לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2007, 18:06
  y-me? y-me? אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.05
חשמל בבית ישן

שלום לכולם

אני מסייע לאחותי בחיבורי החשמל (מנורות ומפסקים), הבית הוא ממש ישן וחוטי החשמל בו עוד עם הסימון הישן אדום שחור לבן.

יש כמה תופעות בחשמל שרציתי לשאול עליהן

1. בחלק מהשקעים יש מתח (בדיקה בטסטר) גם כשכל מפסקי הפחת למטה ורק כשמגן ההתחשמלות מורד מפסיק המתח. האם יכול להיות שחלק מהשקעים מחובר ישירות למפסק מגן?

2. בנורות יש תופעה דומה אבל מוזרה יותר - שוב יש מופע מתח במגעי הנורות גם כאשר הפחת למטה וגם כאשר המפסק מכובה והנורה כבויה. האם יכול להיות שפעם חיברו את המפסק דווקא לאפס ולא לפאזה?

3. בסלון יש נורה שמחוברת ל2 חוטים והמפסק הוא דימר. ב2 החוטים הטסטר מראה מתח. איך לא מתרחש קצר?

האם יש הסבר לתופעות הנ"ל ?

כמו כן אני מעוניין לחבר המקום הנורה בסלון נברשת האם החיבור שלה כמו נורה רגילה יעבוד?
אני בעקרון מתנגד להתקין לה את הנברשת כי אין בתקרה ארקה. האם באמת יש סכנת התחשמלות?

אני מודה מראש לעונים
(ויודע שהשימוש במידע הוא על אחריותי ואין בו המלצה כיצד לפעול ושוב תודה)

נערך לאחרונה ע"י y-me? בתאריך 23-12-2007 בשעה 18:07. סיבה: הגהה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2007, 18:00
  y-me? y-me? אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.05
פתרון התעלומה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y-me? שמתחילה ב "חשמל בבית ישן"

ראשית תודה רבה לכל המסייעים

השבתת החשמל לא היתה אופציה כיוון שמדובר בבית מגורים וכמו שגרו בו בעשור האחרון כנראה שימשיכו גם בעתיד.

עברתי עם רב מודד על כל נקודות החשמל שעשו בעיות.
הבדיקות היו תקינות ז"א מתח סביב 200V כאשר המפסקים דולקים ו0 כאשר הם מנותקים בניגוד למה שהטסטר הפשוט מציג.
להבנתי באמת מדובר בהשראה כפי שנאמר פה.

אני לא יודע אם המפסק חובר לאפס או לפאזה, אלא רק אם יש או אין מתח כאשר משחקים עם המפסק.

את הארקה לא בדקתי כי לא ידעתי איך עושים זאת (אשמח אם מישהו יסביר).

בכל מקרה סידרתי את רוב הנקודות בבית. מקומות בהם היה צריך לחבר ארקה או שלא הייתי בטוח דילגתי והמלצתי לבעל הבית להזמין עבורן חשמלאי ועל הדרך שיבדוק לו גם את ארון החשמל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:27

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר