לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2007, 09:06
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
קרן יהדות מרוקו נגד ההשתמטות, ח"כ אמסלם בעד.

סטודנטיות דתיות לא מקבלות מלגה מקרן יהודי מרוקו כי לא שירתו בצבא

סטודנטיות שאינן משרתות בצבא או בשירות לאומי מטעמי דת, נפסלות מקבלת מלגה של הפדרצייה העולמית של יהודי מרוקו. ח"כ הרב חיים אמסלם: "אם הדברים נכונים, אני דורש להוציא אותי מהעמותה. מורשת
יהדות מרוקו זה לא רק קוסקוס ומימונה אלא גם ציות לרבנים"

סטודנטיות דתיות שאינן משרתות בצבא ואף לא בשירות לאומי מטעמי דת נפסלות על-ידי מנהלי קרן המלגות של הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מקבלת מלגה.

מספר בנות שפנו לקרן המלגות של הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו, בבקשה לקבלת מלגות לימודים, נתבקשו לענות האם שרתו בצבא. כשהשיבו כי לא שרתו מסיבות דתיות, נדחתה בקשתם על הסף, בטענה שהמלגה מיועדת לסטודנטים בוגרי צבא.

ח"כ הרב חיים אמסלם מש"ס אומר, כי מדובר בעוול. הוא פנה במכתב חריף למיליונר סם בן שטרית יו"ר הפדרציה, וכתב כי "לא יתכן שהפדרציה העולמית של יהודי מרוקו תחייב שירות צבאי לבנות, דבר המנוגד לדעת ההלכה. אם הדברים נכונים, הנני מבקש להוציא אותי מחברותי בעמותתכם, שכן הדבר מנוגד לדעתי ולהשקפת עולמי לפיה בנות דתיות מחויבות על פי הוראת גדולי ישראל שלא לשרת בצבא.

"מורשת יהדות מרוקו כוללת לבד מקוסקוס וממימונה גם הליכה בדרך התורה וציות לרבנים".

http://bh.hevre.co.il/news_read.asp?id=3923&cat_id=9

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2007, 10:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
זה רעיון מענין אך בעל סיכון במידת מה למדינה בגודל של מדינת ישראל שקיומה הפיזי מותנה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "חוצמזה שאני בעד נגד השתמטות,..."

בקיום הצהא.

אם נסתכל על הפן הכללי בלבד, ברמת הפישוט הגבוהה ביותר, הרי שניתן לחשוב על הסד"כ הקיים, להחליט היכן צריך לקצץ (אנשי מנהלה מיותרים פעם ראשונה? פעם שנייה? נמכר) ואת החסכון בהוצאה השוטפת על אותם אלו שקוצצו (משכורות + אוכל+ ביטוח בריאות וכו') להזרים על מנת להעלות את משכורותיהם של אלו שאנו רוצים שישארו בצבא.

אבל, כאן צריך לקחת בחשבון דברים נוספים (שעד עתה התיחסו אליהם רק כלפי אנשי הקבע), כגון מה גובה המשכורת הממוצעת במשק והאם המשכורת שתציע תפתה מספיק אנשים לבחור דווקא בצה"ל בתור מעסיק ולא במישהו אחר.

משכורת גבוהה מדי תמשוך המון אנשים (וקרוב לוודאי שגם אנשים איכותיים), אבל מגבלות תקציב עלולות להיות גורם מכריע מבחינת גודל הסד"כ שתוכל להחזיק.
משכורת נמוכה מדי לא תהווה בעיה תקציבית, אולם אתה עלול למצוא את עצמך כם כמות מועטה מדי של אנשים שמוכנים להתגייס, שלא לדבר על האיכות (כמובן, למעט אנשים שיעשו זאת רק מתוך אידיאולוגיה).

אם נבחן את הנושא לפי צורת הטיפול של הצבא בעתודאים, לדוגמא, והיכולת של המערכת הצבאית להתאים את עצמה לשינויים שמתרחשים בשוק (בתקופת ה"בועה" בתחום ההיטק הצבא זילזל בצורה איומה בעתודאים. ברוב רובם של המקרים הוא לא מימן, אפילו לא בצורה חלקית, את התואר אבל דרש את 3 שנות הקבע שלו. התוצאה, ירידה בכמות העתודאים הנרשמים מכיוון שחיילים לעתיד העדיפו להעביר את 3 שנות השירות שלהם, ללמוד אח"כ ולצאת לתעשיה שתשלם להם הרבה יותר כסף. רק אחרי שהבועה התפוצצה צה"ל התחיל להפנים את המצב הקודם והעלה את תנאי העתודאים. צה"ל נכנס שוב פעם לפאניקה, השוק היה בקאנטים, הם היו יכולים להשיג עתודאים הרבה יותר ב"זול", ושוב, קיצוץ בתנאי העתודאים, ושוב השוק מתאושש, ושוב פעם מחסור בעתודאים), הייתי חושש שמנגמון כזה ידע להחזיק צבא מקצועי.

אולי כדאי לייבא צבא קופמלט?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר