עות"מאנים.ברשימה זו כללתי לא רק את הגולים אלא גם את אלה שסתם כבשו את אדמתנו ומיררו את החיים למקומיים-יהודים.
רומאים,יוונים,בבלים לא מבקשים את האדמה,יש רק את שכנינו המוסלמים שעושים זאת.שאלה:למה יש להחשיב את ישראל כבית יהודי ולא ערבי?
לדעתי בגלל הסיבות הבאות:ערבים פלשו במאה-ה7 לישראל,הם כבשו אותה מהביזנטים,עשו את המקום למוסלמי לכל דבר.ההתעלמות ממיעוט יהודי איפיינה את כל הכובשים,מה גם,שבמאה ה-7 כבר הרבה יהודים היו מחוץ לארץ.אני מחשיב את אותם ערבים לכובשים רגילים.חוייבנו לשלם מס גולגולת(באדמה יהודית,אדמה שלנו!!) וכך ניצלנו,ללא צורך להתאסלם.עקב המצב הכלכלי הקשה,עזבו הרבה יהודים את הארץ(מי אשם בזה??) וכך היה לאורך כל מאות השנים.אך תמיד נשאר ריזה מיעוט מזערי כאן,מיעוט,שהיה סובל מכל המלחמות ומנטל מיסים כבד.
מדובר עדיין בשטח כבוש.
הגיעה המאה ה-19,נולד הרצל והחליט שיהודים צריכים בית משלהם.אוגנדה,ארגנטינה,מדגסקאר-כל אלה לא עברו בשקט בקונגרסים.הרב הסכימו רק על אותו שטח שנקרא ארץ ישראל-פלשטינה.(אפשרי שאני טועה בכמה פרטים)
ולדעתי זוהי ההחלטה הכי הגיונית-בשלושת המקומות האחרים כבר חיו עמים ולא היה לנו שום קשר למקומות אלה.בישראל,לעומת זאת,היו ממש קצת אנשים-כ חצי מיליון,רובם ערבים.(כמובן,אלא מי?..)
הבטיחו לנו שטח קטן,קטן יותר מארץ ישראל המקראית(מנהר פרת עד הנילוס,נכון?) אך גם לזה לא הסכימו אורחינו הבלתי רצויים-ערבים.התחוללה מלחמה,כבשנו שטח קטן,עוד מלחמה-עוד שטח.
מנצח לא מבקש סליחה-כל מה ש"כבשנו"-שלנו.בעצם זאת החזרה חוקית של שטחים שנמנענו מלחיות בהם עקב סיבות היסטוריות שלא קשורות בנו.
אם כן,מה הבעיה?הרי לא ביקשתי לכבוש את מצרים עם עיראק וסעודיה אלא רק להחזיר שטח שנלקח מאיתנו מזמן.לא רואה שום קשר לאמונתי באלוהים.מדינת ישראל(כולל עזה,פלשטינה,ירושלים,חברון,גולן...) היא שטח יהודי,כמו שצרפת היא שטח צרפתי.
זה,שרב היהודים בכלל אינם חיים בארץ,לא אמור ולו בקצת להמעיט בערכה של הארץ ליהודים.גם הרבה אנגלים לא חיים בבריטניה.

אני,לעומת ציונים דתיים, הייתי מוכן להחזיר שטחים בעד שלום,אם לא הייתי מכיר את כל הסיפור הישן לגבי זה.אין שטחים תמורת שלום,רק בכח אפשר להכריח את שכנינו לכבד אותנו.

מקום דפוק?-כן,מקום דפוק,אנשים דפוקים,אני דפוק...כלומר,יהודי ולמה בשאר מקומות בעולם הרבה פחות מסוכן? לא קטיושה אז סטודנט משוגע כם קלשניקוב,לא קסאם אז רעידת אדמה.
וחוץ מי זה,איפה מחכים לי?מי צריך אותי כרגע,בלי מקצוע וחצי תואר? אז כל עוג אין ברירה,כל עוד אפשר לנשום,אני מעדיף להישאר כאן ולהמשיך לקטר בשעות קשות.את זה עדיין מותר לי.

גזענות?-אני לא גזען,אני יותר לאומ:ללאום שלי-עם ישראל- יש דברים משותפים כמו הרדיפות,כמו שפתנו,ולבסוף-תורה.גם אם אני לא מאמין לכל מילה שבא,עקב היותי אתאיסט.

כמו קשת בענן, פריחת ההדר וציוץ הציפורים.
אך אתה טועה במספר דברים ומושגים בסיסיים (שאותם הסברתי בקטע שענית עליו)
אני אעבור חלק חלק:
1. הרוב היו "דתיים" (משהו כמו מסורתיים) שחיו בירושלים, טבריה, חברון, צפת ובגליל.
ה"רוב" היו אנשים פשוטים "מסורתיים" שהתחלקו לעשרות כתות כמו- פרושים, כותים, בייתוסים, צדוקים, איסיים, קנאים, מלשינים ועוד.
הכת הקטנה ביותר והנרדפת ביותר הייתה הפרושים (האורתודוקסים).
באמת הארץ נשלטה ע"י רומאים ועד 300 לספירה כמעט ולא נשארו יהודים בא"י.
(אגב, ארץ ישראל המקראית הייתה שלנו לתקופה קצרה במיוחד תחת שלטון שלמה.)

2. בגלל מיעוט מזערי שחי פה לאורך השנים אתה כובש אכזר? איזה מין חשיבה מעוותת?
המקסיקנים צריכים לבוא ולדרוש בחזרה את לוס אנג'לס, טקסס וכו' בגלל שחיים שם מקסיקנים?
להחזיר את חלק ענק מארה"ב לאינדיאנים? לבריטים?

היהודים חיו פה (בארץ ישראל) כי רצו להיות קרובים לאבותם, ולחיות עפ"י אמונתם. האג'נדה החילונית לא רואה את זה כך.

3. "עקב סיבות שלא קשורות אלינו"?, כבשת! התעלמות מאסיבית מהחוק, המוסר, הערכים ועוד. כבשת- תחזיר. מה שנתנו לנו זה מגדרה לחדרה.

4. אתה מבלבל בין לאום לדת.
ארץ ישראל שייכת ולעולם תהייה שייכת לעם ישראל. לעומת זאת בלגיה כשתיכבש ע"י צרפת, תיעלם בעוד דורות ולא יהיה יותר זכר ללאום הזה. קבוצה של אנשים שבונים מדינה במקום מסויים ומוכנים לחיות תחת שם אחד ולפעמים עם שפה אחת- זהו לאום. היהודים לא נכנסים להגדרה הזאת.
היהודים לעולם לא יעלמו אם יכבשו את מדינת ישראל.

מדינת ישראל היא שטח יהודי מכיוון שהכריזו עליו ככזה (אנו מכריזים בזאת, על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל- היא מדינת ישראל") ואם ישנו את זה, זה כבר לא יהיה שטח יהודי, עמו שצרפת לא שטח נוצרי ולא יהודי אלא כלל דתי, אבל הלאום היהודי יעלם מעיקר המדינה.

5. תבין, זה לא שטח שנלקח ממך. בהצהרת כורש, נותן יכולת לתת לכל הלאומים שהתערבבו במדינות לחזור לשיטחם הישן. עם עולי עזרא עלו מעט מאוד. זרובבל היה סוג של וסל לפרסיים ולא עמד בזכות עצמו. כך שעצם החזרה שלנו הותנתה בהסכמת הפרסיים ובאחריותם. זמן קצר מאוד לאחר מכן (333 לפנה"ס) מנצח אלכסנדר את הפרסיים וכובש את ישראל ונותן להם לחיות בשקט עד 168 לפנה"ס כשמגיע אנטיוכוס ומשם עד כ100 לספירה היה נחמד. ואז באו הרומאים.

תמיד חינו פה על תנאי, ובמקומות מצומצמים, כך שאם יש לך איזושהיא בקשה מיוחדת לחזור ולשלוט, כמו פעם, אז תשלוט איפה שנתנו לך. כל השאר זה כיבוש אכזרי.

6. האנגלים שלא חיים בבריטניה, למשל בצרפת, עוד שתי דורות לא יהיה זכר לבריטיותם. לעומת היהודים שאלמלא יתחתן עם גויה, תמיד יהיה יהודי.

7. בשאר המקומות אכן פחות מסוכן. פיגעי טבע יש בכל מקום כך שזה מחוץ למשוואה. פיגועי טרור אין בטייוואן, פינלנד, איסלנד, מרילנד, אוקינוואה, ניו זילנד, אוסטרלייה, ועוד.

8.גם אני מוכן להחזיר שטחים תמורת שלום, כאשר מדובר על שתי דמוקרטיות עם שלום ביניהם כמו צרפת ואנגליה. תראה, אין מלחמה בינהם. יש מעבר סחורות, צרפתי יכול ללכת בטוח באנגליה ולהפך.

9. תד אריסון, הגיע בלי מקצוע ותואר לארה"ב ועשה מילארדים.

10. אתה מעדיף להשאר כאן כי אתה לא מכיר שום דבר אחר. באמריקה טוב עשרות מונים מבישראל.

11. איזו שטות להגיד את זה? גם לפרופסור הרץ הגרמני, חוקר התנ"ך יש קשר אליך? הוא היה גר בישראל, הוא דובר עברית שוטפת ואוהב את התורה ולא מאמין בה. מה ההבדל בינך ובינו?

למה אמרת את זה על התנ"ך ולא על אחד הספרים של עמוס עוז?

12. עקב היותך אתאיסט, אין לך שום קשר משמעותי לארץ ישראל. אולי למדינה אבל אם היו בונים את המדינה באוגנדה, היה לך אותו דבר.
אין קשר למקום עצמו, למקומות הקדושים שהזכרת, לירושלים כי עצם המקום מבחינתך מהווה כלום ממש כמו ניו יורק. ירושלים היא עיר הקדושה והמוקדשת ליהודים מסיבה מסויימת, שאותה סיבה אינה נוגעת לך.

זה שזה כתוב בתנ"ך עושה את זה נכון לגבייך ממש כמו שזה נכון למיליארד נוצרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:56

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר