לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2008, 14:27
  JoeBlack JoeBlack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.07
יום סיירות 02.01 - מאמר

אהלך חברה, מקווה שמה שאני אכתוב יעזור לכם ומבטיח לכתוב כמה שיותר מפורט.
כתבתי את המאמר כי הבטחתי לעצמי שאם אני עובר, אני כותב מאמר. מכאן אתם יכולים להבין עברתי או לא =)

אז ככה, הגעתי בשעה 7 לווינגייט, כולי מתרגש וחושש ממה שהולך לקרות לי.. הולכים לפי השלטים התלויים בדרך.. בדרך יש כמה חיילים שבודקים ת"ז וזימון והנה - אוהל גדול, מלא ילדים, מלא חולצות לבנות וחיילים! אין ספק שהגעתי. אמרו לי לשים את התיק עם החפצים שהבאתי בתוך האוהל, לקחת רק את הזימון ואת האישור ולגשת לעמדה שבו חיילות בודקות אישורים ובכלל שאתה מסוגל להשתתף ולא מבלבל ת'מוח וגם נותנות לך מספר.. (שלי ד"א היה 160) לאחר מכן בא מפקד ואמר ל"כל מי שמספרו מעל 120 לשבת ליד הג'יפ".. ואז.. "טעות, מעל 150!". קצת מטעה אנשים, לא נורא) יושבים, הוא מסביר איפה אנחנו ומה הולך להיות לנו בערך, מחלק שאלוני העדפות ואומר לגשת לרופא, לבדיקות רפואיות אחרונות.. כאן קצת נתקעתי ולא הבנתי בהתחלה מה הוא רוצה אז נכנסתי לרופא קצת אחרי ונתקעתי עם מספרים של 250+ =) בדרך לבדיקות ממלאים עוד טופס רפואי בשביל הרופא ואז מחכים בתור לחובשים ששואלים אותך מה שלומך ובודקים דופק.. הדופק שלי היה קצת יותר גבוה, אז שלחו אותי לרופא ואמרתי לו שאני מרגיש סבבה, רק מתרגש קצת.. הוא העביר אותי) לבר אור לא חיכיתי הרבה כמו שאנשים אומרים.. אולי איזה רבע שעה, לא יותר. עושים קצת מתיחות עם המד"ס, ריצה קלה וכו.. ואז מתחלקים לתי טורים שווים, מי שמצדך - בן הזוג שלך ואז.. בר-אור רבותיי! אצלי אישית לא היה בן זוג אז רצו לשים לי איזה חייל ואני נטרפתי כי הוא היה מוריד לי מלא שכיבות על שטויות, אבל בסוף מצאו לי בן זוג גבר ונשמתי לרווחה =) טוב, אז יש לך ללא הגבלץ זמן שכיבות שמיכה כאשל אסור לעצור יותר מ2 שניות, בן זוג שלך מחזיק לך אגרוף שזה בערך 6 ס"מ מהרצפה ואתה חייב לגעת בו ואז לעלות עד כדי נעילת מרפקים, אם לא, פוסלים לך נקודות. מתחלפים, ואז שכיבות בטן, ידיים מאחורי הראש, יורד עז הסוף, בעלייה נוגע עם המרפקים בקצה הברכיים.. ואז מחכים קצת והדובדבן שבקצפת - ריצת 2000! מחלקים אותכם לקבוצות של 30-60 איש בערך.. (מצטער, לא ספרתי) ואתם רצים סיבוב אחד גדול שבדרך יש חיילים שבודקים שאתם לא מחרטטים. בסוף הריצה נותנים לכם מספר מקום בו הגעתם, ואז רושמים אותו.
זהו. בר-אור הסתיים, נחים קצת, לוקחים כובעי טמבל צבאיים למי שאין משלו ומתיישבים באזור מוגדר שאומרים לכם.. יש סנדוויצ'ים ושתייה, אז אפשר לנשנש) אחרי כמה זמן, בא מפקד ומסביר שעברנו את הבר-אור, ועכשיו הזדמנות אחרונה לפרישה רפואית - שאם אתם לא מרגישים טוב, יביאו לכם תאריך נוסף.. יש כאלה שקמים... ואז בא הרופא, שואל מי שישן פחות משבע שעות שיקום. בעצם כמעט אין שם אנשים שישנו כמות כזאת, אני אישית ישנתי 5, אבל יש טמבלים שקמים ואז אומרים להם "בי חבר'ס, הביתה". ושוב אומר שזו הזדמנות אחרונה לפרישה רפואית.
זהו, אין דרך חזרה, זה הכל או כלום. מחלקים אותנו לצוותים לפי בר-אור, המפקד אומר לקחת את הציוד - שזה בערך 3-4 ג'ריקנים, אלונקה, הרבה אתי חפירה ואם אני לא טועה שקים.. אני לא ממש זוכר. וזזים! הולכים קצת, מגיעים לדיונה ומתמקמים שם. המפקד מסדר אותנו בשורה, אומר לאחד לרוץ עד שהוא אומר על הדיונה ולתקוע שם את חפירה. ואז אומר - יאללה, רצתם, עקפתם את האת וחזרתם תוך 17 שניות! כמובן שלא עמדנו בזמן ואז עוד פעם! ועוד פעם ועוד פעם... קצת נטרפתי מהקטע אבל לא עד כדי מחשבות פרישה. ככה בערך חצי שעה - הקטע של הספרינטים.
המפקד אומר לשתות 3 כוסות של מים.. טירוף, אבל אני חזק מזה)
ואז הוא אומר למלא שקים ולהביא לו לבדוק את כמות החול שיש בתוכם.. אתה ממלא כמות נכבדה, ושק שוקל בסוף בערך 20-25 קילו.. 3 וחצי שקים כאלה שמנו על האלונקה שלאחר מכן הדגימו לנו איך להרים אותה. ואת השאר שמנו בצד.. יאללה - אלונקה סוציומטרית! אותו דבר כמו הספרינטים, רק שארבעת הראשונים שמגיעים לוקחים את האלונקה ושניים שאחריהם את הג'ריקנים ואחרים עושים סיבוב נוסף. יאללה, קטן עלינו.. עשינו גם את זה. עוד הפעם - לשתות 3 כוסות מים) ועכשיו המפקד אומר לקחת אתים ולחפור בור מטר*מטר*מטר(לעומק). יש לנו לצורך המשימה 25 דקות. חופרים איזה 10 דקות ופתאום המפקד אומר "טעות! יש לכם רבע שעה. בסוף הזמן להפסיק לחפור.".. מקצר קצת את הזמן אבל לא נורא. מסיימים, הוא בוחן בורות, לא ראיתי שהוא שאל מישהו על הבור שלו, פשוט בוחן ורושם. אח"כ אומר שיש לנו 10 דקות לכסות אותם כאילו שלא היו שם, לשתות עוד 3 כוסות ולהסתדר בשורה. נטרפתי יותר מכמות המים יותר מאשר מחפירת בור עצמו)
עשינו. ועכשיו - שקים. לוקחים כל אחד שק ועושים כמה שיותר סיבובים באזור שהוא אומר לכם (שזה גם כולל את אותה הדיונה המעצבנת). כל סיבוב אתה אומר לו מספר שלך ומספר סיבובים שעשית. המקסימום שעשו בקבוצתנו זה 15. התרגיל בערך חצי שעה.. חברה, חשוב מאוד מאוד לקשור את השק היטב! אצלי הקשר נקרע כמה פעמים ונאלצתי לעצור. הייתי עושה עוד סיבוב-שניים במקום זה. ד"א אתה ממש לא חייב לרוץ! אתה הולך בקצב שמתאים לך אך מה שאני מציע זה לדפוק ריצה קלה בירידה, עדיף.
זהו.. אתה קרוע, אבל שמח שעברת את הרוב ואין מצב שאתה נכנע. ואז המפקד אומר להסתדר בשורה עוד פעם (כולל שתיית מים =) ומדגים לנו זחילה אינדיאנית ושזוחלים עד סוף אותה הגבעה שהייתה ביתנו במשך היום. זהו, פה זה המקום שאתה רואה שכולם קרועים ואתה זוחל עם הכח האחרון שנשאר לך, אבל כמו שאמרתי, אתה יודע שזה הסוף ואין מצב שאתה נכנע ואתה רואה שאין מצב לזחול עד סוף הגבעה כי הוא רחוק טילים אבל! באמצע הגבעה המפקד אומר לעצור במקום ורושם את המקומות. פעם אחת, ואח"כ עוד פעם שזהו, באמת רואים מי נקרע ומי לא, אני אישית עקפתי סוסים שם, זוחלים קצת יותר מפעם שעברה עם פחות כח. חשבתי שפעם שלישית תהרוג אותי אבל אני מוכן לזה אבל זהו! המפקד אומר לאסוף את הציוד וללכת אתו.
הולכים קצת, מתיישבים באיזה איזור ומפקד מודיע שהחלק הפיזי נגמר. מתחילים עם סבב שמות, איפה הוא לומד, גר, איך התאמן ומה היו העדפותיו בשאלון.. חמוד. זהו. הולכים לאיזור ההתחלה,
איפה שהאוהל,מתיישבים לפי סדר המספרים בקבוצה וממלאים שאלון סוציומטרי שבו אתם מדרגים את חבריכם לקבוצה. דבר מסריח אך אין מה לעשות. לאחר מכן משחררים אותנו ומחכה לנו שם ארוחה נחמדה של הרבה לחם, קוט'ג וביצים (חלבונים אלא מה?) ואומרים לנו שיש לנו לעסק הזה רבע שעה ואז מתיישבים באיזור מסויים מאחורי האוהל. פה זה כבר ישיבה של בערך 45 דקות שאתה גם עייף מת ובא לך להרדם שם... שומע מלא דיבורים על הצבא, צחוקים וכו'.. והנה רגע האמת! בא המפקד ומקריא את המספרים שעברו להמשך המיונים. בהתחלה מי שעבר למטכ"ל, אז שייטת ואז חובלים.
חברה, קצת סטטיסטיקות - אצלנו פרשו בערך 170 חברה. בערך 70 קיבלו מטכ"ל, איזה 30
שייטת ו50 חובלים. כמה בדיוק היינו בהתחלה אין לי מושג, מצטער)
בערך 95% מהאנשים רשמו בהעדפות מטכ"ל.. חח..

אז ככה, לאחר המאמר עצמו אני אספר לכם את הסוד שלו שהוא בעצם לא סוד אך הרבה מהאנשים שמתכוננים ליום זה לא מאמינים לו. מה שמחפשים שם זה לא, אני מדגיש לא כושר.
מה שכן - מוטיבציה. אני הייתי ממש חרא בבר-אור, לא הגעתי אף פעם לאלונקה ובקושי רצתי ספרינטים אבל נתתי חלק ענק מעצמי והם ראו את זה. הקטע הוא להראות שאתה לא נשבר, ואין מצב שאתה נכנע. חשוב להראות שיפורים, למשל בהתחלת הזחילות הייתי מקום 10, ובפעם הבאה ישר קפצתי למקום 5! הם רואים ומעריכים את זה. פשוט לתת את כל מה שיש לכם ולא לוותר ואז התוצאות יבואו! כושר עוזר - אך הוא ממש לא דבר מכריע. ועוד דבר חשוב - אמון. חשוב לעשות הכל בדיוק כמו שאמרו לכם, כי אמון זה מהדברים החשובים וזכרו - תמיד יש מישהו שמסתכל עליכם. אני עשיתי את הדברים האלה ולמרות שהייתי דפוק בכושר קיבלתי את מה שרציתי - חובלים!
אנשים שהכרתי הם ממש על הכיפאק, כולם חברותיים ולא מניאקים ולא צבועים. תתחברו עם אנשים, גם חשוב.

זהו.. את הדברים העיקריים אמרתי.. מקווה שעזרתי לכם כי את הדבר הזה לקח לי שעה לכתוב)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2008, 14:53
צלמית המשתמש של McaricK
  McaricK McaricK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JoeBlack שמתחילה ב "יום סיירות 02.01 - מאמר"

אחי בקשר לנתונים בסוף אתה טועה, 60 קיבלו מטכ"ל ו15 בדיוק שייטת, כי אני בניהם ואני יודע כמה היינו שם.

איזה קבוצה היית ואיזה מספר? ונראה לי רק לאיזה 2-3 צוותים היו שחילות, כי לי היה, לך היה ולעוד צוות או שזה רק לנו ולכם...

ומה שאמרת בקטע של השקים שזה ארוך אז לשמור כוחות זו טעות! אני לדוגמא את כל הסיבוב הראשון דפקתי ספרינט עם השק ועקפתי את כולם הייתי בפער עצום, וכל עלייה הלכתי וכל ירידה רצתי ספרינט!
ככה שלמרות שנפתח לי השק ולא פחות מ3 דקות לקח לי לקשור אותו מחדש, עדיין רק אחד עקף אותי ועשה סיבוב אחד יותר ממני. סך הכל עשיתי 16 סיבובים, עוד אחד עשה 15 והשאר בין 10-12...

הבור שטויות, הספרינטים היה לנו ממש קצת אבל האלונקה הסוציומטרית היה לנו הרבה זמן על חשבון הספרינטים.

אני צוות 2 מספר 141.
ישן 04-01-2008, 16:56
  mrwiseass mrwiseass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.07

קודם כל כל הכבוד על המאמר וכל הכבוד לך על שקיבלת חובלים.

דבר שני,
אחרי שקראתי כמעט את כל המאמרים הגעתי למסקנה שהם כן מחפשים כושר!
כל מי שיש לו מוטיבציה גבוהה, לא וויתר אבל הגיע במקומות בינוניים, בר אור לא משהו וכו'
קיבל חובלים, חס וחלילה אני לא מזלזל בחובלים אבל מעשרות סיפורים לא שמעתי על מישהו שלא הגיע במקומות ראשונים עם בר אור מעל הממוצע וקיבל מטכ"ל או שייטת.

בעצם בשניהם חשוב מוטיבציה וגם בן אדם עם כושר יכול לא להתקבל אבל אם לא מתאמנים כמו שצריך,
אי אפשר לעקוף בן אדם שהתאמן שנה וחצי והוא שפיץ בכל מה שנוגע לסדרי הגעה ושקים וכדומה.

אז זה לא נכון להגיד שהם לא מחפשים כושר ביום סיירות, כושר הוא מדד לרצינות של המלש"ב מבחינת הכנה ליום ומי שזה חשוב לו אז הוא התכוננן יותר והקפיד על אימונים ולאורך זמן,
לצערי (מכיוון שגם לי יש יום סיירות ואני לא בכושר שיא, אלא קצת פחות), יום סיירות זה נטו כושר והכנה,
את האופי, הקב"א והתכונות והכל הם בודקים בפסיכולוג ובגיבוש.

עריכה: אה ונירא לי היית צריך לפתוח את הנושא בעוגן של היום סיירות.

נערך לאחרונה ע"י mrwiseass בתאריך 04-01-2008 בשעה 16:58.
ישן 04-01-2008, 17:19
  C6W C6W אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mrwiseass שמתחילה ב "קודם כל כל הכבוד על המאמר וכל..."

יש גם מגמה של חוסר ידע ובילבול רציני בנוגע לכושר ותוצאה ביום סיירות.
כושר - דבר נבנה, גם מבחינת הצבא. כושר זה תלוי בהגדרה. יש סיבולת לב - ריאה, יש סיבולת שריר, יש כוח מתפרץ.. הכל מרכיבים של כושר, תפסיקו לבלבל ולהגיד שמי שבכושר טוב מקבל מטכ"ל.
ריצת 2000, מבחן כופר - בודקים סיבולת לב ריאה, "כושר" על פי רוב האנשים.
ספרינט - כוח מתפרץ, מהירות.. במקרה של הדיונה יש גם אלמנט של זריזות מסביב לאת חפירה.
הרבה ספרינטים (דוגמת היום סיירות), בודק סיבולת שריר. אתם יכולים לעשן כל החיים ובחיים לא לרוץ, אבל עם סיבולת שריר גבוהה אתם תיתנו קפיצה או ספרינט מקסימלי הרבה יותר פעמים עם מישהו בכושר גבוה אך סיבולת שריר נמוכה.
למי מכם שלא יודע, בספרינט של 100 מטר אתם לא נושמים, אולי רק פעם אחת. תמיד העצה שלי למי שעושה יום סיירות זה כן לרוץ ולבנות סיבולת לב ריאה (ריצות) אבל הכי חשוב והכי מדמה דיונה זה דילגית ומדרגות, שעובדים על השרירים שנחוצים לדיונה ובונים סיבולת שריר.
עכשיו לטעות הכי גדולה של אנשים בפורום הזה: מהירות - זריזות - כוח מתפרץ = תכונות מולדות וגנטיות. אתם יכולים לעבוד קשה כדי למצא את הפוטנציאל שלכם, אני לא אומר שאי אפשר לשפר כי אפשר, אבל יש גבול לכמה אפשר לשפר תכונה גנטית. מישהו שנולד מהיר ולא במסגרת ספורט אלא אתלט מטבעו הוא בעל סיכוי גבוה יותר לקבל מטכ"ל מאחד כמוני למשל, שאני כל החיים עושה ספורט וזה מספיק לקבל חובלים. אני בכושר טוב מאוד, אבל מהיר אני לא הייתי ואף פעם לא יהיה.
הדיעה שלי, אין ספק שצריך לקרוע ת'תחת כדי לקבל מטכ"ל שייטת. להיות בראשונים כל פעם זה לא קל זה ברור. אבל מצחיק שאומרים כאן שמי שלא קיבל מטכ"ל זה כי הוא לא רצה את זה מספיק.. שכל אחד יחשוב על הדיונה שלו, תראו שהקבוצה שלכם מחולקת לקבוצות של 2-4 אנשים שכל פעם מתחלפים במיקום שלהם.. אז מה הראשונים רוצים הכי הרבה ואחרונים הכי פחות? זה אנשים שבערך בנתונים הפיזיים דומים..
הכל בראש אכן, אבל גם קצת ברגליים..
ישן 04-01-2008, 18:24
  JoeBlack JoeBlack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.07
תודה על המחמאות..

אז ככה, כמה בירורים: קודם כל, לא אמרתי או לא התכוונתי לזה שכושר הוא לא חשוב. הוא פשוט ממש לא מכריע, אבל כן עוזר. הנתונים שהבאתי לא ממש מדוייקים, הבאתי אותם לפי שיקולי והייתי די קרוב) לחובלים בטוח התקבלו 40+.
את השקים קושרים עם חבלים קטנים שמביאים לכם יחד איתם.
בקשר לכמות האנשים שיעברו את הגיבוש או יגיעו אליו אין לי מושג.
ו.. אני מקס מצוות 2 מספר 160 אחי.. ואתה הוא זה ששנתיים בכושר קרבי אם אני לא טועה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-01-2008, 20:46
צלמית המשתמש של McaricK
  McaricK McaricK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי JoeBlack שמתחילה ב "תודה על המחמאות.."

אהה אחי עכשיו הכל מתחבר לי... אתה זה שבמכינה.. וואלה סחטיין עלייך שעברת חובלים, מה שרצית

אז ככה, בגלל שהייתי אתך בקבוצה אני יכול להעיד שחלק מהנתונים שכתבת לא נכונים,
אני אישית עשיתי 16 סיבובים בשקים, ועוד אחד שקיבל מטכל מהצוות שלנו נראה לי מספר 259 עשה 17 סיבובים.
וספרינטים היה לנו ממש קצת בהצלחה, ממש לא חצי שעה, גג רבע שעה.

ובקטע של החפירת בור אני זוכר את זה טוב, אחרי רבע שעה בערך (כשהזמן ההתחלתי היה 25 דקות), הוא אמר טוב יש לכם עוד 2 וחצי דקות.

זה הכל... ולשייטת קיבלו בדיוק 15 אנשים, ספרתי כשהייתי באוהל.. היינו ממש קצת ואמרו לנו ככה:
"אוקיי עצם זה שעברתם את היום הזה וקיבלתם שייטת 13 אומר שהסקנו מהנתונים שלכםן שאתם מסוגלים לעבור את הגיבוש ואפילו לסיים מסלול, ככה שאם תתנו בגיבוש כמו שנתתם היום, אתם תהיו בסופו של דבר לוחמים בשייטת 13"
ברגע הזה הרגשתי צמרמורת מאושר בכל הגוף, מטורף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר