לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2007, 11:30
  yonivl yonivl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
האם מתווך יכול לגבות איזשהוא תשלום ללא קיום עסקה?

מה מעמדה המשפטי של "הזמנה לביצוע פעולות במקרקעין" האמורה בס' 9 לחוק המתווכים במקרקעין?

האם מדובר רק ב"הצעה" של המתווך לספק עסקת מכר כאשר ה"קיבול" מתבצע רק בעת חתימת הסכם המכר בעתיד? או שמא יש לראות בהזמנהגופא חוזה שלם, היינו הצעה+קיבול, כאשר על הפרק מתן שירותי תיווךתמורת תשלום, כאשר רק מבחינת עניין תשלום דמי התיווך מדובר בסעיף המותנהבחתימת הסכם המכר בין המוכר לקונה בעתיד?

הנפקא מינה היא שאם מדובר בחוזה ממש ניתן בהפרתו, ואף הצפויה (היינו באמירה - "שיניתי את דעתי ואין אני מעוניין בשירותי התיווך"), להחיות סעיף הדן בפיצוייםמוסכמים על הפרה שכזו. אך אם מדובר רק ב"הצעה", אזי ניתן לחזור ממנה (כל עוד איןמדובר בהצעה בלתי חוזרת) עד למשלוח הודעת הקיבול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2007, 14:07
  yonivl yonivl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
תודה, אבל...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "אינני יודע על מה אתה חתום אך..."

אני לא חתום על כלום. אני מחפש נושא לעבודה סמנריונית.

בפועל השאלה היא כזו - החוק רק אומר מה כן חייב להיות ב"הזמנה לביצוע פעולות במקרקעין", לא מה אסור שיהיה בו. אני מבין ש"דמי תיווך" משולמים רק כשהמתווך עומד ב-X תנאים, אך אולי מותר לו לדרוש תשלום שאינו "דמי תיווך", גם אם התנאים לא התקיימו, היינו לא היתה בפועל עסקה.

הרי בפועל יש הרבה "לקוחות" שמנצלים את חוק המתווכים ובמקום לפנות לשמאי מקרקעין שעולה כסף פונים למתווך והוא מתרוצץ ומביא לקוחות וכל מטרתם היא רק לדעת את שווי הנכס או לנסות לברר אם יש איזה פרייר שיקנה ב-150% מהערך הריאלי. הם מקבלים שירות שמאות (ואף שמאות "בפועל") בחינם על גבו של המתווך.

ראוי אולי להגן על המתווך ולאפשר לו להכניס סעיף של פיצויים מוסכמים במצב בו המוכר חוזר בו מהמחיר לאחר שיש קונה. לענ"ד אין בעיה חוקים עם זה כי לא מדובר ב"דמי תיווך".

אשמח לשמוע דעות על הנושא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר