לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2007, 17:43
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pimpf שמתחילה ב "אם אנחנו העם הנבחר - למה היהודים תמיד נדפקים בכל דבר?"

קודם כל, לא הבנתי מה עניין הבחירה למה שהזכרת. אנו יכולים להיות העם הנבחר, ועדיין כל זה יכול לקרות. שנית, כל זה בגלל שאנו עדיין בגלות, ועדיין לא הגיעה הגאולה השלמה ע"י משיח צדקנו. בימות המשיח, יהיה המצב שאליו אתה מצפה.
שלישית, לא צריך להסתכל רק על הדברים הלא טובים. אפשר גם לראות את החלק החיובי; למרות שהיטלר ניסה להשמיד אותנו בשואה, למרות שאנו מוקפים אוייבים, ובדרך הטבע היה לנו מאוד קשה לשרות את כל זאת, הנה אנו כאן, במדינה שרובה יהודים.
המצב בארץ לא גרוע כל כך, אנשים חיים ב"ה בשפע, יש אוכל, ויש מותרות. נכון, יכול להיות הרבה יותר טוב, אבל זה כאמור... בימות המשיח (ואני לא מדבר על המצב החומרי דווקא).

חזרה לפורום
ישן 31-12-2007, 19:23
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pimpf שמתחילה ב "אם אנחנו העם הנבחר - למה היהודים תמיד נדפקים בכל דבר?"

כמנהל אני אומר לך שהעובדים שלי יודעים - שהמצטיינים סובלים.
כלומר - לא באמת סובלים - אלא אני אוציא להם את המיץ. אתן להם את המשימות הכי קשות, את האתגרים הכי גדולים ואמדוד אותם על המילימטר.
העובדים הבינוניים - יקבלו משימות סבירות והגרועים - רק נחזיק להם את הראש מעל המים.

אנחנו העם הנבחר. ברור שלנו יוציאו את המיץ. ככה עם הטובים לא ?

אגב - בלי קשר - אני לא חושב שאנחנו מיוחדים בשחיתות במדינה - אם כבר - מצבינו הרבה יותר טוב משאר העולם. או כדברי פרס - שחיתות שמגיעה לעיתון ולמשפט - היא שחיתות טובה. הבעיה מתחילה כשלא שומעים על שחיתויות.
כנ"ל לגבי שאר הדברים שכתבת. זה נע בין המחיר של להיות טוב יותר מכולם לבין סתם תכונה מאד יהודית שהיא להרגיש מסכנים.

עמוד זקוף ותהיה גאה במה שאתה. אתה לא פחות טוב מאף אחד.

חזרה לפורום
ישן 19-01-2008, 11:08
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי pimpf שמתחילה ב "אבל על העבודה הקשה צריך לקבל..."

לא מקבלים כלום ???
פתח טלויזיה, קרא עיתונים.
ותתחל לספור - צונאמי, מגיפות, קרבות, רצח עם, הוריקן, עוני, רעב ועוד ועוד צרות בעולם.
העולם שלנו מוכה רוע. ואצלינו - אמנם לא הכל טוב, אבל תודה לאל לא שומעים כל יום על אלפי הרוגים כמו בשאר העולם.

ובלי קשר - שוב כמנהל - הדבר הכי גרוע שאפשר זה ליצר אצל עובד התניה שבה הוא מקבל משהו על דברים שהוא עושה. אני אדאג לסביבת עבודה טובה, אנשים טובים, משכורות בונוסים וכל מה שצריך, אבל לא כתגובה למעשה בודד של העובד - אלא כמשלים לעבודה טובה שלו.
אם על כל מעשה טוב אני אגיב בבונוס יקרו שני דברים -
א. אני אהיה חייב לתגמל את העובדים על כל דבר טוב שהם עושים
ב. מתישהו - כמו בסמים - הגוף מתרגל וצריך לעבור לסם הקשה יותר. בונוס כבר לא מספיק ורוצים עוד.

בקיצור - המסקנה כפולה -
1. זה שאתה לא רואה את התגמול - לא אומר שהוא לא שם
2. לא עושים דברים טובים בשביל לקבל תגמול. זה צריך להיות בנפרד.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר