לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2008, 20:55
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
ביקורת חמה מאד: Kino no Tabi

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i171.photobucket.com/albums/u319/doubleblader/kino_no_tabi_01.jpg]

שם הסדרה: Kino no tabi (~the beautiful world~)
מספר פרקים: 13
אורך פרק: כ22 דק'
ג'אנר: פסיכולוגיה, "מבט על החיים" (אין דרך להגדיר את זה).
עלילה:
אנו מצטרפים במהלך הסדרה למסע של קינו והרמס - חברו האופנוע (motorrad) המדבר.
במסע אנו עוברים עם קינו בין ערים וארצות שונות, כאשר ה"מנטליות" של קינו היא להשאר שלוש ימים ושתי לילות בכל מדינה וללמוד אודותיה, אנשיה, ההיסוריה שלה והתרבות שלה.
במהלך 13 הפרקים אנו מקבלים נקודות תצפית על עולם של חצי פנטזיה חצי מציאות, עם סדרה שמעלה שאלות ותהיות על חופש, תרבות, חיים וחברה.

ביקורת: עם מספר מינימלי של ספויילרים:
טוב, אני חייב להתחיל בלהגיד תודה למי שהמליץ לי על הסדרה המופלאה הזאת. אין ספק שהיא זכתה באחד המקומות הראשונים בדירוג האנימות ואת האמת שאני מתבייש להגיד שראיתי אותה רק לפני חודשיים...- אז מה בעצם עושה אותה כל כך טובה? מבלי לראות את הסדרה הסיפור עלילה נשמע יבש ולא זורם, הדמויות נשמעות יות מדי מופרחות ובכל אופן, הג'אנר הלא ממש מוגדר של הסדרה מעט מרתיע, אבל בסופו של דבר, כל דבר שחשבתי על הסדרה הזאת בהתחלה נופץ לחלוטין כאשר ראיתי אותה.

העלילה, שאין ספק שהיא הקו המרכזי שהופך את הסדרה למדהימה כל כך ,מבוססת על 12 סיפורים מסדרה של ספרים kino no tabi שיצאה ביפן (ומתורגמת בחלק מהעולם), כל סיפור מביא אותנו לצידו של kino ולפעמים גם לתוך מחשבותיו - וכל פעם לסיפור יוצא דופן, שמשקף בצד כזה או אחר נקודות בחיים שלנו, בין אם זה אשליות לעולם מושלם ללא עבודה,על טוהר מושלם, התרבות שבה אנו חיים,המסורות שלנו, המלחמות שלנו והדרכים של כל החברה שלנו. אחד מהדברים שאהבתי בסדרה היה שבסדרה לא נמתחת ביקורת - לפחות לא גלויה על החיים שאנו חיים ועל הדרכים שלנו כחברה, אלא רק השקפה מהצד, רק לראות את המצב - לפעמים בצורה המופשטת או המוגזמת ביותר שלו ולהחליט מה שאנחנו רוצים בצורה מאד אובייקטיבית.
כל העלילה, למרות שכה כבדה, מצטיירת בצורה מאד ציורית - האנימציה עושה עבודה משגעת וגורמת להכל להראות קליל, לנופים להיות פשוטים, ובסופו של דבר השימוש באנימציה כל כך אמיתית ו"פשוטה " עוזרת לעורר את הניצוץ של המחשבה הקטן הזה, שבסופו של דבר יביא אותך לסיים את הפרק ובאמת להשאר עם פה פעור.
אחזור לעלילה ואומר כי אלו מכם אשר מפחדים ללכת בעקבות סדרה "כבדה" (כמו שמגדירים בארץ) אל תפחדו, הסדרה כבדה ככל שתעשו ממנה, וככל שתעסיקו עצמכם בשאלות שהיא מעלה, ככל שתראו יותר בכל פרק - ככה תהנו ממנה יותר, ואם לא - תהנו בכל זאת, היות והעלילה והקו עלילה מקסים כך או כך.

הדמויות בסדרה נעשות בצורה מהממת, במשך 13 פרקים אנו לא רק נחשפים לדמויות העיקריות - הן קינו והאופנוע (כאשר האופנוע הוא התמים וקינו הוא המשקיף) ולומדים על העבר שלהן (ומופתעים מדי פעם) אלא אנו גם נחשפים כמעט בכל פרק לדמות משנית, עשויה היטב, אשר יש לה חלק גדול מאד (אם לא הגדול ביותר) בפרק כולו - היות ובסופו של דבר קינו והאופנוע מעניינים - אבל הסיפור האמיתי הוא דווקא של דמויות ה"משנה" - והיוצרים של הסדרה בהחלט ידעו את זה כשהם יצרו אותה.

בכל הנוגע למוזיקה של הסדרה נמיתן להגיד שהיא טובה - ולא מתבלטת - ובתור אדם שלרוב אוהב את המוסיקה בזמן כל הסדרה (ראו דוגמא hack//sign) אני באמת חושב שמוסיקה רבה הייתה מורידה את המחשבה מהעלילה, מהאנימציה, ובסופו של דבר היות ושיר הפתיחה והסיום נהדרים שניהם - וגם כן מתאימים מאד לסדרה - ולכן אין לי דבר רע לנקוף לצליל. בנוסף, אדגיש כי הקולות (יפנית) נעשו מצוין - הם רגועים, לא צורמים ומציקים (גם לא של הבנות) כך שהסדרה זורמת.

הרבה אנשים משווים את הרעיון לנסיך הקטן - אני לא אגיד שאני לא רואה את הדמיון - אבל הדברים אשר מדבר עליהם kino no tabi שונים ומגוונים מאד, והוא נותן לך לטעום קצת מכל דבר - בדיוק כמו kino...

בסופו של דבר, קשה לי לתת ביקורת על כזו סדרה - היא מעולה בזכות המיוחדות שלה, החוכמה שלה וההשקפה המדהימה שלה על החיים.
אני שואף בזמן הקרוב להזמין את הספרים בסדרה, לקרוא את שאר הסיפורים ולהמשיך להנות ולחשוב לשם שינוי.

אני לא מעוניין לדרג את הסדרה לפי סטנדרטים רגילים של אנימציה, קול, דמויות ועלילה, אלא פשוט אתן לה 10 עגול היות והשילוב של הכל - מושלם.
למיטב זכרוני הסדרה הייתה בhot anime זמן מה, מומלץ מאד לראות את כל הפרקים בסדר הנכון שלהם ולא לדלג - זה לא ישפיע, אבל ישנה התפתחות בדמויות - והפרק הראשון והאחרון סוגרים מעגל (ולא אפרט יותר כדי לא להרוס).

אז אכן, תודה על ההמלצה הנהדרת של הפורום,
באמת ניהנתי מכל רגע,
מקווה שגם אתם.
ארז.

חזרה לפורום
ישן 11-01-2008, 11:42
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
מה שנכון נכון
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא ברור לי למה את לוקחת את זה כל כך קשה"

תראה, קינו זאת באמת דמות שלא מתערבת בכלום - מצד שני אני לא חושב שזה צריך לעצבן אותך - זה מה שעושה את הסדרה כל כך יפה - הוא לא הולך ומשנה את העולם - הופך אותו למקום טוב יותר, פרט למספר מקרים קטן הוא משאיר את העולם כמו שהוא - אכזרי, לא הגיוני ובקיצור - אנושי.

שימו לב קצת ספויילרים:
הקטע עם הרכבת למשל ממש "הרגיז אותי" - כי בסופו של דבר מה היה קורה אם הוא היה אומר לאחד מהם שהוא פגשה את השניים האחרים? אבל זה בדיוק מה שיפה - הסדרה היא בכלל לא על קינו - לא על האופי שלה - למרות שזה מוזכר מדי פעם... בסופו של דבר אתה רואה דברים כמו שהם מתרחשים באמת - קינו אומנם קצת "מעצבנת" - כי אתה מדמיין איזה יופי יכל להיות אם הדמות הייתה מתערבת - אבל אז במקום סדרה של 10 הסדרה הייתה יורדת בקלות ל7 - וכל הפואנטה הייתה נעלמת...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר