לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2008, 09:13
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
נסיון להסבר תרבותי סוציולוגי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "תהרגו אותי... אבל אני לא מבין את ברכות ה"שנה טובה" האלה היום..."

למרות שאני מסכים אם רוב המגיבים שאין צורל "להתנצל", ועל סיבה היא טובה למסיבה, מה גם שאנחנו מנהלים את חיינו לפי הלוח האזרחי ולא העברי, יש לי הצעה להסבר נוסף ברמת התת- מודע.

ראש השנה היהודי, הוא לא חג ממש שמח ונעים. יש בו הטקסיות שהיא תמיד בעלת אוירת חג, אבל מעבר לכך זהו חג כבד, שבו מתחילים לפשפש במעשינו לקראת יום הכיפורים, ועיקרו הסתכלות אחורה ואפילו דאגה של עשרת ימי התשובה.

ראש השנה האזרחי, הוא חג של שמחה, אופטימית ואהבה (נשיקת חצות). זהו רצון אנושי טבעי, לעצור מדי פעם להסתכל קדימה בתקווה ובשמחה, ולהמשיך משם. לכן ראש השנה האזרחי ממלא צורך אמיתי אנושי, ולכן כה רבים מנצלים אותו לחגוג באופן שהוא אחר מהחיטוט העצמי של ראש השנה היהודי. זה לא בא "במקום", זה בא בנוסף.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר