לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2007, 20:53
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
להביור כפתרון לבונקרים ו"שמורות טבע"

לאחרונה גיליתי שבניגוד למה שחשבתי בעבר להביור אינו נשק אסור לשימוש על פי אמנת ג'נבה. אם ככה מדוע צהל לא מצטייד בו. זה נראה לי כלי נשק אידאלי כנגד מנהרות/בונקרים. כמו כן הדילמה שהייתה במלחמה אם להכנס לשמורות הטבע הייתה יכולה להיפטר על ידי נשק תבערה. כול שצריך הוא לשרוף את השמורה מבחוץ. אני ידוע שבמלחמה ניסו לאלתר ולגלגל חביות דלק לתוך השמורות ולירות בהם. זה לא עבד כי הצמחיה הלבנונית לא נשרפת בקלות. כדי להדליק אותה צריך יותר דלק ולפזר אותו על יותר שטח. להביור יכול להיות פיטרון אידאלי לנושא.
כמו כן כשאלה כללית. מדוע צבאות הפסיקו להשתמש בלהביורים?. אני יודע שהצבא אמריקאי השתמש בו במלחמת העולם השני ובויטנאם והפסיק. גם כולנו מכירים את התמונות של חיילי ההנדסה המצרים משתמשים בלהביורים ביום כיפור.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 25-12-2007 בשעה 20:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 21:02
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
מבלי להיכנס לפרטים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "להביור בתצורתו המוכרת הנו בעייתי..."

חיל האויר ניסה לפטור את בעיית שמורות הטבע במלחמה ולא הצליח. המסקנה היא שצריך להבעיר אותם מהקרקע. ואת זה אפשר לעשות רק אם נשק תבערה שעובד הרבה זמן וקרוב לשמורה.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 25-12-2007, 21:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "מבלי להיכנס לפרטים"

נשק מאוד מסוכן למשתמש. עדיף להשתמש ברקטות בעלות רש"ק מתאים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-12-2007, 21:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "מבלי להיכנס לפרטים"

קיים אמצעי תבערה אווירי- פצצת נפלאם.
במלחמה לא נעשה בו שימוש כי פשוט לא היו פצצות כאלו. מישהו חשב שהן מיותרות.
גם לא הייתה אפשרות לגייס כאלו מהאמריקאים.

במהלך מואץ מאד חיל האוויר ורשויות שונות פיתחו אמצעי אחר שכשל בניסויים (אני מכיר היטב [כולל תמונות] את הנושא שבהחלט צריך להבעיר את הכיסא מתחת לישנם של כמה אנשים, תרתי משמע, אך בלתי אפשרי להיכנס אליו בפורום)

שמעתי על ניסויים להצתת שמורות הטבע מהקרקע שלא צלחו.
לא ראיתי סימוכין לשום ניסוי כזה.

להרגשתי, אחרי ההסתבכות של מגלן בראשית המלחמה (19.7) בשמורת טבע שקד, הוחלט שלא להתעסק עם שמורות הטבע אלא לנסות ולעקוף אותן ככל הניתן.

מה כן ראיתי?
ראיתי איך שני פגזי זרחן שירינו מהטנק שלי יצרו תבערה עצומה בפאתי שמורת טבע יארון. האש בערה במשך שעות וכילתה שטח עצום של צמחיה.
בימים שלאחר מכן היינו מול שמורת יארון הרבה מאד. יכלנו בקלות לירות לתוכה פצמרי או פגזי זרחן. לא קיבלנו אישור. למה?

לקראת סוף המלחמה טנקים מהפלוגה שלי הסתובבו בעייטרון ועינתא (כניסה על הציר של חטיבה 7 מכיוון מלכיה).הטנקים האלו יצאו בנסיעה איטית מאד בתוך שיירה שגררה תובות וצריחים של כלים פגועים והיו בה גם דחפורים וחיילי חי"ר שצעדו ברגל. השיירה הזו נסעה מאד מאד לאט בשעות האור (נסיעה של כ4 ק"מ במשך כ12 שעות!) והיה חשש לחטוף טילים.
מפקד אחד הטנקים רצה לייצר מה שיותר מיסוך עשן בינו לנת"מים שמהם ניתן לשגר עליו טילים (כרחבון, ג'אבל כחיל, מארון א-ראס, רכס שקד וכו'). הוא השתמש בכל אמצעי שהוא מכיר. הצוות הזה זרק רימוני זרחן (לא נרות או רימוני עשן) שלא עשו הרבה רושם על הצמחיה, ירה את כל המדוכות שלו ששרפו שריפות מקומיות יפות וכשנגמרו המדוכות המט"ק ירד מהטנק והדליק את הצמחיה עם גפרורים! הצמחייה בערה נהדר!
אני אנסה להביא לכאן את הסרטים שהצוות צילם.
אם רק היו רוצים השמורת היו בוערות נהדר.

ישן 27-12-2007, 10:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כל הרעיון של "סיוע", הוא..."

צה"ל, למיטב הבנתי המוגבלת, לא צריך להיות בשטח הזה.
אני לא רוצה לכבוש את דרום לבנון.
אם זה היה תלוי בי החישוב היה מאוד פשוט -
טווח של מקסימלי של גראד זה 20 ק"מ אם אני לא טועה.
אז 20 ק"מ לשטחם הופך להיות שד"מ.
פשוט קל יעיל.
רקטות כבדות דורשות כן שיגור שקל לי "לצוד" מהאוויר. עד שהם יפתחו רקטות כבדות עם משגר חד פעמי, לי יהיה מלאי חדש של מיקוש פזיר כדי להרחיב את השטח הממוקש עד ביירות.

לא הומאני? שטויות - בדיוק הומאני.
כשתראה לי חיה שמרקטת ריכוזי אוכלוסיה של המין שלה אני אתייחס להתנהגות הזאת כחייתית.

למקש את השטח שלהם זה הומאני בדיוק כמו לירות רקטות על מרכזי ערים.

ישן 27-12-2007, 11:35
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "צה"ל, למיטב הבנתי המוגבלת,..."

כאן אנחנו קצת גולשים לדיון פילוסופי - האם אנחנו צריכים לשאוף להיות הומאניים כמו השכנים שלנו או הומאניים כמו שאנחנו רוצים לראות את עצמנו. או בפשטות - האם אנחנו צריכים להתנהג כמו הג'ונגל או כמו הוילות.
לי אישית התיעוב שאני חש כלפי חוסר ההומאניות של אויבי מאוד מפריע להתנהג כמותם. למנהיגים של המדינות שסביבנו אין בעיה לטבוח באזרחיהם על רקע פוליטי. לא הייתי רוצה אפילו לחשוב על המוסריות שלהם כאיזו שהיא אמת מידה שאני צריך להתנהג לפיה.
כמובן שכל זה בהסתייגות א-ד-י-ר-ה כשהשיקול של קיומנו נכנס למשוואה. לא נראה לי שמישהו חוץ מהשוליים היותר הזויים באמת חושב שעדיף להגיש צווארך למאכלת מתוך עליונות מוסרית. ומי שדוגל בכך הם בדרך כלל אידאולוגי כורסא פאנאטיים.
ישן 27-12-2007, 11:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "כאן אנחנו קצת גולשים לדיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
האם אנחנו צריכים להתנהג כמו הג'ונגל או כמו הוילות.

הנה, פה הבדל הגדול בינינו.
אתה חושב שה"ג'ונגל" משמעותו לטבוח/למקש/לרקט מטרות אזרחיות.
בג'ונגל אין אף חיה, פרט לאדם, שאי פעם עשתה דבר כזה (ברמה המוסרית, אני לא מתייחס כרגע לרמה הטכנולוגית).
יושבי ה"ווילות" להגדרתך, עושים את זה כל יום - או לייתר דיוק בד"כ שוכרים אנשים אחרים שיעשו את זה בשבילם.

אני מעדיף את הג'ונגל. מי שהורג שם עושה את זה לשרידותו ולשרידות צאצאיו בלבד.

"אנושיות" היא לא השמיכה המוסרית (הקצרה מדי) שאיתה אנו מכסים את עיניינו, אלא מה שאנחנו מנסים להסתיר באמצעותה.

זה לא שאני בעד לצאת לרחוב ולהרוג אנשים. להפך. אני בעד לצאת לרחוב ולעזור לכל זקן שמתקשה לסחוב את סל הקניות ולרדת לכביש לעצור את התנועה כל פעם שאנחנו רואים ילד בן 9 חוצה את הכביש לבד. אבל התרוץ של ה"אנושיות" לא תמנע ממני 2 עקרונות בסיסיים שקודמים לה: הזכות להגנה עצמית וטובת הכלל.

ישן 27-12-2007, 12:42
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ] האם אנחנו..."

ההבדל בינינו לא כזה גדול. גם אני מעמיד את הזכות להתקיים וטובת הכלל לפני אידאלים אמורפיים. מה שאני כן מדגיש זה שאל לנו להיתלות בכך שאויבינו לא בוחלים בפגיעה באזרחים שלהם או של מדינה אחרת כדי להצדיק מעשים דומים מצידנו. אם קיימת הצדקה אמיתית לפגיעה סביבתית באזרחים כמו משגר רק"ק כבד עומד לשגר מתוך שכונה אזרחית, או רב מחבלים השוהה עם משפחתו - אני שם את האידאלים בצד כי עדיף שייהרגו עשרה משלו ולא אחד משלי.
הדבר שאני חושש ממנו הוא אצבע קלה על ההדק מתוך הצדקה של "גם הוא היה עושה אותו הדבר".

בת'כלס, אני מאמין שיש ביהודים היושבים בציון שורש מוסרי שמביא לכך שאמנם מורידים פצצה על בית מיושב מדי פעם אבל עושים את זה רק כשכלו כל הקיצין, לאחר דיונים, ולא ישנים בלילה לפני זה ואחרי זה. וזה לדעתי מה שחשוב - לעשות מה שצריך אבל להישאר בני אדם.
ישן 25-12-2007, 23:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "תפתיע אותי. מסתתרים שם..."

אתה אומר את זה כאילו מדובר בלונה פארק. זה ממש לא ולא מתקרב לכך. אף אחד לא מדבר על לשרוף בצורה מבוקרת, אבל כשיש אויב, אין שיקולים אחרים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-12-2007, 23:08
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "זה מה שאנחנו רוצים? להבעיר..."

מסכים, מה שהיה בלבנון היה פתרון של אין ברירה. כמו הרבה דברים, תכנון לקוי.
לארה"ב היו, עוד משנות ה-50, נגמ"שים עם ציוד מיסוך לשיירות.
היום עובדים בעולם על פולימרים פולטי אור ויריעות הסוואה דינמיות (כלומר התמונה עליהן משתנה כל הזמן).
היה אפשר לחשוב גם על רכבי דמא שמושכים אש ונגררים מאחור.

את שמורות הטבע היה צריך להבעיר, כמו גם את הביצורים האורבאנים שלהם.
אני בעד נשק תרמובארי מרקטות שונות ופגזים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 25-12-2007 בשעה 23:12.
ישן 26-12-2007, 09:30
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "זה מה שאנחנו רוצים? להבעיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר ג.
במה אשמים היערות? מה חטאו החיות שחיות ביערות?
רוב החיות ביער חמודות ותמימות, אבל חלק מהחיות שיגרו מתוך אותם יערות רקטות לעבר ישובי הצפון ונ"ט לעבר כוחות צה"ל. רצ"ב תמונה.
אגב, הכינוי הצה"לי "שמורת טבע" הוא אידיוטי אפילו יותר מלקרוא למלחמה שלום וללבנון הגליל. זה נשמע כאילו מדובר במתחמים בהם חיזבאללה דואג לסימון שבילים והדרכת טיולים לילדי בית ספר. אם היו קוראים לזה מתחמי ביצורים ומינהור או משהו יבשושי דומה מי לא היה בעד לשרוף ולכתוש אותם? זו עוד דוגמא קטנה לחובבנות שלנו בכל נושא ההסברה. משהו דפוק כשאוגדונרים שולחים כוחות לוחמים לבצע צריבה תודעתית אבל דובר צה"ל לא עובר על כל דבר שיוצא מהצבא כולל שמות קוד ושמות מבצעים ומנסה לחשוב מה האפקט התודעתי שהם יוצרים.
ישן 25-12-2007, 23:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
יש פתרונות, צריך למצוא אותם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "להביור כפתרון לבונקרים ו"שמורות טבע""

לפני כמה חודשים ניהלתי עם desertowl שיחה ארוכה בעניין. שורש הבעיה הוא בהגדרת הביצועים הנדרשים מנשק שכזה - ובמקרה של שמורת טבע יש צורך בנשק שיוצר חום ובעירה חזקים וארוכים מספיק כדי לשרוף סבך חי (עלים ירוקים) ולא רק קוצים וסבך יבש נטולי לחות פנימית. מסתבר שהתחמושת של TOS-1 יודעת להתמודד עם סבך חי טוב מאוד, ולראיה ביצועי המערכת בקווקז.

המפתח טמון לא מעט בהרכב חומר הבעירה. אני מניח שאנשי מקצוע ידעו, בעזרת מו"פ מתאים (ובשאיפה גם בתקצוב מתאים) למצוא תרכובת שתתן את התפוקה הדרושה - מדובר מן הסתם בהרכב לא פשוט שכולל (אולי) פולימרים ותמהיל נכון של אבקה/נוזל.

ישן 27-12-2007, 13:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Ya22 שמתחילה ב "האם לצה"ל אין פצצות מצרר..."

אם אתה רוצה שהבערה תהיה מספיק עזה ע"מ שהעשן/חוסר החמצן באמת יפגע במי שנמצא במנהרות מתחת לפני השטח.
בוויאטנאם השתמשו בשריפת סולר בטמפרטורות נמוכות יחסית (מוכר יותר כ"פוגר" מלשון Fog), בגז מדמיע מסוגים CN ו- CS (ההתקפה האווירית הגדולה הראשונה הייתה ב 21/02/66, בהבאה אחריה הוטלו 12 טון של גז מדמיע) ובגז DM. כמובן ששם היו גם יחידות Tunnel Rats שפה לא היו מעיזים להקים.
ב 10/01/66 גם הוכח ניסיונית שגז מדמיע יכול להיות קטלני, חייל אוסטראלי בן 24 נהרג מ"אש ידידותית" של גז מדמיע.

ללחימה בשטח סבוך באופן עקרוני ארה"ב השתמשה בוויאטנאם ב Agent Orange (וגם סגול, וורוד וירוק - אבל כתום היה בפרוש הנפוץ ביותר) שמהווה חומר "משיר" (defoliant) - זה שתוצרי הפירוק שלהם משחררים PCDD או דיאוקסינים בשמם הפופולרי, שגורמים לפגיעה במערכת העצבים (אם כי בטווח הארוך) לא הפריע לאף אחד.
ד"א צבא דרום וויאטנאם לא השתמש בו על אזורים סבוכים, אלא על יבולים חקלאיים של צפון וויאטנאם.

זה ד"א נוגד את אמנת האג (תקיפה ישירה של ייעדים אזרחיים שלא מאויישים ע"י האויב) אבל הטענה הפשוטה היא שמכיוון שהוויאטקונג לא חתום על האמנה, היא לא מגינה על אנשיו.

ישן 27-12-2007, 14:52
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
דיאוקסינים
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אם אתה רוצה שהבערה תהיה מספיק..."

הדיאוקסינים לא הפריעו לאף אחד, מפני שקודם לשימוש באג'נט אורנג', אף אחד לא ממש הכיר את השפעותיהם. מלכתחילה, הם נוצרו כחומרי לוואי בייצור הלא ממש איכותי של החומר, כך שאף אחד לא ציפה להם.

הדיאוקסינים אחראים בין היתר, לסוגי סרטן ולמומים מולדים קשים בעוברים. דיאוקסין ידוע היום כאחד החומרים המסרטנים ביותר בנמצא. אבל הידע הזה נצבר בדרך הקשה בשנות ה-60 וה-70 (תאונות במפעלים כימיים בהודו ואיטליה, גרמו לנשורת כימית של דיאוקסינים, עשרות הרוגים ופאניקה המונית מוצדקת לחלוטין).

ישן 27-12-2007, 15:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "דיאוקסינים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
הדיאוקסינים לא הפריעו לאף אחד, מפני שקודם לשימוש באג'נט אורנג', אף אחד לא ממש הכיר את השפעותיהם.

1. דיאוקסינים יוצרו לראשונה במהלך המאה ה-19.
  2. התאונה התעשייתית הראשונה, למיטב ידיעתי, שבעקבותיה נערך מחקר על הנזק המיידי ולטווח ארוך של דיאוקסינים התרחשה ב 1949 במערב ווירג'יניה.
  3. ב- 1963 במפעל Philips-Duphar באמסטרדם, שייצר אח"כ את Agent Orange לשימוש בוויאטנאם ע"י ארה"ב, הייתה דליפה של Agent Orange ואחריה שרשרת מחקרים רפואיים בנושא.
  4. בפברואר 1967 הוגש לנשיא ג'ונסון מסמך המפרט את ההשפעות ארוכות הטוח של חל"כים לפיזור הפגנות וחומרים משירים. את המסמך כתבו 22 מדענים ורופאים מארה"ב מהם 7 זוכי פרס נובל. המסמך נחתם ע"י מעל 5000 מדענים ורופאים בארה"ב מהם בסה"כ 17 זוכי פרס נובל ו 129 חברים ב (NAS (national academy of science.
אי אפשר להיתמם פה - אין להם את הגנת "חוסר המידע".
ההגנה היחידה שיש להם היא שהם חשבו שזאת הדרך הכי טובה להשיג את מטרותיהם.
לי היא מספיק טובה, אבל זה כבר אקט שיפוטי. כל אחד ישפוט כראות עיניו.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 27-12-2007 בשעה 15:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:32

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר