לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2007, 17:49
צלמית המשתמש של Neraha
  Neraha Neraha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.07
שלח הודעה דרך MSN אל Neraha
היא יודעת

היא לוקחת עוד אחד בידה, מושכת. הפרי נקרע מהעץ. היא מנקה אותו בשערה ומביטה בו. היא מתחילה לצעוד מעבר לעץ, נחושה בדעתה. זו ההרגשה כאשר משנים את ההיסטוריה? זה לא יותר מדגדוג קל בקצות האצבעות. היא יודעת שהיא עושה את הדבר הנכון. באמת? ליתר ביטחון היא תנסה את זה גם עליו. בכל מקרה, הדבר שיקרה לא יהיה רע יותר מידי. כי מה כבר יכול לקרות? כשהכל חי ונושם. המהפכנית הראשונה בהיסטוריה, עומדת להווכח בתוצאות השינוי שהיא מחוללת, בכזו פשטות. כמה קל זה לשנות.
לאחר צעידה ממושכת, היא מגיעה בריחוף-מה לאישה. האיש נראה פרוע, אך ללא ספק עומד בסטנדרטים הטובים ביותר. הוא מסתכל בה, היא מושיטה לו את ידה ומגלה את הפרי. אין ישות שהיתה יכולה שלא להתפתות למראה כה בתולי, אפילו לא הוא בעצמו. ובכל זאת, משהו באינסטינקט הבראשיתי אומר לו, שמשהו כאן לא כשורה. אך, איך אפשר לעמוד במגע פיתוי האישה?
הוא אוסף את הפרי מידה ובוחן את מרקמו האלוהי. זהו הדבר שאסור כל-כך? הדבר האסור ביותר בכל הגן? והלא זהו פרי פשוט למדי. הוא נוגס באותו פרי. לשניה לא קורה כלום, הוא מרגיש אותו דבר. ופתאום, הפרי נהפך לתפוח עץ. והעולם, למקום אפשרויות בלתי מוגבלות. איך לא חשב על זה קודם? ויתכן שהקול ישקר? ופתאום הוא נודע למושגים כמו כפירה, אנושות, ציוויליזציה. ופרץ המידע שנקלט באותן שניות. פילוסופיה. ודת?
לבסוף, יחד הם מחליטים לעזוב את גן עדן. כי זה לא מקום ריאלי, ואי אפשר להתקיים בו יתר על המידה, צריך להתפתח, להשתנות, לגדול. הרי איך אפשר להתקדם, כשהקול בראש אומר כל הזמן 'לא.'? אבל אולי, לשם שינוי, מבין כל הפעמים לאורך ההיסטוריה. הפעם הוא צדק?

חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 09:26
  אסאניה אסאניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מודעות של סוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Neraha שמתחילה ב "היא יודעת"

שלום,

אהבתי את הרעיון שלקחת, ושיחקת איתו בעיני רוחך.
מה שפחות התחבר לי משהו בכתיבה.
היתה לי מן תחושה שרצית מאוד מהר להגיע לתובנה, למסר. ומשהו בתהליך התפספס לי.

אפשר להגיע לעומקים בסיפור הזה.
בעצם לקיחת התפוח ... זה שאנחנו לא שומרים "מרחק".
בכל דבר יש לנו דיעה, רצון, "בא לי", "לא בא לי" - וכשלא שומרים מרחק העולם שלנו נהייה צר ומצומצם.
מכאן - שהבטחת הבורא מתקיימת, מכיוון שברגע שאנחנו מתנהגים כך, אנחנו עושים סוף. מוות.
"קבעתי שאתה ככה וכך". "יש לי דיעה". אנחנו מרובעים. וצריך בחיים להיות עגולים.

חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 18:11
צלמית המשתמש של Neraha
  Neraha Neraha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.07
שלח הודעה דרך MSN אל Neraha

קודם כל תודה לכולם על התגובות!

אסאניה:
קודם כל, אני חושב שהקטע קצר, כי אין לו מה לומר, והרעיון בו הוא להשאיר את הקורא עם תהיות. זה למה הוא נגמר ביחסית אי החלטיות שכזו, או כפי שהרבה מפלמסים רבי דרגה היו קוראים לזה "חזרה מלאה"... אבל לא סגור על זה.

אני לא חושב שהקטע עוסק בעובדה של אי שמירת מרחק אלא יותר מציג עובדה ואומר deal with it. העובדה לכך היא, שהקטע מתחיל כבר לאחר שחווה נוגסת מהתפוח. ז"א, שמההתחלה הקטע היה נתון ל"אבדון" ואין כאן באמת בחירה חופשית, מה שנקרא בפילוסופיה "בחירת הובסון" (מי ששיחק בהאלף ליף המקורי יודע על מה אני מדבר). לערך בויקיפדיה: כאן
אבל עובדה שההבטחה לא מתקיימת. הרי האדם חי עד היום, ולא התקיים שום מוות ע"י הבורא, של אדם. אז המתפלפלים יגידו שזה "עונש לדורות" שהם לא יחיו חיי נצח, אבל תכלס זה בולשיט, כי אף אחד לא חי לנצח ואין ניסים ונפלאות.

חזרה לפורום
ישן 04-01-2008, 06:03
צלמית המשתמש של hanan11234
  hanan11234 hanan11234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.07
סתם מרגיש טוב להעלות את זה פה

שמעתי לאחרונה פירוש קצת שונה לכל חווית אדם וחווה ומעניין אותי לשמוע דעות של אחרים.

פגשתי אדם לפני זמן מה, את שמו איני יודע אבל רושם הוא בהחלט השאיר עליי. דיברנו שעה קלה בשביל להעביר את הזמן על נושאי דת, האדם שאת שמו איני יודע תירגם את סיפור אדם וחווה באופן דתי שכזה עדיין לא שמעתי, והכי מפליא שלאדם יש צלב על הצוואר.

האדם טוען שהסיפור של אדם וחווה למעשה מספר את סיפורו של עם ישראל בארץ הקודש, בראשית היה את אברהם שגילה לעולם את המושג "אל אחד". מושג ששינה את גבולותיו של המוח האנושי בצורות שכיום אמנם נראות לנו טריוויאליות אך לפני 4000 שנה זה נשמע כמו מושג הזוי, לא נורמלי וגבל בשגעון (כמובן במושגים של היום, בימיו של אברהם קראו לזה סקילה).
אחרי שהזמן עשה את שלו, שושלתו הלכה בדרכו והפיצה את תורתו באופן מספק על מנת לשרש את המושג לדורות הבאים, ילדיו של אברהם (הרוחניים והביולוגיים) עוזבים את אדמתם בגלל בצורת למצרים.

המין האנושי עלה דרגה, הידע שהאדם רכש בזכות רעיון האל אחד שינה את פני המין האנושי והגלובוס. ואדם וחווה עזבו את גן עדן.
לאחר מאות שנים משה מביא את עמו חזרה לא"י (וחשוב לזכור שממשה נמנע מלהיכנס לארץ - מוטיב רציני לפי האדם)

לטענתו של האדם מקומו של העם היהודי בהיסטוריה מהווה תפקיד חשוב בהתקדמותו של המין האנושי לקראת תוכניתו של האל. מאז ימיו של משה ועד חורבן בית שני (מעל 1000 שנה) העם מילא תפקיד מרכזי בעיצוב הבסיס של דעת המין האנושי - בכתיבת התנ"ך וחילחול רעיון האל אחד ברחבי העולם. טענתו של האדם מתנמקת בהולדתם של הנצרות והאסלאם באותו אזור ממש כאלפיים שנים אח"כ, יחד עם סילוקו המחודש של העם היהודי.

לבסוף עכשיו לאחר השואה הושב העם היהודי לאדמתו, וזהו כמובן מצב זמני לפי דעתו של האדם. הוא טוען שלעם היהודי הוקצב זמן מסוים על הארץ שכונתה בראשית גן עדן, ע"מ ליצור שינוי שמתחייב בכדי לאפשר את התפתחותו של המין האנושי.

אז מה אתם חושבים?
חזרה לפורום
ישן 16-02-2008, 19:21
  פיית המשאלות פיית המשאלות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.08
מסע/ משא של מודעות

התיאור שלך אמור לתאר סוג של מסע מחוסר מודעות למודעות- כשהאישה מתחילה למעשה רגע לאחר ההתפכחות. לשאת את המודעות הזאת, לשנות את ההסטוריה, זה משא כבד. דורש הרבה אוומץ.וכמו שכתבת בתגובות מעורר הרבה תהיות ושאלות כן לאכול לא לאכול מי הקול למה להקשיב לו למה לא להקשיב לו?. אני לא מרגישה שהובלת אותי באיזשהו מסע רגשי לכיוון שרצית.לא הצלחתי להזדהות - לא עם אדם ולא עם חווה ולא עם הקול. זה היה מעורבב מאוד. מה היה באשה שגרם לאדם להכנע לפיתוי? בתנ"ך התובנה הראשונה היא שהם בכלל ערומים.
לדעתי, או שהוא לא היה ארוך מספיק כדי לתאר את המסע או שהוא היה ארוך מידי ולא מספיק תמציתי
הרעיון היה טוב - ויכול להיות חזק מאוד אם תדגישי את התהליך ותתמקדי.

נערך לאחרונה ע"י פיית המשאלות בתאריך 16-02-2008 בשעה 19:24.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:39

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר