לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2007, 09:33
  googoo googoo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.07
אלכוהול בחתונה

שלום לכל המוממחים

אני צריך עזרה בנושא קצת טחון (ע"פ מה שראיתי ברשת) אך לא לגמרי....

זה לדעתי מה שעובר אצל כל מתחתן בראש ואלו כל הדילמות.

בניתי קובץ ובו רשימת אלכוהול לחתונה ע"פ הבנתי מהכתוב במקומות שונים ברשת, רציתי לדעת מה אתם חושבים על כך והאם ניתן לצמצם את העלויות.

המחיר שמופיע הוא שיערוך אבל לא מחיר סיטונאי ככה שאולי הוא יכול להיות נמוך יותר, אני יודע שזה זול האופן משמעותי לקנות בדיוטי פרי אבל אין לימושג לגבי המחירים , אם מישהו יכול לעדכן בקובץ ולעלות מחירים שהוא מכיר בדיוטי פרי אני מאוד מאוד אשמח!!!!

אם נראה לכם שחסר משהו או חלק מהתמחור הארצי שגוי אשמח לעדכון הקובץ....ובכלל כל טיפ או הצעה תתקבל בברכה.

חוץ מזה אין לי מושג איך קונים 220 ליטר של בירה לחתונה (אולי צריך פחות?) של גולדסטאר וכמה זה עולה? אתם חושבים שרק גולדסטאר זה מבאס?? אם מישהו מכיר עוד בירה פופולארית שלא תעלה יותר מדי (חוץ ממכבי) אשמח להצעה.

רציתי לדעת איפה נכנס הארק, כלומר אם אני מוריד אותו (ואני לא אוריד אותו) אז מה ישתו יותר?

כנ"ל לגבי הייגר, בנוסף מה אתם חושבים על הייגרמסטרום קראתי באיזה טור/מדריך שהוא לא פחות טוב מהמקורי. משום מה נראה לי כי הייגר הוא יותר מהקבוצה של האפטר שוט או טקילה ופחות עם הוויסקי, והאם זה נכון (מבחינת קהל ששותה)?

אתם חושבים שיש הבדל רציני בטעם בין וויסקי ג'ימסון לג'וניווקר רד (שהוא זול יותר)?

מה הקטע של הרד בול , במחשבון "כמה אלכוהול" שמחשב כמהאלכוהול להביא לחתונה ע"פ קטגוריות יין בירות משקאות אנרגיה ליקרים וודקות, יצא לי 330 םחיות אנרגיה??? למה כל כך הרבה???

איך אפשר לנתב את האלכוהול (כפי שעושים בבר מקצועי שמזמינים) כלומר , להגיש יינות בקבלת פנים עם אחוז אלכוהול גבוה יותר (שהקייטרינג מביא ולא עולים לי כסף) וכך אנשים ישתו פחות מאוחר יותר ויקטין את הסיכוי לכך שמשהו בבר יגמר, מצד שני לא הייתי רוצה לעשות את זה מיכוון שאנשים בתחילת הערב נמצאים על בטן קצת ריקה..... מה עושים??? (אני שם ברמן שתול אחד בבר לניתוב עניינים בנוסף לברמנים של הקייטרינג, שמספק לי בר שתיה קלה).

בסה"כ יש המון אנשים שמתחתנים ולא רוצים להיכנס לגרעון ענקמזה (ממשפחות צנועות) אך מצד שני אני מאוד רוצה שהאורחים יהנו וישתו אלכוהול טוב, יש גבול להתפנקות , למשל קונייאק או משקאות אחרים יקרים, אבל בכל זאת איך ניתןלעשות זאת נכון,

אני מאוד מאוד אשמח (ובטח עוד מאות מתחתנים) לקבל עזרה מכלמיני מביני עניין כאן או ברמנים.

נ.ב.
שנאפס? זה חיוני? איך זה ? מה זה ?
ולשד רימונים לסאן פרנסיסקו... מה זה בדיוק (רק בגלל זה הוספית בקבוק ג'ין אחד)

מתנצל על האורך

תודה תודה תודה

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...16/14276005.xls

נערך לאחרונה ע"י googoo בתאריך 16-12-2007 בשעה 09:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2007, 10:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
כמה הערות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי googoo שמתחילה ב "אלכוהול בחתונה"

לגבי הבירה, מומלץ לברר לגבי אפשרות של בירה מחבית.
בכמויות כאלו נראה לי שזה יצא יותר משתלם מבקבוקי בירה.
אם בכל זאת החלטת ללכת על בקבוקים, אז רק על בקבוקי חצי ליטר, הם משמעותית יותר זולים מבקבוקי 330 מ"ל, ואל תשכח לאסוף את הבקבוקים הריקים כי אתה מקבל עליהם זיכוי די גדול (אני חושב שבסביבות השקל, כי אלו בקבוקים שעוברים שימוש חוזר, כלומר, ניקוי וחיטוי והופה, ממלאים אותם שוב).

לגבי האלכוהול עצמו, מומלץ לעשות הפרדה בין בקבוקים לקוקטלים (מה שנקרא ספיד-בר) ובין אלכוהול לשתיה נקיה.
אם אתה לא חושב שיהיו הרבה אנשים שירצו לשתות ג'ין נקי, אני לא חושב שאתה צריך לקנות ג'ין ב-120 ש"ח.
תברר עם הקייטרינג (של האולם או קייטרינג חיצוני אם הזמנת) בכמה הם מציעים לך ערכת בר בסיסית (וודקה, ג'ין, טקילה, רום) ומה איכות המשקאות. אלו משקאות שישמשו להכנת קוקטילים בהם איכות האלכוהול פחות מורגשת מכיוון שהם נמהלים במיצים שונים ומשונים.
היתרון העיקרי בכך הוא שלרוב יש להם מלאי זמין (כי הם עורכים כל הזמן ארועים) והסיכוי שיגמר פתאום משהו הוא קטן.
אם בכל זאת אתה לא רוצה להשתמש בשירותיהם, אני ממליץ לך לקבוע איתם מראש לגבי מחירים בנוגע להשלמות (נניח פתאום, באמצע הערב, נגמר לך משקה כלשהו, אתה בפאניקה ומהאולם מציעים לך להשלים את המלאי, אבל במחיר מפוקפק. לא נעים), כך תדע מה יהיה הנזק בשימוש בהם בתור עתודה.

כמו כן, אתה ממש לא צריך רדבול אורגינל. אתה יכול למצוא משקאות תואמי רדבול (ומבחינת הטעם והאפקט זה אותו הדבר) בכ-3 ש"ח לפחית. כבר חסכתי לך 500-600 ש"ח

לגבי טקילה, אפשר למצוא תחליפים טובים יותר (לטעמי) מהדורנגו כמו טאהונה (אני מכין ממנה מרגריטה מצוינת) שגם עולה פחות (בסביבות ה-50, אם אינני טועה).

בנוגע לייגר, לא נראה לי שכדאי לעשות ערבוב בין ייגר מקורי לתחליף. אם תגיש רק תחליף, רוב האנשים בכלל לא ידעו שזה תחליף, אבל הם הם יזכרו שבתחילת הערב הם קיבלו ייגר מקורי ופתאום אחרי כמה זמן הם קיבלו תחליף (או יותר גרוע, חבר שלהם קיבל ייגר מקורי והם קיבלו תחליף) זה עלול להוביל לתוצאה לא רצויה.
אני הייתי הולך רק על התחליף ומזמין יותר. זהו משקה שנלגם בשוט (60 מ"ל). בבקבוק יש כ-750 מ"ל, כלומר כל בקבוק מכיל רק כ-12 מנות. בגלל שמדובר במשקה מרוכז שלא מוהלים אותו, אנשים נוטים לשתות ממנו בכמות יותר גדולה (חוץ מאלו שמתעקשים לערבב אותו עם רדבול, אנשים מוזרים)

המחירים בדיוטי פרי הם לרוב כשליש מהמחיר בארץ (יש קרוב ל-200% מכס על אלכוהול) אבל יש הגלה על הכמות שאתה יכול להכניס ארצה, לכן מומלץ לרכוש שם את הפריטים היקרים, כמו הוויסקי והאפטר שוק עליהם החיסכון יהיה משמעותי.

אני הייתי בודק אפשרות להשקיע וגם להביא וויסקי איכותי יותר, כמו ג'וני ווקר בלאק לייבל.

לגבי ניתוב אלכוהול, אתה יכול להשתמש בשירותי בר אקטיבי שבעצם מנסה לדחוף לאנשים את האלכוהול שאתה רוצה שהם ישתו כאשר הם נמצאים על רחבת הריקודים ובכך מוריד את כמות האנשים החוצפנים שניגשים לבר ומזמינים מה זהם רוצים לשתות.

לגבי כמויות, אני לא כ"כ בקיא, כך שתאלץ לחכות לתגובות של אנשים בפורום שאולי מתעסקים יותר באירועים

אה, ומזל טוב.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 16-12-2007 בשעה 10:14.
ישן 17-12-2007, 00:52
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06

כמה הערות:

• יש בעיה עם ייגרמייסטר באולמות בהם מקפידים על כשרות
  • כדאי לבדוק שהאייריש קרים אינו חלבי שוב, מפאת כשרות (בייליס הוא חלבי)
  • ג'יימסון ורד לייבל נחשבים פחות או יותר באותו ה level מבחינת תמחור אך ג'יימסון הרבה יותר טוב(לטעמי)
  • במשקאות לבנים (טקילה, ג'ין, וודקה) לא כדאי להשקיע יתר על המידה אבל גם לא לקנות משקאות ב 20 ש"ח מהסופר השכונתי
  • אם יש אלכוהול יקר (שיבס ריגל, בלאק לייבל, בלאק בוש וכו') למנות חבר שיהיה אחראי עליהם או להפקיד בבר ולהסביר שבסוף הערב אתה מעוניין לקבל את הבקבוקים כולם (גם את הריקים). בשום פנים ואופן לא להניח על השולחנות.
  • משקאות יקרים - ליידע את מי שמבין ולהנחות את הברמן למזוג על פי בקשה בלבד. כך מי שיבקש יקבל בלאק בוש וכל השאר בושמילס. אין טעם למזוג לכולם בלאק בוש ולגלות אולם מלא בחצאי כוסות של אנשים שרק 'ניסו'
  • עדיף להתחיל לצבור לאט לאט משקאות מהדיוטי פרי - בקש מכל מי שאתה יכול
בנימה אישית, אני טס יחסית לא מעט (בגלל העבודה ולא, זה לא כיף) והייתי בטוח שבחתונה שלי אשים משקאות איכותיים בלבד. טרם התחתנתי אך נראה לי שאוותר על המחווה הנ"ל ואת המשקאות הטובים אשמור לאורחים החשובים שבאים או לאירועים משפחתיים. לתקופת החתונה אני שומר בלו-לייבל (בקבוק של 250 מ"ל), רמי מרטן XO (בקבוק של 500 מ"ל) ושמפניה של ריצ'רד היידסיק כפי שאתה יכול לנחש מהכמות הקטנה זה לא מיועד לאולם, זה למי שיודע להעריך ואני מעריך אותו ומעריך שיידע להעריך

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 17-12-2007 בשעה 00:54.
ישן 01-01-2008, 13:39
  yoni400 yoni400 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
עצה שלי

כמו שיוצא לי לראות בהרבה מאוד אירועים(עובד עם אירועים גדולים וקטנים) הכי שווה זה לתת לכל שולחן נאמר פינלנדיה עם רד בולים ככה לווסת שתיהיה כמות סבבה לפי כמות המוזמנים ועל שולחנות של משפחה יותר קרובה וחברים טובים להביא כמה רד לייבל או משהו שתבחר , ייגר ממש מיותר , בירות אין לך מה להעמיס בדרך כלל מי שישתה וודקהאו משקה אחר יעדיף שלא לערבב איתו בירה , יינות ישנם של האולם וזה מספיק, לגבי קוקטיילים וספיד בר (אותו דבר תכלס) זה גם בדרך כלל יש באולם בתוספת תשלום לא רצינית ויהיה יותר נוח אם תתן את מספר המוזמנים ככה שזה יכנהס לפרופורציה כל הכמות שאתה רוצה לדעת עליה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר