לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 18:15
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
היום ניסיתי להשוות בין מגאן לקורולה. הפתעה (לי בכל מקרה...)

היום נסעתי בנסיעת מבחן על רנו מגאן וטויוטה קורולה.
(אמור לקבל מהעבודה, C4 נפסלה בגלל הצפיפות, 3 בגלל הבטיחות ופוקוס בגלל הפלגמטיות...)

הייתי בטוח שאני הולך להזמין את הקורולה בגלל התיבה הסמי-ידנית ולשנוא את המגאן על העדר האבזור ועל הנסיעה הגרועה. נו - שמועות ...
בפועל - המגאן היתה מדהימה. נכון - יציאה מהמקום דורשת לחיצה חזקה על הגז ואז מחכים לאי-מייל מהאוטו שמודיע על זה שהוא מוכן לזוז, אבל תאוצות ביניים סבירות (לא טובות אבל לא פוקוס) וה-AL4 כנראה כויילה לצד הספורטיבי ובד"כ הגיבה מהר וחיכתה לפני הורדת הילוך בשביל לבדוק אם אני באמת מתכוון לנסיעה רגועה ...
האצה מ-80 ל-120 באיילון עברה בלי רעש במהירות סבירה. שוב - לא מדהים אבל סביר. ואז הגענו לגני התערוכה בירידה למרכז הירידים. הגעתי במהירות מופרזת כי ידעתי שה-ESP מגבה אותי. הרכב הסתכל עלי בזלזול ונכנס לפניה בחדווה. נכון - זוית הגלגול מוחשית מאד אבל לא היה שום שמץ של אובדן אחיזה. החלטתי שזה לא לענין הזלזול וחתכתי בפראות לנתיב הפנימי (אחרי בדיקה שאין אף אחד בשום כיוון). שום דבר. הרכב זז פנימה כאילו כלום.
בהמשך - פניה של 90 מעלות במעל 40 קמ"ש הבהירה לי שאין לי מה לנסות יותר. למגבלות של הרכב אני לא אגיע עם בוחן לידי ובאמצע היום.
ואת כל זה היא עשתה בשקט מופתי ובנוחות מדהימה. הופתעתי.
החלטתי ללכת "עד הסוף". לפני רמזור שהייתי בו לבד - הכביש התעקל. בדקתי שהמראה נקייה, התנצלתי בפני הבוחן וב-50 קמ"ש בעוד ההגה פונה - לחצתי על הברקס. עד הסוף. תקתוקים מהגלגלים הבהירו לי שכל האלקטרוניקה פועלת והרכב עצר במהירות מדהימה. בלי דרמות מיותרות. בשקט ובנוחות - עצר.

ואז לקחתי את הקורולה. התיבה גרועה אבל לא בגלל מה שאומרים. בנסיעה רגועה מאד מאד - היא מעבירה הילוכים חלק. מעבר לזה - דורשת הורדה של גז בדיוק כמו תיבה ידנית. בנסיעה ידנית עם הקפדה על הורדת גז בכל החלפת הילוך - הנסיעה חלקה גם תחת מאמץ.
אבל - העברת ההילוכים א-י-ט-י-ת בצורה מעצבנת. אפילו במצב "ספורט" המצב לא משתפר. לא תזמנתי אבל בטח עברה יותר משניה בכל החלפת הילוך.
המנוע הרבה יותר חזק מהמגאן ובצירוף התיבה מתקבלת נהיגה הרבה יותר נמרצת אבל אז הגיעה הפניה הראשונה ...... 90 מעלות. 30 קמ"ש. תת היגוי קל הבהיר לי שאני ביפנית. עזיבה של הגז הכניסה את הרכב למסלול אבל הרושם כבר נשאר. עוד קצת בדיקות ופתאום הרגשתי שאני שוב באימפרזה שלי ...
בשורה התחתונה - יפנית. נוחה באופן יחסי לאחיותיה אבל לא מתקרבת למגאן. אחיזת כביש בינונית, רוקדת על המתלים ובבלימה חזקה רוכנת קדימה כאילו עומדת לעוף. בולמת אבל בהחלט לא נוסכת הרגשת בטחון.

האמת שזו אשמתי. באתי עם ציפייות נמוכות מאד מהמגאן ועם גבוהות מאד מהקורולה. הפכו אותי לגמרי. אחרי שהמתחרות נעות בין כאלה שאני לא יכול לשבת בהן (C4, B3, לנסר) לבין כאלה שתוצאות הבטיחות לא יתנו לי לקחת אותן (3) לבין כאלה שאין לא לבלוע ולא להקיא (פוקוס) - פתאום המגאן הוכיחה את עצמה כרכב בטוח מאד מאד ונעים לנהיגה.

אולי הגעתי לגיל שבו אני מוכן לוותר על דינאמיות והנאה בשביל בטיחות ורוגע. ואולי פשוט צרפתיות עושות לי את זה. אבל ההחלטה שלי היא לקחת את המגאן. בלי מראות חשמליות, בלי חלונות חשמל מאחורה, בלי מערכת או רמקולים, בלי בקרת אקלים. אבל עם כל האותיות שצריך (ESP, ASR, ABS, ABW, EBD), עם בטיחות פסיבית גבוהה ביותר ועם שקט.

לא התכוונתי לכתוב "מבחן דרכים" אבל כן מענין אותי לשמוע תגובות על החוויה. ואולי גם לשמוע על מקרים כאלה מאחרים. ובכלל - על ההחלטה לקחת מגאן על פני כל המתחרות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר