לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2007, 19:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 2Sky שמתחילה ב "אל"מ ציקי סלע על נושא ההשתמטות"

או ראי של הצבא. לצערי הרב, הרבה מאוד חברים, שמשרתים ביחידות מגוונות במילואים ותקופות ארוכות מאוד, מאסו בצבא וביחס שלו לאנשי המילואים (שלא לדבר על המדינה) והרבה מדברים בקול ובלי בושה על כך שאולי מספיק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2007, 20:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי 2Sky שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]או ראי של הצבא...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2Sky
צודק 100 אחוז הרגשת הפרייאריות בעוכרנו וצר לי מאוד על כך ,אך ראה את תגובתיהם של המשתמטים "הגאים" הפרזיטים פשוט בושה
אולי יש להם דם כחול?!??!

זהו, שאולי אנחנו צריכים להתבייש? הרי, בינינו, שירות מילואים זה מס סלקטיבי בחסות החוק. עבדות בחסות החוק, שאין עליה עוררין.
למה מישהו שאונסים אותו לשרת, ופוגעים בו, במשפחתו ובפרנסתו צריך להיות גאה, ואילו אחר שמשוחרר מזה צריך להתבייש? למה מישהו שמפסיד 40000 ש"ח לשירות מילואים צריך להיות גאה? במה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-12-2007, 20:14
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אתה יודע לבד את התשובה לשאלה, נכון?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=2Sky]צודק 100 אחוז..."

זה לא מוריד כלום מהאחריות של המדינה.

באותה מידה הייתי יכול (וגם התחשק לי) לקחת את הרגליים אחרי נאומו של אולמרט על קידום-ההתכנסות-באמצעות-לבנון וללכת הביתה באמצע, וכנראה שאפילו לא הייתה נגרמת מזה פגיעה ביכולות צה"ל, בהתחשב בכך שהתפקיד שלי היה בסך-הכל להיות זבוב על הקיר.
אבל אני לא הולך למילואים בשביל אולמרט.

המדינה צריכה לדאוג למי שמגן עליה ותורם לזה; הבושה היא של מי שרק יושב בצד הניצול. הבושה היא גם של המדינה, שמנצלת את אלה שעדיין מאמינים בה מספיק.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-12-2007, 20:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אתה יודע לבד את התשובה לשאלה, נכון?"

יודע - כן. אבל זה לא עושה אותי יותר נאמן לצבא או למדינה. בא נשים את הקלפים על השולחן - אני לא סופר אף קצין בקבע, ואני בהחלט לא מרגיש חלק מצה"ל. מה שמשתמע מכך, שאני לא מזדהה עם נותני הפקודות ולכן יהיה מאוד קשה לגרום לי לעשות ולהסתכן במשהו שאני לא מאמין בו. יש סיכוי יותר מסביר, אי לכך, שאני פשוט לא אבצע פקודות שלא נראות לי (כמו לא מעטים במלחמה האחרונה).

נ.ב. - המצב היום עם הביטוח, שבו פציעה שלי יכולה להביא לריסוק כלכלי של משפחתי וילדתי, לא גורם לי לחשוב יותר מדי על המדינה, אני חייב לומר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-12-2007 בשעה 20:24.
ישן 28-12-2007, 07:03
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
ביטיס, המשבר וההתלבטות שאתה מתאר חוצות יחידות וחילות.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יודע - כן. אבל זה לא עושה..."

בסופו של יום, המסקנה שלי היא שאיני שופט לוחמים הבוחרים להפסיק לשרת במילואים אחרי שירות מילואים או שניים (ובטח שאם השתתפו באיזה מבצע או מלחמה).
יש איזה שהוא קו גבול אישי מאוד, שממנו והלאה אנשים שאוהבים את המדינה, הציונות, היחידה ואפילו חרדים לקיומן אומרים די. לכל אחד יש גבול לכמות החרא שהוא מוכן לאכול מהמדינה ומהצבא, ושתי היישויות האלה מאכילות את הציבור ואת ציבור המשרתים חרא במצקות, לא בכפות.
אין לי מושג איך זה לצאת לשרות מילואים\מלחמה כשיש ללך ילדים. אין לי מושג איך זה להבין שהצבא המטומטם כמעט הפך את הילדים שלך ליתומים, או שהילדים שלך מקבלים פחות מילדים אחרים כי למשפחה יש פחות בזכות ההתעקשות של אבא לשרת במילואים. אין לי מושג איך זה להשאיר בבית אישה עם תינוק ולצאת לאיזה שרות מטופש. בעצם לדוגמא האחרונה יש לי, ראיתי את זה בעינים המודאגות החרדות של התותחן שלי במלחמה, שאשתו עם חמשת ילדיהם היתה צריכה לעבור דירה לבד בזמן שהיינו בתוך לבנון.
חשבון הנפש שאתה מתאר הוא אישי, אני כבר מזמן לא שופט אנשים שבוחרים ללכת אחרי צו מצפונם ולהכריע שהמחויבות שלהם היא קודם כל משפחתם, ואחר כך היישויות המופשטות האלה "מדינה", "צבא", "עם" שביננו, הן הרבה פחות מוצלחות ממה שכל מיני אל"מים משומנים במיל טוענים.
הקצונה הבכירה בצבא, כמו המערכת הפוליטית, שוחה בשמנת, מקבלת תנאים מצוינים (בפרט ביחס להשכלה ולאינטיליגנציה שלהם), ופורשת בגיל מוקדם.
קל לזמר זמירות לאומיות כשפרנסתך מובטחת למשך שנים, עם פנסיה נדיבה וכו'. המדינה שלך באמת נראית טוב יותר, המשפחה שלך שליווה כלכלית ומקבלת כל מה שבא לה...
ישן 27-12-2007, 22:06
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
צה"ל מעודד השתמטות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "או ראי של הצבא. לצערי הרב,..."

הקמפיין הציני של צה"ל נגד ההשתמטות, לא מזיז לאף אחד מהמיעוט הזניח שניתן להגדיר כמשתמט באמת, לא מזיז לאף אחד מאותם אלה שצה"ל בעצמו שחרר עפ"י קריטריונים שצה"ל בעצמו קבע, לא מזיז לאף אחד מאותם אלה שהצהירו על תורתם אמונתם ומאוחר יותר נראו מככבים בעסקי השעשועים (וצה"ל לא דרש את עמידתם לדין על התחזות), לא מזיז לאלפי הבחורים הטובים והחכחמים שמיוצגים פוליטית בכנסת וקובעים מי ימשול במדינה וגם לא מזיז לאלפי חיילי המילואים שמבינים עם מי יש להם עסק - חבורה מכובדת של דברנים גדולים ומעשים קטנים.

ולמה? כי במקום לראיין את עצמם לדעת ולצאת בהודעות דרמטיות בתקשורת, יכלו לעשות את העבודה בשקט ולמלא את השורות בחיילים, לו רצו ולו באמת היו צריכים את כולם. הרי ברור לכולם שלא צריך את הכולם ודי בלהסתובב בקיריה במהלך יום שמש נעימה או בקניון עזריאלי בשעת הצהריים, או בכל בסיס אחר כדי להבין זאת. אם עדיין תאשימו אותי בדמגוגיה, אפנה אתכם להצעת חוק מילואים של הממשלה ושם תקראו על הגיוס הסלקטיבי שמוצע בהצעת החוק ע"י צה"ל, כדי להלבין את המצב שכבר נמשך שנים.
בצה"ל העדיפו משיקולי תקציב ונוחות להחזיק מעט יחידות ולהטיל עליהן נטל כבד, מאשר לאמן, לצייד ולתחזק יחידות רבות ובכך, לצמצם את הנטל. כך נמחקו מהשירות רבים. בהמשך, שנים של הזנחה וזילזול, הובילו להתגנבות יחידים החוצה, מגמה שמתגברת ונמשכת במיוחד לאחר המלחמה האחרונה.

מי שקורא את הדברים שנכתבו באירוח בוואינט ע"י הגולשים, מוצא קבוצה מגובשת משני קצוות הסולם - כאלה שלא רוצים להתגייס ובזים לשירות וכאלה שמשרתים במילואים ואינם מוכנים לסבול את התשובות והמריחה הרגילה שבתשובות צה"ל בשנים האחרונות, כפי שחזר עליהן אל"מ סלע.

קמפיין ההשתמטות, שנולד על רקע ניתוח נתונים מופרך שהוכח ע"י מומחים (כל הסיפור בא בעקבות חלקם של החרדים הלא מתגייסים במחזור הנוכחי) ואשר העיתוי ומניעיו מעוררים תאוריות קונספירציות לא רחוקות מהאמת, מצליח יותר לעצבן ולהרחיק מאשר לקרב.

קמפיין מיותר, מזיק ולא חכם, אבל זול ונוח יותר מלעשות את העבודה האמיתית, לא?

עלה
ישן 27-12-2007, 22:19
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 2Sky שמתחילה ב "אל"מ ציקי סלע על נושא ההשתמטות"

אני חייב לציין שלא מעט תגובות של האל"מ היו די רדודות : "אתה ראוי לכל גינוי אפשרי", "התבייש לך",
"מקווה שהמערכת האזרחית תדע לטפל בך", "הסקתי לגביך כבר מסקנות",
ועוד כמה, ממש לא לעניין, הוא לא אמור להתנגח בכזו צורה לא במשתמטים ולא באנשי מילואים מאוסים בפורום אינטרנטי,
היה יכול להשיב בתגובות יותר נורמליות ומסבירות. מעניין ששום מילה לא נאמרה (לפחות אני לא ראיתי) על המשתמטים מס' 1 - החרדים,
ובנות השירות הלאומי שתופסות טרמפ על השירות ויכולות לבחור אם לעשות שנה 1 או לא לעשות בכלל.
יפה יפה..
שלא נדבר על כך שהציגו לו בחלק מהמקרים טיעונים מאוד נכונים ומרגיזים כמו סטודנט שהתארך לו התואר ל5 שנים כשבמקור אמור להיות 3,
רק בגלל מילואים והאל"מ ענה בתשובה קצרה ביותר ולא עניינית כדי לצאת ידי חובה.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 27-12-2007 בשעה 22:27.
ישן 28-12-2007, 13:37
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הידעת כי מי שהיה מ"פ בשזפון ולמד תוך שרותו לפני 20 שנים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "התשובה די פשוטה, מבחינתי (לא..."

עשה תואר בהנדסה ע"ח צה"ל כולל שכר לימוד, משכורת מלאה ושכר דירה ללא שמ"פ בעת לימודיו והמשיך בתפקידי מטה בתל השומר ובצריפין שאינם כרוכים בקמצוץ מן המאמץ שהשקיע מי היה ועודנו מ"פ במילואים - יצא לפנסיה בגיל 45 עם שכר קובע של כ28,000 ש"ח [לא כולל טיפולי שיניים, אי תשלום מס בריאות של 5%, העדר הפרשה לפנסיה שכן דובר עד לאחרונה בפנסיה תקציבית, לא כולל רכב ונקודות] + משכורת 13 + צבירת פנסיה על שנות הסדיר והלימודים. הידעת כי אדם שכזה אשר עסק במנהלה ותו לא - יזכה לכ 3 חודשי הסתגלות ולהשתלמויות ארוכות שילמדוהו כיצד לנצל טוב יותר את מערך הפנסיה השמנמן של צה"ל. הידעת כי בעוד המ"פ המילואימניק או הרופא ימשיכו לקום לעמל יומם הקשה הרבה יותר וישברו את הראש מי יסעד את משפחתם באם יפגעו או מה יהא על העסק הניזוק - יקבל אותו 'פנסיונר' כ15000 ש"ח ברוטו [ללא הפרשות לפנסיה מתוכם] בכל חודש?

לא מכבוד הפורום שאפרט את דעתי בנושא. הכל חוקי, מוסכם וידוע. בדיוק כמו עם תלמידי הישיבות ומקבלי הקצבאות - ולכן איני רואה הבדל בין 90% מן הפנסיונרים שהם אנשי עורף שיכלו להמשיך ולעבוד [ולגבי חלקם, יש שיאמרו 'להתחיל ולעבוד'] עד גיל 67 שנים לבין תלמידי ישיבות שתורתם אומנותם.

רוב אנשי הקבע לא שרתו שנים ארוכות כטייסים, כמג"דים או כאנשי מטה מבצעיים של אוגדות מרוחקות ופעילות. כשם שדעתי אינה נוחה מלהפקיד חיי בידי עסקני אגודת ישראל אין דעתי נוחה מלהפקיד חיי בידיהם. למרבה הצער - איש אינו שואל אותי ואם אשתמט מן המלוי המעוות של חובותי, אוותר עד מהרה ללא מדינתי היקרה לי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 28-12-2007 בשעה 13:47.
ישן 28-12-2007, 17:01
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אנשי קבע בדרגות רס"ן ומעלה או רנ"גים בהחלט מקבלים שכר נאה בעבור מלאכתם
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מרבית אנשי הקבע לא עשו מסלול..."

שכרו של מכונאי רכב דרג ד' בצבא [בדומה לאלו שהביאו את כלי הרכב שלי בימ"ח החוד המפואר שלנו למצבם המביש] - הינו בהרבה מעבר לכישוריו כפי שהיו מתוגמלים באזרחות.

שכרו של לבלר אזרחי האחראי על רשימה דוממת של 500 שמות ומשלוח ממוחשב של 1-5 זימונים בשנה אינו עולה על זה של קצין שלישות [שלעזרו עומדות כמובן שתי קצינות קישור ו5 פקידות].
אין כל סיבה שהלבלר הצבאי יזכה לשכר גבוה משל זה האזרחי ובודאי שלא יצא לפנסיה בגיל בו רוב האנשים שאינם עובדים זוכים לכינויי גנאי. כל שכן בעבור רמת השרות הירודה שמעניק חיל השלישות לחילי המילואים.

יתכן ואנו סוטים מעט מנושא האשכול אבל תחושת הקבס הממלאה אותי בכל פעם שאני נזקק לשרות אותם אלו 'המחזיקים בעבורי את הצבא' [לא כולל לוחמי קבע עד דרג מג"ד, אנשי צוות אויר וים, בני משפחה או מקורבים ] - היא מן הגורמים המקשים עלי ביותר בעת שרות המילואים.
ישן 28-12-2007, 08:18
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה

הכל עניין של תיאום ציפיות... אכן תגובותיו של האל"מ הן צפויות, שבלוניות, קונפורמיסטיות... מצד שני, למה בדיוק אפשר לצפות ממנו? שיתפור לכל חייל שירות צבאי פר בקשתו? שיצמיד נורוכירורג לכל חייל? שיקרא סטודנטים למילואים רק בחופשת הסמסטר? שכל בעל פרופיל 97 שבנה אתר באינטרנט או קרא ספר JAVA בתיכון ישלח אוטומטית לממר"ם או 8200 במקום לגולני? עד שיוצרים מסלול "לייט" כזה מאפשר גם לאומנים/ספורטאים/דוגמנים וכל מיני חנדלה עדינים כאלו להפוך ממשתמטים פוטנציאלים למשרתים 3 שנים אז גם זה לא טוב... באיזה צבא נורמלי אמהות מתקשרות ישירות עם האל"מ שאחראי על גיוס?? קיצר נראה לי שפשוט מצפים מהצבא ליותר מדי, גם אם כל הקצינים והנגדים בו גאונים חדורי מוטיבציה מינימום קב"א 56. במעט מדינות העולם שעדיין מחזיקות צבא חובה רציני כמו שלנו גם את (המעט) שצה"ל עושה היום לא יעלה על הדעת לעשות וסרבנות/השתמטות מובילה לעונשי מאסר של שנים בכלא ולא לצעדים פתטיים כמו הערה בתעודת השחרור ("התנהגות רעה חמורה" מה זה גנון??)...

יבוא יום ומדינת ישראל תחיה בשלום עם שכניה יהיה פה כיף לחיות איך אמר ראש הממשלה המוצלח שלנו הצבא יהפוך להתנדבותי גם בסדיר גם בקבע וגם במילואים ואז יוכל איש איש מאתנו לעשות כרצונו והתלונות והקיטורים יפסקו. עד אז, אינני רואה איך צה"ל יכול לתת מענה פרטני לכל אחד מעשרות אלפי מגוייסי החובה ומאות אלפי מגוייסי מילואים. ולראיה, גם אף אחד לא הציע פה פתרונות אמיתיים.
ישן 28-12-2007, 11:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

פתרונות יש למכביר - ועיקרן טיפול הוגן בכל משרת, בין אם סדיר ובין אם מילואים.

ישן 28-12-2007, 12:46
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

אכן היו פניות די מטומטמות כמו שציינת לאל"מ וחלק היו מוצדקות אם תבחן כמה מהם,
תסלח לי אבל צריך להיות משהו מאוד דפוק כדי שמילואים של שמירות באיזה ש"ג ידפקו לסטודנט את כל החיים ויאריכו לו את התואר בעוד 2 נוספות, זה ממש טמטום ובטוח יש לזה פתרון, חוץ מזה שהרבה מהמילואימניקים לא נקראים לאימוני רענון אלא לשמירות שגם סדירים בעלי פרופיל 45 יכולים לבצע בלי לבזבז את זמנם של המילואימניקים שמנסים לבנות עצמם באזרחות.
זה לא צבא כפי בקשתף אבל יש הרבה דברים לשיפור ואם לא היתה לאזרחים הזדמנות להתלונן על כמה דברים מוצדקים אז המצב היה מתפתח לא טוב עבור אף אחד.
בקשר לכלא, בוא נגיד את זה בפשטות, ברגע שיתחילו לזרוק לכלא אחד אחד את כל החרדים שאפילו שירות לאומי לא מקובל עליהם, ואת הערבים הישראלים לכלא אחד אחד מאותה סיבה, רק אז אבל רק אז תהיה איזושהיא הצדקה להכניס לכלא את המשתמטים החילונים שלפחות אחרי ההשתמטות שלהם הולכים לעבוד ומכניסים כסף למדינה, למרות שההשתמטות שלהם לא מקובלת בכלל לכל הדעות.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 28-12-2007 בשעה 12:48.
ישן 28-12-2007, 23:57
  vixer vixer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.07

הוא רוצה לעזור בפיתרון בעיית ההשתמטות ?,הייתי מיעץ לו לעזוב את הצבא בעצמו
בגלל אנשים עם גישה כמו שלו חיילים עוזבים את הצבא,אנשים אטומים שלא אכפת להם
מכלום

ציקי אם אתה קורא את ההודעה הזאת תבין שחיילים בצבא הם לא איזה כסא או שולחן הם
בני אדם והם לא חייבים לך כלום אלא אתה בתור עובד צבא מקצועי (או כמו שזה נקרא איש קבע)
חייב להם הם,לסיום הייתי ממליץ לך לפנות לקב"ן בבסיס שלך ולבקש ממנו סדנה על שיפור היחס
לאנשים,אולי דבר כזה יעזור לך שתוכל לחשוב מנקודת מבט של החייל הפשוט או המתגייס הפשוט
מאשר לחשוב מהנקודה שאצלך הכל מושלם ומי שעוזב את הצבא הוא זה שאשם
במקום לחפש את מי להאשים בטעויות שלך ושל שאר אנשי הקבע בצבא (אטימות,חוסר יחס,חוסר
התחשבות,דריסת זכויות של חיילים,חוסר סבלנות,גסות) הייתי ממליץ לך להסתכל במראה ולתקן
את הצבא עצמו לא את מי שעוזב את הצבא
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:36

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר