לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2007, 21:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כוונתו של ויל סמית הייתה ללמד אותך פולי - שיעור באנגלית וצניעות
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "ברור,התשקורת העוינת....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי poli1
מה אמר וויל סמית?

Even Hitler didn’t wake up going, ‘Let me do the most evil thing I can do today’

איך אתה מסביר את זה?
לדעת וויל סמית הכוונה הראשונה של היטלר(ניקוי הזבל היהודי) לא היתה מחשבה רעה?
או שאולי אני לא יודעת מה היתה הכוונה הראשונה של היטלר והיא באמת היתה טובה רק קצת התפקשש?

התרגום הוא

אפילו היטלר לא קם וחשב (המילה חשב היא תרגום לא מילולי) "תנו לי לעשות את הדבר המרושע ביותר שאני מסוגל לעשות היום"

לטענתו של סמית (מוזרה ביותר אך לא אנטישמית) היטלר בכלל לא קם בבוקר וחשב על השמדת העם היהודי. הוא חשב על מטרה אחרת - חיובית ולבסוף ממנה הגיע לעיוות מחשבתי שגרם לו להשמיד את היהודים.

אבל הכי חשוב - סמית לא שפט את מעשיו של היטלר כ"טובים" בדיעבד. כלומר - סמית לא תומך בהשמדת היהודים ואינו אנטישמי.

מי שכתב את הכתבה על סמית הוא או עיתונאי מטומטם או עיתונאי צהוב.. תחליטו אתם מי יותר גרוע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 09:34
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני לא מכיר מספיק את הסינטולוגיה כדי לדעת אם אכן היא טוענת שכל בני האדם טובים
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אדם שיכול להביע איזה רגש"

(כפי שלוקלוק טוען), אולם אם נניח כי זה הדבר, הרי שאין שום קשר בין ההגיון והמציאות לאמונה.

(אם אני לא טועה, ויכול מאוד להיות שאני טועה, הטענה היא שכל אדם במצב "מטוהר" שלו הוא טוב. ויש כל מני תהליכים שנקראים Auditing שאמורים להביא את האדם למצב טהור יותר)

אם אדם מאמין שכל בני האדם הם ירוקים, ויביאו לו דוגמא של אדם כחול, הוא יאלץ לנסות להתפתל וללגמגם כדי למצוא דרך לישב את הסתירה בין המציאות לאמונתו.

אני גם לא יודע עד כמה הוא באמת מתמצא ב-"דת" הזאת (שהומצאה ע"י סופר מדע בדיוני, כמה טיפוסי). נראה לי שהוא יותר על תקן סלבריטאי שכל תפקידו הוא לנסות לגייס כמה שיותר כספים עבור הכת ולכן כאשר התקילו אותו בשאלה קשה הוא לא ידע כיצד לענות תשובה דיפלומטית (נניח, ואני סתם זורק השערות בגלל חוסר ידע קונקרטי בנושא, שהיטלר {ימח שמו וזכרו} קיבל החלטות רעות, שהיו גורמים שגרמו לו להתנהג בצורה שגויה וכו').

ישן 26-12-2007, 01:13
  poli1 poli1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.02
איזה סימנים?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נראה לי שיש לך מהמשותףעם וויל סמית יותר ממה שאת חושבת."

שהוא חזר בו לאחר מכן?

זה לא סימן לכלום,זה סימן לזה שהוא הרגיז הרבה יהודים והם כבר לא בגטו אז עדיף לחזור מהדברים.
רגע אולי זה כן סימן?
כי אם לאחר מכן הוא טוען שהיטלר היה אכזר זדוני כמו שהראת,בלי להזכיר את הבסיס הטוב שלו,אז אולי זה סימן שווילי כבר לא סינטולוג?
אמונתו נערערה?
כל כך מהר?
לא הגיוני,הרי דבריו הקודמים לא נאמרו מתוך אנטישמיות כי אם מתוך אמונה נורא גדולה ואמיתית.
אז כנראה שפשוט הבין שעדיף לו לחזור מהדברים........

לא תשכנע אותי וגם אם תזלזל בי זה לא מזיז לי,עבורי אדם שאומר שהוא יכול למצוא בהיטלר ולו קמצוץ של טוב,הוא אנטישמי.

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 26-12-2007 בשעה 01:17.
ישן 26-12-2007, 09:38
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

יפה, אנחנו מתקדמים כאן.
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "ואוו...זה כבר ויכוח אחר לגמרי"

אם את מוכנה לקבל את הרעיון שיתכן והיטלר, בתור תינוק, לא היה רשע (או לפחות לא לתקוף את מי שטוען כך שהוא אנטישמי), אולי עוד יש סיכוי לדיון הזה.

בסיינטולוגיה (יצא לי קצת לקרוא בגלל האשכול הזה) מאמינים שלא רק שהאדם נולד כשהוא טוב מטבעו, אלא שניתן ע"י טיפול מסוים לנסות ולהחזיר את האדם למצב ההתחלתי, הנקי, כמו של תינוק.
(האינטרס כאן הוא בעיקר כספי. הטיפול עולה מן הסתם כסף, והאכסיומה האמונתי שלהם שכל בני האדם טובים מטבעם היא כדי שיוכלו לקבל כלקוחות או כחברים כל אדם. הגדלת שוק הצרכנים הפוטנציאלים == עוד פוטנציאל להרוויח כסף).

זה כמובן הוביל אותם להקים גוף שמתעסק בשיקום אסירים (קרימינון) ושם החלק שקשור ל-"כל בן אדם הוא טוב" משחק תפקיד מכריע:
" תוך כדי הקורס של 'הדרך אל האושר', חשתי תחושת גאווה מחודשת במי שאני באמת וביכולתי לעשות דברים טובים. החזרתי לעצמי ודאות בעובדה שאני לא אדם רע. עשיתי שגיאה ושילמתי את חובי לחברה. כעת הקורס הזה הצית בי מחדש את הרצון להיות טוב ולעשות מעשים טובים, מכיוון שזה בלבד יבטיח את אושרי ואת אושרם של אחרים."
http://whatis.scientology.org.il/ht...1/pg0523-c.html

מיותר לציין שהארגון מקבל תקציבים מגורמים שונים על פעילותו בתי הכלא, כך ששוב פעם, זהו מכרה זהב פיננסי.

עכשיו תעשי אחד ועוד אחד ותוכלי להבין מדוע וויל סמית אמר את מה שאמר (או בצורה עילגת למדי שהשתמעה כפי שנשתמעה, או שהעיתונאי בחר לסלף את דבריו בשביל כותרת מפוצצת, ועובדה,הכותרת כנראה עבדה עליך) בהקשר לכך שהוא חבר בכת הסיינטולוגיה.

אגב, אני לא בטוח עד כמה הוא מאמין גדול בכך. אני מניח שמדובר באיזו סימביוזה מוזרה בין סלבריטאים לסיינטולוגיה שעיקרה פירסום וכסף.

ישן 28-12-2007, 02:51
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מבחינת הילטר, זמית רואה את השואה כצעד חיובי מבחינתו של היטלר
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "רגע,EtEoR"

נראה לך שהיטלר עשה משהו שנראה לו רע מבחינתו? הוא רצה להשמיד את היהודים מהעולם כי הוא האמין שהם הצרה הגדולה. מבחינתו זה היה דבר חיובי. המעשה עצמו מזעזע, חולני, נפשע ומטורף למוח הנורמלי, אבל להיטלר לא. סמית רק מציין שמבחית היטלר, הדבר הזה - השואה - לא מצטייר במוח כמשהו שלילי.

ולא נראה לי שהגישה של סמית עד כדי כך אינפנטילית שהוא יצדיק פשע נגד זקנים או כל פשע בכלל (אבל מי יודע, בעולמנו הכל אפשרי). בכל אופן, השוואה ממש לא עניינית לדעתי. ולא, וויל סמית הוא לא גזעני. מה שבטוח, לנסח את עצמו הוא לא ממש יודע ויש דברים שהוא יכול להיות פחות נאיבי ופשוט לדלג עליהם.

על הנושא של היטלר היה צריך לדלג, כי הוא לא באמת אנטישמי, אבל העיתונים עשו לו נזק גדול. מספיק שיש עוד כמה אנשים לא הכי מתוחכמים שקראו רק את הכותרת ולא לעומק, והנזק כבר נעשה.

ישן 28-12-2007, 06:39
  poli1 poli1 אינו מחובר  

אני מבחנתי מסיימת את הנושא משתי סיבות
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מבחינת הילטר, זמית רואה את השואה כצעד חיובי מבחינתו של היטלר"

אחת,אני כבר לא מוצאת את הידיים והרגליים בשירשור הארוך הזה.

דבר שני,העובדה שאתם כל כך נחושים לשנות לאדם את דעתו מטרידה מאוד.

אסביר את דעתי בפעם האחרומנה ולאחר מכן אתה יכול או לקבל את העובדה שאני חושבת אחרת ממך או לקרוא לי: "לא חדת אבחנה" "רפת שכל" ו"עושה צחוק מעצמה"
זכותך!
אני חושבת שהיטלר לא היה אדם טיפש,הוא ידע בהחלט שהוא עושה משהו רע.
משהו טוב אולי לעמו אבל בהחלט רע לאחרים,שהרי לכל מטבע שני צדדים וגם היטלר ידע את זה.
ולכן כשוויל סמית מנקה אותו מהמחשבה שהיחד עם הטוב שהוא עושה לעם שלו,הוא למעשה כביכול לא מודע לזה שהוא מעשה מעשה מפלצתי לאומה אחרת....אני רואה את זה כמעין הבנה וקבלה ברמה מסויימת של המעשים.
העובדה שבאותו ראיון הוא גם אמר: שלדעתו היטלר לא היה מודע לכאב ולסבל שהוא גרם בשנים בהן שלט".
בכלל מזעזעת אותי,האם וויל סמית באמת חושב שאדם שרוצח מליונים לא מודע לכאב,האם הוא סך הכל דרך על כמה ג'וקים?
היה לדעתי יותר מידי נסיון כאילו להקטין ונקות אותו ממעשיו "הרעים" לטובת סך הכל רצה לעשות טוב.
סליחה,אי אפשר להגיד על אדם שרצה לנקות מעם אחר והשמיד ורצח שהוא סך הכל רצה לעשות טוב,באותוה נשימה צריך גם להגיד שהוא היה מפגר אם זה ייתכן שלא הבין שהוא עושה משהו מאוד רע.
אז אנא ממך,זכותך לחשוב על וויל סמית שהוא אינו גזען וזכותי להאמין אחרת.

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 28-12-2007 בשעה 06:55.
ישן 25-12-2007, 23:20
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

תמיד צריך לקחת בחשבון שכתבים לעיתים מסלפים (בכוונה או בטעות) את דברי המרואינים.
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אני פשוט לא חושבת שיש דרך אחרת להבין את דבריו"

על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בכתבה המסתמכת על כתבה בשפה זרה (וכבר הראתי טעות בתרגום שידיעות אחרונות ביצעה בכתבה זו: Re-Programming זה תכנות מחדש ולא תכנון מחדש כפי שכתבו. זה משנה לחלוטין את ההבנה של הקטע המדובר).

כמו כן צריך לנסות ולהבין מה הכוונה ב-"אדם טוב" ובאיזה הקשר הוא אמר זאת.
אם ההגדרה מתבססת על מעשיו של אותו אדם ומכאן שהיטלר אדם טוב בגלל שניסה להשמיד את העם היהודי, אז אכן הוא אנטישמי.
אם ההגדרה שונה ומתיחס למצב מטאפיסי הקשור לאמונתו שכל בני האדם טובים, והוא אמר את מה שאמר מפני שניסו לסתור את אמונתו ע"י הדוגמא של היטלר, אני יכול לבוז לאמונתו, אבל בהאשמתו על סמך כך באנטישמיות יש זילות המקרים בהם באמת מדובר באנטישמים.

ישן 25-12-2007, 23:35
  poli1 poli1 אינו מחובר  

היטלר לא יכול להוות דוגמא
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תמיד צריך לקחת בחשבון שכתבים לעיתים מסלפים (בכוונה או בטעות) את דברי המרואינים."

לכל אדם טוב בבסיסו כי הוא מזמן לא בהגדרה של בן אדם.
אני לא חוזרת בי,כל מי שמסוגל לראות בהיטלר אדם שבביסס שלו הוא טוב.....לדעתי חולק עימו אמונה או שתיים.

אפשר להגיד על אדם עני שניגרר לחיי פשע בגלל רעב...שהוא טוב בבסיסו ניתן להגיד זאת על הרבה אנשים שעברו על החוק אבל נישארו בצלם.......
להגיד את זה על היטלר...צר לי.

אני מניחה שכאשר ראה והבין וויל סמית איזו סערה עוררו דבריו יצא בהכרזה הזו,
וכמו שאתה בוחר להאמין לו במקרה הזה,אני בוחרת לא להאמין לו,בתחושות העמוקות שלי או אם נקרא לזה הרגשת בטן,אני חשה שהאיש הוא אנטישמי בארון.

ישן 25-12-2007, 23:54
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

טרחת בכלל לקרוא את מה שכתבתי או שהגבת באופן אוטומטי?
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "היטלר לא יכול להוות דוגמא"

וויל סמית לא התנדב להציג את היטלר בתור דוגמא לאדם טוב.
העיתונאי ביקש ממנו להתיחס להיטלר בתור סתירה לאמונתו של וויל סמית שכל בני האדם טובים.

לפי שיטתך, כל הסיינטולוגים הם אנטישמים מפני שהם מאמינים שכל בני האדם טובים?
(והכוונה היא, כנראה, שכל בני האדם טובים מיסודם. הם יכולים להתנהג בצורה רעה, נפשעת ומחרידה, אולם זה לא בגלל שהם לא טובים, אלא בגלל כל מני ממבו ג'מבו על ארועים שעברו על הנפש, אני חושב שגם מוזכר שם משהו מגילגולים קודמים ועוד חרטא. הכל כדי שאנשים יבואו לעשות את תהליך ה-Auditing הטפשי שאמור לנקות את הנפש מצלקות העבר ולהפוך אותם להיות אנשים טובים יותר, תוך כדי השארת תשלום נאה לכנסייה הסיינטולוגית).

דוגמא נוספת, אם אדם דתי מאמין שכל מה שמתרחש בעולמנו הקט נעשה ע"י אלוהים, הרי שגם השואה נעשתה במצוות האל ומכאן שאלוהי היהודים הוא פושע מתועב. אז מעתה כל אדם דתי הוא אנטישמי?

זה לא שאני בוחר להאמין לו או לא, טענתי את טענותי עוד לפני שהוא פירסם את תגובתו לארוע.
אני בסה"כ מנסה לנתח את המידע שהתקבל מהכתבה המקורית ומהכתבה המתורגמת (ברישול רב) ע"י ידיעות אחרונות.

יכול להיות שהוא אנטישמי בלי קשר להתבטאות שהובאה בכתבה, אני לא שולל זאת. אני רק טוען שמהכתבה הנוכחית לא ניתן לקבוע שהוא אנטישמי.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 25-12-2007 בשעה 23:57.
ישן 25-12-2007, 20:22
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "המפגר ניבהל מתגובות היהודים בהוליווד?"

ואולי המפגר הוא מישהו אחר? (לא כעלבון, אלא כמצב נפשי מעוכב ).
הליקוי בהבנה הוא שלך,הוא לא טוען שכל בני אדם טובים, אלא שכולם מאמינים שפעולותיהם טובות ועושים להם רציונליזציה כלשהי (שזה לא נכון מעשית, יש אנשים שבוחרים במודע בעשיית רע/רשע). אבל לגבי היטלר כמובן שהוא צודק לחלוטין. היטלר האמין ב"טוב" וב"נכונות" מעשיו/האידאולוגיה שלו. רוב האנשים לא מאמצים דרך חיים ואידאולוגיה שהם לא מפנימים כאמת, לפחות לא לאורך זמן - דיסנונס קוגניטיב וכו' - האדם ה"נורמלי" המבצע מה שבעיני/מצפונו הוא פשע בסופו של דבר יצבור תסביכים ולא יוכל להמשיך לבצע מה שכבר נתפס כ"רע" בעיניו. בעיני היטלר/נאצי טוב אין משמעות לכך שהאמת שלו לא יכלה להיות "טובה" אובייקטיבית מכיוון שכללה פגיעה באחרים, עקב העובדה שאינהרנטית היא לא פוגעת במישהו שווה ערך - ה"טוב" הוא בעל ערך קונסטרוקטיבי לקבוצה שהיטלר ראה בה עליונה, קבוצה שתתי-אדם שונים ובראשם היהודים (תחתיתם?) לא חלק ממנה.

כדוגמה מקברית שאולי תקומם, הקניבל הסטריאטופי הקלאסי לא רואה עצמו כעושה רע, לעומת זאת אדם נורמטיבי בחברה שלנו כן סולד מאכילת בשר אדם. לחלופין אדם ממוצע לא רואה בעיה באכילת פרה, כי הפרה לא מהקבוצה המסויימת שלו, אך אם לפתע תציעי לו לאכול תינוק (של מישהו אחר) פתאום זה רשע.

לכן מה שהוא אומר נכון לגמרי במקרה הזה.

לגבי התפיסה הכללית, האם כל האנשים עושים מה שהם חושבים ש"טוב"? ברור שלא, יש מיעוט שגם כלפי עצמו לא מצדיק את מעשיו, בד"כ אנשים בעלי אישיות שדי מנטורלות מרגשות/מצפון/מוסר אישי. לסיינטולוגים מהמעט שאני מכיר, יש גם סולם ערכים לשיפוט מה הוא "טוב" או "אתי" ואני מניח שגם לפיו האידאולוגיה הנאצית תהיה פסולה, כל עוד כמובן אתה מגדיר את כל בני-האדם כשייכים לאותה קבוצה. אם הסיינטולוגים מבדילים בין "אנחנו" ל"הם" והם כנראה עושים זאת לגבי מבקרי הסיינטולוגיה (ה-Fair game שלהם), אזי הם בהחלט מוסרית לא "טובים" אובייקטיבית.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 25-12-2007 בשעה 20:25.
ישן 26-12-2007, 15:10
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כל מה שצריך זו מידה מעטה של הגיון בריא ופרספקטיבה.
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "האם אני היחיד כאן שמצליח להתנתק מהתנהגות/אמירות של אנשים=המוצגות ע"י ממברנת התקשורת"

אי אפשר לבצע הפרדה מוחלטת בין אומן כאדם בפני עצמו ובין היצירות שלו.

אם וויל סמית היה אומר משהו בסגנון "אנחנו (האפרו-אמריקאים) סבלנו במשך שנים משעבוד וקיפוח של האדם הלבן. עד היום אנחנו נעשקים על ידו מכיוון שהוא מחזיק ברוב ההון העולמי. ובמיוחד אותם לבנבנים המכונים יהודים, בכל מדינה ניתן למצוא אותם במעמדות הגבוהים, מעורים בפוליטיקה, במסחר, בכל. האם היטלר היה אדם טוב, בהחלט. רק חבל שהוא לא סיים את העבודה שלו", מן הסתם אני, אתה ועוד כמות עצומה של אנשים היינו מחרימים אותו, ולא משנה עד כמה הוא מוכשר בתור שחקן.

מצד שני, יש אנשים שחושבים שהאומן ממנו הם נהנים חייב להסכים איתם בכל דבר ודבר. הוא נגד מיחזור? אני מחרים אותו. הוא בעד הפועל? אני מחרים אותו. הוא הופיע בהתנחלות? אני מחרים אותו. הוא הופיע במצעד הגאווה? אני מחרים אותו, וכו'.

במקרים רבים אותם אלו ש"מחרימים" לא היו קהל היעד של אותו אומן מלכתחילה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:11

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר