לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה > פוליטיקה עולמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2007, 18:06
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
כתבה על פקיסטן הקיצונית

לא יודע אם מתאים פה, אבל אולי
"רוצה לבוא איתי לווזיריסטן? תתחפשי לגבר" - זה היה התנאי שהציב לי לפני כמה שנים ידיד מהאוניברסיטה באיסלמבאד, כשרציתי לנסוע איתו למחוז הולדתו, אחד המעוזים הגדולים של הקנאים האיסלאמים בפקיסטן. באיסלמבאד, בירת פקיסטן שבה אני חיה, הנשים לא נהנות מהיחס השוויוני שלו הן זוכות במערב וגם יש לא מעט אזורים שמרניים שבהם הן נדרשות להתלבש בצנעה. אבל ברוב המקומות אפשר להסתובב ללא כיסוי ראש, ללבוש ג'ינס ואפילו לנהל אורח חיים חילוני ועצמאי. לא לשכוח שגם היתה לנו ראש ממשלה אשה, הלא היא בנזיר בוטו המנוחה.

אבל ווזיריסטן זה עולם אחר. כאן מתייחסים אל הנשים כאל רכוש, וכולאים אותן כל היום בבית. מי שמסתובב ברחובות יתקשה לראות נשים, ואלה שכן יוצאות החוצה יהיו מכוסות בדרך כלל בצ'אדור, הגלימה שמכסה את כל הגוף מכף רגל ועד ראש. כמה מדכא. ואם בכל זאת אשה מעיזה להסתובב בחוץ לבדה, היא מסתכנת בפסק הלכה או לכל הפחות בהטרדות מיניות. לכן ידידי, שמשפחתו שם תומכת בטאליבן, אמר שאינו מוכן לקחת את הסיכון שיחטפו אותי או יפגעו בי, והציב לי את התנאי המוזר.
להמשך

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר