לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2008, 16:08
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
המצגת יפה ונוגעת ללב, אני רוצה להגיב אישית וענינית.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "הבנים החטופים"

ושוב, כל הכבוד על המצב ועל ההשקעה שלך בנושא.

תראי ים, מהתדמית שנוצרה לי אישית את נשמעת בחורה מאוד אנרגטית, ערכית ומאוד נחושה ולא מוותרת על העקרונות שלך. מאוד מזכירה לי את עצמי בגיל הזה(ואני ממש לא גדול ממך בהרבה). מדריך שכבה בוגרת, מאוד רומנטי בתפיסת עולם, נלחם עם הרגש בהכל. וכן, גם אני שנאתי שדיברו על ערכים בכזה יובש ואדישות(ואני עדיין שונא את האדישות בתחומים האלה).

אבל יש משהו שאת צריכה לקחת בחשבון, לא כל מה שמדבר ללב הוא בהכרח נכון. רוב הדברים בעולם הם ממש לא שחור לבן וצריך להתגבר ולתקוף את הסוגיות מכל הכיוונים ומכל הצדדים, צריך לחשוב עליהם הרבה. העולם הרבה יותר מורכב מפסיקות חד משמעיות בנושאים הערכיים האלה.

וניגש לתגובה הענינית. תראי, אני תליתי כבר מזמן דגל גדול של החטופים בבית וגם על הרכבים יש לנו דגלים כאלה. אני בעד לדחוף את הנושאים האלה קדימה למודעות הציבורית ובטח שאני קם בבוקר ובטלויזיה ובעיתון מדברים על השיער של נינט, אין ספק שסדרי העדיפויות עצובים.אבל מה אני אגיד לך, הנושא מאוד מאוד מאוד לא פשוט(בלשון המעטה). יש פה שאלה מוסרית רצינית. לא מדברים פה על אסירים ששחקו שש-בש וזרקו הערה פרו פלשתינאית אז עצרו אותם. מדובר פה על אנשים שמסכנים את קיומה של מדינת ישראל בלי ספק בכלל. מדובר באנשים שאחראים למותם של יהודים, של אזרחים. מדובר על אנשים שכל מטרתם ופעילותם הייתה למחוק את מדינת ישראל(ואולי גם אותנו בתור אנשים?). מדובר על אנשים שלמען התפיסה שלהם סיכנו חיי אדם, חיילים, אנשי שב"כ או מוסד וגם אנשים שמהצד שלהם עוזרים. אני מגיע ממשפחה שכולה, אני לא יודע אם את יודעת מה ההשלכות של מקרה כזה בתוך משפחה. אני גם לא מצפה באמת שתדעי, כי עד שחווים את זה לא באמת יודעים מה ההשלכות של זה.
ברגע שאנחנו משחררים את אותם מחבלים / מרצחים אנחנו אחראים באופן ישיר על הרג של עוד אזרחים, לסיכון חיי אדם של עוד אנשים. זה לא פשוט לשחרר אותם זה החלטות הרות גורל.חייל שיוצא למשימה צריך לדעת שהמדינה עומדת מאחוריו ושיעשו הכל להחזיר אותו. חייל שיוצא למשימה צריך לדעת שהצבא יעשה הכל בשביל שהוא לא יופקר בשטח פצוע או הרוג. אבל זה לא אבסולוטי, לא במקרה הזה.ברגע שאנחנו נותנים את אותם מחבלים אנחנו נותנים המון לגיטימציה להמשיך בדרך הזאת, להמשיך במסחטת רגשות הזאת. מה הגבול האדום שאנחנו מוכנים לוותר?

האם את תוכלי לעמוד בלב שלם מול אמא שכולה שאיבדה את הבן שלה בגלל אותם מחבלים?

זוכרת את החיילים לפני שבועיים שנהרגו בדרום הר חברון? הבחור מהשייטת ומשלדג. תראי, במקרה הכרתי אותם, והמחבלים שהרגו אותם(והרגו אותם, הם לא נרצחו, הם נלחמו עד טיפת הדם האחרונה) היו קשורים למנגנונים הפלשתינאיים(אחד עובד בשביל ה"בטחון המסכל" והשני שוטר פלשתינאי). את יודעת מה ההרגשה והתחושה שאתה מקבל שאתה שומע שמביאים להם עוד רובים?

צריכים להיות רציונאליים. צריכים לתמוך בהם בכל דרך, הם גיבורים לא פחות מהחיילים שנחטפו(המשפחות). אבל צריך ללחוץ גם בהמון תחומים אחרים, צריך ללכת גם רחוק בתחומים אחרים בשביל להביא אותם בחזרה.

מקווה שהתגובה לא מכעיסה אותך ושתגרום לך לחשוב על הנושא שוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2008, 15:49
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "המצגת יפה ונוגעת ללב, אני רוצה להגיב אישית וענינית."

את האמת שכן, אני יודעת בדיוק עלמה אתה מדבר.
חברה הכי טובה שלי נרצחה בפיגוע.
אבל עדיין,
המוטו של הצבא שלנו זה:"לא מפקירים חיילים בשטח" לא?!

אז מה קרה עכשיו?!
עדיף לשחרר ולהגביר כוחות ביטחון מאשר לא לשחרר ולהרוג 3 אנשים שאנחנו יודעים שלא עשינו בשבילם יותר מדי!

אני יודעת ומודעת להכל, וגם דיברתי עם המון אנשים "גדולים" וחשובים מהכנסת ועם המשפחות ועם המון מקורות שגרמו לי להבין שלא עושים מספיק.
אני לא כותבת על דברים שהם לא בידיעה בטוחה.
תאמין לי שאתה צודק במובן כלשהו אבל ההורים והאחים של החטופים לא חושבים ככה.
ואת האמת?!
גם אני לא.

ישן 12-01-2008, 17:18
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "את האמת שכן, אני יודעת בדיוק..."

אנחנו ממש לא עושים תחרות, ממש לא, אבל רק שתדעי שאין בכלל בסיס להשוואה בין חבר לבן משפחה(ולצערי אני מנוסה משני צדדי המציאות).

לא מפקירים חיילים בשטח, תעשה הכל להגיע אליהם, לשחרר מחבלים זה לא לעשות הכל.
מה הגבול האדום? המהלך הוא פשוט הרסני. יכול להיות שלא עושים מספיק, גם פולארד אגב, שהוכר כסוכן ישראלי והרבה יותר פשוט לפעול לשחרור שלו זה לא מתקדם מספיק, וכן, גם זה עסק מאוד לא פשוט.

השיקול חייב להיות רציונאלי, ואבא שהבן שלו נחטף הוא לא באמת אובייקטיבי כמה שזה מזעזע ונשמע לא בסדר. אפשר לחטוף כלפי מיקוח(כמו שעשינו כמה פעמים בעבר, אם מתרפקים עליו, תראי איך המנהיגים הקודמים של ישראל התייחסו לסוגיה הזאת. ראי ערך חטיפת הקצינים הסוריים ברמת הגולן של סיירת מטכ"ל ועוד כהנה וכהנה). בקיצור, קטונתי, באמת. אבל השחרור הזה ממש לא פשוט, אין ערכים אבסולוטיים ככה אני מאמין.

בקיצור המודעות חייבת להיות, וצריך להגביר אותה וכל הכבוד שאת עושה את זה, אבל הפתרון לא כ"כ פשוט, ממש לא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר