לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 08:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה בדואים וגניבות משטחי האש

בכמה אשכולות הוזכרה התופעה הזו שאין חייל קרבי בסדיר או מילואים שהתאמן בנגב ואינו מודע לה.
בעיקר סובלים אנשי חטיבת גבתי, השריון התותחנים והנ"מ שהנגב הוא שטח ההכשרה העיקרי שלהם.
כשהגנבים נתפסים, אם בכלל, הם משוחררים במהרה כמעט ללא ענישה.
לפעמים שוטטות של גנבי מתכות חודלת אימון מתוך רצון שלא לפגוע בהם, לפעמים הם נפגעים.
ככל הידוע לי צה"ל עוד לא מצא פיתרון לתופעה.
קבוצת קצינים מגבעתי ניסו להתמודד איתה:

קצינים הושעו כי ירו ב"גנב" והציתו טרקטורון
מכת הגניבות בדרום לא פוסחת על בסיסי צה"ל וקצינים מחטיבת "גבעתי" הושעו השבוע לאחר שנאבקו בחשודים כגנבים בדואים ופצעו אחד מהם בנוהל מעצר חשוד. אלוף פיקוד הדרום רואה בחומרה, אך קצינים בנגב ממורמרים: "אף אחד לא יודע איך לעצור את מכת הגניבות הזו"
חנן גרינברג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
11.12.07
ארבעה קציני צה"ל הושעו מתפקידיהם בעקבות אירוע שבו ירו חיילים לעבר נערים בדואים בנגב, ולאחר מכן שרפו את הטרקטורון שבו נסעו. אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, החליט ביום שני לנקוט צעד זה, לאחר שמצא כשלים בהתנהלות הקצינים, ולמרות שלאחר התחקיר בחטיבה לא ננקט כל צעד פיקודי כלפי המעורבים בפרשה.
לפני שבועות ספורים, בעת אימון טירונים בבא"ח (בסיס האימונים החטיבתי) של "גבעתי" בנגב, הופיעו במקום שני נערים בדואים על טרקטורון. האזור כולו סובל באחרונה ממכת גניבות של תחמושת ואמל"ח (אמצעי לחימה), והופעתם של הבדואים על הטרקטורון העלתה את החשד בקרב החיילים כי מדובר בגנבים.
אחד הקצינים, מפקד מחלקה בתפקידו, פתח בנוהל מעצר חשוד, שבסיומו ירה לעברם ופצע אחד מהם. הנער שנפצע הועבר לטיפול בבית-חולים, וחברו שב לביתו. לאחר מכן, בהוראת אחד המפקדים בשטח, שרף אחד הקצינים את הטרקטורון באמצעות בנזין.
האירוע תוחקר תחילה בחטיבת גבעתי. גם שם מצאו כשלים בהתנהגות הקצינים - הן בכל הקשור בנוהל הפתיחה באש, הן בהחלטה לשרוף את הטרקטורון, שיש בה העלמת ראיות ופגיעה ברכוש של אזרחים ישראלים. עם זאת לא מצאו מפקדי החטיבה מקום לנקוט צעדים פיקודיים נגד הקצינים, ואלו המשיכו בתפקידם.

מצ"ח חוקרת
ביום שני הוגש התחקיר לאלוף פיקוד הדרום, שהחליט כי אין זה ראוי שהקצינים שהיו מעורבים באירוע ימשיכו למלא את תפקידיהם. לפי שעה החליט גלנט על השעייתם של הקצינים. המושעים הם מפקד מגמת אימון יסוד בבסיס, מפקד פלוגה (למרות שלא היה באירוע עצמו אך בשל אחריותו הפיקודית, ח.ג.) ושני מפקדי מחלקות שהיו מעורבים ישירות באירוע. לפי שעה לא הוחלט מה משך תקופת ההשעיה, ואולם נראה כי עד שתיגמר חקירת מצ"ח (המשטרה הצבאית החוקרת) בעניין והפרקליטות תגבש את החלטתה, לא ישובו הקצינים לתפקידם.
בקרב קצינים בבא"ח ובבסיסים אחרים בנגב שוררת תחושה קשה. לטענתם, אין נהלים מסודרים בכל הקשור לטיפול בבדואים המבקשים לגנוב תחמושת. רק באחרונה אירעו כמה מקרים שבהם בדואים רכובים על טרקטורונים נכנסו לשטחי אימונים של צה"ל וגנבו תחמושת וציוד אישי.הקצינים אמרו ל-ynet כי יש להעביר נוהל מסודר ומחייב, כדי שכל מי שמשרת באזור הזה יידע כיצד לפעול. "לא ייתכן שכאשר יקרה אירוע רע יבואו בטענות ובהאשמות, בזמן שבשגרה לכל מפקד יש הוראות והנחיות שונות, ואף אחד לא יודע איך לעצור את מכת הגניבות הזאת".
דובר צה"ל מסר: "מדובר בצעיר בדואי שנכנס לתוך שטח אימונים מוכר של צה"ל ונפצע קל. הצעיר קיבל טיפול רפואי במקום. האירוע מצוי בחקירת מצ"ח, ונבחן במקביל בערוץ הפיקודי. בשלב זה הושעו ארבעה קצינים מתפקידיהם. עם סיום החקירה, יועברו ממצאיה לעיון וחוות דעת הפרקליטות הצבאית. כל עוד האירוע מצוי בחקירה, לא נוכל - מטבע הדברים - להתייחס לשאלות פרטניות הנוגעות לאירוע עצמו".

האם יש לכם רעיונות טובים יותר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2007, 09:46
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בדואים וגניבות משטחי האש"

יש לי פיתרון מאד פשוט.
להפסיק להתעלם מהבעיה!

כל עוד קצינים בכירים בצה"ל מרימים ידיים ורק בוכים (כולל יותר מאל"מ אחד שאני שמעתי) ואף אחד לא חושב איך להתמודד עם התופעה, הבדואים ימשיכו לחגוג.

יש פה מאבק על קרקע, הבדואים מסבירים יפה מאד למדינה, למי שייכת הקרקע הזאת, ולמי אכפת ממנה.
אם המשטרה האימפוטנטית שלנו לא מסוגלת להתמודד (אולי אם נגיד להם שאלה מתנחלות, הם ישלחו יס"מ שירביצו), הצבא (אולי מג"ב) צריך להקים יחידה שתהיה אפילו 8 אנשים שזאת המטרה שלה.
ברגע שיהיה מישהו שמכיר את השטח, מכיר את האוכלוסיה ומכיר את הבעיות, יהיה אפשר לטפל בהן.
יחידה שיורדת לשטח לא מוכר, ומקבלת תדריך על הבעיה בלי פתרונות מעבר ל"תשמרו טוב" ועסוקה באימונים, לא מסוגלת להתמודד עם התופעה.
באימון בצאלים לפני שנתיים-שלוש, ראיתי איך מגיח טרקטורון לתוך המתחם הגדודי, חולף ע"פ מערום התחמושת, והצעיר שיושב מאחור מתכופף הצידה ותופס מדוכת עשן.
עד שהבנו מה שראינו הם כבר מזמן לא היו שם.

לאירועים כאלה לא תעזור שום שמירה.

ישן 18-12-2007, 12:45
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "בין פריעת חוק ע"י השלטון..."

כרגע, אף אחד לא אוכף את החוק. לא צבא, לא משטרה ובטח לא בתי המשפט.

אלא שבחברה אנושית אין ריק, והחברה היהודית בישראל היא גם חברה אנושית. במקום שנציגי הממשלה לא קיימים מתפתחות אלטרנטיבות כגון: בתי משפט שדה, וועדות שיפוט אזרחיות (טריבונאלים, מופיעים בדר"כ אחרי מהפיכות אלימות), בתי משפט דתיים (כמו בסומליה, עזה), בתי משפט של המאפיה... לכל בתי המשפט האלו, יש גם זרוע אכיפה מתאימה.

ויש "לחסל עיניין", בלי ליידע בכלל את הרשויות. אם לפי חוק, המרחיב את נושא ההגנה העצמית להגנה בצורה קטלנית, על רכוש או שטח, כפי שקיים בארה"ב ועל בסיס החוקה. או מתוך התעלמות מוחלטת מהשילטון הלא מתפקד ממילא, כמו בסיציליה.

אני לא יודע לאן אנו צועדים בעיניין הזה. ארה"ב או סיציליה, אבל למציאות יש כוח משלה.

ישן 12-02-2008, 10:42

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אף אחד לא אוכף את החוק? אתה..."

אין אכיפה, ואני באמת פוחד לצאת מהבית, ויותר פוחד על הורי המבוגרים, אחותי והאחיינית התינוקת שלי.
רוב קורבנות הפשע, אפילו לא טורחים להתקשר למשטרה, בסוף עוד יעצרו אותם!
השוטרים אינם מתכוונים לתפוס פושעים. מקסימום למלא טפסים לביטוח.
עיירות של בדואים, הפכו לערי מקלט לכל דבר ועיניין וכניסת שוטרים לתוכן דורשת תקציבים וגיבוי פוליטי וציבורי. החשש מאינתיפאדה של בדואים וערבים היא אמיתי מאוד.

את הסיפור של קובי מור, אני לא מכיר. וגם אם הוא כביכול מצדיק את הטענה שלך, הרי זה עדיין סיפור אחד יוצא מהכלל. את הכלל בדרום ובצפון, אני מכיר היטב.

אחת מהשתיים, (1) או שמערכות אכיפת החוק, בתי המשפט והמשטרה יתחילו לעבוד, ויגזרו עונשים משמעותיים וארוכים בתנאי כליאה הולמים שאינם נופש עם פנסיון מלא. או (2) שיאפשרו בחוק, לאזרח להגן על: חייו, חיי חפים מפשע ורכושו הפרטי, אפילו תוך שימוש באלימות מבלי להיתבע, להישפט או להיחקר על כך.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 12-02-2008 בשעה 10:45.
ישן 12-02-2008, 13:43

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "זה רישיון להרוג ללא עונש. אם..."

אני לא יודע אם הגדרות שלי לעבודה קשה, דומים לאלו של המשטרה.
אם בתי המשפט, יוצרים דלת מסתובבת לפושעים, אז המשטרה יכולה לעבוד בשיא הכוח על כלום.
אם עשרה שוטרים עובדים שנה וחצי כדי להכניס פושע לחצי שנה בכלא וחוזר חלילה, אם כל משפט נמשך שנים, אז באמת אין ערך לעבודת המשטרה בתנאים כאלה.

הדלת המסתובבת לפושעים עשויה מהדברים הבאים: מעצרי בית, תקופות מאסר קצרות, חופשות דחופות ממאסר, ריבוי ביקורים וקשר הדוק עם העולם שמחוץ לכלא, הליכים פליליים אינסופיים במהלכם הפושע חופשי, עסקאות טיעון, ביטול משפט על רקע טכני. לאחר מעצר, במח"ש יש לטענות עבריינים מוכרים משקל גדול יותר מאשר לטיעוני השוטר, לשוטר אין גיבוי משפטי הולם כאשר הוא ניגש לבצע מאסר. אין גיבוי כאשר שוטר יורה להגנה עצמית. שוטרים נמנעים מראש מלהיכנס לעימות שעלול להוביל לאלימות, ולכן יוותרו על מעצר אם העבריין יתנגד. הרי אין לשוטר גיבוי. בלי הגיבוי הזה, גם העבריינים מאבדים כל מורא משוטרים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 12-02-2008 בשעה 13:56.
ישן 18-12-2007, 12:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אבא סיפר לי שפעם, בשנות ה-50..."

אם מישהו יכול "למצוא את מוו בדרך מיסתורית מבלי שאף אחד יחקור", אז המישהו הזה עלול גם להיות אתה או מישהו מהקרובים לך!
נראה לי שזו לא המדינה שהיית רוצה לחיות בה.
עדיף לייצר נוהל מסודר לטיפול בתופעה החל מיחידת פשיטה מהירה (שוב אני מעלה את הרעיון של מסוקים קלים ומהירים למרדף שיכולים לשמש גם כנגד מבריחים, שהם כנראה אותם אנשים או קרובי משפחה שלהם, בגבול מצרים) וכלה בנוהל להחרמת רכב וציוד של גנבים כאלה דרך עונשי מאסר וקנסות כבדים.
הגנבים ממשיכים לגנוב (והמבריחים להבריח) כי זה רווחי. תקטע את הרווח - תקטע את התופעה.

ישן 18-12-2007, 13:49
  timtim timtim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם מישהו יכול "למצוא את מוו..."

צוותפשיטה מהירה אכן יכול להוות תרון הולם לבעיה...צריך ללכת לפי החוק בצורה מסודרת ולא לקחת את החוק לידיים,מכיוון שבעבר הגישה הזו לא הוכיחה את עצמה.
אני חושב שאת הבעיה הזאת צריך להעביר לטיפול המשטרה ולא להשאירה לידי הצבא.
צריך אומנם לקצר תהליכים של הוצאת צווי חיפוש ופשוט להגיע לאותו גנב,להטיל עליו עונש מאסר או כפי שצויין קנס כבד
ולראות אם התופעה ממשיכה,לא זכו לי שעד עכשיו ננקטו צעדים משמעותיים כנגד אותה תופעה,לא שמעתי על אף פשיטה\החרמה\מעצר.
פה ושם שמעתי על תקלים של הצבא עם הגנבים בשעת אמת שהתוצאהשלהם הייתה עצירת החשוד הכאתו ושיחרורו ללא כל עונש משמעותי חוץ מכמה מכות...

ישן 18-12-2007, 14:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אמנם זה בתוך תחומי הקו הירוק...."

לצערי אתה טועה.
גם בשטח צבאי אין לכוחות צה"ל סמכות אזרחית (למעט בנושאי תיכנון ובניה אבל זה כבר נושא לאשכול אחר), כך זה לא רק בשטח אש ומחנות צבאיים אלא אפילו בגבולות.
זו הסיבה לכך שבגבול מצרים פועלת יחידה משטרתית לצורך מעצר מבריחים שנתפסו "יעל", פלוגת מג"ב ויחידת מתיל"ן שמשמשת למארבים, מרדפים ופשיטות מהירות (לצורך כך קיבלה מתיל"ן יכולת הסקה במסוקים צה"ליים. נדמה לי שהבאנו כאן את התמונות מהאימון שבו הקנו ליחידה את היכולת, אם לא אז תגידו ואני אחפש אותן). היחידות המשטרתיות הנ"ל מופעלות בתוך החטמ"ר של צה"ל ע"י חמ"ל (משל"ט) משותף לצבא ולמשטרה ורק להם יש סמכות מעצר והחרמה.

יש לי הרגשה שבכל הנושא של פריעת החוק בנגב יש עוד הרבה עבודה ושפשוט עדיין לא החליטו (בדרג המדיני ומסיבות פוליטיות) שהגיע הזמן לעשות אותה.

ישן 18-12-2007, 15:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "שאלה קטנה"

גם בשטחים וגם בתל נוף הוא לא אמור לירות.
נראה שיש כאן בילבול בין שני נהלי:
1. נוהל פתיחה באש
2. נוהל עצירת חשוד
לא צריך להיכנס כאן לפרטי נהלי הפתיחה באש. הם אכן משתנים ממקום למקום.
נוהל עצירת חשוד אינו משתנה בשום מקרה ובאף גיזרה. ההבדל היחיד הוא בנקודת הסיום שלו והיא תלויה בנהלי הפתיחה באש הרלוונטיים.

לחייל אין סמכות מעצר!
לחייל יש סמכות לבצע נוהל עצירת חשוד כדי למנוע סכנה (ראו דיון בנושא "נוהל מעצר חשוד או נוהל עצירת חשוד").
אם חייל רואה דמות שיכולה לסכן אותו בסמכותו לבצע נוהל עצירת חשוד שעפ"י נהלי הפתיחה באש יכול להסתיים בשיקשוק הפגנתי, בירי הרתעתי באוויר או בירי על מנת להרוג. השינוי אינו בנוהל העצירה אלא בנהלי הפתיחה באש הרלוונטיים למקום בו הוא נמצא ועליהם הוא תודרך.
נהלי הפתיחה באש משתנים בהתאם לשכנה וניסוחם הוא מסמך משפטי מחייב ומסובך ("סכנה", "אמצעי", "כוונה" וכו').
אם דמות מתקרבת אליך, מסכנת אותך ומסרבת לעצור אחרי שעברת את כל הנוהל עצירה (לוקח עד חצי דקה, צנחן1 וחבריו הצליחו להתמודד עם המשפטיזציה וקיצרו את הנוהל לפחות מחמש שניות...) בסמכותך המלאה לירות על מנת להרוג, אם אתה נמצא בסכנה. אם אין סכנה אז בהתאם לנהלי הפתיחה באש שהועברו בתדריך.

ישן 18-12-2007, 15:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אם לחייל יש סמכות לעצירת חשוד"

נכון מאד
מקרה אמיתי שקרה לקבוצת חיילים מבח"א 27 בעת אבט"ש ביב"א חצור כשחייל מהבח"א שמר וירה בערבי שניסה לפרוץ לבסיס (קרה ב2005, אולי בחג שבועות). בתחקיר מוסבר בבירור ההבדל בין נוהלי עצירה ונוהל פתיחה באש וכן איזשהו נגד מהבח"א חטף על הראש.
אני יכול לנסות למצוא את התחקיר אך לא מתחשק לי להשקיע בלהלבין אותו.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 18-12-2007 בשעה 15:57.
ישן 18-12-2007, 23:59
  The Sniper The Sniper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל The Sniper
חחח - נוסטלגיה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נכון מאד מקרה אמיתי שקרה..."

המקרה קרה כך:

חייל אבט''ש מחיל האויר שמר בבסיס קשר באיו''ש כאשר לפתע ראה מקומי קופץ על הגדרות של הבסיס, החייל בקושי הצליח לדווח על זה בקשר מרוב ששיקשק בפחד.
2 נגדים מהיב''א (י''ג למען הדיוק) שעמלו על צביעת אחד השלטים בצומת ראו את המיקרה וחשבו שמדובר בבדיקת גדר (אינדיקטיבית).
לפתע קלט אותם הבחור והתחיל בריצת אמוק אליהם תוך צרחות בערבית, הנגד הבכיר יותר פתח נוהל עצירת חשוד שהסתיים בכדור בלחי של חולה נפש מכפר מאלק עקב מעצור לא ברור בנשק ותפעול לקוי של המעצור (מול מטרות...).
לנגד לא עשו כלום, חוץ מקצת מהומות בכפר מאלק לתקופה מסויימת....

ישן 18-12-2007, 21:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי 99% שמתחילה ב "מה שהוא צריך לעשות זה פתיחה..."

מה גרם לך לחשוב שאתה יכול לתוב כאן פקודה צה"לית? (לא משנה שהיא עמוסה בטעיות, בעליית משמר הבאה כדאי שתקשיב טוב יותר. מה זה "ירי על מנת לפצוע"?)
אתה איתנו רק שלושה ימים וכבר שליש מההודעות שכתבת נמחקו או נערכו כי הייתה בהן הפרת כללי בטחון מידע.
קרא את דבר המנהל והאשכול לגולשים חדשים.
זו אזהרה לפני חסימה

ישן 19-12-2007, 07:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

מבולבל תגובה בלי אף מילה על בדואים!
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה שהם לא גרים שם זה לא אומר..."

יש לי שכן שאוהב לשתות בירה. את הבקבוקים הריקים הוא זורק בחצר שלו. כמעט בכל יום יש לו בחצר שניים, שלושה ואפילו עשרה בקבוקים. ברור שאין לו שימוש בהם.
שני רחובות מעל לבית שלי גר בן-דוד שלי. מת עליו. אנחנו עושים על האש ביחד.
בערב כשאני הולך לבן-דוד אני חותך דרך חצר של השכן. זה לא שהוא מגדל שם משהו, סתם חצר ריקה עם גרוטאות ובקבוקים. לי זה חוסך המון הליכה. במיוחד בלילות שתורי להביא קינוח ואני מתקמצן ומביא אבטיח. האבטיח כבד נורא והעיקוף מהכביש ארוך. במקום זה אני חותך בחצר של השכן. הוא ממילא לא מרגיש.
לפעמים, אני אוסף אצלו בקבוקים מהג'אנקיה ומחזיר בסופר. אלו בקבוקים איכותיים שווים שני שקלים, לא פחיות של 25 אגורות.
אחלה כסף.
זה נהנה וזה לא חסר. לשכן לא צריך להפריע שאני לוקח ממנו בקבוקים מהזבל ואני עושה אחלה כסף.
כבר פעמיים הוא שכח שם גם בקבוקים סגורים. בטח שלקחתי. שתיתי את הבירה. לא לטעמי. תוצרת הארץ. אבל החזרתי את הבקבוקים ובכסף שקיבלתי קניתי בירות טובות, תוצרת חוץ ופיצוחים לי ולבן-דוד.
גם בחזור מהבן-דוד אני חותך דרך חצר של השכן. מה אני פראייר? ללכת מהכביש? בלילה? בעלייה?
לא מזמן כשחזרתי במקרה ראיתי דרך החלון את אשתו של השכן יוצאת מהמקלחת. בואנ'ה חתיכה. החלון היה פתוח והיא הסתובבה ערומה. עמדתי בשקט והסכלתי. אני בטוח שלא מפריע לו. או לה. הם בכלל לא ידעו שאני שם.
מאז, מידי פעם, כמעט בכל יום, בדרך לבן-דוד או בחזרה, כשאני ממילא עובר אצלם בחצר אני עוצר להסתכל דרך החלון. אולי...
יצא לי כבר לראות אותה ככה ערומה כמה פעמים. זה גדול. פעם אחת הסתכלתי למקלחת והוא היה שם. בעעעע. פעם שחזרתי ראיתי אותו ואותה ביחד במיטה. אלופים אולימפיים. למדתי כמה תנוחות חדשות. איזה יום ראיתי אותו עם מישהי אחרת בצורה שלא משתמעת לשתי פנים. נו, הם היו ערומים...
בוגד באשתו המנוול. והיא כזאת יפה ומסורה. תמיד אני רואה איך הבית מסודר ויש אוכל מוכן וכאלו. אולי איזה יום, אם אני אעבור והוא לא יהיה בבית אני אעשה לאשתו טובה. מסכנה. בעלה בוגד בה. והיא כזאת יפה...
אני אומר לך, החצר שלו! רק קיצור דרך. אבל בשבילי זה כבר דרך חיים.

אגב, ליאור אחי, איפה אתה גר?
נראה לי מתאים לי לבוא להיות שכן שלך.
רק אני רוצה לוודא קודם: איך אשתך?

ישן 19-12-2007, 08:07
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אישתי מדריכת קיקבוקס וג'יו..."

ראשית התיקון שלך לא נכון. מחנה צבאי הוא שטח פרטי בדיוק כמו חצרו של השכן שלי.

שנית, אם רצית לטעון שמותר להשיג את גבולו (לעבור בחצר) של בניין משותף אז - גם בניין משותף הוא גוף בעל כשירות משפטית בעל זכויות קינייניות. החצר שייכת לכלל הדיירים (ומחולקת בינהם) לדיירים יש זכות להשאיר בחצר חפציהם ולאיש מלבדם אסור:
א. להשיג גבול ולהיכנס לחצר ללא רשות.
ב. לקחת משהו מהחצר.
אם אתה מקצר דרך החצר של השכנים שלך אתה עבריין גם אם בבניין שלהם יש 100 דירות ואלף דיירים.
ניסת פעם לחנות בחצר של בניין משותף בגוש דן? לפני שאתה מנסה כדאי שתעשה ביטחו מקיף כולל שמשות ושתביא איתך ארבעה גלגלים ספר.
אפילו לקחת משהו מהרחוב שלפני בניין משותף אסור. תשאל בעיריית הרצליה שלאחרונה חוייבה לשלם 60,000 ש"ח לקשישה שהשאירה רהיטים ברחוב (תוך כדי העברת דירה) ועובדי התברואה חשבו שאלו גרוטאות לפינוי.

שלשית אם אשתך מדריכת קיקבוקס וג'יו ג'יטסו אני בטוח שיש לה גוף פיצוץ וכושר אירובי לא רע. יכול להיות שהיא תעמוד בקצב שלי איפה אמרת שאתה גר? אני אבדוק לאיזה זוויות המפרקים שלי יכולים להגיע!

ישן 19-12-2007, 08:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אנחנו מדברים על שטחי אש, לא..."

במשלים שנתתי לך שטח האש הוא החצר או החניה ואילו הבסיס עצמו הוא הדירה פנימה.

מבחינה קניינית, חוקית שטח האש שווה לשטח הבסיס עצמו.
אם אתה חושב שאני טועה אתה מוזמן להגיש בקשה לבנייה בשטח האש, או אפילו לסתם פיקניק.

אם אתה גר ברמת גן אז אני מזמין אותך לנסות לקצר דרך חצרות ברמת עמידר או פרדס כץ. אולי כדאי שתיקח איתך את אישתך והARM BR & HEAD LOACKS (שבעברית, קוראים להם "בריחים" ככה לפחות לימדו אותי בקורס המאמנים שעשיתי בוינגייט לפני חמש עשרה שנים. מי יודע, אולי פעם אימנתי את אשתך...)

ישן 19-12-2007, 10:18
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "במשלים שנתתי לך שטח האש הוא..."

בריחים זה שם כולל. ארם באר זה בריח ספציפי, קימורה זה בריח אחר והד לוק זה בכלל חניקה.
הנה קישור לארם באר (או ארם לוק)
http://en.wikipedia.org/wiki/Armlock

הנה קימורה, אפילו בעברית:
http://www.cma-box.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=234

הנה קישור להד לוק
http://www.fightingarts.com/reading/article.php?id=204

והנה בקטנה מויקיפדיה אוסף לא רע בכלל של טכניקות גראפלינג....
http://en.wikipedia.org/wiki/Grappl...Submission_hold

אישתי למדה את הבסיס במהלך שירותה בצבא הסובייטי ואחר כך השלימה ידע בגראפלינג בברזיל ויפן.
את הקיבוקס היא למדה ממני ויותר מאוחר ברומפו ג'ים בבנגקוק. לא נראה לי שהיא צריכה את ווינגייט בשביל משהו...

יוסיפון יקירי....שטחי אש הם לא שטחים פרטיים של צה"ל אתה יודע את זה, בשבת למשל, השטחים הללו פתוחים לציבור לטיולים, ובכלל, אם הצבא משאיר במודע תרמילים בשטח שלא יבוא בטענות שאחר כך מישהו אוסף אותם.

אגב, אני גדלתי בעמידר ברמת גן, גם שם לא יורים בכך כשאתה נכנס לחצר של בניין משותף.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 19-12-2007 בשעה 10:32.
ישן 19-12-2007, 15:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "בריחים זה שם כולל. ארם באר זה..."

ציטוט:
אגב, אני גדלתי בעמידר ברמת גן, גם שם לא יורים בכך כשאתה נכנס לחצר של בניין משותף.

עכשיו אני מבין את העויינות!
אני גדלתי (עד גיל מסויים) בפרדס כץ!
שם, אם אתה נכנס לשטח פרטי של מישהו. אז בהתחלה מאיימים עליך.
אח"כ דופקים לך מכות ומחרימים את האופניי.
אח"כ יורים עליך כדורי מלח מרובה צייד.
אחרי שאיבדתי את האופניים החדשות שלי וקיבלתי כוייה בגב מכדור מלח הפסקתי לבדוק מה קורה כשאני מקצר דרך החצר של השכנים או הולך ללחוש לסוסים בחוה של אלי דדון. נוחו עדן. בזכות השכנים שלך.
אז גם התחלתי להכיר את רמז ממיסטלוב שחיבר אותי בהתחלה לג'ודו ואז לסמבו ולג'יו-ג'י-טסו.
לא אימנתי בוינגייט. שם רק רכשתי את תעודת עוזר המאמן.

ישן 18-12-2007, 16:47
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "שום בדואי לא גר בשטחי האש של שבטה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ctua
וגם בשום שטח אש אחר והנה סיפור קטן , יום אחד הגיעו שני בדואים אב ובנו לאחד משטחי האש בשבטה וניסו לקחת איתם נפל של פגז נפיץ והוא התפוצץ להם בידיים הבן נהרג מיד והאבא עוד גסס כשהביאו אותו לטיפול בבסיס ואז נפטר.זה לא היה מחזה יפה אבל הם קיבלו בדיוק את מה שהגיע להם.

מה? אתה רוצה שתהייה שמירה על כל טנק מטרה שנמצא בשטחי אש של מל"י?
לא נראה לי....
אי אפשר לשמור על הדבים האלה (בעיקר בגלל שאי אפשר לעשות כלום לגנבים).
סגרתי מספיק שבתות בסיור בשטחי אש (איזה סיור מיותר...) ובמקרה הכי טוב- אתה רוצה בדואי- אתה רודף אחריו דקה- אתה מסתכל עליו- הוא הולך הבייתה (וחוזר אחרי שעה).
ישן 18-12-2007, 18:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "ד"א יש יחידה"

היחידה הזאת מזינה בכוח אדם את הסיירת הירוקה ופקחי רשות שמורות הטבע והגנים שהוזכרו קודם. מפקד היחידה הנוכחי הוא פקח בן פקח שחזר לקבע.
אך מטרתם אינה להתמודד עם תופעות שהוזכרו כאן. המטרה המקורית של היחידה שונה לגמרי. המטרה של הפלגה הספציפית שאתה מדבר עליה היא טיפול בהברחות ב"ציר הח'", ולא משנה אם הח' היא בינונית (מעזה-דרך סיני- נגב-מדבר יהודה ולדרום הר חברון/יריחו ומשם לשאר הגדה) או גדולה (אותו מסלול רק דרך ירדן אחרי סיני והברחה דרך הערבה/ים-המלח).
עסקנו בפלגה הזאת בכמה אשכגולות ולחבר'ה פה הייתה הרבה מאד ביקורת על צורת העבודה שלה. אני יכול לספר שמשך קו מילואים שלם הפלוגה שלי מצאה עדר גמלים שאז עוד חבנו שמסתובב בגיזרה שלנו בלי מטרה. גם הפלגה הזאת עברה דרכבלי לתת לו יחס מיוחד. קו מילואים אחרינו היו חבר'ה שהיו קודם בגבול מצרים, הם כבר הבינו שהגמלים לא מסתובבים ככה סתם ותפסו את ההברחה.
סיפרתי פה איך פעם נאלצתי לדרוך מאג על רכב של הפלגה הזאת שפרץ לי מחסום תוך כדי ארוע פח"ע.
כמו שמישהו אמר פה - בשטח הזה אין ריבונות ישראלית ואין חוק וגם בתוך הפלגה הזאת אין חוק.
בכל מקרה לחיילים פלגה אין את הסמכויות של שוטרים ובמקרה שתפסו משהו הם צריכים לחכות למשטרה כדי להחרים ולעצור.

ישן 10-02-2008, 22:59
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "שום בדואי לא גר בשטחי האש של שבטה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ctua
וגם בשום שטח אש אחר והנה סיפור קטן , יום אחד הגיעו שני בדואים אב ובנו לאחד משטחי האש בשבטה וניסו לקחת איתם נפל של פגז נפיץ והוא התפוצץ להם בידיים הבן נהרג מיד והאבא עוד גסס כשהביאו אותו לטיפול בבסיס ואז נפטר.זה לא היה מחזה יפה אבל הם קיבלו בדיוק את מה שהגיע להם.

בידיוק התכוונתי לספר את הסיפור הזה, בשבת שזה היה הקורס שהייתי בו (הכנה לקצונה) סגרנו שבת שמירות. לפי מה שאני זוכר (ויכול להיות שאני טועה) הבן לא נהרג, הוא זה שהסיע את האבא לש.ג, אז נראה לי שהוא גם לא נפצע. האבא (מי שרגיש מידיי לא להמשיך לקרוא) הגיע כולו עם פציעות רסיסים והיד שלו הייתה קרועה כמעט לחלוטין מהגוף. מי שטיפל בו היה הקצין התורן שהוזעק לש.ג, החובש התורן מהמרפאה פשוט היה המום ולא תיפקד.

אם אני זוכר נכון מהתחקיר אחר כך לא כל הנפל התפוצץ או שזה לא היה כל המטען או משהו כזה.

ישן 18-12-2007, 20:11
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
I was involved

In an incident down south while I was still a Tura'i- I was guarding one of the bases (which ironicly was jointed with a M"TZ base), and while guarding the Shing Gimmle on Shabbat i saw a bunch of pick ups stop by nearby field,.

Being aware of the horrible epedemic of stealing farmer's food and source of income,
I decided to try to scare them away by preforming a Nohal Matzar Chashud.
Only that instead of them running away, they attacked me and it reached a point of me having to rais em y weapon up to the air and repeat screaming to stop or ill shoot .

Metzach didnt know what to do, they preformed a sloppy, unproffessional investigation with no colaboration wiht the Praklitut and for the longest time i had an ikuv darga (which just proveshow messed uyp the IDF is since i continued to do courses that require you to be at leats a Srgt and was in commanding roles.. a commander whos a Turai.. hazuy, mycommanders always laughed about it) Untill a great Sanigor decided to take apon himself to close my case which wasnt being closed even tho i havent heard from the M"P, Court or investigatorsin over 2 years. when i asked why is my file still open (a tik plili) they replied "we dont know, we just know you have one open". i asked what is in my file? they said "we dont know, we cant find it". so i asked then why not close it? they said "we dont know, as long as it days in our computer that you it cannot be closed". When i asked for the 100th time what am i supposed to do about a file thats open aganst me, that hasent been dealt or touched in over 2 years, and the praklkitutu themlsves dont knw where it is or WHAT ITS ABOUT theyjust said sorry we cant help u. "

saddest part of this entire story is that the poeople who attacked me at the Shing Gimmle were an Officer, a Nagad and 2 civillians..... they are the people who qerw stealing from jewish farmers, and attacked a soldier at the Shing gimmle trying to do a nohal maazar chashud...

PS- for the crazy story on how i closed the tik i can openm an entire new blog

ישן 18-12-2007, 23:12
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "I was involved"

קדימה, פתח.
סיקרנת אותי.
פעם יצא לי לרדוף אחרי בדואים עם סונומה פתוחה שעשו סריקה בשטחי אש שלנו בבסיס סיירים. הייתי עם אביר, נהג וארבעה טירוני שריון משולהבים מאחור. סגרנו על הסונומה בשטח (בק"ה טוב של קצין טנקים, חתכתי את נתיב הנסיגה שלהם אל הכביש לכיוון עובדה וצפונה...) ועליתי מול מבצעים חטיבה להודיע על האירוע ולהודיע שאני דורש אישור לירי על הרכב החשוד ע"מ לעוצרו.

לאחר ארבעה משפטים בקשר מול קמב"ץ חטיבה (בן מחזור שלי מהקק"ש) עלה מח"ט סיירים על התדר ובעצמו פקד עלי לחדול ולא לירות בשום מקרה. רגע אחר כך הגענו אל הכביש, ולכל בר דעת ברור מה היחס על האספלט בין אביר (מורעל וזועם ככל שיהיה מפקדו) לבין סונומה נהוגה על ידי בדואי שרואה במראה האחורית קצין בקריזה שמנופף בנשק לעומתו.
שונא את החארות האלה בדם. אגב בטחון, (פורום פורום) מה עם בטחון כוחותינו? נגנב ציוד, נשק, מפות, תחמושת (גם חדישה ומסווגת לעתים) ותשתיות ההברחות והגנבות מחוזרות באופן מתמיד וחוברות אל רשתות המחבלים.
זה כן עניין לפורום המכובד.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 19-12-2007, 07:35
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
סיפור קטן ודי משעשע בנושא....

הייתי רס"פ בחמאם-דו ז"ל. עקב חוסר מקום ב"אביר" ואי רצוני להשאיר שומרים על מנת לא לפגוע בלו"ז האימונים - מספר ספסלים ושולחנות פלסטיק עליהם סעדו חיילי ארוחת צהריים - הופקרו בשטח. כשחזרתי לאסוף אותם לאחר כ-10 דקות - באופן לא מפתיע - אין זכר לדברים.....הסתכלות מהירה סביבי הבהירה לי מי האשם בדבר....ילד בן 14-15 מסתובב עם ה-30 עיזים שלו במרחק של 300 מטר.....הופ - נסענו אני, הנהג ושתי חיילים - ועצרנו לידו.....תחקור מהיר של הילד הבהיר ש"אין לו מושג על מה מדובר....."
טוב - אז מה עושים? פקודה קצרה למיקי - אחד החיילים שהיה איתי ב"אביר" - "קדימה - אגף את העיזות משמאל - ואני אסתער....חוטפים אותה....". מיקי - בריון רוסי בעל רקע בהאבקות - החליט שאין צורך בדוגמא האישית של הרס"פ - זינק על העז הקרובה אליו - העמיס אותה על כתפיו וזרק אותה לתוך ה"אביר"....הילד התחיל לבכות.....באופן "אבהי" - אמרתי לו שאני מעוניין לפגוש את אביו בש"ג - ושרק הוא יקבל את העז חזרה.....

עלייה לבסיס - תוך חמש דקות מהגעתנו - מתייצב האב ושמוע את כל הסיפור....העז, שהייתה "מאוחסנת" ברס"פיה - הועברה לידיו תוך הבטחה שהציוד חוזר אליי תוך 15 דקות...מה שאכן קרה - ב ת ו ס פ ת של ציוד נוסף שבכלל לא היה שייך לפלוגה!!!!!

אז מה מוסר ההשכל? אאהההה.....אנאערף.....כאשר יש לכם בעיה - תוודאו שמיקי הוא חבר שלכם....
ישן 20-12-2007, 07:33
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
קצת סדר....

לאלו שטוענים שאין לבצע מעצר על חשוד בגניבה...
החוק מאפשר לכל אזרח לבצע מעצר אזרחי אם נעברה עבירה מסוג "פשע" (כמדומני השגת גבול אינה נכללת כעבירה מסוג פשע) וזאת אם העבירה בוצעה בזמן "זה מקרוב" (זאת אומרת שראית אותה או שדיווחו עליה ובטווח הזמן המיידי הבחנת בחשוד העונה למשל על תיאור). הכאת החשוד אינה מתקבלת ויש להפעיל כוח סביר במידה והנ"ל מתנגד לעיכובו. בטח ובטח שאין לירות בו אלא אם תוך הפעלת הסמכות, הנ"ל מאיים בנשק וזוהי הדרך האחרונה לעוצרו. לגבי גניבת תרמיל אין סמכות להפעיל נוהל מעצר שכן האדם נמלט ואינו מסכן אף אדם. לעומת זאת אם החשוד מתקרב אליך יש סמכות ובטח אם הנ"ל נראה עם אמל"ח ברשותו שכן אז אפשר לומר שבעזרת האמל"ח הנ"ל הוא עלול לסכן חפים מפשע אשר ינסו לעוצרו בעתיד. לגבי המקרה המדובר זה נשמע כמו מקרה קלאסי של ויג'לנטיות לשמה! לצערי אני שותף לתסכול הרב,ואני חווה אותה על בסיס יום יומי במשטרה כאשר אותם חברה גונבים מכוניות או נתפסים לפני עם כלי הפריצה ואינם רואים יום אחד בכלא. אני לא אתפלא אם עוד כמה שנים ישימו איתורנים גם על אבירים ומרכבות כשהחברה המדוברים יחלו לגנוב גם אותם! לגבי "רמת החיילות" שדוברה כאן אני יכול להעיד שלא רק הבדואים אלא גם השבחי"ם גנבי המכוניות הם בעלי יכולות מדהימות בשטח. לא פעם ראיתי תחת של חרייאת קטן כמה מטרים ממני ועד כמה שאני מהיר(אפילו מאוד מהיר!) רץ לי יחף על ברזלים וקוצים וכמו הROAD RUNNER השאיר לי אבק סמיך בפרצוף.מה גם שהם יודעים להתמצא בשטח וללכת תוך שמירה מדהימה על שקט. אפילו חזיתי בבחור שכזה בורח לי עם יגואר בתוך מטע תפוזים ליד צומת אל - על כשאני עם אורות והוא חשוך לחלוטין והוא הכיר את השטח כל כך טוב שהוא נהג בחושך מוחלט! ולא ,לא היה ירח מלא אותו לילה! לשמחתי הנ"ל נתפס בעזרת סיוע מסוק וחברו המנוול נעלם לטייס המסוק ! עד היום אני לא יודע איך חמק מהראייה הטרמית! נראה לי פשוט חוסר מיומנות של מפעיל.
אני יכול להעיד ששותפי ואני קיבלנו הכוונה אל החשוד שנתפס מן המסוק ואפילו שותפי דרך על החשוד ולא הרגיש אותו! הוא זחל כמו חולדה מתחת לערימת קוצים כשרק רגליו בחוץ. רק לאחר שמיששנו את האדמה הרגשנו אותו ומשכנו אותו החוצה. והוא רק בן 17 !

ישן 09-02-2008, 17:40
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
הבדויים בשטחי צאלים

השבוע הייתי במילואים בתרגיל שנערך בשטחי אש הסמוכים לבסיס צאלים
התרגיל היה של קורס מ"פ מג"דים
במהלך התרגיל שהיה רטוב 5 טרקטורונים של בדויים נכנסו לשטחי התרגיל ובין הארטילריה שנפלה ובין פגזי המרכבות, הבדויים סרקו אחרי כל הבא ליד - נשקים שנופילם מכלים, מפות, ועוד מכל הבא ליד.

זה היה מראה עגום שצה"ל מתרגל תרגיל אש מסיבי נגד צבאות אוייב ובאותה נשימה אינו מסוגל להתמודד עם אספסוף שבא לבזוז במקרה הטוב ציוד ואמל"ח ובמקרה הרע לצלם ולתעד...

בתרגיל נכח שר הביטחון שאף ראה לנגד עיניו מחזה זה.
חדי העין שבניכם יכלו לראות ביום חמישי ובמהדורה של שיש בערוץ 2 קטע מהתרגיל שברקע מסתובבים הטרקטורונים

מוזר איך בתקשורת לא חגגו על זה....
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

ישן 10-02-2008, 22:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=shai.shai]דווקא..."

באמצע תרגיל חטיבתי באש, אחרי שגדוד שריון עולה לעמדות ומזהה מטרות, שניה לפני פקודת אש מתוזמנת, שמו לב שחלק מהמטרות נעות.... בחינה נוקבת יותר במשקפת, מגלה שיירה של 20 ג'יפים שבאו לטייל ברחובות שבנגב ובבארות המים באיזור, באמצע שבוע. מה עשו להם? כלום.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-02-2008, 22:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "חבל, כל מי שנכנס לשטחי צה"ל..."

נס זה לא מילה. מה שמוזר שהם לא הבינו כמה קרוב הם היו להשארות תמידית בשטח.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-02-2008, 18:00

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "באל"ל האחרון בצאלים, הוזהרנו..."

השיטה באמריקה שונה.
1) המושל ממנה את השופטים של בתי המשפט של המדינה, כפי שהנשיא ממנה שופטים פדרלים. בשביל זה הוא נבחר.
2) גם מפקד המשטרה וגם התובע הכללי (פרקליט המדינה), נבחרים כל ארבע שנים בבחירות כלליות.אין תוצאות - אין כהונה שניה.
3) חוקת ארה"ב מכירה בזכות להחזיק נשק ולהשתמש בו להגנה עצמית ולהגנת הרכוש. אפילו קוראת תאונה או אי הבנה, אין אשמים. אף אחד מצפה מהמדינה להגנה מושלמת על הביטחון האישי, יש גם מימד של אחריות אישית.
4) פושעים נכנסים לתקופת מאסר ממושכות, אין מצב שאותו גנב נתפס 5 פעמים בשנה, ומעסיק את מערכת המשפט למשך 7 שנים במשפטים מקבילים.
5) שיטת המושבעים. המושבעים קובעים ולא שופט, אם נאשם אשם או לא. (לשיטה יש לדעתי יותר חסרונות מיתרונות אבל...).
6) לשוטרים יש גיבוי לשימוש בנשק, ואפילו מידה אל אלימות כדי להשלים מעצר. אצלינו יש חקירת יתר, כדי לרצות לחצים פוליטיים. (אם בארה"ב או צרפת היו מהומות כמו שהיו בארץ ב-2000, זה היה נגמר בהרבה יותר מ-13 הרוגים, ולא היו וועדות).
7) בארץ, האינטרס המפלגתי / עדתי הוא מעל הכל. בארה"ב החוק הוא מעל הכל. עד שלא נתבגר ונפסיק להקריב את החוק למען הפוליטיקה הפנימית... לא נצא המהמעגל( קרא בן דרור ימיני)

בנסיבות הקיימות, ג'וליאני לא יכול לעזור. הוא לא אידיוט לקחת על עצמו אחריות, אפילו כיועץ, בלי סמכויות. לכתוב ספר "מה לעשות" כל אחד יכול. טוב לי שיש פורומים בהם אני יכול לשחרר קצת קיטור, כי הנושא הזה ממש כואב לי.

יש לי אחיינית בת שנה ורבע שעוד מספר חודשים תלך לגן. אני, הורי, גיסי ואחותי, רואים חדשות ופוחדים מאוד עבורה. כי גם אם ח"ח יקרה משהו, אין לנו לאן ללכת. אין לי קשרים, לא במאפיה, לא במשטרה, לא בפרקליטות ולא בתקשורת.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 10-02-2008 בשעה 18:09.
ישן 11-02-2008, 14:16

מפקד ימ"ר נגב נפצע בתאונה...

הכל מתקשר לזילזול בחיי אדם, בחוק, ובמדינה של אותם בדואים גנבים וסוחרי סמים(ולא,אני לא מתכוון לכולם!). כנסו ללינק, מפקד הימ"ר ופקודיו נפצעו בתאונה לאחר מרדף אחר סוחרי סמים בדואים בערבה. העבריינים ראו את המחסום,עשו פרסה וניגחו חזיתית את הניידת בה ישב המפקד. ואז ניסו להמלט ונתפסו על ידי שוטרים אחרים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3505294,00.html

בתי המשפט אשמים, רק פה בארץ אתה יושב כמה חודשים בתנאים של בית הבראה,עם טלוויזיה וDVD.
בארה"ב חארות כאלו היו מקבלים 15 שנה ופעמיים ביום,איזה באבא גדול מימדים היה מבקר אותם במקלחת.

ישן 11-02-2008, 14:41

אני דווקא מתפלא עלייך...כמו שאני זוכר אתה שוטר בעצמך לא?
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "דמגוגיה זולה...מדבריך משתמע..."

בקשר לאמרה שלך לגבי מערכת אכיפת החוק...כאשר מדובר בבדואים, ערבים, דרוזים וכו' היא דווקא מתגלה כקשוחה במיוחד.[/QUOTE]

אני דווקא לא חושב בכלל שהיא מחמירה! נתקלתי פעמים רבות בעבריינים בני מיעוטים, חלקם בעלי 20 ויותר הרשעות בתחום הסמים,גניבות הרכב,פריצות לבתים וכו' ואפילו ראיתי חלק שהורשעו באיומים בנשק חם ותקיפה בנסיבות מחמירות או שגורמת לחבלה ממשית עם נשק חם! מעטים המקרים שברזומה שלהם יש תקופת מאסר של יותר משנה וחצי,שנתיים. על דקירת שוטר בארה"ב אתה יכול לשבת 20 שנה ובארץ בקושי חצי שנה. העיקר שקצין משטרה שצולם תופס למתנחל באף(טוב זה נראה מגעיל אבל , זה מה שלימדו אותו בבסכ"מ) קיבל השבוע חצי שנה מאסר בפועל!
חוץ מזה שהשבוע פתח חשוד בסחר בסמים בוואדי ניסנס בחיפה באש מאקדח על שוטרים שבאו לעוצרו, הנ"ל נמלט ונעצר בקרבת מקום.בארה"ב הוא היה חוזר בארון עם די הרבה חורים בגוף.פה בארץ שוטרים מפחדים לירות כי מח"ש מחכה!
בעבר יצא לי לא פעם לירות במהלך מעצר. עוד לא הספקתי להגיע לתחנה כבר חיכה לי קצין בודק...(וזה היה בלילה)!

ישן 11-02-2008, 15:13
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "אני דווקא מתפלא עלייך...כמו שאני זוכר אתה שוטר בעצמך לא?"

הענישה כלפיהם מחמירה יותר מאשר המקבילים שלהם במגזר היהודי. יש דוחות שלמים של הסנגוריה הציבורית בנושא הזה וכל מי שמתעסק בפלילים, שוטר, תובע, פרקליט או סניגור יגיד לך בגילוי לב שזה המצב. זה נכון גם בגזרי דין, גם בהגשת כתבי אישום וגם במעצרים עד תום ההליכים.

אין לי בעיה עם ענישה מחמירה, אבל מדיניות צריכה להיות מוחלת על כולם. אין שום סיבה שגנב יהודי יקבל חצי ממה שגנב ערבי מקבל, אדרבא, ששניהם יקבלו בראש.

לגבי קצין המשטרה הספציפי הזה, מהיכרות עמוקה איתו, אני חייב לומר לך שהוא ממש, אבל ממש לא צדיק, ואגב, זו לא ההעמדה לדין הראשונה שלו.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 11-02-2008 בשעה 15:17.
ישן 12-02-2008, 12:47
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "כן אני מכיר את הסיפור, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedGti07
כן אני מכיר את הסיפור, אבל בכל זאת אתה יודע טוב מאוד שזה מה שלימדו בבסכ"מ בעבר.אין ספק שזאת הייתה טיפשות להשתמש בזה במיוחד אל מול צלמים.

אתה שוטר או מה? אם אתה שוטר, אתה הראשון שצריך למנוע משוטר אחר לעשות שימוש באלימות כאשר הקורבן מוטל על הרצפה ו-4 שוטרים אחרים מרתקים אותו בקרקע. זה בדיוק מה שקרה עם ערן נעים ואתה יודע את זה היטב. אני בטוח כי לא לימדו אתכם בבסכ"מ להתנהג ככה כלפי עצורים (מכל סוג - ערבים כיהודים). ואם כן אז זה חמור מאוד.
הבעיה אתם זה שאתה לא מגנה את הפעולה של הקצין משטרה אלא רק את זה שהוא עשה את זה מול המצלמות. פשוט לא יאמן. אז תדע שגם אלירן אברהם הרביץ לאותו עצור בחדר החקירות כשהידיים שלו כבולות באזיקים מאחורי הגב - וגם הוא חטף בראש.
ישן 12-02-2008, 15:46

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=RedGti07]כן אני מכיר..."

אל תטעה אני מגנה את הפעולה אך גם אני בטוח שעשו ממנו דוגמא. ועל אלירן,מאיפה אתה יודע שהוא הרביץ לו בתחנה, היית שם? אני לא הייתי ולא ראיתי, ותאמין לי, הרשעה בבית משפט לא אומרת כלום! חבר שלי הורשע במסגרת עסקת טיעון בתקיפה של עצור.אותו חבר טוב סיפר לי בדיוק מה קרה ומה היה והוא השתמש בכוח סביר כדי למנוע השתוללות ובכל זאת...איך אומרים:"לך תוכיח שאין לך אחות"!
סתם משהו למחשבה...נראה לך ששוטר ידחוף אצבעות לאף(איכס) של עצור אם הוא לא חושב שזה כרגע מה שיכול לעצור ממנו מלהשתולל? זה פעולה מגעילה שלא כל אחד ירצה לעשות. יותר פשוט בשביל שוטר פשוט לבעוט בו או להרביץ אך הוא לא עשה זאת.אז בסדר נניח שאתה צודק,למה חצי שנה מאסר על אצבע לתוך אף?
כמה פעמים ראית חשודים בתקיפות שפוצצו מישהו במכות נכנסים לכלא? אני זוכר בחור באיזורי שדקר יחד עם אחיו בחור אחר פעמיים בירך ובגב וקיבל שנה וחודשיים לאחר שהיו לו ים של תיקים על אלימות והוא נתפס מספר פעמים עם פגיון.

ישן 12-02-2008, 14:41
  Romain Gary Romain Gary אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
פתרון ? "חוק דרומי" אושר בוועדת החוקה"

יתכן וכתוצאה מהחוק החדש ישונו הוראות הפתיחה באש, מעניין כמה זמן יקח לכנסת לאשר את החוק , אם בכלל.

מתוך NRG חוק דרומי" אושר בוועדת החוקה

החוק שיובא לכנסת פוטר מאחריות פלילית אדם שיורה בפורץ גם אם לא היה נתון בסכנה מוחשית

לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה

nrg מעריב

12/2/2008 12:55

nrg מעריב

ועדת החוקה אישרה היום את חוק "שי דרומי", שיעבור עתה להצבעה בקריאה ראשונה במליאה. הצעת החוק הוגשה לאחר שהחקלאי שי דרומי ירה למוות בגנב שפרץ לחוותו באזור באר-שבע ונעצר על ידי המשטרה. על פי אחת מהצעות החוק שיזמו ח"כים בעקבות המקרה, יזכה אדם שיפגע בפורץ לביתו לפטור מאחריות פלילית, גם אם לא היה חשוף לסכנה מוחשית, ואף אם תגובתו לא הייתה סבירה ונחוצה. "עלינו לפעול על מנת לשנות את מאזן ההרתעה בין האנשים תמי הלב לאלה המבקשים לפגוע בהם", הסביר יו"ר ועדת חוקה, הח"כ מנחם בן-ששון.

ועדת חוקה, חוק ומשפט אישרה את ההצעה, שמרחיבה את הפטור מאחריות פלילית שבו יזכה אדם שיפגע בפורץ שחדר לבית מגוריו, למשקו או לבית העסק שלו. הצעת החוק כוללת שתי גרסאות חלופיות, אשר ידונו בוועדה במהלך ההכנה לקריאה השנייה והשלישית.

מדובר בגרסת הממשלה להצעה ובגרסה נוספת, שמבוססת על הצעותיהם של חברי הכנסת ישראל כץ, צבי הנדל, אליהו גבאי ויצחק אהרונוביץ'.

על פי גרסת חברי הכנסת, אדם שיפגע במי שפרץ לביתו יזכה לפטור מאחריות פלילית, גם אם לא היה חשוף לסכנה מוחשית, ואף אם תגובתו לא הייתה סבירה ונחוצה בנסיבות העניין. בנוסף, מקלה הצעה זו בתנאי הפטור למי שיפגע בפורץ שחדר למשקו החקלאי או לעסקו.

הצעת הממשלה – הפטור תקף רק לבית

הקלה זו מתבטאת בעיקר בכך שרק מעשה בלתי סביר בעליל ייחשב לפעולה בלתי סבירה וימנע את הפטור מאחריות פלילית.

הח"כ טלב אלסנע, (רע"מ-תע"ל), שהתנגד להצעה, אמר במהלך הדיון כי "המשמעות היא שהעונש על עבירת התפרצות הוא הוצאה להורג. כך נחסוך אולי מקומות בבתי הכלא, אבל נצטרך להגדיל את שטחי בתי הקברות". הח"כ כץ אמר בתגובה כי מטרת הצעת החוק היא ליצור הרתעה, שכיום אינה קיימת.

על פי גרסת הממשלה שאושרה בוועדה, פטור מאחריות פלילית יינתן רק אם פרצו לבית מגוריו של אדם, ואם נשקפה לו סכנה מוחשית מידי הפורץ. חזקה זו ניתנת לסתירה. בנוסף, קובעת הגרסה הממשלתית, כי על המתגונן מפני פריצה לבית מגוריו לא תחול חובת נסיגה

מביתו, כלומר הוא לא ייאלץ קודם כל להימלט כדי להימנע ממגע עם הפורץ, אלא יוכל לירות בו.

חברי הוועדה החליטו להוסיף לגרסת הממשלה סעיף הקובע כי גם במקרה שאדם שפעל בכוח נגד גנב שפרץ לביתו חרג במעט ממתחם הסבירות, הוא יוכל לקבל פטור מאחריות פלילית, אבל רק באישורו של בית המשפט.

ההצעות הונחו על שולחן הוועדה בעקבות המקרה שבו החקלאי שי דרומי ירה למוות בפורץ שחדר לחוותו, סמוך ליישוב מיתר שבנגב. יו"ר ועדת חוקה הח"כ פרופ' מנחם בן-ששון אמר כי "המציאות כיום היא שאנשים מתקשים להגן על גופם ועל רכושם מפני פורצים". לדבריו, "עלינו לפעול על מנת לשנות את מאזן ההרתעה בין האנשים תמי הלב לאלה המבקשים לפגוע בהם".
ישן 26-03-2008, 20:07

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי yiftah 1 שמתחילה ב "אני מגדל בקר בצפון ב3 השנים..."

פעם חקלאים יהודים בארץ שברחו מהפוגרומים ברוסיה, הקימו מושבות חקלאיות בגליל וסבלו מאוד מגניבות, מטרור, מאינוס... על המשטרה העותומנית לא היה מה לדבר, עם או בלי בקשיש הם לא תפקדו. ואפילו שהטורקים שונאים ערבים הם לא אהדו את היהודים.

אז חבר'ה שברוסיה היו חברים בתאי "הגנה עצמית", הקימו את ארגון בר-גיורא ואח"כ שינו את שמו ל"השומר". השומרים הם תפשו ערבים, הענישו ערבים, ירו בערבים והפחיתו מאוד מפשיעה. המשטרה העותומנית לא התערבה.

המשטרה שלנו דומה ךמשטרה העות'ומנית, ובמערב הפרוע, תהייה שריף, ובסיצליה תהייה מאפיונר.
מה שמשמטרה לא יודעת היא לא חוקרת. בכלל, המשטרה לא מתפקדת. יש המנצלים זאת לטובתם, ובתנאי שתהייה סולידריות בין החקלאים ואין מלשנים.

חבר סיפר לי על מושב יהודי בחבל לכיש שאת שמו לא אזכיר. המושב מנוהל ע"י חמולת פשע. לפי הסיפור, הם מכים ללא אבחנה כל שוטר או אורח לא קרוא. אצלם אין גניבות. הבדואים שומרים מרחק ביטחון. אף ניידת לא תכנס למושב, אחרת יפרקו אותה ואת השוטרים.

חבר אחר סיפר לי שליד מושב בבקעת הירדן, ערבים רצו להקים תחנת דלק (בלי אישורים), סמוך יתר על המידה לאחד המושבים. תלונות ועתירות למשטרה לא עזרו. גם לא ציפו מהם ליותר מידי. לילה אחד חקלאים לקחו את הטרקטורים והבולדוזרים שהיו להם ומחקו את התחנה שבבניה. אחרי כמה שעות עבודה, הרס מוחלט ולמשטרה "אין קצה חוט".

בפורום אני לא יכול לומר לך מה לעשות, מלבד לספר סיפורים ולהביע את מלוא ההזדהות שלי עם מצבכם.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 26-03-2008 בשעה 20:13.
ישן 01-04-2008, 10:13
  i640 i640 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.07
אצולת הקונספציה והיוהרה הבטחונית

פשוט לא יאומן!
אזו גזענות , הכללה , יוהרה וטיפשות!
הרי בגניבה אחת של חייל (יהודי) מגן יבנה מבסיס קרוב עם חיילים וחיילות נוספים(לא בדואים) נגנבו לפני כ 3 שנים מאות כלי נשק ובהם כבדים.
בכחש ובמרמה גנב ועשה נזק בלתי הפיך תא"ל (לא בדואי) מחיל האויר.
מידי שנה נגנבים מאות כלי נשק ואלפי ומליוני "אביזרי הרג בידי חיילים (גם בדואים).
לפני שנה נחשפה עלילת רס"בית מבסיס דלק על גניבה בשיתוף חבר מוביל (לא בדואי) של כמליון ש"ח.
אפשר להביא מלוא היריעה "עלילות גבורה" של בני עמינו (לא בדואים) "והתוצרת" תהיה רבה ללא קץ ממעשי הגזל המתוארים להלן.
נכון , הם נכנסים וגונבים וזריזים וזה קשה , אבל להם הייתה או יש הזדמנות כמו לילדיכם?
האם יש להם עתיד בתמיכת הסביבה , הממשלה ובכלל?
לאותו חכם שלקח את העז מידי הילד , נניח בנך גנב לי את הסמל של המרצדס וברח , האם אני יכול להכנס לביתך ולקחת את החתולה , הכלבה , התוכי , הדגים והבן הקטן עד שתבוא לש"ג ותחזיר לי את הסמל?
זוהי התפטרנות גזענית ויהירה שמאפיינת את הצבר העשוי ללא חת מול האוייב הגדול מכל , ילד בן 15.....
תעברו על כל החומרים שנכתבו ותנסו לחשוב שזה נכתב עליכם , מתאים?
או אולי לגנוב מהלול או מהמטבח זה יותר "כשר"?
ישן 01-04-2008, 12:14

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי i640 שמתחילה ב "אצולת הקונספציה והיוהרה הבטחונית"

אני לא יודע אם אתה שמת לב לכך, אבל אף אחד לא באמת מתייחס אליך ברצינות. הרי באמת, איך אפשר? אתה לא עושה רושם על אף אחד. אתה לא נחשב לחכם יותר או יפה יותר בזכות סיסמאות ריקות. הגיע הזמן שמישהו יאמר לך את האמת.

יותר מכך, הדעות שלך מזמן יצאו מהאופנה. אתה הרי לא רוצה שיחשבו שאתה מיושן ולא עדכני?

חסוך לעצמך זמן יקר ומאמץ רב, ופנה עצמך לפורום המתאים יותר להשקפותך, תלושות ומוזרות ככל שיהיו. אני לפחות, לא שותף למאמציך להשיג את הדימוי העצמי שאתה מחפש, ומעולם לא חשבתי את המפלגתך ותומכיה לחכמים במיוחד. דע כי סיסמאות לא מחפות על בורות. ההודעותיך הן ההוכחה לכך.

אתה מופיע כאן, כמו אותו אחד שהולך לבית הכנסת רק כדי לצעוק "כפייה דתית!!" על כל יהודי עם טלית וכיפה. בקיצור, מגוחך זה לא מילה.

אם יש לך שאלות קונקרטיות, פתח הודעה בפורום פוליטיקה או פנה אליי בפרטי.
ניכר מהודעותך שאתה לא סגור על נושאים רבים. אם אתה מרגיש מבולבל בגלל גילך הצעיר, או שאתה עולה חדש... אשמח לעזור ואענה על כל שאלה בלי התנשאות ובלי לגרום לך להרגיש מוזר או דחוי. אבל אם אתה כאן רק כדי לצעוק סיסמאות, אז דע לך שאתה סתם מגוחך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר