לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2007, 10:09
  latoplinda latoplinda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.07
הודעה ל- EtEoR

שלום רב, אני חדשה בפרש

הרגע סיימתי לקראו את הדיון ב- "איל להפריד בין כלבים".

אני רוצה לשנות את דעתו של אף אחד, באופן כללי, אבל אני כן רוצה לאמר את דעתי ובעיקר להביא את ניסיוני האישי לכאן.

ובכן, אני חושבת שהתגובה שלך לגבי דעתך על כלבים "מסוכנים" היא מוגזמת. שים לב, לא אמרתי לא נכונה, אלא מוגזמת.

המפגש הראשון שלי עם לוליטה היה כשמצאתי אותה עזובה ברחוב, חולה במצב קשה בקדחת קרציות. היא הייתה מתעלפת תוך כדי הליכה ומצבה היה עגום.
אחרי שהרופא הציל את חייה, והסביר לי שסוג הכלבים שהוא הכי אוהב הם אמסטפים, מפני שיש להם אופי מקסים והם מאוד ידידותיים, השתכנעתי להשאיר אותה אצלי. היה לי כלב אחד מעורב ובמילא רציתי עוד אחד.

לוליטה מהר מאוד התרגלה לחתולים בבית, ואחר כך התרגלה גם לא לרדוף אחר חתולים זרים ברחוב.

היום היא כבר בת 10, אומנם יש לה אופי חזק, אבל היא מלאת אהבה וכלבה די ממושמעת.

את דינגו, חבר שלה פגשתי במושב. רוטווילר בריא שעבר התעללות, ודי פחד מיד אדם, מטאטא, רגל והיה מתכווץ וממש עושה פיפי על עצמו, כשהיו מתקרבים אליו עם מטאטא, או מרימים רגל כדי לדלג על הרצועה שלו.

לדינגו חיפשתי בית, כי 2 כלבים ו2 חתולים הספיקו לי, אך לצערי מי שמחפש לאמץ רוטווילר בדרך כלל הוא אדם שאסור למסור אליו רוטווילר, כך שבסוף גם הוא נשאר אצלי, אם כי אם לא מעט חששות שהתבררו לי כלא נכונות בסוף.

כשדינגו היה משוחרר במושב (היום אני מוציאה אותם קשורים, מחשש שידרסו), מעולם הוא לא תקף כלב (אפילו לא זכרים) או אדם.

לעומת זאת, 3 פעמים הוא הותקף ונפצע פצעים מכוערים ע"י הסמוייד של השכנים (כשהוא קשור ברצועה אצלי).

אם כן, מי יותר תוקפן, הרוטווילר שלי שנפצע כבר 3 פעמים או הסמוייד שנפצע רק פעם אחת ע"י לוליטה שאחרי שישבה בצד מס' רגעים, וראתה שהסמוייד משתלט על דינגו, ואני לא מצליחה להפריד בינהם כי הייתי לבד, רק אז התערבה ועזבה את הסמוייד מיד כשהוא נסוג? אגב, זאת הייתה הפעם היחידה שדינגו יצא שלם מבקרב הקצר הזה. ואני רוצה לשים דגש לעובדה כי הכלבה רק הזהירה את הסמוייד, לא נעלה עליו שיניים ולא בטיח, בסך הכל הרחיקה אותו מעל דינגו שהיה שרוע על הרצפה.

שורה תחתונה. אני מאוד עירנית כשאני מוציאה את הכלבים לטייל, אך למרות שאני יכולה לדבר אך ורק על כלבים שלי, שגדלים בתוך הבית, ישנים עם חתולים, וחולקים את האוכל שלהם עם כולם, בכל זאת, מתוקף הניסיון שלי, אני נוטה להאמין כי הגזעים הכי מסוכנים הם של בני האדם, שמגדלים כלבים להיות תוקפנים, או פשוט מתעללים בהם לפעמים מתוך בורות.

יש לי שכנים שלא מודעים בכלל לעובדה כי כלבים אמורים לאכול כל יום.... אז איך אתם מצפים שהכלים שלהם יוהיו ידידותים?

שלום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2007, 17:06
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי latoplinda שמתחילה ב "הודעה ל- EtEoR"

אני רוצה להבהיר מספר דברים שאולי הובנו לא נכון. אין לי שום דבר נגד כלבים, בטח ובטח
כלבים מכל הסוגים. יש לי לברדור ואני אוהב אותו מאוד. הוא לא אלים, ואין סיכוי שיגיע למצב
של תקיפת כל דבר חי - בין אם בני-אדם, כלבים, חתולים ועוד.

בקשר לכלבים המסוכנים - אני חושב שיש בהחלט להתייחס אליהם באופן שונה. לא לתת להם
חופשיות כמו שאר סוגי הכלבים. אני גם חושב שאישורים מיוחדים לאחזקתם צריכים להינתן.
לא יכול להיות מצב שבו כל שני וחמישי שומעים על כלב מסוג אמסטף ובני משפחתו, שטוחנים
תינוקות חסרי ישע.

וכן, לברדור, גולדן וכלבים עם אופי מסוים, אני לא חושש להשאיר עם ילד קטן ואפילו עם תינוק.
מאידך, אני בחיים לא אהיה חסר אחריות בצורה פושעת (כמו אנשים מסויימים שמעיזים להשאיר
עולל חסר ישע עם כלב כזה בבית לבד), ולא אתן להשאיר ילד אפילו לא 30 שניות עם כלב מהסוג
הזה.

עוד הוספה. בקשר להתייחסות של בני האדם לכלבים האלה. זה תירוץ מבחינתי. לא מדובר פה
רק על כלבים שעברו התעללות או הרעבה. יש מקרים רבים שרק נוספים לשאר המקרים, על
כלבים שהיו "כלבי המשפחה האהובים". תיארו אותם כעדינים, חמודים, רגישים, ואוהבי אין קץ
- אבל בשורה התחתונה, הם גם תקפו תינוקות.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 30-12-2007 בשעה 17:10.
ישן 30-12-2007, 18:03
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
דעתי בנושא כלבים וכלבים מסוכנים.

צריך לקחת בחשבון שכל הכלבים מקורם בחיית ציד שיבטית וצריך לקחת זאת בחשבון כאשר מנסים לנתח את היחסים בינה ובין "ראש השבט" ובינה ובין הפריטים הנוספים באותו שבט (ובמיוחד ילדים שנחשבים לעיתים לבני אותו מעמד של הכלב ולמתחרים שלו על תשומת לב הבעלים).

התנהגות של כלב, כמו התנהגות כל בעל חיים הינה מכלול שלם של גורמים:
א) הכלאות שונות ומשונות שנעשו ע"י בני האדם גרמו ליצירת "גזעים", להם יש מספר מוטיבים משותפים, בינהם מוטיב ההתנהגות.
ב) אוסף ה"חוויות" שאותו כלב רכש במהלך חייו, ובמיוחד כאשר היה גור. כאן לתהליך אילוף מסודר יש השפעה ניכרת.
ג) אלמנט רנדומלי - בין אם מדובר באלמנט גנטי או באלמנט שקשור לתנאים בהם גדל הכלב עוד ברחם, אולם כמו אצל בני אדם, גם אצל הכלבים יכול לצאת כלב "משוגע" או בעל תכונות לא נעימות.

בנוסף לכך, יש את פוטנציאל הנזק, כלב פינצ'ר יכול להיות משוגע על כל הראש ולנשוך את כל מה שזז. אני לא מקל ראש בכך (העברת מחלות, גרימת כאב וסבל מיותרים וכו') אולם אי אפשר להכחיש שלפטיבול, לדוגמא, יש נשיכה הרבה יותר מסוכנת מאשר לפינצ'ר.

החוקים צריכים לחשוב על כלל המקרים והתרחישים האפשריים. אני נגד סימונם של זנים מסויימים כ"לא חוקיים", חוקים שנועדו בעצם להשמיד את אותם גזעים (מותר לגדל אך ורק אם הם מסורסים או מעוקרים == הכחדת הגזע).

אני כן בעד חוקים מגבילים. אדם רוצה לגדל כלב שהוגדר כ"מסוכן"? אין בעיה. יהיה עליו לקבל רשיון מיוחד לשם כך, בו יוודאו שהכלב עבר תהליך אימון מסודר ע"י גורם מוסמך ומאושר ותעשה בדיקה מדגמית של סביבת גידול הכלב בעת חידוש הרשיון.

ישן 30-12-2007, 19:04
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מקובל ביותר"

בשעה טובה אנחנו מסכימים על כמה דברים::
1. נשיכה של פיטבול מסוכנת במאות אחוזים מנשיכה של פינצ'ר
2. כלב (וכל סוג) צריך לדעת לגדל, הפרצוף של הכלב (כמו הפרצוף של הילדים שלנו ) משקף את החינוך שלנו.
3. בעקבות שתי המסקנות האלו, צריך לפקח אחרת על גידול גזעים שיכולים מבחינה פיזית לגרום לנזקים חמורים.

אבל, לכלבים שיכולים לגרום נזק משמעותי נכנסים רוב הכלבים הגדולים, גם הרטריברים והרועים..
ההבדל בין לברדור לאמסטף למשל, שאמסטף הרבה יותר רגיש לתנאי המחייה והאילוף שלו מאשר לברדור,

לדעתי, כל כלב שיחונך ויגודל כמו שצריך, אין סיבה שיתקוף כלבים/אנשים/חתולים או כל צל של חיה אחרת.

*אבל, יש הבדל גדול בין לתת היתר לבין לשלול ולהמית גזעים שלמים

ישן 31-12-2007, 09:28
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי idanmo שמתחילה ב "(לא מכוון אל תופחת האשכול -..."

לא ברור לי איפה קראת שאם כלב נשך בן-אדם זה לא כל כך נורא..
אף אחד, אבל אף אחד לא אמר את זה ולא חושב ככה!!

אבל מה הקשר ללהעניש אותו? מה נראה לך? כלב זה בן אדם?
אתה יכול לעשות לו נו נו נו והוא יבין?
או אולי לשלוח אותו לכלא והוא יבין?
או שאם תרדים אותו הוא יבין???
מה זה עונש??
אין ספק שאם כלב (מכל גזע שהוא..) הופך להיות מסוכן לאנשים,( ולא נכנס לסיבות, כי סיבות יש תמיד, כמו מאחורי כל פושע אנושי שרק אצל חלק מהם זה פגם במוח, אצל כל השאר זה חינוך..) לא צריך להמשיך לחיות בסביבה שהוא מהווה סכנה, אני לא אומרת להרדים, כי יש הרבה גופים בארץ ובעולם שיש להם שימוש בכאלו כלבים.
סטטיסטיקה אפשר לעשות על הכל.. כולל רוצחים אנסים ונרקומנים, ולא עלה על דעתך לעשות הכללה כאן, נכון? לא תיקח עדה שלמה או סטטוס שלם "ותעניש" אותו על סמך הסתברות..

ישן 01-01-2008, 00:23
  חרוב 04 חרוב 04 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
סזר מילאן הוא כמו מטפל נפשי לכלבים

אני אישית קראתי את הספר שלו באנגלית (cesars way), לא מיזמן הוא תורגם לעברית ונקרא: "הלוחש לכלבים". בספר מתוארת דרך טיפול והתייחסות שונה לכלבים כאשר יש שם הוכחות לכך שהגזעים "המסוכנים" הם לא תוקפניים מטבעם. הכל תלוי באיך הבעלים שלהם גרמו להם להיות.
למי שמעוניין: הכלב בעל מקרי הנשיכות הרבים ביותר, אם אני זוכר נכון זה מדבר על 2005, זה דווקא אקיטה (כלב שמקורו בכלל ביפן). יש שם גם הרבה תיאורים של פיטבולים למיניהם שהרבה יותר חברותיים מרועים גרמניים וויימרנרים.
אני חושב שמיהרו מדי להדביק כינוי "מסוכן" לכמה סוגים. 99% זה חינוך וטיפול בכלב, כמובן שכמו אצל בני אדם יש את ה-1% שיכול להיות לא שפוי. אין מה לעשות זה הטבע.
פילה ברזילרו גם מוגדר כגזע מסוכן לפי החוק בארץ, אני רוצה שמישהו יתן לי עכשיו דוגמא לתקיפה של פילה ברזילו.
גם כשכלב תוקף לא עובר לו בראש:" וואי אני אז*** את הבן ז*** הזה בגלל ש...". הכל פועל אחרת והרבה תקיפות נובעות מזה שהבעלים נותנים לכלב להרגיש שהוא ראש הלהקה ובגלל שהכלב לא מבין כמו בן אדם את מערכת וסביבת החיים שלנו הוא חושב שהוא פשוט מגן על הבעלים שלו ו/או על הטריטוריה.
יש הרבה דוגמאות ואני פשוט לא רוצה להפוך את ההודעה הזאת לעוד יותר ארוכה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר