לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2007, 12:59
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
ממחר - קרנבל אותות המלחמה

השבוע חולקו אותות המלחמה בכל יחידות צה"ל.
מחר בעצם כל מי שכרגע בשרות סדיר (חובה/קבע) ושירת בזמן המלחמה (ויש מספיק כאלה) ילך או אמור ללכת עם האות, ככה שנתחיל לראות את החיילים שלנו מסתובבים עם זה.

עכשיו בקשר לדברים שאמרו פה כל מיני חיילים/לוחמים שהם לא רוצים ללכת עם האות בגלל כל מיני סיבות אני אתן את דעתי.

לפי דעתי כל אחד חייב ללכת עם האות ובמיוחד כל מי שלחם בזמן המלחמה זאת כדי להראות ולהסביר לאנשים ולחיילים איפה אנחנו חיים ומה אנחנו עושים, חיים בארץ קשה שמדי פעם יש בה שקט והפוגות אבל רוב הזמן מדינה שחיה במלחמות (חוץ מהגדולות כל הזמן אנחנו נלחמים על חיינו אל מול מחבלים לאורך השנים) ורק כך נוכל לעמוד אל מול המשתמטים ושאר האנשים ולהראות לכולם שבזמן שאנשים לא יודע מה עשו או ברחו מאחריות יש לוחמים וחיילים שנהרגו על מנת שנוכל להמשיך ולחיות בשלום בארץ הזאת.

לא נראה לי מספיק טוב לסיים את זה כאן אבל כרגע אין לי עוד מה להוסיף.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2007, 13:20
  Spawn Spawn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי KoKo-MaN שמתחילה ב "לפי דעתי לא כולם צריכים לקבל..."

מה שאתה אומר כאן מבזה את החיילים הלא קרביים שקרעו את עצמם בזמן המלחמה.
מה עם פיקוד העורף שהצילו מאות חיים בצפון?
מה עם חיילי המודיעין שעבדו 20 שעות ביממה בשביל לספק מודיעין בזמן אמת?
מה עם תומכי הלחימה בצפון שחיו בתוך הבונקר שבועות?!

התרומה למאמץ המלחמתי נעשית בדרכים שונות. דרכים שאתה לא מכיר או שאתה לא דואג להכיר בגלל חשיבה צרת אופקים. אני מציע לך לחשוב טוב פעם הבאה לפני שאתה יוצא בהצהרות כאלה כי מה שאתה אומר יכול לפגוע בהרבה אנשים.

ישן 22-12-2007, 13:41
  משתמש זכר Mike-Opeth Mike-Opeth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ©™«HaWa!!§tyL£»™© שמתחילה ב "אני אישית לא יענוד את האות,..."

נמאס לי כבר להיכנס לפורום ולראות אנשים שמתבכיינים שכל החיילים ששירתו במהלך המלחמה יקבלו את האות, ככה זה תמיד היה, למה שזה ישתנה?

כן, אני ג'ובניק, מהקריה, חוזר הביתה כל יום, לא מבחירה אישית.. הייתי מוכן לעשות הכל כדי להיות לוחם, אבל גם את הג'וב בקושי קיבלתי, ונאבקתי עם הצבא שיגייס אותי..

בזמן המלחמה הייתי אמור לאבטח נהגי משאיות תובלה שמובילים תחמושת למטוסי הF-16 שלנו
אך כיוון שהמפקד שלי אהב אותי, הוא סידר לי אבט"ש מסוג אחר, נשלחתי לבסיס גלילות, להחליף את חיילי המודיעין בתורנויות שהם ביצעו, כדי שהם יחזרו לתרום לצבא בזמן המלחמה. לדעתי תרמתי משו למהלך המלחמה, חוץ מלשבת ו"להכניס דיו למדפסת" כפי שאתה טוען שרוב הג'ובניקים בקריה עושים. ברור שזה לא משתווה לעבודה שהלוחמים עשו, וסיכנו את חייהם לטובת המדינה.. אבל עדיין,
אני בטוח שיש אלפי חיילים שהם לא לוחמים, שתרמו רבות במהלך המלחמה וכן מגיע להם לענוד את האות.

ישן 22-12-2007, 13:29
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "ממחר - קרנבל אותות המלחמה"

ציטוט:
די קשה לעבור על הנושא הזה על סדר היום מבלי להשתגע.

כן זה מאכזב אותי לדעת. שאת האות, הדבר היחידי שנשאר לי מהמלחמה הזאת. כולם יקבלו.
האם יש הבדל בין גו'בניק ללוחם? כן יש הבדל. יש הבדל בין לוחם שנאלץ להיות בקרב, להיות תקוע בשיח, חסר כול אמצעים, כולנו יודעים מה היה שם בפנים (לפחות אלה שהיו)
מאשר איזה לוחם משרד; שלא היה חסר לו כלום, כי הוא במרכז הארץ, זמין לעזריאלי או להורים שלו. וגם אם היה משהו חסר לו, אז בטוח שזה היה נייר טואלט בשירותים.
והקרב היחיד שהיה לו אז, זה על כיסא באוטובוס.
כן אותי מאכזב הדבר, למרות שכל חיילי צהל שווים אבל יש הבדל בין נער בן 20 כאשר מסתער על לוחם חיזבאללה, מאשר נער בן 20 שמסתער על התור בחדר אוכל. כי היום מחלקים בורקסים.

הצבא פישל. אני לא אכנס לנושא המלחמה. אלה מה שקרה אחרי המלחמה.
כלל חיילי צהל ששירתו אז יקבלו (רובם כבר עונדים אותו, חלקם בגאווה חלקם בבושה)
הבעיה נובעת מחוסר אותות או סיכות לחימה. כלומר, לוחם שהיה בלבנון היה מקבל סיכה עם חרב על האות, כאשר ג'ובניק או תומכל רגיל ( תומכל של הגדודים ראוי לקבל את אותם דברים כמו לוחם) יקבל אות נקי. כי הוא באמת היה בתקופת המלחמה, אך הוא לא לחם.

יחד עם זאת. האגף , אשר אחראי על הסיכות בצהל והאותות חייב לעשות אותות חדשים בשביל לפאר את כבודם של הלוחמים ושאר המשתתפים בפעילות.
כמו הלחימה היומיומית בעזה. פעם זה היה מבצעים נקודתים, כעת זה כבר מבצע ארוך.
כמו שבצבא ארה"ב ושאר הצבאות, הלוחמים הולכים עם שטחים על החזה. זה לא יבייש גם את הלוחמים של צהל. לפחות נחזיר את הכבוד שיש ללוחמים. אפשר אולי לראות בכך עזרה כנגד השתמטות? יכול בהחלט לעזור.

בקשר לנקודה למי מגיע ולמי לא. ראשית. לכלל החיילים של הגדודים שלחמו על קו הגבול. אם הם צנחנים גולני ונחל. השאלה היא מה עם גבעתי ? גבעתי נשארו להלחם בעזה. וכפיר באיוש. האם גם להם מגיע? אז התשובה כמה שהיא קשה- להם לא מגיע. זאת מלחמת לבנון השניה. לא עזה או איוש למשל.

כמו כן עצוב לי לדעת שאנשי הקרייה קיבלו את האות לפני הלוחמים.

הנושא יכול להתארך ללא הספק. יש הבדל בין לוחם ולבין מנתח מפות בקרייה. השאלה היא האם שניהם סיכנו את חיים באותה מידה? מלבד תוספת הלחימה שהחייל מקבל ( לא נושא הדיון) יש הבדל עצום בין שני העולמות.

הדברים נכתבו בזעם פנימי עז !

תגובתי מ צוב

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 22-12-2007 בשעה 13:39.
ישן 22-12-2007, 13:58
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "לא נעים לומר, אבל אין לך מושג..."

אם כל הכבוד. האות הזה מוריד מהערך הלוחם ומעלה את ערך ה"ג'ובניק".
כי מי שלא סיכן את נפשו, מקבל את אותם תנאים כמו מי שכן סיכן. ( למה להיות לוחמים אם אני בתור ג'ובניק אקבל את אותם דברים ?)

לכן כן צריך לעשות בנושא משהו "שיבדיל" ויחזיר את הכבוד של הלוחמים. ( ויוריד את אוחזי השתמטות בדרך...)

והדעה שלי למה לאנשים מה קרייה לא מגיע, מכיוון. אותם אנשי קרייה יצאו בהצהרות , "כי לוחמים שישבו מהקרב" יזכו לטיפול רפואי או נפשי. ועוד דברים.
לצערי מי שזכה לאותם "טיפולים" היו האנשים עם הזמן הפנוי. הכוונה לג'ובנקים. משום מה, עדין היום לא ראיתי את ה קב"ן שיאבחן אותי, כמובטח היה לנו. מסיבה פשוטה.= לנו אין זמן. (התשובה שקיבלתי מדרגים גבוהים.)

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 22-12-2007, 14:21
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Spawn שמתחילה ב "למה להיות לוחם? לא יודע, אולי..."

מחזק..
אתה חושב שתקבל טפיחה על השכם מצד הצבא בגלל שאתה לוחם? לאף אחד לא אכפת. בצבא לכל אחד יש תפקיד ואתה לוחם וההוא מחלק אוכל. אתם שווים ואין אפס.
זה אולי נראה לך לא פייר אבל זאת המציאות שהצבא מייצר כי זה המצב האופטימלי מבחינתו, הוא מנצל עד הסוף את המשאבים שעומדים לרשותו, כדי לחסוך בכ"א, כסף, וכו'.
ובלאק ממבה, אתה עם כל הנסיון שלך שדאגת להראות לי, עדיין לא הבנת את זה?

בעריכה: בשביל לחסוך את הוויכוח קח דוגמא:
כולם הרי אוהבים לומר שבצבא אתה בסה"כ בורג אחד קטן במערכת גדולה ומשומנת
אז הנה דוגמא קלאסית - הלוחם שנלחם בצבא הוא בורג באצבע שיורה על ההדק, למשל. מה שאומר שבאמת יש לו חלק בתהליך הלחימה. בעוד שחייל אחר הוא בורג במקום מוגן וחמים בגב.
עדיין, שני הלוחמים הם ברגים על אותה מכונה.
אתה לא תשבח רק את היד במכונה, נכון? אתה תשבח את כולה..

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 22-12-2007 בשעה 14:39.
ישן 22-12-2007, 15:09
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "שאנשים מוצאים לנכון להתעצבן..."

חשבתי שאתה בת בגלל התמונה של הנעליים :<
אבל שנכנסתי לפרופיל ראיתי "מתנדב במד"א" ואז הבנתי :^)

בנוגע לתגובתך אני כל כך רוצה לדבר איתך אורגינאל אבל אז יחסמו אותי מהפורום הנחמד הזה.
ועכשיו לעסק, לא כל מי ששירת זכאי לאות כי אני במלחמה תרמתי יותר מחייל ג'ובניק אז למה לא מגיע לי אות? אני חלק מהמדינה והשתתפתי במאמץ.
בסופו של דבר לא משנה כמה הג'ובניקים תרמו, הבן אדם שלחץ על ההדק וחיסל את האוייב היה לוחם ולא הג'ובניק.
הבן אדם שדמו נשפך בהגנה על המולדת הוא הלוחם.
הבן אדם שנלחם תוך חירוף נפש הוא הלוחם.

וכשאני אומר הצד השני לא יבין אף פעם תאמין לי כשאני אומר את זה, כי כל הכבוד בצה"ל מגיע לאותם לוחמים שמסכנים את עצמם וחיים כל יום תחת חרדה קיומית.
וברגע שאתה נותן את אותו האות שמסמל כל מה שהם עשו לבן אדם שני שהוא לא חווה את כל הדברים האלה...לא משנה מה תיהיה האמת שלנו זה יפגע בנו.
זה יפגע בלוחמים.
זה יפגע באלה שלחמו בעבר.
וזה יפגע במשפחותיהם.

ותאמין לי הצבא לא נלחם כגוף אחד.
יש לך עוד המון ללמוד על הצבא וככה גם לי.
אבל כשאני גדלתי מגיל 0 עם נכי צה"ל אתה לומד להכיר את הצבא באמת, ותאמין לי כשאני אומר לך שהאות הזה לא מגיע לחיילים שלא נלחמו אלא רק לאלה שנלחמו בחזית וסבלו.
ישן 22-12-2007, 15:23

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "שירתת בצבא בתקופת המלחמה ואתה..."

ואתה כנראה לא מבין, אל תחפש משמעויות באות המלחמה. כל מה שהאות אומר הוא ששירתת בצבא בזמן שהייתה מלחמה.

והערת אגב- אתה יכול לקלל את כל העולם ע"ג הפורום ומחוץ לפורום, אבל זאת המציאות וככה צה"ל חושב. ככה שממש אין לך בעיה איתי, יש לך בעיה עם הצבא
אמרתי מקודם שאני בן 17, אני מתגייס השנה הזאת 08.
ושוב פעם באות הזאת כן יש משמעות וזה מה שאתם לא מבינים!!!
לאות כן יש משמעות ויש לו משמעות אדירה! תמיד הייתה לו משמעות ותמיד תיהיה לו.
הבעיה שאנשים לא מבינים את זה.
קשה מאוד להעביר את התחושה הזאת דרך המקלדת אבל אני יכול להבטיח לך שאם זה היה פנים מול פנים היית מבין.

וכבר היו מקרים שהצבא עשה טעות, זאתי אחת מהן.
ישן 22-12-2007, 13:43
  Spawn Spawn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE]די קשה לעבור על הנושא..."

שני אותות, ללוחמים ולתומכ"ל זה המצב האידיאלי, נכון. אבל אתה באמת יכול לשלול ממי שלא לחם את האות?!
שוב אני מציין את פיקוד העורף במלחמה ואת החיילים המשרתים בצפון, שנפלו עליהם פצצות לא שונה מכולם. זה לא נחשב סיכון חיים? אפילו סיכון חיים עבור (או בגלל) צה"ל? הרי אם הם היו אזרחים, בכיף הם יכלו לעוף משם לאילת כמו שעשו רבים. אבל לא. הם חויבו להשאר, תוך סיכון חייהם. אז נכון, הם לא הסתערו על חזבאליונרים, אבל אתה לא יכול לומר שהם לא סיכנו את חייהם.

כל זה בלי להתייחס אפילו לאנשים ששירתו במרכז או בדרום ותרמו תרומה משמעותית.

ישן 22-12-2007, 15:44
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Spawn שמתחילה ב "שני אותות, ללוחמים ולתומכ"ל..."

איזה קישקוש......באמת קישקוש אחד גדול....

צה"ל מוכה מחדלים ובאף מחדל אחר אני לא רואה שאנשים התלוננו שגם הג'ובניקים מקבלים אות מלחמה(ע"ע מלחמת יוה"כ).

למה המלחמה הזאת צריכה להיות שונה? העניין כרגיל מתייחס לערכים כשאנשים צריכים איזשהו דבר חומרי שיראה ש"הם עשו יותר" ולא מסתפקים בתודעה עצמית.בפנייתי לחיילים הקרביים שפה,יש לי הפתעה בשבילכם:אנשים רבים תרמו לפניכם בדיוק כמוכם במערך הלוחם אבל רק על המלחמה הזאת יש פתאום זילזול באות מלחמה. מדוע?

ישן 22-12-2007, 18:44
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE]די קשה לעבור על הנושא..."

וואו, כמה אגו בתגובה אחת...
אתה פשוט לא מבין את דרך עבודתו של צבא ואת תפקידם של החיילים העורפיים.

היחידה שלי ספציפית היא יחידה בחיל המודיעין אשר ממוקמת אי שם בצפון וקשורה ישירות ל99% מהמידע המודיעיני שבזכותו בכלל אפשר היה לבצע מלחמה ואותם ג'ובניקים עלובים שהסתערו על הבורקס חיו כאשר טילים עפים להם מעל הראש ועבדו בין אזעקה לאזעקה על המערכות שבזכותן ניתן לתקוף, לחסל ולקיים מלחמה.
החייל הקרבי אכן מגיע לו יותר כי הוא סיכן את חייו וגם אני חושב כמוך בעניין הזה, אבל הזלזול שלך ב"ג'ובניקים" פשוט מוגזם ברמות שלא יאומנו.
אותם ג'ובניקים עלובים אשר לא מגיע להם דבר הם אלו אשר בזכותם יש לך נשק, יש לך מדים, יש לך אוכל, יש לך מודיעין, יש לך מטוס למעלה שממריא ויש עליו טילים...

ישן 22-12-2007, 13:40
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
כולכם חייבים להבין משהו מאוד חשוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "ממחר - קרנבל אותות המלחמה"

יש דבר שנקרא "מאמץ מלחמתי".

אז כן, לוחם שהיה בעזה ושמר שם על הגבול(או בעצם גם נלחם) כן עשה משהו חשוב מאוד במלחמה הזאת וכן נתן את השקט לכל שאר החטיבות שנלחמו בלבנון כי הן היו פנויות מלתפוס כמה קווים.

לכל חייל באשר הוא מגיע האות, זה לא משנה אם היה לוחם שנכנס לשטח והיה תקוע בלי ציוד בפנים או אם הוא היה הטבח שהכין את האוכל לטייס שתקף, כולם נטלו חלק באותו מאמץ מלחמתי כולם בדרך כזו או אחרת היו חלק מאותה מלחמה.

יש מעטים מאוד (בעיקר טירונים) שבזמן המלחמה לא עשו כלום ולא היה כל קשר בין מה שהם עשו/לא עשו לבין המלחמה אבל עדיין הם מקבלים את האות גם, למה? כי הם היו חלק מהצבא וככה הוחלט, על זה עוד יכול לבוא ויכוח ואני מבין אותו, אבל ! לכל שאר האנשים ולא משנה מה תפקידם שהיו חלק מאותו מאמץ ועשו פעולה ולא הקטנה ביותר שיכלה לעזור מגיע לקבל את האות, הכבוד וההערכה.

ישן 22-12-2007, 14:21

תגובתי מצו"ב

ציטוט:
אני לא יכול לתאר את הכעס שלי על זה שהאות מחולק לג'ובניקים...
ולכל אלה שאומרים שהם תרמו בכך שהם לא ישנו וחימשו מטוסים אז שתדעו לכם שלדוגמא אבא שלי כשהוא נלחם במלחמת שלג בתור קרבי הוא נלחם בחזית חיסל תאוייב הציל חברים שלו היה בשר תותחים קיבל פגז לרגל והצילו אותו ובגלל זה הוא חי היום.
הוא נאלץ לקבור את החברים שלו ובסוף כל זה שהוא נכה צה"ל ובקושי חי אבל הוא מאושר מה הוא סך הכל קיבל? תאות המחורבן של מלחמת שלג? פיסת בד/מתכת אנערף...
ומצידי לא תישנו חודשיים כל עוד אתם לא עברתם מה שחייל קרבי עבר, הידיעה שכל רגע אתה עלול למות וכל רגע חבר שלך שלידך עלול למות והידיעה שאתה הולך לקבור חבר שלך על בטוח אחרי שהמלחמה תיגמר, רק אז תיהיה לכם הזכות לענוד תחתיכת בד/מתכת המחורבנת הזאת.
לכל אלה שלא נלחמו עברו מה שהלוחמים עברו תעשו טובה ושמרו עליה בבית בתוך המגירה.
תגובה זו נכתבה בכעס
ישן 22-12-2007, 15:03
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "לא ראוי לה."

האות לא מסמל גבורה, לא הקרבה, שום דבר כזה. כל מה שהוא מסמל זה החייל שעונד אותו היה בשירות סדיר או מילואים פעיל בזמן מלחמה. על כן, מי שזכאי לענוד את האות, שיענוד.
אם אתם כל כך נחושים לחפש משמעויות באות הזה, חפשו אחת שמועילה איכשהו - למשל, כמו שכתבתי בתגובה בדיון בפורום צו"ב, שענידת האות מסמלת שהצבא לא מתעלם מתוצאות המלחמה ולא מתבייש בה, אלא מפיק לקחים וממשיך הלאה.

עריכה - התכוונתי לכתוב את זה כתגובה ל-ishaicohen, בטעות שרשרתי לתגובה הזאת, אבל זה לא משנה כל כך, כי זאת התשובה שלי לכל מי שמתלונן.
אם אתם חושבים שזה כל כך קל, נסו רגע לעשות רשימה של החיילים שלהם מגיע אות, רק לחשוב על זה. איך תבחינו בין מי זכאי למי לא זכאי? לוחמי גבעתי שהיו בעזה בזמן המלחמה זכאים? חיילים מהקריה שנשלחו לאבט"ש בצפון זכאים? קדימה, נסו...

נערך לאחרונה ע"י The Arcane בתאריך 22-12-2007 בשעה 15:06.
ישן 22-12-2007, 15:38
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ishaicohen שמתחילה ב "ההחלטה היא פשוטה מאוד: לא..."

צר לי להגיד לך, אבל הבאת השוואה לא קשורה לחלוטין. לוחם הגבעתי נשאר כדי לבצע תפקיד חשוב מאוד במלחמה הזאת, והוא לשמור שבזמן שתשומת הלב שלנו נתונה לצפון, לא תחמוק לה חוליית מחבלים ליישובי עוטף עזה או לבאר שבע, שלא ייחטף עוד חייל. או ששכחת שנחטף חייל גם בעזה שבועיים (שבוע?) לפני המלחמה וכל הרצועה הייתה בהתלקחות - מבצע אחרי מבצע? מה אם יבוא לוחם הגבעתי ויגיד שזה לא פייר שהוא לא זכאי לאות, למרות שהוא שמר לבדו על התחת של כל המדינה בזמן שכל שאר הצבא עלה צפונה? הוא לא היה בסכנה? הוא לא לחם?

בקיצור, אני אולי לא מבין לגמרי, אבל ניכר שגם אתה לא ממש. אם אתה רוצה להיות לוחם בשביל האותות וההערכה, אז זאת הסיבה הלא נכונה בעליל, והייתי ממליץ לך לעזוב אותה לפני שאתה מתגייס, אחרת צפויה לך אכזבה מיותרת. ואילו אני בינתיים, שהייתי בשירות סדיר בזמן המלחמה, אך לא לוחם, יודע בדיוק מה עשיתי ומה ערכה של תרומתי במלחמה הזאת, בלי רגשי נחיתות ובלי רגשי עליונות, ואם הייתי עדיין בסדיר לא הייתי מתבייש או נבוך לענוד את האות, ואני לא חושב שחייל כלשהו צריך להרגיש כך, ובטח שלאף לוחם או, קל וחומר, מלש"ב כמוך אין זכות להגיד למישהו אם הוא ראוי או לא. אז בבקשה, מספיק עם ההתלהמויות האלה ועם הניסיונות לגרום לאנשים להרגיש רע עם עצמם. זה לא עובד.

נערך לאחרונה ע"י The Arcane בתאריך 22-12-2007 בשעה 15:59.
ישן 22-12-2007, 15:55
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
אני מקווה שכמה חבר'ה שהגיבו כאן יגיעו לדרגות פיקודיות גבוהות בצה"ל

ההתחלה, לשיטתכם, תהיה כמובן אי חלוקת אותות מלחמה לחיילים שלא נלחמו פיזית בחזית.
ההמשך יהיה ביטול סממנים צבאיים לחיילים עורפיים.
אתה לא חיית שטח? אתה לא זכאי למדים! לעורפיים יהיה מותר להסתובב רק על אזרחי. כנ"ל לגבי נעליים! למה לך להסתובב עם נעליים כבדות שמתאימות לעבודה פיזית? לא מגיע לך! נעליים אזרחיות במיידי!
צהל משלם לחברות הנסיעה הציבוריות על הנסיעות של החיילים העורפיים - ולכן צהל יפסיק לשלם והם יצטרכו לעבוד מהבית!
אינטרנט לכל גו'בניק!
עיזרו לי להפיץ את הססמא! אני רוצה סטיקרים וחולצות ותנועות מחאה!

בעריכה: הנה החולצה של תנועת המחאה שלי, שאני מקווה שתסחוף את המדינה:

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...22/78081133.jpg

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...22/12938921.jpg

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 22-12-2007 בשעה 16:15.
ישן 22-12-2007, 18:57
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "מחזק אחי. בלי אותות. בלי כומתה. בלי מדים. בלי נעליים צבאיות."

נו באמת..
גם התגובה הצינית וגם ההזדהות איתה זה סתם בלבול בשכל..
יש המון ג'ובניקים שהיו מתים להיות בקרבי ולא יכולים לשרת שם אז עושים את המקסימום שהם יכולים בתור תומכלים, ובכלל טוב שיש כאלה שתומכים כי אז החיים של הלוחמים היו עוד יותר עמוסים, רק חרא שהתנאים שהלוחמים מקבלים לא כאלה טובים ולא כאלה מצ'פרים כמו של אותם ג'ובניקים..
קיצר כה מבאס לראות את חבר שלך שהתגייס 3 חודש אחרייך.. הולך אחרי חודש בצבא לאפסנאות של היחידה שלך מקבל כומתה,רקע אדום, סיכה ותג וכו' ולראות שהוא יוצא חמשושים קבוע בזמן שאותך טוחנים זה לא כיף אבל עדיין הקטע של להרוויח את הכומתה והסיכה והתג וכו' יש בזה משהו מתגמל שאני מקווה שיספיק גם בטווח הארוך.
ישן 22-12-2007, 18:11
  אלעד105 אלעד105 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.07
"יחדיו יחלוקו"

לפי דעתי כל חייל שהיה בצבא שזמן המלחמה צריך ללכת עם האות מכיוון שכל אחד שנמצא בצבא תורם במשהו ואפילו בדבר הקטן ביותר ואנשים שלא מכירים את האות לכשיראו אותו ישאלו מה זה הדבר הזה ואז יענו להם שזה של חיילים שהיו בצבא בשעת המלחמה ואז הם יעריכו יותר את הצבא(אני מקווה לפחות).

ועוד משהו שדוד המלך אמר לפני כמה אלפי שנים:
"ויאמר דוד לא תעשו כן אחי את אשר-נתן ה' לנו וישמור אותנו ויתן את-הגדוד הבא עלינו בידנו, ומי ישמע לכם לדבר הזה כי כחלק היורד במלחמה וכחלק היושב על הכלים יחדיו יחלוקו"(שמואל א' ל' כ'ג-כ''ד)

ישן 22-12-2007, 18:42
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05

האמת היא שאני מתאפק לא להגיב באשכול מיום שישי כי אמרתי לעצמי שאני לא מגיב יותר במשתמש הזה וכשאני אמצא שם משתמש מתאים אני אתחיל להגיב בפורום כשאני לא בצבא,אבל אחרי שאני רואה מה רשום פה אני חייב להגיב בהודעה אחת.

האות שמחולק הוא אות שמחולק לכל מי שהשתתף במלחמת לבנון..כשיחלקו אות למי שלחם במלחמת לבנון אז כל מה שהלוחמים פה אומרים נכון..אבל האות שמחולק הוא לכל מי שהשתתף במלחמת לבנון..
נכון,יש חיילים שלא מגיע להם לקבל את האות..חיילים שעושים את המינימום(אני לא מודד תרומת חייל לפי היציאות שלו הבייתה) כמו עובדי רס"ר וכאלה...

האם לחובשים העורפיים שהוקפצו לגבול הצפון(כשהם נמצאים בסכנת טילים,פעולות אויב וכו) כדי לתת מענה לפצועים שחוצים את קו הגבול חזרה למדינת ישראל לא מגיע לקבל את האות??
האם לחיילי המודיעין שאומנם ישבו בסיסים ברחבי הארץ אבל עבדו מסביב לשעון ולא יצאו הבייתה במשך תקופה ארוכה כדי לספק מודיעין איכותי לא מגיע לקבל את האות??
האם לפקחי הטיסה שישבו במגדלים ותיאמו בין ההמראות והנחיתות לא מגיע לקבל את האות??
האם לנהגים שהוקפצו לצפון כדי לשפר את תנאי הלוחמים ולספק להם ציוד לא מגיע לקבל את האות??

האם רק לוחם תורם לצבא?
בלי כל החיילים שציינתי ועוד רבים צה"ל לא היה קיים היום..האם הם לא תרמו?העבודה שלהם היא לחינם??רק הלוחם נחשב בצה"ל??
אין וויכוח..לוחם תורם יותר..אני לא מנסה להתווכח על זה בכלל..אי אפשר להשוות בין התרומה של חייל המודיעין שיושב בבסיס(בלי קשר לסוג העבודה שלו,ליציאות ולעומסים שיש עליו) לבין לוחם שמסכן את חייו למען המדינה..נכון,ללוחם מגיע יותר..אבל אין ספק שכל חייל בצה"ל ששירת באותה התקופה(חוץ מהטירונים) זכאי לקבל את האות כי הוא תרם למאמץ המלחמתי(ולהמון "גובניקים" הייתה תרומה חשובה מאוד למלחמה).
נכון,יש חיילים שלא מגיע להם..שלא עושים כלום בסיס ועוד מתלוננים שקשה להם בצה"ל..אבל יש כאלה(והם לדעתי הרוב) שעושים עבודה חשובה מאין כמוה שבלעדיה צה"ל לא היה יכול להתקיים..כל תזוזה שצה"ל עושה כרוכה בפעילות מודיעין,תיאום בין הכוחות הפועלים ועוד גופים רבים..להם לא מגיעה הערכה על הפעולות שלהם??
כשיוציאו אות על הלחימה בלבנון אז שישלחו אותו רק ללוחמים..
כולם מעריכים את הלחימה וההקרבה שנדרשת מחייל קרבי..לרגע לא אמרתי אחרת..אבל אתם ממעיטים בערכם של החלק העורפי של צה"ל כאילו עדיף שבכלל לא יתגייס..הרי הוא סתם מבזבז משאבים וכוח..
חבל שהמון אנשים פה רואים רק בתרומת הלוחמים..זה רק מראה על צרות מחשבה..
נכון,חזרתם הרבה על התחושה שאף אחד מאיתנו לעולם לא יבין מה עברתם..נכון..לעולם גם לא נבין,נכון,מגיע לכם אות משלכם אבל לא דיברו על לחימה..לא רק לוחמים השתתפו במלחמת לבנון.
חבל שככה אתם רואים את המצב.

נוב 07.

ישן 23-12-2007, 08:13
צלמית המשתמש של Superman87
  Superman87 Superman87 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06

יש פה פשוט חוסר הבנה מוחלט לדעתי.

לא מקבלים אות מלחמה כי נלחמת במלחמה, כי היית בלבנון והרגת מחבלים או הייתה בעזה זה בא להראות שהיית חייל בזמן המלחמה ולא יותר מזה.

צה"ל זה צבא אחד, הוא לא צריך להיות בנוי ממעמדות. כל אחד נתן את התרומה שלו במלחמה, נכון יש כאלו תרמו יותר ותרמו פחות או כאלו שלא תרמו בכלל וסתם היו בבית בזמן המלחמה אבל אנשים שכאלו הם מעטים.
אפילו גובניק בקריה נתן תרומה, ברור שלא כמו שלוחם תרם ולא היה באותו רמת סיכון אבל גם זאת תרומה.
ועם גובניק בקריה או קורסיסט הלך לעשות אבטשים בגלילות או בכל מקום אחר כדי להוריד מהעומס של חיילים אחרים בכדי שיעבדו יותר אז גם זאת תרומה.

ישן 23-12-2007, 17:55
צלמית המשתמש של bla_bla
  bla_bla bla_bla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.04
צבאי

אני בתור טירון באותה תקופה (אוג' 06), לא ירגיש בנוח ללכת עם אות מלחמת לבנון השניה, מכוון שוואללה לא הייתי שם ולא עשיתי שום דבר בשטח....שפכתי 20 וצעקתי הקשב המפקד, אני שבאותה זמן עשה את הדברים הנ"ל לא יוכל ללכת על א' עם אות מלחמה ליד חבריי הלוחמים שהיו בשדה הקרב ולחמו....

איך אני יכול להסתובב לידם לבוש את האות הזו?!

ואם אני מרגיש ככה, איך מישהו שוואללה תרם סבבה, אבל לא סיכן את חייו בזמן המלחמה, ויצא כל יום הביתה ושתה עם החברים בערב, בזמן שהלוחמים היו בשטח ללא שינה, שלא ראו את הבית כבר 45 יום, ולהתקלחו עם ג'ריקנים בקור. איך הוא יכול ללכת ולהיות כמו אותם לוחמים?!

זה פשוט משגע אותי....
אני לא הולך לשים את האות, רק אם מפקדיי יכריחו אותי. ואני מקווה שהרבה ינהגו כמוני.

יום טוב.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=30/7/2006&end_date=30/7/2009&-=.jpg]

אוכלים חרא. נושמים אבק. חושבים גריז. יוצאים זבל. ישנים בעמידה. נלחמים בישיבה.
אם יש לך ביצים, בוא לשיריון.

נערך לאחרונה ע"י bla_bla בתאריך 23-12-2007 בשעה 18:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:39

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר