לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2008, 18:49
  TANK TANK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.07
מידע נגד ההשתמטות: צה"ל ידרג את המשתחררים

צה"ל הציג את פרויקט "שחרור בכבוד", במסגרתו יחולקו תעודות שחרור לחיילים בצבעים שונים, לפי אופי השירות. לוחמים יקבלו תעודות מוזהבות, תומכי לחימה ושאר החיילים יקבלו תעודות בצבעי כסף וארד. בכיר בצה"ל: "השירות הצבאי הוא כרטיס הכניסה לחברה. מי שתרם יותר יקבל יותר

חייל משוחרר, מחפש עבודה? הצג כרטיס. צה"ל הציג היום (ג') את פרויקט "שחרור בכבוד", שאמור לסייע בפתרון בעיית ההשתמטות. במסגרת הפרויקט יקבלו המשתחררים תעודה שתקנה להם זכויות והטבות, בהתאם לאופי השירות שמילאו.

במסיבת עיתונאים שנערכה בבית סוקולוב בתל אביב, הציג ראש מחלקת תכנון ומנהל כוח אדם בצה"ל, אלוף משנה ציקי סלע, את המודל שהושלם באחרונה תחת העיקרון "תרמת יותר - קיבלת יותר", שאמור לספק תמריץ מתאים לחיילים להשלים שירות מלא בצה"ל ולהצטיין. ב-20 בינואר יונפקו התעודות החדשות למשתחררים, כפיילוט עד סוף חודש מרס - אז תצא לדרך הגרסה הסופית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3489200,00.html

האם זה יעזור ?? / או ייצור בעיות אחרות ....??

נערך לאחרונה ע"י TANK בתאריך 01-01-2008 בשעה 18:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 19:22
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
במקביל - חיל הרפואה ישקול להחזיר טיפול בעלוקות למתלוננים על כאבי ראש.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TANK שמתחילה ב "נגד ההשתמטות: צה"ל ידרג את המשתחררים"

מי אמר: "טיפול בלתי יעיל בתופעה שגדולה על הצבא", ולא קיבל?

אני חולק על אלעזר שטרן על "השתמטות בחסות החוק". משתמטים הם אלה שלא משרתים בצה"ל ללא אישור. משמע - עריקים. כל השאר עושים זאת מתוקף חוק (שיש או אין צורך לשנות ע"י המחוקק).

בנוסף, לא נראה לי בכלל. לפי השיטה הנ"ל סביר מאד להניח שהייתי מקבל "תעודת ארד" (אם הדברים אכן נכונים) שכן, שירתי ביחידות ברמת פעילות א' ורמת פעילות ב' במהלך הסדיר. הדבר היה פוגע בכבודי. שכן, הייתי מסוייג כחייל "מהסוג הנחות" למרות שהשיבוץ נעשה ע"י המערכת.

לא נראה מכובד כלל. ובהחלט לא ימשוך חיילים לתפקידים "האפורים" חסרי התהילה (שהם מהווים כ-80% ממערך החובה בצה"ל)

ישן 01-01-2008, 21:05
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אני פשוט בהלם!"

כרגיל אצלנו, לוקחים רעיון אמריקאי וממחזרים אותו בצורה מצ'וקמקת ומטופשת.

בצבא האמריקאי ישנם שני סוגים של שחרור מהצבא : "שחרור בכבוד" ו"שחרור בקלון". הראשון ניתן לכל מי ששרת בצבא וסיים את שרותו בדרך המקובלת, השני ניתן למשתחררים שנזרקו מהצבא.

הלכו בצה"ל ואימצו את הרעיון בצורה חצי אפויה ומטופשת. אם יש לי פרופיל 97 והייתי בצנחנים אקבל תעודת זהב, אבל אם יש לי פרופיל 42 ושרתתי במודיעין אקבל תעודת ארד. למה צריך לקטלג את המשרתים בצבא, לא מספיק נושא "תעודת לוחם" שמתסכל את תומכי הלחימה בזמן השרות, אתם מוסיפים חטא על פשע ומכתימים את כל מי שלא מסוגל להיות לוחם גם לאחר השחרור ?

כבר שפכנו על כך לא מעט מלל, הגיע הזמן שצה"ל (ובמיוחד האלוף שטרן) יפנימו את הנקודה - מי שמשחרר את האנשים משרות צבאי הוא צה"ל ! אם צה"ל בחר שלא לגייס אותי, מכל סיבה שהיא, אני לא משתמט, צה"ל שמט אותי !

משתמט הוא מי שמתחמק מגיוס, ועושה זאת בצורה לא חוקית, אם הגעתי לבקו"מ לצו ראשון או ביום הגיוס והצבא שחרר אותי שלא יתלונן על כך שלא שרתתי ושלא יקרא לי משתמט.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 01-01-2008 בשעה 21:07.
ישן 01-01-2008, 21:15
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כרגיל אצלנו, לוקחים רעיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
כרגיל אצלנו, לוקחים רעיון אמריקאי וממחזרים אותו בצורה מצ'וקמקת ומטופשת.

בצבא האמריקאי ישנם שני סוגים של שחרור מהצבא : "שחרור בכבוד" ו"שחרור בקלון". הראשון ניתן לכל מי ששרת בצבא וסיים את שרותו בדרך המקובלת, השני ניתן למשתחררים שנזרקו מהצבא.

הלכו בצה"ל ואימצו את הרעיון בצורה חצי אפויה ומטופשת. אם יש לי פרופיל 97 והייתי בצנחנים אקבל תעודת זהב, אבל אם יש לי פרופיל 42 ושרתתי במודיעין אקבל תעודת ארד. למה צריך לקטלג את המשרתים בצבא, לא מספיק נושא "תעודת לוחם" שמתסכל את תומכי הלחימה בזמן השרות, אתם מוסיפים חטא על פשע ומכתימים את כל מי שלא מסוגל להיות לוחם גם לאחר השחרור ?

כבר שפכנו על כך לא מעט מלל, הגיע הזמן שצה"ל (ובמיוחד האלוף שטרן) יפנימו את הנקודה - מי שמשחרר את האנשים משרות צבאי הוא צה"ל ! אם צה"ל בחר שלא לגייס אותי, מכל סיבה שהיא, אני לא משתמט, צה"ל שמט אותי !

משתמט הוא מי שמתחמק מגיוס, ועושה זאת בצורה לא חוקית, אם הגעתי לבקו"מ לצו ראשון או ביום הגיוס והצבא שחרר אותי שלא יתלונן על כך שלא שרתתי ושלא יקרא לי משתמט.

מסכים ב100%.. לכן הרעיון הנ"ל מזעזע..כמו כן הוא על סף הפאשיסטי.
תיקון קטן, בארה"ב יש הרבה יותר מ2 סוגי שחרור אלו שאתה ציינת הם רק 2 מתוך כמה.
אמיל.

ישן 02-01-2008, 06:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי gnd שמתחילה ב "אמיל, הייתי רוצה לדעת קצת על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gnd
אמיל, הייתי רוצה לדעת קצת על העניין אצל האמריקאים אם תוכל לפרט.

כן הנה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_discharge
צריך לזכור הבדל מהותי אחד..בארה"ב השרות הוא לא חובה, אחוז קטן יחסית מהתושבים מתגייס לצבא ולרוב רובם של האזרחים אין תעודה כזו מכל סוג שהוא, כך שהכוח שיש לה הוא כוח קטן ביותר,זה לא ממש מעניין אף אחד עניין תעודת השחרור משרות, פרט לעניין השחרור Dishonorable Discharge שיכולות להיות לו השלכות מתוקף היותו חלק מעבירה פלילית שנעשתה בזמן השרות (זה בגדול..כמובן שזה יותר מסובך קצת במציאות). לכן אין את אלמנט הכפיה שיש לתעודה כזו כאן, שכל אחד אמור לקבל או לא לקבל תעודה כזו...
אמיל.

ישן 01-01-2008, 21:29
  גליאנו גליאנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל גליאנו
אפליה לשמה !!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TANK שמתחילה ב "נגד ההשתמטות: צה"ל ידרג את המשתחררים"

אין אחד שיסכים עם ההחלטה הזו,אולי רק הלוחם החזק ששירת 3 שנים עם סכין בין השיניים...

מה עם החייל שנלחם בבירוקרטיה ע"מ שיגייסו אותו למרות בעיות רפואיות ?
מה עם המש"קית ת"ש שממש רצתה שישבצו אותה בגדוד של גולני ולעומת זאת שובצה בחימוש בגלל שהייתה מצטיינת בקורס ?
מה עם אנשי קהיליית המודיעין ?
מה עם קצינים שהיו בקבע ? (בקריה)
מה עם אנשים בעלי פרופיל רפואי נמוך ?
מה עם חיילות....................................?
מה עם עתודאים ?
מה עם................................................ .................................................. ............????

עם כל הכבוד ללוחמים,ויש כבוד.
בראייתי,במקום להעלות את המוטיבציה למשתמטים (שלא ברור לי כמה מהם יחליטו להתגייס בשביל התעודה הזו..(אף אחד..)),
אולי לחלק מחברי הפורום זו הפתעה,אבל יש המון חיילם וחיילות מלאי מוטיבציה,ציונים אוהבי מדינת ישראל וצה"ל - והדבר הזה פשוט ירסק אותם ויוריד להם את המוטיבציה האדירה שיש להם.

מקווה שהדרג המחליט יחזור בו מחלוקת התעודות ויחשוב על פיתרון חכם יותר ופחות אי-שיוויוני..

סגן "ג'ובניק" במיל' (פרופיל רפואי - 45)..
ישן 01-01-2008, 21:54
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי גליאנו שמתחילה ב "אפליה לשמה !!!"

אני בהחלט יכול לתת את עצמי כדוגמא.

מה לא הייתי צריך לעשות כדי להעלות את הפרופיל שלי,הייתי עושה הכל אפילו כדי להיות בגדודים, ובסוף גם כשהצלחתי להעלות פרופיל לקרבי לא מגייסים אותי.
קבלתי מודיעין, עברתי מבחנים עברתי ראיון, המוטיבציה שלי הייתה באמת בשמיים.

אז אני הולך לעשות קד"צ חצי שנה, שלוש שנים חובה בבסיס סגור במשמרות של 12 שעות ולקבל מעמד של ג'ובניק מהקריה?
אני קיבוצניק רגוע שבימי עבודה ושבתות קם ב4 בבוקר כדי לעבוד בשדה, אבל למה מה קרה?!?@?

אם דבר כזה יעבור ואני אדע שאני עשתי ואעשה הכל בשביל לקבל בסוף תעודה של אחד שרצה ופשוט לא יכול, וגם לאחר מכן הלך למקום שהוא יכול לתרום בו הכי הרבה בצבע ארד שמתייחסים אליו כאילו הוא לא שווה, אני ממש לא הולך להתגייס בכיף כמו שהיה לפני. ואני לא מגזים.
זה מרתיח
ישן 01-01-2008, 22:15
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מה העצוב באמת זה שאין שום קשר בין התעודות הנ"ל לבעיית ההשתמטות.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חבר שלי הסתיר אסתמה כדי..."

מי שלא שהשתמט גם ככה יש לו תעודת פטור במקום תעודת מילואים.

הנסיון בתעודות הללו הן לעודד מוטיבציה לשרת בקרבי, שזה טוב, יפה וחיובי, אולם לא בצורה שתפגע במגזרים האחרים בצבא.

אם ניקח לדוגמא את הג'ובניקים, יש לך את הג'ובניקים האיכותיים (ברוב המקרים, או באמת גאונים שלא משנה מה הפרופיל שלהם או חבר'ה איכותיים עם פרופיל לא קרבי) שבמקרים רבים טוחנים לא מעט (כולל הקפצות באמצע הלילה) ותפקידם כולל אחריות לא מעטה. אלו חבר'ה שאם הם לא יתגייסו, לא תהיה להם בעיה לסיים תואר במקום השירות הצבאי או אפילו כבר להחטף לעבודה מפתה.
מצד שני, יש לך את הג'ובניקים הלא איכותיים (כל מני מש"קי ממטרות למינהם) שלא משנה להם אם תתן להם גם תעודת ברונזה כל עוד הם יהיו בתקפיד בו הם יוכלו לעשות קומבינות ו/או עם תנאי שירות נוחים (שעתיים ביום, שבוע שבוע).

השטות הזאת של תעודת הארד עלולה לגרום לעליה באחוז המשתמטים בקרב הג'ובניקים, ודווקא מאלו שהצבא כן צריך.

ישן 06-01-2008, 13:21
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "זו כל המטרה של ההבחנה: גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
זו כל המטרה של ההבחנה: גם אחרי השיחרור מגיע ללוחם שהאנשים יידעו שהוא היה לוחם. ואני לא רואה שום פסול בזה. הבן אדם עבד קשה בזמן שאחרים עבדו פחות קשה, למה שזה לא יזקף לזכותו.

יש מס' בעיות עם מה שאתה אומר, שלדעתי מגיעות מחוסר הבנה של החיים האזרחיים.

1. אחרי השחרור אני ואתה אזרחים, את מה שעשית בצבא אתה יכול לספר לחבר'ה על כוס בירה, או ללכת עם הכנפיים על דש החליפה. אין לזה שום קשר עם תעודת שחרור - אני ואתה שרתנו בצבא ושוחררנו לאחר תום שירות, אין כאן שום סיבה להבדיל ביננו.

2. שנינו עבדנו קשה בזמן הצבא, אתה היית לוחם בגולני, רובאי כל השרות. אני הייתי ביחידת מודיעין שהביאה מודיעין איכותי שבזכותו הפעולות שאתה ביצעת נשאו פרי. לך יש פרופיל 97, לי יש פרופיל 45. כל אחד מאיתנו שירת 3 שנים ונתן את המקסימום. למה לך מגיעה תעודת זהב ולי תעודת ארד ?

3. מה הכוונה "יזקף לזכותו" באזרחות ? לך יהיה יתרון בחניה ברחוב שינקין ? אתה תהיה ראשון בתור במסעדה ? מה השטות הזו של תיוג אנשים, ולמה זה נחוץ, רק כדי שאתה תלך עם חזה זקוף ואני אתהלך בזהירות בין הצללים ?

מדובר ברעיון אווילי, שבה לכסות את ערוותו של צה"ל שלא מסוגל להשפיע על עשיית שני השינויים הנחוצים באמת :
1. לחוקק את "חוק המילואים".
2. לבטל את "חוק טל".

ישן 06-01-2008, 14:58
  ענקנמן ענקנמן מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן]זו כל המטרה של..."

1. תעודת השיחרור היא תעודה צבאית. תפקידה - להעיד על שירותו של המשתחרר. אומנם לא פתחתי את התעודה שלי מהיום שעזבתי את תל השומר, זכור לי היטב שמופיעים בתעודת שיחרור כל מיני משפטים, שמתארים את מהלך השירות שלי. אז עכשיו התעודה תכלול מידע נוסף, המקודד בצבע.

2. כי עבודתו של הלוחם קשה יותר. כי הצבא רוצה לעודד מלש"בים לרצות להגיע לקרבי. כי אם לא תעודד אותם בצורה כזאת או אחרת להגיע לקרבי, תאלץ די מהר לחפש פתרון יצירתי לבעיות כוח האדם בגדודים.

3. ברוך השם, זה כבר לא עניין של הצבא. אם עריית תל אביב תרצה, אז כן, הלוחמים מיל' יורשו לחנות בשנקין ללא תשלום, עם גלגל אחד על המדרכה. אם מוכר הפלאפל במרכז זיו ירצה, הוא יתן ללוחמים כדור אחד בחינם, ירצה - יתן כדור אחד פחות. הצבא רק נותן את התעודה, לא את הזכויות באזרחות. אז בעצם, אתה צריך לשאול את עצמך, האם זה שבן-אדם העומד מולך היה בקרבי משפיע על היחס שלך אליו?

הרעיון אווילי, בהחלט. אבל אין שום בעיה עם האתיות.

להמשך המשפט, לא הייתי רוצה לחיות במדינה, בה לצבא יש השפעה על הגוף המחוקק. אי חקיקה של חוק המילואים מחד, וחקיקת חוק טל מאידך זה לא כישלון של הצבא, אלא של החברה ונבחריה.
ישן 06-01-2008, 15:21
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "1. תעודת השיחרור היא תעודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
1. תעודת השיחרור היא תעודה צבאית. תפקידה - להעיד על שירותו של המשתחרר. אומנם לא פתחתי את התעודה שלי מהיום שעזבתי את תל השומר, זכור לי היטב שמופיעים בתעודת שיחרור כל מיני משפטים, שמתארים את מהלך השירות שלי. אז עכשיו התעודה תכלול מידע נוסף, המקודד בצבע.

התעודה לא "מכילה מידע נוסף מקודד בצבע", התעודה היא בצבע על מנת להעיד שהנושא אותה היה "רק" תומך לחימה ולא לוחם, למרות (ואני חוזר על עצמי) שהוא נתן את המקסימום שהוא יכול, בדיוק כמו הלוחם.

2. כי עבודתו של הלוחם קשה יותר. כי הצבא רוצה לעודד מלש"בים לרצות להגיע לקרבי. כי אם לא תעודד אותם בצורה כזאת או אחרת להגיע לקרבי, תאלץ די מהר לחפש פתרון יצירתי לבעיות כוח האדם בגדודים.

אין חוסר במלש"בים שרוצים להיות קרביים, ואין בעיית כוח אדם בגדודים - להיפך (תבדוק היטב את המספרים). הכוונה המוצהרת היתה "להיאבק בהשתמטות". איך צבע תעודת השחרור יתרום להגעתם של אותם מלש"בים שממילא משתמטים ?

3. ברוך השם, זה כבר לא עניין של הצבא. אם עריית תל אביב תרצה, אז כן, הלוחמים מיל' יורשו לחנות בשנקין ללא תשלום, עם גלגל אחד על המדרכה. אם מוכר הפלאפל במרכז זיו ירצה, הוא יתן ללוחמים כדור אחד בחינם, ירצה - יתן כדור אחד פחות. הצבא רק נותן את התעודה, לא את הזכויות באזרחות. אז בעצם, אתה צריך לשאול את עצמך, האם זה שבן-אדם העומד מולך היה בקרבי משפיע על היחס שלך אליו?

אם הצבא רק נותן את התעודה, שישמור עליה סטרילית ומכובדת, שלא ינסה "להכתים" אותי באזרחות. עשיתי את חובתי ולא מגיע לי יחס שונה. למה זה לא ברור לך ולא מובן מאליו ? כאשר שנינו בסדיר אתה מקבל זכויות יתר בצורת "תעודת לוחם", סחתיין. לאחר השחרור תעזוב אותי באמא'שך. האם התעודה מעידה על כך שכנהג אני עושה 70 יום מילואים ואתה כלוחם משתמט ממילואים כבר 10 שנים ?

הרעיון אווילי, בהחלט. אבל אין שום בעיה עם האתיות.

הבעיה האתית היא עם הסלקציה, סלקציה היא דבר לא אתי.

להמשך המשפט, לא הייתי רוצה לחיות במדינה, בה לצבא יש השפעה על הגוף המחוקק. אי חקיקה של חוק המילואים מחד, וחקיקת חוק טל מאידך זה לא כישלון של הצבא, אלא של החברה ונבחריה.

כל גוף רשאי להשפיעה על חקיקה שנוגעת אליו ישירות - מ"בזק" וחוק בזק ועד קופות החולים וחוק הבריאות. לצה"ל היה חלק גדול מאד בהכנת שני החוקים הנ"ל.

ישן 06-01-2008, 19:35
  ענקנמן ענקנמן מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן]1. תעודת..."

1. אבל המקסימום שהוא נתן היה קצת פחות ממקסימום שמישהו אחר נתן. אין שום סיבה לא לציין את זה בצורה הברורה ביותר. גם מי שיצא על 21 אחרי שבוע בטירונות מבחינת הצבא והחוק נתן את המקסימום שלו, עדיין זאת לא סיבה לא לתת הטבות לאלו ששירתו שלוש שנים.
2. אין מחסור זה לא מספיק. כדי שהצבא יוכל לבחור את הטובים ביותר, הביקוש צריך לעלות על הייצואה. חוץ מיזה, אני לא יודע מה מצב בגדוד ממוצע, אבל בזמני היו תקופות שבפרוש הייתה בעית כוח אדם בגדוד שהייתי בו. איכשהו המצב לא מצא שום ביטוי בראיונות עיתונאיים של הקצונה הבכירה.
כדי לגרום למלש"ב לרצות קרבי, צריך לגרום לאחיו הבוגרים להרגיש טוב עם מה שהם עשו בקרבי. והדרך היא, בין השאר, לצ'פר אותם.
3. תיאור של סוג השרות אין בו שום דבר "מכתים". זה מה שהיה - זה מה שכתוב. אתה לא שלם עם בחירת הצבעים? הרי ברור שאין לצבעים שנבחרו שום משמעות בפועל.

הסלקציה מתבצעת בבקו"ם ביום הגיוס, אפילו לפני, כאשר מתגייס אחד נשלח לצוקי עובדה לטירונות של ארבעה חודשים ואחר נשלח לזיקים לטירונות של חודש. תעודת שיחרור באה רק להעיד על הסלקציה הקיימת גם כך.

חלק בהכנה ברור שהיה לו, אבל אין לו דרך לחייב את הח"כים להצביע במליאה.
ישן 01-01-2008, 22:41
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

תגובת נבחרי הציבור.

ציטוט:
הח"כים על תעודות השחרור: גימיק או צעד ראוי?

תת-אלוף במיל', ח"כ עמירה דותן, סבורה שתוכנית "שחרור בכבוד" לחיילי צה"ל היא צעד בכיוון הנכון. גם חברי הכנסת אלדד ושטייניץ חושבים כמותה. מנגד מתייצבים ראשי שדולת המילואים בכנסת, אבשלום וילן ודני יתום
אמנון מרנדה

האם פרויקט תעודות "שחרור בכבוד" לחיילים המשוחררים יצליח להפחית את שיעור ההשתמטות או שזה רק גימיק? חברי הכנסת שאותם שאלנו חלוקים בדעתם.

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), ששירת כרופא צבאי קרבי והגיע עד לתפקיד קצין רפואה ראשי, מצדד במהלך: "אני חושב שהמעשה ראוי, משום שנכון לתגמל אנשים שמסכנים את חייהם יום יום במלחמה בערבים. המדינה לא נותנת להם הטבות אחרות. היום למעסיקים אסור לשאול מועמדים לעבודה היכן שירתו. בצעד החדש, חייל שיציג את תעודת השחרור שלו יוכל למעשה להעיד על שירות קרבי".

גם ח"כ יובל שטייניץ מהליכוד, מברך על המהלך: "מדינת ישראל חייבת לבטא את מחויבותה והכרתה לאלה המחרפים נפשם למען ביטחונה וקיומה".

חברת הכנסת עמירה דותן מקדימה, שהיא תת-אלוף במיל', לשעבר קצינת ח"ן ראשית, אומרת כי התוכנית היא "צעד בכיוון הנכון. אני תומכת בהחלט בדיפרנציאציה בהתאם לסוג השירות שביצע כל חייל וחייל. אני תקווה כי אין זה צעד הצהרתי בלבד, שכן לאחר שפורסם כי האלוף שטרן חיבר מסמך אודות אפליה מתקנת לנשים בצה"ל, ביקשתי את המסמך ונמסר לי ממשרד הביטחון כי הוא אינו קיים".

יו"ר שדולת המילואים בכנסת, ח"כ אבשלום וילן, לשעבר לוחם בסיירת מטכ"ל, לגמרי לא מתלהב: "זה מגוחך לחלוטין. מה שחשוב זה לשרת בצבא. מי שמשרת בשירות קרבי זה הטוב ביותר. יש לשמור על שיווניות. כל אחד צריך לתת כמיטב יכולתו, ואם כל אחד עושה כמיטב יכולתו והיכולת שונה, אז מבחינתי - כולם צריכים לקבל את אותה תעודה. לא כולם יכולים לשרת ביחידת עלית. לכן, ההפרדה הזו נראית לי פסולה ומיותרת, ונזקה עלול להיות רב מתועלתה, משום שהיא תעשה הפרדות ותקטין את המוטיבציה לשרת כתומכי לחימה או במקומות שנחשבים כפחות הרואיים. צה"ל עלול להפסיד מכך".

ומה עם כאלה שנפצעו באמצע השירות?

גם ח"כ דני יתום (העבודה), לשעבר לוחם בסיירת מטכ"ל, והיום מכהן כיו"ר שדולת המילואים עם ח"כ וילן, מתנגד: "אני חושב שלא צריך לעשות הבחנה כזו. זה לא יעשה שום דבר, חוץ מאשר הפרדה מיותרת. כולם שירתו בצבא. כל אחד שירת בהתאם לצורך של הצבא. כל אחד תרם את חלקו בתפקיד זה או אחר. מה יהיה על כאלה שהתחילו לשרת כלוחמים, נפצעו למשל ובחצי השירות האחר היו בתפקיד עורפי? הם יקבלו חצי תעודת זהב וחצי כסף? שלא יתעסקו עם זה. זה נראה מיותר ולא יעורר מוטיבציה. צריך לעסוק בעיקר. במקום זה צריך לוודא שהרפורמה שעברה בממשלה לגבי הטבות לחיילים תתבצע".

ח"כ דב חנין (חד"ש) ששירת כמדריך קורס בבסיס עורפי: "כל הרעיון הזה נראה לי כמו עוד סוג של גימיק. חיילים לוחמים לא צריכים תעודה בצבע זהב, אלא אחריות של המדינה ששולטת בחייהם וצריכה לנהוג בהם בזהירות. הייתי מציע לממשלה להגדיל את שכר החיילים, כדי שהם לא יחיו על גרושים, לעודד תעסוקה בקרב צעירים, גם כאלה שלא שרתו בצבא, יש המון בעיות, ותעודות בכל מיני צבעים אינן הפתרון האמיתי לכל הבעיות האלה".

ח"כ יואל חסון (קדימה) שירת כתומך לחימה בנח"ל ומשרת כלוחם במילואים: "בעיני השירות הצבאי הוא בעל ערך, לא משנה באיזו יחידה אתה משרת. אני חושב שזה מסר לאומי מרכזי, ולכן ההבחנה שצה"ל עושה בין סוגי השירות באמצעות צבע שונה בתעודת השחרור, היא כיוון לא נכון, שיוצר בצה"ל סוג של מעמדות. זה נראה אפילו כמו מועדון לקוחות. זה לא מהרעיונות הכי טובים שצה"ל הוציא בתקופה האחרונה, לדעתי יש לגנוז את הרעיון".

ישן 02-01-2008, 16:46
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05

כמה שאלות בנושא.

1. מהי הגדרה המשפטית של משתמט?
2.למה באמת לא מתגמלים למגיע להם?(פעם לפחות חשבתי שלשרת בצה"ל זאת קודם כול זכות ולאחר מכן חובה.)
3. שאלה אישית אני שוחררתי ממלואים באמצע שנות העשרים שלי. בגלל משבר מסויים מה זה אומר לגבי ואנשים כמותי?(האם אני להענש פעמיים בארץ הזאת , מאז גם אין רשיון נהיגה.)
עכשיו המסקנות הקטנות שלי.
1.הכת השולטת בישראל(אלא שמתיימריים להנהיג וכשלו כבד די הרבה זמן. לא איש כזה או אחר)
נוקטת צעדים של הכלל הוותיק בעולם כדי לשלוט. הפרד ומשול.
2. כמו משהו כתב זה לא לתגמל את אלא שמגיע להם אלא לרמוס את אלא שעשו טעות כזאת או אחרת.
כמובן הנהגה שלנו לא מוסגלת ואולי גם לא רוצה לרתום את העם לרמוס אוייבים. ולא חסר כאלה.
3. כמובן זה יביא אוכלסיות שונות לשנאה למסדות המדינה.(לי למשל אין אהבה יתרה למסודות הממשל בארץ.) ומשם פשוט יביא גם לניכור גובר למדינה ואולי גם לעם.
בקיצור זה לניכור בין חברי העם , לא שהיום שוררת אהבה יתרה בין האזרחים.
צר לי שזה גלש לפוליטקה אבל הנושא הזה פוליטי במהותו. ואולי האשכול היה צריך להיות בפורום אחר.
בקריאה בדיון כמעט ולא נגעו במשמעות אלה במה מגיע לי.
וכבר די הרבה זמן מתנהל בקרב די הרבה אזרחים השאלה מה מגיע לי? וכמה אני ארוויח מי זה?
אז אחר כך מתפאלים למה יש אנשים שבוחרים לוותר על השירות.
ואלא שבאמת "עבדו על המערכת" לא הם הכי אשמים אלא המערכת שעדיפה כמו תמיד את ההפתרון הקל ביותר שיחרור מסיבי שכול מי שלא נראה לה. ולא לחפש את אלה שמרמים.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 02-01-2008 בשעה 16:51.
ישן 02-01-2008, 19:46
  vixer vixer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "כמה שאלות בנושא. 1. מהי..."

משתמשט = מי שלא הגיע בכלל לשירות בצבא והיה עריק ובפועל הצבא מחפש אותו עד היום

כמובן שאת זה אנשים כמו שטרן לא יגידו,האינטרס שלהם זה שיאשימו את כל מי שיש לו פטור חוקי
מהצבא ולא אותם,כדאי שצומת הלב התקשורתית תרד מהם אחרי הכישלונות שלהם במלחמה האחרונה
הרי אם הייתי עכשיו קצין בכיר בדובר הצבא והייתי רוצה לשפר את תדמית הצבא אחרי המלחמה הכושלת
הייתי מוצא לי שעיר לעזאזל,מכיוון שהצבא לא מסוגל להסתכל במראה או לעשות ביקורת עצמית הוא מוציא
את העצבים שלו על הציבור האזרחי ופשוט מאשים את מי שיש לו פטור מהצבא בזה שהוא "השתמט" וכו.
למרות שבפועל אחוז האזרחים שחוקית מוגדרים כ "משתמטים" הוא אפסי

למזלנו רוב תושבי מדינת ישראל הם ברי דעת בניגוד לקצינים הבכירים בצבא ולכן אף אחד לא קונה את
הפרופגנדה הזולה של שטרן ושאר הלצים בצמרת הצבא
ישן 03-01-2008, 12:24
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "זהו עיקר הבעיה במאבק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי double_o
זהו עיקר הבעיה במאבק בהשתמטות, הקושי להוכיח את השקר. לפעמים יש דברים שיכולים לרמוז על שקר כמו זמרת אשר קיבלה פטור מטעמי דת ונראית שהיא מפזזת על במה בלבוש מינימלי בליל שישי.

אבל זה לא המקרים בדרך כלל. וההגיון של צה"ל הוא מעגלי: אם למישהו יש פטור נפשי אז הוא שקרן בגלל שכל הפטוריסטים הם משתמטים, הבנתה את הבעיה בלוגיקה? אם יש בעיה במערך המיון של צה"ל הוא צריך לערוך רפורמה בו (ולפי מסע הצלב שכמה קצינים בכירים מנהלים נראה שיש בו בעיה חמורה) אבל אי אפשר קודם לתת פטור ואז לזעוק על שיש הרבה פטוריסטים.

כמו כן ממש לא מוצא חן בעיני שמתמקדים בפטוריסטים הנפשיים, זה פשוט בחירת מטרה קלה בעוד שהפטוריסטים מסיבות דתיות הם ציבור גדול באופן משמעותי רק שלהם יש גב פוליטי חזק.

ישן 03-01-2008, 15:01
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי vixer שמתחילה ב "משתמשט = מי שלא הגיע בכלל..."

תודה על התגובה , בדיוק כמו שחשבתי.

ומה יותר גרוע ספסר מלחמה כמו במקרה של הרמט"ל במלחמת לבנון 2 או עריק או משתמט שקרן?
ומה בדיוק משדר למטה מפקד עליון שהלך לשחק בבורסה בזמן מלחמה.(נסיון להרוויח כסף מהמצב.)
חוקי אבל משדר ריח נורא מטה. אבל זאת בגלל הפיאסקו של המלחמה.
עם המלחמה הייתה יוצאת לפי איך שהמתכננים רצו אז אף אחד לא היה מדבר על זה.
עכשיו הוא הלך לעשות מליונים אצל ה"חברה" שלו.
מה זה משדר על השרות בצה"ל?
לפני כמה ימים ראיתי סרט תעודה על מלחמת העולם 1 ושם נאמר משפט שמסכם הכול. "רק הספסרים הרוויחו מהמלחמה."
סתם חומר למחשבה.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 03-01-2008 בשעה 15:09.
ישן 03-01-2008, 11:10
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
רעיון מגוחך

צה"ל חייב להגדיר פעם ולתמיד מה זה השתמטות. אדם שניתן לא פטור משירות בצבא על רקע רפואי (כלומר, הגורמים הצבאיים שמוסמכים לכך הכריזו שהאדם אינו כשיר לשרת בצבא) בין אם זה מפני שנקטעו לו הרגליים במלחמה ובין אם זה מפני שהוא התבכיין לפני הקב"ן, אינו יכול להחשב השתמט, לא מבחינה ביורוקרטית ולא בשיח הציבורי. המשתמט הוא זה שערק מהצבא, לא הגיע לצו הראשון או ברח לחו"ל. כל השאר פוטרו על ידי המערכת ואין שום טעם לנסות לגרום להם להרגיש אזרחים מסוג ב' או (ואני מאוד מקווה שלא נגיע לזה) למרר להם את החיים באופן ממשי באזרחות.

אפילו יותר מגוחך מהרעיון שיש להעניש את אלה שצה"ל עצמו זרק מן המערכת הוא השדרוג בין גובניקים, תומכי לחימה ולוחמים באזרחות שהפרויקט הזה ינסה ליצור. אם רוצים שהכרטיס הזה יגיד משהו על אופי התפקיד של החייל בצה"ל, בסדר. אבל למה זה חייב להיות זהב, כסף וארד? הם לא יכלו לבחור צבעים קצת יותר ניטרליים? הרי צה"ל זה לא האולימפיאדה.

חבל שח"כים טובים כמו יובל שטייניץ ואריה אלדד תומכים באולת הזאת.
ישן 04-01-2008, 15:12
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה נותן הכשר למרמה וזיוף
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "רעיון מגוחך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashoichet
צה"ל חייב להגדיר פעם ולתמיד מה זה השתמטות. אדם שניתן לא פטור משירות בצבא על רקע רפואי (כלומר, הגורמים הצבאיים שמוסמכים לכך הכריזו שהאדם אינו כשיר לשרת בצבא) בין אם זה מפני שנקטעו לו הרגליים במלחמה ובין אם זה מפני שהוא התבכיין לפני הקב"ן, אינו יכול להחשב השתמט, לא מבחינה ביורוקרטית ולא בשיח הציבורי.

לגבי הבירוקרטיה, אני מסכים איתך. אי אפשר לכנות את המיעוט הזניח של מקבלי פטור נפשי בצדק מהקב"ן משתמטים רק בגלל הכמות ההולכת וגדלה של זייפנים ורמאים, אבל בשיח הציבורי הרמאים זכאים לתואר משתמטים. מי שרימה את צה"ל ושוחרר מצה"ל עקב נכות נפשית שאין לו ולמרות זאת יש לו רשיון נהיגה ובאוניברסיטה או בעבודה הוא דווקא מסתדר מצוין - הוא רמאי ונוכל שמגיע לו ללכת לכלא. הסיבה היחידה שבגללה לא עושים את זה - היא בגלל שלא רוצים לשלוח כל מיני "בנים של" לקלבוש.

המשתמט הוא זה שערק מהצבא, לא הגיע לצו הראשון או ברח לחו"ל. כל השאר פוטרו על ידי המערכת ואין שום טעם לנסות לגרום להם להרגיש אזרחים מסוג ב' או (ואני מאוד מקווה שלא נגיע לזה) למרר להם את החיים באופן ממשי באזרחות.

לפי הגישה הזאת הרי שאין לתבוע לדין גם זייפני שטרות-כסף. הרי החיקוי של אשכול שהם עשו היה ממש מוצלח והם הצליחו לקנות איתם בחנות..

אפילו יותר מגוחך מהרעיון שיש להעניש את אלה שצה"ל עצמו זרק מן המערכת הוא השדרוג בין גובניקים, תומכי לחימה ולוחמים באזרחות שהפרויקט הזה ינסה ליצור. אם רוצים שהכרטיס הזה יגיד משהו על אופי התפקיד של החייל בצה"ל, בסדר. אבל למה זה חייב להיות זהב, כסף וארד? הם לא יכלו לבחור צבעים קצת יותר ניטרליים? הרי צה"ל זה לא האולימפיאדה.

לזה אני מסכים

חבל שח"כים טובים כמו יובל שטייניץ ואריה אלדד תומכים באולת הזאת.

גם לזה

הפתרון לבעיית המשתמטים הוא פשוט מאוד. יש לו צד מהותי וצד טכני. ראשית על המדינה להחליט שאנשים אלה (משתמטי קב"ן שלא בצדק, פציפיסטים תיאורטיים וכו') הם פושעים. כך ייפגע דימוים הציבורי. שנית, יש לבצע חיבור יזום בין רשויות המדינה (צה"ל, משהב"ט, משרדי ממשלה אחרים) מי ששוחרר מהצבא על בסיס פסיכיאטרי, שיתכבד ולא יעבוד, ילמד או ינסע ברכב ויסכן את העוברים ושבים . אין מדובר בעונש, אבל מדינת ישראל צריכה להאמין בתמימות לכל הפטוריסטים הנפשיים מי שלא היה מסוגל לעשות דברים אלה בצה"ל - שלא יעשה אותם באזרחות - ודאי שלא לימודים באוניברסיטה על חשבון הציבור!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-01-2008, 15:39
צלמית המשתמש של looklook

שנינו יודעים על איזה אוכלוסייה מדובר..
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מספר ה"בנים של" שמשתמטים הוא..."

כשכתבתי "בנים של" לא התכוונתי רק לאלופים (על אף שיש כאלה) התכוונתי לכלל האליטה הישראלית (בנים של פוליטיקאים, ידוענים, בעלי הון וכו')

כמו כן, אתה מערבב שתי אוכלוסיות שונות. את המשתמטים ואת הלא מתגייסים כחוק. אני מתייחס למי שעובר על החוק ומרמה את הקב"ן או את ועדת הפציפיסטים או את הועדות הרפואיות. לסוג הראשון הטיפול יכול להיות שינוי החוק וזו סוגייה אחרת לגמרי.

אם תפסח לרגע על ההערות הציניות על גדולתם של הפושעים בחברה, תגלה שטיפול מהסוג שהצעתי יועיל בהחלט.

האמן לי, כשמשתמטיהו פציפיסטו יגלה שהוא לא יוכל ללמוד מדעי המחשב או להיות כתב בוואלה בגלל שהוא לא שירת בצבא, הוא יחשוב פעמיים .

ישן 04-01-2008, 15:59
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שנינו יודעים על איזה אוכלוסייה מדובר.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
כשכתבתי "בנים של" לא התכוונתי רק לאלופים (על אף שיש כאלה) התכוונתי לכלל האליטה הישראלית (בנים של פוליטיקאים, ידוענים, בעלי הון וכו')

שמות. אני רוצה שמות. חוץ משלישיית ילדיו של מנהיגנו ה"אהוב" עכברוש-אלפא, שמשום מה התגלו בקלונם רק אחרי שהנ"ל הפסיק להיות שייך למפלגת הזיקפה הלאומית והצטרף למפלגת הסופרמרקט הלאומית.

גם אם יש כאלה (ויש), הם לא עיקר הסטטיסטיקה. הרוב המוחלט של המשתמטים והלא מתגייסים אינם בניהם של ידוענים או אליטות.

ציטוט:
כמו כן, אתה מערבב שתי אוכלוסיות שונות. את המשתמטים ואת הלא מתגייסים כחוק. אני מתייחס למי שעובר על החוק ומרמה את הקב"ן או את ועדת הפציפיסטים או את הועדות הרפואיות. לסוג הראשון הטיפול יכול להיות שינוי החוק וזו סוגייה אחרת לגמרי.

"ועדת הפציפיסטים" מעולם לא שיחררה אף גבר (בנות לעיתים) מטעמי מצפון. מה שמותיר לפציפיסטים אמיתיים רק מוצא אחד - "שדרת המשוגעים". כשרוב המשתמטים הם מטעמי דת, מה לנו כי נלין על מי שמשתמטים מטעמי אמונות חשודות אחרות? מי שקיבל דבר במרמה, כמו למשל שיחרור מהצבא, לא דורש שום חקיקה מיוחדת - יש כבר חוק שמטפל בזה.

ציטוט:
אם תפסח לרגע על ההערות הציניות על גדולתם של הפושעים בחברה, תגלה שטיפול מהסוג שהצעתי יועיל בהחלט.

לפני כמה שנים הבטיחו לנו "אליטות חדשות" ואכן קיבלנו...

ציטוט:
האמן לי, כשמשתמטיהו פציפיסטו יגלה שהוא לא יוכל ללמוד מדעי המחשב או להיות כתב בוואלה בגלל שהוא לא שירת בצבא, הוא יחשוב פעמיים .

מרבית המשתמטים לא יוכלו ללמוד באוניברסיטה או לכתוב יותר משישה משפטים גם ככה. גם אין עדיין שום מלגה לפציפיסטים. בני הידוענים והעשירים, אותו קומץ שמסיבות פוליטיות לחלוטין יש המציגים אותו כחזות הכל, תמיד יכולים ללמוד בחו"ל. אם הם רימו, תוכיח את זה ותתבע אותם. אם הם שוחררו כחוק, הסנקציה היחידה הקיימת היא סנקציה חברתית - נידוי והצקה מצד אלו שכן מתגייסים, ותלוייה לחלוטין במידת האיכפתיות של המשתמט לתגובה כזו. על פניו ולפחות במקרה הידוענים זה עובד - זמר גרוע מסויים לא מצליח לחדור לקונצנזוס למרות שפטרוניו מתחרות "סלב נולד" מנסים לדחוף אותו לשם שוב ושוב, ואילו שחקן לא-מגולח שהתרברב כי "הוא לא צריך להיות חייל כדי לשחק חייל כמו שלא צריך להיות זונה כדי לשחק זונה" התראיין מאוחר יותר בצורה הרבה יותר בכיינית ומתנצלת, ובמקום לרמוז איך הוא תיחמן את הצבא ייבב והשפיל את עצמו בוידוי על בעיות נפשיות וקשיים שגרמו לו להיפלט מהשירות.
ישן 04-01-2008, 16:12
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=looklook] כשכתבתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
שמות. אני רוצה שמות. חוץ משלישיית ילדיו של מנהיגנו ה"אהוב" עכברוש-אלפא, שמשום מה התגלו בקלונם רק אחרי שהנ"ל הפסיק להיות שייך למפלגת הזיקפה הלאומית והצטרף למפלגת הסופרמרקט הלאומית.

גם אם יש כאלה (ויש), הם לא עיקר הסטטיסטיקה. הרוב המוחלט של המשתמטים והלא מתגייסים אינם בניהם של ידוענים או אליטות.

מה משנים השמות? מה משנה הסטטיסטיקה ומה זה משנה בנים של מי הם? אם מספר האנסים ירד דרסטית, האם נפסיק להעמידם לדין על מעשי הפשע שביצעו? יש ליצור מנגנונים חברתיים להענשת אותם רמאים בין אם הם בנים לאליטות ובין אם אינם. לגבי לא מתגייסים - זה דיון אחר , אפשר לפתוח אשכול נפרד, חבל לערבב.

"ועדת הפציפיסטים" מעולם לא שיחררה אף גבר (בנות לעיתים) מטעמי מצפון. מה שמותיר לפציפיסטים אמיתיים רק מוצא אחד - "שדרת המשוגעים". כשרוב המשתמטים הם מטעמי דת, מה לנו כי נלין על מי שמשתמטים מטעמי אמונות חשודות אחרות? מי שקיבל דבר במרמה, כמו למשל שיחרור מהצבא, לא דורש שום חקיקה מיוחדת - יש כבר חוק שמטפל בזה.

אין משתמטים מטעמי דת, יש לא מתגייסים. הפתרון לדעתי הוא "שירות לאומי כולל". אף אחד לא יתגייס ישירות לצבא אלא למן שירות לאום כללי שבו יוחלט אם צרכי המערכת מחייבים שישרת בצבא או במקום אחר. (יש צורך גם במורים בפריפריה וגם כבאים מסכנים חיים ) במסגרת שרות הלאום הזה יהיה ניתן להכליל חלק מהאולוסיות המקבלות היום פטור.

לגבי החוק הקיים, אני לא בטוח שהוא מתאים וחסרים עדיין המנגנונים כדי ליישמו על המשתמטים. עובדה ש שטרם יושם . כדי להחליט בנושא אני צריך לקרוא את כל החוק המייגע או לשאול בעצת משפטן (יש כזה בפורום שמוכן לענות?)

לפני כמה שנים הבטיחו לנו "אליטות חדשות" ואכן קיבלנו...

אני מניח שמדובר בהערה פוליטית לא ברורה ולכן לא אתייחס

מרבית המשתמטים לא יוכלו ללמוד באוניברסיטה או לכתוב יותר משישה משפטים גם ככה.

ולהפעיל את מכונת האימים המסוכנת הקרויה אוטו, הם יכולים?

גם אין עדיין שום מלגה לפציפיסטים. בני הידוענים והעשירים, אותו קומץ שמסיבות פוליטיות לחלוטין יש המציגים אותו כחזות הכל, תמיד יכולים ללמוד בחו"ל.

לא הצגתי אותו כחזות הכל, טענתי שהמשתמטים כולם זוכים להגנה בגללו. לימודים בחו"ל אינם עולים שקל אחד למדינת ישראל.

אם הם רימו, תוכיח את זה ותתבע אותם.

זאת הכוונה, אני מוחה על כך שלא עושים זאת וחלף כך מייצרים מנגנונים מטופשים להנפקת תעודות זהב..

אם הם שוחררו כחוק, הסנקציה היחידה הקיימת היא סנקציה חברתית - נידוי והצקה מצד אלו שכן מתגייסים, ותלוייה לחלוטין במידת האיכפתיות של המשתמט לתגובה כזו.

לזה אני לא מסכים, תביעה לוקחת זמן רב, אבל מי שהשתחרר כמשוגע - לא יכול לסכן נהגים אחרים בכבישים, זו לא סנקציה ולא ענישה אלא הענות לצרכיו המיוחדים ומתן הזדמנות של חיים ארוכים יותר להולכי הרגל...

על פניו ולפחות במקרה הידוענים זה עובד - זמר גרוע מסויים לא מצליח לחדור לקונצנזוס למרות שפטרוניו מתחרות "סלב נולד" מנסים לדחוף אותו לשם שוב ושוב,

הוא לא מצליח לחדור לקונצנזוס בגלל שהוא זמר גרוע ! ולמי זה עוזר? למי אכפת להיכן הוא מצליח או לא מצליח לחדור? אם לא היה מצליח לחדור לנתיבי איילון או אפילו לתחרות כוכב נולד עצמה זה היה עוזר יותר.

ואילו שחקן לא-מגולח שהתרברב כי "הוא לא צריך להיות חייל כדי לשחק חייל כמו שלא צריך להיות זונה כדי לשחק זונה" התראיין מאוחר יותר בצורה הרבה יותר בכיינית ומתנצלת, ובמקום לרמוז איך הוא תיחמן את הצבא ייבב והשפיל את עצמו בוידוי על בעיות נפשיות וקשיים שגרמו לו להיפלט מהשירות.

שוב, למי מועילות יבבותיו?

ישן 04-01-2008, 17:36
צלמית המשתמש של looklook

ממש לא. היופי בבהצעה שלי הוא, שממש לא צריך לדעת מי פושע.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]כולם השתחררו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
איך אתה יודע שהם הונו את רשויות הצבא? הטיעון שלך משתמש בהגיון מעגלי: אם מישהו הוא בעל פטור אז הוא משתמט ואם הוא משתמט אז הוא בהכרח פושע ששיקר לרשויות הצבא כדי להשיג את הפטור.

אתן ברשותך, דוגמא.

פלוני הוא משוגע, משוגע באמת. הוא הלך לקב"ן, הקב"ן השתכנע שהבעיות הנפשיות שלו מחייבות פטור מלא משרות צבאי.

אלמוני, לעומתו, הוא משוגע בתיאוריה, כלומר, שפיותו אינה מוטלת בספק אבל יכולתו להונות קב"ן דווקא לא. הקב"ן השתכנע שבעיותיו הנפשיות מחייבות פטור מלא משרות צבאי.

גם פלוני וגם אלמוני לא ישרתו בצבא מאותה סיבה חוקית. שניהם לא יזכו לנסוע ברכב מאותה סיבה, משום שאנשים שיש להם בעיות נפשיות חמורות עד כדי כך ששום תפקיד צבאי לא מתאים להם - לא צריכים לנהוג בכביש. למעשה, זה שיקול סביר של המדינה ללא ענישה כלל. מובן מאליו שמי שהונה את המדינה "ידפק" מתהליך זה ואתה רשאי לראות כאן ענישה מובלעת. אבל מי שהוא באמת משוגע אינו צריך להיות על הכביש ולכן ממילא הוא לא יפגע מהצעתי.

ישן 04-01-2008, 20:03
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
אני לא מבין משהו
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ממש לא. היופי בבהצעה שלי הוא, שממש לא צריך לדעת מי פושע."

אתה פסיכיאטר? מכיר אישית כל חייל וחייל שאי פעם השתחרר מצה"ל על סעיף נפשי? לפי מה אתה קובע את הכשירויות של אדם מעל דפי הפורום?

אינספור אנשים עם בעיות פסיכולוגיות נוהגים כל יום בישראל ולא קורה כלום. לא כל אדם שסובל מדכאונות הוא אובדני שהולך להתנגש חזיתית עם הרכב שלו במשאית. לא כל אחד שסובל מקשיי הסתגלות או חרדות הוא סכנה על הכביש, ואם אני סובל מתסמונת טורט שגורמת לי לקלל בלי שליטה אני אמנם אתקשה בשירות הצבאי, אבל דווקא אשתלב יופי כנהג תל-אביבי ממוצע.

לידיעתך, כבר עכשיו קיימת מערכת שמדווחת למשרד התחבורה על חיילים שמשתחררים משירות עקב בעיות נפשיות, והאנשים האלה נדרשים לעבור מבחן מיוחד כדי לבדוק אם הם כשירים להמשיך לנהוג. אז יתכן שהמבחן הזה לא מוצלח במיוחד וצריך להחליף אותו - אני לא יודע, מעולם לא נאלצתי לעבור אותו - אבל מכאן ועד לקבוע שכל מי שהשתחרר משירות לא כשיר לנהוג? טמטום ודמגוגיה זולה.

אבל למה בכלל אתה עוצר כאן? אתה יודע כמה חיילים בצה"ל יש שמחזיקים בגאווה בסעיף נפשי? איתי בבסיס היה אחד שהקב"ן קבע שאינו כשיר להחזיק נשק. האם הוא יכול לנהוג רק כי סיים 3 שנים שירות סדיר? אם תשאל אותי, מכונית היא כלי נשק מסוכן לא פחות מכל רוס"ר.
ישן 04-01-2008, 20:32
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
אם היו בין הפטוריסטים רק רמאים ומשוגעים...
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ממש לא. היופי בבהצעה שלי הוא, שממש לא צריך לדעת מי פושע."

ציטוט:

פלוני הוא משוגע, משוגע באמת. הוא הלך לקב"ן, הקב"ן השתכנע שהבעיות הנפשיות שלו מחייבות פטור מלא משרות צבאי.

אלמוני, לעומתו, הוא משוגע בתיאוריה, כלומר, שפיותו אינה מוטלת בספק אבל יכולתו להונות קב"ן דווקא לא. הקב"ן השתכנע שבעיותיו הנפשיות מחייבות פטור מלא משרות צבאי

מי שבאמת משוגע - זה יתגלה בבית הספר הרבה זמן לפני שהוא יגיע לבקו"ם.

ומי שרמאי ופושע - שום דבר לא יהפוך אותו לחייל מועיל שתורם לבטחון של המדינה. להחזיק חיילים כאלה בצבא בכוח (כמו שעושים למשל ברוסיה) רק יגרום ליותר פשיעה ואלימות בתוך הצבא.

רוב האנשים שמקבלים פטור על רקע נפשי היום (בעיקר אחרי הגיוס) הם לא משוגעים ולא רמאים. הם ילדים שסובלים קשה בצבא מסיבה כזאת או אחרת (הם לא מרוצים מהתפקיד שלהם, לא משתלבים ביחידה, בעיות בבית וכו' וכו'). הם מגיעים לקב"ן, אומרים לו שהם חושבים על התאבדות כי אולי הם באמת חושבים על זה, או סתם רוצים שומת לב, או שמעו מחברים שאמירה כזאת "תוציא אותך מהחרא הזה" ומהר מאוד הם בדרך הביתה.

הבעייה היא כפולה:
א) קל מדי לקבל פטור על רקע נפשי.
ב) פטור על רקע נפשי הוא למעשה הדרך היחידה לצאת מהצבא.

והבעייה (ב) תורמת לבעייה (א) כי כל אחד שרוצה לצאת מהצבא (ותמיד יש כאלה, וביניהם תמיד יש אלה עם סיבה מוצדקת לבקש להשתחרר) נאלץ להתחזות למשוגע או למתאבד פוטנציאלי אם הוא רוצה שיהיה לא סיכוי להשתחרר. והקב"ן מצדו, שפתאום הפך מאיש מקצוע שאמור לעזור לחיילים במצוקה ל"שסתום הלחץ" של הצבא, עומד חסר אונים לפני הלחץ הזה, הרי הוא לא יכול בעצמו לבדוק את מאות החיילים שדופקים על הדלת שלו כדי לברר אם הם באמת מתחזים והוא גם לא יכול לשלוח מאות חיילים לבדיקה פסיכיאטרית מקיפה. אז מה נשאר לו לעשות חוץ מלשחרר את המתחזים הטובים שביניהם?

אבל לדעתי אם באמת יש חוסר חמור ב"משאבי אנוש" צריך ללמוד לנצל יותר טוב את מה שיש ורק אחר כך לחפש דרכים לגייס יותר חיילים למערכת. ממה שאני אישית ראיתי בזמן השירות שלי בסדיר (בגדודים) יש בעייה חמורה בחלוקת הנטל בתוך הצבא. אבל זה נושא אחר...

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 04-01-2008 בשעה 20:48.
ישן 03-01-2008, 13:07
  eavotoil eavotoil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06

אין האגיון ניגמר בש"ג וזה נכון . אני לא מבין מה הקודקודים מנסים לעשות במתן התעודות! לגרום לשסע גדול יותר בית הגובניקים לקרבים ?כן, יש הרבה ג"ובניקים שלא נהנים "מהתקן" הזה גובניקים!סוגרים שבתות וחגים שוברים את הראש ימים ולילות כדי לתחזק את המערכת (יש הרבה כמוני עם פרופיל קרבי 97 שאפילו לא הציעו להם להגיע לקרבי אלה משכו אותם ליחי הרלוונטיות,כי שם כניראה צריכים אותנו יותר)

פשוט העבודה לא מוערכת. אני יודע כמה נזק כספי וחשוב יותר גופני יכל להגרם אם המערכות שלנו יושבתו אפילו לרגע אחד. הקרבים יקפצו ויזעקו "ניתן להלחם גם ללא מחשב ,וגבר גבר הוא רק מי שבגדוד , אבל זה לא נכון לי יצא לראות לא פעם כמה ניתן להקטין את מספר הניפגעים רק בזכות המערכות החכמות (לא נפרט כאן על מה מדובר. אבל כול מפקד יודע טוב מאוד שהוא לא יוצא לשטח בעינים סגורות)
ומה שמנסים לעשות כאן אם התעודות האלו הוא להוריד את הרוח במפרשים לחילים כמוני ורבים אחרים שכן נחשבים לג"ובניקים .ולא להלחם נגד ההשטמתות.
איפה האיגיון ??? אה כן הוא ניגמר ב ש"ג

ישן 04-01-2008, 13:59
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ג'ובניק יכול לפעמים לתרום יותר מקרבי, אבל זה רק חצי הסיפור.
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי eavotoil שמתחילה ב "אין האגיון ניגמר בש"ג וזה..."

מה שקרבי עושה, וג'ובניק לא עושה, הוא לשים את עצמו בקו החזית ולסכן את עצמו סיכון קשה בשירות המדינה. זה שונה מאוד מרמת הסיכון של ג'ובניקים, והדבר הזה מקנה אחת מהסיבות שיש לתת לקרביים הערכה נוספת וכל מה שנלווה אליה. זו לא רק התרומה, זה שהקרבי שם את חייו על כף המאזניים, והג'ובניק, ככלל - לא.

גילוי נאות - הכי קרוב שאני עשוי להתקרב לקו החזית הוא חפ"ק מפקד אוגדה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 05-01-2008, 17:40
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
קרא שם.
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אותה "פגיעה בישיבות הסדר" היא..."

לא מדובר על נסיון תיעול, אלא רעיון של אמ"ש להגביל את מספר הלומדים בישיבות הסדר, איפה שלא יהיו.

ואגב, תלמידים מהישיבה שלמדתי בה נמצאים ב'כפיר' כבר כמה שנים. במחלקות מעורבות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 05-01-2008 בשעה 17:43.
ישן 06-01-2008, 16:35
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "קרא שם."

למה לא להגביל קצת? או שאולי ניתן לכולם לשרת שנה וחצי במקום להגדיל את בעיית המחלקה שנעלמת באמצע הקו ומטילה עומס עצום על כל השאר?

שטרן הפך למין דגל שחור ומהלך בעיני ההסדרניקים, אבל עושה רושם שמסלול ההסדר הפך בפני עצמו למין סוג של פרה קדושה. לפי כל מיני התבטאויות בנושא שטרן-ישיבות הסדר שראיתי, שכללו ביטויים כמו "מהרסייך ומחריבייך" או "רדיפה אנטישמית", אדם שאינו יודע היסטוריה עלול להתבלבל מהאנלוגיות ולתהות האם הקוזקים ימ"ש וחמלינצקי הרשע סתם לא רצו מחלקות נפרדות.

ידוע לי שיש ביינישים בכלל הצבא ובמחלקות מעורבות, ככה שהרעש הוא כנראה בגלל אישיותו של שטרן ולא משהו אחר...
ישן 04-01-2008, 16:22
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
מגעיל Pathetic

I apologize for writing in English, am in the office.
This matter has me schcked- how can Elazar Stern go so low??!

Yet another self shot to the head from our dear Agaf Koach Adam- oops, i meant Mashavei Enosh and Tziki.

This is just disgusting. This gives me flahdbacks to the 11th grade when i had my Tzav Rishon. For medial reasons the Army didnt want me, i remember the entire 12th grade and a year in Mechina just to fight them to give me a 45 after having alot of pressure put on them, faxes sent every single day etc just so iI can serve int he wonderful IDF. Eventually after long fights with the system I eventually got a Kravi Profile and moved on and up from there- So, I know this frustraition. All i wanted as an 18 year old was to serve. I'm a big boy, and i remember how i broke down crying in my living room after eagerly opening up the letter the Lishkat Giyus sent me when i was in the 12th grade, how they wrote a very short 1 lined letter:
"Dear ********, after reviewing your complaint, we, along with a team of medial experts, have decided to deny you of a Ve'ada Chozeret. Good luck in life!"

For a person to have to go thru this, andf then also be givven some sort of calss/color?! what if i never made it to the IDF??? what if i stayed a jobnik??

What about my best friend who came from a life where his mother passe away, and his father was very ill and my friend is an only child and hence taking care of whats left of his family, and has his own medial issues, and STILL faught the army to serve, became a cook in a special intelligence unit, and took pride in his work everysingle day and was respected by everyone up to the commander of the unit who was inspired by my friend- the low class cook....
What about my good friends who just dont have the luxury of hvaing aphysical profile that allows them to be in front line units???

What about my good friend who had a 45 profile, faught for a year and a half to leave his jobnik base in the center of the country where he did NOTHING, and all he wanted to do was to GIVE to the military and the country and finally after alot of pull managed to move to a Palsar unit as a Tomech lechima and be the happiest man alive to be in machleket Kesher for the Palsar (only to be treated again as 2nd class by the lochamim)- does he get also a bronze star??

How many people's dignity and self respect can they destroy?

I work alongside American Military personell and told them about this story this morning and they looked horrified- they dont udnerstand how anyone would ever put himself in a non-combat positiionif he's going to be then go back to the civillian life and be looked apon as 3rd class.

This entire epidemic of Crappy, unmotivated selfless and disrespecful soldiers being kept in combat units and primary roles, or just serving in the IDF, when they give back 0% feedback and are useless, causing ONLY problems, as apose to the soldier's who dont have a high profile, and who are everyday calling up the BAKUM, and begging to just be a lousy job- any kind of job, as long as they get to serve, are being turned down ona daily basis by 18 year old shmuck's sending out nice letters saying "after reviewing your situation and matter of plea, our team of experts have decided not to accept your plea and give u another medical exam...."

ah yes, this is all after you have Medical experts, heads of medial departments who you paid a huge sum of money just so they can see you, give you positive Chavot Da'at and dont see why you cannot serve etc...

Goal Nefesh

ישן 04-01-2008, 18:41
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
אלעזר שטרן- אלוף במה?

אני לא חושב שזה יעזור אפילו בכלל לבעיית ההשתמטות, אולי זה יעזור ויתן סוג של מוטיבציה לחיילים להיות קרביים אבל גם זה בספק רב.

אבל אוי לנו אם יהיו לנו לוחמים שנלחמים בגלל שאחר כך יצליחו לקבל רשיון חינם או פסיכומטרי חינם, אוי לנו.
  • מישהו מוכן להגדיר פה מה זה משתמט? (תפתחו אשכול חדש אם אתם מוצאים לנכון)
לפי הבנתי משתמט זה מי שלא מתגייס למרות שהוא יכול(דהיינו לא מטורף,חסר גפיים,חולה במחלה מסוימת,ומי שאמור להתגייס ע"פ חוק מלכתחילה ולא עושה כן.)

לפי דעתי אם מישהי נכנסת ללשכת גיוס ומצהירה הצהרה כוזבת שהיא דתייה והיא מקבלת פטור,
הרי שהיא משתמטת, מאחר והיא אמורה להתגייס והיא לא.

איך שאני רואה את זה מי שהונה את המערכת כדי להתחמק מגיוס, הוא משתמט- הוא מתחמק מאחריותו לחברה ולמדינה.

וכפי שרשמו פה לפני אם מישהו היה שנה אחת בקרבי ואיבד כושר לחימה ו"נפל"(שימו לב על הגרשיים) להיות מדריך גרילה או כיוב' איזו תעודה הוא יקבל? תעודת סגסוגת ארד-זהב?

קודם חושבים אחר כך מסתערים אלוף שטרן.

צריך לשנות את החקיקה כדי להקדים תרופה למכה. וכפי ש-LOOKLOOK הציע, כך לדוגמא מישהו שהתשחרר בטוענה שהוא מטורף באמת אסור שינהג.

אגב, אני לא זוכר איפה קראתי זאת אולי בכתבה כלשהי בעיתון שמינואר 2008 תהיינה ועדות לאלו המבקשים להשתחרר מטעמי דת, ובהם יעידו הורים ו/או מנהל/מורה מבית ספרו של המלש"ב.
כך שמישהי שכל החיים הולכת במיני עם מחשוף ומצהירה שהיא דתייה פתאום תצטרך להמציא דרך מקורית קצת יותר להשתמט.

ישן 05-01-2008, 15:33
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי f1r3f0x שמתחילה ב "אלעזר שטרן- אלוף במה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי f1r3f0x
אני לא חושב שזה יעזור אפילו בכלל לבעיית ההשתמטות, אולי זה יעזור ויתן סוג של מוטיבציה לחיילים להיות קרביים אבל גם זה בספק רב.

אבל אוי לנו אם יהיו לנו לוחמים שנלחמים בגלל שאחר כך יצליחו לקבל רשיון חינם או פסיכומטרי חינם, אוי לנו.
  • מישהו מוכן להגדיר פה מה זה משתמט? (תפתחו אשכול חדש אם אתם מוצאים לנכון)
לפי הבנתי משתמט זה מי שלא מתגייס למרות שהוא יכול(דהיינו לא מטורף,חסר גפיים,חולה במחלה מסוימת,ומי שאמור להתגייס ע"פ חוק מלכתחילה ולא עושה כן.)

לפי דעתי אם מישהי נכנסת ללשכת גיוס ומצהירה הצהרה כוזבת שהיא דתייה והיא מקבלת פטור,
הרי שהיא משתמטת, מאחר והיא אמורה להתגייס והיא לא.

איך שאני רואה את זה מי שהונה את המערכת כדי להתחמק מגיוס, הוא משתמט- הוא מתחמק מאחריותו לחברה ולמדינה.

וכפי שרשמו פה לפני אם מישהו היה שנה אחת בקרבי ואיבד כושר לחימה ו"נפל"(שימו לב על הגרשיים) להיות מדריך גרילה או כיוב' איזו תעודה הוא יקבל? תעודת סגסוגת ארד-זהב?

קודם חושבים אחר כך מסתערים אלוף שטרן.

צריך לשנות את החקיקה כדי להקדים תרופה למכה. וכפי ש-LOOKLOOK הציע, כך לדוגמא מישהו שהתשחרר בטוענה שהוא מטורף באמת אסור שינהג.

אגב, אני לא זוכר איפה קראתי זאת אולי בכתבה כלשהי בעיתון שמינואר 2008 תהיינה ועדות לאלו המבקשים להשתחרר מטעמי דת, ובהם יעידו הורים ו/או מנהל/מורה מבית ספרו של המלש"ב.
כך שמישהי שכל החיים הולכת במיני עם מחשוף ומצהירה שהיא דתייה פתאום תצטרך להמציא דרך מקורית קצת יותר להשתמט.

הבעיה היא לא של ה"משתמטים" הבעיה היא של צהל היום קל מאוד להוציא פטור /הקלות(64 45 נפשי לדוגמא) , צהל עובד בצורה מטומטמת ומחלק הקלות ופטורים חופשי מה שהוא עושה כנגד המלחמה במשתמטים, שצריך אגב מהי ההגדרה של משתמט? פרופיל 64 45 21 נפשי הוא חוקי!, כדי שצהל ידע למי לתת את הפטור הוא צריך להוציא הרבה מאוד כסף (לבדוק את עבר המלשב לדוגמא , בדיקה יותר רצינית של הבעיה שגורמת לירידת הפרופיל וכדומה) וצהל במקום למצוא את האנשים האלה והלעניש אותם,לדעתי בחורה שמצהירה שהיא דתיה ושבוע אחרי זה מצטלמת לקמפיין של ביקיני היא ממש לא דתיה - מה הבעיה לבדוק האם הבחורה באמת דתיה? (לבדוק בתיק האישי היכן למדה לדוגמא לדבר עם המורים שלה וכדומה) .
בקשר לבעיות נפשיות זה בעיה אחרת אבל היום כול אחד שהולך לפסיכולוג ומביא ממנו הערכה (בעיקר למי שיש כסף ) שהוא לא יכול לשרת בתור קרבי או בכלל או כול הקלה אחרת צהל מחלק חופשי שוב הוא צריך להוציא כסף ולבדוק את העבר הרפואי שלו, לדבר עם מורים וכוי.

בקיצר צהל לא עושה מאמץ למצוא את המשתמטים האמיתיים ופוגע באוכלוסיה גדולה של חברה שבאמת לא יכולים לשרת , או לא יכולים לשרת בתור לוחמים או כול סיבה אחרת ומוצדקת ומפיל אליהם אות קלון, ובמקום להוציא כסף על דברים שיכולים לעזור הוא משתמש בכרטיסים כאילו אנחנו חיים במשחק מונופול.
ישן 14-01-2008, 10:12
  Romain Gary Romain Gary אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
משרד התחבורה יזהה משתמטים מצה"ל - מתוך YNET

משרד התחבורה יזהה משתמטים מצה"ל

צעירים שישתמטו מצה"ל בטענת שווא לבעיה נפשית, ידווחו לצבא על-ידי משרד התחבורה, בעת שיגיעו לבדיקת כושר נהיגה לצורך רישיון. הזימון המחודש לבדיקת התאמה לשירות סדיר או מילואים, יגיע מיד אחר כך ynet
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]
פורסם: 13.01.08, 16:57

הצלחתם לרמות את הקב"ן? משרד התחבורה עשוי לחשוף את התרמית ולשגר אתכם בחזרה לצבא. כך עולה מהודעה לעיתונות שמשחרר היום משרד התחבורה, ובו הוא מבהיר כי שיתוף פעולה חדש בין צה"ל למשרד, יאפשר זיהוי משתמטים, בזמן שאלה יופיעו לצורך הערכת כשירותם לנהיגה לפני קבלת הרישיון האזרחי.

אבנר עובדיה, דובר משרד התחבורה: "המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מקבל מדי שנה דיווח על כמה אלפי (המספר המדויק חסוי, ynet) משוחררים משירות צבאי סדיר, מטעמים נפשיים. כאשר צעיר כזה מעוניין ללמוד נהיגה, הוא מוזמן להגיע למרב"ד (מכון רפואי לבטיחות בדרכים) לצורך סדרה לא קצרה של בדיקות כשירות יכולת נהיגה. לא מעטים התגלו בשלב זה כבריאים לחלוטין בנפשם. עד היום הם קיבלו אישור לנהוג, מעתה הם ידווחו לצבא כחשודים בהשתמטות".

יש לציין כי חלק ניכר מהצעירים נוהגים כיום לסיים את לימודי הנהיגה לפני גיוסם לצבא. במידה ולפני השירות או במהלכו הם משוחררים מהצבא עקב בעיה נפשית, עובר הדיווח מיידית למשרד התחבורה. זה בתורו מזמין את בעל הרישיון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כדי לוודא כי הוא אכן בריא מספיק בנפשו כדי לאחוז בהגה.

"החל מהיום ידווחו כל הצעירים שמבקשים לעשות רישיון נהיגה לענף מיון רפואי בצה"ל, במידה ויתגלה במבדקים שיעברו, כי הם כשירים מבחינה נפשית, כדי לוודא כי הם אכן לא ראויים לשרת בצבא", אומר עובדיה. עוד הוסיף והבהיר כי החלטת מופז היא רטרואקטיבית: "ענף המיון הרפואי בצה"ל יזמן את כל המשוחררים שאכן רשאים להחזיק ברישיון נהיגה, למבדקים חדשים"

לכתבה

כמובן שהתגובות יותר מעניינות מהכתבה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:52

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר