לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2008, 12:35
צלמית המשתמש של lioravr
  lioravr lioravr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל lioravr
מתן - התגובה שלך נשמעת כאילו מישהו החמיא למתחרה שלך...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מה עוד לא ראית? עבודות..."

מאוד התפלאתי מתגובתך.

הרי ברור שמדובר בצילום ולא בגרפיקה. טוב או לא זה עניין של טעם. אין היום צילום מוצר / אופנה שאינו עובר עיבוד כזה או אחר. דווקא שם העיבוד לא מורגש כעיבוד אלא יפה כתוצאה מוגמרת.

אני אישית, לא אוהב מציאות (אתה יודע - היא קשה, מאכזבת ועדיפה בסרטים ) ואין לי בעיה עם תצלום לא מציאותי כל עוד הוא צילום. אני שונא עבודת פוטושופ או ריטושים מוגזמים שפוגעים באמינות ונראים לעין.
שם זה לא קורה.

אני חושב שמדובר באתר על צלם מוכשר שרואה את התוצאה הרבה לפני ההקלקה (מחלה שלצערנו אין לישראלים) בונה את הקומפוזיציה טוב (אין לי ספק שהוא עובד עם סטורי בורד ולא כמו חייל גולני שחושב תוך כדי תנועה) ומבין בשילוב צבעים נכון.

מערכת התאורה שלו קרוב לוודאי של פרפוטו (כן יש הבדל עם כל הכבוד לוילנסקי ולסינים), ומד אור ברמות כאלו הוא מוצר הכרחי. גם אם תדע לקרוא אור הכי טוב בעולם לא תוכל לדעת מתי כל פינה במוצר מקבלת אור שווה אם לא תמדוד. ככה נראה העולם המקצועי של צילום.

לא תופסים את הרגע אלא יושבים ומייצרים אותו.

אני מוכן להשבע במקומו, שלפני שהוא מרים את המצלמה הוא יודע מה הוא רוצה שיצא לו והוא מאלו שמצלמים כבר לפחות 5 שנים והגיע אולי ל 400 קליקים. אותם צלמים שלא חושבים שמה שנראה לא יפה במציאות יהפוך קסום בעזרת המצלמה וקצת עיבוד.

לשמחתנו ישנם כמה כאלו גם בארץ (אשל עזר, שי יחזקאל וגיא זלצר) - מתחום האופנה ובוודאי גם בתחומים אחרים שאיני מכיר.

ללא ספק - האשכול מתאים אך ורק לצילום וממש לא לגרפיקה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.upfree.net/download2.php?a=5294272&b=32e470b5ea05a04b3df814e9a02b576e]

כתובת האתר שלי: http://www.Liri.up.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2008, 19:37
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי lioravr שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]דעותי בנוגע..."

לצערי, ידידי, העוני שלך נובע מאי-היכולת להבחין בין עבודת פוטושופ טובה, עבודת רינדור תלת-מימד טובה וצילום.
אני כמישהו שמגיע מהפן המקצועי של רינדור תלת-מימד (וכמובן גם במובן התחביבי), מי שמתעסק עם פוטושופ שנים (החל מכיתה י"א שהיתה אאל"ט ב 1998) ומי שמתעניין מאוד בתחום העריכה הגראפית, וכמובן, הנסיון המאוחר שלי בצילום בכלל וצילום סטודיו בפרט, יכול להגיד לך בצורה שאינה משתמעת לשתי-פנים שיש פה עיבודי פוטושופ כבדים בחלק מהתמונות, אשר לולא הפוטושופ הזה, לא יכלת להגיע לתוצאה המדוברת.
לא אכפת לי "להספים את האשכול למוות", אני תמיד שמח להרביץ תורה במי שמתבלבל בין צילום לעיבוד גראפי, ובלאו-הכל האשכול אינו אשכול ביקורת אז מה אכפת לנו?

ישן 06-01-2008, 19:26
  0xygen 0xygen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]שמע, אתה, מתעסק בסטודיו..."

מחזק כל מילה שנאמרה
יש פה המון ויכוחים על אם זה עריכה אז זה פורום עיצוב גרפי וכו'
העיצוב חייב להיות בצילום ולא רק דיגיטלי. גם על נגטיבים.
כל צילום שיוצא לפירסום גלריה או סתם פורטפוליו חייב לעבור עיבוד (ואפילו רציני)
הצילומים של כולנו כאן עוברים עיבוד גרפי (גם אם הזזתם טיפה LEVELS ב0.001% נחשב)
עכשיו תבואו ותגידו שזה לא נכון כי יש גבול שהעריכה עוברת ותלוי כמה...
אני אישית לא אוהב את הפסילה של עיבודים גרפים על תמונות מהסיבה הפשוטה
תמונת המקור היא צילום נטו. ושום גרפיקאי...גם לא אחד התותחים לא יכול להוציא תמונת WOW בלי בסיס טוב...

ציטוט:
ציטוט של שחף דרור: "חייבת לחזק אותך בצורה עצבנית.
הגלריה של הSTILL LIFE מכילה עיבודים דיגיטליים כל כך חזקים, עד שזה נראה כמו מידול."

לא משהו אישי. פשוט הצגת כאן לאחרונה עבודה שעשית עליה עיבוד נורא מסיבי מכיוון שלא היה רקע ממש טוב.
התמונה הזאת היא הדוגמא שלי לתמונה שלא בוצעה טוב לכן פוטושופ לא ממש עזר בעיבוד.

בקיצור
כל התמונות שמוצגות באתר מוכרות ! הן מושכות את העין וזה מוכר !
Canon EF 50mm f/1.8 II
LowPro MicroTrakker 200
Manfrotto Tripod

ישן 07-01-2008, 18:15
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי 0xygen שמתחילה ב "החשיבה שלך מוטעת כאן אף אחד..."

החשיבה שלי לא מוטעית, ההבנה שלך מוטעית. לא ביקשתי מאף אחד להפסיק לטחון (אני לא סובלת שאומרים כאלה דברים, ואם תגלול למטה את האשכול תגלה שהערתי על זה לארז). כמו שכתבת בעצמך: "אף אחד לא מחויב להגיב כאן", ולכן כתבתי שלי אין כוח לטחון את הנושא הזה, ולכן אני לא אמשיך להגיב פה. אבל לפני שמשכתי את ידיי מהדיון רק הוספתי תגובה להערה ספציפית שלך שפנתה אלי וכללה ציטוט מתוך דבריי (ולכן חשבתי שלא נאה להתעלם ממנה). (בינתיים יצא לי להגיב עוד באשכול הזה, אבל ניחא...)

על שאר התגובה שלך מתן הגיב יפה. (מתן, אתה מקבל מדבקה צבעונית.)

אגב, אני אדגיש שהחלטתי למשוך ידיי מהדיון לא כי הוא לא מעניין אותי, אלא כי דיברנו על הנושא הזה כל כך הרבה, עד שאני רואה כחוסר רצינות את התגובות החוזרות-על-עצמן שנכתבו פה. מתן ציין באשכול הזה לפחות פעם אחת את האשכול של אסף (Au79). אתם מוזמנים לפתוח אותו ולעיין קצת, זה לא יכאב, מבטיחה.
ישן 06-01-2008, 20:28
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני באמת תוהה מתי יופנם..."

מתן אתה יודע שאני מת עליך אבל אתה פשוט לא מצליח להפנים שצילום בשנת 2008 זה לא צילום שבנת 1948 וגם לא 1998.
היום צילום זה גם עריכה גרפית. אתה יכול לבוא ולומר "אני לא עורך, נקודה" אבל לבוא ולומר שמה שהצלם הזה עשה פה זה לא צילום, זה כבר חוסר הבנה וראיה צרה.
אני אתן לך דוגמה אחרת מתחום אחר.
פעם מלחמה היתה איש מול איש עם חרב.
היום, זה טילים באויר מיבשה ליבשה. זה כבר לא מלחמה? זה כן, זו נקראת מלחמה. אני משווה כרגע את המילה מלחמה לצילום (בלי קשר כמובן).
אז למלחמה בשנת 2008 תקרא לוחמה אוירית, לוחמה אלקטרונית אבל זו מלחמה.
מה דעתך?

ישן 07-01-2008, 01:25
צלמית המשתמש של אודי אבן חיים
  אודי אבן חיים אודי אבן חיים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אודי אבן חיים שלח הודעה דרך MSN אל אודי אבן חיים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני באמת תוהה מתי יופנם..."

מתן כבר בזמן הצילום אתה עושה עריכה.
עריכה היא בעצם שינוי האות נכון?
העלאת איזו זו עריכה (יש למצלמה רגישות בסיס והשאר אלו אינטרפולציות על האות). חידוד, WB, במצלמה זו עריכה.. בקיצור בשינוי כל פרמטר במצלמה אתה בעצם עושה עריכה...
רוצה צילום נקי מעריכה? צלם בפולורואיד כי רק שם התמונה היא AS IS.
(ולכל המתחכמים- גם בפיתוח פילם יש עריכה- יש דחיפות ומשיכות, למרות שהיום סורקים את הנגטיבים וגם שם הסורק מפעיל תיקון אוטומטי)
בקיצור זו גישה מתחסדת וכמו שמשה אמר התוצאה הסופית היא שחשובה- וכן האתר שהוא הביא מעולה ומראה שליטה אבסולוטית בתאורה, טכניקת צילום, העמדה וכמובן עריכה גרפית שהיא חלק אינטגרלי מעולם הצילום המודרני- תרצה או לא.

ישן 07-01-2008, 10:13
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "מתן כבר בזמן הצילום אתה עושה..."

חבל שאתם לא מבינים, אסביר לאט כדי שתבינו מהר.
אני לא נגד עריכה - אני נגד עריכה ברמה הזו.
אם תסתכל על אשכולות ישנים (למשל, יש אחד מעולה בארכיון שפתח אסף אוזן [Au79]), תראה את הדיוק במילים בהן אני משתמש להגדיר מה מבחינתי כשר ומה לא.

אני בהחלט לא נגד עריכה, כל תמונה שאני מעלה לרשת עוברת עריכה.
אבל לעולם לא פוטומונטאז'. אם נושא זה מעניין אותך, אני בהחלט ממליץ לך לחפש את האשכול של אסף, יש שם גם קישורים לדיונים נוספים מלפני שנתיים ואפילו שלוש. חבל לחזור על הדברים שוב.

משה, אני רוצה לחזור על דברי אבל האפקט יהיה אפסי. אני חוזר על דברי ואתה חוזר על דבריך.
אנסה להסביר לאט בצורה מסודרת כדי שתבין בדיוק את דעתי.
כפי שכתבתי למעלה, אני לא נגד עריכה. נסה לא להקצין את דעתי בנושא ותראה שאני כן בעד עריכה, עד גבול מסויים (אותו הבחור המוכשר עבר באתר שלו).
אמנות הצילום לא השתנתה מעולם. כבר מ 1826 ועד ל 2008, הצילום הוא פעולה מאוד טכנית וברורה.
כמובן, שפוטומונטאז' קיים כבר עשרות בשנים (אם לא מאות) וזו אינה המצאה של הדור הדיגיטלי. אני זוכר שבבית הספר עשינו עבודות פוטומונטאז' בפוטושום 4 על אפל (1997).

צילום - photo-graphy - רישום באור.
העבודות של האומן דלעיל הן פוטומונטאז'. כל קשר בין רישום באור, לבין שילובי התמונות השורות לכדי תמונה אחת - מקרי בהחלט.
אמנם, יש לו כמה צילומי פורטרטים יפהפיים אשר אינם פוטומונטאז' אבל לו אלו הצילומים המדהימים במיוחד באתרו (קח למשל את התמונה של הילד והסנאי).

אולי אם אראה לכם למה אני מתכוון בפוטומונטאז' תסכימו איתי?
מה שקצת עצוב לי שבתור צלמים מקצועיים (במיוחד אודי ומשה) אתם לא רואים שעובדים עליכם בעיניים (איפה קוקו?).

ישן 07-01-2008, 18:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "מתן מי אמר שאנחנו לא מבחינים?..."

אתה יודע מה? מילא היה מדובר ב HDR שמטרתו הגדלת הטווח הדינאמי - מילא...
אבל אודי, מדובר פה בהשתלת צילום ע"ג צילום אחר.
אתה לא יכול לתת לגיטימציה צילומית (ברמה האמנותית נטו) ליצור שכזה.
אתה חייב להסכים איתי לפחות על הנקודה הזו.

אני אומר, מדובר פה בפוטומונטאז'ים שמטרתם העצמת ה"וואו אפקט", ותו לא.
לא שאני מתלונן, זה נראה מצויין ובאמת מגרה את העין והמוח בצורה מבריקה. כל מה שאני אומר הוא שזה לא 'צילום' אלא עיבוד ממוחשב.
אני לא מבין למה עצם היות התמונות יפות מאוד, מעווירות את המגיבים בפורום ומונעות מהם לראות דברים שהם היו רואים קודם.

אני יכול לקשר לך לתגובות חריפות ונזעמות על 'רמאויות פוטושופ' שהיו פה בעבר בפורום, בהן החברים מצאו למשל סתירות בתאורה בין גופים שונים בפריים (המוכיח השתלה), ואילו פה, אותם חברים מתפעלים כל כך מהעבודה רק בגלל שהצבעים שלה טובים, שהחיבור בין הפריימים באותו מונצטאז' נקי, יפה ומקוצעי...
אני מאמין שבתור מישהו שמבין דבר או שניים בתאורה, תוכל למצוא בדיוק את כל הפריימים שעברו רינדור (למשל של הרקע), שעברו חיבור של תמונות (שבוצעו לא בגלל מגבלות המצלמה אלא מגבלות המציאות [קופירייט של אסף אוזן]).

כשאתה אומר שזה לגיטימי, אני מסכים איתך. מותר לעשות את זה.
זו לא עבירה על החוק או משהו כזה, חלילה... ואם הוא מתפרנס מזה אז בכלל שיהיה לו לבריאות. הבחור מוכשר מאוד ואני בטוח כי לקוחותיו מרוצים מאוד מעבודתו. זו פרנסתו והוא עושה אותה ברמה גבוהה ביותר.
כל מה שאני אומר הוא - שצילום נטו - זה לא.
לסייג את התמונות שהן צילום נטו שכן קיימות בדף שלו, הן תמונות יפות אך פשוטות ו'רגילות', המתאימות לרמת הצילום (הגבוהה) שאנחנו מכירים מבין הצלמים המקצועיים והחובבים שבינינו. תמונות שרמתן נראו גם בפורום הזה, וקיבלו ביקורת לחיוב ולשלילה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:40

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר