לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2007, 08:40
  flash99 flash99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benyamin שמתחילה ב "צריך להוסיף בדיוק כל מה..."

טוב בוא נעשה קצת סדר בבלגן

א. רכשתי CISCO מסיבה מאוד פשוטה אני צריך לחבר FIREWALL של CheckPoint שבו אני כן מבין לקו 10/1 של כבלים. למרות שאני לא מבין הרבה ב CISCO ברור לי שזה אחד מהנתבים היותר טובים במיוחד לעסק ולא לבית. יותר מזה מבדיקה של נתבים רבים אחרים החל מהפשוטים ועד ליותר יקרים הסתבר שרובם לא תומכים ביותר מ 7Mbit וזו עובדה ידוע שגם ISP וגם כבלים יודעים (יש נתבים שצפוים לתמוך בעתיד כמו EDIMAX אבל אף אחד לא יודע מתי וגם ברור לכם שאין לה להשוות EDIMAX ו CISCO) . הנתב היחיד ש ISP שלנו היו מוכנים לאשר שיעבודה ב 10 ללא בעיות היה CISCO הנ"ל. זה נכון שאני לא מבין בו הרבה אך מכוון שהקינפוג הרצוי יחסית פשוט מאוד וחד פעמי רכשתי אותו. אתם יכולים לשאול למה לא רכשתי אותו ישירות מ ISP ושהם ישברו את הראש, אז התשובה היא שהם ביקשו פי 2 כן כן פי 2 מהמחיר שאני שילמתי (ואני רכשתי אותו בצורה חוקית ממפיץ בארץ ולא בחו"ל)

ב. לגבי הקונפיגורציה ששלחתי, זה משהוא ראשוני שאני קנפגתי דרך הכלי שהגיע איתו Cisco SDM כל מה שעשיתי זה DHCP החוצה ו IP קבוע פנימה. ההגדרות הנוספות הם ה DEFAULT של הכלי הזה ויכול להיות שהם לא נכונות ואין לי כל בעיה לשנות את כל ההגדרות.

ג. לגבי ה IP הקבוע, אני מקבל מ ISP כתובות קבועות וזה אחד מהם. מה שקורה זה ש IP הזה הולך ל CISCO לאחר מכן יש IP שמקבל FireWall ברגל החיצונית וישנם IP נוספים שהולים ל DMZ מאחורי ה FireWall כמובן ש ב FireWall ה CISCO מוגדר כ Default Route וכדי שה IP ב DMZ יעבדו אני יגדיר ב CISCO שלגבי ה IPים הללו הוא צריך "ללכת" ל FireWall. דרך אגב לצורך הניסוי כל התצורה הזו עובדת מצויין הן אם Edimax והן אם 3Com שהיו לי במקרה ויכולתי לשחק בהם אבל כאמור הקצב מוגבל ל 6-7.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2007, 09:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי flash99 שמתחילה ב "תראה אם אתה לא יודע משהו זה..."

אם אני לא יודע משהו זה אכן לא בושה להגיד שאני לא יודע - ואתה מוזמן עדיין לתקן אותי אם אמרתי משהו לא נכון לאורך כל האשכול הזה..

מבחינה טכנית לא חייבים חייגן כדי לחבר IP קבוע. אני בכבלים כבר יותר מחצי שנה, ללא חייגן, עם IP קבוע.

אבל גם אם נניח והיה צריך חייגן, אם צ'קפוינט לא מסוגל לבצע פעולה פשוטה של חייגן, זה רק מחזק את טענתי...

לגבי "אם יודעים לעבוד איתו זה מוצר מצויין", תמהני, באופן אישי, איך אתה יכול להסביר מקרים שבהם הוא זורק תעבורה מסוג מסויים למרות שמוגדר לו באופן מפורש להעביר את התעבורה המסויימת הזאת, ואחרי שאתה בודק במשאבי העזרה השונים של צ'קפויינט ואתה מגלה שזה ידוע להם שזה כך, ושאין ממש פתרון, ושאולי בגירסא עתידית יהיה, וזה דופק לך את הביזנס - אבל אני בטוח שיהיה לך הסבר משכנע על מדוע הפיירוול שלך יודע יותר טוב ממך מה אתה רוצה לעשות. בכל אופן אני לא הולך להתווכח על זה, מהסיבה הפשוטה, שמבחינתי, צ'קפויינט הודיעו שזה פאק במוצר, אין כאן שום עניין לויכוח...

בכל אופן, שיהיה בהצלחה עם הסיסקו, אני בטוח שמצפות לך שנים רבות של הנאה צרופה...

ישן 27-12-2007, 10:26
  flash99 flash99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benyamin שמתחילה ב "רגע , אז למה אתה מתכוון כשאתה..."

במקרה שלך שימי כאשר אתה אומר IP קבוע אתה מתכון שה IP לא משתנה אבל הוא לא שלך ואם מחר תנתק את המודם שלך למספיק זמן תראה שהוא מתחלף

במקרה שלי שילמתי כדי לקבל IP מה ISP ולא משנה מה אני אמור לקבל אותו

אם לא משתמשים בחייגן אין אפשרות טכנית לתת לך IP קבוע כי אתה בכלל לא מגיע ל ISP

לגבי CheckPoint נכון הוא יודע לחייג לבד אבל במקרה שלי שיש לי 2 יציאות החוצה ולא 1 שמגבות אחת את השנייה לחייג ממנו בלתי אפשרי

לגבי איכות המוצר אני לא הולך להכנס כאן לדיונים ארוכים למה כן ולמה לא כי זה לא נושא הדיון אבל בקצרה אני יכול להגיד שאין מוצרים מושלמים ואם תראה את ההכנסות של CheckPoint מול הכנסות של יצרנים אחרים תבין שהם לא כל כך רעים.
ישן 30-12-2007, 20:57
  benyamin benyamin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי flash99 שמתחילה ב "אותו מודם כאשר הוא מחובר..."

את שתי הערכים האלה אני לא מכיר .....

אבל אם אתה רוצה לבדוק איזה MTU מתאים ( פחות או יותר ) .... אתה יכול לנסות פשוט לשלוח פינג עם גודל פאקט מוגדר ולראות אם הוא עובר פרגמנטציה או לא .

לדוגמא -

ping www.fresh.co.il -f -l 1492

רוב הסיכויים שהוא יתן לך פלט בסגנון של

Packet needs to be fragmented but DF set.

תתחיל להוריד את הגודל עד שאתה מגיע לפאקט שלא חייב לעבור פרגמנטציה. ( תשתדל שהוא יהיה כמה שיותר גדול )

כשתגיע לערך כזה , תוסיף 28 בתים ( 20 בשביל הפתיח של IP ו 8 בשביל הפתיח של ICMP ) לפחות
וזה אמור להיות הערך האופטימלי .

כמובן שכדאי לבדוק במצב כזה איבוד מידע לכמה כתובות ...

כמו כן , מה קורה אם אתה מתחבר ב L2TP במחשב ?

כי יכול מאוד להיות שעדיין יש בעיות בחלק משרתי החיבור של הכבלים או של הספקים , כאשר מדובר בחיבורים בסדר גודל כזה ....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר