לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2008, 16:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Bullet Master שמתחילה ב "חחח בוודאי שלא, אבל כל הקושי..."

אנשים שחושבים כמוך מביאים לי את הסעיף.
אתה כולה מלש"ב, אין לך צל של מושג מה עושים בקרבי, וכבר החלטת שכולם בבונים שעירים שמחשבה אחת לא חולפת בראש שלהם. לידיעתך - חכמה קטנה לחשוב ליד שולחן ומזגן. חוכמה גדולה מאוד לעשות את זה בצורה טובה תחת אש, ללא שינה ומזון. תעשה לי טובה. אם אין לך ז*ן להתאמץ, אל תמכור סיפורים על תרומה שתרומה.

ולפני שתתחילו "למלא" לי את השכל - אתם מלש"בים. אין לכם צל צילו של מושג מה אתם יכולים ומה לא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2008, 08:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי orst שמתחילה ב "מה אתם רוצים? אם הוא לא רוצה..."

עד כמה שזכור לי שירות קרבי הוא לא התנדבותי. אף אחד לא שואל אותו, או אותך, מה הוא רוצה!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-01-2008, 16:24
  t0m17 t0m17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bullet Master שמתחילה ב "תפקידים לא קרביים לבעלי פרופיל 97"

אחי אם ככה אתה חושב אל תלך לקרבי אם באמת אתה לא רוצה קרבי תלחם אל הזכות שלך לבחור לעשות בצבא מה שאתה רוצה ומהז שאתה יכול (גו'ב) הכי טוב בשבילך ואתה לא צריך להיות קרבי.

אני הכי אוהב את המשפטים האלה "הצבא לא שואל אתך אם אתה רוצה היות קרבי יש לך נתונים קרביים אז אתה תהיה קרבי" חחח זה קצת מצחיק אותי אם נלחמים חזק אין לצבא בריריה אחר מחוץ לתת למלש"ב מה שהוא מרגיש הכי טוב איתו בן אדם עושה מה שהוא בוחר לעשות ולעשות אותו הכי טוב או שלא עושה בכלל
הכי טוב לעשות משהו ולעשות אותו בראש טוב מאשר לעשות משהו אם ראש למטה ובמיוחד שמדובר בקרבי שאתה יכול לאבד את החיים.

אתה לא רוצה קרבי יופי כל הכבוד תלך אם זה עד הסוף ותילחם חזק ותראה בסוף אתה תצא מרוצה העיקר שתעשה צבא כמו שצריך ובהרגשה טובה.
ישן 09-01-2008, 22:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי t0m17 שמתחילה ב "אחי אם ככה אתה חושב אל תלך..."

ואיך אני אוהב את אלה שחושבים שהם יראו לצבא מה זה, ובסוף חוטפים וואחד בומבה לפרצוף. אני הכי אוהב את הבכיינות שבאה אחרי זה... "הצבא שונא אותי..." "עושים לי דווקא...".

ישן 10-01-2008, 23:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי t0m17 שמתחילה ב "טוב אתה חושב ככה אני חושב..."

עוד כמה טעויות בסיסיות:
1. הוא לא ראה מה זה קרבי, אפילו בקטנה
2. המדינה דמוקרטית, אבל הצבא לא! וכדאי שגם אתה תכניס את זה טוב טוב לראש. הרצון החופשי שלך בשירות יסתכם בדברים איזוטריים, כמו איזו נעל תנעל קודם. אין לך שום זכות לבחור, והשתמטות היא פשע.

ישן 11-01-2008, 07:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "שום השתמטות היא לא פשע"

מספיק כבר עם הדמגוגיה בגרוש.
חוק לשירות הבטחון קובע:
ציטוט:

. עונשין
(א) מי שעשה אחת מאלה, דינו - מאסר שנתיים:
(1) לא מילא חובה המוטלת עליו בחוק זה או לפיו;
(2) מסר ביודעין לרשות הפועלת לפי חוק זה ידיעה כוזבת בפרט שהוא חייב למסור לפי חוק זה;
(3) השיג צו של פטור משירות או של דחיית שירות לפי סעיף 36, פטור לפי סעיף 40, היתר יציאה לחוץ לארץ, תעודה או רישום לפי סעיף 43 או 43א כל הקלה אחרת הניתנת לפי חוק זה, הכל על ידי כך שמסר ביודעין לרשות הפועלת לפי חוק זה ידיעה כוזבת בפרט חשוב;
(4) עבר עבירה לפי סעיף 43.
(ב) מי שעשה אחת מאלה, דינו - מאסר חמש שנים:
(1) עשה אחד הדברים המפורטים בסעיף קטן (א), בכוונה להשתמט משירות בטחון;
(2) חיבל או הטיל מום בגופו, או הניח לאדם אחר לחבל או להטיל בו מום, בכוונה לפגוע על ידי כך בכשרו הרפואי לשירות בטחון.
(ג) העובר על הוראות סעיף 44א, דינו - כפל הקנס הקבוע בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977.

הבנת את זה ברוך? אם שיקרת והשגת שחרור במרמה, אתה שקרן ועבריין פלילי. זה שלא תפסו אותך, לא מלבין את הפשע שלך! אם גנבת ולא תפסו אותך, לא אומר שאתה לא גנב.
כנ"ל לגבי שירות קרבי - זה שקל להשתמט משירות קרבי לא אומר שהשירות התנדבותי, כמו שזה שקל לבצע עבירות תנועה בלי להתפס, לא אומר שאתה לא אמור לשמור על החוק.

בנאדם שבוחר באופן סלקטיבי לא לבצע את המסים המוטלים עליו, כי הם לא נוחים לו, לא ראוי לזכות ולהיות חלק מהחברה. חד וחלק.

ישן 11-01-2008, 15:15
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
שום דמגוגיה ושום פשע חבל לך לחפש תירוצים בגלל שנאה למשתמטים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מספיק כבר עם הדמגוגיה..."

שגורמת לך להאשים רק את המשתמטים ולא את הצבא כשהוא בעצמו מעודד השתמטות בשחרור חיילים.
שמע, נראה לי שאתה חושב שאני בעד המשתמטים אבל אני ממש לא, גם אני נגדם, אבל קח דברים
בפרופורציות ואם תחליש את הכעס שלך מהם טיפה תבין את העיקר.
זה לא פשע, תביא אילו חוקים שרק תרצה.
כשחייל בא לקב"ן או מלש"ב שמשתחרר ע"י הצבא באישור של
הצבא בלשכת גיוס או בבקום בגיוס/שחרור או אצל הקבן בבסיס
או בכלא, אין זה פשע כשהצבא משחרר אותך בחותמת שלו,
כשבבקום בשחרור נותנים לך עוד 5 חתימות חוקיות למהדרין בהשגחת מי שתרצה!
"אם שיקרת", אתה בטח מכונת אמת שיכול לדעת בבירור מי מאלה המשתמטים
משקרים.. כל עוד אין לך הוכחה להוכיח מי משקר, זה לא נחשב פשע, גם גנב שאתה חושד שגנב אבל
אין לך הוכחה שמוכיחה, זה נקרא שהוא לא פשע.
ואיך לעזאזל אפשר להשיג שחרור במרמה תגיד? מרמה כשצבא חותם ומאשר לך? שום דבר פה לא
במרמה אם הצבא בעצמו מסכים לשחרר אותך, אל תשווה לי מיסים כי גם אדם שלא משלם מיסים באישור
רשמי וברור מהממשלה הוא לא עובר על שום חוק, ויש כאלה שלא משלמים מיסים באישור ולא נעבר שום חוק.
הדמגוגיה כאן היא שלך. תפסיק עם ההתלהמות ותבין מתי חוקים רלוונטים ומתי לא, במקרה הזה לא
נעבר על שום חוק מהסיבות הנ"ל שלא צריך להחזור עליהן.
אדם למשל שלא הגיע לבקום לגיוס בלי שום אישור מהצבא או שהוא ניפקד זה כן עבירה על החוק, אבל אחד שלא הגיע באישור של הצבא שום חוק ושום נעליים.
ישן 11-01-2008, 23:48
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

לא, אתה לא הבנת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה טועה, בן אדם. תכף תגיד..."

איפה ראית שכתבתי שאדם שזייף משהו כלשהוא שקשור למיסים ובגלל זה זכאי לפטור מתשלום מיסים,
הכוונה היתה לאנשים שזכאים לפטור ממיסים באופן חוקי - כמו מקבלי שכר מינימום, נכים וכו'.
כל מקרה לגופו, גם אם חייל בא ועשה הצגות לקבן או פסיכיאר ועם כל השיטות לאבחון שיש לפסיכיאטרים,
הקבן או הפסיכיאטר קבע שצריך לשחרר אותו, זה חוקי, גם אם החייל זייף התנהגות (התנהגות החייל אסורה
אבל השחרור עצמו לא, יש הבדל בין חוקיות התנהגות החיל, לבין חוקיות השחרור שהיא מותרת) אותה
חותמת של הקבן ושאר גורמים בצבא הם בגדר חוקיים. גם אני לא אוהב משתמטים, אבל ראשי הצבא יודעים
שרוב החיילים עושים הצגות, אין להם שום שבשום של בעיה לסגור את השלטר ולחסום את שערי צהל, כמו
שבטח מבוצע בצבאות כמו רוסיה, או איראן, אני מניח ששם הרבה יותר קשוחים בשחרורים באמצע הצבא.
בר רפאלי (השנואה גם עלי) עברה על חוק? לא, היא נצלה את חסרונות החוק (שוב, לא עברה עליו, רק
ניצלה) המצחיק שמרשה לה לא לעשות צבא אם היא מתחתנת, גם אם מדובר לתקופת נישואים של 5 דקות.
לא כל חוק גמיש, כמו במקרה הזה, היא נצלה את חוסר הגמישות שלו אבל בהחלט לא עברה עליו.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 11-01-2008 בשעה 23:52.
ישן 12-01-2008, 16:10
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לא, אתה לא הבנת. ערכתי הקבלה..."

"עצם קיום המסמך של המדינה לא מעניין בכלל"?! מאיפה הבאת את זה?! זה מעניין גם מעניין וזה עיקר
העניין, המדינה אשמה שהיא מוציאה כאלה מסמכים,אם היה מדובר על עבירה על חוק
כל המשתמטים היו מקבלים עונש יושבים בכלא או משו, לא קיבלו עונש, סימן שלא נעבר שום חוק וזה בנוסף
לטיעון שפרסתי למעלה.
החייל עובר עבירה, אבל היא שולית, כי את העבירה האמיתית עושה הצבא, החייל ממש לא עובר על חוק שירות בטחון , שמקסימום עונש על זיוף התנהגות היא ריתוק או כלא, אבל הם עדיין נמצאים בצבא
בזמן העונש שאמורים לקבל על רמאות, בשורה התחתונה, תברר תעניין לפני קביעת עובדות לא נכונות, איש
לא מאשים את הרשות המאשרת וזה ממש לא טוב, כי היא זו שאשמה לא החיילים, חיילים מרמים כל הזמן את הצבא גם בהוצאת גימלים, לקרוא לכל חייל פושע ממש אבסורדי, אם הצבא יפסיק לחלק את אותם גימלים
במקרים שמרמים אותם אז אף אחד לא יצא "פושע".

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 12-01-2008 בשעה 16:14.
ישן 11-01-2008, 18:59
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "שום דמגוגיה ושום פשע חבל לך לחפש תירוצים בגלל שנאה למשתמטים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
שגורמת לך להאשים רק את המשתמטים ולא את הצבא כשהוא בעצמו מעודד השתמטות בשחרור חיילים.
שמע, נראה לי שאתה חושב שאני בעד המשתמטים אבל אני ממש לא, גם אני נגדם, אבל קח דברים
בפרופורציות ואם תחליש את הכעס שלך מהם טיפה תבין את העיקר.
זה לא פשע, תביא אילו חוקים שרק תרצה.
כשחייל בא לקב"ן או מלש"ב שמשתחרר ע"י הצבא באישור של
הצבא בלשכת גיוס או בבקום בגיוס/שחרור או אצל הקבן בבסיס
או בכלא, אין זה פשע כשהצבא משחרר אותך בחותמת שלו,
כשבבקום בשחרור נותנים לך עוד 5 חתימות חוקיות למהדרין בהשגחת מי שתרצה!
"אם שיקרת", אתה בטח מכונת אמת שיכול לדעת בבירור מי מאלה המשתמטים
משקרים.. כל עוד אין לך הוכחה להוכיח מי משקר, זה לא נחשב פשע, גם גנב שאתה חושד שגנב אבל
אין לך הוכחה שמוכיחה, זה נקרא שהוא לא פשע.
ואיך לעזאזל אפשר להשיג שחרור במרמה תגיד? מרמה כשצבא חותם ומאשר לך? שום דבר פה לא
במרמה אם הצבא בעצמו מסכים לשחרר אותך, אל תשווה לי מיסים כי גם אדם שלא משלם מיסים באישור
רשמי וברור מהממשלה הוא לא עובר על שום חוק, ויש כאלה שלא משלמים מיסים באישור ולא נעבר שום חוק.
הדמגוגיה כאן היא שלך. תפסיק עם ההתלהמות ותבין מתי חוקים רלוונטים ומתי לא, במקרה הזה לא
נעבר על שום חוק מהסיבות הנ"ל שלא צריך להחזור עליהן.
אדם למשל שלא הגיע לבקום לגיוס בלי שום אישור מהצבא או שהוא ניפקד זה כן עבירה על החוק, אבל אחד שלא הגיע באישור של הצבא שום חוק ושום נעליים.

אתה פשוט לא מבין ת'קטע......
כשחייל בריא נפשית בא לקב"ן ומצליח לעבוד עליו ולגרום לקב"ן להאמין שהוא לא כשיר נפשית לצבא, והקב"ן משחרר אותו על נפשי, מה זה אומר: שהחייל יצא מהצבא כחוק והוא לא משתמט, או, שהחייל ניצל חולשה של המערכת והצליח להוציא "כרטיס יציאה" מהצבא שמוכר בחוק{אבל הוא משתווה ללא יותר משערה על הביצה השמאלית של ברגותי מבחינה מוסרית}?

בחייך- בנאדם כזה הוא משתמט פרופר........
בתיק שלו במשרד הפנים יהיה כתוב שהוא הוצא כחוק על נפשי מהצבא, אבל גם אני וגם אתה נדע שהוא סתם שיחק עם המערכת ויצא מנייק, וזה נקרא משתמט.....

ישן 11-01-2008, 23:33
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

תגיד
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[QUOTE=רמבו 6]שגורמת לך..."

בן כמה אתה? איזו דרגה אתה? ובאיזה תפקיד שירתת בצבא או אי פעם שאלת או התעניינת עם עו"ד צבאי
שאתה יכול להגיד בבטחה גמורה שהחתימות בתעודות השחרור ובקביעת הפרופיל הנפשי או אי התאמה לא
חוקיות?
אני למשל לא דיברתי עם עו"ד לא הייתי ראש אמ"ש או כח אדם והשתחררתי בדרגת סמל ראשון, אבל בכל
זאת בניגוד אליך קצת התעניינתי בנושא, אותו חוק מדבר ומתייחס רק לאנשים שלא מגיעים לצבא בלי אישור
של הצבא, כמו נפקדות מהיום הראשון לגיוס או נפקדות/עריקה בשלב כלשהוא בשירות, אם לך ולאחרים אין
מושג לאילו מקרים החוק מכוון אז אל דבר שטויות, כי בדיוק גם החרדים לא עושים צבא אבל הכל מוגדר
באופן חוקי לגמרי, למרות שזה לא מוסכם על החברה ולא מוסכם עלי ועליך וכל השאר וצריך לעשות משהו
בהשתמטות החרדים, אותה השתמטות חוקית למהדרין. כששאלתי בן כמה איזו דרגה ואיזה תפקיד אתה, כי
פשוט חשבתי שאתה נמצא בתפקיד דומה לראשי הצבא שהם בעצמם מאפשרים את השחרורים האלה ז"א
באופן חוקי, אם מתבצע כאן משהו לא חוקי אז תסכים איתי שגם ראשי הצבא שנותנים לכך יד שותפים
ל"פשע" הזה וצריכים להיענש כולל הרמטכל.
ישן 11-01-2008, 23:57

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "תגיד"

אבל מה שביטיס ניסה להסביר לך { למיטב הבנתי} זה שבנאדם יכול להשיג שחרור מהצבא כחוק, אבל כדי להשיג אישור זה הוא רימה ועינה את המערכת, גם אם היא לא יודעת על זה....

"(2) חיבל או הטיל מום בגופו, או הניח לאדם אחר לחבל או להטיל בו מום, בכוונה לפגוע על ידי כך בכשרו הרפואי לשירות בטחון"

בנאדם פגע בעצמו בלי ליידע אף אחד והצבא הוריד פרופיל לחייל כלשהו בגלל בעיות רפואיות שיש לו, ואף שחרר אותו מהצבא עקב בעיות אלו........מבחינת החוק- הוא השתחרר כחוק, נכון?
אבל אם מישהו מוכיח שהבעיה הרפואית שלו נגרמה תוך כדי עבירה על החוק הנ"ל, אז הוא נענש.....
זה שלא תפסו אותו, "יופי" לו, אבל ככה אתה מקבל הוכחה שיש אנשים שמשתמטים מהצבא, אבל משתמטים "כחוק"...

עכשיו אתה מבין?

ישן 12-01-2008, 21:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "אני הבנתי טוב מאוד עוד מהתחלה..."

ואתה חושב שתמיד אפשר להבדיל? אל תהיה תמים. יש רמאים בכל מקום והם בד"כ לא נתפסים. אל תעשה מעצמך קשה הבנה.

ישן 13-01-2008, 11:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "מספיק כבר עם הדמגוגיה בגרוש."

אלא אם הצבא קבע שהוא רוצה אותך בשירות קרבי.

ישן 11-01-2008, 10:18
  t0m17 t0m17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "עוד כמה טעויות בסיסיות: 1. ..."

נכון הוא לא ראה מזה קרבי ועדיף שהוא לא יראה כי אז הוא עוד יותר יתבאס וירגיש חרא ויצטער על היום שהוא חשב על זה בכלל

אם אין זכות לבחור איפה אני רוצה לשרת בצבא למה שזה יתן לי רצון לשרת בצבא. כדי לקבל צריך לתת אבל אני שומע המון סיפורים איך הצבא שפוט דפק אנשים והרס למשפחות ולהם את החיים פשוט דפקו אותם.
ובדיוק בגלל זה אנשים משתמטים מהצבא ובצדק אני מבין אותם יש כאלה לא רוצים ללכת להילחם יש המפחדים ממוות, ויש כאלה שהכל החיים הם אכלו זבל וחיו חיים שפלים ופתאום יש להם צבא ועוד מחוייבות.
אומרים להם לכו תשרתו ותגנו על המדינה הם אומרים מה המדינה נתנה לנו תמיד אכלנו חרא והמדינה לא עשתה כלום כדי לעזור יש כאלה שמשתמטים כי הם סתם כוסיות
לא מתחשבים בהם למה שהם יתחשבו בצבא??

אני חושב שהצבא והמדינה אשמים באחוזי השתמטות הם הביאו את זה על עצמם ואז הם באים לאוכלוסיה בטענות הם סתם מבריחים את המלשבים לשרת בצבא.
הם הם היו מתחשבים קצת בהם אז זה לא היה קורה.
כל התוכניות והפירסומים נגד המשתמטים לא יעזרו בכלום כי לאנשים האלה פשוט לא אכפת ויש יותר מידי אנשים שחושבים כמוהם גם אני מבין אותם אבל אני לא משתמט אבל יש לי פחד אימים מזה שהצבא ידפוק אותי ואת החיים שלי יום אחד כי אני בסך הכל בנאדם שרוצה לחיות את חיים שלו(אני מקווה שהם לא יבריחו גם אותי מלשרת)

יש אנשים שקוראים למשתמטים פושעים ועבריינים וסתם מטומטמים שלא מוכנים להגן על המולדת
אבל תסתכלו היום על המדינה אין שום מטוביצה לשרת בצבא ומזמן אנשים אבדו את ציונות אבל זה כבר נושא אחר.
ישן 11-01-2008, 21:00

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[b]מדינת ישראל[/b]..."

golani_2 - כשאני חושב על זה אתה צודק, ויקיפדיה זה לא מקור המידע שעליו אני אמור לבסס את התשובות שלי

עידו403- נכנסתי, קראתי, ועדיין אני לא חושב שטעיתי.....יש דגש על הקדמת מדינה יהודית, אבל זה לא סותר את הצורך בכינון מדינה יהודית על בסיס מדינה דמוקרטית

פתחתי את הספר אזרחות מהתיכון וואני מצטט:
"את הגישות השונות באשר להגדרתה של מדינת ישראל ניתן להציג על פני רצף.
בקוטב האחד מוצגת הגישה שלפיה מדינת ישראל צריכה להיות מדינת התורה.......בקוטב הנגדי מוצגת הגישה שלפיה מדינת ישראל צריכה להיות מדינה של כלל אזרחיה,מדינה שאינה מזוהה עם הלאום היהודי, אלא מדינה דמוקרטית המחויבת למתן שיוויון זכויות מלא לכל אזרחיה...."

שלא תבין אותי לא נכון- אני לא מצדד בגישת "כלל אזרחיה", אני מצדד בגישה הציונית, שמדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית כאחד, ושתי ההגדרות לא אמורות לסתור אחת את השנייה.....

אבל אני לא חושב שהמדינה היא קודם יהודית, ורק אח"כ דמוקרטית, בהחלט לא...

בכל מקרה- לערב את ויקיפדיה בנושא הזה לא היה צעד חכם מצידי

ישן 11-01-2008, 18:48

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי moskito שמתחילה ב "אז אתה גבר אבל לא לכולם זה..."

ומאיפה אתה יודע למי זה כן מתאים ולמי זה לא?

מאיפה פותח האשכול יודע אם קרבי מתאים לא או לא?

על סמך גיבושון אחד?
שיגיד את האמת- "לא ב**ן שלי להיות בקרבי, בא לי להיות ג'ובניק"...שלא יתרץ את זה בזה שקרבי לא מתאים וכו'........

ולמה אנשים חושבים שצבא זה בחירה?

כשאבא שלי ודוד שלי עלו לארץ לא ניתנה להם זכות בחירה, שלחו אותם לאיפה שהיה צורך בכוח אדם, וזהו.....זה עבד יפה מאוד מאז קום המדינה......
זה שכיום יש מנילה זה לא אומר שאתה תחליט לאן אתה מתגייס.....זה אומר שהמערכת הצבאית התגמשה קצת ובאה לקראתך, אבל עדיין היא זאת שקובעת, לא אתה...

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 11-01-2008 בשעה 19:00.
ישן 11-01-2008, 16:26
  חרוב 04 חרוב 04 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
מחזק את מה שנאמר כבר קודם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bullet Master שמתחילה ב "תפקידים לא קרביים לבעלי פרופיל 97"

לא בא לי זה לא סיבה אמיתית לא להיות קרבי.
אם אתה בן יחיד, בעיה רפואית או משהו כזה אני מבין ומקבל אבל לפסול בגלל שליש גיבוש של חיל הים... לא מתאים בכלל.
קודם כל אל תשווה בכלל את הגיבוש שעברת לשירות בחי"ר או שריון. לעבוד עם הראש אתה יכול בכל מקום. תאמין לי שצריך אנשים עם ראש טוב בתכנון של כל פעילות שעושים (לדוגמא- איפה למקם אלמנות ומארבי זיג).
ביטיס צודק במה שהוא אומר, הצבא הוא לא גוף דמוקרטי. זה לא אומר שיעשו לך דווקא אבל אתה צריך להבין שהצבא ילך קודם כל לפי הצורך שלו ורך אח"כ זה ההעדפה שלך.
בחיים בכלל לא מומלץ לברוח מקשיים, אם אתה לא בכושר זה לא אומר שאתה לא יכול לשרת בקרבי. כשהתגייסתי אני גם לא הייתי בכושר, אז מה?
אל תוותר על עצמך כ"כ מהר, זה משדר תבוסתנות (או לוזריות בעברית).
ד"א, ח"א לא מקום מבוקש כ"כ כמו שנוטים לחשוב, חלק מכובד מהחיילים שם ציפו למשהו אחר. יש בחיל הזה כאלה שעושים 11-3 בערך 300 ק"מ מהבית באיזה בסיס שאין בו בריכה וקולנוע.
אני לא אומר לך מה לעשות אבל אני חושב שהשיקולים שלך לא נכונים מיסודם.
אהה כן, יש לי חבר שנהרג בלבנון (היה פארמדיק במגלן) כדי שאתה תוכל ללכת לגיבוש הזה בשקט ולהחליט שלא בא לך על קרבי.... לשיקולך.
ישן 12-01-2008, 10:32
צלמית המשתמש של קרקליסט1
  קרקליסט1 קרקליסט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.07
מגעיל בלעחס

מה לא הייתי מחליף בכדי להיות אתה, Bullet Master, מלש"ב עם פרופיל 97, שכל השירות שלו לפניו, ויכול ללכת לשירות קרבי מההתחלה. אני נדפקתי כג'ובניק, ועכשיו צריך להפוך עולמות ולעשות רעש ובלאגן כדי להתקבל לשירות קרבי, בגדוד שאף אחד לא רוצה להיות בו, אבל הוא יהיה הגדוד שלי. 33 קרקל כבוד!!!!!

זה עושה לי רע כשאני רואה אנשים שמעניקים להם את הזכות להיות קרביים והם מוותרים עליה בקלות כזו. אני מתבאס שלי לא היו את האופציות שעומדות בפנייך או בפני שאר החבר'ה שחושבים לעצמם "המדינה לא תרמה לי, אני אזיין אותה ואשחק סוליטר כל היום"

קרבי זה לא אופציה, זו פריוויליגיה!
וזה דבר שהרבה אנשים לא מבינים, נותנים לכם להיות חוד החנית, הכוח המגן של המדינה הזאתי, ששרדה כל כך הרבה מאז שנוסדה, ואתם מוותרים עליה כי "קשה בקרבי"? הלוואי שיכולתי להיות בן 18 שוב, הלוואי שלא הייתי עושה את הטעות שעשיתי ביום הגיוס, הלוואי שקרבי היה בא אליי במקום שאני אצטרך להילחם כדי להגיע אליו.

....בלעחס, פשוט בלעחס.

אגב, ביטיס, טוב לדעת שאנשים כמוך עוד חיים בארץ הקטנה הזו. יש קרקליסט אחד אי שם בדרום שמעריך אותך בנאדם, חזק ואמץ.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:42

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר