לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 10:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תרמיל - אטימה נגד מים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הטיפים שלכם לטיול תרמילים"

כולנו מכירים את הכיסוי שנמכר בחנויות - לטעמי האישי הוא לא נוח, לא יעיל, ולאורך זמן גם לא ממש אוטם כי תמיד יהיו בו מרווחים דרכם מים יכולים להיכנס (ואם התיק נופל למים אז בכלל אין מה לדבר).

הפיתרון הוא אטימת תכולת התיק. אפשר לעשות את זה בכמה דרכים:
ספריי איטום. מדובר בחומר איטום במיכל התזה, אותו מרססים על ישירות על התיק. זו השיטה הנחותה מכולן, שמנסיון לא מחזיקה מעבר לכמה שעות.
שקיות. לחלק את התכולה לסוגיה השונים ולארוז בשקיות נפרדות. לבנים לחוד, חולצות לחוד, מכנסיים, כלי רחצה וכו'. הפלוס הוא בנוחות, המינוס הוא שלא תמיד יש מספיק שקיות וגודלן מוגבל. המלצה חמה: לא להשתמש בשקיות של סופרמרקט, כמעט תמיד יש בהן חורים קטנים בתחתית, והן דקות ונקרעות בקלות.
שק/ליינר. כמו שקיות, אך מדובר בשק גדול שמכיל את כל תכולת התיק. הפלוס הוא בכך שכל התכולה נמצאת ביחד, המינוס שלפעמים לא נוח לפשפש בכל השק רק כדי להוציא את הפותחן קופסאות המז***. פלוס נוסף הוא היכולת להוציא את כל השק, אם למשל רוצים לתלות את התיק לייבוש. אני אישית עבדתי עם השיטה הזאת בניו זילנד, שם ניתן לרכוש במחיר נמוך ליינר (ביטנה) שהוא שק ארוך מניילון עבה מאוד - ניתן למצוא שקים דומים גם בארץ, ושוב מומלץ לא להשתמש בשקים דקים כמו שק אשפה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2007, 16:07
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

בעניין המצלמה והמים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי BRAINIAC שמתחילה ב "מגבונים לחים! זה מסוג הדברים..."

גנבת לי את הנושא הבא שרציתי לכתוב עליו, אז בקצרה: למעט כמה דברים שלא יורדים מהגוף עצמו (לדרמן על החגורה, למשל) אני מחזיק בדיעה שהתרמיל הוא פלטפורמה מצויינת לשאת את כל השאר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
את המצלמה חיברתי לתיק עם שאקלים לצד שמאל למטה, לאחר זמן קצר השליפה הופכת להרגל שני. אם המצלמה קטנה, ניתן לחבר אותה ישירות לחגורת התרמיל (ע"ע)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בצד הימני חיברתי את שקית השתיה לצד הימני של התרמיל, כך שהצינורית משתלשלת על רצועת כתף ימין ומאפשרת שתיה נוחה ללא התעסקות מיותרת. לחגורה חיברתי פאוץ' עדשה אחד מתוך השניים שהגיעו במקור עם תיק המצלמה. הפאוץ' הזה נסגר עם ריצ'רץ' ואפשר להכניס בו דברים לפי הצורך. לרוב הוא שימש אותי לתערובת אנרגיה (ע"ע).

ישן 21-12-2007, 16:27
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

אוכל

את האוכל בטיול ניתן לחלק בגסות לשני סוגים - לשימוש בתנועה ולשימוש במנוחה.

תנועה
אוכל קל וקומפקטי עם ערכי אנרגיה גבוהים, שנותן תוספת כוח בעת הצורך. יש חטיפים מיוחדים כמו פאוור-בר (Power Bar), שהם לרוב יקרים ומיוצרים במיוחד לצורך זה. יותר זול לקחת חטיפים כמו מארס או סניקרס שמכילים שוקולד וקרמל (נשרפים מהר) ובוטנים או שקדים (נשרפים לאט יותר). בניו זילנד הייתי קונה בסופרמרקט תפזורת של שוקולד ובוטנים ומערבב הכל ביחד - בפעם הראשונה שטועמים זה מזעזע, מהר מאוד זה הופך לממכר בטירוף. הייתי סוחב שקית גדולה של התערובת בתרמיל, וממלא כל פעם כמות קטנה בפאוץ' שחיברתי לחגורת התרמיל.

מנוחה
האוכל הכבד והמשביע שמיועד לארוחות מסודרות. בטיולי יום קצרים אפשר להסתמך על מרכיבים טריים כמו לחם/לחמניות, פסטרמה לסוגיה, ירקות וכו'. לטיולים ארוכים יותר כדאי לקחת גזיה/בנזיניה עם סיר קטן ולבשל - כאן כבר קיים מגוון גדול מאוד של אפשרויות, כשהבסיס לתבשיל הוא לרוב אורז (מצריך נשיאת שמן בישול בנפרד, אך זה ענייו של טעם אינדיבידואלי) או פסטה (דורשת מים בלבד לבישול). לאורז/פסטה אפשר להוסיף הרבה דברים: בשר/טונה מקופסת שימורים, תבלינים או מרק באבקה, פירות יבשים וכו'. אפשר למצוא עשרות מתכונים לתבשילי טיולים באינטרנט ובספרים - צריך רק לחפש.
מי לא רוצה להתעסק עם מתכונים ומצרכים, מוזמן לקנות תבשילים מוכנים. אלה מגיעים בשקית וכוללים את כל המרכיבים, אך מוגבלים בגודלם (3-4 מנות לכל היותר). יש גם קוביות נודלס אישיות, שאני השתמשתי בהם כל הזמן בניו זילנד.

טיפ קטן לנשיאת אבקות תבלינים: לקפוץ לחנות צילום ולבקש קופסאות פילם ריקות. הן מצויינות לאחסון דברים קטנים באטימה מלאה (טוב גם לאחסון גפרורים ופס הדלקה לשעת חירום).

ישן 21-12-2007, 21:24
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile

סחטיין על האשכול, סירפד, וגם על הצל"ש

הטיפ להיום (טיפים נוספים יבואו בהמשך): כאפיה

הכאפיה, אותה מטפחת ממוצא ערבי - יכולה לשמש לכל כך הרבה יותר ממה שחושבים עליו בהתחלה. השימוש הנפוץ ביותר הוא ככיסוי ראש פשוט, אבל יש שימושים נוספים רבים:

- צעיף בלילה קר
- כיסוי לפנים נגד עשן, בלילה ליד המדורה
- סינון של מי גבים, במידה ונתקעים בלי מים

מוזמנים להוסיף עוד שימושים... אני כבר שמעתי על דברים הזויים ביותר (ששימוש בכאפיה כנייר טואלט הוא לא המופרך בהם )
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

נערך לאחרונה ע"י OmriP בתאריך 21-12-2007 בשעה 21:26. סיבה: כתבתי סירפד בלי י', ואני שונא שכותבים עמרי עם ו' :(
ישן 23-12-2007, 05:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

אתה מתחיל איתי?!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "סחטיין על האשכול, סירפד, וגם..."

יש לבנדנה/כפיה מספר כ"כ גדול של שימושים, בפעם האחרונה שספרתי הפסקתי ב-25 כי לא היה לי כוח.
את שלי חתכתי מתוך כיסוי מיטה כתום (הסבר בהמשך) לגודל 100x50, לרוב מקופלת לגודל 50x50. היא איתי מאז 1999, ומשרתת אותי נאמנה. את השימושים אפשר לחלק לשימוש במצב רגיל ולמצב חירום - כמה דוגמאות בולטות שעולות לי כרגע:

רגיל בכל אלה יצא לי להשתמש
- כיסוי ראש
- כיסוי פנים נגד רוח/עשן
- צעיף קל
- שמיכה קלה
- מגבת
- סימון תיק בתוך ערימת מטען
- כיסוי עיניים לשינה

חירום
- אמצעי סימון לחילוץ (בגלל זה צבע כתום בולט)
- פילטר מים
- מתלה ליד פצועה/שבורה
- תחבושת
- ח"ע

ישן 26-01-2008, 22:50
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

שיקולים לשני הכיוונים - כירת דלק או גז
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "שימוש בבנזייה..."

- מיכל גז קל יותר מאשר מיכל דלק נוזלי, ופחות מסריח (דלק עלול להישפך בטעות).
- גז נדלק מייד והמיכל עלול להתפוצץ, חלק מסוגי הדלק אדישים ללהבה פתוחה לזמן קצר (בשום אופן לא להבין זאת כוויתור על בטיחות בשימוש!).
- כירת דלק, במיוחד מהסוג הזול יותר, נוטה להיסתם יותר מהר מכירת גז.

לא משנה באיזה סוג בוחרים, אני ממליץ בחום על כירה אלפינית (הראש מחובר למיכל בצינורית). הסיבה העיקרית היא שבסוג זה הראש מונח על פני האדמה, וקל יותר להגן עליו מפני רוח. כירה מהסוג בה הראש מותקן על המיכל קשה הרבה יותר להסתיר מרוח, במיוחד במקומות כמו קווי רכס בהם יש לפעמים משבי רוח חזקים ורציפים.
צריך לזכור שלפעמים גם רוח קלה דורשת להפעיל את הכירה בעוצמה גבוהה יותר, הגורמת לבזבוז דלק/גז (גם הפסד כספי וגם עלול להביא למחסור בשעת הצורך).

עוד כמה נקודות ראויות לאיזכור בנוגע לבחירת כירה נכונה לפני שרוכשים, מספרו המעולה של עמיר וינשטיין "הכל על הגב":
- האם אני בכלל צריך כירה, יודע לתפעל אותה גם בשימוש שוטף וגם בעת תקלה?
- האם יש צורך בכירה לשימוש חד-פעמי, או לשימוש למשך שנים רבות בארץ ובעולם?
- מהי תכיפות השימוש הצפויה, האם אשתמש בכירה לשימוש יומיומי?
- האם הכירה מתאימה ונוחה לשימוש במזג האויר בו אשהה?
- מהו סוג הדלק המועדף עלי, והאם הוא זמין במקום בו אטייל?
- האם משקל הכירה וגודלה מהווים גורם מכריע?
- האם במקומות בהם אשהה אוכל לתקן את הכירה ולהשיג חלפים?
- מהו מחיר הכירה ומהי עלות הדלק בשימוש שוטף ומתמשך?

ישן 07-01-2008, 00:58
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

גיבוי מסמכים באינטרנט

כתבתי כבר בעבר: לסרוק (באיכות גבוהה) מסמכים רלוונטיים כמו דרכון, רשיון נהיגה בינ"ל, פנקס חיסונים וכו' ולשלוח אותם לאימייל של עצמך. מאחר ומדובר במסמכים רגישים, כמה נקודות רלוונטיות:
1. אם עובדים קבוע עם הוטמייל שגם משמש להתחברות למסנג'ר, מומלץ לפתוח חשבון דואר נפרד למטרה זו. יש בעיה נפוצה של פריצה וחטיפת חשבונות כאלה דרך מסנג'ר שלא נותק בסיום השימוש.
2. מומלץ לשמור את הקבצים בקובץ מכווץ נעול בסיסמה, ולא לתת לקבצים שמות מובנים מאליהם ("פספורט") אלא מספרים או שם בנאלי ("מסמך 1"). כך שגם אם בטעות מישהו מצא את הקובץ, הוא לא יראה בו קבצים ששווים פריצה.

נערך לאחרונה ע"י Noa_A בתאריך 10-01-2008 בשעה 21:54. סיבה: לבקשת סירפד
ישן 07-01-2008, 01:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

איזולירבנד חבלה

אם הצבא האמריקאי השתמש בו במלחמת המפרץ בשביל לשים טלאים על חורי כדורים בדופן של מסוק, הוא כנראה מספיק טוב בשביל כל דבר אחר. קיימים אינספור שימושים להמצאה גאונית זו, החל מטלאי לחור במכנסיים (טרק אנאפורנה 1999 במקרה שלי) ועד פלסטר לאצבע חתוכה. אפשר לקבע איתו כל דבר, החל מיתד אוהל שבורה ועד קרסול נקוע. בשנת 2000 זכה ישראלי בשם אריה בתחרות "השימוש הגאוני ביותר לאיזו' חבלה" של מגאזין Backpacker האמריקאי, עם מעיל גשם שעשוי 30% ניילון וכל השאר טלאים ענקיים של איזו' חבלה...

מומלץ לקחת חתיכת קרטון קטנה וללפף עליה מטר-מטר וחצי איזו', ולאחסן במקום נגיש בתיק. את הגליל הגדול זורקים בתיק עזרה שניה.

ישן 07-01-2008, 01:24
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

עזרה ראשונה

כמה טיפים לבעיות בריאות:

נפלה לכם סתימה?
קחו חתיכת שעווה בגודל ציפורן אגודל מהנר שלקחתם בתיק (כי בשביל לקרוא ספר לפני השינה מיותר לבזבז בטריות יקרות של הפנס, והוא עולה גרושים), חממו מעט עד שתתרכך ודחפו אותה לתוך השן. לרוב זה מספיק לכמה ימים עד שמגיעים לרופא שיניים מקצועי.

נשברה לכם ציפורן לעומק?
טיפה או שתיים של דבק 3 שניות (סופר גלו) תפתור את הבעיה. מומלץ לשים מעל פלסטר כדי למנוע מהציפורן להיתפס במשהו בולט ולהיפתח שוב.

שמיכת כסף שווה זהב
שמיכת אלומיניום כסופה (מכונה גם "שמיכת מילוט" או "שמיכת חירום") תופסת בתיק מקום בגודל של פלאפון ממוצע, ושוקלת כמה עשרות גרמים. במקרה חירום היא שווה זהב, ויכולה להציל חיי אדם - בנוסף, ניתן להשתמש בה כדי להקל על איתור מהאוויר במקרה שנאבדים במקום נידח ומרוחק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר