לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2007, 06:48
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
אם זה היה נכון
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "קישקוש..... החיים קצת יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
קישקוש.....

החיים קצת יותר חשובים מהאמונה.

למה החיים שלהם יותר חשובים מהחיים של החילוניים והדת"ל?

פשוט קישקוש וצבוע להתחבא מאחורי "תורתם אמונתם".

חלק מזה נגרם בגלל הסחטנות הפוליטית של המפלגות החרדיות שהן מופקרות אידיאולוגית ונותנות מנדטים בשביל ליצור קואליציות יציבות.

אז לאורך השנים הם היו מתגייסים בפולין רוסיה ספרד ומרוקו.
אבל בשל העובדה שישנה עקביות באמונתם לאורך השנים, לא להתגייס, אלא להמשיך ללמוד בישיבה, ולא משנה באיזו מדינה ובאיזה שנה, הם לא מתחבאים. אבל לא צריך לתפוס קילשונים ולפידים ולהתחיל לרוץ לעבר הכפר היהודי-חרדי הקרוב לביתך.
להזכירך, אתה פה בזכותם ולא להפך. "סבא שלי היה רב ב______".

- לא נכון! אני בניתי את המדינה הם סתם פרזיטים!, שיעופו מפה! אני תורם, בלה בלה בלה... שלוש שנים, בלה מיסים בלה חשמל בלה עומד בצפירה בלה בלה גלידה פרווה בלה בלה בלה "

סו פאקינ וואט. הם חושבים שאתה רק הורס את היהדות, את היהודים, ובגללך לא נישאר פה עוד זמן רב.
לך יש סיכוי רב להתבולל ולא להיות שייך יותר לעמינו. בעוד שהמחזיקים האמיתיים ביהדות הם הדתיים והחרדים בתוכם. להגיד "אני יהודי" לא דורש הרבה. להגיד "אני אשאר יהודי לאורך הימים צאצאי וניניי ניניי יהיו יהודים, דורש מאמץ על, חינוך נכון, הליכה בדרך התורה, ההלכה, בכל מקום שהוא.

זה שהחרדים לא מתגייסים, זה גועל נפש ממבט ציוני, ואני מסכים עם כל מילה. אבל הם לא ציונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2007, 16:21
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אם זה היה נכון"

ידידי,הם יכולים לחשוב מה שהם רוצים...אבל בשטח לא התפילין מגן עליי ועל הבית שלי.

המגן הוא האוחז בנשק.

כל ההיסטוריה של המדינה היא המעשים בשטח:ההתיישבות,הלחימה,עבודת האדמה וממש לא ישיבה בחדר וקריאת תורה.

הבן,החדר והחרדי כיום הינם מאפיינים של יהודי ג-ל-ו-ת-י שברגע שקיימת מדינה ליהודים,אין לו מקום כבר,ובטח ובטח שלא על חשבון אחרים.

רוצים לשמור על "יהדותי שלי"? בסדר,בן גוריון כבר הגיע לדרך המלך בכך שהסכים לכמה מאות שלהם יהיו פטור מהשתתפות בלחימה במלחמת העצמאות.בגין הרס לגמרי את הרעיון בכך שהוריד את המגבלות.

אין מקום יותר למה שקורה כיוםוחייבים להתחיל לאלץ את החרדים לתרום קצת יותר.הם לא ציוניים? הם לא רוצים לשרת את המדינה? מצדי אפשר לארגן שלילת זכות בחירה וצימצום עד ביטול תקציבים לישיבות של החרדים.זה רעיון מאוד הגיוני אם תחשוב על זה.

ישן 30-12-2007, 18:14
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

אח, נגיסת הדג השמן בפיתיון.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ידידי,הם יכולים לחשוב מה שהם..."

ציטוט:
ידידי,הם יכולים לחשוב מה שהם רוצים...אבל בשטח לא התפילין מגן עליי ועל הבית שלי.

המגן הוא האוחז בנשק.

כל ההיסטוריה של המדינה היא המעשים בשטח:ההתיישבות,הלחימה,עבודת האדמה וממש לא ישיבה בחדר וקריאת תורה.

הבן,החדר והחרדי כיום הינם מאפיינים של יהודי ג-ל-ו-ת-י שברגע שקיימת מדינה ליהודים,אין לו מקום כבר,ובטח ובטח שלא על חשבון אחרים.

רוצים לשמור על "יהדותי שלי"? בסדר,בן גוריון כבר הגיע לדרך המלך בכך שהסכים לכמה מאות שלהם יהיו פטור מהשתתפות בלחימה במלחמת העצמאות.בגין הרס לגמרי את הרעיון בכך שהוריד את המגבלות.

אין מקום יותר למה שקורה כיוםוחייבים להתחיל לאלץ את החרדים לתרום קצת יותר.הם לא ציוניים? הם לא רוצים לשרת את המדינה? מצדי אפשר לארגן שלילת זכות בחירה וצימצום עד ביטול תקציבים לישיבות של החרדים.זה רעיון מאוד הגיוני אם תחשוב על זה.

או הברווז, זה לא משנה, העיקר שתפסתי.
א. אני לא תומך בהשתמטות החרדים, אך מכיוון שאין להם פה פתיחת פה אהיה אני להם לפה.
ב. כל ההסטוריה של המדינה נבלע בניד עפעף (60 שנים כשרוחמה תירה באקדח הפתיחה) ב2000 שנים של חוסר לחימה, לימוד תורה, פוגרומים, ישיבות, רציחות ותלמידי חכמים.
האם אתה אומר עכשיו שכל לימוד התורה לא שווה, וצריך להפסיק עם זה?
ג. האם החרדים צריכים לחדול מלהתקיים ברגע שקמה המדינה? האם באמרה זאת, אתה מצדיק את העניין שכאשר אנחנו מוסרים חלקים מהמדינה שלנו לערבים, השמאל צריך להעלם? סיימת תפקידך- העלם? מי מחליט?
ד. החרדים "הישוב הישן" היו פה לפנייך. אז כשאתה באת אתה בנית על חשבונם בירושלים, צפת, חברון וטבריה. היה להם פה טוב בלעדייך. הגעת עם מיסים, דרישות להתגייס ועוד כל מיני.
החרדים לעולם לא יתערבבו עם הציבור החילוני ומכאן כוחם. אנשי שיווק ופרסומאיים יודעים זאת, פוליטיקאים יודעים זאת, הכר בזאת גם אתה, ואל תיגרר לשינאה מיותרת.
ה. גם האמריקאים רצחו מאות אלפי אינדיאנים והשאירו שמורות קטנות של מהמרים כבדים ושיכורים.
האם זאת תוכניתך?
ו.צימצום זכויות של אוכלוסייה על רקע מוצאה\דתה\אמונתה- אנחנו בברית המועצות הקומוניסטית? חיים תחת שילטון דיקטטורי? קצת מדגדג לך ואתה אנטי דמוקרטי? ומה עם הערבים שלא משרתים? יש חופש דת, במדינה עם חוקים ומחוקקים. אתה לא יכול לעשות מה שבראש שלך.
אתה יודע מי היה דיקטטור אכזרי, שולל זכויות, שונא את האחר וחצי ברווז?- דולף.

ישן 30-12-2007, 19:35
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אח, נגיסת הדג השמן בפיתיון."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
או הברווז, זה לא משנה, העיקר שתפסתי.
א. אני לא תומך בהשתמטות החרדים, אך מכיוון שאין להם פה פתיחת פה אהיה אני להם לפה.
ב. כל ההסטוריה של המדינה נבלע בניד עפעף (60 שנים כשרוחמה תירה באקדח הפתיחה) ב2000 שנים של חוסר לחימה, לימוד תורה, פוגרומים, ישיבות, רציחות ותלמידי חכמים.
האם אתה אומר עכשיו שכל לימוד התורה לא שווה, וצריך להפסיק עם זה?
ג. האם החרדים צריכים לחדול מלהתקיים ברגע שקמה המדינה? האם באמרה זאת, אתה מצדיק את העניין שכאשר אנחנו מוסרים חלקים מהמדינה שלנו לערבים, השמאל צריך להעלם? סיימת תפקידך- העלם? מי מחליט?
ד. החרדים "הישוב הישן" היו פה לפנייך. אז כשאתה באת אתה בנית על חשבונם בירושלים, צפת, חברון וטבריה. היה להם פה טוב בלעדייך. הגעת עם מיסים, דרישות להתגייס ועוד כל מיני.
החרדים לעולם לא יתערבבו עם הציבור החילוני ומכאן כוחם. אנשי שיווק ופרסומאיים יודעים זאת, פוליטיקאים יודעים זאת, הכר בזאת גם אתה, ואל תיגרר לשינאה מיותרת.
ה. גם האמריקאים רצחו מאות אלפי אינדיאנים והשאירו שמורות קטנות של מהמרים כבדים ושיכורים.
האם זאת תוכניתך?
ו.צימצום זכויות של אוכלוסייה על רקע מוצאה\דתה\אמונתה- אנחנו בברית המועצות הקומוניסטית? חיים תחת שילטון דיקטטורי? קצת מדגדג לך ואתה אנטי דמוקרטי? ומה עם הערבים שלא משרתים? יש חופש דת, במדינה עם חוקים ומחוקקים. אתה לא יכול לעשות מה שבראש שלך.
אתה יודע מי היה דיקטטור אכזרי, שולל זכויות, שונא את האחר וחצי ברווז?- דולף.

א.קצת תמוה
ב.הבן,במשך אלפיים שנה היהודים היו בגולה.כאשר היו בגולה היה חשוב לשמור על קירבה רוחנית לארץ ישראל וירושליים.כיום אנחנו פשוט שם פיזית ככה שאין טעם להתנהג באותו אופן.אתה יודע שכל ההלכות,וכל היהדות המסורתית בעצם התחילה אחרי חורבן בית שני.כל כללי היהדות כמעט היו שונם לחלוטין בזמן בית שני.בין אם יש מקדש או לא,הייתי מגדיר את 60 השנה האחרונות ככינון בית שלישי.מכאן,שאין בהכרח טעם להתנהג באותו אופן בו נהגנו בגולה ובטח שלא על חשבון אחרים
ג.אל תערב תרנגולת עם גמל.כל נושא לחוד.ל"מסירת השטחים" אין קשר להשתמטות החרדית והסחטנות שלהם כלפי הממסד.גם בגולה עבדו ועבדו קשה מאוד החרדים ועדיין זה לא הפריע להם לשמור על מסורת.מבין?מדוע בארץ זה צריך להיות שונה.שיעבדו,שיתרמו למדינה ואפילו לא במסגרת צבא אלא במסגרת תשלום מיסים,ושירות כלשהו למדינה.זה ממש לא יפריע להם לשמור על כל חוקי ההלכה והיהדות.חרדים? שיהיו..אין בעיה.אבל מה זה הדבר הזה שהם על חשבון המדינה לומדים תורה.אמרת-הם לא ציוניים...אז שישלמו בעצמם על כל מה שהם נהנים ממנו כיום!
ד.קישקוש שמנסה להוסיף גוון של דרמטיות בהיסטוריה רק חבל שזה לא נכון.המיעוט של המיעוט מן היהודים היו פה לפני תחילת העיליות המסיביות של תחילת המאה ה-20.להגיד שהיו כאן המונים ש"החלטתי בשבילם מה הם" זה קישקוש ואין לו שום ביסוס מן המציאות.בנוסף לכך,שנאה היא ממש לא העסק שלי.
ה.התוכנית פשוטה בין אם אתה ערבי מוסלמי ערבי נוצרי או(כן כן!) חרדי לא ציוני:שלילת זכות הבחירה,וביטול קצבאות כלשהן-תשנא את ישראל,תזדהה עם הפלשתינים או תלמד בישיבה ואל תשרת בצה"ל:לכולם אותו פיתרון.אתה הרי כבר יודע שאיני חובב את ערביי הארץ במיוחד ואתה סתם משחק משחקי פרופגנדה.
ו.ע"ע סעיף ה.

ואל תעז להזכיר שוב בדיון אתי אנשים שאינם ראויים לאיזכור ואפילו לא בציניות,קאפיש?

ישן 30-12-2007, 21:08
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

"...תמיד אני שמח את הצרות שוכח..."
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=orreut]או הברווז, זה..."

ציטוט:
א.קצת תמוה
ב.הבן,במשך אלפיים שנה היהודים היו בגולה.כאשר היו בגולה היה חשוב לשמור על קירבה רוחנית לארץ ישראל וירושליים.כיום אנחנו פשוט שם פיזית ככה שאין טעם להתנהג באותו אופן.אתה יודע שכל ההלכות,וכל היהדות המסורתית בעצם התחילה אחרי חורבן בית שני.כל כללי היהדות כמעט היו שונם לחלוטין בזמן בית שני.בין אם יש מקדש או לא,הייתי מגדיר את 60 השנה האחרונות ככינון בית שלישי.מכאן,שאין בהכרח טעם להתנהג באותו אופן בו נהגנו בגולה ובטח שלא על חשבון אחרים
ג.אל תערב תרנגולת עם גמל.כל נושא לחוד.ל"מסירת השטחים" אין קשר להשתמטות החרדית והסחטנות שלהם כלפי הממסד.גם בגולה עבדו ועבדו קשה מאוד החרדים ועדיין זה לא הפריע להם לשמור על מסורת.מבין?מדוע בארץ זה צריך להיות שונה.שיעבדו,שיתרמו למדינה ואפילו לא במסגרת צבא אלא במסגרת תשלום מיסים,ושירות כלשהו למדינה.זה ממש לא יפריע להם לשמור על כל חוקי ההלכה והיהדות.חרדים? שיהיו..אין בעיה.אבל מה זה הדבר הזה שהם על חשבון המדינה לומדים תורה.אמרת-הם לא ציוניים...אז שישלמו בעצמם על כל מה שהם נהנים ממנו כיום!
ד.קישקוש שמנסה להוסיף גוון של דרמטיות בהיסטוריה רק חבל שזה לא נכון.המיעוט של המיעוט מן היהודים היו פה לפני תחילת העיליות המסיביות של תחילת המאה ה-20.להגיד שהיו כאן המונים ש"החלטתי בשבילם מה הם" זה קישקוש ואין לו שום ביסוס מן המציאות.בנוסף לכך,שנאה היא ממש לא העסק שלי.
ה.התוכנית פשוטה בין אם אתה ערבי מוסלמי ערבי נוצרי או(כן כן!) חרדי לא ציוני:שלילת זכות הבחירה,וביטול קצבאות כלשהן-תשנא את ישראל,תזדהה עם הפלשתינים או תלמד בישיבה ואל תשרת בצה"ל:לכולם אותו פיתרון.אתה הרי כבר יודע שאיני חובב את ערביי הארץ במיוחד ואתה סתם משחק משחקי פרופגנדה.
ו.ע"ע סעיף ה.

ואל תעז להזכיר שוב בדיון אתי אנשים שאינם ראויים לאיזכור ואפילו לא בציניות,קאפיש?

א.בדיונים עם החילונים אני מייצג את החרדים ולהפך ע"מ שלא תיווצר תקיפה חסרת מעצורים על מגזר שלא יכול להגיב.ומכיוון שאני מכיר את כל הטיעונים ("כוייפר\"משתמט") אני לוקח על עצמי את משימת הייצוג.
ב. אוייייייש, שכחת עם מי אתה מתווכח?! איזה מן שיגול קליפת רירית המוח אתה מפזר מבין משתתפי הפורום- דיס אניפורמציה קשקשנית חוסר התמצאות הסטורית יהודית משווע(נו אפאנס)?
*הדס אפ-חפירה הסטורית*:
בני ישראל קיבלו בהר סיני את התורה בשתי צורות- האחת בכתב- חמישה חומשי תורה עם כל הכתוב בה מאדם הראשון ועד מות משה (נשאלת השאלה האם הוא כתב את מותו או נכתב לאחר מותו) כללים חוקים ומשפטים, חלקם ברורים יותר (שמירת שבת, עשרת הדברות, עבודת בית המקדש, מאכלות אסורים וכו')
וחלקם ברורים פחות ("...והיו לטטפת בין עיניך", פרה אדומה וכו').
והשניה בע"פ.

התורה שבע"פ באה לפרש את הכתוב בתורה שבכתב, שכן רוב התורה סתומה ולא ברורה.
התורה שבע"פ לא רק מפרשת את התורה שבכתב אלא נותנת הלכות, צורת התמודדות עם היום-יום, עם ההתפתחויות העתידיות אל מול העולם המתפתח, עם עצמך, אל מול היהדות בכלל בין אדם לחברו בין אדם למקום, כללים לשמירת האדם ולאדם לשמור על התורה, המצוות ההלכה וכו'. התושב"ע באה ומפרשת בצורת פשט (פשוטו של מקרא) דרש (מדרשי הלכה או אגדה- סיפורים הנותנים מוסר, או באים להסביר ע"י הסיפור כיצד או למה מקיימים את המצווה) רמז ( רמזים השתולים בתורה ומסבירים לאלו היודעים לפענחם נסתרות בצורת אותיות, מילים, סדרות של אותיות וכו') וסוד (מה שרווח היום יותר תחת השם "קבלה" אך עושה נזק אדיר לעניין עצמו- המיסטיקה היהודית) בר"ת- פרד"ס.

את כל זה קיבל משה רבינו בהר סיני ביחד עם כל עם ישראל שהנחילו את זה לבניהם ולבני בניהם עד ימינו כבר 3700 שנים בקירוב.

במהלך השנים עד סביבות 300 לפנה"ס ,כשבא אלכסנדר מוקדון והשתלט בנועם על ישראל ומוסדותיה והפך את הכנסת הגדולה ל"סנהדרין" רוב חכמי הסנהדרין התייוונו ורדפו את החכמים.
מאז חדלה ה"שמועה" (= כשדנו בנושאים הלכתיים, ידעו ממש מה הקב"ה אמר למשה- וזו השמועה, מלשון שמע משה מהקב") והחלה תקופת הזוגות, והחלו מתווכחים על ההלכה עצמה, כי הרב הזה זוכר מאבא שלו שעשה כך, והרב השני זוכר מאביו שלימדו אחרת, ולפי מי יקבעו? ובמהלך 420 שנים התווכחו ה"תנאים" (=תנא- מארמית שנה מלשון שונה ומשנן הלכות) ובא לבסוף רבי יהודה הנשיא בשנת 220 לספירה אסף את כל מה שדנו והעלה את התורה שבע"פ לכתב ("משנה"- המחולקת לששה סדרים\ ניתן לרכוש היום בהוצאה המחודשת של ידיעות)

כלום לא השתנה.
אני ומשה רבינו שמרנו על אותה שבת באותה צורה. יהושע אכל תרנגולת שחוטה עפ"י ההלכה בדיוק כמוני, ודוד המלך בדק עדי נידה כמו כל מורה הלכה בימינו.

היציאה לגלות גרמה ליהודים להסתגר בתוך קהילות על מנת שלא יאבדו ויתבוללו בעמים וכך לא ישארו יהודים- בדיוק כמו שקורה כיום "השואה השקטה של יהודי התפוצות"- התבוללות חסרת מעצורים.
למרות שאנחנו רוצים להאמין שהמדינה הזאת יכולה לשמור עלינו מלהתבולל, לא תמיד זה נכון.
"הכפר הגלובלי" נותן גישה לכל שוודית\ גרמנית\ אמריקאית בלונדה שופעת להסתובב פה, ללמוד את השפה ולהתחתן עם כל יהודי קטן. ולהתבולל.
מזה החרדים מפחדים.

אני שמח שהחלטת לקרוא לזה "בית שלישי". אבל איפה הבית?
אני מאמין (בניגוד לחרדים, שמכחישים מכל וכל) שכינון המדינה בארץ ישראל היא "אתחלתא דגאולה"
היא רק ההתחלה. יקח זמן ייזע דם ודמעות עד אשר הבית השלישי יוקם (לאו דווקא פיזית)

אם אתה ערב לכך שעצם ההליכה של החרדים לצבא עם כל עמחא ישראל, לא תגרום להתדרדרות רוחנית, פנימית של הציבור הנ"ל אז יופי. אבל מכיוון שאנחנו עדיין לא סומכים אפילו על עצמינו, ואף אני מודה ומתוודה שהייתה לי ירידה רוחנית בצבא, לא כל שכן כל אדם עם פחות ערכים ומוסר המוזרקים לוריד (מדוע לדעתך ישנם כל כך הרבה התעללויות בצבא? ישנה ירידה מוסרית ערכית של כל החיילים מעצם הליכתם לצבא. הרוב לא מרגישים בזה וזה נעלם לאחר הצבא, אך אנחנו בציבור שלנו מודעים לאישיות המתפתחת של נער בן 18\19\20. ומנסים לשמור עליו ע"י מתן הגנות ומטען ערכי בבואו לצבא. בציבור שלי תמצא פחות את המושג "השלמת ציוד", אנו מבינים שגניבה היא גניבה בכל מקום. אני לא אומר שכולם חזקים , אבל בהחלט מודעים)
ומכיוון שאין אחד שיערוב להם, שיבטיח את שמירת הגחלת, שמבין את עוצמת וחשיבות הדבר, הם מעדיפים להשאר בבית.
אתה רוצה לעשות להם קשה, בבקשה. זה לא מציאותי, ואני לא חושב שמדינת ישראל תיקרוס בלי 40000 חרדים בצבא. הדבר היחידי שיקרוס הוא העצבים הרופפים של אלו שאיכפת להם מי עושה ומי לא.

ג. כבר הזכרתי לך את חוק טל, שנותן להם סולם לרדת ממנו ומן העבודה בשחור. הם עובדים ומכניסים למדינה, משלמים מיסים (קצת פחות- ילדים ופחות שעות עבודה) אבל משלמים. הרבה הולכים לצבא לשלב ב' ומשתלבים במערך המילואים (שזה בעצם מה שמשנה. הרי לא היית רוצה שכל זב חוטם חרדי בן 19 עם 2 ילדים יקח מהמדינה 3500 ש"ח יעשה יומיות שמונה אפס ארבע)

ד. מיעוט, אבל היו. היום על פי מיעוט דומה הולכים להחזיר והחזירו שליש מהמדינה. אז מיעוט שיושב על קרקע משנה איכשהו.

ה. אתה דמוקרטור.

ו. "מפלגת העורבים- דולף הוא הצדק"

ישן 30-12-2007, 22:38
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב ""...תמיד אני שמח את הצרות שוכח...""

ה.תקרא לזה איך שאתה רוצה,זה לא ישנה את העובדה שרק ככה נתקדם.

אפשר לקרוא גם לבן גוריון דמוקרטור כי הרבה דברים שהוא עשה לא בדיוק היוו מעשים מתוך ערכי דמוקרטיה טהורים אבל מה לעשות,בזכות ה"דמוקרטורים" קיימת כיום מדינה.בזכות ה"קיבוצים הבולשביקים" קמה מדינה וזה לא משנה איך תסתכל על זה היום,אבל ההיסטוריה אינה משקרת כשם שהמדינה לא הייתה קמה אם היינו "יהודיים חרדים מושלמים".כאלו היו,והרבה בפולין 1939 ותראה מה קרה להם.

מה שקובע הוא המעשים,שמונחים לעתים ע"י ערכי דת ומסורת אבל הם עדיין מעשים,ולא תפילות.

מה לעשות,אולי לא אצליח לגרום לך לראות הגיון בחוסר מעש של החרדים בארץ,אבל העובדה נשארת בעינה,שהם אינם תורמים מאומה למדינה שבה הם לא מאמינים לדברייך.איני רואה מדוע לא להיות "דמוקרטור" כלפי אותם חוגים שרק מפריעים לקיומה של המדינה.

ישן 03-01-2008, 22:34
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
קומוניזם? נראה לי שאינך מבין על מה אתה מדבר
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי lab123 שמתחילה ב "גם אני חושב שהם צריכים להתגייס"

כמו שיש חוק שאסור לרצוח, וכולם כפופים לו בין אם הם רוצחים חולי נפש או לא, כך גם צריך להיות חוק על שירות לאומי וצבא. מי שלא יעשה - יענש. וזה לא קומוניזם. זה היה קומוניזם אם הייתי מחייב את כולם להאמין לאותו הדבר בלי סטייה. זכותם לחשוב שגיוס זה רע - אין זה נותן להם את הזכות המחוצפת והמגעילה להשתמט. שיעשו צבא ושירות לאומי, הערבים והחרדים. שבמקום לקחת יתחילו גם לתת קצת.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 04-01-2008, 08:41
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

יש חוק שאתה מתעלם ממנו באגרסיביות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "קומוניזם? נראה לי שאינך מבין על מה אתה מדבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלכסנדר הגדול
כמו שיש חוק שאסור לרצוח, וכולם כפופים לו בין אם הם רוצחים חולי נפש או לא, כך גם צריך להיות חוק על שירות לאומי וצבא. מי שלא יעשה - יענש. וזה לא קומוניזם. זה היה קומוניזם אם הייתי מחייב את כולם להאמין לאותו הדבר בלי סטייה. זכותם לחשוב שגיוס זה רע - אין זה נותן להם את הזכות המחוצפת והמגעילה להשתמט. שיעשו צבא ושירות לאומי, הערבים והחרדים. שבמקום לקחת יתחילו גם לתת קצת.

חוק דחיית שירות.
בטל את החוק ונדבר. עד אז אתה מלעיז ומלעיג לחינם.
הם לא חייבים לעשות כלום ב"שב ואל תעשה".

ישן 06-01-2008, 21:14
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

הבנתי גם הבנתי.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "לא הבנת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלכסנדר הגדול
אמרתי שלדעתי יש להחיל על כל הציבור, כולל ערבים לשאלתך, צבא או שירות לאומי כתנאי ליכולת השפעה.

ומכיוון שאנחנו לא ברוסיה הקומוניסטית (או שמא..) ואין פינקסים אדומים של ההסתדרות, יכולת ההשפעה של ועל הדמוקרטיה (לצערינו) בא גם מאלו אשר אינם תורמים למדינה, לא מצד זה ולא מההוא.

הדמוקרטיה היא ככלל לאו דווקא בא מתוקף תרומה למדינה.
ע"ע ארה"ב. אין שם גיוס חובה, ואין חיוב להצביע (אחוז המצביעים הוא קצת למעלה מחמישים)
היופי של הדמוקרטיה, וכן פגיעתה ומקום התורפה שלה הוא בעניין שהמדינה צריכה לדאוג לתושבים- ע"י התושבים עצמם.
הציונים ואוהבי המדינה תורמים, והפוסט ציונים, חרדים וערבים כטפילים נדמו.
המדינה לא סובלת בשל חוסר המעש והטפילות של קבוצות אלו, אלא כמו בכל עסק תמיד יש פאקים, וחלקים שלא משתמשים בהם.
לצורך המשל ניקח קצבייה.
הקצב קונה 10 עופות, וחותך אותם. את העצמות, שהוא כבר שילם- הוא זורק לפח, והחתולים אוכלים בחינם.

אני יכול להמשיך במשל, אך הנקודה ברורה.
תמיד יש מי שיאכל בחינם, הוא לא מפריע ולא אמור להיות לך איכפת.
הם אוכלים ואתה אוכל. אתה משלם והם בחינם. אבל אתה קיבלת את החלק הטוב, שרצית ואיכפת לך ממנו.

אגב, בסוף יהיו יותר חתולים מלקוחות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:22

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר