לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2007, 19:55
  zxccxz zxccxz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלשבז שמתחילה ב "אחריי צוו ראשון,מתלבט מה לעשות בשירותי הצבאי!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מלשבז
שלום לכולם
אני מעומד לשרות ביטחון ובימים אלו אני מתלבט לאן להתגייס,היה לי צוו ראשון לפני חודש ימים..
בעיקרון אני רוצה קרבי אך מתלבט מאוד בין אם ללכת לשייטת או סיירת מטכ"ל,וגם669 אני מאוד רוצה,
חשבתי ללכת לאגוז,אבל שמעתי שכל האנשים שם זה בלאי אז אני מוותר על זה,
מצד שני אני שוקל גם ללכת לעתודה אקדמאית או פרוייקט תלפיות\חבצלות,
בנוסף לכל זה אני משחק משחקי סימולטורים של טיסה מגיל קטן ואני ממש טוב בזה,אני מאמין שזה יהיה לי לעזר לקורס הטיס ואני אצליח להתקבל לשם,
הדילמה גדולה מאוד היות וכל היחידות הנ"ל מצויינות ואינני יודע במה לבחור
אנא עזרו לי ותייעצו בבקשה

תשמע רק סיימת צו ראשון לאט לאט יתחילו לבוא זימונים לצוות אוויר,יום סיירות ואח''כ גם עתודה ופרוייקטים כמו חבצלות/תלפיות. הזימנוים יגיעו כמובן אם אתה מתאים מבחינת הנתונים.
תרשה לי להתחיל בכך שאל תפסול שום דבר ! תלך לכל דבר שאתה יכול ורק אח''כ תחליט לאן אתה רוצה ללכת.האנשים באגוז מאוד איכותיים הבסיס שלהם 2 מ' מהבית שלי תפסיק להקשיב לשמועות 99% מהם לא נכונות.
בקשר להתבלטות בין שייטת,מטכל ו669. כשתגיע ליום סיירות תחליט מה אתה מעדיף מטכל או שייטת אם לא תעבור את הגיבוש למטכ''ל או לשייטת תוכל לקבל גיבוש המשך ל 669 ולאחר מכן אם לא תעבור תהיה זכאי לראיון אגוז.
בקרוב אם התנונים שלך מתאימים תקבל זימון לצוות אוויר ותתמיין לטיס.
שיהיה לך בהצלחה אל תפסול כלום ואל תתייחס לשום מקום כאילו אתה בטוח שם בשביל להגיע ליחידות שציינת צריך לעבוד קשה! בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 22:29
  Benyo Benyo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלשבז שמתחילה ב "אחריי צוו ראשון,מתלבט מה לעשות בשירותי הצבאי!"

אם עכשיו עברת צו ראשון אז אתה בכיתה י"א נכון?

בכל מקרה, עשית צו ראשון, חכה, יגיעו זימונים, תלך, אם תעבור את כל המיונים, ואני מאחל לך שכך יהיה, תחזור לכאן בעוד בערך שנה, ואז תשתף בהתלבטויות.
כרגע הדברים שאתה כותב לא דומים אחד שני ובתור מלש"ב זה מובן, למשל באותו משפט לכתוב תלפיות\חבצלות כי אלה דברים שונים לגמרי אחד מהשני, שלא לדבר על זה שזה לגמרי שונה ממטכ"ל או שייטת.

אז שיהיה לך בהצלחה בכל המיונים, ואל תתן לצרות כאלה להדאיג אותך עכשיו.

ישן 25-12-2007, 23:28
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05

עם ההתלבטויות האלה, ההצעה הכי טובה שתקבל פה היא - תתחיל לרוץ, והרבה. גם סטים של כוח לא יזיקו.

ועכשיו ברצינות, אני לא אומר שלא טוב להציב לעצמך מטרות ולנסות לכבוש אותם, אבל מה שאתה עושה זה דבר אחר. אתה מתלבט לאן ללכת, כאילו מקומך בכל יחידות העילית של הצבא שמור.
גם אני, כמוך, התלבטתי אם כדי לי ללכת לקורס טיס או לא (ויש לי את כל הסיבות לחשוב שאני מתאים) אבל אז שלא הצלחתי להפעיל את יד ימין ביחד עם יד שמאל בירפ"א א' הכל התפוצץ לי בפנים. ותאמין לי, לא הכי נעים.

קודם כל חכה לזימון צוות אוויר (או שתברר את הקב"א שלך)- שתדע שמבחינת נתונים ראשוניים אתה עובר סף בסיסי שדרוש להתמיינות ליחידות עילית. עד אז אתה יכול לקרוא על היחידות השונות באינטרנט ולדבר עם חבר'ה ששירתו שם בכדי לנסות ולראות מה מתאים לאופי שלך. בנוסף, אתה יכול לברר על קבוצת כושר קרבי איכותית באיזור שאתה גר בו ולהתחיל לאמן את עצמך ולהכיר את הקשיים בהם תתקל בצבא.

בהצלחה גבר-גבר!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-12-2007, 00:22
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.07

דבר ראשון הציאה שלך שאגוז היא בלאי בכלל לא במקום, היא אחת היחידות האיכותיות בצה"ל, שהרבה חבר'ה טובים ואיכותיים נלחמים כדי להגיע לשם שזו דרך לא פשוטה בכלל.
ולעינייננו, אתה יכול להתלבט עוד הרבה אבל תכל'ס שייטת או מטכ"ל, רק היום סיירות קובע וכמובן הגיבוש שאחריו, אז קודם כל חכה ותראה אם בכלל תקבל יום סיירות, כי אם לא אז חבל לך להיות מוטרד בזה.
אל תבוא באמת בגישה שהכל פתוח לפניך כי זה בכלל לא ככה, אתה צריך לעבור הרבה, מניסיון.

ולגביי הסימולטורים ,זה ממש לא רלוונטי, אני גם אלוף הסימולטורים בפלייסטיישן אבל מבחנים ראשוניים לצוות אויר לא עברתי, אז גם אם אתה יודע לשחק עם מטוס במחשב זה עדיין לא מה שיתן לך להגיע לטייס.

וגבר, תשנה את הגישה שלך, כמו שאלה שמעליי אמרו תוריד אף כי עם גישה כזו לא תגיע רחוק.
טיפ שלי: חכה ותראה מה הפרופיל שלך והקב"א כי זה בעצם מה שיתן לך כיוון אם קרבי ואם תלפיות של זה אתה צריך קב"א 56.

"הדואג לימים זורע חיטה, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים"

ג ו ל נ י 51 !

ישן 27-12-2007, 13:13
  shimonmami shimonmami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07

שמע, ממש אבל ממש לא ברור לי איך אתה מרשה לעצמך להעביר בשלב כזה של החיים שלך ביקורת על יחידה מסוימת ולא משנה איזה יחידה..."אגוז זה אנשים בלאי"?
כמו שאמרו פה, אתה אשכרה חושב שלכל מקום שתלך אתה תתקבל ובלי בעיה...אתה מדבר כאילו שמור לך מקום בכל הקורסים, זה נראה כאילו מישהו דיבר איתך על הקלישאה
"אם תאמין בעצמך תצליח בכל דבר" ואתה לקחת את זה רחוק אבל ממש ממש ממש רחוק...
תוריד את האף, אתה לא יותר טוב מאף אחד אחר ולפי הגישה שלך כבר אפשר לדעת בערך מה יהיה הרומן שלך עם הצבא, אתה תפול מכל המיונים בגלל שאגו שלך במרומים
אתה תתגייס למקום "סופר סופר בלאי"
(אם אגוז זה בלאי לטענתך אז "סופר סופר בלאי" יהיה המקום שתגיע אליו)...ואז תוריד פרופיל
ותשתחרר מהצבא...אם אתה לא רוצה שזה מה שיהיה, כי זה קרה לטובים ממך עם גישה דומה לשלך, כמו שאמרו פה, תוריד את האף, תשנה את הגישה ואתה יכול להצליח...
שמע, עשית צו ראשון - זה השלב הראשון ויש לפניך דרך ארוכה כדי למצוא את הייעוד שלך,
תקווה שיש לך נתונים טובים, כי זה לא דבר מובן מאליו ותתחיל להתעניין באינטרנט על כל מני יחידות
שמעניינות אותך...אבל להתעניין כמו שצריך ולא כמו ההודעה הזאת ואז אתה תתחיל לאט לאט לקבל זימונים ליחידות שונות וגם לקורס טיס (שוב, במידה והנתונים שלך מתאימים) ואז לדעתי,
תעשה כל מה שאתה יכול בכל מיון שהצבא ישלח לך, כי בסך הכל אתה רק פותח לעצמך דלתות
ואז בסופו של דבר תחליט לאן אתה רוצה להתגייס אם תצליח לעמוד במיונים שהצבא הציב לך...
בהצלחה בהמשך, אתה בחור שאפתן מאוד אבל גם דיי שחצן, אבל זה לא משהו שאי אפשר לשנות...הכל תלוי בך! בהצלחה בהמשך ואני מקווה שתגיע למקום שתרצה.
ישן 27-12-2007, 16:27
  yoyoav yoyoav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.07

בתור אחד שגם היה לו את ה"דילמות" האלו עד לפני 3-4 חודשים אני חושב שהודעות כאלה, של מלשבים שרק התחילו להתעניין בצבא לא נובעים מיהירות או שחצנות.

אז דבר ראשון, לא באמת מבינים את המהות של היחידות האלה, את הקושי להתקבל אליהם ואת הקושי שיש אחרי שהתקבלת.
ודבר שני לא לוקחים את זה כמובן מאליו, וחושבים שאם אני מתלבט אם ללכת לשייטת או מטכל אז זה בידיים שלי, פשוט לפחות מבחינתי הדבר הראשון שחיפשתי כשהתחלתי להתעניין בצבא זה לאן להגיע, מה השאיפה שלי, ובאמת כבר בתחילת כיתה יא' אני מוצא את עצמי חושב מה אני רוצה לרשום בהעדפות של היום סיירות, יהירות? ממש לא, סתם פעירות אולי חחחח או התעניינות יתר אפשר להגיד.
הזלזול באגוז אולי לא היה במקום, אבל שוב, זה נובע מאי הבנה שהייתה מסתדרת כנראה בהמשך.

אל תתקפו את הבן אדם, כן אולי גרמתם לו להבין שהדרך חשיבה שלו לא נכונה, אבל אין מה לתקוף זה לא נובע משחצנות, לדעתי לפחות.
ישן 29-12-2007, 23:45
צלמית המשתמש של MiG29
  משתמש זכר MiG29 MiG29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צלףבן13 שמתחילה ב "מי אתה שתשפוט את אגוז לפי מה ששמעתה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צלףבן13
שמע
זה לא היה ענייני אבל אם שואלים אותי לך לשייטת 13 תנאים טובים (למרות שלא הייתי אבל אני מכיר מלא שהיו) וגם תנאי קבלה קשים דעתי ששוה את זה!

בהצלחה!

שייטת 13 זאת יחידת קומנדו ימי בצה"ל חמוד לא חבורת בני 13 שהקימו "שייטת" באיזה ביתן קייקים באילת...
יחידה די מסווגת ואנשים ששם לא ממש מדברים הרבה ומספרים לכולם איפה הם משרתים וזה...כמו חיילים בכל יחידה עילית אחרת...לי יש חבר אחד בשייטת והוא לא ממש מדבר איתי על זה ואנחנו חברים די קרובים...ככה שלא נראה לי שלוחם בשייטת ידבר על כאלה דברים עם ילדון בן 13...זה שאיזה חיילון סיפר לך שהוא משרת שם לא אומר בהכרח שהוא באמת בשייטת אולי הוא סתם עובד רס"ר בחיל הים או בקריה קיצר
STFU לך תשחק בגוגואים או משו

ולפותח האשכול אחי אל תפסול שום יחידה בגלל שמועות ואל תתנשא. כולה עברת צו ראשון אתה עוד לא יודע שום דבר על הנתונים שקיבלת אז אין לך מושג לאן תגיע בסוף....בכל מקום בצבא יש אחלה אנשים ו"אנשים בלאי" יש בכל מקום גם הנתונים לקבלה ליחידות האלה זה לא משו שבטוח יש לך כמו שאמרתי כבר אתה עדיין לא יודע מה הנתונים שלך והטיסות שלך בסימולטורים והתוצאות בCS לא אומרות כלום...ברוך הבא לחיים האמיתיים.. קיצר בהצלחה בהמשך ומקווה שתגיע בסופו של דבר ליחידה טובה בין אם זה קרבי או ג'וב (שגם זה יכול להשתנות עם הרצון עם הזמן) .
בהצלחה
I'm a selfish prick. A hot, rich, pampered intellectual with a big dick and a marathon tongue. I'm young enough to do it often and old enough to do it right. I don't have time for petty drama or emotional hysteries. I do what I want, when I want.

ישן 29-12-2007, 23:54
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מלשבז שמתחילה ב "אני לא מבין למה כולכם פה..."

אתה מודע לכך שבערך 10%-15% מתקבלים מהגיבוש בלבד(!) וזה רק למסלול(!!!!) של היחידות האלה ובמסלול עפים 50% אם לא יותר?
בוא נדלג על הצו ראשון ונגיד שכל אחד שרוצה לגשת ליום סיירות, ניגש (זה לא ככה, אבל נניח..).
ביום סיירות מגיעים באיזור ה-300 איש. בערך 70-80 לא מסיימים אותו בכלל. מתוך ה220-230 50-60 מקבלים ראיון עם פסיכולוג מטכ"ל (נגיד כולם עוברים אותו, מה שלא נכון) + 20-30 מקבלים שייטת והולכים לבדיקות רפואיות שנגיד שגם בזה כולם עוברים.
מגיעים לגיבוש - מטכ"ל:
מתחילים 300, בסביבות ה-150 מסיימים, 20 מתקבלים למטכ"ל ו-20 לשלדג (זה רק למסלול!!!)
שייטת:
מתחילים 200, בסביבות ה-100 מסיימים, 20-30 מתקבלים (שוב, רק למסלול)

לאחר מכן יש תחקיר בטחוני ובדיקות רפואיות נוספות ובוא נגיד שגם בהם אפ'חד לא נופל.

במסלול אני חושב שמסיימים אותו 40% ממי שהגיע אליו. זכור שהאנשים שהגיעו למסלול זה 10%-15% מאלה שהגיעו לגיבוש והאנשים שהגיעו לגיבוש זה 10%-20% מאלה שהגיעו ליום סיירות.

לסיכום: מתוך 5000-6000 במחזור אחד אולי 80 מגיעים להיות לוחמים (אחרי מסלול!) בשייטת/מטכ"ל/שלדג/669 (ביחד!!!!) שזה בערך אחוז אחד או שניים.

--(השעה קרוב לאחת בלילה והחשיבה המתמטית שלי כנראה לא מדויקת, אז לא להיתפס לקטנות אני מבקש)--

נערך לאחרונה ע"י UR5076 בתאריך 29-12-2007 בשעה 23:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:06

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר