לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2007, 23:10
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MTV שמתחילה ב "את הספר של יוסף עברון יש..."

את הספר המדובר (שהוא מצויין לצרך העניין) קראתי.

לגבי פגישה עם יוצאי האצ"ל - ממש לפני שבוע הייתי אמור להיות במפגש שכזה אשר בוטל מסיבות שלא תלויות בי, מעבר לכך לצערי כיום זה כבר מאוד קשה לאתר את האנשים הרלוונטיים לנושא, רק לצורך דוגמא - לפני כחודש במהלך ארוחת צהריים עם זוג חברים מצויינים של הורי התברר לי שקרוב משפחה שלהם היה נהג המשאית שהובילה את חבית הנפץ שדורדרה לעבר המתקן הבריטי בעיר התחתית בחיפה !!!
לצערי לאחר ששאלתי בהתלהבות אם אפשר יהיה לשוחח עמו הוסבר לי שהנ"ל כבר לא במצב בו ניתן לקבל ממנו מידע אמין/מדוייק על הנושא......

לגבי שווקים - אני חייב לציין שדי מפתיע אותי לחשוב שאתה לא נותן לי קרדיט בעניין !

האמן לי שאני פועל כמו תמנון בנושא.......
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2007, 12:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ההתפעלות הבריטית הייתה קשורה ביכולת הטכנית והמבצעית של אצ"ל
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי וורנוס שמתחילה ב "אתה יכול לפרט לגבי ההתפעלות שהזכרת ?"

מבצע הפריצה לכלא עכו, למשל, שרק מזל רע מנע ממנו מלהיות מושלם (צנחנים בריטים רחצו בחוף
הים בסמוך ליציאה מעכו, כשנשקם עימם), זכה להתפעלות בריטית רבה (אלן קנינגהאם, הנציב
העליון, ולוטננט גנרל בעברו, כתב על כך שהאצ"ל מאומנים בכל שיטות הגרילה של מלחמת העולם
השנייה, ואין כוח אדם שיוכל להגן על כל אלפי מבני השלטון בארץ. הוא הוסיף שהכלא בנוי באופן
מאסיבי ביותר וממוקם בעיר ערבית).
אין לבלבל התפעלות זו (מהסוג שניתן למצוא אצלנו ביחס לחזבאללה, להבדיל אלף אלפי הבדלות) עם
אהדה לרעיונות שייצג אצ"ל, ושאותם שנאו הבריטים בכל ליבם.
מה שכן, ייאמר לזכות הבריטים, שבניגוד להגנה, למשל, האצ"ל כונה בשמו (IZL), גם כאשר תוארו
מבצעים קשים במיוחד שלו. לח"י, לעומת זאת, תואר כחבורת רוצחים פלילית (וכונה "כנופיית שטרן").
אני מניח שניתן לייחס זאת להימנעות אצ"ל מהתנקשויות (למעט מקרים בודדים, כמו זה של ראלף
קארנס ב1939 - שמקביל למבצע הפלמ"ח ב1946 לחיסול ברוס, קצין בולשת שעינה את עצורי
ביריה).

בסופו של דבר כאשר מדובר על ארגונים קטנים, האמת היא שיכולתם של בודדים היא שמשליכה
על ביצועי הארגון במישור הטכני. לבני יוכל לתרום בנושא הרבה יותר ממני, אבל יהיה סביר לקבוע
שקמב"ץ אצ"ל, עמיחי פאגלין, שהיה בעל יכולות טכניות נדירות, היה הקלף הסודי של אצ"ל בכל
הנוגע לייחודיות ולאיכות של אמצעי הלחימה שלו (והעובדה שפאגלין לא נתפס מעולם, אפשרה לו
להמשיך בפעילותו עד למלחמת העצמאות, כאשר המבצע האחרון שלו היה איסוף רבבות פצמ"רים
מרכבת משוריינת בריטית באפריל 1948).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר