לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2007, 19:56
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "טיול שהפך לקרב: שני חיילים נרצחו, מחבל נהרג - מקור"

ראשית תנחומי למשפחות.
יהי זכרם ברוך.

שנית לצערנו שגיאה בשטח כזה חשוב להיות מתואמים ומקושרים ביציאה לטיול.
הזמן הרב עד איתורם לו היה מתקצר יתכן שהסוף היה אחר.

שלישית היוזמה של האויב....
תוצאה שני נפגעים משיבים באש...........
מונעים חטיפה,
הורגים אחד ופוצעים קשה עוד אחד .................
(כרגע מנסים לשלוף אותו מביה"ח בחברון)
נלחמים עד הסוף המר.
למרות המקרה המצער יש להתגאות בתפקוד מרגע יצירת המגע.

כאן פורום בטחון ...........
ניתן לדבר על הקשרים פוליטיים

אנא את כל ההתלהמות ה"פליטיקה הקטנה" והנקמות תשאירו בחוץ
מהלים אם ניתן להסיר תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2007, 21:08
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
ע"פ הדיווחים החיילים השיבו אש לאחר שנפגעו ממכת אש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "טיול שהפך לקרב: שני חיילים נרצחו, מחבל נהרג - מקור"

ע"פ הדיווח המחבלים פתחו במכת אש בהפתעה לעבר החיילים, בשלב הזה החיילים נפגעו קשות,
המחבלים הסתערו על החיילים בעודם פצועים על הקרקע על מנת לעשות וידוא הריגה,
בשלב הזה החיילים פתוחים באש לעבר המחבלים פוצעים שניים והורגים אחד, המחבלים מבינים כנראה שהקרב אבוד ונוטשים את המקום בעזרת הרכב, אחד המחבלים נהרג בדרכו לבית החולים.
החיילים כנראה ספגו אבדות קשות ומתו מהפצעים זמן מה אחרי האירוע , לכוחות הביטחון לקח כשעתיים להגיע לאיזור דבר שכמובן היה מאוחר מידי.

כל הכבוד להם,
יהי זכרם ברוך
ישן 29-12-2007, 18:13
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
חופש הדיבור

ראשית ברצוני להביע את צערי העמוק על נפילתם של שנים מטובי בנינו בקרב. התנהגותם בקרב והעובדה שהיה בכלל קרב ולא טבח, הן עדות לכך שהם מטובי בנינו.

שנית רצוני לדון על התרשמותי מהדיון שהתפתח פה בשבת. אין עוררין על כל שאין בדבריו של איש מהמיתדיינים חריגה מהמותר במדינה חופשית ודמוקרטית. גם התבטאות קיצונית יותר (עד גבול ההסתה) לא הייתה חורגת מכך.

בכל זאת הייתה לי הרגשת קבס לאחר קריאת האשכול. בפורום משתתפים ימנים ושמאלנים, דתיים ואגנוסטים ואפילו מיליטריסטים ופציפיסטים. קיימת הגבלה בחוקי הפורום המונעת כניסה לויכוחים פוליטיים. בעבר תהיתי על הגבלה זאת המונעת דיון בנושאי בטחון לאומי חשובים ביותר.
לאחר קריאת אשכול זה וכיוצאים בו, אני שמח על ההגבלה ומקוה שהאכיפה תהייה יותר נמרצת.

אם לא תיכפה מגבלה זאת, אנחנו נגיע מהר מאד למצבם של כמה פורומי סקופים העוסקים בעיקר בהתנצחות לא עניינית. למרות שאני נכנס לפעמים לפורומים כאלה, אני עושה זאת תוך סתימת אף. אם פורום צו"ב בפרש יגיע למצב כזה אני בטוח שרבים מהמגיבים באשכול זה ינטשו אותו מטעמי נקיות דעת.

דוקא פורום סקופים בפרש נקי יחסית מתועבות פורומי הסקופים האחרים לאחר פעולה נמרצת עקב התדרדרות המצב בעבר. פעולה זו גבתה את מחירה וכדאי שלא נגיע למצב כזה בפורום חשוב זה.
ישן 29-12-2007, 18:37
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
גועל נפש!

שני אנשים, יהודים, מתו ע"י האוייב.
נהרגו, רצחו, נפלו?
זה ממש לא משנה.
הדם שלהם עוד לא יבש.
הגופות עוד לא נקברו ויש כאן אנשים שמרשים לעצמם לנהל דיון שלמקרא שלו בא לי להקיא.
חתכתי מהאשכול את כל התגובות שאינן קשורות ישירות למקרה ואינן שייכות לפורום הזה. עותק של האשכול המקורי עם כל התגובות נמצא אצלי.
כל מי שנמחקה לו תגובה מוזמן להרגיש "בצפה פגיעה".
צורת ההתבטאות הזו בלתי נסבלת ואני לא אתן לה לחזור.
יהי זכרם ברוך הי"ד.

ישן 30-12-2007, 02:03
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07

חזרנו לאשכול שבו טענתי שכל אדם שנוטל חיים ללא סמכות או הרשאה הוא רוצח.
למדינה, או רשות, יש הזכות לתקוף - גם אם התקיפה היא לא לגיטימית. כמובן שאסור לה לבצע רצח עם, לירות בשבויים וכדומה.
לארגון שחותר תחת הרשות - אין זכות ליטול חיים, ופעיליו הם רוצחים או פורעי חוק.

אם הרשות הפלסטינית תלחם נגדנו, ושטריה וחייליה לא יהיו טרוריסטים או מחבלים, אלא פשוט חיילים.
עד אז, כל מי שפועל שלא על פי הוראה מהרשות.. הוא רוצח (טרור אפשר לעשות גם בלי רצח. לא צריך לשלב).

ישן 01-01-2008, 20:54
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
רצח המטיילים בוואדי ליד חברון - עדכונים

מכיוון שהאשכול המקורי ננעל, פתחתי אשכול חדש עם העדכונים מחקירת הרצח.

ציטוט:

רוצחי המטיילים: אנשי ביטחון פלסטינים

גורמי ביטחון בישראל חושפים את זהות המחבלים שביצעו את הפיגוע בוואדי ליד חברון, שבו נרצחו שני חיילי צה"ל דוד רובין ואחיקם עמיחי. מחקירתם התברר כי המחבלים הם עובדי הרשות הפלסטינית. אחד מהם חייל בביטחון הלאומי הפלסטיני. השני - איש המודיעין הכללי הפלסטיני
אפרת וייס

שניים מרוצחי המטיילים הישראלים בפיגוע ביום שישי הם אנשי ביטחון של פתח, המקבלים שכר מהרשות הפלסטינית. גורמי ביטחון ישראלים מדווחים הערב (יום ג') כי אחד מהם הוא עמאר בדר אל-חלים טהא - בן 26, תושב אבו סנינה מחברון, חייל בביטחון הלאומי הפלסטיני ופעיל פתח. השני הוא עלי אל-חמיד רגב דנדיס - בן 24, תושב חברון, פקיד בבית הדין השרעי בחברון ומוכר כפעיל פתח ועמד בקשר עם המודיעין הכללי הפלסטיני.

השניים הסגירו עצמם למודיעין הכללי הפלסטיני בחברון ביום הפיגוע, מחשש להיתפס בידי כוחות הביטחון הישראלים. רק לאחר פנייה של שירות הביטחון הכללי, אישרו הפלסטינים כי השניים הסגירו עצמם לידיהם והשיבו את נשקי החיילים ונשקי המחבלים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1331882/atta-281207-09-desk_wa.jpg]

זירת הפיגוע (צילום: עטא עוויסאת)

גורם בגדודי חללי אל אקצה אישר ל-ynet כי השניים שייכים לארגון וכי לרצח לא היו מניעים פליליים, כפי שרמזו גורמים פלסטינים. הגורם מסר כי גם המחבל השלישי, שנהרג מאש המטיילים, הוא חבר בחוליה. "חמאס נטלה אחריות על האירוע רק בעקבות בקשה שהעבירה המשפחה, שאביה, בכיר בחמאס, כלוא בישראל, אך הירי בוצע על ידינו", אמר הגורם.

הסגירו את עצמם למודיעין הפלסטיני

דוד רובין, לוחם שייטת בחופשה, ואחיקם עמיחי, חייל ביחידת שלדג, אף הוא בחופשה, טיילו עם חברתם נעמה אוחיון, בוואדי קוף הסמוך לבית כחל. רובין ועמיחי, שהיו חיילים בשירות צבאי סדיר, היו חמושים בנשקם האישי. במהלך הטיול, בסביבות השעה 12:00, הגיע למקום רכב מסוג טויוטה לנדקרוזר ובו שלושה מחבלים חמושים מחברון. המחבלים ביצעו ירי מתוך הרכב מטווח קצר לעבר שלושת המטיילים. החיילים, שנפגעו קשה מהמטח הראשון, הצליחו להשיב אש לעבר הרכב והרגו את המחבל שנהג בו.

שני המחבלים שלא נפגעו יצאו מרכבם, וירו למוות מטווח אפס בשני הלוחמים. נעמה אוחיון הצליחה להימלט מזירת הירי מיד לאחר המטח הראשון ולהזעיק טלפונית את כוחות הביטחון וההצלה. כלי הנשק של שני הנרצחים נלקחו על ידי חברי החוליה מזירת האירוע. המחבלים השליכו מהרכב את חברם, הנהג שנהרג, התיישבו על מושבו ונמלטו ממהמקום. המחבל ההרוג הוא באסל נביל נעים נתשה, בן 23, תושב ואדי תופאח מחברון.

עוד באותו הערב, כשהבינו שני הרוצחים שנותרו כי כוחות הביטחון הישראלים בעקבותיהם, הסגירו עצמם למודיעין הכללי הפלסטיני בחברון מחשש שיתפסו בידי כוחות הביטחון הישראלים.

גורמי הרשות הפלסטינית לא דיווחו בשלב זה לכוחות הביטחון הישראלים אודות ההסגרה של המחבלים. בעקבות המידע שהגיע לשירות הביטחון הכללי, הועברה דרישה לרשות הפלסטינית להסגיר לכוחות הביטחון הישראלים את כלי הנשק של הרוצחים והנרצחים. רק בתגובה לכך, אישרו גורמי הרשות, כי השניים הסגירו עצמם ונחקרים על ידם. כלי הנשק של החיילים וכן כלי הנשק של המחבלים הוסגרו במהלך השבת.

בחקירתם בישראל סיפרו כי הפיגוע בוצע לאחר שאחד המחבלים זיהה את חבורת המטיילים בוואדי והזעיק את חבריו. הפיגוע היה מתוכנן מראש והמתין להזדמנות מתאימה. מטרת החוליה הייתה לרצוח את המטיילים ולגנוב את נשקם.

גורמי ביטחון ישראלים אומרים כי "ההצהרות בתקשורת של גורמים ביטחוניים פלסטינים, על כך שהאירוע בוצע על רקע פלילי ולא ביטחוני, מנוגדות הן לממצאים שבידי שירות הביטחון הכללי והן להודאות המחבלים עצמם בחקירת הפלסטינים, ונועדו ככל הנראה, להסיר את האחריות של הרשות למעשה. זאת על רקע העובדה שהרצח בוצע על ידי פעילי פתח ומנגנוני ביטחון של הרשות". שירות הביטחון הכללי וצה"ל מבצעים מאז הפיגוע שורה של מהלכים מודיעיניים וחקירתיים ובכלל זה מעצרים נרחבים.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...3489231,00.html

קישור לאשכול המקורי : http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=380171

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 01-01-2008 בשעה 20:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר