לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2007, 23:13
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
שאלה קלצ'ניקוב מקוצר בשימוש צה"ל (ובמזרח התיכון בכלל)

יצא לי לפני כמה זמן להעיף מבט בספר של "אוספרי" על יחידות צה"ל, והיו שם כל מיני איורים צבעוניים שלמיטב הבנתי התבססו על תמונות אמיתיות (כולל אחת של קצין מזוקן בחיל הים שדומה דמיון חשוד לתמונותיו של "אבישון" מהפורום...).

אחת התמונות הציגה קצין ב669, שנשא נשק שנראה לי בהתחלה כמו גלילון עם סתרשף מוזר, אבל לפי הכיתוב מדובר היה בקלצ'ניקוב מהדגם קצר הקנה.

בהנחה שהציור מבוסס על תמונה אמיתית, ובהנחה שנשק שלל שהיה בשימוש בשנות השמונים זה כבר לא דבר מסווג כל כך, האם מישהו יכול לשפוך אור על נפוצותו של הפריט הנ"ל בשימוש צה"ל? זה נראה לי מוזר, כי לא ראיתי בשום פרסום תמונות של חיילים או מחבלים ערבים עם נשק כזה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2008, 14:48
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
למה קלאץ' ארוך? - השערה שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "קלצ'ניקוב מקוצר בשימוש צה"ל (ובמזרח התיכון בכלל)"

למה קלאץ' ארוך? (אני יודע, אל תצעקו, זה קלאשניקוב, אבל אני כבר כלב זקן... )
מי שירה אי פעם בנשק מודע ליתרונות ולחסרונות שלו.
אחד החסרונות הגדולים הוא חוסר היכולת להכנס ל"מצב" נורמלי בקלאצ'ים עם הקת המתקפלת:
בסטנדרטי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אין שום אפשרות "למרוח" את הלחי על הקת. פסי המתכת בפשוט חדים מדי.
ברומני (קת עשויה ממוט ברזל עגול) הלחי מחליקה והקת ממוקמת נמוך מדי מכדי להגיע לכיוון בצורה נוחה.
הנשק עם קת העץ
מאוד נוח לכניסה למצב, אם כי עדיין קיימת הבעיה של ריחוק הכוונת האחורית מהעין, מה שגורם לחוסר דיוק כללי של הנשק.

התמונות מכאן: http://kalashnikov.guns.ru/models/ka50.html
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 11-04-2014, 02:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "זה לא היה רעיון של השייטת..."

ציטוט:
זה לא היה רעיון של השייטת במקור לשים כזה מטול על קלאשניקוב?
אולי כן ואולי לא, וגם אם כן אין דרך עובדתית להוכיח. פעם גם היתה אגדה שצה"ל היה הצבא הראשון בעולם לחבר מטול M203 ל-M16 מקוצר, הפרכנו אותה כאן בפורום לפני 10 שנים בערך...

ומעניין למה לא מטול GP-25 או 30?
למה כן? זה עוד סוג תחמושת רוסית להתעסק איתו (על כל הכאב ראש הכרוך בכך), וזה בלי להזכיר בכלל שבצה"ל יש מטול רימונים אחד תקני על כל המשמעות הלוגיסטית והמבצעית הרלוונטית

השפצור של הקת מעניין למרות שאני בטוח שזה דיי נפוץ היום במתקפלים כדי שיהיה יותר נוח לירות באופן יותר מדויק(כל עוד אתה ארגון עם בסיס כלכלי טוב)
אני מניח שאתה מתייחס לריפוד בעקב בקת - זה לא שפצור מאולתר אלא סופג רתע תקני שנכלל בערכת המטול שמסופקת ע"י היצרן, לטובת ירי מטול משקע הכתף. קיים דגם עם חיבור רצועה עבור קת מתקפלת וגם שונה לחיבור לקת עץ/פולימר מלאה. בכל מקרה, נדיר לראות תמונות של הריפוד הזה בשימוש מבצעי, אני מניח שהוא נופל/אובד בקלות ו שהוא פשוט מיותר. להלן תמונה טובה יותר:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:43

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר