לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2008, 11:43
  ima1001 ima1001 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.08
מבולבל הבן עריק

שלום
הבן שלי עריק מהצבא כבר חודשיים ואנחנו לא יודעים מה לעשות.
מהרגע הראשון כשהתגייס הבריאות שלו התדרדרה והפרופיל הורד לו והוא נשלח לשרת
ליד הבית, אבל אז רק התחילה מסכת ההתחמקויות והגימלים, הילד ממש מעורער, כל הזמן
הוא בחוץ, עם חברים חדשים שלא משרתים בצבא, עם חברה חדשה שלא משרתת בצבא,
בקיצור כבר שנה שהוא בצבא והוא היה במדים אולי חודשיים במשך כל הזמן הזה.
הוא לא מוכן לשמוע על חזרה לצבא, הוא הלך לבסיס כדי לדבר עם המפקד שהיה לו, אבל
הודיעו לו חד משמעית שמכיוון שהוא עריק אף אחד לא ידבר איתו ושהוא צריך להסגיר את עצמו
למ.צ.
הוא לא מוכן בשום פנים ואופן, הוא בדכאון, הוא יודע שהוא חייב לסיים את זה אבל הוא לא מוכן
לעשות כלום, בינתיים הבית על גלגלים, הכעס השתלט על חיינו, הבן הקטן שלי גם סופג את כל
האוירה העכורה ואין לנו מושג מה לעשות, איך לעזור לו וגם לנו.
ברור לחלוטין שהמסגרת הצבאית לא מתאימה לו למרות שבבית שבו שירתו בצבא ודוד אחד אפילו
נפל כגיבור.
אנא יעצו לנו מה לעשות, איך להתקדם הלאה ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2008, 12:15
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
אני אתן לך כמה השגות שלי ואגיד לך מה דעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ima1001 שמתחילה ב "הבן עריק"

1. למרות שהבן שלך עריק כבר חודשיים, אם הוא יסגיר את עצמו למשטרה הצבאית סביר להניח שהוא לא יקבל עונש מאסר ארוך במיוחד, כנראה כמה שבועות. אמנם אני לא יכול להיות בטוח והדבר תלוי בגורמים נוספים כגון תיק השירות הכללי שלו, התנהגות, כמה מפקדיו מעריכים אותו, איזה מצב רוח יהיה לשופט שישפוט אותו וכו'. מה שאני כן יכול להגיד לך זה שעונשו של בנך יהיה כבד בהרבה אם הוא יתפס ע"י משטרה צבאית מבלי שהסגיר את עצמו.

2. יש המון עריקים בצבא, וודאי הרבה יותר ממה שהמשטרה הצבאית יכולה לטפל. להגיד לך שכל עריק נתפס בסופו של דבר? התשובה היא לא, אפילו לא קרוב. להגיד לך ששווה לבן שלך לחיות די הרבה זמן בפחד שכל רגע עלולים לוכדי עריקים לדפוק לו על הדלת או לתפוס אותו במקום אחר כי מישהו הלשין עליו? אני לא בטוח שזה גם מה שהוא רוצה...

עכשיו לדעתי: אני חושב שאת צריכה לשבת עם בנך ולהסביר לו שהוא כבר לא ילד, שלמעשים שלו יש השלכות ותוצאות ושאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. הבן שלך החליט בגלל שלא התאים לו/השפעה מחברים/בריאות ירודה וכו' שהוא מפסיק לבוא לצבא - את צריכה להסביר לו, כי נדמה לי שהוא בעצמו לא ממש קלט, שהצבא זה לא בית ספר וגם אם אתה משרת קרוב לבית וחוזר כל יום הביתה וכל מה שאתה עושה זה להקליד במחשב - אתה עדיין בצבא בו יש לך מפקדים, יש פקודות (לא המלצות) ויש חוקים וענישה. הבן שלך, לדעתי האישית בלבד, צריך להסגיר את עצמו, לקבל את העונש שיוטל עליו ולאחר מכן הוא יכול לשבת כבנאדם בוגר ורציונלי עם המפקדים שלו, להסביר להם מה הבעיות שלו ולשמוע מה יש להם להגיד. יש הרבה מאוד דרכים בתוך המערכת שאפשר למצות לפני שמחליטים לברוח מהצבא.

בהצלחה.
ישן 06-01-2008, 13:48
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ima1001 שמתחילה ב "הבן עריק"

שלום אמא,

אני מבין את המצוקה, גם לי יש ילדים, אבל הבן שייך עכשיו לצה"ל וכדי שצה"ל יפתור את הבעיה צריך לעבוד בצורה מסודרת.

ראשית, במקרה של עריקות חודשיים הבן שייך למעשה לבית-דין, גם אם יחזור לבסיס הוא יועבר לידי מ"צ, ואם ישאר בבית מ"צ בסוף יגיעו אליו (והם יגיעו). עליו להסגיר את עצמו לתחנת מ"צ קרובה, או לחזור לבסיס, בכל מקרה הוא ישפט ויקבל כנראה 28 ימי מחבוש אותם ירצה באחד מבתי הכלא הצבאיים - כלא 4 או כלא 6. אגב, המידע הנ"ל הוא לאחר שיחה שקיימתי עם גורמים בכירים במ"צ.

שנית, לגבי הבעיות הנפשיות/הסתגלותיות שלו, בכלא יוכל הבן לפגוש קב"ן או להיכנס לפרוייקט "גחלת" שמטרתו לסייע לחיילים כמוהו להשתלב במערכת הצבאית. סביר להניח שהוא יוכל לקבל שיבוץ או תנאי שירות שקצת יקלו עליו.

חשוב להבין שלמעשה אין כאן הרבה אפשרויות, ברגע שהוא עריק מהצבא הוא נמצא במעמד של "דרוש" ולא כדאי להגיע למצב שלוכדי עריקים יגיעו אליו הביתה.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 06-01-2008 בשעה 14:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר