לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2007, 13:58
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
חדשות צו"ב מרוסיה

כיוון שיש פה לא מעט אנשים שמתעניינים במערכות נשק רוסיות, החלטתי לנסות לפחות אשכול שירכז בתוכו חדשות מעניינות ורלואנטיות בנושא זה. אם יהיה עניין ציבורי, אז אפשר לעשות מזה דבר קבוע.

נתחיל:

מפעל אווירי באירקוטסק סיפק לאלג'יריה שני מטוסי Su-30MKA הראשונים.

אירקוטסק, דצמבר 25. (ITAR-TASS).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.arms-tass.su/data/Articles/SmallPhoto/61305.JPEG]

"מפעל אווירי באירקוטסק" (IAZ), חברת הבת של Irkut Corporation, סיפק לאלג'יריה שני מטוסי קרב רב-משימתיים Su-30MKA ראשונים", כך נאמר בהודעתה של העוזרת המנכ"ל ליחסי ציבור של IAZ אולגה קוז'נקובה.

מומחי IAZ, שהגיעו לפני כמה ימים, כבר מחקים למטוסים מיוצרים ע"י IAZ בבסיס של חיל-האוויר האלג'ירי. הם יבצעו הרכבה ותיפול במטוסי Su-30MKA. בינואר 2008 יצאו לאלג'יריה שני טייסי ניסוי של IAZ שיבצעו טיסות ניסוי במטוסים אלה לאחר הרכבתם, ולאחר מכן המטוסים יועברו באופן רשמי לחיה"א האלג'ירי.

בהתאם לחוזה, המפעל באירקוטסק יספק לאלג'יריה עד סוף השנה הנוכחית עוד סדרה של שני Su-30MKA. במהלך 2008 תמשך ההספקה של המטוסים לאלג'יר.

כפי שנמסר כבר בידיעות קודמות, בפברואר 2006 נחתם חוזה למכירה של 28 מטוסי Su-30MKA לאלג'יריה.

OAO IAZ נכנס לתאגיד "אירקוט". המפעל ייצר את המטוס הראשון בשנת 1935, מיוצרים בו מטוסי Su-30MK, מטוסים אמפיביים אזרחיים רב-משימתיים Be-200 לצרכי המשרד למצבי חרום, אוטוג'יר (Autogyro) קל A-002M. המפעל נערך לייצור של מטוס אימון\קרב Yak-130. אנשי המפעל עובדים בשיתוף עם חברת Airbus, כשהם מייצרים רכיבים למטוסי A-320. תיק ההזמנות של תאגיד "אירקוט", שלתוכו נכנס ה-IAZ, מהווה יותר מ-4 מיליארד דולר.ל- IAZ תיק הזמנות מובטח לחמשת השנים הקרובות לפחות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 16:16
  gkiler gkiler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "חדשות צו"ב מרוסיה"

גנרל בצבא הרוסי ניקוליי מקרוב אומר שבשנת 2009 הצבא הרוסי יקבל טנק מדור חדש שבכמה רמות מתעלה על הטנקים הקיימים כיום ויכלול הרבה חידושים החל מטובה חדשה עד לה אלקטרוניקה וחימוש גם ניתן להדגיש שמעז 1966 זאת הפעם הראשונה שהרוסים יוצרים טנק לגמרי חדש ולא שיפור של הישן יתכן כי מדובר בטי-95 המסתורי
נתונים טכניים (כל הנתונים שמוצגים כאן יכולים להיות שגויים ומתבססים על מידע באינטרנט)
מהירות על הכביש: 70-95 קמ"ש
מהירות בשדה:45-65 קמ"ש
חימוש: תותח 100-152 מ"מ יתכן אפשרות לירי פגזים מדגם KRASNAPOL
1-3 מקלעים 7.62
1-2 מקלעים 12.7
משקל: 40-58 טון
אגנה : יתכן שימוש במארחת אגנה אקטיבית כגון ARENA
אגנה ראקטיבית אוניברסאלית הנותנת פטרון גם לה חודרנים קינטיים וגם לחלול ביחד הם ההגנה הראקטיבית חוזק שריון הטנק שווה לברזל בעובי 1800-2500מ"מ
מנועה: 1200-2000 כוח סוס יתכן שמדובר במנועה טורבינת גז
ישן 01-01-2008, 14:41
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
ביקשת תיקונים? קיבלת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gkiler שמתחילה ב "[right]גנרל בצבא הרוסי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gkiler
גנרל בצבא הרוסי ניקוליי מקרוב אומר שבשנת 2009 הצבא הרוסי יקבל טנק מדור חדש שבכמה רמות עולה על הטנקים הקיימים כיום ויכלול הרבה חידושים רבים החל מתובה חדשה עד לאלקטרוניקה וחימוש. גם ניתן להדגיש שמאז 1966 זו הפעם הראשונה שהרוסים יוצרים טנק לגמרי חדש ולא שיפור של הישן, ייתכן כי מדובר בטי-95 המסתורי
נתונים טכניים (כל הנתונים שמוצגים כאן יכולים להיות שגויים ומתבססים על מידע באינטרנט)
מהירות על הכביש: 70-95 קמ"ש
מהירות בשדה:45-65 קמ"ש
חימוש: תותח 100-152 מ"מ יתכן אפשרות לירי פגזים מדגם KRASNAPOL

(נשמח אם תפרט לגבי החימוש הזה).

1-3 מקלעים 7.62
1-2 מקלעים 12.7
משקל: 40-58 טון
הגנה : יתכן שימוש במערכת הגנה אקטיבית כגון ARENA
הגנה ראקטיבית אוניברסאלית הנותנת פתרון גם לחודרנים קינטיים וגם לחלול יחד עם ההגנה הראקטיבית. חוזק שריון הטנק שווה לברזל --> פלדה בעובי 1800-2500מ"מ
מנוע: 1200-2000 כוח סוס יתכן שמדובר במנוע טורבינת גז

תודה על האינפורמציה !
ישן 25-12-2007, 19:59
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מבזק Jane's : טיל Iskander משופר?

ציטוט:
Extended-range Iskander could break INF treaty
Russian Deputy Defence Minister Sergeiy Ivanov has announced that Russia will deploy versions of the Iskander (SS-26 'Stone') theatre ballistic missile (TBM) with ranges greater than the current 280 km, although it would retain this range limitation for the export version, writes David C Isby. An increased-range Iskander variant would have the potential to breach the Intermediate Nuclear Force (INF) Treaty that eliminated nuclear and conventional ground-launched ballistic and cruise missiles with ranges of 500 km to 5,500 km

[first posted to http://jmr.janes.com - 10 December 2007]

אמנם חדשות מלפני שבועיים, ועדיין... הבעיה שלי עם ידיעות מסוג זה היא ה"הכרזה" שרוסיה "תפרוס" טילים "משופרים" - הגרשיים נובעות מכך שבמקרים רבים (ע"ע T95) מדובר בהכרזות ריקות מתוכן או בעלות קונטקסט פוליטי (בין אם פנים-ארצי או בינ"ל). עד שלא נראה את תמונות המערכת הפעילה באשכול תמונות היום, אני משאיר ענן של ספק מעל הכרזה זו.

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 25-12-2007 בשעה 20:02.
ישן 26-12-2007, 12:53

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מבזק Jane's : טיל Iskander משופר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אמנם חדשות מלפני שבועיים, ועדיין... הבעיה שלי עם ידיעות מסוג זה היא ה"הכרזה" שרוסיה "תפרוס" טילים "משופרים" - הגרשיים נובעות מכך שבמקרים רבים (ע"ע T95) מדובר בהכרזות ריקות מתוכן או בעלות קונטקסט פוליטי (בין אם פנים-ארצי או בינ"ל). עד שלא נראה את תמונות המערכת הפעילה באשכול תמונות היום, אני משאיר ענן של ספק מעל הכרזה זו.

קשה לדעת למה מתכוון איבאנוב (איש FSB - מה לעשות). אבל כרגע אני רואה שתי אפשרויות:

1. מערכת Iskander-M שמבוססת על טילי שיוט (הבאתי תמונות מה-MAKS האחרות, אבל לא כל כך האמינו לי שמדובר ב"איסקאנדר" החדש).
2. Iskander הישן והטוב הוא בעל תווח של עד 300 ק"מ במצב חדירת מערכת הגנה נ"ט, או בסביסבות 500 ק"מ בטיסה במסלול בליסטי ישר. ייתכן וקרה פה בילבול, כאשר ג'יינס ערבבו את שתי התכונות אללו, ובעצם מדובר בפריסת ה"איסקנדרים" המוכרים בצמוד לגבול המערבי של רוסיה (למשל באזור קאלינינגרד).

ישן 25-12-2007, 20:10

בשנת 2009 טנק חדש יכנס לשרות בכוחות המזוינים של הפדרציה הרוסית.

מוסקבה, דצמבר 24. (ITAR-TASS).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.arms-tass.su/data/Articles/SmallPhoto/61225.JPEG]

בשנת 2009 יכנס לשרות הצבא הרוסי טנק חדש, שיעלה בצורה משמעותית על הדגמים הקיימים, כך הודיע ב-22 לדצמבר ראש מנהל החימוש - סגן שר הבטחון ג'נרל ניקולאי מקארוב.

"כרגע מתנהלים ניסוים, אנחנו מתכננים לסיים אותם בשנה הבאה, ובשנת 2009 להכניס לשרותינו את הטנק החדש", - אמר סגן השר. "באותה שנה אנחנו גם מתכננים את תחילת הייצור הסדרתי שלו", - הוא הוסיף.

שגם השר הסביר, שמדובר בדגם חדש "בעל מערכות הנעה, בקרת אש, חימוש, מערכת זיהוי וגילוי מטרות חדשות לחלוטין". לפי דבריו, הטנק החדש יעלה ביכולות שלו על הדגמים הקיימים, גם של מדינות אחרות.

סגן השר הביא צער בכך שבגלל ההתפרקות של התעשייה הצבאית של ברה"מ לשעבר בשנות ה-90 "לא כל המפעלים בתעשייה בטחונית רוסית מסוגלים כרגע לייצר רכיבים באיכות הנדרשת". "יש צורך לחדש גם את המפעלים שלנו, לצייד אותם בציוד מודרני ובקווי ייצור טכנולוגיים, כדי שיוכלו לספק איכות גבוהה של המוצר הסופי הבטחוני", - אמר מקארוב.

---
הארות שלי:

קודם כל מדובר בסוג של T-95 - זה די ברור, וגם המומחים הרוסיים, כמו Vasiliy Fofanov, תומכים בדעה זאת. וזאת מפני שאין כרגע טנקים חדשים אחרים שיכולים להיות מוכנים לייצור סדרתי תוך שנתיים. איך הוא יראה לא יודעים, ומי שיודע כמובן שותק. יש ברשת סרטוטים והשארות, אבל שום דבר וודאי. חוץ מזה שלטנק החדש יהיו 7 גלגלים (בוגים?) מכל צד - זה כמעט בטוח. קוטר התותח של הטנק החדש צפוי להיות גדול יותר מ-125 מ"מ. צפוי גם שתהיה לו מערכת הגנה אקטיבית. צפוי שיהיה לו צריח לא מאוייש.
עוד ראויי לציין, שבכניסה לשרות אין הכוונה דווקא לשרות מבצעי. כרגע יש מספר מערכות נשק רוסיות שנכנסו או צפויות להיכנס תוך זמן קצר יחסית לשרות, אבל לא נראה אותן עוד כמה שנים טובות לפחות.

ישן 25-12-2007, 20:14
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

אני חוזר ואומר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "בשנת 2009 טנק חדש יכנס לשרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
קודם כל מדובר בסוג של T-95 - זה די ברור, וגם המומחים הרוסיים, כמו Vasiliy Fofanov, תומכים בדעה זאת. וזאת מפני שאין כרגע טנקים חדשים אחרים שיכולים להיות מוכנים לייצור סדרתי תוך שנתיים. איך הוא יראה לא יודעים, ומי שיודע כמובן שותק. יש ברשת סרטוטים והשארות, אבל שום דבר וודאי. חוץ מזה שלטנק החדש יהיו 7 גלגלים (בוגים?) מכל צד - זה כמעט בטוח. קוטר התותח של הטנק החדש צפוי להיות גדול יותר מ-125 מ"מ. צפוי גם שתהיה לו מערכת הגנה אקטיבית. צפוי שיהיה לו צריח לא מאוייש.
עוד ראויי לציין, שבכניסה לשרות אין הכוונה דווקא לשרות מבצעי. כרגע יש מספר מערכות נשק רוסיות שנכנסו או צפויות להיכנס תוך זמן קצר יחסית לשרות, אבל לא נראה אותן עוד כמה שנים טובות לפחות.

עד שלא נראה בעיניים, אני פשוט לא מאמין לאף מילה. גם אני יכול להכריז שהקמתי סוכנות ביון חדשה במלונה של הכלב שלי - זה לא בהכרח אומר שזה נכון...

ישן 25-12-2007, 20:35

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני חוזר ואומר"

אני מבין ללבך והבאתי את הידיעה במיוחד בשבילך כשראיתי את תגובתך למעלה. ואני אסביר למה, לפי דעתי, מדובר כנראה בעניין רציני ולא סתם במילים: מדובר בטנק שהיה אמור להופיע כבר לפני עשור או יותר. הסיבה שהוא לא הופיע ברורה - חוסר התקציב הבטחוני. כרגע המצב הכלכלי משתפר, והמצב המדיני (יחסי רוסיה-נאט"ו) מחמיר. חוץ מזה, הצבא רוכש טנקים חדשים במספרים לא גדולים במיוחד אבל בכל זאת משמעותיים. אז למה לא להתחיל לייצר טנק חדש במקום ה-T-90 המיושנים? כמו כן, ידוע על פיתוח של תומ"ת חדש, "Koalitsia-SV", שאמור להשתמש בתובה של הטנק החדש. לכן, סה"נ העניין לא נראה מופרך לחלוטין. אלא מה, אולי נראה אותו לא ב-2009 אלא ב-2010, ואת הגדוד הראשון של הטנקים החדשים בכלל ב-2012.

ישן 10-12-2009, 15:32
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

נו, מה קורה? משהו זז?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "בשנת 2009 טנק חדש יכנס לשרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
בשנת 2009 טנק חדש יכנס לשרות בכוחות המזוינים של הפדרציה הרוסית.

מוסקבה, דצמבר 24. (ITAR-TASS).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.arms-tass.su/data/Articles/SmallPhoto/61225.JPEG]

בשנת 2009 יכנס לשרות הצבא הרוסי טנק חדש, שיעלה בצורה משמעותית על הדגמים הקיימים, כך הודיע ב-22 לדצמבר ראש מנהל החימוש - סגן שר הבטחון ג'נרל ניקולאי מקארוב.

"כרגע מתנהלים ניסוים, אנחנו מתכננים לסיים אותם בשנה הבאה, ובשנת 2009 להכניס לשרותינו את הטנק החדש", - אמר סגן השר. "באותה שנה אנחנו גם מתכננים את תחילת הייצור הסדרתי שלו", - הוא הוסיף.

שגם השר הסביר, שמדובר בדגם חדש "בעל מערכות הנעה, בקרת אש, חימוש, מערכת זיהוי וגילוי מטרות חדשות לחלוטין". לפי דבריו, הטנק החדש יעלה ביכולות שלו על הדגמים הקיימים, גם של מדינות אחרות.

סגן השר הביא צער בכך שבגלל ההתפרקות של התעשייה הצבאית של ברה"מ לשעבר בשנות ה-90 "לא כל המפעלים בתעשייה בטחונית רוסית מסוגלים כרגע לייצר רכיבים באיכות הנדרשת". "יש צורך לחדש גם את המפעלים שלנו, לצייד אותם בציוד מודרני ובקווי ייצור טכנולוגיים, כדי שיוכלו לספק איכות גבוהה של המוצר הסופי הבטחוני", - אמר מקארוב.

שנת 2009 כמעט מאחורינו - עושה רושם ששוב, למרות הציפיות, נידרש לעוד מנה גדושה של סבלנות...

ישן 26-12-2007, 12:43

כיוון שהציבור בפניהם של טל ענבר ולבני תומך ביוזמה, אני המשיך.

חשדות בנוגע לשיגורים של טילים בליסטיים שהתרכשו לא מזמן. אומנם הידיעות כבר התפרסמו בפורום, אני בכל זאת מביא אותן, כיוון שמדובר במקור רוסי. הארות בסוגריים מרובעות הן שלי.

שיגור של טיל בין-יבשתי חדש RS-24 בעל ראש קרב מתפצל התבצע בקוסמודרום [שם רוסי לנמל חלל] פלסצק.

מוסקבה, דצמבר 25 (ITAR-TASS).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.arms-tass.su/data/Articles/SmallPhoto/61322.JPEG]

היום בוצע שיגור ניסיוני של טיל בליסטי בין-יבשתי חדש בעל רשא קרב מתפצל מקוסמודרום פלסצק. על כך הודיע ראש שרות מידע ויחסי ציבור בחיל הטילים האסטרטגיים [Strategic Rocket Forses] קולונל אלכסנדר בובק. "השיגור בוצע ב-16:10 לפי שעון מוסקבה",- הוסיף נציג חיל הטילים האסטרטגיים.

מטרות עיקריות של השיגור הן לקבל נתונים ניסיוניים נוספים שיאשרו את ההחלתות טכנו-מדעיות וטכנולוגיות שנתקבלו במהלך הפיתוח של מערכת הטיל ושל טיל עצמו, כושר-עבודה שלהם, להגדיר נתונים טכניים של מערכות ומתקנים של הטיל, לאשר את יעילות האמצעים שננקטו כדי להבטיח את בטיחות מערכת הטיל", - ציין בובק.

טיל בליסטי בין-יבשתי פותח במכון טכנולוגיית החום במוסקבה [Moskow Institute of Thermal Technology] בראשותו של יורי סולומונוב. טיל זה פותח בהסתמך על פתרונות טכנו-מדעיות וטכנולוגיות שמומשו קודם במערכת הטיל "טופול-M", מה שמקצר באופן משמעותי את זמן הפיתוח והוצאות הדרושות לפיתוח הטיל, - הסביר נציג חיל הטילים האסטרטגיים. - הכנסת טיל RS-24 לשרות תעצים את יכולות המבצעיות של מערך ההתקפי של חיל הטילים האסטרטגיים בתחום חדירת הגנה נגד טילים [National Missile Defense], ותחזק בכך את יכולת ההרתעה הגרעינית של כוחות הגרעינים האסטרטגיים [הכללה של שלושת "הזרועות": יבשתית, אווירית וימית]. טיל זה יחליף את טילים ליסטיים בין-יבשתיים מתיישנים בעלי רשק"ים מתפצלים, את RS-18 ו-RS-20 בהתאם לתפוגת התוקף שלהם.

"בעתיד, יחד עם RS-12M2 ("טופול-M") בעל רש"ק יחיד שכבר נמצא בשרות , RS-24 יהוו בסיס של המערך ההתקפי, שיאפשר לספק באופן אמין בטחון המדינה ובעלי בריתה עד לאמצע המאה ה-21", - הדגיש בובק.

שיגור ה-RS-24 שהתבצע היום הוא השיגור השני. הראשון התבצע במאי 29 2007 מקוסמודרום פלסצק, והוכר כמוצלח. "התמקדות בעבודות פיתוח וניסוים לשם פיתוח מערכת טיל חדשה עם טיל RS-24 מהווה אחד הצעדים החשובים בבניית חיל הטילים האסטרטגיים בשנת 2009 ובשנים עוקבות", - ציין נציג חיל הטילים האסטרטגיים.

שיגור נסיוני-מבצעי של טיל בליסטי בין-יבשתי ימי [SLBM] בוצע מצוללת גרעינית בליסטית אסטרטגית [SSBN] "טולה".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.arms-tass.su/data/Articles/SmallPhoto/61323.JPEG]

מוסקבה, דצמבר 25. (ITAR-TASS).

שיגור נסיוני-מבצעי של טיל RSM-54 בוצע היום מ-SSBN "טולה" של הצי הצפוני.

כפי שנמסר ממטה הצי הצפוני, "שיגור SLBM בוצע ממצב צלילה מים ברנץ על שטח ניסוים [Proving ground] "קורה" שבקמצ'טקה". "ראש קרב של הטיל הגיע בזמן שנקבע אל שטח הטח ניסוים", - ציין המרואיין של ITAR-TASS. [שימו לב שאין פה שמות. לפני כמה זמן, מישהו מהמטה שיחרר מידע על שיגור לא מוצלח של "Bulava" וראשים עפו. מאז המידע על שיגורים נחשב סודי.]

בדצמבר 17 "טולה" כבר ביצעה משימה דומה. אז טיל RSM-54, שפותח וייוצר במרכז טילים ממלכתי (GRTs) ע"ש מאקייב, פגע במטרות בקומצ'טקה", מסרו במרכז הטילים הממלכתי. לפני כן הטיל עמד 18 שנים בשירות מבצעי. כפי שציינו ב-GRTs, כרגע משבצע החלפת הטילים RSM-54 בטילי "Sineva" ("תכלת") בצוללות מדגם 667BDRM, שאליו גם שייכת "טולה".

"ב-9 ביולי 2007 נשיא הפדרציה הרוסית ולדימיר פוטין חתם על הצו שלפיו מערכת טילים "Sineva" יכנס לשרות בחיל הים, - הזכירו במרכז הטילים ע"ש מאקייב. - הפוטנציאל הטכני של המערכת די גדול ובעל אורך חיים ממושך, מה שמאפשר להגיב בצורה הולמת לאתגרים בטחוניים אפשריים של תקופתינו, עד לשנת 2030".

צוללות גרעיניות בליסטיות אסטרטגיות מדגם 667BDRM נושאות 16 טילים בליסטיים בין-יבשתיים ימיים כל אחת. החל משנת 1981 נבנו סה"כ 7 צוללות מטיפוס זה. אורך הצוללת - 167 מ', עומק צלילה מירבי - 650 מ', צוות של 140 איש. היום צוללות "Delfin" ("דולפין" - שם של פרוייקט 667BDRM) מהוות בסיס של המרכיב הימי בטריאדה הגרעינית הרוסית. בשנת 1990 על אחת הצוללות בוצע ניסוי מיוחד של הכנה ושיגור כל הטילים במטח אחד - כפי שהיה מתבצע בירי מבצעי אמיתי. [פה ראוי לציין, שזה המקרה היחיד הידוע לי כאשר צוללת ירתה את כל הטילים הבליסטיים שלה במטח אחד.]

ישן 10-12-2009, 18:47
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
אחד פחות מוצלח?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "כיוון שהציבור בפניהם של טל..."

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...3818026,00.html
ציטוט:
בהלה בנורבגיה: העב"ם התגלה כניסוי טילים

רויטרס
מאות שיחות טלפון של אזרחים נורבגים מבולבלים הציפו אמש (יום ה') את משרדי המכון המטאורולוגי באוסלו. הסיבה - אורות מוזרים שנצפו בים הלבן, סמוך לגבול עם רוסיה. אזרחים רבים סברו שמדובר בעב"ם, אולם כעבור זמן קצר התגלה כי מקורות האורות הוא בניסוי כושל שערכה צוללת רוסית בטיל בין יבשתי.
...
ציטוט:
בשיגור טיל מסוג "בולאווה", שהוא הפיתוח האחרון של הטכנולוגיה הטילית הרוסית. מאז פיתוחו, ביצעו הרוסים 13 ניסויים בטיל - כולם הסתיימו בכישלון
יש לכך סימוכין, Centurion?
נשמע שתהליך הפיתוח יותר "מוצלח" אפילו מן התאאד האמריקאי

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 10-12-2009 בשעה 19:00.
ישן 10-12-2009, 20:15

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "אחד פחות מוצלח?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2liviu
יש לכך סימוכין, Centurion?
נשמע שתהליך הפיתוח יותר "מוצלח" אפילו מן התאאד האמריקאי

סימוכין לאיזה עניין? מה שנאמר על כל השיגורים שנכשלו איננו נכון. יש כאן פירוט: http://en.wikipedia.org/wiki/RSM-56_Bulava#Timetable.

בגדול אפשר לאומר שהטיל החדש עושה בעיות, ויקח עוד הרבה זמן ולא מעט שיגורים ניסיוניים, עד שהטיל יוכל להפוך למבצעי. ייתכן שיהיה צורך להכניס שינוים במבנה הטיל או לשנות משהו אצל הייצרנים. אבל, כיוון שבינתיים הצוללת הראשונה שאמורה לשאת אותו (פרויקט 955) נמצאת בבדיקות, והצוללות הבאות (955A) גם צריכות לעבור שורה של בדיקות - יש עוד זמן.

ישן 28-12-2007, 11:26

קבוצה נוספת של מומחים איראניים עברה הכשרת תיפעול מערכת נ"מ Tor-M1

מוסקבה, דצמבר 26. (ITAR-TASS).

"קבוצה נוספת של מומחים איראניים עברה בשנה הנוכחית ברוסיה הכשרת תיפעול מבצעי של מערכות Tor-M1, שסופקו לאיראן בשנת 2006, הודיע ראש חיל הנ"מ בכוחות מזוינים של הפדרציה הרוסית קולונל-ג'נרל ניקולאי פרולוב.

"השנה במהלך כמה חודשים מומחים איראניים למדו באקדמיה של חיל הנ"מ שבסמולנסק לטפל ולתפעל את מכ"ם המערכת, שמסוגלת לגלות, לרכוש וליירט גם מטרות אירודינמיות (מטוסים, מסוקים) וגם טילי שיוט", - הסביר ג'נרל פרולוב. "לאחר סיום הקורס, שעליו שולם במטבע חוץ [הכוונה לדולרים או יורו], הם חזרו למולדתם", - הוא הוסיף.

[פה ראוי לציין שהג'נרל הטוב מתבלבל קצת - גם טילי שיוט נכללים תחת ההגדרה של מטרות אירודינמיות.]

ראש החיל הזכיר, שלפי חוזה מכירה של מערכות Tor-M1, בשנת 2006 כמה עשרות חיילים איראניים כבר עברו הכשרה במרכז הלימודי של חיל הנ"מ באורנבורג. "באותה תקופה למדו אצלינו מפקדים של יחידות נ"מ במשמר המהפכה האיסלאמית, שלשרותה נכנסו מערכות Tor-M1, ובכללם גם מפקד רכבי קרב [כלומר רכבי שיגור]", - אמר פרולוב.
בשנת 2005 רוסיה ואיראן חתמו על חוזה מכירה לטהראן של 29 מערכות נ"מ Tor-M1 במכיר הקרוב ל-700 מיליון דולר. לקראת שנת 2006 רוסיה מילאה את התחייבותה, למרות ההתנגדות האמריקאית.

ישן 31-12-2007, 19:06

בשנת 2007 חיל החלל עמד בלוח הזמנים של הכנסת המשגר הפרספקטיבי "אנגרה"

מוסקבה, דצמבר 29. (ITAR-TASS).

עבודות שבוצעו בשנת 2007 ע"י חיל החלל מאפשרת לעמוד בלוח הזמנים של הכנסת משגר חלל עתידי "אנגרה" ("Angara"). ניסוי טיסה של המערכת יחלו לקראת סוף שנת 2010 בקוסמודרום פלסצק.

כפי שהודיע בהקשר זה מפקד חיל החלל קולונל-ג'נרל וולאדימיר פופובקין, "הכי חשוב - במהלך שנת 2007 הצלחנו לעמוד בלוח הזמנים שקבעני לפני שנה". "כל מה שתוכנן לשנת 2007, בוצע. מהלך כל ההתרחשויות נותן לנו בטחון בכך תהיה עמידה בזמני הכנסת "אנגרה" לשרות",- הוא ציין בדצמבר 13 בפלסצק. נכון להיום, עבודות בניית התשתית הקרקעית בשביל "אנגרה" בוצעו ב-60%. במהלך שנת 2007 השקענו בפרוייקט יותר מ-900 מיליון רובל [36 מיליון דולר]. מתקני שיגור ומתקנים טכניים החלו לקבל ציוד טכנולוגי, ומומחים החלו בהתקנה שלו.
בשנת 2007 חיל החלל לקח "הפסקה" בניסוים של משגר עתידי "סויוז-2" בקוסמודרום פלסצק. בשנת 2008 הניסוים יימשכו. כפי שהסביר ג'נרל פופובקין, "אנחנו מפגרים בניסוי של לווין צבאי אחד, ונצתרך לשגרו ברבע הראשון של 2008 (על משגר "סויוז-2"). המשגר מוכן, הוא נמצא באיחסון, אבל יש בעיות עם הלווין. אסור לנו לתעות, ולכן אנחנו חייבים מעגל ניסוים נוסף כדי להיווכח שהלווין מוכן", - הוא ציין.

בשנה המסתיימת חיל החלל החליט אילו משגרים ישמשו אותו בעתיד. כפי שפופובקין הכריז, לאחר 2011 המשגר המבוקש ביותר יהיה "אנגרה" בתצורה קלה וכבדה, וגם "סויוז-2". לפי דבריו, "עדיין מוקדם לדבר על "אנגרה" בתצורת משקל בינונית, כיוון שהיא מתחרה ב"סויוז-2". חיל החלל יפסיק את השימוש במשגרים אמינים, אבל מסוכנים מבחינה אקולוגית, "קוסמוס-3M" ו-"ציקלון". "בעניין "קוסמוס-3M" ההחלטה היא סופית. אנחנו לא נשדרג אותו יותר. אנחנו נשגר את המשגרים הנשארים ובשנת 2010 או 2011 נסיים את השימוש של המשגר הזה, - ציין מפקד החיל. - אנחנו גם מפסיקים את השימוש במשגרי "ציקלון". יש עוד שיגור אחד מטעם ה-"רוסקוסמוס" בשנת 2008. משגרי "רוקוט" ישארו בשרות עד תחילת ייצור סדרתי של "אנגרה" קלה.

סה"כ בשנת 2007 חיל החלל שיגר 7 משגרים מטעם משרד הבטחון. כפי שפופובקין ציין, "אנחנו התחלנו בניסוים של מערכות חדשות שיכנסו למערך הלוויני". הודות לעבודות אלו אפשר לצפות שמשנת 2008 "יחל שימוש מסיבי של לווינים חדשים מייצור רוסי". לפי נתוני "רוסקוסמוס", כיום יש בשורות של מערך לוויני רוסי כ-101 לווינים, שביניהם גם 66 לווינים צבאיים או דו-שימושיים.
בשנת 2007, לאחר קבלת ההחלטה לבנות קוסמודרום חדש "ווסטוצ'ני" במחוז אמור, חיל החלל קיבל החלטה עקרונית בעניין השיתוף שלו בבניית נמל החלל החדש, וכמו כן החליט אילו משגרים צריך לייצר בווסטוצ'ני. "ווסטוצ'ני אמור להחליף את בייקונור. בפני נמל החלל החדש עומדות שתי מטרות עיקריות: הראשונה - החלל המאוייש, שניה - שיגור לווינים למסלולים גאוסטטיים, - הסביר פופובקין. - לשמ שיגור למסלול גאוסטטי יש לנו משגר "פרוטון" ו"אנגרה" נמצאת בפיתוח. בתחום החלל המאוייש - משגר "סויוז" ושידרוגיה. לכן בתקופת 2009-2009 נצתרך לבחור - על בסיס מה לבנות את נמל החלל. צריך לראות מה יציע מפעל "צ.ס.ק.ב.-פרוגרס" בקשר למשגר עתידי "סויוז-2", ויש צורך לראות באיזו מידה "אנגרה" בינונית מתאימה לצורכי שיגורים מאויישים."

בשנה המסתיימת חיל החלל עבד בצורה נמרצת כדי לשפר את המגן הטילי של רוסיה. בסתיו שוגרו שני טילים נגד טילים מסרה-שגן. "שיגור אחד נערך לצורך הארכת חיי הטיל בלבד, - אמר פופובקין. - השני קשור לשידרוג מכ"ם "דון-2M". "אנחנו מחליפים את המכשור לחדש יותר, ובאותו זמן גם מעדכנים את התוכנה ואת האלגוריטמים, - הוא אמר. - והיה צורך להיווכח שהכל פועל כפי שצריך."

מערכת מכ"ם נכנסה לשרות ניסויני בישוב לחטוסי (מחוז הלנינגרד). בשנת 2008 היא צריכה להיכנס לשרות מבצעי, ומכ"ם בארמביר - לשרות ניסיוני. "שנת 2008 היא שנת מפתח לפיתוח מערכת מכ"ם חדשה לזיהוי עצמים בחלל, - ציין פופובקין. - זה בערך אותו דבר כמו שיש לנו בזלנצ'וק." [הכוונה, עד כמה שהבנתי, למכמ"ים השייכים למערך התראה מוקדמת.]

---

נ.ב. מצטער, רציתי להוסיף את זה לאשכול של חדשות צו"ב מרוסיה. אם מנהלי הפורום יכולים להעביר את זה לשם - זה יהיה נחמד ביותר.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 31-12-2007 בשעה 19:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:56

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר