לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2007, 16:07
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
צבאי שיבוץ מדריכות שריון במילואים לגדודי טנקים מבצעיים. פוצל מהדיון על אות מלחמת לבנון

אני בדרך כלל לא אוהבת לקחת את עצמי כדוגמא- אבל הפעם אני יעשה את זה אז תסלחו לי על חוסר הצניעות.

במלחמה הזאת כולם השתתפו!!! אין מה לעשות!!

במלחמה אני הייתי מדריכה. יותר ג'ובניקית מכל הג'ובניקים שאתם מדברים עליהם.
איך שהתחילה המלחמה הקפיצו אותנו מהבית ובאותו יום כבר היינוי בצפון. במהלך המלחמה אני והחבר'ה שאיתי כל השירות, אימנו המון גדודים סדירים ומילואים בבבסיסים, בימ"חים ובשטחי כינוס אי שם על גבול הצפון.
הדרכנו חיילי מילואים שלא התאמנו שנה, שנתיים, ואפילו כאלה שלא ישבו בתא תותחן 16 שנה (סיפור אמיתי, אגב), והחיילים האלה הם אלו שנלחמו בסוף. ותאמינו לי (ואני ינסה לכתוב את זה כמה שיותר צנוע ופחות מתלהב)- אבל אני יודעת שלימדנו אותם דברים שהם שכחו/לא ידעו בכלל, אבל הרגשתי בזה תרומה אדירה. הידיעה שיש חיילי מילואים שנכנס ללבנון בלי שאף אחד יזכיר להם דברים בסיסיים שהם לא זוכרים הדאיגה אותנו מאוד, והלוואי והיו מספיק "ג'ובניקים" כמונו שהיו מדריכים אותם בזמן הקצר לפני שהם עלו מסאסא לתוך לבנון.

אני חושבת שמגיע לנו האות. אז נכון, לא דרכתנו על אדמת לבנון, אבל הלכתנו הרחק מהבסיס המוגן שלי אי שם בדרום, למקומות מסוכנים יותר (ישבנו בשטחי כינוס ובאוהלים הזויים בלי שום מקלט בשום רדיוס והיה רק עניין של זמן עד שהנפילו יגיעו גם אליי) והסיעו אותנו בראבאק בין מיליון בסיסים בצפון כדי להדריך. גם אני אכלתי מנות קרב, גם עליי נפלו קטיושות (הקרובה אלי לא התפוצצה, למזלי), גם לי לא היה חדר קבוע, וגם אני לא חזרתי הביתה כל יום.

מקווה שתקראו את זה ותחשבו על זה, ומקווה שלא יצאתי יותר מדי מתלהבת.
(רק לפרוטוקול- לא קיבלתי את האות עדיין (השתחררתי) ולא מזיז לי אם אני יקבל או לא, אבל הרעיון הכללי של מה שכולם מעלי כתבו פשוט הציק לי מספיק כדי להגיב).

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-12-2007 בשעה 21:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2007, 18:07
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
רק לחזק מה שאת אומרת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "שיבוץ מדריכות שריון במילואים לגדודי טנקים מבצעיים. פוצל מהדיון על אות מלחמת לבנון"

לקראת סוף המלחמה פלוגת הטנקים שלנו שהתה בצומת מלכיה, מרחק של 200 מ' קו אוירי להערכתי מהגבול עם לבנון. ראינו קטיושות עפות לארץ וטילים שלנו עפים פנימה, ואם מישהו היה מחליט אצלם לטווח אותנו היינו חוטפים.
היו לנו פערי מידע לגבי הרקפת, ולא זכרנו מי יודע כמה איך עובדים עם מרגמה (אני גם היום לא ממש זוכר איך מתפעלים את הצינור הזה בשפ"ץ), אבל הגיעו אלינו מספר מדריכות והעבירו לנו שיעורים על הטנקים. אין לי ספק שהבנות האלה סיכנו את חייהן, ושאם יש חיה כזאת "ראוי לאות מלחמה", הן ראויות לו, כמו שראוים לו חברי החוליה הטכנית של הפלוגה, שרובם לא חצו את קו הגבול, אבל כשהלכו להתקלח בבירנית נפל פצמ"ר קרוב אליהם מאוד והם ראו בחור שגרונו שוסף כתוצאה מרסיס.

בסופו של דבר הגאווה לא נובעת מאיזו שהיא סיכת אמייל. היא נובעת מהידיעה האישית, האינטימית, שעשית משהו חשוב. במובן הזה, יש משמעות סמלית לסיכה, זה בעצם המובן היחיד בו יש לחתיכת האמייל הזאת משמעות. מי שסכן את ישבנו ועבד קשה, הסיכה שלו שווה קצת יותר, כי היא מסמלת עבורו מאמץ\סכנה\השרדות\תרומה. מי שעונד אותה כי הוא כלומניק וחושב שהיא מביאה לו כבוד, לא יודע מהו כבוד עצמי של ממש.
הדיונים בסגנון לי מגיע ולהם לא וכו'... סרי טעם.
ישן 23-12-2007, 18:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "רק לחזק מה שאת אומרת..."

מחזק!
שי, הכוונה בביקורת שהושמעה פה לא הייתה כלפייך (אני לא שותף לגמרי גם לביקורת כנגד כאלו שבזמן המלחמה הפעילו ממטרות בקריה ועכשיו נושאים את האות בגאווה, אבל לא זה עניין התגובה הזאת כרגע)
יוס, אולי נגייס אותה לגדוד? מה את אומרת שי? נמציא תקן חדש עבורך: מדריכה במילואים צמודה?

ישן 23-12-2007, 19:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "למה לא בתור לוחמת?"

אני בעד!
מקסימום אצלנו בטנק בתור תותחן(ית) קולקטור (על משקל טען 6פ).
בתא הנהג אין מקום והטען שלנו... חבל להפריע ל"מטען האוטומטי"!

אגב, הכנתי אות חדש. יכול להיות שאני אשלח אותו לצחובוי ואחלק במילואים הבאים. נראה לי שהוא יגיע הרה לפני האותות מהצבא ושאותו אני אשא ביותר גאווה!

ישן 25-12-2007, 09:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "פשששששששששששששששששש!הוחמאתי..."

שי,
תעבירי אלי, בהודעה פרטית או לדוא"ל, מספר אישי ושם מלא.
ננסה לשבץ אותך אצלנו במילואים.
אני מקווה ששמרת את כל המערכי שיעור וחומר ההדרכה.

את פרטיך אני אעביר מיד ליחידה שלנו כדי שתנסה "למשוך" אותך לשיבוץ אצלנו.
בשבוע הבאה אני יושב עם חבר'ה מקשנ"ר על נושא אחר, אני אעלה גם את הנושא הזה באופן כללי.

ישן 25-12-2007, 19:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]שי, תעבירי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
תגיד, אתה רציני? למה נראה לך שמישהו במקשנ"ר ישים על איזה מדריכה משוחררת? וחוץ מזה, מה אני יעשה אצלכם בגדוד????? יחכה שיהיה לכם אימון בבאלי"ש כדי לבוא למילואים, שגם ככה יש שם מספיק מדריכות?
  1. אל תמעיטי מערך עמך. את לא "איזה מדריכה משוחררת". את שי, מדריכה עם המון ידע והרבה מוטיבציה שמרגישה שתרמה הרבה בסדיר ורוצה להמשיך לתרם ולעשות דברים טובים בשירות המילואים שלה.
  2. מה גם שאני ממליץ עליך .
  3. בהחלט ייתכן שזו תהיה פריצת דרך שאחריה ישקלו מחדש את שירות המילואים של המדריכות.
  4. מה תעשי בגדוד? את לא רצינית!
א. תדריכי - אני מקווה ששמרת מערכי שיעור ועזרי אימון. גם אם לא אז יש לנו בגדוד את עזר ההמחשה המרכזי - טנק. הוא ממחיש בצורה מאד טובה את המראה של... אהמ... איך לומר?... טנק. ואת תפקוד מערכותיו של... כן, טנק.
המילואימניקים מאד זקוקים להדרכה הזו ולא מקבלים מספיק ממנה (כבר סיפרתי פה שלא ירינו במרגמה במלחמה [גם] בגלל שהטען לא עבר מעולם שיעור מרגמה, ושהתותחן מעולם לא למד על תירגולת "טילים, טילים"!).
אנחנו לא צריכים להגיע אל באליש/ג'וליס/ימ"ח כדי לקבל הדרכה כזו. מספיק שבמהלך קו בט"ש את מקבלת את החד"ת הפלוגתית מאוכלס בכמה חיילים שנצליח לאסוף (החל משלושה וכלה בפלוגה שלמה, אך יותר סביר שיהיו כעשרה בכל שיעור כזה) ומעבירה בכל פעם שיעור אחר.
אני בטוח שבמפקדת הגדוד יעשו את כל המאמצים כדי לייצר לך את האמצעים הכי נוחים להדרכה.
ב. לוחמת!!! כן, כן. אני לא רואה סיבה שתהיי פחות לוחמת מחיילים אחרים בגדוד.
ההכשרה המקצועית שלך על הטנק לא פחותה משל מי שהיה בכל הסדיר שלו סרס"פ בקורס מקצועות/קמ"ט/קמ"ד. ויש לנו כאלו לוחמים ומפקדים.
ההכשרה הרובאית שלך, עד כמה שאני יודע, היא טירונות 03. בדיוק כמו של שאר הלוחמים בגדוד.
איזו סיבה שבעולם יש שלא תעשי מילואים כלוחמת?
כמובן שתוכלי לבחור להיות לוחמת ר בפעילות עם טנקים ולא בקווי בט"ש רגליים (אלא אם תחליטי שאת רוצה לעסוק גם בזה).

אני מניח שמאחר ותהיי הראשונה שתעשה מילואים בגדוד טנקים מבצעי (ולא ביחידת הדרכה) תוכלי לעצב את התפקיד לפי רצונותיך ויכולותיך וליצוק אליו את התכנים שתמצאי לנכון.

יש על מה לדבר?

Pashut Shiryoner - לא הבנתי, האם יש סיכוי לדעתך ליוזמה כזו?

ישן 25-12-2007, 20:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני חושש שהעניין עם יכולת פיזית בשריון רחוק מלהיות שטות."

אף אחד לא דרש שתהיה טען/קשר.
מה שאנחנו באמת מצפים מהתקן החדש של "מדריכה פלוגתית" שהמצאנו כרגע זה שיהיה לי מישהי מקצועית ש"שיכת" לגדוד וצמודה אליו, כך שתינתן לי רמת הדרכה סבירה לאורך כל התעסוקות/אימונים.
מסתבר שביחידות מסוימות בצה"ל זהו הנוהג הנפוץ (ע"ע הערותיו הבונות של ביטיס).
במערכים אחרים (ופה התרכזנו במקרה בשריון, אבל זה נכון לדעתי לכלל המערכים הגדולים) זה לא קיים.
כמו שיוסיפון אמר, אם היא תרצה להצטרף כאיש צוות, אף אחד לא יתנגד. אני בטוח שמדריכת תותחנות תפגע במטרות יותר ביעילות ממילואימניק שבשנתיים האחרונות מאז האימון האחרון שלו הוא טחן קווים בשטחים.
אותו טיעון נכון לגבי תפעול המערכות הממוחשבות של תותחנים, ירי טילי נ"ט כאלו ואחרים, תפעול מערכות טיהור אב"כ ותפעול קרון בקרת אש של נ"מ. סביר להניח מדריכה לשעבר תהיה ברמה מקצועית יותר גבוהה מהלוחמים בתפקידים אלו, ואני בטוח שיש עוד הרבה תפקידים דומים שהשמטתי.

ישן 25-12-2007, 21:08
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מי דיבר על הדרכה?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אף אחד לא דרש שתהיה..."

אני בעד צירוף מדריכות.
אני נגד צירוף מדריכה כאיש צוות לטנק בלחימה. נכון שרמתה המקצועית גבוהה יותר לא פעם*, אבל זה לא הפקטור היחיד, בהתחשב בכל הדברים שעלולים לקרות בלחימה כגון תקלות בטנק ופגיעות שונות ומשונות.**

*בהנחה שהיא משוחררת טריה ו\או התאמנה יותר מהמילואימניק בגדוד; עם הזמן זה כמובן יצטמצם.
*וכאן יקפוץ מישהו ויביא את המ"מ השמן בן ה-40; אבל קודם כל זה אילוץ, ושנית - אם הוא היה בגיל 20 עם יכולת פיזית ממוצעת של אשה בת 20 ולא של גבר בן 20, הוא בממוצע היה במצב הרבה פחות טוב מבחינת כשירות אחרי 20 שנה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 25-12-2007 בשעה 21:15.
ישן 26-12-2007, 11:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מי דיבר על הדרכה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
* ושנית - אם הוא היה בגיל 20 עם יכולת פיזית ממוצעת של אשה בת 20 ולא של גבר בן 20, הוא בממוצע היה במצב הרבה פחות טוב מבחינת כשירות אחרי 20 שנה.

פה אני חולק על דעתך.
מדריכה ששנתיים מהשירות שלה עסקה בלהעביר שיעורים מקצועיים לאוכלוסיות לוחמות *בהכרח* תהיה הרבה יותר מקצועית מלוחם שבמהלך השנתיים האחרונות שלו בשירות טחן קוי שטחים ומדי פעם דחפו לו קו לבנון ל"שבירת שגרה".
ומכיוון שהרמה המקצועית ברגע השחרור הרבה יותר גבוהה הפער ישאר, בהינתן משטר אימונים אחיד, אם כי בברור יצטמצם לאורך השנים.

ההסתייגות היחידה הקיימת היא לחי"ר בלש"ב. חי"רניק מתרגל לש"ב כל פעם שהוא עושה קו שטחים, ולכן, במקצוע החיילי הספציפי הזה ובמתאר הלחימה היחודי הזה, יהיה ללוחם ייתרון על המדריכה.

אמנם בשריון אין לי ניסיון, אבל בלהיות אחראי על צוותי הדרכה של מיל וסדיר ובלראות אימוני כוחות מסד"כ של גדוד ועד גייס, יש לי, יחסית, הרבה.

ישן 25-12-2007, 21:17
  YGH YGH אינו מחובר  

זה לא אני, זה הבריטים.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "יפה! מאותה סיבה אי אפשר..."

לטענתם, אחרי אימון מסיבי, הם יכולים להביא פחות מאחוז מכלל המתגייסות לרמת הכשירות הנדרשת לשריונרים. ייתכן שכולכן יוצאות-דופן, וייתכן גם שפרקי העומס של מדריכות קצרים יותר משל כוחות מבצעיים בשטח.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-12-2007, 22:19
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
3 שניות מספיקות כדי להסמיך אותך להיות רובאי 03
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "לפני הכל- אשכול שלם..."

21, 22, 23...

מה שחשוב תכלס זה אם את יודעת לשים על מהר ולשחרר סדרה תיק תק בלי למצמץ. אה, ואם יש לך מושג מה אומרות הנורות האדומות והכתומות האלה שמהבהבות במחשב ירי (או איך יורים פלשט\רקפת\פצמ"ר) אז תרשמי לפניך בבקשה- "צוות 2א פלוגה ז' אחרת אני לא מתפנה".

בקשר לאמצים פיזיים, על פי רוב מדובר בעיקר במיתוסים שוביניסטיים, שאני לא מבין מאיזה הם חלחלו לצה"ל. היו נשים לוחמות בצה"ל בתפקידים הכי קרביים ב-48, היו לוחמות בהנדסה, יש לנו טיסות קרב- לוחמות לכל דבר בסיכון גבוה מאוד... כשהייתי בסדיר היו גם איזה כמה עלמות שהוכשרו כמפקדות טנקים. מהתרשמותי, רמת המקצועיות שלהן היתה יחסית נמוכה, לא בגלל האיכות או היכולות האישיות שלהן, אלא פשוט בשל העדר הכשרה מבצעית (למרבה הצער אין מה להשוות בין נסיעות ואימוני טנקים בפודרה של המקצועות לאימונים בשטחי רמת הגולן).

אני רוצה להדגיש שלדעתי כל הדיבורים על עומסים פיזיים הם בעיקר תוצר של שוביניזם.
כן, להיות טען בקרב זו עבודה קשה, אבל מה שמכניס את הפגזים לתותח אלה פחות שרירי הידיים ויותר האנדרנלין, המתח וההבנה שאם פגז לא יעוף לתוך התותח תיקתק הצוות עלול לחטוף טיל.
הטען שלי בצוות במלחמה היה שחיף שבשחיפים, אבל אחרי שירינו כמה פגזים באו אלינו לוחמי הנדסה ושאלו אותנו אם ירינו באוטומט.
להיות תותחן דורש מעט מאמץ פיזי, פרט למאמץ להשאר ער וממוקד בסריקות מסוימות, שזה מאמץ נפשי בעיקרו.
נהג טוב משתמש מעט מאוד בשרירי הרגליים.
רוב במאמצים הפיזיים הנדרשים מטנקיסט הם בבחינת "מי שאין לו שכל, יש לו רגליים" (חוץ מסחיבת פגזים, חוליות זחל ובוגים... אבל זה קשה למילואמניקים דביבוניים בדיוק כמו לעלמות).
מעבר לכך, גם בעבודות שוטפות יש צוות שלם שמתחלק, ורוב העבודות בטנק לא דורשות הרבה כח פיזי, אלא בעיקר מיומנות מקצועית.
ישן 25-12-2007, 23:13
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
בהחלט יש!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=shai.shai]תגיד, אתה..."

בעבר היו מדריכות שריון (במילואים) משובצות בצוותי ההדרכה בחטיבות המילואים.
כן, כן - אין כאן שום דבר חדש

בהמשך, עם דעיכתם של צוותי ההדרכה החטיבתיים (שבחלק מהמקומות שמחתי לראות אותם מוקמים מחדש לאחרונה) - דעכה גם השתתפות המדריכות במיל.

אני הראשון שיתמוך בשילוב מדריכות בחטיבות/גדודי המילואים בתפקידן כמדריכות.

היוזמה לשלב בנות/מדריכות כאנשי צוות טנק לא צלחה מספר פעמים בעבר. היו מספר מדריכות שעברו צמ"פ, כמה מהן עברו גם קמ"ט במטרה לשלבן כמדריכות משטח בביסל"ש (ז"ל)...כל היוזמות הללו לא צלחו מהמון סיבות שלא כאן המקום לפרטן.

עד שלא תהיינה בנות בוגרות צמ"פ (אה, שכחתי, גם צמ"פ זה ז"ל...) - לא נראה לי שניתן יהיה לשלב בנות כלוחמות בגדודי המילואים (וכמובן שאין לזה כל קשר לכישוריהן/יכולתן - הן הוכיחו כבר אינספור פעמים שהן יותר טובות מאיתנו)

ישן 26-12-2007, 15:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אתה מפתיע אותי, יוסיפון"

אם היא מסוגלת לעמוד במעמסה הפיזית אין לי שום בעיה שתצטרף ותילחם כטנקיסטית.
כן, יש לי בעיות שקשורות בלינה, בעשיית צרכים, בהתנהגות בשעות הפנאי וכו'. אבל לחימה?!
כן, יש לי בעיה עם נפילה בשבי של לוחמת, לעומת לוחם.
אבל,
ראשית - אני בעד שיבוץ של מדריכות קודם כל כמדריכות ורק אח"כ כלוחמות. גם אם המדריכה תשובץ כלוחמת היא עדיין צריכה להוות מוקד ידע מקצעי פלוגתי.
שנית - אם הצבא לא מסוגל לאכלס את שורותיו בלוחמים מספיק מיומנים...

ישן 26-12-2007, 23:41
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם היא מסוגלת לעמוד במעמסה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
ראשית - אני בעד שיבוץ של מדריכות קודם כל כמדריכות ורק אח"כ כלוחמות. גם אם המדריכה תשובץ כלוחמת היא עדיין צריכה להוות מוקד ידע מקצעי פלוגתי.

מסכים לשיבוץ כמדריכה ושימוש כמוקד ידע. אגב, זה קורה בפועל ביחידה שלי. אבל מכאן ועד להיות חלק מצוות לוחם בזמן מלחמה, לדעתי הדרך עוד ארוכה ומיותרת.

אין דבר כזה שבזמן מלחמה, רגע אחד היא טוענת פגזים או לוחצת על ההדקים, ורגע שני כולם צריכים להסתובב כי היא צריכה להשתין לתוך בקבוק.

ואתה יוסיפון, כמדומני איש גדול, האם שישי היתה יכולה לחלץ אותך (ח"ו) מתוך תא הנהג במקרה הצורך? או לעזור להעמיס תחמושת ואספקה? לסייע בפריסת זחל ובתיקון הבוגים? (מקוה שלא טועה במינוחים). אולי מדריכה אחת או שתים, יש לה, באופן אישי, את היכולת הזו. אבל באופן מערכתי לשבץ מדריכות במערך הלוחם?

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 26-12-2007 בשעה 23:42. סיבה: שגיאת כתיב
ישן 26-12-2007, 23:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]ראשית - אני..."

מי שמשתין לבקבוק בתא הנהג עושה זאת במספיק צנעה.
בצריח זו יותר בעיה.

לגבי כוח ומסוגלות - אם אין את מי לשבץ, זה עדיף מכלום. בחטיבה שלנו (לא בגדוד לי ב") קלטו קצינים וחיילים חסרי ידע מקצועי מינימאלי. לדוגמא, קצין שנטש את הטנק שלו אחרי שפרס זחל והבין שלא יוכל לתקן אותו בשל חוסר ההכשרה שלו ושל הנהג שלו (הנהג סיפר לי בזמן שעבדנו על הטנק הזה אחרי שהיה נטוש בשטח בתוך לבנון במשך 24 שעות שצמ"פ שלו הוא היה בגימלים ואחריו הוא לא ראה טנקים עד שפגש אותם בימ"ח בצו 8 שקרא לו למלחמה).
כדי להחזיר על מדוייק לא צריך כוח פיזי. גם לא כדי לנקות מאגים או לתת יתרה בזחל. לכל אלו צריך הכשרה, ידע ואינטיליגנציה מינמאלית. אם אין מי שיכול לספק זאת אני מעדיף בחורה שיש לה את זה ושלא תוכל למשוך את הגופה שלי מתוך התא.

ישן 27-12-2007, 18:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "לא יודע. מהתיאור שלך זה נראה..."

אתה אופטימי. ליחידה X יש מספר רובי צלפים, אבל יש הרבה פחות צלפים שיודעים להשתמש בהם. מכיוון שליחידה הזו, אלה האמצעים היחידים בעלי כוונות לילה (ויכולת תצפית לילה) - הרי שיש חשיבות עליונה לאייש אותם. מה זה משנה אם הסורים לא על הגדרות, אם יחידת מילואים מגיעה לתע"מ עם ציוד נחות מהפלסטינאים?

במצב הנוכחי אני אקח כל מש"קית צלפים, גם אם זה אומר שאני אצטרך לוותר על 10 רובאים תמורתה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-12-2007, 10:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]ראשית - אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
ואתה יוסיפון, כמדומני איש גדול, האם שישי היתה יכולה לחלץ אותך (ח"ו) מתוך תא הנהג במקרה הצורך? או לעזור להעמיס תחמושת ואספקה? לסייע בפריסת זחל ובתיקון הבוגים?

ע"פ הרף שקבעת פה גם הטען ה"אוטומטי" של Freedom_fighter לא יכול לשרת בשריון (אני בספק אם הוא מסוגל לסחוב 100 ק"ג מתא הנהג החוצה) ע"פ התיאור שלו שניתן כאן (הודעה 22).

מעבר לכך, אני מכיר יותר ממילואימניק אחד שעבר את ה 100 קילו שעדיין נדחסים לנגמ"שים כל מילואים. האם אתה בטוח שכל חייל בצה"ל מסוגל לעשות להם סחיבת פצוע?

ישן 27-12-2007, 14:45
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אצלי בחדר כושר יש כמה נשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
אצלי בחדר כושר יש כמה נשים שיוכיחו לך את ההפך...

היי, לא אמרתי שזה נכון, רק שזה עלה מפי כמה קציני תותחנים בהזדמנויות שונות.
חוץ מזה אני לא בטוח שאימון בחדר כושר שקול להרמת פגזים בזמן ירי מבחינת המשקלים, האינטנסיביות ומשך הזמן שנדרשים לבצע את הפעולה אבל גם לא ראיתי את אותן 'ולקיריות' שמתאמנות בחדר כושר איתך.

עריכה:
בנוסף-
אם כבר נכנסת לזה אז צריך לבדוק גם מחקרים אזרחיים לגבי אימוני כח והרמת משקל ע"י נשים בחדרי כושר, יכול להיות שגם שם אימון המקביל לעבודת הדחפ"ז בזמן ירי אינטנסיבי יכול לגרום לאותה תופעה של צניחת צוואר הרחם. סביר להניח שאם קיים מחקר לגבי נשים כתותוחניות הוא יתבסס דווקא על זה כי אין תקדים היסטורי לצוות תותח נשי (אולי בבריה"מ?).

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 27-12-2007 בשעה 14:52.
ישן 27-12-2007, 14:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "ההבדל הפיזי בין גברים ונשים..."

שימו לב שאני ממש לא מציע לשלב שחיילות כלוחמות בחש"ן סדיר.
אלא, מדריכות מילואים, כמדריכות בחש"ן מילואים ורק במקרה של חוסר ברירה או עודף מוטיבציה (והסכמה של מפקד היחידה והצוות הספציפי) כלוחמת על הטנק.
בסדיר מסתדרים לא רע עם הכוח אדם הקיים.

ישן 27-12-2007, 15:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "ההבדל הפיזי בין גברים ונשים..."

אתה מבלבל נתונים עם אמונות.

עובדות -
פוטנציאל מסת שריר מירבי אצל גברים גבוה מאצל נשים.
פוטנציאל מסת שריר ממוצא אצל גברים גבוה מאצל נשים
(משמעות - אישה בעלת פוטנציאל מסת שריר ממוצעת/מירבית שתפיק 100% מהפוטנציאל שלה תגיע להישג נחות מזה של גבר בעל פוטנציאל מסת שריר ממוצעת/מירבית בהתאמה)
אמונה שלא קשורה לעובדות-
גם גבר "שחיף שבשחיפים" קיימת אצלו יכולת פיזית מובנית העולה על היכולת הפיזית של האשה הממוצעת.

אם אני אציג את טווחי הפוטנציאל בצורה גראפית (סכמטית) היא תראה כך:

גבר:
מקסימום פוטנציאל ;--------------------------------; מינימום פוטנציאל

אישה:
.... מקסימום פוטנציאל ;--------------------------------; מינימום פוטנציאל

כעת נכנס גם הנושא של מיצוי הפוטנציאל הזה.
וזו השורה התחתונה:
אישה ממוצעת צריכה למצות את פוטנציאל מסת השריר שלה יותר מגבר ממוצע כדי להגיע לאותם הישגים.

כל עוד אנחנו מדברים על מקצועות שלא דורשים מיצוי פוטנציאל שנמצא מעל טווח הפוטנציאל הנשי, אין שום סיבה שהן לא ישרתו בתפקידים אלו.
ויותר חשוב מזה - אם למילוי תפקיד מסויים בטנק נדרש מיצוי פוטנציאל שנמצא מעל טווח הפוטנציאל הנשי, זה אומר שהוא נמצא מעל לטווח הפוטנציאל של כ -80-95% (תלוי במחקר) מהגברים....
אז איך אנחנו מגייסים אותם?

ללא שום קשר יש לי בעיות קשות עם שילוב נשים בצה"ל, אבל אתה נובח על העץ הלא נכון...

עריכה - הנקודות לפני המילים "מקסימום פוטנציאל" בדוגמא הנשית הוספו כי המחשב לא נותן לי משום מה "לדחוף" את הגראף "קדימה".

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 27-12-2007 בשעה 15:12.
ישן 27-12-2007, 15:51
  YGH YGH אינו מחובר  

המחקר של הצבא הבריטי,
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה מבלבל נתונים עם..."

ועוד כמה של הצבא האמריקאי שלינקתתי וציטטתי כאן כמה פעמים,
לא מסכימים עם הטיעון שלך. בייחוד לא לגבי 85-90 אחוזים...

אבל אצטט שוב, מתוך women in the armed forces (2002):
"A review of female recruits entering the Army in 1999 showed that if current
selection standards were applied retrospectively, only 0.1% of those applying would have
reached the standard for entry to the Infantry or RAC (riyal Armoured Corps). Of trained female soldiers, 1% would
reach the standard5".

גלריית התמונות שלי

ישן 27-12-2007, 16:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "המחקר של הצבא הבריטי,"

המחקר שאתה מצטט והמחקר שאני מצטט בוחנים קבוצות שונות לחלוטין.
מחקרים שרלוונטיים לישראל הם אלו שמתייחסים לכלל האוכלוסיה, מכיוון שאנחנו מגייסים את רובה.
הקבוצות החברתיות שמתגייסות לצבא ארה"ב ואנגליה לא מייצגים את כלל האוכלוסיה.
ד"א, גם מהנתונים שאני הבאתי קיימת הסתייגות מהותי, צריך להוציא מהן את הנשים הדתיות\דתיות לצורך אי גיוס, בנות מיעוטים ונשים לאחר הריון.
אני פשוט לא מכיר מחקרים עם התייחסות לאוכלוסיה ספציפית זו, למרות שסביר שהם קיימים.

ישן 27-12-2007, 17:06
  YGH YGH אינו מחובר  

למיטב ידיעתי אין מחקר שטוען,
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "המחקר שאתה מצטט והמחקר שאני..."

שהכושר הממוצע של נשים ישראליות גדול יותר משל נשים אמריקאיות שמגוייסות לצבא.
למעשה, יש גם מחקרים על אוכלוסיית ה-ROTC - שכולם בכושר טוב מאוד יחסית - וגם, כפי שהמחקר הבריטי אומר, על חיילות *מאומנות*. כך שיש לנו מחקרים על מקרים של קבוצות נשים הנמצאות בכושר הרבה יותר גבוה מהממוצע. קשה מאוד לטעון שנתוני הכושר בישראל יהיו *טובים* יותר. אתה הופך את הנושא על הראש - מתוך זה שהם חוקרים גם אוכלוסיות שנמצאות במצב טוב יותר מהממוצע גופנית, אתה משום-מה מסיק שאי אפשר לומר כלום על אוכלוסיה ממוצעת (אם כי תער אוקאם יאמר שאם יש לך נתונים חלקיים שתומכים בטענה א', ואין לך נתונים שתומכים בטענה ב', אולי לא כל כך כדאי לשים את מעותיך על טענה ב').
יש גם די נתונים על ספורטאיות וספורטאים, והשוואות שמתוכן תוכל למצוא מספיק חומר כדי לראות מה ההבדלים אצל מי ש*מעל* לממוצע. לכן, לא נראה לי הגיוני לטעון כנגד מי שמביא את הנתונים הממוצעים שהוא מדבר מתוך "אמונה שלא קשורה לעובדות", כשלפי כלל המחקרים האלה - שלא נעשו על אוכלוסיית הכ"מים, כזכור - הנתונים שלו יותר מתאימים משלך. למעשה, אם תמצא נתון שאומר שעקומת הפעמון אצל נשים נמצאת במתאם של 85-90% לזו של גברים, אני אתפלא מאוד. למיטב ידיעתי אין *שום* נתון שאומר שבפלג גוף עליון ההבדל קיים רק בעשירון עליון.
וגם המחקרים המוגבלים בארץ על כושר גופני ממוצע ופגיעות מאמץ בישראל לא שונים מהותית מאלה שבחו"ל (למעט ה'הישג' המדהים שבטירונות אחת פה הצליחו להגיע לפי עשרה שברי מאמץ אצל חיילות מחיילים, כשהממוצע בעולם וגם בארץ הוא פי שניים עד פי ארבעה).

גלריית התמונות שלי

ישן 27-12-2007, 18:30
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "למיטב ידיעתי אין מחקר שטוען,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
על חיילות *מאומנות*. כך שיש לנו מחקרים על מקרים של קבוצות נשים הנמצאות בכושר הרבה יותר גבוה מהממוצע. קשה מאוד לטעון שנתוני הכושר בישראל יהיו *טובים* יותר.

תקן אותי אם אני טועה, אבל המחקר מדבר רק על נשים שבחרו לשרת בצבא בשתי חתכים - אלו שהגישו בקשה ואלו שהתקבלו למסלול קרבי, לא רק על אלו שעברו את כל הטירונות ואימון מתקדם.
הציטוט שהבאת מדבר על כך שרק 0.1% התאימו בשלב הניפוי הראשוני ומבין אלו שגויסו "שרדו" את יתר שלבי הניפוי רק 1%.
אם היה מדובר פה באוכלוסיה חזקה בצורה מובהקת מהאוכלוסיה הכללית (לדוגמא לו שעברו את כל הטירונות ואימון מתקדם) שאח"כ בחנו אותם לתפקיד נוסף (תותחן לדוגמא) אז היית צודק.
אני לא מכיר מחקרים על חתך סוציולוגי של המתגייסים לצבא אנגליה, אבל אלו שמדברים על נשים בצבא ארה"ב מדברים על השכבות הסוציו-אקונומיות הנמוכות. אוכלוסיות אלו בד"כ סובלות מסימפטומים של תזונה לקויה וחוסר מודעות בריאותית. קשה לי לקבל שאוכלוסיות אלו הן בעלי כושר גבוהה מהממוצע. גם לאחר הניפוי הראשוני יותר מסביר שמדובר באוכלוסיה חלשה יחסית. (ד"א, מעניין לראות שאצל גברים המצב שונה, אוכלוסיות חלשות וחזקות במיוחד שומרות על כושר גבוה בעוד מעמד הביניים לא שומר על כושר. הטענה הרווחת מטילה את האשמה על העבודה הפיזית שגברים במעמד נמוך נוטים לעסוק בה).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
יש גם די נתונים על ספורטאיות וספורטאים, והשוואות שמתוכן תוכל למצוא מספיק חומר כדי לראות מה ההבדלים אצל מי ש*מעל* לממוצע.

אוכלוסיית הספורטאים נוטה למצות את הפוטנציאל שלה. הצהרתי בפרוש שהפוטנציאל של גברים גדול מהפוטנציאל של נשים. הבעיה היא שאם אתה טוען שאתה צריך כזו רמה של מיצוי פוטנציאל, רוב הגברים לא עומדים בדרישה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
למיטב ידיעתי אין *שום* נתון שאומר שבפלג גוף עליון ההבדל קיים רק בעשירון עליון.

הטיה קלאסית. פלג הגוף העליון הוא זה בו הפערים הם הגדולים ביותר. עובדה זאת והסכנה לנפילת רחם הוציאו את הנשים לפחות ברוב צבאות העולם (למעשה כל הצבאות שאני חושב עליהם) מתפקידים כמו תותחן תומ"ת/נגרר. אבל פה זה לא רלוונטי. תעבור על השרשור, אף פעם לא טענתי שכדי לשבץ אותם במקצועות כאלו. אפילו לא בתפקיד טען בטנק, שעבודתו מאומצת פחות. כן טענתי שאישה יכולה להיות תותחנית בטנק (להבדיל מבתותח עקב הדרישות השונות בצורה מהותית) או מפעילת מערכות ממוחשבות בתומ"ת, במיוחד בדוגמא הספציפית שדיברנו עליה, בה המקצועיות שלה עולה על המקצועיות של הלוחם הממוצע בסדר גודל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
(למעט ה'הישג' המדהים שבטירונות אחת פה הצליחו להגיע לפי עשרה שברי מאמץ אצל חיילות מחיילים, כשהממוצע בעולם וגם בארץ הוא פי שניים עד פי ארבעה).

כעת אתה מנציח בעיה במקום לפתור אותה. אם תדרוש מהבנות בתיכון לעמוד באותן דרישות כמו הבנים בשיעורי ספורט כדי לקבל ציון "עובר" (ועקב כך תעודת בגרות), תקבל אוכלוסיה עם מיצוי פוטנציאל הרבה יותר גבוה. כשאנחנו עשינו שכיבות סמיכה, ואני כמעט מתתי כדי להשיג את ה 40 ההן (כן, הייתי ועודני פדלאה), הן עשו "חצאים" עם הברכיים על האדמה. משום מה נראה לי שזה לא השתנה בעשר השנים האחרונות.

ד"א - אחת הביקורות הקשות ביותר שיש לי על גיוס נשים לצה"ל זה דרישות הסף השונות לקבלת הסמכה.
אם כדי לקבל הסמכה למקצוע X (שריונר, צנחן, טייס, לא משנה מה) צריך לעמוד ברף מסוים, אז כולם צריכים לעמוד באותו רף. אם אפשר להוריד את הרף לנשים, אפשר להוריד אותו לכולם. אם אי אפשר להוריד את הרף מבלי לפגוע במבצעיות - צריך להכניס לכלא את מי שאישר להוריד את הרף.

ישן 27-12-2007, 18:57
  YGH YGH אינו מחובר  

אני מתייאש.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=YGH] על חיילות..."

למה שאתה עושה פה קוראים לעקם את הנתונים (ובכלל, לגבי שאלותיך על פלג גוף עליון - זה לא שאין פער כללי, ולא שדרישות כגון חילוץ איש צוות או נשיאת משקל לא יבוצעו בצוות בהכרח על ידי מישהו במצב לחימה, ובכלל נראה שהדו"ח המלא עשוי להיות קריאה מעניינת בשבילך. אה, כן, ואתה טועה. הדו"ח מדבר על כלל המתגייסות).
מחקר אחד אפשר לעוות.
אבל אני קורא מחקר אחרי מחקר אחרי מחקר, והתוצאות מצטברות.
מצד שני, אתה פוסל את *כל* המחקרים, ומביא טענות איפכא-מיסתברא.
מעמדות נמוכים? לא. ספורטאים? לא. מתגייסים שבתכנית בת כמה שנים שבמהלכה יש דגש על כושר? לא. צוערים בווסטפוינט? לא. חיילות שעברו תכנית הכשרה מיוחדת בת שישה חודשים? לא. חיילים אמריקאים? לא. בריטים? לא. בקיצור, אתה אומר 'כל זה לא רלוונטי'.
טוב: תואיל להביא מחקר רלוונטי שתומך בטענות שהצהרת פה בהודעה הראשונה.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-12-2007, 15:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני מתייאש."

נתחיל מהסוף - מצ"ב מחקרים רלוונטיים, המתייחסים לחתך אוכלוסיה כללית במדינות מערביות:
J Appl Physiol 83: 1581-1587, 1997; "Age and gender comparisons of muscle strength in 654 women and men"

J Appl Physiol 95: 2416-2424, 2003; "Structure and function of the dorsiflexor muscles in young and moderately active men and women"

Am J Physiol Regul Integr Comp Physiol 276: R1798-R1804, 1999; "Can gender differences during exercise-heat stress be assessed by the physiological strain index?"

ועכשיו להתייחסות לדבריך:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
(ובכלל, לגבי שאלותיך על פלג גוף עליון - זה לא שאין פער כללי, ולא שדרישות כגון חילוץ איש צוות או נשיאת משקל לא יבוצעו בצוות בהכרח על ידי מישהו במצב לחימה, ובכלל נראה שהדו"ח המלא עשוי להיות קריאה מעניינת בשבילך.

לא טענתי שאין פער כללי. פשוט כדי להוכיח את הטענה שאתה מצדד בה רוב האנשים, כולל כל מי שנתקלתי בו עד כה, מתכנס לדיון רק על שרירי זרוע עליונה וחזה, מכיוון שזה התחום בו ניתן להוכיח פער מגדרי המקסימלי. באותה מידה אני יכול לטעון שבגלל ששרירי ירך הם המשמעותיים ביותר לצעידה ארוכה (אם כי כמובן לא היחידים), וההפרש המגדרי במשתנה זה נמוך מאוד, נשים יכולות להתגייס לגולני וליתר יחידות החי"ר.
שתי הטענות מוטות באותה מידה (אם כי, כמובן, לכיוונים הפוכים)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
למה שאתה עושה פה קוראים לעקם את הנתונים .... אה, כן, ואתה טועה. הדו"ח מדבר על כלל המתגייסות).

זה מה שאני כתבתי:
ציטוט:
תקן אותי אם אני טועה, אבל המחקר מדבר רק על נשים שבחרו לשרת בצבא בשתי חתכים - אלו שהגישו בקשה ואלו שהתקבלו למסלול

זה הציטוט מהדוח שהבאת (הדגשים שלי):
ציטוט:
"A review of female recruits entering the Army in 1999 showed that if current
selection standards were applied retrospectively, only 0.1% of those applying would have reached the standard for entry to the Infantry or RAC (riyal Armoured Corps). Of trained female soldiers, 1% would reach the standard5".

תרגום, למיטב הבנתי הלא כ"כ מוגבלת באנגלית:
מקטע מודגש 1: 0.1% מאלו שהגישו בקשה להתקבל ...
מקטע מודגש 2: מהחיילות שאומנו, 1% הגיעו לנדרש מהן.

אז אלא אם כן יש לך בעיה אם התרגום שלי (ואם כן אני אשמח לשמוע כיצד אתה היית מתרגם את הפסקא הנ"ל) יש לי 2 מסקנות:
  1. מדובר בשני קבוצות אוכלוסיה - אלו שהגישו בקשה ואלו שהתקבלו לטירונות.
  2. גם אם אני לא הבנתי את הקטע, וטעיתי בתרגום, בהסתמך על גרסאתך שציטטתי פה למעלה, גם אתה טוען שמדובר על כלל המתגייסות. אוכלוסית המתגייסות לצבא ארה"ב לא מהווה מדגם מייצג של האוכלוסיות המתגייסות לצה"ל. ולכן אתה מצדיק את הטענה שלי שהמחקר מדבר על אוכלוסיה השונה מזו הרלוונטית לאוכלוסיה הרלוונטית לצה"ל.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
מחקר אחד אפשר לעוות.
אבל אני קורא מחקר אחרי מחקר אחרי מחקר, והתוצאות מצטברות.
מצד שני, אתה פוסל את *כל* המחקרים, ומביא טענות איפכא-מיסתברא.

אני לא פוסל את כל המחקרים. אני פוסל כל מחקר שמתייחס לאוכלוסיה לא רלוונטית למקרה שאני רוצה לבחון, במקרה זה שילוב נשים בצה"ל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
מעמדות נמוכים? לא. ספורטאים? לא.

צודק, וגם ציינתי את הסיבה - אלו לא אוכלוסיות המייצגות את האוכלוסיה הרלוונטית למקרה של גיוס נשים לצה"ל. אם היינו מדברים על גיוס נשים לצבא מקצועי ללא גיוס חובה הייתי מקבל מחקרים אלו ללא הסתייגות. אבל צה"ל הוא צבא חובה ולכן מתייחס לחתך רחב בצורה מהותית של אוכלוסיות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
מתגייסים שבתכנית בת כמה שנים שבמהלכה יש דגש על כושר? חיילות שעברו תכנית הכשרה מיוחדת בת שישה חודשים? לא. לא. צוערים בווסטפוינט? לא.

פה יש לך משהו. סוף סוף אנחנו נועצים שיניים בבשר.
תוכנית לשיפור כושר/הכשרה מיוחדת לבנות שמביאה אוכלוסיה מעורבת לאותה רמת כושר לפני שהם נכנסים לטירונות בהחלט "מאפסת" את השלכות הרקע הסוציו אקונומי. אם קישרת בשרשור הזה למאמר שציין תוכנית כזאת, אנא קבל את התנצלותי הכנה, כנראה פיספסתי אותו. אשמח אם תצרף את הקישור עוד פעם.
צוערים בווסטפוינט, שהגיעו אחרי אותו קורס בסיסי (מאותו חייל) גם רלוונטיים לדיון, ע"פ אותו עיקרון, הקורס ביטל את השלכות הרקע הסוציו אקונומי על הכושר הגופני.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
חיילים אמריקאים? לא. בריטים? לא.

פשוט ציינתי שבניגוד לצבא ארה"ב, עליו קראתי יותר ממאמר אחד או שניים בימי חלדי, על צבא אנגליה יש לי פערי מידע.
גם כשאני מציין את ההסתייגויות שלי מהטיעונים שלי יש לך בעיה עם מה שאני אומר?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
בקיצור, אתה אומר 'כל זה לא רלוונטי'.
טוב: תואיל להביא מחקר רלוונטי שתומך בטענות שהצהרת פה בהודעה הראשונה.

הבאתי בתחילת ההודעה.

ישן 29-12-2007, 20:25
  YGH YGH אינו מחובר  

ראשית, בזכות הגישה למאגרים,
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נתחיל מהסוף - מצ"ב מחקרים..."

אני קורא את המאמרים האלה. מלבד העובדה שלפי טענתך בהמשך אף-אחד מהם לא רלוונטי - לא עשו אותם על חיילות בצה"ל - הראשון כמדומני לא מדבר על חוזק אבסולוטי ולא בודק הישגים בנשיאת משקל או הפעלת עומס ממושך, אבל גם ככה אומר דברים כמו "peak torque values for men were significantly
(P , 0.001) higher than those of women across all ages,
velocities (0, 0.52, and 3.14 rad/s), and types of muscle
action (Iso, Con, and Ecc)." כשאתה מוצא דעיכה *יחסית* דומה, באחוזים, זה לא משנה את התוצאות הנומינליות.
כנ"ל במאמר השני - גם שם יש הבדלים.

עכשיו, לגבי פלג גוף עליון: ייתכן שרוב האנשים משתמשים בנתון הזה, כי החי"רניק הממוצע סוחב עליו שלושים קילו ומעלה, לפי המחקר של גד מה-טוב, או נושא אלונקה, או פק"ל, או הרבה דברים אחרים. או שהשריונר הממוצע צריך מפעם לפעם גם לעשות 'מלא מחדש', ולסחוב כמה עשרות פגזים, או כיו"ב. ייתכן שהעובדה ששני העיסוקים הנ"ל דורשים *המון* שימוש בחלק גוף עליון, קשורה איכשהו לעובדה שאנשים חושבים שהחוזק שם חשוב. במקצועות בהן לא צריך כזה, זה באמת לא מפריע לי - ולכן לא תמצא אותי מעלה, למשל, את הטיעון הזה בהקשר של קורס טייס.

באשר לנושא - ב-1999 לא גייסו הבריטים חיילות לא לחי"ר, ולא לשריון (הם עשו ניסויים כושלים בשריון, כולל צוותי נשים בשנת 2000). מכאן יוצא שלא ייתכן שמדובר בחיילות שמויינו לתפקידים אלה. ואכן, הדו"ח (כמו שאמרתי, קריאה מומלצת וזמין לכל דורש באינטרנט) מדבר על 'מה היינו עושים אם היינו מחילים את הקריטריונים למפרע', והוא מדבר על כלל החיילות *בצבא* (Army Recruits) ולא *בחי"ר* או *בשריון* (נניח, "A review of female soldiers applying for the RAC selection course"). הגם שכמובן, הנחת יסוד שאומרת שדווקא החיילות הפחות-מתאימות פיזית מתנדבות לתפקידים הכי קרביים היא מעניינת מאוד. לא סבירה בכלל, אבל מעניינת.

הקורס האמריקאי בן שישה החודשים - שעסק *רק* בכושר - הביא יותר חיילות מהממוצע לרמת כשירות שנדרשת לחייל קרבי. לינקקתי אליו כמה פעמים בשרשורים אחרים, וגם ציינתי שהמחיר היה כמות גבוהה במיוחד של פגיעות מאמץ ונשירה אצל נשים. כמובן, ייתכן שהחברה רוצה לשלם את המחיר הזה, אבל לא זכור לי שצה"ל מתכוון לעשות קד"צ כושר בן שישה חודשים ולומר לחיילות המתחילות אותו, "אתן יודעות? הרבה מכן ינשרו עם נזקים בריאותיים זמנים או קבועים, עוד לפני שתגיעו לטירונות, ועדיין *רובכן* לא תגיעו לסטנדרט של יחידה קרבית X Y Z שבה תעשו טירונות".

גם מחקרי ה-ROTC - חלקם זמינים למיטב זכרוני בועדה של 1992 ומחקרים מודרניים יותר מגיעים לאותן תוצאות - מביאים אוכלוסיה שנמצאת בכושר גבוה. אם התוצאות של החיילות שם לא מספיק טובות, קשה להאמין שהתוצאות של חיילות שאינן בכושר גבוה יהיו מספיק טובות.

ומכאן נחזור לטענה שהתחילה את הדיון הזה: "אם למילוי תפקיד מסויים בטנק נדרש מיצוי פוטנציאל שנמצא מעל טווח הפוטנציאל הנשי, זה אומר שהוא נמצא מעל לטווח הפוטנציאל של כ -80-95% (תלוי במחקר) מהגברים". אני רוצה לראות את המחקר ממנו לקחת את זה. המחקרים למעלה - מהם לא.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 29-12-2007 בשעה 20:32.
ישן 04-01-2008, 02:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ראשית, בזכות הגישה למאגרים,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
אני קורא את המאמרים האלה. מלבד העובדה שלפי טענתך בהמשך אף-אחד מהם לא רלוונטי - לא עשו אותם על חיילות בצה"ל -

אני אצטט את דברי שוב, למרות שלאחר שירדנו לדוגמאות מאוד ספציפיות בהודעה הקודמת שלי בנושא, אני ממש לא יודע איך להסביר את זה בשפה יותר פשוטה.:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
מחקרים שרלוונטיים לישראל הם אלו שמתייחסים לכלל האוכלוסייה, מכיוון שאנחנו מגייסים את רובה.
הקבוצות החברתיות שמתגייסות לצבא ארה"ב ואנגליה לא מייצגות את כלל האוכלוסייה.

אני מעולם לא טענתי שרק מחקר על צה"ל רלוונטי לצה"ל, ניתן להשליך ממחקר אחד על השני, אבל רק כאשר האוכלוסיות הנבדקות דומות.
למה אתה מתעקש להכניס לפי טענות שלא קשורות למציאות? הדעות שלי גם ככה בד"כ לא מקובלות, תפסיק להוסיף עליהן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
הראשון כמדומני לא מדבר על חוזק אבסולוטי ולא בודק הישגים בנשיאת משקל או הפעלת עומס ממושך, אבל גם ככה אומר דברים כמו "peak torque values for men were significantly
(P , 0.001) higher than those of women across all ages,
velocities (0, 0.52, and 3.14 rad/s), and types of muscle
action (Iso, Con, and Ecc)." כשאתה מוצא דעיכה *יחסית* דומה, באחוזים, זה לא משנה את התוצאות הנומינליות.

זה לא נועד לסתור הבדלים נומינליים. יכול להיות שכבר שכחת אבל אחד הטיעונים שלך היה
ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
ושנית - אם הוא היה בגיל 20 עם יכולת פיזית ממוצעת של אישה בת 20 ולא של גבר בן 20, הוא בממוצע היה במצב הרבה פחות טוב מבחינת כשירות אחרי 20 שנה.

המאמר הזה סותר אותו בצורה מובהקת (שלא לטעון "בוטה").

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
כנ"ל במאמר השני - גם שם יש הבדלים

בתור התחלה המסקנה הסופית הייתה ש Concentric dorsiflexor muscle strength לא שונה בין המינים בצורה מובהקת (למרות שעל פניו יש עדיפות קלה, אך לא מובהקת לגברים) ושה eccentric strength מצריך המשך מחקר בגלל בעייתיות בנתונים, כך שלמעשה המסקנה היא שאין הבדלים.
בתור המשך לא טענתי שאין בכלל הבדלים בין גברים לנשים. שוב, תפסיק בבקשה להכניס מילים לפי. טענתי שניתן לשלב נשים בתפקידים מסוימים, כמו שכבר כתבתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
כל עוד אנחנו מדברים על מקצועות שלא דורשים מיצוי פוטנציאל שנמצא מעל טווח הפוטנציאל הנשי, אין שום סיבה שהן לא ישרתו בתפקידים אלו.

בדיוק כמו שהצבה בסיירת תלויה ביום סיירות ובמבדקים מקדימים (נתתי את הסיירות כדוגמא בגלל שיש מבחן "מעשי" לפניהן. ניתן באותה מידה לדבר על חי"רניק והכשירות של "על הנייר") ולכן חסום לחלק מהגברים כתוצאה מכשירות גופנית/מוכנות נפשית לקויה, נשים שלא יעמדו בדרישות שהגברים נדרשים להם, לא יוכלו להתקבל.

אני רק רוצה להבהיר פה שאני בכל מקרה נגד הורדת הרף במיוחד לאוכלוסיות ספציפיות. אם כדי לבצע תפקיד א' יש צורך בביצוע X,Y ו-Z בקבועי זמן מסוימים, כל מי שמוכשר לתפקיד צריך לעמוד ברף הזה.
ד"א – בדיעבד זו הייתה בחירה לא הכי טובה של מאמר. מאחר והוא מתמקד בשרירי רגליים הוא "מוטה" לכיווני.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
עכשיו, לגבי פלג גוף עליון: ייתכן שרוב האנשים משתמשים בנתון הזה, כי החי"רניק הממוצע סוחב עליו שלושים קילו ומעלה, לפי המחקר של גד מה-טוב, או נושא אלונקה, או פק"ל, או הרבה דברים אחרים. או שהשריונר הממוצע צריך מפעם לפעם גם לעשות 'מלא מחדש', ולסחוב כמה עשרות פגזים, או כיו"ב. ייתכן שהעובדה ששני העיסוקים הנ"ל דורשים *המון* שימוש בחלק גוף עליון, קשורה איכשהו לעובדה שאנשים חושבים שהחוזק שם חשוב. במקצועות בהן לא צריך כזה, זה באמת לא מפריע לי - ולכן לא תמצא אותי מעלה, למשל, את הטיעון הזה בהקשר של קורס טייס.
שוב, שריונר לא הייתי מעודי, אבל בערך 50 * פגזים, על 4 אנשי צוות, לא נראה לי כמו עומס שהאישה הממוצעת לא מסוגלת לעמוד בו, כל עוד מדובר בהליך מנתי עם הפוגות מובנות (מה שקיים בשריון) ולא בהליך רציף (כמו בתותחנים, שם כמות הפגזים הרלוונטית היא זו שהאלפה מסוגלת לשאת).

*את מספר הפגזים לקחתי בכוונה מוויקיפדיה, אנא אל תתקנו אותי בסגנון "20 חוללן, 25 חוצצן ו 10 רקפת" (גם את אלו סתם המצאתי עכשיו), אני לא רואה שום טעם בלהיכנס למספרים מדויקים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
באשר לנושא - ב-1999 לא גייסו הבריטים חיילות לא לחי"ר, ולא לשריון (הם עשו ניסויים כושלים בשריון, כולל צוותי נשים בשנת 2000). מכאן יוצא שלא ייתכן שמדובר בחיילות שמוינו לתפקידים אלה. ואכן, הדו"ח (כמו שאמרתי, קריאה מומלצת וזמין לכל דורש באינטרנט) מדבר על 'מה היינו עושים אם היינו מחילים את הקריטריונים למפרע', והוא מדבר על כלל החיילות *בצבא* (Army Recruits) ולא *בחי"ר* או *בשריון* (נניח, "A review of female soldiers applying for the RAC selection course").

בתור התחלה מצאתי אזכורים לדוח שאתה מדבר עליו, כולל הקישור הזה (http://gendergap.com/military/usmil.htm) שלא עובד, אבל עדיין לא הצלחתי למצוא אותו. אשמח אם תביא קישור (כמו שכבר טענת שעשית, אך לא הצלחתי למצוא בשרשור זה), עד אז אני מוגבל לציטוטים שלך.
הציטוט שאתה הבאת מדבר על 2 אוכלוסיות, אלו שהגישו בקשה ואלו שהתקבלו (only 0.1% of those applying … Of trained female soldiers, 1% would reach) כך שקשה לי לקבל את הטענה שמדובר באוכלוסיה אחת. ע"פ מה שאני מבין מדובר בשתי אוכלוסיות שהאחת מוכלת בשנייה, לאורך 2 חתכי זמן, אחרת אין הסבר לכך שלאוכלוסיה אחת ישנם 2 נתונים סותרים של נשר השונים אחד מהשני בסדר גודל (1% ו- 0.1%).

בכל אופן, חתך האוכלוסייה של המתגייסות לצבא ארה"ב הוא לא אותו חתך אוכלוסיה של המתגייסות לצה"ל, 2 חתכי האוכלוסייה שונים בצורה מהותית. נתתי כבר מספר רב של טיעונים לכך, ועדיין לא ראיתי טיעון אחד שלך שסותר את זה.
מאמרים בנושא:
"The selectivity of military enlistment" by TEACHMAN J. D. ; CALL V. R. A. ; SEGAL M. W."

"Who Chooses Military Service? Correlates of Propensity and Enlistment in the U.S. Armed Forces" Military Psychology, 2000, Vol. 12, No. 1, Pages 1-30

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
הגם שכמובן, הנחת יסוד שאומרת שדווקא החיילות הפחות-מתאימות פיזית מתנדבות לתפקידים הכי קרביים היא מעניינת מאוד. לא סבירה בכלל, אבל מעניינת.
לאור העובדה שהאוכלוסיות המתגייסות לצבא ארה"ב, כפי שכבר הראיתי, הו מהמעמדות הנמוכים בחברה, ורמת הכושר והבריאות הפיזית של נשים מהמעמדות הנמוכים בחברה נוטים להיות נמוכים עקב חוסר מודעות ואיכות מזון ירודה – המסקנה הלוגית היא שההנחה שציינת כמעניינת כן סבירה, אם כי רק ביחס לצבאות מקצועיים (מה שהופך אותה ללא רלוונטית לצבא שלנו).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
הקורס האמריקאי בן שישה החודשים - שעסק *רק* בכושר - הביא יותר חיילות מהממוצע לרמת כשירות שנדרשת לחייל קרבי. לינקקתי אליו כמה פעמים בשרשורים אחרים, וגם ציינתי שהמחיר היה כמות גבוהה במיוחד של פגיעות מאמץ ונשירה אצל נשים. כמובן, ייתכן שהחברה רוצה לשלם את המחיר הזה, אבל לא זכור לי שצה"ל מתכוון לעשות קד"צ כושר בן שישה חודשים ולומר לחיילות המתחילות אותו, "אתן יודעות? הרבה מכן ינשרו עם נזקים בריאותיים זמנים או קבועים, עוד לפני שתגיעו לטירונות, ועדיין *רובכן* לא תגיעו לסטנדרט של יחידה קרבית X Y Z שבה תעשו טירונות". גם מחקרי ה-ROTC - חלקם זמינים למיטב זכרוני בועדה של 1992 ומחקרים מודרניים יותר מגיעים לאותן תוצאות - מביאים אוכלוסיה שנמצאת בכושר גבוה. אם התוצאות של החיילות שם לא מספיק טובות, קשה להאמין שהתוצאות של חיילות שאינן בכושר גבוה יהיו מספיק טובות

שוב, אני אשמח אם אחרי לפחות שלוש פעמים שאתה טוען שהלינק הזה קיים, שתביא אותו פעם אחת להתייחסות. קשה להתייחס לטענה מבלי לקבל ציטוט ממקור. וד"א – פגיעות מאמץ נובעות מסרגל מאמצים לקוי. זה שהרוב ינשרו מכיוון שהרף הוא כזה שרק ל-20% (שוב, סתם מספר לשם הדוגמא) מהנשים יש פוטנציאל לעבור אותו זו לא בעיה (בהנחה והרף רלוונטי לתפקיד כמובן). השוויון הוא שוויון הזדמנויות, לא אפליה "הפוכה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
ומכאן נחזור לטענה שהתחילה את הדיון הזה: "אם למילוי תפקיד מסויים בטנק נדרש מיצוי פוטנציאל שנמצא מעל טווח הפוטנציאל הנשי, זה אומר שהוא נמצא מעל לטווח הפוטנציאל של כ -80-95% (תלוי במחקר) מהגברים. אני רוצה לראות את המחקר ממנו לקחת את זה. המחקרים למעלה - מהם לא

אם להיות קטנוניים מה שהתחיל את הדיון הזה היה הטיעון הבא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
ההבדל הפיזי בין גברים ונשים אינו ניתן לשינוי. גם גבר "שחיף שבשחיפים" קיימת אצלו יכולת פיזית מובנית העולה על היכולת הפיזית של האשה הממוצעת.

אבל אם להיות ענייניים - המחקר שדיברתי עליו היה Review שתורגם ע"י מקרפ"ר לפני 5-6 שנים, אני לא זוכר מה היה המקור האקדמי לאותה סקירה, אני אנסה לשים עליו את היד שוב. אבל אני למעשה יכול "לשחזר" אותו. הם פשוט לקחו נתוני שיא של גברים ונשים והשוו אותם ע"מ לבחון את הפרשי הפוטנציאל המרבי.

השתמשתי פה בנתוני שיאני העולם במקצועות שונים, חיסרתי את תוצאות הנשים מתוצאות הגברים וחילקתי את ההפרש בתוצאת הגברים.

ריצה 5 ק"מ – 0.146 כלומר הפרש של 14.6% (נשים 14:54, גברים 13:00).

ריצה 12 ק"מ – 0.144 כלומר הפרש של 14.4% (נשים 38:23, גברים 33:31).

ריצת מראתון – 0.093 כלומר הפרש של 9.3% (נשים 2:17:18, גברים 02:05:38).

משוכות 400 מ' – 0.117 כלומר הפרש של 11.7% (נשים 00:52.34, גברים 00:46.78).

קפיצה לרוחק – 0.165 כלומר הפרש של 16.5% (נשים 6.15 מ', גברים 7.37 מ').

הדיפת כדור ברזל – 0.004 כלומר הפרש של 0.4% (נשים 22.66 מ', גברים 22.5 מ').

20 ק"מ הליכה – 0.1089 כלומר הפרש של 10.89% (נשים 01:25:41, גברים 01:17:16).

זריקת דיסקוס – 0.0367 כלומר הפרש של 3.67% (נשים 76.8 מ', גברים 74.08 מ').

יידוי פטיש - 0.093 כלומר הפרש של 9.3% (נשים 78.61 מ', גברים 86.74 מ').

כמו שאתה רואה הפער המקסימלי הגיע ל16.5%, כלומר פוטנציאל מרבי נשי של 83.5% לעומת גברים, וזה בקטגוריה המחמירה ביותר. כמעט כמו ה 85% שציינתי מהזיכרון.

כך שאם הרף מוצב מעל לפוטנציאל העליון הנשי, הוא מוצב מעל לפוטנציאל העליון של יותר מ 83.5% מהגברים.

רק בשביל הרקע עוד 2 מאמרים שמצאתי על הדרך:

המחקר הבא בדק את המבנה של 3 קבוצות שרירים בגפיים ולא מצא שום הבדל ג'נדריאלי מובהק במבנה השריר: " Gender differences in FFM accumulation and architectural characteristics of muscle." Medicine & Science in Sports & Exercise. 30(7):1066-1070, July 1998.

המאמר הבא בדק את שרירי הרגל וגם הוא הגיע למסקנה שאין הבדל ג'נדריאלי מובהק: "Bone-muscle strength indices for the human lower leg" Bone. Volume 27, Issue 2, Pages 319-326 (August 2000).

כמובן שאם היו בודקים רק שרירי חזה וזרוע עליונה הם היו "מגלים" שנשים מגיעות רק ל 50-66% מהגברים. כגלל זה צריך להסתכל על התמונה הכוללת ולא רק על הפרטים.

ישן 04-01-2008, 08:09
  YGH YGH אינו מחובר  

אני מבין שקשה לחפש בפורום,
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=YGH] אני קורא את..."

כי שם ציינתי את המקורות להלן, למשל:
Friedl, Karl E., "Biomedical Research on Health and Performance of Military Women: Accomplishments of the Defense Women’s Health Research Program (DWHRP)", Journal of Women's Health 14(9), 2005;
The Employment of Women in the British Armed Forces Steering
(Group, Women in the Armed Forces, 2002
ואני אפילו מביא *שוב* את הלינק:
http://www.mod.uk/NR/rdonlyres/A992..._fullreport.pdf
אפשר גם את
Knapik, Joseph J. et Al., "Seasonal Variations in Injury Rates during U.S. Army Basic Combat Training", Annals of Occupational Hygiene 46 (1), 2002
או
Martin, Phillip E. and Nelson, Richard C., "The effect of carried loads on the walking patterns of men and women", Ergonomics 29(10), 1986
הטיעון שלי שבאת לסתור דיבר על הבדלים נומינליים. אני מניח שאם, לצורך הדיון, מישהו התחיל עם יכולת גופנית פי שניים ממישהו אחר, ולאורך הזמן שניהם איבדו 25% מהיכולת שלהם, זה עדיין לא מאפשר לומר ש'הכושר של השני דומה לראשון' (יש לי גם תחושה שאם נכניס את מסת העצם לצורך השנים תקבל גם עוד הבדל ביכולת נשיאת משקלים, אגב; לא במקרה ההמלצות למטיילות מבחינת יחס משקל\תיק שונות למדי מאלה שלמטיילים, אם ניקח קבוצת אוכלוסיה שמטבעה היא בכושר טוב).

טיעון אחד שאתה מתעלם ממנו שוב, הוא שאלת הסיכוי להביא מישהי מתחילת המסלול לסופו בלי נזקים. אם כבר הבאת ספורטאים - לספורטאים יש תכנית אימון ממושכת, עם סרגל מאמצים מתאים לכל אחד באופן פרטני. כיוון שצה"ל הוא לא תכנית כבקשתך מהבחינה הזו (או, בהשאלה, כמו שמספרים שהיו פעם אומרים למתחילי קורס טייס: 'כל אחד שנמצא פה, נמצא כי הוא יכול להיות טייס. מי שיקבל כנפיים, הוא מי שאנחנו יכולים להצליח להכשיר אותו בתוך שנתיים'), הרי שהשאלה איננה האם ניתן בצורה תיאורטית עם *כמה שנות אימון* להגיע למצב נדרש, אלא האם ניתן בצורה סבירה להגיע למצב הנדרש בתוך פרק הזמן הנתון (כמו שהערתי, אני לא רואה את צה"ל עושה קד"צ כושר של חצי שנה. כשהוא יעשה את זה, יהיה יותר מה לדבר). כרגע, התשובה היא במובהק לא, למעט יוצאות דופן מעטות מאוד.

תמהני גם, אחרי שאתה תוקף את המחקרים הלא מייצגים (שכוללים גם כאלה שמן-הסתם נמצאים בכושר מצויין), אתה מביא את מחקר הפוטנציאל כמוכיח משהו. הקצה של עקומת הפעמון לא אומר כלום על שאר העקומה, אם אתה לא יודע מה ההתפלגות.

אה, ואגב - במלא-מחדש זה לא 50/4, זה סרט נע.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 04-01-2008 בשעה 08:23.
ישן 04-01-2008, 11:12
  YGH YGH אינו מחובר  

ועוד קצת:
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני מבין שקשה לחפש בפורום,"

"Female recruits have lower average levels of physical fitness and conditioning, at the initiation of basic training, than male recruits. However, it is currently unclear whether the higher risk of injury during basic training observed in women is entirely a function of their lower (on average) physical fitness, or whether it is also partly driven by the other numerous musculoskeletal, biomechanical, and neuromuscular differences between women and men. It is therefore unknown whether tailoring the demands of basic training to an individual’s fitness level (as per Recommendation 4-3) will fully address the problem of the higher risks of injury and attrition observed in female recruits."
http://books.nap.edu/openbook.php?r...=11511&page=177
ומשהו בריטי מקיף למדי, עם המון מסקנות אבל הנה דווקא ציטוט על מחקר שעסק בכלל האוכלוסיה**, ולא במגוייסים:
"Laubach researched the comparative strength of the sexes and found overlapping curves of normal distribution the 5th percentile for male strength approximating to the 60th percentile for women."
http://www.pubmedcentral.nih.gov/ar...i?artid=1279143

**בהנחה שאין את הטיית הסטודנטים הקבועה.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-12-2007, 19:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]שי, תעבירי..."

זה לא חדש. אצלי בגדוד (בפלוגה הקודמת שלי) יש כבר כמה שנים מדריכת צלפים שמבצעת המון מילואים עם צלפים שלי. היא גם עשתה קו (בצורה מופלאה), עד שכמה חבר'ה החליטו שמציק להם בעיניים שיש בחורה לוחמת בגדוד והם פעלו להעיף אותה מלוחמה.

עכשיו יש בגדוד - קצינת הדרכה לנשק, קצינת הדרכה ל-81, קצינת הדרכה לחבלה וכן, אותה מדריכת צלפים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 25-12-2007 בשעה 19:40.
ישן 25-12-2007, 19:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה לא חדש. אצלי..."

היתה מדריכה בסדיר. מכיון שהבחורה שפיצית על בנושא, היא גם יצאה ללא מעט משימות.

ישן 25-12-2007, 21:19
  YGH YGH אינו מחובר  

מן הסתם מדריכות צלפים;
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה לא חדש. אצלי..."

כבר ב'חומת מגן' הפעילו כמה בפעילות מבצעית.
בהתחשב בכך שמדובר היה בד"כ בפעילות מטווח רחוק ופרקי זמן מוגבלים, הייתה פחות בעיה בהפעלה המבצעית. התוצאות היו טובות בהחלט, למיטב ידיעתי.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-12-2007, 19:31
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "שיבוץ מדריכות שריון במילואים לגדודי טנקים מבצעיים. פוצל מהדיון על אות מלחמת לבנון"

אני לא בשריון, אבל לדעתי המערך ששירתתי בו ניתן להשוואה.
אם הייתה לי אפשרות למשוך כמה מדריכות (מקצועיות וטובות, ואני מכיר לא מעט כאלו) שהשתחררו ולשבץ אותן בגדודי מילואים, ע"פ מפתח של מדריכה על כל פלוגה, הייתי עושה את זה אתמול.
מה לעשות שהסדירים שלנו חושבים ששיא הפעילות היא להכנס לשכם ולתפוס מבוקשים.
מרוב קווים של שטחים, הם השתחררו מחזור אחרי מחזור, שנה אחר שנה עם מקצועיות נמוכה.
מדריכה אחת טובה, כשהם מודעים לכך שזה "הדבר האמיתי", "תיישר" לי פלוגה כזו ב24 שעות.

נכון, באימון הבא במל"י יהיו מספיק מדריכות, שי צודקת.
אבל במלחמה הבאה הלחץ של הדרכות בחירום יהיה כזה שלא ניתן יהיה ל"רענן" את כולם. בטח שלא ברמת הקשב שנדרשת.
לבנות דרג ביניים של מדריכות מיל' שישבו חצי יום עם המדריכות סדיר ואז יחזרו ויעבירו "רענון" לפלוגה "שלהן", זו שהן מכירות את המילואימניקים שלה ויש להן "דיבור" עם המ"פ לא מהיום - נשמע לי כמו רעיון נהדר.

ובאימון הבא פשוט נגייס אותה יומיים קודם, כמו מפקדים, היא תעבור רענון ותעביר לפחות חלק מהתכנים המקצועיים. ככה אני משמר את הידע שלה וגם מוודא שכל הפלוגה תכיר בה (ולא רק אותה) כגורם מקצועי.

אני צריך להרים כמה טלפונים, יש לפחות מג"ד אחד שאני יכול "למכור" לו את הרעיון. נראה איך זה יתגלגל.

ישן 25-12-2007, 19:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "רואים שאתה לא משריון.... אם..."

לא רק מדריכות שריון.
מרכז חת"מ מושך מדריכות משבטה לאימון אגד,
מדור אב"כ מושך ממרכז אב"כ,
ענף הנדסה מושך מבהל"צ
וכן הלאה.

סגל הדרכה מל"י קטן מכדי לטפל בגדוד שלם.

אבל אם בשגרה יש לי גדוד אחד שמתאמן, בחירום כל הגדודים צריכים לעבור רענון במקביל...
ולזה כבר אין כ"א סדיר בצבא.

ד"א הכרתי מדריכה שכתוצאה מהשתלשלות אירועים יוצאת דופן משמשת כיום למעשה כקצינת מטה בתחומה בחטיבה.
מדריכות אחרות שהכרתי הגיעו לתפקידים של קה"ד גדוד במיל' וקמב"צית.
זה קיים, צריך רק לרצות ולמצוא מישהו מהצד השני שירצה למשוך אותך.

ישן 25-12-2007, 19:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לא רק מדריכות שריון. מרכז..."

אגב, כשבקשנו בגדוד קצינות הדרכה, קיבלנו רשימה של 300 בנות במקצועות שונים כולל אב"כ לבחירה. יש היצע עצום - רק לבוא ולקחת.

ישן 25-12-2007, 20:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[font=Verdana]ברור, כי עם..."

נכון ולא נכון. גם מש"קיות הדרכה יש המון - אם רק תבקש.

ישן 25-12-2007, 21:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני זוכר תקופות שהן עשו לא..."

באמת?! זה נשמע לי מוזר, בעיקר כאשר להחזיק עוד 20 נשות מילואים ברישום לא אמור לעלות כלום.

ישן 25-12-2007, 21:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "באמת?! זה נשמע לי מוזר, בעיקר..."

להיות רשומות כמיל שלנו הן היו. יש לנו רשימות מפה עד הודעה חדשה של מיל הדרכה.
ימ"מ לא נתנו לנו. סד"כ מיל' בלי ימ"מ מתמוסס לך בידיים אחרי 3-4 שנים.
יש גבול כמה הילדות יכולות לשמור על המקצועיות שלהן מבלי לגעת בחומר מקצועי.
גם הטובות ביותר שלי לא יזכרו כלום עוד 4 שנים אם לא יביאו אותן למילואים.

אז עם כל הכבוד לרישום שלא עולה כלום, ימ"מ עולים.

ישן 25-12-2007, 21:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "להיות רשומות כמיל שלנו הן..."

זה ברור, אבל גם כשאני לא קורא למדריכה לאמן, אני עדיין יכול להשיג 3-4 ימ"מ לרענון מקצועי באדם. גם את זה אי אפשר לסדר?

ישן 25-12-2007, 22:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה ברור, אבל גם כשאני לא קורא..."

לא אצלנו.
היו לפחות שלוש שנים שאני יכול להתחייב עליהן מתוך השבע האחרונות שבהן הימ"מ שהוקצה לענף ההדרכה היה 0. עגול.
המערך שלך כנראה מושקע יותר ממה שחשבתי (למעשה אתה צריך רק להיות לא מוזנח כדי להיות יותר מושקע מאיתנו), המערך שאני חייתי בו בנוי על פרצי פאניקה.
ברגע ש"קורה משהו" כולם נזכרים בך ומשחררים תקציבים, בשגרה תחנק שנתיים עד שיתייחסו.
ככה זה כשאתה בן חורג של בן חורג, במערך שמובל ע"י אל"מ שתמיד הוצנח מבחוץ כשהתא"ל שלך לא מבין למה אתה תחת אחריותו.
הייתה גם יותר משנה אחת שהתקציב של שימור המערך לוגיסטית עמד על 0 שקלים (מה שכן כסף סיוע היה, אם כי במשורה).

עכשיו נסה להבין מה זה להלחם על תקציבי פיתוח (ולא שימור) מול כלים סקסיים שמחר בבוקר מפעילים אותם בשטחים.

עכשיו אתה מבין למה יש לי בטן מלאה ואני מוכן לקום ולהעיד לפני וועדות?
רק כשאני קורא את מה שכתבתי עכשיו אני מבין מה עבר עלי 7 שנים ואיך מצאתי את עצמי נואם לאל"מים על איך הם צריכים לעשות את העבודה שלהם.
בדיעבד זה נראה לי כמו תחנות הרוח של דון קישוט, אבל כשאתה בתוך המערכת זה Casus belli שמבטלת כל Jus in bello.

ישן 25-12-2007, 22:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לא אצלנו. היו לפחות שלוש שנים..."

טוב, אצלנו זה לא עניין של מערך (בחי"ר המצב לא יותר טוב). מכיוון שלגדוד שלי יש את ה"מזל" לעשות תע"מ כל שנה, הרי שיש תמיד ימ"מ שמסתובב בגדוד מפה לשם במהלך השנה, ומכיוון שהמעמד שלי בגדוד הוא די חזק, אני יכול לשאוב בין 10-20 ימ"מ בשנה בלי בעיות מיוחדות.

ישן 25-12-2007, 22:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "טוב, אצלנו זה לא עניין של..."

עכשיו, כשאני יושב באוגדה במיל', אני מצליח למשוך ימ"מ בשביל קציני המטה בחטיבות.
אבל זה ההבדל כשאני יושב עכשיו ליד האוזן של תא"ל שיודע שבתחום הזה (ואת ההבנה הזו הוא שאב מאחד מתפקידי הרוחב הקודמים) אין לו אף אחד מקצועי חוץ ממני בכל האוגדה.

כשהייתי בקבע התא"ל שלנו (שלושתם, אחד אחרי השני) לא רצה לשמוע מאף אחד משלושת האל"מים שלנו (שוב, שלוש סה"כ שהתחלפו בזמני).
עזה יותר חשובה.
כשתגיע מלחמה אמיתית, אז כבר נדבר...

ישן 26-12-2007, 13:57
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לא רק מדריכות שריון. מרכז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לא רק מדריכות שריון.
מרכז חת"מ מושך מדריא כות משבטה לאימון אגד,
ענף הנדסה מושך מבהל"צ
וכן הלאה.

אני תמיד קיבלתי את הרושם שמל"י היא מן עז שנחה על מפקדי הבי"סים/בא"חים של מז"י ושסגל הקמ"ד בוחר את מי לשלוח למל"י בצורה לא אובייקטיבית.
לפעמים מפקד הבא"ח/בי"ס ידפוק על השולחן בסיום הקמ"ד ומל"י יגבו אותו כך שבסוף מל"י ישלמו את המחיר בכמות המדריכות שהם מקבלים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

ד"א הכרתי מדריכה שכתוצאה מהשתלשלות אירועים יוצאת דופן משמשת כיום למעשה כקצינת מטה בתחומה בחטיבה.
מדריכות אחרות שהכרתי הגיעו לתפקידים של קה"ד גדוד במיל' וקמב"צית.
זה קיים, צריך רק לרצות ולמצוא מישהו מהצד השני שירצה למשוך אותך.

ברגע שמדריכה יצאה לקק"צ יח"ש היא כבר לא שייכת לחיל המקורי שלה אלא לחיל היח"ש ובכך תמים ימיה כמדריכה שלא לדבר על כך שחלק מהמדריכות בהשלמה מופנות למגמת קצינות המבצעים כדי לחזק את המערך שסובל תמיד מאחוזי התנדבות נמוכים לקצונה.
משם והלאה אופק השירות הוא די מגוון ויכול להביא אותן למקומות שונים לחלוטין וגם מי שסיימה השלמת יח"ש תתעסק רק לעתים נדירות באותו תחום שעסקה בו כמדריכה (דוגמאות מהמציאות: מדריכת תותחנים שהפכה לקה"דית ביחידת חי"ר מובחרת או מדריכת אחרת שהפכה לקצינת קליעה).
ישן 26-12-2007, 14:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]לא רק מדריכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אני תמיד קיבלתי את הרושם שמל"י היא מן עז שנחה על מפקדי הבי"סים/בא"חים של מז"י ושסגל הקמ"ד בוחר את מי לשלוח למל"י בצורה לא אובייקטיבית.
לפעמים מפקד הבא"ח/בי"ס ידפוק על השולחן בסיום הקמ"ד ומל"י יגבו אותו כך שבסוף מל"י ישלמו את המחיר בכמות המדריכות שהם מקבלים.

אני מכיר בדיוק 2 גישות בשיבוץ מדריכות:
  1. אני רוצה את הטובות ביותר אצלי.
  2. מדריכה חוצפנית/גרועה/עצלנית אני רוצה כמה שיותר רחוק ממני.
הן בד"כ סינרגטיות ושתיהן מביאות לכך שמל"י יגרדו תמיד את תחתית החבית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
ברגע שמדריכה יצאה לקק"צ יח"ש היא כבר לא שייכת לחיל המקורי שלה אלא לחיל היח"ש ובכך תמים ימיה כמדריכה שלא לדבר על כך שחלק מהמדריכות בהשלמה מופנות למגמת קצינות המבצעים כדי לחזק את המערך שסובל תמיד מאחוזי התנדבות נמוכים לקצונה.
משם והלאה אופק השירות הוא די מגוון ויכול להביא אותן למקומות שונים לחלוטין וגם מי שסיימה השלמת יח"ש תתעסק רק לעתים נדירות באותו תחום שעסקה בו כמדריכה (דוגמאות מהמציאות: מדריכת תותחנים שהפכה לקה"דית ביחידת חי"ר מובחרת או מדריכת אחרת שהפכה לקצינת קליעה).

לא מדיוק אבל יש בזה משהו.
מערך הדרכה חכם מצייח את הילדות שלו עוד לפני שהוא שולח אותן לקורס ועוקב אחריהן לאורך הדרך.
אנחנו דאגנו למשוך בחזרה את הטובות. על הפחות טובות פחות נלחמנו. יח"ש "חייב" לנו עוד הרבה מדריכות, אבל ה 80% העליונים חזרו אלינו.
ד"א נזכרתי עכשיו בעוד שלוש שיצאו מאיתנו, ע. ק. אג"מ אוגדה, קמב"צית חטמ"ר וקצינת שלישות. הן מדורות יותר ישנים, אבל גם הן עברו בסביבה.

ישן 26-12-2007, 15:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "תמיד יש אחת שהיא מס' 1 של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
את החזקות צריך לשלוח למקומות שיש בהם חוסר ואת המב"סים של יחידות שבהן יש מדריכות יש להעריך בחוו"ד תקופתי לפי עמידה במשימת הוצאת כ"א איכותי בכמות מספקת לקצונה.

תאוריה יפה. אני אפילו מסכים איתך, אבל הנה המציאות דופקת לי על הדלת...
יש לי מחזור של 8 בנות, מתוכן כדי לשמר את המערך אני צריך 1-2 קצינות למחזור.
אם את השתיים שלוש הטובות ביותר אני אשלח החוצה ל"מערך" ואת השתיים הבאות אני אשלח לקצונה ולא אלחם כדי שיחזרו אלי,
אני אשאר עם המדריכות הפחות טובות שלי בפיקוד קצינות הדרכה שמוסבות ממקצוע אחר. (הרי אלו ששלחתי, לא נלחמתי עליהם, אז הן אלו שיווסתו ליח"ש, ובהתאמה - הקצינות המוסבות שאני אקבל הן אלו שאחרים לא נלחמו עליהם מספיק*).
ככה אי אפשר לנהל ענף הדרכה.
אלו לא השנים שהיו 20 בנות במחזור והקצאה ל- 4-5 לקק"צ כל חצי שנה. מזמן החזירו אותנו לתקנים היבשים, כשהמשימות לא השתנו בהרבה (צה"ל לא קטן בהרבה והאיום כן החמיר).
אם אני רוצה להיות מסוגל לעמוד במשימה שלי, אני צריך לדאוג לשמר את הבנות שלי.
לאחר שווידאתי שאני מסוגל לבצע את המשימה, אני אסחוב את כולם על הגב. אחד אחרי השני, את כולם ביחד - ואני אפילו אהנה מזה. אני בעצמי אשלח מדריכות לעשות הסבה למערך X או Y. אבל רק אחרי שהבטחתי לעצמי את כל האמצעים והכ"א כדי לבצע את המשימה.

אז התיאוריה היפה יכולה לחכות לי בבית, אני יוצא עכשיו עם המציאות לעבודה.

*אני רק רוצה לציין במאמר מוסגר שבין הייתר היו לנו, אמנם מיעוט, אבל מיעוט מאוד איכותי של קצינות מוסבות. חלקן היו אפילו יותר טובות מהילדות שגידלנו בעצמנו. אבל אלו היוצאות דופן.

ישן 26-12-2007, 21:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "נראה לי שיש לנו בעיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
נראה לי שיש לנו בעיות שונות.
אולי הבנות אצלך רוצות לצאת אבל אין לכם את היכולת לוותר עליהן, אצלנו הן פשוט לא רצו לצאת בכלל.

זה אמנם לא אחיד לאורך השנים, היו מחזורים פחות טובים, אבל בגדול כן, אצלנו המגמה הייתה שהן רצו לצאת ואנחנו עיכבנו אותן.
זה מאוד תלוי מפקדת קמ"ד.
על 2 הקמ"דים הכי טובים שאני ראיתי פיקדו נשים שכשהן מתעקשות על משהו, אני מוכן להסתער איתכם על כל "שמורת טבע" שתרצו רק כדי לא לעמוד בדרכן.
ורק למען הסר ספק - אני נחשב לפרד גדול בזכות עצמי, ואת אחת מהילדות האלו אני עזרתי לגדל, ככה שהיית חושב שלי לפחות תהיה השפעה עליה. אז זהו, שלא. אבל יש לנו מסורת ארוכה של אמזונות שאי אפשר לשבור, ושנאמנות לחיילות שלהן יותר משהן נאמנות למפקדים שלהן. המסורת הזו החלה הרבה לפני זמני ואני מקווה שתמשיך גם הרבה אחרי שלא יזכרו אותי יותר.
זה אחד הדברים הטובים ביותר שיש במערך.

ישן 27-12-2007, 01:21
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
נכון מאוד

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לא רק מדריכות שריון.
מרכז חת"מ מושך מדריכות משבטה לאימון אגד,
ענף הנדסה מושך מבהל"צ
וכן הלאה.
.

אין לי מושג למה לא עוברים אימונים גם בשבטה כמו בסדיר, זה עבד אז מצוין וזה יעבוד גם היום. חלוקת המדריכות במל"י היא שערורייתית , לפני שנה היה לנו אימון במל"י והיתה לנו מדריכה אחת לכל הגדוד! היא היתה ממש מקצועית והשתדלה מאוד לעזור אבל מקצועית ככל שתהיה ועם כל הרצון הטוב היא לא יכלה להשתלט על גדוד שלם. מזל שהיו שם אנשים ואני ביניהם שסיימו סדיר לא מזמן אז יכולנו לעזור כי די זכרנו מה צריך לעשות אחרת אין סיכוי שהיינו מצליחים להגיע באותו היום , גם לעשות הכנה לקרב וגם לצאת לשטח בערב...
בשבטה יש מספר גדול יותר של מדריכות לכל התחומים , חומר לימוד עדכני ואמצעים להעביר אותו ,כיתות מאובזרות בהתאם ושטחי אש ברוך השם לא חסרים...

ישן 26-12-2007, 11:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
אני חושבת שמגיע לנו האות. אז נכון, לא דרכנו על אדמת לבנון....
(רק לפרוטוקול- לא קיבלתי את האות עדיין (השתחררתי) ולא מזיז לי אם אני אקבל או לא, אבל הרעיון הכללי של מה שכולם מעלי כתבו פשוט הציק לי מספיק כדי להגיב).

רק למען הסר ספק,
אם תחזרי לשרשור המקורי תוכלי לראות שאני הייתי זה שהוביל (לפחות עד שהחלטתי לא להגיב יותר) את "הקו הנוקשה" בתחום חלוקת האותות.
למיטב זכרוני הייתי יותר "קמצן" במתן האות מרובם, אם לא מכולם. אני לעצמי בטח שלא הייתי נותן אותו.

אבל גם בבית ספרי, מדריכה שעולה לקו כדי לרענן את המילואימניקים שנכנסים ללבנון, לא משנה באיזה מרחק בסוף הפצמ"רים נפלו או לא נפלו, ראויה לאות.
שאי אותו בגאווה.

ישן 27-12-2007, 21:56

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=shai.shai] אני חושבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
רק למען הסר ספק,
אם תחזרי לשרשור המקורי תוכלי לראות שאני הייתי זה שהוביל (לפחות עד שהחלטתי לא להגיב יותר) את "הקו הנוקשה" בתחום חלוקת האותות.
למיטב זכרוני הייתי יותר "קמצן" במתן האות מרובם, אם לא מכולם. אני לעצמי בטח שלא הייתי נותן אותו.

אבל גם בבית ספרי, מדריכה שעולה לקו כדי לרענן את המילואימניקים שנכנסים ללבנון, לא משנה באיזה מרחק בסוף הפצמ"רים נפלו או לא נפלו, ראויה לאות.

שאי אותו בגאווה.

לשרשור המקורי אני לא אחזור עכשיו (אפילו אני כבר מאסתי בלהבין את כל הצדדים)- אבל השאלה הנדרשת פה היא האם כל אחד שעלה לגבול כדי לעשות משהו כלשהו זכאי לאות? ומה עם מי שעשה את אותו הדבר בדיוק רק לא מהגבול (מודיעין וכ'ו)? אני פשוט לא מצליחה להבין איפה ההפרדה!
ישן 28-12-2007, 15:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]רק למען הסר..."

תראי, זה עניין של שיפוט, וככזה כל אחד בסופו של דבר מעביר את הקו לעצמו. אבל מאחר ואני היוותי בדיון ההוא סמן קיצוני, אני מרשה לעצמי להניח שלא יהיו פה כאלו המחמירים ממני.
זה מה שאני כתבתי בשרשור המקורי (ואם למישהו יש הערות לגבי הטענה המופיעה בציטוט, נא להגיב להודעה המקורית בשרשור על "אות מלחמת לבנון", תודה):

ציטוט:
כוחות מעגל ראשון - מי שנכנס ללבנון (באש, בתמרון, בסיוע קרבי או בסיוע מנהלתי), קרקעית, ימית או אווירית - זכאי. ללא עוררין. וזה כולל את הטכנאי המוסק שהיה על היסעור שהנחית כוחות ואת החימושניק שנכנס ללבנון כדי לחלץ את הטנק.
כוחות מעגל שני - זו קבוצה מוטלת בספק - בייני"שים ומילואימניקים שתפסו קווים בשטחים ע"מ "לשחרר" כוחות סדירים ללבנון. הם לא היו בלבנון, אבל יש להם בסיס איתן לדיון, לכל הפחות. אני לא אשמיע הסתייגות אם גם הם יקבלו את האות.
אנחנו, שכל מה שעשינו היה לחייל ולהעביר אל"ל לאותם בייני"שים ומילואימניקים, אחותי שהייתה קשל"חית של חטיבה שגוייסה חלקית וכל אותם "יושבי קרונות" למיניהם - לא זכאים.

מבחינתי, מאחר שפעלת מעבר לנדרש ממך בהגדרת התפקיד (הם הרי אמורים לרדת אלייך לצאלים ע"פ הספר) ולאור העובדה שהעצמת את הסכנה הנשקפת לך, מבחינתי את שייכת לקבוצה שהגדרתי "מעגל שני".

ישן 28-12-2007, 10:34
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
רעיון מצויין.

בגלל קווי חי"ר ושאר סיבות מוזרות, אנשים לא ממש דואגים לשמור על כשירות טנקאית למעט באימונים. מדריכה במיל. השייכת לגדוד ופעם בכמה זמן מגיעה ומבצעת שיעורי רענון לחיילים יכול להיות אחלה של רעיון. - הנפגעות היחידות הן המדריכות בסדיר שבשבילהן זה סוג של צ'ופר לצאת ולהעביר שיעורים לחיילים סדירים (שיפור ביציאות ובת"ש לתקופה מסויימת).

בעניין אות מלחמת לבנון - קטונתי מלבצע הפרדות מי זכאי על סמך מעגלי אש, פציעות וכו'. אני רואה את זה בצורה אחרת: עשית משהו שתרם ל"מאמץ המלחמתי"? אתה זכאי לאות. אותו גורף עלים בקרייה אולי לא יקבל את האות, אבל אותו חימושניק למשל, שתידלק טנקים בזמן המלחמה זכאי.
ישן 28-12-2007, 14:35

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "רעיון מצויין."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
בגלל קווי חי"ר ושאר סיבות מוזרות, אנשים לא ממש דואגים לשמור על כשירות טנקאית למעט באימונים. מדריכה במיל. השייכת לגדוד ופעם בכמה זמן מגיעה ומבצעת שיעורי רענון לחיילים יכול להיות אחלה של רעיון. - הנפגעות היחידות הן המדריכות בסדיר שבשבילהן זה סוג של צ'ופר לצאת ולהעביר שיעורים לחיילים סדירים (שיפור ביציאות ובת"ש לתקופה מסויימת).
.

מדריכות סדירות לא יוצאות כל כך הרבה לאימוני חוץ (היחידות שעושות את זה זה מדריכות ממל"י וג'וליס, והן באמת מעטות), וזה לא משנה כלום בת"ש שלהם (להיפך- לישון מחוץ מבסיס זה הרעעה בתנאים, להעביר יומיים בנחל עוז זה הרעה בתנאים, ולהסתובב בארץ עם דגמים בתיק זה כבד. מאוד כבד!)- ככה שזה לא ידפוק אף אחד.
ישן 03-01-2008, 20:27
  YGH YGH אינו מחובר  

אה, הנחת 'לוחם ותיק ומיומן'...
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "למה מדריכה?"

בגדודי מילואים של מרכבה 4, נניח שיש כאלה (כי אני לא זוכר ואם הייתי זוכר בטח היה אסור לי לומר, אז אני עושה ספקולציה מוחלטת, נא לא להאיר את עיני פה, תודה), מן הסתם אין 'לוחמים ותיקים ומנוסים' בעלי שנים של אימונים מסיביים על הטנק.
ומן הסתם, אחרי כמה שנים של הזנחת המילואים - ייתכן מאוד שמדריכה תעשה עבודה טובה יותר מאשר כמה מילואימניקים שלא גוייסו לאימונים במשך שנים.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 03-01-2008 בשעה 20:54.
ישן 03-01-2008, 21:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "למה מדריכה?"

לא יודע איך אצלכם, אבל לא לכולם יש את אורי, ובמיוחד אם מדובר על נושא שצריך לרענן באופן תמידי (הוא פשוט קיבל רענון אצלינו....) ולעשות עוד מילואים...

ישן 04-01-2008, 17:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]לא יודע איך..."

זה כבר תלוי במשאבים והאנשים שיש לך ביחידה. זה לא כ"כ פשוט.

ישן 05-01-2008, 18:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "למה להפנות לכך משאבים (שלא..."

בכל מקרה, צריך להפנות לכך משאבים. ליחידות, וגם יחידות מילואים, אין באמת זיכרון ארגוני טוב. לקחים וידע נשכח עם עזיבתם של הוותיקים ובמקום ליצור גרעין של ידע ביחידות, נוטים לראות בזה מותרות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:05

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר