לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2007, 20:58
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה שביתת המרצים או - איך אסיים תואר ראשון?!

שני גבאי 31/12/2007 21:30

שביתת המרצים, שעוד רגע שוברת שיא גינס בתור השביתה הכי מעורפלת בהיסטוריה שלי, נכנסת ליומה המי יודע כמה. מעניין לי ת'כוס גינס. שכר הלימוד כבר שולם מראש, מי לעזאזל יממן את השיקום שלי?

זה לא היה כך מההתחלה. ממש לא. הרומן ביני לבין האוניברסיטה התחיל בטוב, היא סיפקה לי ימי דשא שמשיים ואת נופי הכרמל ואני...ובכן...שילמתי שכר לימוד בזמן. ידענו שבתום שלוש שנים אמור הרומן הזה להסתיים בלי בכי, בלי דרמות, פשוט כי כך כתוב בחוזה. כעת, כאשר השנה האקדמית כולה עומדת בסימן שאלה, אני, עומדת ומסתכלת על הבניין הגבוה ביותר שבשטחה ותוהה מאיזו קומה הכי כדאי לי לקפוץ. כי אנחנו, גברת, סגרנו על שלוש שנים לא על ארבע. לו רציתי ארבע הייתי הולכת ללמוד משפטים (ואז שוב מוצאת את עצמי מתלבטת באותה סוגיית הקומה).

השנה הזו לא הייתה אמורה להיראות כך. זו השנה האחרונה שלי באוניברסיטה, בסופה הייתי אמורה לקבל את התואר הנחשק שלי בכלום ושום דבר (בפקולטה למדעי הדשא). אבל נראה שהסיוט הזה לא הולך להיגמר. אם זו לא מלחמה (שהסתיימה ללא הישגים) אז זו שביתת סטודנטים אינסופית (שהסתיימה ללא הישגים) וכעת שביתת מרצים (שכנראה תסתיים...כבר יודעים לבד). מה כבר ביקשנו, בחיי, תנו ללמוד בשקט. או שפשוט תביאו כבר את התואר, קיבינימט.

לא יהיה זה מפליא אם את מחזור הסטודנטים הזה, אלה שהיו אמורים לסיים השנה, תתקשו למצוא מתחילים קריירה מופלאה בחברת ההי-טק ההיא. קחו קצת יותר שמאלה, רואים את השלט? לא? זה כי אין. אבל זו הכניסה לפאב המקומי. שם בטוח נמצאים כמה חבר'ה שמטביעים את יגונם (וכספם) בטיפה המרה. מה טיפה, כוס. מה כוס, התכוונתי חבית. של בירה. שמישהו יעצור את החבית המתגלגלת הזו, ומהר.

טוב, ברור שאני נוטה להגזים. לא יגון ולא צער. וגם לא כזה הרבה בירה. רק יותר מידי זמן פנוי. הסירו דאגה מליבכם לא דור אלכוהוליסטים גדל כאן. אבל נמאס לנו. נמאס לי. נכון שההיגיון (של מי?) אומר שאם יש לי כל כך הרבה זמן פנוי ראוי שאנצל אותו לעבודה, להרוויח קצת כסף. ובכן, זה לא באמת קורה. כלומר, כן יש הרבה זמן פנוי, וכן אני מנצלת אותו (לכתיבת טורים מטרידים-משהו, ורביצה לא מבוקרת בפאבים) אבל איכשהו השביתה הזו לא הופכת אותי לעשירה יותר (אה, כן, לא מרוויחים כסף מחימום כיסאות על הבר). בינתיים אני הופכת להיות ענייה כמו בילבי בת גרב, אבל מבזבזת כמו פאריס הילטון ואני לא ג'ינג'ית ולצערי גם לא בלונדינית, אבל בהחלט מוכנה לעשות קרחת תוך כדי פרסומת לבירה תמורת סכום נמוך מזה שקיבלה הטייב. הרבה יותר נמוך.

אז נכון שלמאבק המרצים יש חשיבות רבה (כאילו שמישהו באמת מבין על מה הוא) - הם שובתים כי שוחקים להם את השכר (??), הסטודנטים שובתים כי מעלים להם את השכ"ל ובכלל המחאה היא על מצב ההשכלה הגבוהה בישראל ועכשיו כולם ביחד בשורה מן המנון מאבק הסטודנטים אשתקד: "יולי,יולי מה עשו לי את ההשכלה לקחו לי". אז זהו, שאין כל כך מה לקחת. עוד לא ממש זכינו לקבלה. אבל למי אכפת.

מילא שהלך הסמסטר, מילא שהלך הכסף, מילא כל זה. מדובר בעניין בוער יותר (וזה לא הצמיגים בהפגנת המחאה). שחיקה בשכר?הצחקתם את חשבון הבנק שלי. חבר'ה בירה זה משמין. וזה, זה מה שבאמת מקומם. יוצאת להבעיר צמיגים. לפני שיהיו לי כאלה על המותניים.

http://212.179.31.100/scoop/article.html?id=12613

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2008, 20:33
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "גם המשך התסריט ידוע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
מה שאומר שהמרצים יסיימו את השביתה ויחזרו ללמד בכיתות ריקות
למה ריקות? כי אז הסטודנטים יצאו להפגין במחאה על העלאת שכר הלימוד...

לי יש סיבה לא פחות מכובדת לשבות:אם שבוע הבא מסתיימת השביתה,מה יהיה עם הסילבוס?ידחפו את כל החומר של 3.5 חודש לתוך חודש אחד?לא נראה לי שזה יעבור להם בשקט.ימם ארוכים,ימי שישי,לחץ.
כל מרצה יחשוב שהוא המציא את יום שישי ויתברר שכמה שיעורים נופלים על אותה שעה.כל מרצה יחשוב שרק הוא יעיז ללמד מ20 עד 22 ועוד פעם יהיו התנגשויות.בקיצור,לא יודע,מה הולך להיות אבל לא יהיה משעמם לאף אחד,זה בטוח.

את התואר שלי היתי אמור לסיים השנה,+חצי שנה ללא קשר לשביתה.כנראה שהיתי אופטימי מדי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר