לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2007, 07:20
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אולי לדבר על הנושא בגלוי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יאיר- שמתחילה ב "מתלבט... לחסום או לפקח"

אין לי ילדים בגיל הרלוונטי, אבל נראה לי שחסימה לא תהיה אפקטיבית, ופיקוח לא בהכרח יתפוש את הדברים בשעת האמת. נראה לי ששיחה גלויה, בגישה חיובית ולא מאיימת תהיה אפקטיבית יותר. להסביר את הסיכונים והבעיות שאתה רואה ואולי הילדה מפספסת, להפציר בה שלא תיגרר לדברים אסורים, ושאם היא מרגישה שהיא במקום שקשה לה להחלץ ממנו שתפנה אליך בלי לחשוש. אם זו גישה שנראית לך סבירה, תנסה להגיע מוכן לשיחה, חמוש בדוגמאות, ומוכן לתגובות האנטגוניסטיות הצפויות. נראה לי שחשוב במיוחד להמנע מעימות שעלול לגרום לתוצאות הפוכות, ולהבין שלמרות שהפיקוח שלך נובע מרצון לגונן, מבחינתה מדובר בחדירה בוטה לפרטיות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2007, 07:59
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

זה באמת מצב שראוי להתלבט בו.
לא אמרת מהו "גיל ההתבגרות" של בתך. אם הוא 12 זה שונה מאשר אם הוא15 או 16 .
כי אם היא בת 12 שיחות על מין עם אדם בוגר לענ"ד הן על גבול הפלילי ,לעומת זאת בחורה בת 16 שמושחחת עם בחור בן 18 או 20 על נושאים מיניים אינו אסור למרות שמבחינת החוק היא עדיין קטינה.
לדעתי מה שצריך לעשות הוא לערב את אמה של הנערה שתשוחח איתה על הנושא - ואם מדובר אכן במצב שהוא או פלילי או על גבול הפלילי -יש גם לערב את המשטרה.
לא לוותר בשום אופן גם אם הנערה מראה סימני רתיעה ועצבנות ומגיבה בצורה לא סימפטית .
ויתור משמעותו הכנסת הנחש הארסי לתוך הבית.
אין להתרע מלטפל בנושא גם אם לכאורה זאת נראית חדירה לתחום הפרט של הנערה - וזאת אכן חדירה במקום אינטימי מאד ,אבל הנערה צריכה להבין במהלך השיחה שהחדירה הזאת לתחום הפרט שלה נעשתה ממקום טוב שבו הורים דואגים לילדיהם ורוצים אך ורק בטובתם ולא משום הרצון שלכם להטריד אותה ולהכנס לה לפינות אפילות.
לא נעים? לא נורא, בדיוק כמו שלא נעים להחליף חיתול מלא בצואה לילד קטן מאד אבל אין ברירה וצריך להתמודד .
מדובר בחלק מתהליך ההתבגרות שאפילו יחנך את בתך להבין את מדת האחריות ההורית שלכם -ובבוא היום גם את האחריות ההורית שאותו היא תיאלץ לגלות כלפי ילדיה .
אני מאחל לך הצלחה ושיסתיים על הצד הטוב ביותר.

ישן 31-12-2007, 08:34
  בריינס בריינס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
לדעתי

לחסום -לא!
היום רוב חיי החברה שלהם מתנהלים במסנג'ר
תחסום אותה , תפגע לה במעמד ובחיי החברה.
לדבר -ברור! אבל ללא התייחסות ספציפית למה שהיא כותבת ,ספר לה על הסכנות שאולי היא לא מספיק מודעת להן
לא לתת לה לחשוד שקראת את ההתכתבויות שלה.
אם היא תדע יווצר בינכם משבר אמון.
יש לי מצגת בנושא שפונה לילדים ומביאה לדוגמא את הסיפור של אופיר רחום,
הנער שפותה ברשת ונרצח.זה נועד לילדים צעירים,אבל זה יכול להיות בסיס לשיחה וככה היא לא תחשוד בך שאתה בולש אחריה.
אם תרצה תכתוב לי את המייל שלך ואשלח לך.(וגם אחרים שמעוניינים)

נערך לאחרונה ע"י בריינס בתאריך 31-12-2007 בשעה 08:39.
ישן 31-12-2007, 09:11
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
הבת שלך מגלה את עצמה ואת המיניות שלה עכשיו

אם תנסה לבלום אותה באופן הזה, סביר להניח שהיא תתמרד ואולי תעשה צעדים קיצוניים יותר. מעבר לכך, אתה פולש לפרטיותיה, ומועל באמונה. היית רוצה שיעקבו כך אחריך?
פתרון טוב להרגעת היצרים הוא לבלות יותר זמן איתה, להתקרב אליה ולהבין את עולמה, להתיידד איתה ולגרום לה לבטוח בך. לא ברור לי בת כמה היא, אבל כנראה שהחמצת את שלב הצבת הגבולות והטמעת הערכים (אגב, אולי אתה מגזים בתגובה שלך ומסרב פשוט להכיר בכך שגם לה יש צרכים, טבעיים?). אני לא הייתי מתעמת איתה, הייתי מדבר איתה על הדברים, אפילו ברמיזה, רק אחרי שהייתי מתקרב אליה מספיק. שים עצמך במקומה, נסה להבין את עולמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר