לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2007, 07:35
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
האם חוקי לקחת כתבה מאתר, או תמונות, ופרסומות של חברות שאיתם אני עובד?

בוקר טוב לכולם
יש לי רעיון לעסק שלי, לתת לאנשים מידע, תמונות, או כל דבר אחר, של חברות איתם אני עובד, או כתבות הקשורות לתחום.

לדוגמה, יש חברה שאיתה אני עובד, משתמש בחומרים שלה, ויש לי פליירים\קטלוגים\ברושורים שלה.
ומה שאני רוצה פשוט, זה לתת לאנשים מידע יותר רחב, אולי להדפיס משהו מהאתר של החברות האלה, וגם לעלות את אותו המידע מהפליירים האלה, על מסך במשרדים, ושאנשים שיושבים שם, יראו את זה על המסכים, בלי שיצטרכו בכלל לפתוח את הקטלוג\פלייר.

השאלה, האם זו עבירה כלשהי על החוק?

או לדוגמה אם יש כתבה בynet או בכל אתר אחר. ואני רוצה להכניס את זה לתוך מצגת, ולתת למצגת לרוץ על המסך, מתחת כמובן אני אכתוב שזה מידע שנלחק מהמקום שממנו זה נלקח (האם גם צריך לכתוב מי כתב את הכתבה?)

או אפילו פשוט יותר.... לצלם את אותם הקטלוגים\ פליירים (חלקים מהם, מה שחשוב לי להדגיש),
ובכל לפרסם יותר את המוצר, ואת השירותים שיש אצלי בעסק.

האם משהו מזה זו עבירה על החוק? על זכויות יוצרים? או כל דבר אחר?

מקווה לקבל תשובות רבות, כי אני בטוח שיש לזה כמה הבטים.

תודה רבה מראש לכל העוזרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2007, 11:31
  אמנון מרגלית אמנון מרגלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "האם חוקי לקחת כתבה מאתר, או תמונות, ופרסומות של חברות שאיתם אני עובד?"

חוק זכויות יוצרים הוא ההגנה שיוצר מקבל מפני שימוש בלתי מורשה ביצירתו, המכונה גם "קניין רוחני". כל יצירה שנוצרה בכל סוג של מדיה, מוגנת ע"י חוק זכויות היוצרים, וככזאת אין להעתיקה ללא רשותו של בעל הזכויות. החוק היום קובע כי תקופת ההגנה על זכויות היוצרים משתרעת על כל תקופת חיי היוצר ועד 90 (!) שנה לאחר מותו.

בתי המשפט אינם מקילים ראש בסוגיה זו ופוסקים פיצויים גבוהים מאוד לטובת בעל הזכויות. בפסק דין שניתן ב 10 במרץ 2004 בבית המשפט המחוזי בירושלים (אימאג' בנק נגד רעות אלקטרוניקה ורכיבים) שילם הנתבע פיצוי של ₪220,000 בגין הפרה של זכויות יוצרים בעת שעשה שימוש בתצלומים בלא לבקש רשות מבעליהם.

אסור למשל , לעשות קליק ימני על תמונה ברשת, לשמור אותה ולהשתמש בה כרצוני תחת השם שלך.מאחורי כל מידע גרפי עומד אדם שצילם / ערך / יצר אותו. אם אין ברשות ה"מעתיק" רשות מפורשת להשתמש בתמונה גראפית שנלקחה מאתר מסוים. אין לו רשות מבחינה חוקית להשתמש בה .

גם אם צוין שם היוצר/בעל הזכויות , אסור לפרסם . במקרה זה צריך לקבל רשות מפורשת מבעל הזכויות להשתמש בתוכן של אתרו. יכול להיות שבעלי האתר רוצים בלעדיות על התוכן שלהם ואינם מעוניינים כלל וכלל שתוכן שלהם יפורסם במקום אחר.

מסחרי או לא מסחרי , עצם העתקת מידע מאתר הינה ביצוע עבירה על פי החוק.

הרבה בריאות
אמנון מרגליצ

כל האמור בתגובה אינו תחליף לייעוץ משפטי ו/או רפואי ואין המשיב אחראי לתוצאות של פעולות משפטיות ו/או רפואיות.על הקורא לפנות לייעוץ משפטי ו/או לעו"ד ו/או לרופא לפי העיניין.

ישן 30-12-2007, 21:07
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "וואו"

אוקיי. אני אנסה לחדד.

אני מנהל מרפאת שיניים, ויש לי הרבה ברושורים, פליירים, קטלוגים וכל דבר אחר, של חברות שמהן אני קונה חומרים, מוצרים, וכו', כמו למשל חברת הלבנת השיניים שאני עובד איתה. יש לה פרוספקטים קטנים שהיא נתנה לי, בכדי שהלקוחות שלי יקחו ויקראו וידעו ו"ירצו גם". אז אני מעוניין למשל לקחת את אותו המידע, ולשים אותו פשוט בתוך המרפאה על המסך, מול הלקוחות, כאשר תוך כדי הטיפול הם יקראו את אותו המידע בדיוק שיש על הפלייר\ברושור וכו'. פשוט כך הם באמת יקראו, כי, מה עוד יש להם לעשות?
ככה אני גם משווק את החומרים והמוצרים של אותן החברות, וכך אני גם חוסך בנייר. שזה מאוד חשוב לי.

ויש לי גם שאלה יותר ספציפית, מה נהוג בעולם ה"זכויות יוצרים" ? אם אני מבקש מהיוצר\בעלים את הרשות להשתמש ב"קניין" שלו, למטרות שהן טובות לשנינו, האם תיהיה הסכמה? או שזה משהו שיש מאחוריו יותר מדי ניירת ובירוקרטיה בכדי שזה באמת יקרה?

ותודה על התגובות עד עכשיו.
ישן 31-12-2007, 11:56
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "[font=Verdana]אוקיי. אני שמח..."

לפני יומיים פרסמתי מאמר באינטרנט תחת הכותרת 'החינוך להשרדות מול שירות ההתמד'. והנה, הבוקר, דרך גוגל ראיתי שהמאמר צוטט ללא רשות וללא קרדיט באתר Idkunim.com - אולי בלי הקרדיט יש בכך חוסר נימוס אבל טענה מצידי? זהו בדיוק העקרון שעומד מאחורי האינרטנט ובודאי שאין לי כל טענה..
נכון, ישנן הורדות של סרטים או שירים שהפרת זכויות היוצרים מאד בעייתית, גם אם היא ביתית - כי ההפצה זו בדיוק מהות עבודתם. אבל אם נחזור לדוגמא שהבאת עלון חופשי לשיניים. עזוב לרגע את ספר החוקים - מה הפסידה אותה חברה מהפרסום?! כלום! מכאן שאין כל נזק - ונזק היא תמצית התביעה האזרחית, להבדיל מהפלילית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:04

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר